Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-11 / 84. szám

4 N <5 <5 R A D 1067 április 11. kedd Áz SBTC eddigi legsúlyosabb veresége Szeged—SBTC 6:3 (3:2) Az elmúlt héten Sarkadon ját (0:1) A 17. percben Tali- meth értékesítette; s így 5:3' tartózkodott az SBTC, és ké- ga, Básti volt a labda útja. ra alakult az eredmény. Az szült a Szeged elleni bajnoki Nagy helyzetet hagyott ki utolsó találkozóra. A ielkészülés Básti. Továbbra is az SBTC Tarjáné volt, és szinte a le­nem egészen jól sikerült, — támadott. Közben egy ellentá- vegőben lógott a tarjániak amint azt az eredmény is madásnál a 25. percben Ha- újabb mutatja. Több játékos for- jós dr. Boros dr.-hoz továb mánkívülisége — amit az el- bított, és tíz méterről a bal során Dobót csak szögletre múlt héten is említettünk la- alsó sarokba rúgta a labdát tudták szerelni. Dobó állt a púnkban — most ismét kiüt- (1:1) Nagy védelmi hiba volt! szögletnek, és a labda érin- között. Csütörtökön úgy dön- A 26 percben László eresztett tés nélkül hullt Török kapu- tött az edző, hogy kihagyja meg nagy lövést huszonöt jába. (6:3.) Vertiget; azonban mindenki méterről ;éppen csak elkerül- meglepetésére vasárnap dél- te Korányi kapuját. 35. perc- előtt az összeállításnál mégis ben Szalai szabálytalankodá- Vertig került a bal hátvéd sáért a 16-os sarkáról szabad- kosztjára. A csatársorból rúgást ítélt a játékvezető. Kmetty maradt ki, mert Dobó jól ívelte be a labdát, komlói okozott gólja; — azonban a 88. percben egy ellentámadás A sportszerű és jó iramú mérkőzésen kilenc gólt lát­hatott a tízezres nézősereg. Ügy látszott, hogy az első gól után a szegedi védelem kissé sérülése vérömlenyt a jobb lábszárán. Itt a védők üresen hagyták megtorpan; azonban a játé­kosok magukhoz tértek, és ______ _ „______________ Vasst, aki kiemelkedve, kö­k ell megemlítenünk, hogy a zelről a kapuba fejelt. 2:1 a átvették a támadó csapat rit ■ ' musát. A Salgótarján ilyen __ arányú veresége nagy megle­a z ta a labdát az ellenféltől, és petés. s ehhez természetesen tartalék csapat tagjai közül Szeged javára. A 40. perc­többen kitűnően játszottak ben Kriskó tétlen lesen kap­Szegeden is, Komlón is; — — ---------------------------------, — ... e lső csapat edzője azonban nyolc méterről Korányi mel- hozzájárul Torok sérülésé, aki érthetetlenül mégsem vette lett a hálóba lőtt (2:2). (A már a második félidőben fel ezt figyelembe. Ez termesze- szegedi játékosok főleg a les- ugor ni sem tudott. Ezen < tesen az első csapat rovására taktikára mentek, és nyilván mérkőzésen mindkét csatár- ment nem ismerik a tétlen les sor — a nehéz talaj ellenére szabályait, mert mind a ti- — igen jól mozgott. A két SZEAC: Korányi, — Vár- zenegyen a játékvezetőhöz csapat védelmének különb' helyi III., Kővári, Arató, Re- mentek reklamálni —, termé- sége döntötte el a mérkőzés ményik dr., Zádori, Pusztai, szetesen eredménytelenül.) A sorsát. A szegedi együttesben Hajós dr., Vass, Dobó, Boros 45 percben újabb szegedi gól Korányi a gólokat nem véd- dr. ........... - u““"' ~ S BTC: Török — Szalai, Fe­renc, Vertig, Toldi, Bánkűti, Kriskó, Basti, Németh, Tali­ga, László. született. Hajós dr. Ferencz hette; a védelemből közvetle- mellett megszerezte a vezető nül Arató emelkedett ki. A gólt. (3:2). A második félidőben szege­di támadások vezették be a nemrég felépült sérüléséből Várhelyi III. nem tudta tar­tani a kitünően játszó, bal szélre húzódó Bástit. A csa­játékot. Az 50. percben Dobó társorban Dobó játszott kitü- szögletet ívelt be. A labda nőén; valamennyi tárnadás­A szegedi pálya inkább vi- ^ zilabda pályához hasonlított, Hajds dr. fejére szállt, majd ban benne volt. A salgótar- mert a megáradt hsza víz- yasshoz került, aki a sok láb jani együttesben Török több- szintje alatt két méterrel lek- között a hálóba talált. (4:2.) szőr vonalon ragadt, és ha sak A (elszivárgóit talajvíz újabb védelmi hiba. Az 51. rom gólban benne volt. Fe- hatalmas tócsákban csillogót, percben Németh küldött nagy rencz ezúttal gyengébben ját­de ugyanez mondható is. Bánkúti sokat dolgozott a mezőnyben, de csak az első fnlvamat.es ^’ látéhot^'NaevUen- lövést Korányi kapujára; az szott, dülettel kezdett a liazai együt- azonban a jobb felső sarok tes. A harmadik percben már mellett hagyta el a játékte­a második támadást vezette ret- Az 56 percben Boros dr. félidei' játéka dicsérhető. A hrnZTvfrbk AeE^eSkan!üdrúcás- szerezte meg a labdát, aki csatársorban Básti kitűnően percig ápolták. Feljött a Tar- crcjü lövése a í°bb kapufá­ján, és a 13. percben Németh “pattant. Pontosan a be egyéni akcióból a 16-oson be­lül még két védőt is kicsele­zett, és a rosszul kifutó, majd elvetődé Korányi fölött meg­szerezte az SBTC első gól­Kitőnő játék az SBÍC tartalék mérkőzésén SBTC — Szeged 2:0 (1:0) Szeged, BUOO néző, vezette Ko- esondi. SBTC: Cserháti (Gillányi), Ka­kukk, Ciecse, Miskolci, Baranyai, Salgó, Szőllősi, Csirmaz, Krajcsi, Répás, Jeck. Szeged: Nagy, Terhes, Várhe­lyi I„ Kürtösi dr., (Szendrei), Gyivkó, Ambrus. Rajcsányi, Ko­szó, Héger, Szlovák, Vizkeleti, (Schrott). A tartalék csapat továbbra is jól szerepelt. Nagy mezőnyfölény­ben játszott, és végig szervezet­ten irányította a támadást. Az első félidőben Krajcsi ért el gólt, majd a második félidőben — egy szögletrúgásnál — Baranyai fejese hullott a szegediek kapu­jába. így 2:0 arányban megérde­melten nyert a tartalék csapat. Az SBTC-ben kitűnően játszott Kakukk, Gecse, Baranyai és Ré­pás. A szegedi együttesből Kür­tösi dr. és Héger játékát lehet dicsérni. futó Pusztai elé, akit közben magára hagytak, és így Pusz­tai szabadon hagyása újabb gólt eredményezett a Szeged javára. (5:2). Szeged táma­dott továbbra is. Németh és Básti két távoli lövése nem veszélyeztette a hazaiak ka­puját. A 73. percben Németh kitűnően elfutott, de a szegedi védők a 11-es ponton ket­gott, és sokat ment vissza labdáért. A csatársorban Né­meth emelkedett ki még Básti mellett, alti végre ezen a mérkőzésen teljesen sérü­lés mentesen léphetett a pá­lyára. Dicséret illeti őt fárad­hatatlan munkabírásáért és első góljáért. Hegyes játékve­zető jól vezette a mérkőzést; kisebb fordított ítéletei — gondolunk itt szabadrúgá­sokra — nem befolyásolták a ten is fölvágták. A játékvezető mérkőzés eredményét. 11-est ítélt. A büntetőt Né­Koppány György Igazságos döntetlen Zagyvapálfalvi Bányász — Budapesti Testvériség 1:1 (1:0) Zagyvapálfalva 300 néző. v: a 16-oson belül szabálytalan- Ujj. kodott, a megítélt 11-est a Zagyvapálfalva: Sándor, — vendégcsapat értékesítette. Juhász, Kisházi, Széphalmi, Cserven, Kiss, Tamás, Kihagyott helyzetek Erzsébeti VÍK— Nagybátonyi Bányász 2:0 (0:0) Ady E u. 2500 néző, v.: jobbösszekötőhöz továbbított. Vörös. EVTK: Gyetvay — Ba- aki a kiinduló Bulyovszki lázs, Kiss. Bodonczi, Dankó, mellett biztosan lőtt a bal al- Horváth, Csorba, Ádány, Or- só sarokba: 2:0. bán. Halter, Druzsin. Edző: 81. perc: Havasi jó labdával Csizmadia Mihály. Nagyba- szöktette Szarvast, aki egy csel tony: Bulyovszki — Romhá- után tisztára játszotta magát nyi, Szántó Szalai, Havasi, — közben három bányász Horváth, Nagy, Kovács, Veres, csatár állt szemben egy vé- Szarvas, Kozik. Edzőt Dávid dővel —, de leadás helyett Róbert. 10. perc: Veres Ko- még egy felesleges cselt csinált vács II.-hoz továbbított, aid és a középhátvéd megszerezte lefutotta a védőket, de jó a labdát. helyzetben lövés helyett a 85. perc- Halter fejesét Bu­rosszabb helyzetben levő Ko- lyovszki szépen védte, zikhoz továbbított, s így oda- Végig jó iramú, változatos lett a jó helyzet. volt a mérkőzés. A hazai csa­65. perc: A középhátvéd csatársora jobban feltalál­Kiss hazaadását Szarvas el- * a kap\' el°tb a . , ., . , . Nagyba tony rendre elugyetlen­csip e, de óriási helyzetben ^ kínálkozó helyzeteit. Az mintegy ot méterről a kapus- utolg6 húsz percben a Bá­ba otl" nyász csapat játéka idegessé, 75. perc: Az erzsébeti jobb- kapkodóvá vájt, s ekkor akár szélső egy csellel elfutott Sza- újabb gólt is lőhettek volna az lai mellett, beadását a bal- erzsébetiek, összekötő mintegy 14 méterről Góllövők: Halter, Ádány. a léc alá lőtte. 1:0. Jó: Csorba (a mezőny leg­77. perc: A balösszekötő, jobbja). Kiss, Orbán, ill.: Ha Halter, Szántó mellett a vasi, Szarvas. Kilencven perces fölény gél nélkül Kisterenye - Bersodi Bányász 0:0 Kisterenye. 1000 nézó, v.: A II. félidőben teljes véde­PászLor, Kisterenye: Keren esik kezesre rendezkedett be a — Király, Sándor, Orosz, Vég- Borsodi Bányász. Jól szerve- várí, Szeberényi II., Lászlók, zett védelme megakadályozta Verbovsaki, Nagymajdon, Tar- a ldsterenyei támadások ki­lósai, Farkas. Edző: Takács bontakozását. Egyetlen rajta* Dániel. Borsod: Vörös — Sza- ütésszerű támadásuk viszont kács, Benkő, Négyes!, Katona, a 85. percben majdnem gólt Nyíri, Verebélyi, Csipke, Lacz- eredményezett. Baranyi fakép- kó, Lukács, Baranyi. Edző: nél hagyta a ldsterenyei vé- Hollanyi Béla. dehnet, nyolc méterről hibá­Kisterenyei rohamokkal kéz- zott. dődott. A 6. percben Lászlók A mérk6zést a Kisterenye! két védőt cselezett ki, a 16- Banyász irányította, nagy resz- oson belül csak a kapussal . h-rmitei állt szemben. Kivárt, s leke­resztezték. ben mezőnyfölényt harcoltak ki. Támadásaikat nem kísér­,r ,, te szemcse. Ehhez nagyban 10. perc: Kapu előtt, teve- hozzájámH a borsodiak Uitü. des a vendegek 16-osanal. nŐ0n altealmazott védekező taktikája, s a mezőny fölé nőtt Nyíii nagyszerű játéka. Jók: Sándor. Király. Szebe- kapufa rényi, Verbovszki. ill.: Vörös, Négyesi, Katona, továbbá Nyí­ri (a mezőny legjobbja). red és Nagymajdon a bolyból a bal alsó kapufát találta el. 15. perc: Verbovszki egyéni akció után a vert védelem mellett a bal felső mellé lőtt. 25. perc: Lászlók éles, tö- vésszerű beadásáról az ötös vonalon késnek le a belsők. 30. perc: Megismétlődött az előbbi eset. Ezúttal Farkas tette sakk-mattá a borsodi vé­delmet. Sze­berényi, Seprényi, Hofmann, Fiikor. Nagy küzdelmet vívott 90 percen át a két csapat. Az első félidőben a hazaiak kez­deményeztek többet, a 30 percben Cserven egy jól be­ívelt labdát kapásból kül­dött a hálóba. A második félidő 70. percében Sándor Újabb győzelemmel az élcsoportban ótarjáni KSE - ELZETT 6,5:5,5 Salg Sorrendben negyedik csa­patgyőzelmét aratta az SKSE az NB Il-es Maróczy CSB Keleti-csoportjában. Vasárnap mavezetéssel a VI. fordulóban Budapesten eredményen, az ELZETT csapatával mér­kőzött a kohász együttes. A tarjániak íogadkoztak, hogy kiköszörülik a Csepel elleni vereséget, s a szavakat va­lóra is váltották. A mérkőzés 2:0-as SKSE vezetéssel kezdődött, de az táblásai finom manőverekkel magukhoz ragadták a kezde­ményezést és pontos játsz- fordítottak az Az SKSE-ből Klepej, Sim- kó, Kenyeres, Kaposi és Tóth L. győzött, Szokács, Balázs és Horváth döntetlent ért el. A VI. forduló után az SKSE 41 ponttal továbbra is az él­csoportban foglal helyet. A VII. fordulóban a Bp. Pos­tán a hazai együttes „rákap- tás sakkozóival mérkőzik, az r-solt” és 4,5:2,5 arányban SKSE Salgótarjánban, vezetett. Ekkor az SKSE él- — ács — Gyengélkedő csatársor IKARUS—Zp. Építők 2:0 (1:0) Mátyásföld, 300 néző, v.: játék. A 49. percben Nagy két- Molnár. Zp. Építők: Nagy — szer is nehezen tisztázott a Csikós, Gáupár, Bozó S., Mát- jól rohamozó IKARUS csatá­rai, Bozó G., Honti, Lőrincz, rok elől. Néhány kemény ösz- Űze, Tarlósi, Oláh, Edző: Hu- szecsapás jellemezte a mérkő- szár Gyula. zést, melynek során először Nagy lendülettel kezdett az Bozó S., majd Honti sérült IKARUS. A játékidő első per- meg. A 60. percben Honti 25 cében Bozó G.-t letalpalták, méteres szabadrúgását a ha- aki csak 8 perces ápolás után zaiak kapuvédője csak bravúr­ment vissza a pályára. A 6. ral hárította. A 73. percben percben gólt ért el a hazai egy ártatlanul előreívelt lab- együttes: mintegy 20 méteres dára futó jobbösszekötőt Bo- szabadrúgás bevágódott a jobb zó G. visszarántotta, s a meg- íelső sarokba. 1:0. Néhány he- ítélt szabadrúgás mintegy 24 vés IKARUS támadás után méterről először a bal kapu- fokozatosan feljött a Zp. Épí- fán csattant, majd onnan a tök is és a 20. perctől telje- hálóba jutott a labda. 2:0. A sen egyenrangú ellenfél volt. A 82. percben Honti teljesen 22. percben Honti, majd Tar- egyedül futott el, s óriási hely- lósi lövését mentette szöglet- zetben a kapu mellé lőtte a re a hazaiak kapusa. Egy be- labdát. A játékidő további ívelt szögletet Tarlósi közvet- részben mindkét csapat bé­lén közelről gyengén fejelte a letörődött az eredménybe. A kapu felé, s a kapus mentett, jobb csatárjátékot nyújtó A 31. percben Bozó G. a bal- IKARUS megérdemelten tar­szélen futott el, éles lövése a tóttá otthon a két pontot, a kapufán csattant. gyengélkedő Zp. Építők csa­A második félidőben ismét társorával szemben. Jó: Gás- heves iramban folytatódott a pár, Csikós, Tarlósi. Eredmények - táblázatok NB I. MTK—Pécs 1:0 (0:0), Diósgyőr — Bd. Honved 4:1 (1:1). Eger—Győr 2:1 (1:0), Vasas—Szombathely 2:1 (1:1), Szeged—Salgótarján 6:3 (3:2), Ferencváros—Csepel 2:0 (1:0), Új­pesti Dózsa—Dunaújváros 4:1 (0:0). Komló—Tatabánya 1:1 (1:1). NB I. összesen: 1. Ferencváros 6 6­­15: 3 12 2. Üjpest 6 5­1 19: 3 10 3. Vasas 6 4 1 1 12: 5 9 L Diósgyőr 6 4 1 1 12: 8 9 5. MTK 6 2 3 1 7: 5 7 G. Győr 6 2 2 2 10: 9 tí 7. Szeged 6 1 4 1 10:10 6 8. Bp. Honvéd 6 2 2 2 10:12 6 9. Komló 6 2 1 3 .10:12 5 10. Dunaújváros 6 2 1 3 7:11 5 11. Szombathely 6 2 1 3 7:1? 5 12. Tatabánya 0 1 2 3 9:12 4 13. Salgótarján 6 2­4 9:16 4 14. Pécs 6 1 2 3 3: 6 4 15. Eger 6 1 1 4 5: 9 3 16. Csepel 6­1 5 1.13 1 Nehéz győzelem Balassagyarmati Dózsa — Kőbányai Sörgyár 1:0 (1:0) Kőbánya, 200 néző, Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Gavlo, Veres, Kakukk, Ferencsik, Balázsi, Bodor, Fehérvári, Kalcsó, Treplinszki, Melega. Edző: Markói István. A Balassagyarmati Dózsa Treplinszki személyében új játékost szerepeltetett ezen a találkozón. Az új játékos jól mutatkozott be. A mérkőzés egyetlen és egyben a győz­tes gólja a 8. percben esett. Melega átadásával Treplinsz­ki kitört és egyből a hálóba lőtte a labdát. 1:0. A félidő hátralévő részében többel és veszélyesebben támadott a Dózsa, de eredménytelenül. Melegának két helyzete is adódott, a kapus azonban tisztázott. Szünet után a Kőbányai Sörgyár lépett fel kezdemé- nyezően, de a jól záró Dózsa védelem megakadályozta a góllövésben. Ha nagy küzde­lemben is és nehéz győzelem árán, a Bgy. Dózsa megérde­melten hozta el a két pontot. 7 88. percben Bodort a já­tékvezető visszafeleselésért kiállította. Jó: Veres, Feren­csik, Melega. NB II. Közép-csoporl: Rudabányai Ércbányász—BEAC 2:0 (0:0), Vasas Izzó — Kazincbar­cikai MTK 1:1 (1:0), EVTK—Nagy­bátonyi Bányász 2:0 (0:0). Kisiere- nyei Bányász — Borsodi Bányász 0:0, III. kér. TTVE — Székesfehér­vári MÁV Előre 5:0 (2:0). Sárisápi Bányász — Salgótarjáni Kohász 2:0 (0:0), Almásfüzitői Timföld — Esztergomi Vasas 1:0 (0:0), Ormos­bányai Bányász — Honvéd ÉTI 1:0 0:0). Közép-csoport 1. III. kér. 4 3- . 1 9: 1 8 2. Borsodi B. 4 2 2­4: 1 6 3. Izzó 4 2 2 11: 1 6 4. Almásfüz. 4 3­1 5: 2 6 5. EVTK 4 2 1 1 6: 2 5 6. Kazincb. 4 1 3 4: 3 5 7. Nagybát 4 2 1 1 3: 3 8. SKSE 4 1 2 1 2: 2 A 9. Rudabánya 4 1 2 1 3: 4 4 10. Sári sáp 4 1 1 2 3: * 3 11. BEAC 4 1 1 2 4: 8 3 12. Kisterenye 1 1 1 2 2: 7 3 18. H. ÉTI 4 1­3 tí: 4 3 14. Esztergom 4 » 2 2 4: tí 3 15. Ormosb. 4 1 _ 3 1: 7 2 16. Szf. MÁV 4 1­3 1:10 2 Megyei I. osztály eredményei Romhány — Mátranovák 2:2, Szorospatak — Szécsény 3:2. st, ZIM — Palotás 2:2. Bgy. AKÖV — Forgács i:0. St. Üveggyár — Ka- rancskeszi 9:0. Somoskőújfalu — Ersekvadkert 2:0, Baglyasalja — Rétság 6:1, Az április 16-án lejátszásra kerü­lő fordulók párosításai: NB l. Csepel — Szombathely. Újpest— FTC, Tatabánya — Dunaújváros, Győr — Komló, Salgótarján — Eger, Pécs — Szeged, Diósgyőr— MTK, Vasas — Bp. Honvéd. NB II. Esztergom — sártsap, SKSE — III. kér. TTVE, Székesfehérvári MÁV — Kisterenyei B.. Borsodi B, — Ormosbányai B„ Honvéd ÉTI— EVTK, Rudabánya — Kazincbar­cikai MTK, Vasas Izzó — Almás­füzitői T., Nagybátony — BEAC, NB III. Gödöllő — Aszód, Bag — Bp. Sörgyár. Bgy. Dózsa — Ikarus, Zp. Építők — Postás, ÉRDÉRT — Jászberény, Volán SC — Zp. Bá­nyász. Testvériség — Bgy, MÁV, Mizserfa — Pásztó. Megyei I. osztály Szécsény—Mátranovak, Dejtar— Szorospatak, Palotás — Karancs- lapujtő, Forgács — St. ZIM. Ka. rancskeszi — Bgy. AKÖV. Érsek- vadkert — St. Üveggyár. Rom- hány — Somoskőújfalu, Bag- lyasalja — HVCS SE. A forduló válogatottja Rapp (Pécs) — Káposzta (0. Dó­zsa), Kiss (Eger), Noskó (Ú. Dó­zsa), Arató (Szeged), Göröcs (Ü. Dózsa), Kovács Gy. (Eger), Rutkai (Diósgyőr), Puskás (Vasas), Sikora (Diósgyőr). Katona (Ferencváros). A forduló játékvezetője: Zsolt István. A második csapat. Kenderesi (Vasas) — Kárpáti (Eger), Gál (Diósgyőr), Szűcs (Fe­rencváros), Lazaridisz (Komló). Nagy I. (MTK), Borsányi (Duna­újváros), Török (MTK), Németh (Salgótarján), Dobó (Szeged), Básti (Salgótarján). A TOTO 14. heti eredménye Dunaújváros —* Üjp. D. Komló — Tatabánya Eger — Győr Szeged — SBTC FTC — Csepel Nyíregyh. — Budafol. DVSC — MVSC Autóbusz — Oroszlár. Gyula — Budai Sp. Martfű — Szóin. MÁ t Venezia — Brescia Atalanta — Torino Lazio — Cagliari plusz 1: Almásf. — Esztergom 1:4 1:1 2:l 6:3 2:o 0:0 0:0 2:1 0:1 i:2 3:0 1:1 0:1 l l:0