Nógrád, 1966. november (22. évfolyam, 259-283. szám)

1966-11-29 / 282. szám

tfW« powmhí'r ?9 k»dd nógrad 7 Felhős, hideg idő1 ikertől ps az érségén tig h li­lábbá a í közép­ffiineé j é­klonok S Várható Időjárás ma estig IpSrősen felhős, párás, hideg A “öbbfelé havazás, havas e-siäei Mérsékelt délkeleti szél. Várh^Hj .magasabb hőmérséklet GYAPJÚ ÉS MŰSZÁLAS TAKARÓ MELEG. KÖNNYŰ ÉS OLCSÓ [dényzárás győzelemmel Salgótarjáni KSE—Mislead Bányász 4:2 (3:2) A bőrt fokozott életműködésre serkenti, rege­nerálja. A Royal Opera Luxus méhpempős kré­met a gondosan megtisztított arcra, éjszakára alkalmazzuk. Néhány napi használat után a bőrt simává, Üdévé, rugalmassá teszi. veretlenül Tűzoltó Dózsa — Zp. Építők 1:1 (1:0) Budapest, ISO néző. Zp. Épí­tők: Pintér — Csikós, Gáspár, Öze. Deméndi, Tábori, iuss, viai- rai, Honti, Tarlósi, Oláh. Edző: Taicács Dánlei. A zagyvápálfálvi együttes már az ö. percben .megspereznet-- te volna a vezetést. Kiss a ka­pust is kicselezte de jó helyzet- t>en hátra gurította a labdát az ötösön álló Hontinak, aki biz­tos neiyzetben a kapu fölé lőtt. Ezután Mátrai hagyott ki két esetben is gólszerzési al­kalmat. A 20. percben a be­szorult Dózsa védelem hosszan előrevagott labdájával a közép- csatar öt méteres lesről szaladt et. A leálló és a lest reklamáló védőktől nem zavartatva Pintér mellett a kapuba továbbította a labdát. 1:0. A gól után * ZSE Ismét kapujához szögezte a Tűz­oltó Dózsát, de fölényét nem tudta góllá értékesíteni. A n. félidőben a szemre, is szépen játszó Zp. Építők fö­lényt harcolt - ki* de a 'legbizto­sabb helyzetben is hibáztak a csatárok. A 70. percben Tarlósit gólhelyzetben felvágták, s a megítélt tizenegyest Mátrai ér- ' tékesitette. 1:1. A 81. percben a már több esetben is bravúrosan védő Dózsa kapusa Honti elől mentett biztos gólhelyzetben. Ez a mérkőzés sorrendben a hetedik volt, amelyről veretlenül távozott a Zp. Építők együtte­se, s az utolsó hét mérkőzésen ll pontot szerzett. Jók: Kiss, Csi­kós és öze. NEDVES \Z IDŐ. NEM SZARA 0 4 RUHA? SEGÍT A Salgótarján. 150 néző. Ve­zette: Szentpéteri. SKSE: Lt- bus — Tajti, Mártinké, Bab- lena, Havasi. Kurdi, Pálmai, Kulcsár, Geiger, Nyerges, Ba­lázs. EDZŐ: Kovács Ernő. MISKOLC: Boros — Németh, Varga, Oláh, Bótha, Fischer. Previczer, Fehér, Szabó, Deák, Farkas, EDZŐ: Matisz Tiva­dar. 3. perc: Fehér kiugrott, ma­ga mögött hagyta az , SKSE védelmet. Már a 16-oson be­lül járt, amikor az őt üldöző Bablena elrúgta eiőle a labdát, de oly szerencsétlenül, hogy az élesen a kapu jobb oldalá­ba vágódott. 0:1. 8. perc: Szabó jobb felső sarokba tartó lövése után a labdát Libus ujjheggyel szög­letre tolta. 9. perc: Villámgyors hazai támadás gördült a pályán. Ha­vasi labdájával Kulcsár az alapvonalig futott. Pompásan középre ívelt és a jól érkező Geiger a jobb sarokba továb­bított 1:1. 10. perc: Pálmai tört ka­pura. A kapujából kifutó Bo­ros nem érte el a labdát s azt a szélső a jobb sarokba lőtte. 2:1. 14. perc: Geiger 18 mé­terre Boros kapujától jobb ol­dalra adta a labdát Pálmai­nak, aki azonnal középre küld­te. A beívelt labdát Nyerges 16 méterről, ritkán látott ka­páslövéssel küldte fél magasan a bal sarokba. 3:1. 19. perc: Fehér kicselezte az egész tarján! védelmet, egyedül tört kapura, és jobb lábbal, laposan, a bal sarok­ba vágta a labdát. 3:2. 23. perc: Nagy helyzetben 7 méterre Libus kapujától Fehér lábáiól lecsúszott a lab­da. 24. perc: Kulcsár labdájá­val Balázs törhetett kapura, mert Németh lyukat rúgott. Boros kifutott. Balázs kapura lőtt, de a gólba tartó lab­dát Oláh szögletre vágta. A szöglet után Németh a gól­vonalról mentett 35. perc: Pálmai — Nyerges volt a labda útja. Az össze­kötő egy csel után 8 méter­re a kaputól a bal alsó ka­pufára lőtte. A visszapattanó labdát Pálmai nagy helyzetben kapu mellé vágta. 61. perc: Previczer 6 mé­terről kapu fölé emelte a labdát. 72. perc: Pálmai lövése a bal sarok mellett zúgott el. 80. perc: Szabó lövése a felső kapufáról pattant le a gólvonalra. Bablena továbbí­totta a labdát a mezőnybe. 88. perc: Pálmai Nyerges ossz játék után Nyerges átvág­ta a labdát a bal oldalra. Ba­lázs 7 méterre a kaputól kapásból nagy gélt lőtt a bal sarokba. 4:2. Közepes iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat a tét nélküli találkozón. Az SKSE-t felrázta a gyorsan be­kapott gól, és ügyesen játszó fttösfogata már az első 15 percben három gólt lőtt. A győzelem még nagyobb ará­nyú is lehetett volna, de a kezdetben jól játszó támadó­sor tagjai nagyon sok helyze­tet elügyetlenkedtek. Szünet után kiegyenlítetté vált a já­ték. A Miskolci Bányász —; bár már korábban búcsút mondott az NB II-nek ■—. meglepően lelkesen és ügye­sen játszott Az utolsó percig kétessé tudta tenni a mérkő­zés kimenetelét. Az idényt megérdemelt győzelemmel fe­jezte be a tarjáni kék-fehér csapat. Jó: Martinkő, Havasi, Nyer­ges, Pálmai, Illetve: Varga, Bótha, Fischer, Fehér. — szokács — Az NB n. Keleti csoportjának IS««, évi végeredménye 1. Bp. Spart. 34 20 1 1 48:29 47 2. Kecském. S4 18 1« « 70:23 46 3. Bp. Előre 34 17 1* 5 67:32 4« 4. Szóin. MÁV 34 19 8 7 88:12 46 5. Nagybát. 34 18 7 11 43:42 39 6. B.-csaba 34 14 9 ll 49:45 37 ?. B. Bátty. 34 11 12 11 49:39 34 8. Pénzügy. 34 13 8 13 59:51 34 9. SZVSE 34 13 6 15 49:58 32 10. KISTEXT 34 10 11 13 47:59 31 11. S»lg. KSE 34 11 8 15 40:49 30 12. Szóin. MTlB 34 10 9 15 45:54 29 13. Gyula 34 12 5 17 50:08 29 14. Cegléd 34 11 « 17 63:65 28 15. Debrecen 34 9 10 15 48:60 28 16. K.-félegyh. 34 10 7 17 44:79 27 17. Jászber. 34 10 C 18 35:S4 28 18. M. Bány. 34 7 8 18 44:69 23 Az első vonal feletti csapa­tok áz NB I. B be kerültek. A második vonal alatti együt­tes kiesett. A hetedik mérkőzés centrifu OTP hitelakcióban Is vásárol­ható. 402-es típusú centrifuga ára: 1050 Ft. iiiimiiniiitiuiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiHniimiiiiiiiimtiHiitiiittiii CAOLA DESODORÁtÓ K R 1 v Die Hentes illata síiéi A i izzadsággátló és szag­talanító krém, amely­nek használata egész napon át a jó'ápoltság és üdeség érzetét kelti. I Sikertelen befejezés Bp. Spartacus— Nagybátonyi Bányász 2:0 (0:0) Nagybátony, 400 néző, v.s Bircsak. Bp. Spartacus: ptef.bv — Quincz. Pál, Szim- csák II. — Tóbiás, Strasszer, . áth. Tőrök, " ann, Szimcsák I., Várnai. Edző: Já­vor Pál. N. Bányász: Bu- ■---— Romhánví. Szán­tó. Kovács I., Szálai, Horváth; Nagy, Szarvas, Kozik. Havasi* Regős. Edző: Dávid Róbert. 1. perc: Bulyovszki egy be­ívelt labdára vetődött, közbe« Török megrúgta a kapust. 18. perc: Horváth a 16-oson kezezett. Tóbiás jól eltalált szabadrúgását Bulyovszki ne­hezen nyomta a léc fölé. 20. perc: Szarvas a balszö- ső helyéről ívelt be, de a ka- , ’"us megkaparintotta a labdát Nagy elől. 26. perc: Havasi távoli jé “vését a kapus a mezőnybe öklözte. 29. perc: Nagy remekül el­futott. de aztán hét méterről gyengén a kapus kezébe lőtte a labdát. A másik oldalon Várnai éles beadását csípte el 'a tor vetődéssel Bulyovszki. 40. perc: Nagy beadását Kozik élesen kapu fölé fejel­te. 50. perc: Kovács I. előre­ívelt labdáját a védők kézzel állították meg. A 20 méteres szabadrúgást Szarvas a léé fölé csavarta. 52. perc: Regős átadását Szarvas rálőtte, de a jobb sa­rokba tartó labdát a Sparta­cus kapuvédője szögletre nyomta. 58. perc. Szimcsák I. a kö­rű .ményeskedő Romhányt mellett kiugrott és a kimoz­duló Bulyovszki mellett a bat­te rokba gurított. 1:0. 59. perc: Szarvas 14 méter­éi a kaputól lövés helyett • 'esen «116 Rozikhoz továbbí­tott, így odalett a jő helyzet. 65. perc: Török éles lövését "édte jó érzékkel a hazai ka­pus. 66. perc: Szimcsák I. lövése a bal kapufát érintve került az alapvonalon túlra. 71. perc: Regős átadását Szarvas. nagy helyzetben mintegy 8 méterről a kapu mellé lőtte. 76. perc: Szimcsák I. 7 mé­terről nagy erővel kapu fölé fejelte a labdát. 87. perc: Horváth elfutott is éles beadását Török két lé­pésről a bal sarokba vágta. 2:0. Élvezetes, jó iramú találkozó volt. Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, de nem tudta helyzeteit gó- ' okkal befejezni. Szünet után a csúszós talajhoz jobban al­kalmazkodó vendégcsapat át­vette a já^ék irányítását; töb­bet támadott és kínálkozó helyzeteit ügyesen kihasznál­ta. A hazai csapat ebben a já­tékidőben egyenlő ellenfél volt, de csatárainak semmi sem sikerült — Sulyok — EM. Budapesti Betonáru- gyár B.-pcst, XXI. Rá­kóczi F. u. 289, (Csepel) azonnali belépéssel lelvesz lakatos, villanyszerelő víz­vezetékszerelő szakmunká­sokat, valamint láng és Ív hegesztő vizsgával rendel­kező hege ztőket, mozaik­lap és betonclemgyártó munkára férfi segédmun­kásokat, azonkívül por ásó­kat és éjjeli őröket. Mun­kásszállást és napi egv zeri melegétkezést térítés ellené­ben biztosítunk. Felvételhez munkakönyv, Mii-lap és tanácsi igazolás szükséges. Felvételre jelentkezés a fen­ti cím munkaügyi csoport jánál.