Nógrád, 1967. március (23. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-15 / 63. szám

H**’ «9 « p a n * Két nagy győzefem a megyei bajnokság nyitányán Haio.n taiá kozó dontet'enne? ért végei — Kemény mérxőzésen két menegyesbői eseti gó> Karancsapui«őn — Nem honolt nagy meg epetest az i. .orduió + Vasárnap már megkezdődött az Sutit, Csefnák, Zsiga. Edző: Ko- váth, Tórák, Tóth B„ La vaj. Ed­itet. évi utott/el L uttauja lao- vacs Jozoei. izsiuai 1. zo: Lamos aae Keutag: icuvucs — áat u4ü-uu,4i<.^MS tavasat tjruuiv — tsiatta, naiko, lioiiu— isaksa, Bara, Álltai, Dodos — scítraucz. ja. a nyitány nem hozott kuionó- zsinat ni., fai — Lsidui 11., öl- Pozsur — György, Boros, Mézes, seou megiepéteséitei, de kel mer- moll, Barma, öztrémi. Edző: Ko- Fazekas, Komlosi. Edző: dr. Dósa közösen nagy goiaranyu gyozeiem vacs János, novmarhan, ae ki- Ferenc. Kémény csatát vívott a született, a öt. Uveg&yar 7:0 tűnő talaja potyán kezdődött a kát csapat. A tavalyi NB IlI-as arany uan lea. teue két tanra Sze- játék. A hazai rohamokat Bal- honvedek technikás, szemre tet- cseny megiiaiantott együttesét, kó vezényletével hantotta a ven- szetoseho játékát a hazaiak gyors Bagiyasaijah pedig az ugyancsak dégcsapat. A 15, percben egy kemény beavatkozásokkal akadá- tiaiai, újra visszakertUt palotás! jobb oldali támadás után Suth lyozták. A lapujtőiek gúlveszéiye- flatalok szenvedtek el ?:l-es ve- volt a goiszeriő, majd a 25. perc- sebben támadtak. A 30. percben leseget. Három találkozón döntet- ben Ferencsik ért el gólt szép íe- Tórák kiugrott, de gólját a part­len eredmény született: Narancs- jesből. A kesziek gyors tárna- jelző Intésére les címén nem adta lapujtón kemény mérkőzést vívott dósokkal válaszoltak, de Zsidai meg a játékvezető. A 70. percben az MB Hi-ból visszatért Rétsági ni, és Bartha lövései hajszállal a hazaiak szerezték meg a veze- Honvéd. Mindkét együttes tizen- elkerülték a kapu bal alsó sár- test. A szögletrúgásból a kapu egyesből érte el góljait. Az ugyan- kát. A 40. percben a játékvezető elé szálló labdát kézzel ütötték el csak alaposan megfiatalított ZIM- Zsidal m-at beszédért kiállította, a rétsági védők. A megítélt 11-est et Szorospatak késztette l:l-es A II. félidő kezdetén a vendé- La vaj értékesítette. A 89. percben döntetlenre. Az újonc Bgy. AKOV gek tartalékos és tíz főre csők- Mézes elfutott, de a hazai védők 2:0-as félidei vezetés után a II. kent együttese két jó gólhelyze- az ötösön elakasztották. A 11-esbő: félidőre visszaesett s a rutinosabb tét hibázott el. A hazaiak ellen- Boros egyenlített. A döntetlen a mátranovákiak kiegyenlítették hat- támadási során Ferencsik állította játék képe alapján igazságos. Jó: rányukal. Érsekvadkerten a hazai- be a végeredményt a találkozón, Oravecz I., Horváth. 111.: Antal, ak gólratörőbb Játékukkal 3:0-ra amelyet általában ldényelejl já- György, Fara, Mézes, győzték le Karancskeszi együtte- ték jellemzett. Jó: Ferencsik és K7nBnsp.TAK sét. Somoskőújfalu csapata biztos Suth, 111.: Balkó. BAUKOSIrAlAIv — Bl< Alak 1:1 (0:0) SOMOSKŐÚJFALU — Forgács, 20« nezo, v.: Saár II. ni.- IT 1 u Q.i ,0.1 V Szorospamk: Szabó — Raduly, IICJIAH l.l l-*1! Wieszt, IN agy I. — Fazekas, Nagy SomosKoujíalu, 300 néző. v.: IL _ Tóthi KovacSj Huszár, Bet- Balazs II. J. Somos: Balázs II. tes, sági. Edzó: Wieszt Rezső. St. T" .Balázs L, Bert* .. ZIM: Fenes — Susán, Szolik, Princz n.f Kollar eF’ Pindroch — Mizser, Lászlók — Szvirák, Lengyel, Antal, Bozó. Tóth, Jászberényi, Komka, Ora- a - ^ Edző: Mester Sándor. Dejtár: Gál Moffv főieíí* weia a Salgótarján, 100 néző, v.: Balázs Kremntoán. Batta Jele. - Var- „«,4 ldfben , ^ pa. ga, Plkács _ _ Mackó, Szűcs, iyan nen alakult ki jó játék. Mindkét csapat csatársora gyenge győzelmet aratott az újra vissza­került dejtáriak ellen. Romhány- ban csak minimális vereséget szen­vedett a forgacsiak Jól küzdő csa­pata. ST. üveggyár — SZÉ- CSENK 7:» (5álJ J. J. St. Lvggyar: Erdő» — Uj, smö'^marKoUaf^aí-' Kremnlcsán II f utási,'Mák- A $mdk^ csapm^tórsora gy t^aS|rHoSUts^.íu’baszarGvum. É™ “S25 teljesítményt nyújtott. Az I. fél­—rr^if8 J|^ Skotó 'f* íö,lep6* , színvonalú mérkö- idö góiVeszély ' nélküli mezőny­Szecsény: Treso — Kuns, Skoda zést vívott a két csapat. A somo- mtékkal telt el A 60 nercben n„ Király - Oláh, Gyenes - siak szervezettebb játékát a ven- Cfi, let^eóliávaia vendéi Velenczel, Czlmer, Pál, Oiaj Fo- dégek lelkesedéssel ellensúlyoz- gekyszÍrezték meg a vezetést Ot dor. Mar a 3. percben gólt ért el ták. A percben Antal klug- múlva N^gv I tizenegyeit az üveggyári csapat Szabó lövé- rott a védők közüi. s gólba tar- fSL Mvédt e A b S sével, majd a rutinos KoUár volt t6 labdáját, mely csaknem el- e^vSlített a ZIM Óravec^tömöi eredményes egymást kővetően ha- akadt a sárba, Bozó segítette a ^ülésből vágta a halóbfV lab- rom Ízben is. Később Klement hal6ba. A 30. percben Szvirák át- dai Az utolsó Dercben Oravecz löI szerzett ritkán látható gólt szög- adósával Antal már nem hibázott, vés^ a Sólvoi^lról mentették a letrúgásból, majd Farkas és végül Hat perccel később a tétovázó so- vendéglk Jó^ sL^ Naev I ismét Szabó volt a gólszerző. Az mosi védők ^ a Mmozduló Ba- m • Fenra sűsén Szc^ üveggyár! együttes « játékidő läzs u. felett Szűcs a hálóba K OraLt nagy részében uralta a mezőnyt, emel* Szüne* után egy negyed­íetszetős támadásokat gördített a óráig a vendégek rohamoztak, hüi, AlvOV M.-NOVAK Jó játékvezetés mellett lezajlott majd ismét a hazaiak Irányítót- g.v (2-0j találkozón. A vendégek megflata- uk a játékot. A mezőnyfölényben Balassagyat.Lv, '.'« néző. v.: lított csapata kevés ellemtmarti« a hazaiak több gólhelyzetet hagy- vmeze ,. v abuv- Lőcse — vezetett, három nagyobb gólhely- tak kihasználatlanul. A 80. pere- B . ,,eme _ ,a„acs. zetét atnnba» elhlbárta. Jó: Bu- ben Bozó szögletéből Szvirák fe- jsorias u J — iíeroiy Bogár Fu- davárl. Kottir. Ludasl, 1U.: Király iesgóllal állított, be a végered- £££i* b'Juó, ^0. eSLT KKs ményt. Jó: Balázs L, ®er^a- Jenő. Mauanovak: Szoó — Már- PrinCT II*. Antal. ill.: Kremnicsan kus> Murányi, Varga — Sípos, I., Jele, Mackó és Szűcs. Zsugya — Kun, Kecskés, Balogh, Kozma, Répás. Edző: Szomszéd ROMHÄNY — FORGÄCS Adam. Az L félidőben lelkesebben 2*1 (1*1) és lendületesebben játszó hazaiak, _ __ ' ' ' „ _ , megérdemelten jutottak 2:0-as ye­Romhány, ^ J^ező^ v.: Nagy i, zeteshez. A 18, és a 35. percben és Skoda IL BAGLYASALJA — PALO­TA» 7:1 (3:1) Baglyasalja, 200 néző, v.: Váló- ezl. Baglya»: Tóth — Ptllnyl, Pat­kó, Szócs — Iványl II., Ivanyi L — Toicly, PepsincAci, Szabó, Ba- Bomnany; Harsányt y,ar^.a’ egy-egy jól sikerült elfutás vegén bolnai, Bogár. Edző: Laczko San- Meló, öarankó L — Nagy, Móritz Heroly és Treso volt a gólok szer- dór. Palotás: Markolt — Fösvény, — Sáránk6^ IL, Gregor, Kelemen, zdje. szünet után a vendégcsapat Krekács, Kocza - Turcsányi, Kiss Kailczka, öarankó KI. Forgács. erösen feljavult, és rendre vezette — Matiszlovics, Tótn, Farkas, Bognár Lehoczkl, Kőházl, íius2- fGrmás támadásait. Az 57. perc- Pete, Sándor. Edző: Éliás István, nyak Jecsmenlk, Verbovszki ben Balogh, a 75-ben pedig Kecs- A 2. percben szögletrúgás után Lengyel II., Simon, Lengyel I., kgs gólt. E játékrészben mu- Patkó nyitotta meg a gólok so- Varga, Angyal. Edző: Lantos Já- tatott teljesítménye alapján Mát­rát egy iszép fejessel. Negyedóra nos. Huszonöt percig ^ kíegyensu- ranovak a győzelmet is megérde­melte után már 3:0-ra vezeteti lyozott küzdelem folyt. Ez alatt melte volna Az utolsó tlz perc. a izal együttes. Ezután feljött a forgácslak veszélyesebb gél- ben ugyanis két nagy gólhelyze- a palotást csapat, s a mezőnyben helyzeteit két kapufán csattanó te is adódotti amikor a gólvona- jöl adogatva szülemes tárnádé- labda is jelezte. A 25. Percben lon gurult véglg a iabda_ de a sokkal közelítette meg a baglya- Gregor egy jó átadással elfutott közeibeii nem volf nováki csa- slak kapuját. Tóth góljával szé- és kőéiről a hálóba lőtt Ismét tér A másik kapUnál viszont Pu­- no" mszki szalasztott el gólszerzési al­_________________ ___ vetkezett. Egy tömörülésnél a ha- kaimat* kfi^pirfli lőtt tví* f áradtak, s az erőteljesebb és zal védők egyike kéz^l ütötte el Borjag' Ti> Borjas IL. Hcróly 'és technikailag képzettebb baglyasl ^\u^ák18™g ^ Trés«c 1,1: Szoó. Márkus, Murányi ndenVifin rrtonf ATlI alraff ® * pitettek is Szünet után a fizikai­lag gyengébb palotási fiatalok el­fáradtak, s az erőteljesebb é: technikailag képzettebb baglyasl csapat fölénye állandósult. A 8S. percben Plllnyl súlyos lábsérülést percben Kőházl menteni akart, szenvedett. A hazaiak győzelme de a kapu torkában Sarankó m. Ilyen arányban is megérdemelt, rácsapott a labdára, s a hálóba bár Markolt súlyos hibáival eh- vágta, A mérkőzés nagy részében hez nagyon hozzájárult. Góllövők: a hazaiaknak volt több helyzetük. Pepslnezki (3), Bábolnai (2), Ivá- s végeredményben megérdemel- nyi TL. Patkó, «1.: Tóth. jó: Tóth. ten nyerték a jóiramú mérkőzést Pepslnezki, Patkó, Szabó fa me- Jó: Meló, Móritz, 111.: Bognár, A bajnokság állása zőiiv legjobbja), ill.: Krekács ás Farkas. ÉPSFKvartKFBT — K\­RÁNCWKFWZI 3:0 (2:0) firsekvadkert, 500 néző, v.: ur­ban. E.-vad Vert: Csabák — Krts- Mohácsi. K.-lapnjta: Berta — sér­tők. Hugyecz, Márton — Komlós. főző, Oravecz I., Kovács — Tóth Ferencsik — Zähorszki, Valcz. I., Juhász I. — Juhász H., Hor­Kőházi (a mezőny legjobbja), és Verbovszki. K.-LAPurrrt — rútság 1:1 (0:0) Karancslapujtő: son néző, v.: 1. St. Üveggy. 1 l . . 7:$ 2 2. K,-vadkert 1 1 _ . 3:0 2 3. B.-alja 1 1­• 7:1 2 4. Somos 1 1 • a 3:1 2 5. Romhány 1 1­­2:1 2 6. Bgy. AKOV 1­1­2:2 1 K.-lapujtő 1­1­1:1 1 M.-nováU 1 • 1 • 2:2 1 Rétság 1­1­1:1 1 St. ZIM 1 • 1 1:1 1 Szorosp. 1­1­1:1 1 12. Forgács 1 •­1 1:2­IS. Dejtár 1 =­1 1:3­14. Palotás 1­­1 1:7 . 15. K.-keszl 1 • • 1 0:3 > 16. Szécsény 1­­1 0:7­Atlétika ]ól sikerült mezei verseny a Tóstrandon A városi KISZ-bizottság és 1. Május 1 út (Nagy, Kafka. a városi TS az idén is meg- Szabó) 6 p., 2. Rákóczi út, A. rendezte a salgótarjáni Tó- 17 p. Sztahanov út A. strand környékén a tavaly is Serdülők: jól sikerült idénynyitó városi mezei futóbaj noikságot. 14—16 éves lányok, 600 m: (18 induló). 1. Mondru Míria Az idei verseny kitűnően (St. Madách) 2:10,2, 2. Bács- skerült. Az úttörő serdülő if- falusi Mária (SÜMSE) 2:17—, júsági és felnőtt számokban 3. Bálint Valéria (Május 1 út), összesen 134-en indultaik. A 2:24, Csapatban: 1. SÜMSE versenyzők dicséretére legyen (Bácsfalusi. Szilágyi, Sáfrány) mondva az indulók közül 15 p, 2. Rákóczi út 26 p, 3. mindössze ketten adták fel St. Közgazd. Tech. a versenyt, a többiek végig 14—16 éves fiúk, 800 m: (24 futották á távot Különösen induló). 1. Répás János (SÜM- az úttörők versenyében volt SE) 2:29,3, 2 Csépa Sándor népes indulógárda. A jó szer- (Csizmadia út)) 2:30,8, 3. Ré- vezésért dicséret illeti az ál- pás János (Nagybátonyi ITSK) ta’ános- és középiskolás ta- 2:33,4, Csapatban: 1. Rákóczi nárokat. A sportkörök közül út A. (Reznák, Mező, Fekete, a SÜMSE versenyzői szere- 28 p , 2. Sztahanov út A. 38 peltek sikeresen, de dicsére- Pj 3. Rákóczi út B. tét érdemel a Honvéd futó- ifjúságiak: gárdája. Az ifjúsági és a fel­nőtt mezőnyben nem kerül­17—19 éves lányok, 800 m: (6 induló). 1. Kómár Júlia tek ugyan az első három kö- (SÜMSE) 3:03,-2, 2. Földi Éva (St Közgazd. Tech.) 3:12,8, 3. két korcsoportban megnyei- Kisbaü Katalin (St. Közied. Tech) 3:21—, Csapatban: 1. St. Közgazd. Tech. (Földi, Kis­ték. Eredmények: Úttörők, 12—13 éves lányok, 400 m* (17 induló). 1. Kővágó Aliz (Sztahanov út) 1:20,6, Kar- kosz Ágnes (Május 1. út) báli. Horváth) 10 p. 17—19 éves fiúk. 2000 m: (10 induló). 1. Jakus László (SBTC) 6:44,2, 2. Sasvári Zol- 1:22.—, 3. Berták Erzsébet tán (Nagybátonyi ITSK) 7:05,2 (Rákóczi út) 1:22,5, Csapat- 3. Barna Gábor (St. Géipari ban: 1. Sztahanov út (Kővá- Tech.) 7:20,4, Csapatban: 1. gó, Ürmösi, Fájd,) 14 pont, Honvéd 1737 (Deák, Orosz, 2. Bartók Béla út 17 p, 3. Tóth) 21 p. Május 1 út. Férfi felnőtt 3000 m. (8 in­duló) 1. Szmolenszki Pál 12—13 éves fiúk, 800 m: (51 (SBTC) 10:17,8, 2. GirÜ László induló). 1. Nagy János 1:55,1, (SKSE) 10:27,6, 3. Demeter 2. Kafka Károly 1:58,6, 3. István (SKSE) 10:55,2. Csapat­Szabó László 1:59,5 (Mind há- ban: 1. Honvéd 1737 (Török, rom Május 1 út). Csapatban: Fodor, Bottlik) 15 pont Kézilabda Férfi teremkupa döntő Salgótarján, Gépipari Techni­kum, v.: Kővári. SBTC: Meliher- csik — dr. Végh, Kovács L., He­gyes!, Sípos J., Czlmer. Csere: Kulhavl, Szabó J., Nagybátony: Hajdú — Kiss I„ Sebők. Bene, Makkal J.. Tarján P. Csere: Haj­dú J., Kertész Gy. A férfi teremkupa döntő meg­lepően Izgalmas találkozót és sok gólt hozott. A tartalékosán felál­ló SBTC-nék méltó ellenfele volt a nagybátonyi középiskolás csa­pat. A gimnazisták kezdtek job­ban, és végig vezetve félidőben előnyben fordultak. Szünet után az SBTC nagyobb súlyt fektetett a védekezésre, Meühercsik Is „bele­jött” és a hajrában sikerült meg­fordítani a mérkőzést. Az SBTC legjobb góldobója Czimer (12), Ko­vács L. (5) és Kulhavl (5) voltak, míg a Nagybátony legeredménye­sebb dobójának Bene, Tarján P és Kertész Gy. (5—5) bizonyult. Jó: Dr. Végh, Kovács L., Kul­havl, 111.: Bene, Tarján P.. Ker­tész Gy. Hit fizet a Totó? Nem volt 13 találatom szelvény, s így 13+1-es sem, Ezért a 166 259 forintos ju­talom átkerült a 11. hétre. A 10. hét nyereményjegy­zékéből 12 találat (31 db) = 21500 forint. 11 találat (395 db) = 675 forint. 10 találat (3308 db) = 121 fo­rint Terényi Imre Salqótariánban Kedves vendéget fogadtak az MTS megyei Tanácsának székhazában. Terényi Imre, az MTS Országos Tanácsának elnökhelyettese, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára hétfőn és kedden Salgótarján­ban tartózkodott. Hétfőn sportakadémiai előadást tar­tott „Mexikó előtt” címmel, Kedden pedig sportveze­tőkkel találkozott. Felkereste többek között a Salgótarjáni Acélárugyárat, ahol a pártbi- ’ottság tikára és a vállalat vezetője fogadta. Beszélgetett az SKSE elnökségével is. Ma Nagybátonyban játszik a SBTC A mai napon nem Salgó­tarjániban, hanem Nagybá­tonyban játszik az SBTC lab­darúgó-csapata. A tarján! NB I-ek a tartalék együttessel mérkőznek. A Ferencváros ellen készülő SBTC különbö­ző taktikai elképzeléseket gya­korol a tartalék együttes el­len. A Népstadionban szombaton sorraikerülő Ferencváros— SBTC találkozót Magyar Zol­tán vezeti. Sokk Előkelő helyen az SKSE Az NB n-es Maróezy CSB KeleM csoportjában a vasárnap nagyará­nyú győzelmet aratott SKSE to­vábbra is az élcsoportban foglal helyet. A IV. fordulóban a követ­kező eredmények születtek. Ganz MAVAG—Aszód ff.5:2,5*. Szegedi Ruhagyár—Kecskemét 3:9* Cjpesti Dózsa—Miskolci, Sparta­cus 6:8, Csepel—Szegedi Vasutaa 8:4, ELZETT—Pedagógus 4,5:7J* Postás—Szállítók 5:6 (l). A Keleti csoport állása: 1. Kecs­keméti Vörös Meteor 34, 3. Szál­lítók 31,5 (1), 3. Pedagógus 31s 4. Salgótarjáni KSE 30, 5. Cse­peli Vasas 27, 6. Ganz MAVAG 25.5, 7. Szegedi VSE 25, 8. Sze­gedi Ruhagyár 23, 9. Miskolci Spartacus 22,5, 10. Bp. Postás 23 (1), 11. Újpesti Dózsa -21,5, 12. Bp. ELZETT 18, 13. Aszódi Vasas 13A 14. Külker SC 10,5 pont. Mi cmk ajánlhatjuk! DÖNTENIE ÖNNEK KELL! Új kibővített háztartási biztosítás tűz, vihar, villámcsapás, betöréses lopás, gázrobbanás, ajtó- és ablaküveg törés, víz és gőz, árvíz, baleset és szavatossági károk esetére. HÁZTARTÁS! BIZTOSÍTÁS MINDEN BÉRLAKÁSRA KÖTHETŐ. Meglevő biztosítását is kicserélheti csekély díjkülön­bözettel AZ Ül, KIBÖVlTFTT HÁZTARTÁSI BIZTO­SÍTÁSRA. Felvilágosítással szívesen áll rendelkezésére az ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ Xagy HÚSVÉTI VÁSÁR A romtiányi FMSZ iparcikk szaküzleteiben március 13—24-ig. Iparcikk boltban „Most érdemes” különféle játékokat . 20, 30, 40 százalékos árengedménnyel vásárolni. OTP hitellevélre Ipari és tsz- dolgozók részére kiszol­gálunk Rádió, televízió, lemezjátszó, hűtőszekrény, centrifuga, mosógép, porszívó, kerékpár, 48 köbcentiméteres mo­torkerékpár, elektromos melegvíz-tároló. Ruházati boltban bő választékból tavaszi idénynek mgefelelő „Húsvéti Vásár ’-t rendezünk. március 13- -24-lg. Figyelem ! Az £M 25. számú Állami Építőipari Vállalat Budapest. XXI. kér. (Csepel) Kiss János altábor­nagy u. 19-21 felvesz Pest megyei munka­helyeire kubikos és segéd­munkásokat, vií anyszereiő?, víz- es közponiiíűtés szerelőt, íes.ö*, üvegest, üádoiost, lágy és kemény te c- iedöt, épület- lakatost, vas­beton sze relit, Oépiakatost. Jelentkezés a fenti címen a mun­kaerőgazdálkodáson Tanácsi Igazolás szükséges, munkás­szállást, üzemi étke­zést és különélés* ri-rtosftunk a dolgo ’ók részére. Apróhirdetések A Bp. Kőolajipari Gépgyár Bp. XVni.. Gyömrői út 79-83. belépésre keres műszer és technológiai szerelé­si munkahelyekre, külszolgálatos mun­kakörbe, központi fűtésszerelőt, csősze­relő, hegesztő, vlz- vezetékszerelő, köz­ponti telephelyre TMK lakatos, vas- szerkezeti lakatos, lemezlakatos, hegesz­tő, villanyszerelő, esztergályos, ténye­ző szakmunkásokat. J elentkezés a válla­lat munkaügyi osz­tályán. veszünk. IpolymentI Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társu­lat, Rét säg. Terliszter vagy bármilyen szövetből plisszirozást válla­lok. Használt szok­nyáját újból berak­ja Gáspár Pálné pllsszírozó Salgótar­ján Piactér. Értesítés. Jobbágyi Építőipari Ktsz ér­tesíti a lakosságot^ hogy Pásztón. aS Akácfa út 17. sz. alatt, az állami gaz­daság Irodájával szemben, március 6- án építésvezetői Iro­dát nyitott. Kéri a Pásztó környéki kedves építtetöket, hogy megrendelése­ikkel bizalommal forduljanak a fenti iroda vezetőségéhez; Ktsz vezetősége. Salgótarjánban Rokkant-telepi egy- szoba, konyhás la­kásom elcserélném Xarancs úti, vagy Felszabadulás útiért. Cím: a Kiadóban. Több éves gyakoi .attal rendelkező műszaki rajzolót fel­zun / Nemzetköz» ndo»« ságok, győri’ "rű szí« nek, óriási 1 »tavá- lasztékban. ’ökör«, futó, babafaj i;U>baEL Orgonafa, Glad: »Ins! Remek sziledben# sok fajtában, dísz­cserje. Brökzö’d ri­bizli, málnatő. Is­mertető árjegyzéket líjmentesen küldök. Tóth, Ró/sakertészet Budapest, III., Már­ton lie 30. V