Nógrád, 1966. október (22. évfolyam, 233-258. szám)

1966-10-25 / 253. szám

1966 o*k fölver 25. kerld NÓGRÁD Minden úgy ment, ahogy vártuk Salgótarjáni BTC — Ózdi Kohász 4:0 (2:0) Salgótarján, 5000 né;w, vezet­te. Aranyosi. SBTC: Szőke — Havasi, Ferenc, Vertig, Toldi, Bánkuti, Kökény, Kocsis, Szá­lai, Taliga, Básti. EDZŐ: Mé­száros József. ÓZD: Borbély, — Budai, Nagykaposi. Zalai, Váraliyay, Lutz, Bozó, Széles, Frenkó, Halápi, Szendrei. EDZŐ: Káltnai László. Fergeteges SBTC rohamok­kal indult a találkozó. Bánkuti lövésszerü beadását Szalai elől Borbély vetődve ütötte ki. Ko­csis mintaszerűen kidobta Bás- tit. Ismét tisztázott az ózdi kapu védő. Szalai Kökényt in­dította kitűnően a jobbszélen a szélső ragyogóan elfutott. Beadása után Szalai fejjel Ko­csis elé tolta, a csatár lövésé­be azonban beleléptek. Az óz­diak kétségbeesetten védekez­tek. Elől mindössze csak há­rom csatár tartózkodott. Ko­csis labdájával Básti kivárt fi méterre a kaputól Budaiba lőtte a labdát. A 10. percben Kocsis kitűnő labdájával Kökény ismét ra­gyogóan futott el. Szalai ment föl beadására fejelni, elfejelte a labdát, közben elesett. Kö­kény rúgta kapura a lepattanó labdát, de az a földön fekvő Szalai sarkáról vágódott ki. Állandósult az SBTC fölé­nye. Egymás után gördültek a szebbnél szebb támadások és a 20. percben megszületett az első gól. Havasi mintaszerűen előre tört a jobbszélen, közép­re ívelte a labdát. Kocsis Ta­liga elé tette, aki mintegy 7 méterről a kiugró Borbély mellett félmagasan a kapu kö­zepébe lőtte. 1:0. A 31. percben Toldi — Tali­ga — Kökény volt a labda útja. A szélső beadását Bor­bély kiütötte. Bánkuti elé szállt a labda, aki egyből, 18 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 2:0. A 34. percben majdnem az SBTC kapott gólt. Vertig ha­zaadta a labdát, de nem né­zett fel. Az SBTC kapuja előtt Ferenc Szendréivel és Halá­pival nézett farkasszemet. Szendrei közelről fejelt, de Szőke védett. Szünet után 10 emberrel jött ki az Özd. Felforgatták csapatukat az ózdiak. Zalai előre jött. Az 50. percben Kocsis lerohanta a jobb olda­li védelmet. Borbély mellett is elgurított, Kökény azonban nem tudta kapuba továbbí­tani a labdat. A ' tarjáni együttes irányította a játékot. Az ózdiak sehogy sem tud­tak lábra kapni. Az 56. percben tűzijátékot rendezett az SBTC az ózdi kapu előtt. A labdát Kökény lőtte végül is a kapu fölé. A másik oldalon Zalai páratlan nagy lövését Szőke a bal sa­rokból tornászta ki. Később egy Frenkó — Halápi akció végén a labda Toldi lábáról pattant Szőke kezébe. Ezután Básti helyzetkiha­gyásai következtek, mégpedig sorozatban. Először Kocsis lab­dáját lőtte közelről könnyel­műen a kapu mellé. A 69. percben Kökénytől kapta a labdát, ekkor ismét kecseg­tető helyzetben volt, de fölé vágta. A 70. percben 3 mé­terre állt a kaputól. Teljesen tisztán, ekkor is fölé lőtte a labdát. Kocsis lövését sem kísérte szerencse három perc múlva. A 75. percben Taliga ismét 3ástit küldte rohamra. A szélső most már remekül meg­célozta a bal alsó sarkot, de a labdát Borbély szögletre ütötte. Érett a gól. A 80. percben Kocsis még hibá­zott, de aztán a 83. percben Bánkuti a bal oldalról pon­tosan Szalai lábára tette a labdát, aki 5 méterről a kapu­ba lőtte. 3:0. A 90. percben a nézők nagy megelégedésére végre Kocsis is gólt lőtt. A tőle várt mó­don átment az ózdi védőkön, és a jobb felső sarokba vágta a labdát. 4:0. Rendkívül fontos mérkőzést vívott a két csapat. Az SBTC győzelmével biztosította az osztályozó elkerülését és nyu­godtan tekinthet a hátralevő három idegenbeli mérkőzés elé. Az ózdiak sorsa ezzel a vereséggel megpecsételődött. A tarjáni együttes minden tekintetben felülmúlta ezen a találkozón ellenfelét. Jól ját­szó fedezetpárja lévén, no és az ózdiak „mumusa” Taliga irányításával nagy mezőnyfö­lényt értek el a tarjániak. Az eredményességgel sem lehet panasz. Igaz, hogy ezen a találkozón éppen a csatárok határozottsága hiányzott, mert ha ez megvan, az ózdi Ko­hász még súlyosabb vereséggel távozott volna Salgótarjánból. A gólok ellenére az ötös fo­gat szinte minden tagja elhi­bázott egy, vagy két gólhely­zetet. Ez az elkövetkező mér­kőzésekre intő példa, de nem rontja a nyújtott teljesít­ményt. Az SBTC kapujában Szőke néhányszor jó reflex­szel mentett. Havasi kitűnően játszott ezen a találkozón. Nem csak előre tört, de pon­tosan szerelt és továbbított. Ferenc hasonlóan hozzá ural­ta az SBTC előterét. A levegő­ben és a földön egyaránt. Ver­tig nem talált magára ezen a találkozón sem. Ideges volt, feleslegesen szabálytalanko­dott. A fedezetsorban találjuk a csapat egyik legjobbját. Tol­dit. Ragyogóan* játszott. Vé­gig nagy területen dolgozott, és tömte labdával a csatárokat! Bánkuti jól játszott, nagyon sokszor előretört, gólja szép teljesítmény volt. Elől Taliga irányító készsége, esze, meste­ri alakításai nagyon nagy hasznot jelentett. Kocsis jól játszott. Kiszolgálta társait, igaz néhány helyzetet kiha­gyott. Kökény szinte minden akcióban benne volt. Fárad­hatatlanul dolgozott és beadá­sai mindig használhatóak vol­tak. Szalai és Básti igyekezett, de utóbbinak legalább két gólt kellett volna lőnie. Az ózdiaknál Borbély a gólokról nem tehet, egyébként Jól védett. A védők közül Budai, Nagykaposi és Váraliyay nagy munkában volt. Zalai alul maradt Kö­kénnyel szemben. Lutz is há­tul segített sokat Elől senkit nem lehet dicsérni. Halápi és Szendrei is nagyon szürkén mozgott. Bozó sérülése miatt feltűnően hátrányba került az ózdi csapat. Aranyosi játékvezető nem vétett különösebb hibát. Szokács László Az elbizakodottság következménye Mizserfai Bányász — Vasas Dinamó 0:0 Kazár. 300 néző, v: Bálint. MI- ZSERFA: Halász — Tőzsér IV., Bereczki. Balogh, Tőzsér III., Ra­dies, Szabó II., Szabó I., Susán, Czecze, Kovács. EDZŐ: Túrán István. A hazaiak nagy becsvággyal ve­tették magukat a küzdelembe, nagyszerű támadásokat vezettek végig a pályán, de az állandóan nyolc-tíz emberrel védekező Dina­mó kapuját nem tudták bevenni. Ez a lelkesedés azonban korán ab­ba maradt, s utána a szív és lel­kesedés nélkül játszottak a hazai csatárok. A 32. percben Radics 25 méteres lövése a felső léc belső élé­ről a gólvonalon túlra pattant, de a játékveztő nem adta meg a gólt. A 40. percben a vendégek kapusáról Kovács elé perdült a labda, aki közelről a földön fekvő kapust táiálta el. A második félidőben még na­gyobb nyomás nehezedett a Dina­mó kapujára, de a jól tömörülő védelem — a középhátvéddel az élen — minden esetben tisztázni tudott. A 70. percben Balogh sza­badrúgása nyomán a labda a fel­ső sarokba tartott, Kovács fölös­legesen bele tette fejét a lövésbe, és az a kapu fölé szállt. A 80. percben Szabó I. jó labdát kapott Szabó II-től, de ő hat méterről a kapusba lőtt. Az utolsó öt perc­ben feljöttek a vendégek, de a bá­nyászok védelme jól állt a lábán. A nagy akarással küzdő Vasas Dinamó megérdemelten szerezte meg az egyik pontot az elbizako­dottan és lelkesedés nélkül játszó Mizserfai Bányász ellenében. A gyengén játszó hazai együt­tesből csak Bereczki és Tőzsér IV. nyújtott átlagon felüli teljesítést. A magára talált együttes Zp. Építők — Petőfibányai Bányász 2:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 300 néző, v.. Ági. Zp. Építők: Pintér — Csikós, Gáspár, Bozó II., De- méndi, Tábori, Honti, Mátrai, Kiss, Tariósi, Oláh. Edző: Ta­kács Dániel. A kiesés ellen küzdő zagy- vapálfalvi együttes az utóbbi hetekben kezd magára talál­ni. Ezen a találkozón is nagy­szerű ütemet diktált, s különö­sen az első huszonöt percben igen jó játékot mutatott. A Zp. Építők csatárai előtt már az első percekben több gól­szerzési lehetőség nyílott. Az első percben Mátrai hagyott ki nagy helyzetet. Utána Honti előtt nyílt meg a le­hetőség, majd később Tariósi kétszer is nagy helyzetbe ke­rült. Egyszer a kapus kezébe, Később a léc fölé fejelte a labdát, A 30. percben sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat. Mátrai 25 méterről a sorfal mellett küldte kapura a labdát. A kapus kiöklözte, a a jó ütemben érkező Oláh biztosan továbbította a háló­ba. 1:0. Továbbra is a Zp. Építők maradt támadásba, de fölényét újabb gól már nem fémjelezte. A második félidőben eny­hébb volt az iram. A kez­deményezés továbbra is a ha­zai együttes kezében volt. A 65. percben nagy kavaro­dás támadt az ellenfél kapu­ja előtt, s a szemfüles De- méndi nem hibázott. 2:0. Né­hány támadást a Petőfibánya is vezetett, de egyik sem je­lentett veszélyt a magabizto­san játszó hazai védelemre. Jók: Gáspár, Dernéndi Tariósi. Elszalasztott lehetőség Kecskeméti Dózsa — Nagybátonyi Bányász 2:0 (1:0) Nagybátony, 1500 néző, v: Zsolt. K. Dózsa: Gór — Kéri, Vincze, Szőczei, Lantos, Dobó, Jósa, Takács, Morvái, Kiss I., Rozgonyi. Edző: Titkos Pái. Nb. Bányász: Pál — Romhányi, Gás­pár, Kovács I., Baranyai, Hor­váth, Nagy, Kovács II., Szarvas, Kozik, Regős. Edző: Dávid Ró­bert. 8. perc: Regős lövését Gór ki­ejtette, de Nagy nem számított a kínálkozó helyzetre. 15. perc: Morvái Gáspár mel­lett elment, és végül a 16-osról szorongatott helyzetben fölé lőtt. 32. perc: Baranyai 25 méteres szabadrúgása nyomán szögletre pattant a labda. 33—39. perc között „tűzijáték” alakult ki a kecskeméti kapu előtt, és három ízben is Gór mentett óriási bravúrral, biztos gólhelyzetekben. 43. perc: Kovács I. a Bányász kaputól mintegy 18—20 méterre visszarántotta a lesgyanús hely­zetben elfutó Jósát. A megítélt büntetőt Lantos a sorfal mellett nagy erővel vágta a jobb sarok­ba. 1:0. 60. perc: Nagy beadását Ko­vács II. mellé fejelte. 65. perc: Pál kifutott kapujá­ból, és szerencsétlenül egy kecs­keméti játékosba lőtte a labdát, végül Romhányi mentett nehe­zen. 68. perc: Regős kitűnő beadá­sát Nagy elhamarkodottan fölé lőtte Jó helyzetben. 82. perc: Regős óriási gólhely­zetben kivárt a lövéssel és a vé­dők tisztázták a helyzetet. 83. perc: Szarvas a felső lécet találta el, és a lepattanó labdát Kozik a jobb kapufa mellé fe­jelte. (A legnagyobb egyenlítési alkalom volt.) 85. perc: Romhányi szerezte meg a labdát, azonban nem to­vábbította időben, cselezgetett, végül hazafelé gurított s a szem­füles Takács elcsípte a labdát és biztosan lőtt a kapu közepébe. 2:0. Végig izgalmas, de a vártnál gyengébb színvonalú mérkőzésen a hazai csapat szinte végig tá­madta a mérkőzést, de csatárai nem tudták értékesíteni a leg­jobb helyzeteket sem. A Kecske­mét kitűnően védekezett. Gál- kapussal az élen és a Bányász védelem megingásait jól használ­ta ki. Az igazság kedvéért tegyük azonban hozzá, jobban játszó csapat is volt már az idén Nagy- bátonyban és mégis győzni tu­dott a Bányász. A vereség fő oka: a csatárok mélyen formájuk alatt játszot­tak, és igen ritkán vállalkoztak lövésre. GólratörŐbb játékkal, ilyen fölény mellett bármilyen jó kapus mellett is meg kellett vol­na nyílni a hálóba vezető útnak, legalább egy-két alkalommal. Jó: Gór, Lantos, Morvái, Takács ill. Horváth, Baranyai. — Sulyok — Eredmények — táblázatok NB I. MTK — Tatabánya 0:0, Buda­pesti Vasas — Üjpesti Dózsa 4:1 (2:1), Salgótarjáni Bányász — Óz­di Kohász 4:0 (2:0), Diósgyőr — Ferencváros 1:0 (1:0), Győri ETO Dorogi Bányász 2:0 (1:0), Cse­peli Vasas — Bp. Honvéd 2:1 (1:0), Dunaújváros — Pécsi Dó­zsa 1:1 (0:0). Nagy küzdelemben értékes két pont Salgótarjáni Kohász — Szolnoki MTE 2:1 (1:0) Salgótarján, 200 néző. Vezette: Szvitil. SKSE: Libus — Tajti, Mar- tinkó, Bablena, Csala, Czúder, Kulcsár, Lovász, Geiger, Nyerges, Fiikor. EDZŐ: Kovács Ernő. SZOLNOK: Bencsik — Sári, Makkai. Molnár, Pál, Papp U., Sebő, Gazsó, Papp L., Nagy F., Karakas. EDZŐ: Kovács Sándor. 16. perc. Lovász—Fiikor akció után a szélső középre játszott, de Kulcsár elől az utolsó pillanatban mentettek a védők. 20. perc. Karakas a bal oldalon befelé cselezte magát, lövése után a labda az oldalhálóba akadt. 24. perc. Papp II. Papp I.-et ug­ratta lei középen. A csatár 10 méterről laposan a jobb kapufa mellé lőtt. 31. perc. Gazső labdáját Négy F. 5 méterről nem tudta eltalálni oda lett a helyzet. 34. perc. Nyerges Fiikort szöktet­te. Fiikor pontosan a kapu elé ívelt, de Kulcsár óriási helyzetben 3 méterről fölé vágta a labdát. 35. perc. Fiikor a bal oldalról szabadrúgást végzett el. A labda közvetlenül a kapu előtt álló Lo­vász elé került, aki beletette a lábát, és arról a bal sarokba vá­gódott. 1:0. 40. perc. Karakas tisztán állva Libusba rúgta a labdát. 42. perc. Csala váratlan, 18 mé­terről küldött nagy lövése után a labda a jobb felső kapufán csat­tant. 46. perc. Nyergestől indult a tá­madás. A labdát Geiger kapta, aki 5 méterről bevágta. 2:0. 62. perc. Karakas a bal oldalról végzett el szögletrúgást. A labda érintés nélkül jutott a hálóba. Óriási védelmi hiba! 2:1. 67. perc. Makkai mgrúgta Get- gert, Geiger „kakaskodott”. A já­tékvezető mindkét játékost kiállí­totta. 73. perc. Papp II. lövését Csala a gólvonalról mentette. 76. perc. Nyerges labdájával Lo­vász kiugrott. Szabadon tört ka­pura, de 8 méterről a kapu fölé küldte a labdát. Izgalmas, heves csatát vívott a két együttes. Az SKSE rendkívül idegesen játszott. A szolnokiak meglepően jól tartották magukat, végeredményben a helyzeteit job­ban kihasználó hazai együttes 2 pontot szerzett. Jó: Bablena, Mártinké, Csala, Fiikor, illetve Sári, Papp II., Gazsó. Karakas. Szvitil játékvezetőnek több té­ves ítélete volt. Geiger kiállítása nem volt jogos. — ács — Kisterenye az NB ll-ben? Eredményes csatárjáték Kisterenye, 700 néző. Kistere­id e: Csernák — Király, Sándor, Orosz, Szeberényi II., Végvári, Lászlók, Verbovszki, Nagymaj- don, Kaszás, Darvai. Edző: Sza­bó László. Bgy. Dózsa: Szuhánsz- ki — Gavló, Ka lesó, Kakukk, Ferencsik, Rózsa, Bodor, Boros, Veres, Balázsi, Melega. Edző: Markói István. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de gól csak a 29. percben született. Kaszás egy rö­viden hazaadott labdát megszer­zett, s a kifutó Szuhánszki mel­lett a jobb sarokba lőtte. 1:0. A 34. percben Nagymajdon erős lö­vése a kapusról kipattant és a szemfüles Kaszás a hálóba he­lyezte a labdát. 2:0. Továbbra is a Kisterenye irányította a játé­kot. A 40. percben Verbovszki labdájával Lászlók futott el, bea­dását Nagymajdon a kapu jobb sarkába fejelte. 3:0. A 43. perc­ben Nagymajdon 16 méterről küldött szabadrúgása nyomán a labda a balkapufa éléről pattant vissza a mezőnybe. A második félidőben továbbra is a hazaiak támadtak többet. A Az erdőküHi November 7. Tsz. mm mm rövid határidőre V A L L A L önindító dinamó javítást, lakatos-, kovács­és hegesztőmunkát, valamint kerítés-fonat készítést Dózsa csak szórványos támadá­sokkal kísérletezett, de ezek nem állították komoly feladat elé a Bányász védelmet. A ha­zai fölény a 65. percben újabb gólt eredményezett. Nagymajdon jó szöktetése nyomán Kaszás ki­ugrott és Szuhánszki mellett a bal alsó sarokba küldte a lab­dát. 4:0. öt perc múlva megis­métlődött az előbbi helyzet, de Kaszást a büntetőterületen belül visszarántották. A megadott ti­zenegyest Sándor a kapusba lőt­te. A 84. percben közvetett sza­badrúgáshoz jutottak a hazaiak. Szeberényi II. Nagymajdon elé gurított, aki nagy erővel kapura lőtt, a labda azonban a kapusról Kaszás elé pattant, aki közelről nem hibázott. 5:0. A mérkőzés további részében mezőnyjáték folyt. A nagy lendülettel, szép és eredményes labdarúgást játszó bajnokj elölt ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet a fá­radt csapat benyomását keltő Balassagyarmati Dózsa ellen. Ez a győzelme azt is jelenti, hogy a Kisterenyei Bányász már be­jutott az NB II-be! A hazaiak közül minden játé­kos dicséretet érdemel, míg a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. A labdarúgó NB I. állása 1. Vasas 23 15 8- 62:24 38 2. FTC 23 13 5 5 58:31 31 3. Honvéd 23 13 3 7 48:33 29 4. Tatab. 23 10 7 6 34:17 27 5. Győr 23 10 7 6 28:24 27 6. Ü. Dózsa 23 10 6 7 59:37 2« 7. Pécs 23 7 11 5 26:29 25 8. Csepel 23 9 6 8 23:32 24 9. DVTK 23 10 3 10 27:24 23 10. MTK 23 7 5 11 26:43 19 11. SBTC 23 6 3 12 23:35 17 12. Dunaújv. 23 4 3 11 18:34 18 13. Ózd 23 4 3 16 26:60 11 14. Do og 23 1 7 15 18:53 9 NB II. Keleti csoport Bp. Spartacus — Ceglédi VSE 1:0, Szegedi VSE — Borsodi Bá­nyász 1:1, Pénzügyőr SE — Kiskunfélegyházi Vasas 6:2, Sal­gótarjáni Kohász — Szolnoki MTE 2:1, Budapesti Előre — Miskolci Bányász 3:1, Szolnoki MÁV — Békéscsabai Előre 2:1, Kecskeméti Dózsa — Nagybáto­nyi Bányász 2:0. Keleti csoport 1. Kecském. 29 16 8 5 61:24 4« 2. Bp. Spart. 29 18 4 7 40:27 48 3. Sz. MÁV 29 16 7 6 36:32 38 4. Bp. Előre 29 14 10 5 51:26 38 5. Nagybát. 29 15 4 10 40:32 34 6. Pénzügy. 29 13 5 11 54:42 31 7. B.-csaba 29 12 7 10 41:37 31 B. Bány. 29 10 9 10 41:3S 29 9. Gyula 29 12 5 12 41:45 29 10. SZVSE 29 12 5 12 41:47 29 11. SZMTE 29 9 7 13 36:47 25 12. Debrecen 29 8 8 13 39:47 24 13. SKSE 29 9 6 14 31:44 24 14. KISTEXT 29 7 10 12 35:50 24 15. K.-félegyh. 29 9 5 15 38:66 23 16. Jászb. 29 10 2 17 31:47 22 17. Cegléd 29 8 5 16 51:58 21 18. M. Bány. 29 6 7 16 36:59 19 NB III. Északi csoport Erzsébeti VTK — Bp. Vegyi­művek 2:0, DEAC — Hatvani Ki­nizsi 2:1, Mizserfai Bányásá — Vasas Dinamo 0:0, Zagyvapálíal- vi Építők — Petőfibányai Bá­nyász 2:0, IKARUS — Tűzoltó Dózsa 1:1, Kisterenyei Bányász — Balassagyarmati Dózsa 5:0. Testvériség — Gyöngyösi Honvéd 1:0, Budapesti Postás — Sashal­mi Elektronikus 3:1. Észak 1. Kisterenye 2« 16 8 2 47:17 48 2. EVTK 26 14 9 3 42:17 37 3. BEAC 26 14 4 8 43:31 32 4. Ikarus 26 11 7 8 43:28 29 5. Bp. Postás 26 11 6 9 44:35 28 6. Gyöngyös 26 11 6 9 29:24 28 7. Sashalom 26 11 5 10 35:37 27 8. Mizserfa 26 9 8 9 30:31 26 9. Tűzoltó D. 26 8 9 9 24:25 25 10. Bp. Vegyim. 26 9 6 11 30:36 24 11. Fetőfib. 26 9 5 12 39:38 23 12. B.-gyarmat 26 9 4 13 34:50 22 13. Testvériség 26 6 8 12 23:39 20 14. Hatvan 26 8 3 15 37:54 19 15. Z.-pá lfalva 26 5 9 12 18:36 19 16. V. Dinamó 26 5 7 14 25:45 17 NB III. Északközép csoport A rétsági Honvéd mérkőzésről lapzártáig jelentést nem kap­tunk. Északközép Goldberger 26 17 5 Sárisáp 26 16 5 Honvéd ÉTI 26 15 6 Elektromos 26 14 7 Váci SE 26 10 11 Tráktorgy. 26 12 6 Vasás Láng 26 9 10 Gázművek 26 10 5 Ercsi 26 11 2 Pilisi B. 26 8 8 R.-csaba Húsos Sörgyár Tűzálló Tököl Rétság 26 26 26 26 26 26 7 10 8 8 5 11 7 4 3 7 2 3 4 51:23 39 5 53:23 37 5 59:31 36 5 47:23 85 5 47:24 31 8 48:33 30 7 38:23 28 11 38:33 25 13 46:48 24 10 31:36 24 9 33:43 24 10 22:36 24 10 26:41 21 15 19:39 18 16 20:26 13 21 20:80 7 Megyei I. osztály Somoskőújfalu — Szorospatak 1:0, Bgy. MÁV — Ersekvadken. 1:0, Szécsény — Romhány 1:0, Salgóbánya — Karancslapujtő 0:1, Karancsalja — Bagiyasalja 1:2, Mátranovák — Pásztó 2:1, Karancskeszi — Zp. Bányász 2:6, St. Üveggyár — st. ZIM 8:0. Apróhirdetések jO Állapotban levő 250 köbcenti­méteres Jawa mo­torkerékpár eladó Salgótarján, Gazda­ság u. 1. Hajno- vics Imre. ZAGYVAPÁLF AL­VÁN szoba konyha összkomfortos ház eladó telekkel együtt vasútállomás mel­lett. Nagy Sándor. Ady Endre utca. ELADÓ Wartburg 1000-es CG rendszá­mú, igényesnek. Sal­gótarján Schuyer F. üt BM. I. Csépe. Érdeklődni 17 órától. ORlASGYÜMÖL- CSÜ hollandi pi­ros, fekete ribizke és nagy gyümölcsű szentendrei egres­tövek kaphatók, da­rabonként 5 forin­tért Toronyi ker­tésznél, Békéscsaba. Sztraka 27. FIATAL gyermek­telen értelmiségi házaspár átmeneti időre sürgősen al­bérleti szobát ke­res. A címet a ki­adóba kérjük. FIATAL házas­pár albérleti szo­bát keres „sürgő­sen” jeligére a Salgótarjáni Hirde­tőben.