Nógrád, 1967. március (23. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-30 / 75. szám

19R7 március 30. csfltörtőfc BÖ8B ÄO Hat gólt lőtt Somoskőújfalu, az Üveggyár és a ZIM A St. Üveggyár csapata a táblázat élén—Nagy küzdelemben nyert Bagiyasalja Karancskeszi ellen—Négy gólt lőtt a Bgy. AKÖ/ és Karancslapujtő Két hét szünet után folytatódtak a megyei X. osztályú labdarugó- üajnoüsag küzdelmei. A második forduló mérkőzésein nem szüle­tett küiónósebb meglepetés. A forduló érdekessége inkább az, hogy három együttes is hat gól­lal örvendeztette meg szurkolóit. A táblázat élére került St. Üveg­gyár a palotásiak fiatal csapatát győzte le 6:l-re, míg a ZIM Szé- esény együttesét, Somoskőújfalu csapata pedig 6:2 arányban győzött Forgács ellen. A második helyen álló Baglyasalja csak nagy küz- oelem árán győzött l:0-ra Ká- rancskeszi ellen. Két találkozón négy gólt lőtt a hazai csapat: Ka- runcslapujtő Mutranovák, a Bgy. AKÖV pedig Dejtár ellen nyert 4.1-re. Itt említjük meg, hogy Ka- rancslapujtőn, ahol igen jő pá­lyával fogadták a vendégeket, sor került a társadalmi munkában el­készült eredményjelző tábla fel­avatására is. Két találkoző vég­ződött döntetlen eredménnyel: a Ré-ságt HVCSSE 0:0-ra Játszott a lelkes szorospatakiakkal, mig a Bomhány — Ersekvadkert mérkő­zés 2:2-vel ért véget. _____________ K arancslapujtő — Mátranovák 4:1 (1:1) Karancslapujtő, 300 néző, v: Ur­ban. K.-lupujtó: Bartha — Serlő- zó. Oravecz I., Kovács I. — TOth I., hantos — Fodor, Horváth, Tó­rák, Tólh U., Lavaj. Edző: han­tos Ede. Mátranovák: Szoó — Tóth. Zsugya, Répás P. — Sipos, Kun — Kecskés, Balogh, Tóth B„ Tóth I., Kozma, Répás G. Edző: szomszéd Adám. A vendégek ele­ve védekezésre rendezkedtek be, s az I. félidőben sikeresen ellen­álltak a hazaiak meg-megújuló rohamainak. Kiegyenlítő góljuk jtán csaknem megszerezték a ve­zetést is. A másik oldaion viszont Tórák többször hibázott góllal ke­csegtető helyzetekben. Szünet után nlntegy húsz percig még jól küz­dött a nováki csapat, de az utolsó fél órában teljesen felülkerekedett a hazai együttes ós remek gólok­kal örvendeztette meg a szépszá­mú közönséget. Szoő egy egész sor szép védést mutatott be a további gólok megakadályozására. A 70. percben a játékvezető Kunt és Horváthot sportszerűtlenségért kiállította. Oóllövők: La vaj (S, l-et 11-esből), Tórák, Illetve: Répás G. Jó Kovács I., Lavaj, Tóth II., Fo­dor, ill.: Szoó. Zsugya, Tóth, Koz­ma. St. ZIM — Szécsény 6:1 (3:0) Forgács, 200 néző, v.: Kskukk. Bt. ZIM: Fenes — Susán, Szolik, Geszner — Pindroch, hászlók — Egner, Llsztóczkl, Koraka, Ora­vecz, Tóth. Edző: Gaál Béla. Szé­csény: Tornyos — Oláh, Skodá, Czlmer — Olaj, Pék — Velenczei, Czeglédi, Király, Fodor, Kurts. Alacsony színvonalú, gyenge Ira­mú mérkőzést játszott a két csa­pat. Helyzeteit a ZIM használta ki jobban. A nagyarányú vereség ellenére Szécsény együttese nyílt sisakkal játszott, Időnként huza­mosabban támaőott Is, csatárainak azonban nem volt szerencséje a góllövésben. A gólok közül két— három esetben Tornyos hibáztat­ható. Góllövők: Komka (4), Llsz- tóczki. Oravecz, Illetve: Czeglédi. Jó: Komka (a mezőny legjobbja). Pindroch. Geszner, Llsztóczkl, 111.: Király, Czlmer és Czeglédi. Bgy. AKOV — Dejtár 4:1 (2:1) Balassagyarmat, 200 néző, v.: Dóra. Bgy, AKÖV: Lőcse — Bódis, Bárján J.. Deme — Takács, Bár­ján I. — Havaly, Kardos, Purucz- ki. Bodó, Treso. Edző: Kiss Jenő. Dejtár: Mák — Gál, Kremnicsán S., Farkas — Szeneczei, Gréczi — Jele, Maczkó, Varga, Kremni­csán G., Szeles. A megyei II. osz­tályból (elkerült két együttes élénk iramú mérkőzést játszott. A sok­kal többet támadó és kulturáltabb játékot bemutató Bgy. AKÖV meg­érdemelten nyert. A vendégek a védekezésre fordítottak nagyobb gondot, rajtaütésszerű támadásaik nem Jelentettek különösebb ve­szélyt. A gólhelyzetek kihasználá­sában Is elkerülte a szerencse a dejtári csatárokat. Góllövők: Kar­dos (2), Havaly, Puruczki, illetve Kremnicsán G. Jó: Bodó (a me­zőny legjobbja, Bódis, Bárján J., Kardos, illetve: Kremnicsán s., Szeneczei, valamint Kremicsán G. St. üveggyár — Palotás 4:1 (2:0) Salgótarján, 200 néző, v.: Mészá­ros. St. üveggyár: Erdős — Uj, Diószegi, Kleinem — Budavári, Lu­das! — Kainál, Rákos, Kollár, Farkas, Szabó. Edző: Juhász Gyu­la. Palotás: Turcsányi — Fösvény, Krekacs, Kocza — Farkas, Pete — Matlszlovlcs, Dévai, Tóth, Kiss, Sándor. Edző: Éliás István. Tizen­öt percig egyenrangú ellenfélként küzdött a két csapat. Ekkor, majd öt perc múlva egy újabb góllal 2:0-ás vezetést szerzett az Üveg­gyár. Nem sokkal később a fia­tal palotáslak szépítették, s hosz- szú Időre továbbra is nyílttá tet­ték a mérkőzést. A hazaiak el­bizakodottan, fölényesen Játszot­tak. Az utolsó negyedórában azon­ban nagy hajrába kezdett az üveg­gyári tizenegy. Ekkor nyolc perc alatt négy további remek gólt lőt­tek. Góllövők: Szabó (3), Kollár (2). Fösvény (öngól), illetve: Mi- tiszlovlcs. Jó; Kollár, Diószegi, Budavári, ill.: Farkas és Fös­vény. Somoskőújfalu — Forgács 6:2 (3:0) Somoskőújfalu, 400 néző, v.: Fo­dor. Somos: Balázs II. — Kernen- esik, Bolyki, Berta — Princz II., Kollár. — Séber, Szvirák, Lengyel. Antal, Csengődi, Edző: Mlsecska Sándor. Forgács: Bognár — Le- hoczkl, Kőházi, Rusznyák — Jecs- menlk, Verbovszki — Angyal, Si­mon, Lengyel J.,»Varga, Lengyel L. Edző: Lantos Janos. Az első negyedóra alacsony színvonalú já­tékkal telt el. A forgácslak szívó­san védekeztek, s a hazaiak csak egy szabadrúgásból szerzett gól­lal tudták bevenni kapujukat. Ez­után magára talált a somosl csa­pat és szebbnél-szebb támadáso­kat vezetett. l:0-ás állásnál a for­gácslak 11-eshez jutottak, de a kapufára lőtték a labdát. A félidő végén Rusznyák megsérült, a szü­net után pedig már vissza sem tért a pályára. A II. félidőben a tíz főre csökkent vendégek már nem tanúsítottak nagyobb ellen­állást. Egy—két gólban' kapusuk Is vétett .A helyzetek alapján viszont a somosiak nagyobb arányban Is győzhettek volna. Góllövők: Séber (2), Antal, Lengyel (11-esből), Szvi­rák, Csengődi, ill.: Simon (2). Jó: Princz n. (a mezőny legjobbja), Antal, Kollár, Berta, ill.: Kőház!, Varga és Verbovszki. menyben a többel támadó hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Tóth, Patkó, Szócs, Szabó, Toldy. illet­ve: Zsldal I., Kazareczki, Tarjá- ni és Romhányi Romhány — Ersekvadkert 2:2 (1:1) Romhány, 700 néző, v.: Saár. Romhány: Harsányt — Varga, Me­ló, Saramkó, Nagy, Móricz, Sa- rsmkó S„ Gregor, Kelemen, Ka- Uczka. Pásztor. Edző: Dombi Lász­ló. É.-vadkert. Csabák — Kristók, Hugyecz, Márton, Ferencsik, Kom- lós, Záhorszki, Csermák, Sut, Valcz, Zsiga. Edző: Kovács Jó- isei. , A két szomszédvár heves küz­delmet vívott a győzeleméit. A hazaiak az első félidőben Gregor vezetésével erőteljesen támadtak. A 37. percben Saramkó S. lövésé után Ferencsik lábáról került a hálóba a labda, (öngól). i:Q. Két perc múlva Zsiga nehéz szögből egyenlített. A második félidőben to­vábbra Is a Romhany támadott, de meglepetésre a 78. percben Valcz a vendégeknek szerzett vezetést. 1:2. A hazaiak hét perccel a be­fejezés előtt Zsiga révén egyenlí­tettek. Jó Gregor, Saramkó, ill.: Zsiga, Csabák. Rétság — Szorospatak 0:0 Rétság, 300 néző, v.: Homola. Rétság: Fábri — Bara, Antal, Do­bos, Srancz, Fazekas, György, Hegedűs, Mézes, Rónási, Komláti. Edző: Dósa Ferenc. Szúpatak: Sza­bó — Raduly, Wieszt, Nagy II., Fazekas, Nagy I. Tóth, Kovács, Huszár. Bettes, Szentgyörgyl. Ed­ző: Wieszt Rezső. Sportszerű, jóiramú mérkőzés. A hazai csapat nagy kedvvel táma­dott, de a szorospataki együttes végig önfeláldozóan védekezett és sikerült az egyik pontot megmen- tenlök. Jó; Dobos, Hegedűs, Mé­zes, 111.: Szabó, Nagy I. Huszár. A bajnokság állása: 1. St. Üveggyár 2 2 — — IS: 1 4 2. Baglyasalja 2 2------8: 1 4 3. Somoskőújfalu 3 2------9: 3 4 4. St. ZIM 2 1 1 — 7: 2 3 5. Ersekvadkert 2 1 1 — S: 2 3 Németh és Kriskó a dunaújvárosi védők gyűrűjében. Háttérből Bánkuti figyeli a csa­tározást (Koppány György felvétele) IC-lapujtő I 7. Bgy, AKÖV 8. Romhány 9. Rétság Szorospatak 11. Mátranovák 12. Forgács 13. Dejtár 14. Palotás 15. Szécsény 16. Karancskeszi 2 1 1 — 5: 2 3 2 1 I — 3 3 2 1 1 — 4: 3 3 2 — 2 — 1: 1 2 2 — 2 — 1: 1 2 2 — 1 1 3: 6 I 2--------2 3: 4 — 2-------2 2:7 — 2--------2 2:13 — 2-------2 1:13 — V éget ért a megyei bajnokság Nógrád megye * 1967. évi férfi egyéni bajnoksága tíznapos küz­delem után véget ért. Az acéláru­gyár! művelődési házban leját­szott verseny az alábbi végered­ménnyel zárult: 1. Balázs József (SKSE) 8, 2. Szo- kács László (SKSE) 7, 3. Kenye­res Géza (SKSE) 6,5, 4. Klepej J. (SKSE) 6, 5. Tóth P. 4,5 (SKSE). 6. Kaposi Gy. 4,5 (SKSE), 7. Brei- ner B. (SBTC) 3. 8. Frink (SBTC) 3. 9. Pirók 2,5 (Nagybátony) 10. Szabó L. (SKSE) 0 pont. Az utolsó fordulóban Balázs le­győzte Klepejt, s így Szokács Breiner ellen döntetlenre adta két gyalogelőnyös játszmáját. Az ötvenkilenc éves Balázs József újabb bajnoksága nem meglepe­tés. Rendkívül szívósan játszott, s a fiatalok közül néhányan hiába álltai jojóban ellene, veretlenségét nem tudták elvenni. Szokács har­madszor lett második Nógrád me­gye bajnokságában, bár ezúttal nagy energiával küzdött az első helyért. Kenyeres harmadik he­lye — kevés versenyzési lehetősé­gét figyelembe véve — Jő ered­ménynek számit. Klepej a hajrá­ra összeroppant. Negyedik helye meglepetés. Tóth és Kaposi játé­kát az ötven százalék ellenére a játszmákban mutatott gondosság és elmélyülés jellemezte. Mind­ketten ígéretei Nógrád megye sakksportjának. A többiek közül az idős Breiner Béla küzdeni tu­dása dicsérhető. Frink és Pirók erejét meghaladta a verseny. A legnagyobb meglepetés Szabó pontnélküli helyezése. Semmi nem sikerült neki. A verseny sportszerű keretek között folyt le. A Salgótarján­ban megrendezérre kerülő orszá­gos elődöntőn, amelyen Borsod és Heves megye sakkozói játsza­nak Balázs, Szokács és Kenyeres i Mf—4-> ­* azoKacs es K.enyen 2 2 0.4 — képviseli Nógrád megye színeit. Atlétika Mezei futóverseny Balassagyarmqton Balassagyarmaton, a strand- Ifjúságiak: kb. 750 m.: L fürdő melletti terepen a JTS Mocsári Judit (MEDOSZ) rendezésében bonyolították le 2:48,5, 2. Pirlbeli Magdolna a' járási mezei futóbajnoksá- (Szántó gimn). 2:51, 3. Czibu- got. A versenyzőknek kimért lya Zsuzsanna (MEDOSZ) körpályán kellett futni, kelle- 3:05,9. mes időben, jó talajon. Jól Fiúk: sikerült a rendezés, mert 1953—54-ben születettek (1« hatvanhatan álltak rajthoz. ind). kb. 600 m.: 1. Pleva Bé­Eredménvek- lányok- la (Baícsy lsk> 2:09-5> 2- Hc* Lreamenyek. lányok. ged-s Gábor (Bajcsy isk). 1953—54-bén #születettek (7 2:09,5 3. Pintér Gyula (Baj­aid): kb 400 m. 1. Paulusz Ju- csy 2:20. dit, (Bajcsy isk). 1:51,5, 2. Tóth . 1951—52-ben születettek (17 Emőke (Bajcsy isk). 1:53. 3. int^- 1300 m.: 1. Fábri Gá­Mocsári Erzsébet (Bajcsy isk). bor (MEDOSZ) 4:29, 2. Pára i:56 7. István (MEDOSZ) 4:13,9, 3 Flllp Gábor (Bajcsy isk) 1951—52-ben születettek (20 4:39,2. ind), kb. 600 m. 1. Laukó Zsu- Felnőtt férfi: (kismezei, kb. zsa (MEDOSZ) 2:11,8, 2. Stra- 3000 m). 1. Kun László (ME- usz Judit (MEDOSZ) 2:16,4, DOSZ) 12:10, 2. Kokavecz Mik- 3. Antal Ilona (Rákóczi isk). lós (MEDOSZ) 12:50,4, 3. Fü- 2:17,2. löp Géza (MEDOSZ) 13:30,3. Baglyasalja — Karancskeszi 1:0 (1:0) Baglyasalja, 200 néző, v.: Bő­dön. Baglyasalja: Tóth — Gylmesi, Patkó, Szőcs — Iványi II., Iványi I. — Szászt, Toldy, Szabó, Bábol­nai, Pepsinczki. Edző: Laczkó Sán­dor Karancskeszi: Zsldal I. — Sikna, Kazareczki, Holló — Tar­ján!, Pál, Romhányi — Zsldal II., Balkó, Sztrémi, Bartha. Edző: Ko­vács János. Sportszerű, de ke­mény küzdelmet vívott a kéf együttes. A vendégek kezdtek job­ban. de Balkó két nagy lövése nem jutott a hálóba. Fokozatosan feljavult a baglyasl csapat, s a mérkőzés jelentős részében ural­ta a mezőnyt a védekezésre be­rendezkedő vendégekkel szemben. A 40. percben egy baloldali tá- madást követő tömörülésből Bá­bolnai közelről lőtt a hálóba. Az 55. percben egy szögletrúgásnál Patkó felelni készült, de a védő­ket megtévesztve kiáltott; a labda fejéről a hálóba hullott, de a já­tékvezető nem a gólt, hanem a hazaiak elleni szabadrúgást Ítélte meg. Ezután még a vendégeknek is akadt gólhelyzetük, de elhibáz­ták, vagy Tóth hárított. Végered­NÓGRÁD HEGYEI FÉMIPARI VÁLLALAT I Kossuth u. 2.) az alábbi elfekvő gépeket kínálja megvételre 1 db asztali fúrógép l db excenter 1 db köszörű 2 db revolver automata 1 db rácsos szalagfűrész 1 db szalagfűrész köszörű 1 db edzőkemence 1 db csiszológép 1 db kéziköszörű 1 db késköszörű 1 db oszlopos fúrógép 1 db asztali fúrógép 1 db marógép 1 db csiszoló Érdeklődni lehet a Nógrád megyei Fémipari Vállalatnál Balassagyarmat, Kossuth út 8. (Telefon: 3-97.) Vereség Miskolcon Az NB 11-es asztalitenisz zéseken az SBTC játékosai CSB Gárdos-csoportjában Mis- csak szépíteni tudtak, kolcon mérkőzött az SBTC. A Győzött a Marosi, Opravel tarjánlak ellenfele a volt NB (2) páros, a Nemesi, Barta II. I-es Miskolci Spartacus volt. pár, Marosi, (4), Opravel és A hazai asztaliteniszezők már Nemesi (3—3), Bartha II. (2), a párosok találkozója után ül.: a Baráth, Kövendi II. pá- ■Ihúztak, s az egyéni mérkő- ros, Baráth (3), Kövendx I. Még mindig nem késő! Minden ruhájához illik eg t/ s z i n íí sima, bokafix zokni ÁRA: 29,-Ft A Salgótarjáni Ingatlankezelő Vállalat pályázatot hirdet tőmérnöki, műszaki vezetői állás betöltésére. Jelentkezhetnek okleveles építőipari technikusok, kivitelezésben legalább 10 éves gya­korlattal, Afagy építészmérnökök legalább 3—5 éves gyakorlattal. A kérelmezők pályázatukat 1967. április 10-ig küldhetik be a következő címre: Salgótarjáni Városi Tanács VB. Építési és Közlekedési Osztálya. Salgótarján. Pályázatukhoz önéletrajzot csatoljanak Fizetés megegyezés szerint, a képesítés és a gyakor­lati idő figyelembevételével történik. Lakásigény nem jöhet számításba. Meg mindig megrendelheti tavaszi vetőburgonya­szükségletét! termelési alközpontja A mezőgazdasági nagyüzemek burgonyavetőgumó igényén kívül illetményföldek, háztáji és egyéni termelők területeit ellátja kedvezményes árú, államilag ellenőrzőt! émzárolt vetőburgonyával.