Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-19 / 91. szám

1967 április 19 szerda nöobIb 5 A Tolmácsi Gépállomás felvételre keres esztergáiifos és maros szakmunkásokat. Fizetés teljesítménybér szerint. Szállást biztosítunk. Jelentkezés írásban vagy személyesen az állomás telephelyén. Most érkezett készletekből praktikus, modern. szép gyermek fehérneműk Freskó fiú pizsama 55,— Ft-tól 108,—Ft-ig. Puplin fiú alsónadrág 20,— Ft. Leányka crepp hálóing 42,—Ft-tól 72,—Ft-ig. Lányka crepp pizsama 60,— Ft-tól 135,— Ft-ig. Lányka krisztina pizsama 70,— Pt-461 150,— Ft-ig. ií£anz riavaq B U DflPEST felvesz esztergályos, marós, VILLANYHEGESZTÖ SZAKMUNKÁSOKAT. ' 'rítéses vasúti jegyet és szállást biztosítunk. Jelent­kezés levélben Budapest, VIII., Vajda Péter u. 10. Munkaerőgazdálkodás. köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk köszönetét mindazoknak, akik szeretett férjem, drága édesapánk sze­rető bátyánk Jászberényi István elhunyta alkalmából részvétük­kel fájdalmunkban enyhíteni igyekeztek. A gyászoló család Hagyarányú győzelmével Karancslapujtő az élre tört Forgács öt góllal győzte le a ZiM-et — Megszerezte első győzelmét Karancskeszi és Szécsény — 1:1-es döntetlen három találkozón — Romhány legyőzte Somoskőúifalut A megyei I. osztályú labdarúgó jukat. Az erős iramú, kemény reztek vezetést. Ölik rosszul rúgta Huszár, Bettes, Szentgyörgyi. Edző: bajnokság 5. fordulója egy sereg mérkőzésen megérdemelten nyert ki a labdát, Répás G. Balogh Wieszt Rezső. Változatos tama­változást hozott, a bajnoki tábla- a korszerűbben játszó, helyzeteit elé fejelte, aki két csel után a dásokkal jó iramú, kemény mer- zaton. Palotáson aratott fergete- jobban kihasználó lapujtői csapat, jobb sarokba lőtt. 0:1. A szécsé- kőzést vívott a l^t csapat. az ges győzelmével Karancslapújtő Góllövők: Tórák (3). Horváth I., La- nyiek* uralták a mezőnyt. A 23. „ csapata került az első helyre, mi- vaj, ill.: Turcsányi és Tóth I. percben Varga kiugrott és félma- ™hgoi:a 4«^ Ifprphpn Pikacs után az üveggyáriak l:l-es dön- Jó: Bartha, Oravecz S., Tórák gasan a kapu jobb oldalába lőtt. lauanui. a *o. ptieutu Yívás Hármas SKSE siker III. osztályú párbajtőr ví- vóversenyt rendeztek Salgó­tarjánban a Május 1. úti ál­talános iskola tornatermében. Tizenhat párbajtőröző lépett pástra és az utóbbi hetekben egyenletesen, jól szereplő SKSE vívói ez alkalommal is ki tettek, magukért. Nagy küzdelem alakult ki és csak holtverseny után dőlt el az tetlenre játszottak Érsekvadker- (a mezőny legjobbja), 111.: Fős- A kitűnően játszó Varga a 33. bc'a??-sab,?L ^l^nC£ÍnásíövésseÍ ten, a somoslak pedig vereséget ény, Tóth n. és Farkas. ulab^ küldte léc alá a labdát Az utol- első hely. Végeredményben szenvedtek Romhányban. A Hon- hit'1?»0 só húsz Percben teljesen íelülke- i. ever lo-otf ved Vörös Csillag SE gyors csa- KARANCSKESZI — BGY. AKÖV Jjozott játékot hozott. A 7o. perc- rekeciett a szorospataki együttes, tárai is alaposan meglepték a ,,.m ben a novak! védők rosszul men- de csak egyenlíteni tudott. A baglyasaljai védőket, s csak a * ‘ tettek, a labda Velenczei elé került, percben Tóth J. lövésszerű második félidei változtatások és Karanctk«?! toa néző v - sím akl laposan a bal sarokba lőtt. beadást küldött a kapu elé, s az a nagyobb akarás tette lehetővé eA K^zl- zsiriai l - Slkná Ka A veszélyesen támadó vendégek ogylk védőről lepattant Lab­az egyik pont visszaszerzését. Dej- íreczk, RÓmhánvl - zsidai Hl is több gólhelyzetben hibáztak dát a berohanó Kovács 12 mi­tár együttese Szorospatak ellené- Barttia Zsidai ll Simon Ru” Jó: olik’ skoda' Varga (a me- térről a hálóba helyezte. Az ered­ben vívta a forduló harmadik !:1 Batai I SztrémT Ed“ö: £?*leg3obbJa)- 8200 “ "tény _a látottak alapján igazsa­arányban végződött mérkőzését. A Kovács 'jános. Bgy. AKÖV: Lőcse Balogh­forduló legnagyobb meglepetése, _ Bódis Barján t Deme _ —------ - FORGÁCS — ST. Z1M g os. Jó: Kremnicsán S., Czine- ge. Kremnicsán G., ill: Nagy Gy.. Nagy K. és Huszár. St. Üveggyár — É.-vadkerl 1:1 (1:1) Érsekvadkert, 400 néző, v.: Vá- ! hogy a két azonos pályán játszó Takács, 'Barján II. - Gordos, tarjani együttes közül az újonc Bognár, Bodó, Puruczkl, Treso. 5:0 (4:0) forgácsiak keruhek kr győzteskén Edző. mas Tenő IdeáUs környe. a ZIM-mel szemben, s raadasul zetben, jól működő játékvezetői Forgács, 200 néző, v.: Nagy I. , F.', Karancskesz, csapa,a hármas irányításával sportszerű, FORGÁCS: Bognár — Jecsmenik. jo Játékkal szerezte meg idei első férfias mérkőzést vívott a két Kőházi, Ruszn/ák — Varga, Ver- ----------------, ...—.................­g yőzelmét a Bgy. AKOV-vel szem- együttes. Karancskeszi csapata bovszkl — Olaj, Lengyel J.. Si- lóczi. St. Üveggyár: Örendi — Go­ben, míg Szécsény Matranovák iendiiietesen, nagy becsvággyal mon, Lengyel L„ Angyal. Edző: dó, Klement, Pünkösdi, Muflár, ellen. küzdött, veszélyesen támadott, s Lantos János. St. ZIM: Fenes — Üj, Szabó, Kálnai, Susán, Luda­már az I. félidőben 3—4 gólos Susán, Sándor. Geszner — Pind- si, Farkas. Edző: Juhász Gyula. KARANCSLAPUJTŐ — PALOTÁS előnyt is szerezhetett volna hely- roch, Balogh — Tóth, Jászberé- Érsekvadkert: Csabák — Kristók, 5:2 (4:2) . zetei alapján. A 30. percben Bartha nyl, Oravecz, Molnár, Komka. Hugyecz, Márton, Suth, Ferencsik, — Baksa I. összjáték után Ru- Edző: Gaál Béla. A forgácslak Poroszka, Valcz, Csernák, Kom- Pnintó« 400 néző v- T anoár ssinszki 14 méterről védhetetlenül óriási lendülettel vetették magú- lós, Zsiga. Edző: Kovács József. KarancsiioultS- Bartha"— Sertől lőtt a iobb sarokba. Az 55. perc- kát a küzdelembe, s a 25. perc- Jó játékvezetés mellett jó Iramú, TivecP7 s OravSz A — Tóth ben Zsidai III. labdáját ismét Bak- ben már 3:0-ra vezettek A tar- színvonalas mérkőzés. A 10. perc- F Tóth L - Juhász Horváth 1 sa I- nerdítette Ruzsinszki elé. talékos ZIM védelme ezúttal Percben Szabó elfutott, s az el- Torák Lávái Horváth N Edző-’ aki másodszor sem hibázott. Las- gyakran zavarba jött, sok hiba- mozduló Csabák mellett a hosszú Lantos Ede Palotás- Markolt - feljöttek a vendégek, iól ro- val játszott. A forgácsiak csatar- sarokba lőtt. öt perc múlva ki­Urbán, Kreícács, Fösvény — Kiss ha,m°ztak’ Bogfr réyéb csak roszka beadásából Komlós ko­I., Turcsányi — Tóth I., Tóth II., szépíteni tudtak. Dicséretet érdé- bmalt. Szünet után kiegyenlítet zelr51 ikapást>ól vágta a hálóba a Farkas, Dévai, Sándor. Edző: Éliás m.el a keszi együttes, ill.: Bog- tebb_ lett a játék, ^az utolsó 20 labdál Ezután változatos, szín- István Már az első tíz percben nar- Tre,° és Bódis. percben többet támadtak a zo- vonalas játék folyt, mindkét ka­máncgyáriak. de Köhazivai az eien pu e](5u több helyzct maradt ki­ezECSENy — mAtraNOVAK íí}„ Í0??001^ a, fPfgae^1 fedelem, használatlanul. Az Utolsó tíz Gollovők. Lengyel J.. Lengyel L.. percben a vendégek támadtak, t . 14.1) Sándor (öngól), Olaj, Varga (11- de az eredmény mór nem válto­„ . , _ . . esből). Jó: Lengyel J.. L„ Bognár. zott- jó: örendi, Kiement, Muf­Szécsény, .100 néző. v.: Saar I. Kőházi. Rusznvák. Olaj, ill.: Ora- )ár ill - Husvecz Valcz és Cser­Ismét a vendégek kerekedtek fe- szécsény: Olik - Kurls, Skoda, vecz és Pindroch „ák lül, s újabb két gólos előnyt sze- Király — Oláh, Pék — Velenczei, hármas SKSE siker született. A helyezettek sorrendje: 1. Vertich, 2. Béres, 3. Gasparin. A verseny érdekessége volt, hogy a győztes Vertich elő« szőr indult jelentősebb pár­bajtőr versenyen. 2:0-äs vezetésre tett szert a fer­getegesen támadó vendégcsapat, majd a hazaiak percei következ­tek, s máris kiegyenlítettek. Vál­tozatos játék után a félidő végén Romhány — Somoskőújfalu 1:0 (0:0) II. Vörös Csillag SE — Baglyasal ja 1:1 (1:0) Romhány, 600 néző, v.: Dóra. Baglyasalja, 200 néző, v.: Léva­reztek. Szünet után többet tá- Mester, Józsá. Varga, Gyenes. madott a palotási együttes, de Matranovák: Szoő — Tóth E„ Barthával az élén mindent hárí- Zsugya. Répás P — Sipos, Kun tott a lapujtői védelem. Az utol- — Kecskés, Balogh, Kozma, Tóth só negyedórában ismét a ven- T.. Répás G. Edző: Szomszéd _ dégek támadtak többet s a 87. Adám. A hazaiak léptek fel tá- RomháiTy-^ Hajdúk "— Varga, Sa- Vi*rt- Honvéd: Fápri — Bara, Do- percben megszerezték ötödik gól- madólas. .mégis a novákiak sze- rank0 j sarankó S Nagy Mó- b°s, Havasi. Schrancz, Fazekas, ritz, Salíga, Kaliczka, Gregor, Ke- Hegedűs, Boros. Mézes, Komlósi, lemen, Pásztor. Edző: Dombi Lasz- György. Edző: _ Dr. Dósa Ferenc, ló Somos: Balázs II., — Bolyki, Baglyasal.ia: Tóth — Pilinyi, Pat- Cengődi, Balázs I., Pricz II.. ko, Szászt, Gyimesi, Iványi I.,. Kollár, Kemencsik, Szviräk, Bart- Pepsinszki, Toldi-. Iványi II., Sza- ha Antal Bozó. Edző: Mester b°, Bábolnái. Edző: Laczko San- Sándor A hazaiak kezdtek <Jor. Lendületes, erőteljes tárna- lobban, majd a vendégek ve- dórokkal lepték meg a hazai vé­dettek veszélyes támadásokat, dókét a honvédek. A 13. percben szünet után Is a somoslak tá- egy gyors baloldali támadás ve- madtak többet, de csatáraik el- Són a Tóthr°l kiperdült labda hihá/ták a helyzeteket. A ö5. Gyimesit énhtve. a hálóba jutott, percben Bólyki '^ukat ''rí|gőt^' s l:0- A hazáiák ezután is körül- Kaliczka ’közeiről a íéti álá vág- ményesen szőtték támadásaikat, ta a labdát. 1:0. Ezután^ a ven- szünet után Laczkó edző több martak. A hazaiak beszorultak változást hajtott végre csapató- kapujuk előterébe. A 80. perc- ban. s ekkor már a baglyasiak ben tömörülésből Princz II. a há- gyorsabb, ötletesebb támadáso­lóba juttatta a labdát. Ekkor vezettek A.? 'll nercben Tvá­Moys II. partjelző már lest jel- Kat vezettek, az oó. percben iva­zett, de a játékvezető középre nyi I. kiegyenlített. A hátralévő mutatott. A romhányi játékosok időben a védelmek jeleskedtek, követelték, hogy a játékvezető az eredmény igazságosnak mond- hallgassa meg a partjelzőt, majd ^ ^ f ^ r. ^ u több néző is a játékvezető felé üato. Jo: Fabn, Dobos, György, szaladt, akit a romhányi játéko- Hegedűs, ill.:. Tóth, Patkó és sok körülfogtak. A játékvezető a szabó, közönség és a játékosok követe­Kosárlabda Javuló színvonal a férfiaknál FerfiHh: ............... —-rí-»- ♦ -szak-- vasú-Fnapi '- játéka1 már S KSE — MEAFC 82:61 (37:27) zelem magassági fölényükön Salgótarján, v: Bokodi, Ba- kívül elsősorban lelkesedé- logh. Az SKSE Szert, Bab- sük eredménye. Legjobb do- ják, Csuka, Mosonújvári, Pál- bólk: Csuka (26), Szert (21). la. Csere: Kovács, Túrán, Hu- Mosonújvári (12). ill: Glöcker szovsaki, Csábi összeállítás- (20). ban játszott. Az első játéki , részben hosszú perceken kér ' resztül fej-fej mellett folyt Tatabanyai Bányász SBTC a küzdelem. 6:5, 10:7, 12:9 52^9 (19:16) Az ellenfél nem adta meg ma- Salgótarján, v: Bokodi, Ba­sát. Az egyre fokozódó Ko- ogh. SBTC: Koza. Almásiné, hász lendület végülis a játék- Gerléi, I.icskó, Barta, cs: idő középtáján megtörte az Szarvasné, Lőrinc. Az SBTC egyetemisták ellenállását. Pál- változatlanul gyengélkedik, la és Szert sikeres dobásai- Farkas hiányát igen megér- val 10 pontra nőtt a kohá- zik a fekete-fehérek, A Ta­szok előnye. Ezt az előnyt tabánya végig vezetve bizto- a játékidő végéig tartani tud- san győzött. Bár a számsze- ták. A második játékrészben rű eredmény túlzott, a hely­fokozódott az iram, éiveze- zetek alapján (több mint egy tes volt a játék. Szellemesen tucat személyi és nyolc zic- kombinálták a hazaiak, Csu- cer maradt kihasználatlanul) ka egyre többször teremtett jobb dobóteehnikával szoro- sakk-matt helyzetet. Moson- sabb lehetett volna a küzde- újvári elfutásaival biztosan lem. Hiányzik az SBTC-ből használta ki ziccereit. az irányító középjáíékos A mélypontról induló kohá- — Mátyás — lésére a partjelzőhöz ment, majd visszavonta a gólt, s folytatódott, a játék. Később még Antal ha­gyott ki biztos gólhelyzetet, majd a hazaiak értek el érvény­telen gólt. Végeredményben a partjelző jóvoltából a romhányi közönség kiharcolta csapatának a győzelmet. Jó: Hajdúk. Sá­ránké J., Gregor, ill.: Balázs II., Csengődi és Princz II. Dejtár — Szorospavak 1:1 (0:0) tár: Mák — Gál, Kremnicsán S., Jele —■ Czinege, Gréczi, Prikács, Kremnicsán G., Szűcs, Csókási. Laczkó. Szorospatak: Baranyai — t Raduly, Nagy Gy., Nagy K., Szé- I kely, Agárdi — Tóth J.. Kovács. I A bajnokság állasa; 1. K.-lapujtő 5 3 2­16: 6 8 2. St. Üveggy. 5 3 1 I 23: 3 7 3. Baglyasalja 4 3 1­15: 3 7 4. Somos 5 3 1 1 11: 4 7 5. VCS Honvéd 5 1 4 1 9: 5 6 6. Bgy. AKÖV 5 2 2 1 10: 8 6 7. Sz.-patak 5 1 3 1 6: 7 5 8. Rorahány 5 2 1 2 7:14 5 9. É.-vadkert 4 I 2 1 6: 5 4 10. Forgács 5 2­3 9: 9 4 11. St. ZIM 5 1 2 2 9:11 4 12. Matranovák 5 1 2 2 9:12 4 13. Dejtár 5 1 1 3 7:13 3 14. Szécsény 5 1 1 3 7:18 3 15. K.-keszi 5 1 1 3 2:14 3 16. Palotás 5­2 3 8:22 2 Birkózás Barna Péter országos bamok Több hónapos szívós, ki­tartó munkával készült az SKSE kiváló ifjúsági birkó­zója, Barna Péter az elmúlt, szombaton és vasárnap Deb­recenben megrendezett 1967. évi országos vidék ifjúsági kötöttfogású, versenyre. Ebben, az időszakban közben meg­nyerte az országos kiválasz­tó versenyt, majd a közelmúlt­ban a Magyar Birkózó Szö­vetség meghívására Tatán az ifjúsági válogatott keret tag­jaival immár harmadszor vett részt edzőtáborozáson. Érdemes volt fáradoznia Debrecenben, ahol 165 jóké­pességű birkózó indult nagy­középsúlyban megszerezte a büszke bajnoki cünet. Ebben a súlycsoportban 2. Selyei (DVSC), 3. Papp (Kaposvári Kinizsi). Tehetetlen csatársorok zp. építők — UP. POSTAS 0:9-y• ••brt'ív..' . Zagyvapálfaiva, 300 néző, v.: Csa­ba. Zp. Építők: Pintér — Csikósg Gáspár, öze, Deméndi, Tarlósig Honti, Kiss, Görgényi,' Bozó, Oláh, Edző: Huszár Gyula. Bozó nagy íölélövése vezette b« a mérkőzést. Mindkét csapat ide­gesen, csapkodőan, nagy hibaszá­zalékkal játszott. A 11. percoen élete első NB in-as mérkőzésén a 13 éves Görgényi hat méterről fölé lőtt. Később feljött a Postas és Pintér minden tudására szük­ség volt, hogy kapuját meg­őrizze a góltól. Görgényi újabb helyzetet kihagyott, majd mezőny­játékkal ért véget az első fél­idő. A második játékrészben job­ban kezdett a Postás és Pintér­nek ismét bravúrosan kellett több­ször védenie. A 70. percben Kiss tisztán elfutott, ereje fogytán azonban három méterről a kapus kezébe emelte a labdát. A máso­dik télidő is csapkodó mezőny­játékkal ért véget. A sereghattók: rangadóján, amelyet alacsony szín­vonal, sok pontatlan leadás éa két tehetetlen csatársor játéka jellemzett, « vendégcsapat meg­érdemelten jutott az egyik pont birtokába. Jó: Pintér, Csikós, Gör­gényi és Oláh. Felliiwfts A Felsőfokú Pénzügyi és Számviteli Szakiskolára jelentkezhet, aki érettségivel rendelkezik és számviteli munkakör­ben dolgozik; Jelentkezhet az is, akinek érettségije nincs, de a PM Személyzeti és Oktatási Főosztálya ál­ltai kiállított számviteli, vagy pü. dolgozóknak pénz­ügyi szakvizsga elvégzéséről szóló oklevéllel rendel- . kezik. \ felvételire legkésőbb 1967. május 15-ig lehet jelent- . kezni. Megfelelő számú eredményes felvétel esetén az iskola Salgótarjánban fog kihelyezett konzultációt •••zervezni. ■ \7. érdeklődőknek tájékoztatást ad Varga Albert a legyei Tanács VB. Pénzügyi Osztályán. 11-51-es le­jönön. Termelőszövetkezetek, állami gazdaságok! FI6VE LGI! Az Ongai Állami Gazdaság Állattenyésztési Gépjavító Csoportja rövid határidőre vállalja az alábbi munkák elvégzését: FG-típusú fejőberendezések komplett (vákuniszivattyú esőhálózat stb). felújítása. DA-típusú fejőberendezésel beszerelése, DA-típusú fejőberendezcsek felújítása. DA és FG-típusú fejoberendezések karbantartása a szüksé­ges alkatrész utánpótlásával, rendszeresen, szerződés alapján, vagy külön megrendelésre is. Voiga-tipusú fe- iőberendezés beszerelése és karbantartása. Szarvasmar­ha és sertés.önitató berendezések felújítása és karban­tartása. Borjúnevelő technológiai szerelése és felújítása Tejliáz technológiai szerelése és felújítása. Apróhirdetések Építtetők Figyelem! A Nógrád megyei Ta­nácsi Építőipari Vál­lalat szerelőipari Építésvezetősége szabad kapacitással rendelkezik: vízvezetékszerelés fűtésszerelés, belső villanyszerelés, külső légvezeték- építés tekintetében Ajánlatot kérünk az ország bármely ré­széről: Telefon: Sal­gótarján 15-53. Cím: Salgótarján, Vásár­tér 5. Ügyintéző: Forgács István, Ádá- mosi György. Nemzetközi újdon­ságok, gyönyörű szí­nek, óriási fajtavá­lasztékban. Bokor, futó, babafajtákban. Orgonafa» Gladiolus} Remek színekben, sok fajtában. Dísz­cserje. örökzöld, ri­bizli, málnatő. Is­mertető árjegyzéket díjmentesen küldök. Tóth, Rózsakertészet Budapest. III.. Már­ton u. 30. Kétszínű 1000-es Wartburg kifogásta­lan állapotban el­adó. Megtekinthető: Horváth, autószere­lőnél Balassagyar­mat, Hunyadi u. 12. Eladó Rövid, már­kás zongora, fara­gott ebédlő, diófa háló., Mátraverebély Vasút u. 70. Zagyvarónai, salak­blokk üzemünkhöz azonnali belépésre felveszünk GÉPKEZELŐI ÉS DÖSEH- KEZELÖT Jelentkezés: fenti címen a telepveze­tőnél, reggel 8-tól fél 5 óráig. Férfi hivatalsegé­det lakáscserével felvesz a Rákóczi úti ált. iskola. Trabant 600-as sür­gősen eladó* Telefon: Ll-08, délután 18 órá­tól: 14-30. A Szentendrei Be­tonárugyár - váci telepére — azonnali belépésre fel vés:? fér­fi segédmunkásokat# bet jneiemgydrar: munkakörbe Taná­csi igazoláo szüksé­ges. üzemi étkezés és munkásszállás van. Felvétel sze­mélyes jelentkezés esetén, Vác. Kisrét dűlő i. szám alatt. (A fortegyár és vá­ci kisállomás mel­lett.) Családi ház mel­léképületekkel azon­nal beköltözhetően eladó. Zagyvaróna; Posta u. Sí. Jutányosán eladó kívül, belül tokkó- zott, epedás két re- kamié könyvespol­cos hátfallal. Három darab két. és három- ajtós szekrény, szek­reter, asztal négy ülőpámás székkel, valamint . három részre bontható kony­haszekrény. kétme­dencés felnyitható asztal és két ülőke; Megtekinthető: Sal­gótarján, Rákóczi út 198. I. 19.