Nógrád, 1966. október (22. évfolyam, 233-258. szám)

1966-10-18 / 247. szám

13W okt(‘5b«r 18. kedd NÖGRÁD Gyenge színvonal, pontosztozkodás Salgótarjáni BTC — Győri Vasas ETO 0:0 Salgótarján. 5000 néző, v.: Vízhányó. SBTC: Szőke — Havasi, Ferenc, Vertig, Tol­di. Salgó, Kökény, Szalai, Bánkuli, Taliga. Básti. Edző: Mészáros József. Győr: Tóth — Szántéi, Orbán, Izsáki. Pa­lotai. Kiss, Stolcz, Varsányi, Szóló, Somogyi, Keglovich. Edző: Szusza Ferenc. Győri támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. Már az első percben Szaló 30 méterről küldött váratlan lövését véd­te Szőke. Az első tíz perc a győriek mezőnyfölényével telt cl, Ebben az időszakban több­nyire á tarján' térfélen pat­togott a labda. Tíz perc elteltével a tarjá- ni együttes átvette a játeK irányítását. A 11. percben Ta­liga kiugratta Bastit a bal oldalon, a szélső azonban el­hamarkodottan a kapu elé vágta a labdát, amit Tóth felszedett. Két perccel később Bánkuti 25 méterről küldött ravasz lövést kapura, amit a győri kapuvédő hárított. Bár az SBTC fölényben játszott, ötöisfogata nem tudta fölényét gólokra váltani. A 20. perc­ben majdnem vezetést szer­zett a tarjáni csapat. Hava­si a jobb oldalon partdobást végzett, a labda Bánkuti elé került, aki 14 méterről ka­pura lőtt. A labda Kissen irányt változtatott, és a jobb­ra mozduló Tóth csak az utol­só pillanatban tudta hárítani a bal sarokba tartó labdát. A győri védelem Jól állt a lábán. Vertig Bástit küldte támadásba. Orbán állította meg az akciót A 32. percben Bánkuti két csel után szálait indította a labdával, A csatár nem is­merte fel a helyzetet. Ha­vast a 40. percben Bánkuti fejére tette a labdát, ő Básti elé fejelte, a S2élső azonban elhamarkodottan a kapu fölé vágta. A félidő befejezése előtt ismét Básti hirtelenke- dett el egy helyzetet. Taligá­tól kapta a labdát a balol­dalon. Lefutotta Szánielt. de kisodródott, és a lövés kapu fölé szállt. Szünet után a tarjániak kap­tak lábra. Egy távoli Bán­kuti lövés vezette be az újabb 45 percet. Ezután mezőnyjá­ték következett, sok átadási hibával, Az 58. percben Kö­kénytől Básti kapta a labdát. Tizennyolc méterre Tóth ka­pujától váratlanul lőtt, és a félmagas, balsarokba tartó lö­vést a kapus csak nehezen védte. Még ugyanebben a percben Básti lőtt kapu fölé. Az SBTC irányította a játé­kot, de csak a győriek tizen­hatosáig jutottak. A fölényt nem sikerült gólokra váltani. A 03. percben Szaló össze­csapott Havasival. Megsérült, és a pályán kívül hét percig ápolták. Nem volt erő a tarjá­ni ötösfogatban. Bánkuti sza­badrúgása a sorfalról pattant vissza. Szalai vágta magasan kapu fölé a labdát. Á tarjáni támadási kísérletek mindig Taligától indultak. Elől azon­ban nem volt összhang a csa­tárok között. Havasi kapu elé küldte a labdát. Szalai elől Tóth előrevetődéssel mentett. A győriek időnként felgyorsí­tották a játékot. A csatárok kezdeményezéseit itt is csirá­jában fojtotta el a tgyjáni hátvédsor. A 73. percben Var­sányi húsz méterről Szőke ka­puja fölé durrantott. Az utol­só 10 percben nem történt em­lítésre méltó esemény, mind­össze annyi, hogy Szaló ve­szélyes, kapu elé küldött lab­dáját Ferenc előre vetődve, fejelte el a tarjáni kapu előte­réből Felázott, rendkívül rossz, laza talajú pályán közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két együt­tes. Rendkívül gyenge napot jogiak ki, mindkét oldalon a csatárok. Kevés volt a terv- szerűség a támadás-szövések­ben. A kezdeményezéseket a jól játszó védelmek csírájában elfojtották. Az SBTC a já­tékidő jelentős részében me­zőny fölényt harcolt ki jó ne­vű ellenfelével szemben, de ezt a fölényt átszervezett ötös- fogata miatt nem tudta gó­lokra váltani. A döntetlen igazságosnak mondható. A győri együttes szemmel lát­hatóan tartalékolta erejét, az elkövetkező KEK mérkőzés­re. AZ SBTC KAPUJÁBAN Szőkének kevés dolga akadt. Havasi volt a legjobb hátvéd. Pontosan szerelt, többször fel­futott a támadásokhoz Fe­renc és Vertig is megbízha­tóan játszott. Toldi néhány át­adási hibától eltekintve jól irányított, Salgó fokozatosan lendült játékba, megállta he­lyét. Az ötösfogatból Taliga játéka dicsérhető. Nagyon sok labdát szedett össze, ő volt a karmester. Básti néhány el­futása és ügyes megoldásai érdemelnek említést. A töb­biek szürkén játszottak. Bán­kút! például szokatlanul moz­gott új szerepkörében, A GYŐRI KAPUVÉDÖ Tóth biztos kapusnak bizo­nyult. A hátvédhármas tagjai közül Orbán volt a legjobb. Szániel sokszor előre tört a jobb oldalon. Izsáki biztosan tartotta Kökényt. Palotai na­gyon sok támadást szűrt meg, labdái használhatóak voltak Kiss nem sokkal rftaradt mö­götte. Az ötösfogatból a végig egyenletesen dolgozó Somo­gyit dicsérhetjük. Szaló jó kezdés után „eltűnt”. Varsá­nyinak csak percet voltak. Vízhányó játékvezető jól bíráskodott. Szokács László Nehéz győzelem Balassagyarmati Dózsa — Testvériség 1:0 (0:0) Balassagyarmat, 300 néző. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Gavló, Kal- esó, Kakukk, Rózsa, Veres, Bo­dor, Ferencsik, Boros, Balázsi, Melega. Edző: Markó István. Kezdés után azonnal a hazaiak leptek fel támadólag, a kidolgo­zott helyzeteket azonban a csa­tárok rendre elhibázták. A Test­vériség együttese csak az első negyedóra elteltével közelítette meg a hazaiak kapuját. A Dózsa irányította továbbra is a játékot, de gól az első félidőben nem szü­letett. A második félidőben a vendég csapat kezdett Jobban, de csatá­rai nem voltak veszélyeik. A két pontot jelentő gól a 60. perc­ben esett. Baloldali szögié^ ugaá után Ferencsik védhetetlen gólt fejelt. 1:0. A gól után visszae­sett a játék irama. A Dózsa elégedett volt a vezetéssel, a Testvériség erejéből pedig nein futott az egyenlítésre. A kidol­gozott helyzetek alapján meg­érdemelt a Dózsa győzelme. Jók: Kakukk, Kalcsó és Rózsa. Hazai fölény — vendég győzelem Mizserfai Bányász — Hatvani Kinizsi 2:1 (1:1) Hatvan, 300 néző, v: Albis. Mizserfa: Halász — Tőzaér 111., Kadics, Szabó II, Szabó 1.. Susán, Czecze. Kovács. Edző: Túrán István. A kiesés ellen küzdő hazai­ak óriási irammal kezdték a játékot és már az 5. percben megszerezték a vezetést. Zám- bó kiugrott, lefutotta a vé­dőket és közelről a hálóba lőtte a labdát. 0:1. Tovább­ra is nagy nyomás neheze­dett a bányászok kapujára, mégis a 20. percben az egyen­lítés is sikerült. Szabó II. be­ívelt szögletét Susán küldte a hálóba. 1:1. Nem sokkal később Szabó I. nagy lövését csak bravúrral tudta védeni a hatvani kapus. A hátralévő A Nógrád megyei Vízmű V. értesíti a tuztascKii tfiiidfi vendégeit, hogy salgótarjáni üzemét október 19—20- án karbantartás miatt szünetelteti. Időben további veszélyes tá­madásokat vezettek a hazai­ak. a mizserfai védelem Ha­lásszal az élen minden eset­ben jókor tudott közbeavat­kozni. A második félidőben állan­dósult a hazaiak fölénye mé­gis a bányászok értek el újabb góilt. Szabó I. a fél­pályáról indult el. Kicselez­te a védelmet és a kifutó ka­pus mellett élesen lőtt a há­lóba. 2:1. A gól után tovább­ra is hazai támadások követ­keztek, de a szervezetten vé­dekező mizserfai védelmi fa­lat nem tudták áttörni. A 86. percben a bányász tizenhato­sán belül Balogh Románnal csapott össze, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Lo­vász végezte el, de lövését Halász nagy bravúrral szög­letre tolta! A hátralevő per­cekben labdatartásra rendez­kedtek be a vendégek és így sikerült a győzelmet megsze­rezniük. Jók: Halász (a me­zőny legjobbja) Tőzsér IV Susán és Szabó. Siker idegenben Nogybátonyi Bányász — Jászberényi Lehal 1:0 (0:0) Jászberény, 500 néző, v: Bújna. Nagybátony: Nagy I., Romhányi, Gáspár, Kovács I., Baranyai, Hor­váth, Nagy II., Kovács II., Kozik, Szarvas, Regös. Edző: Dávid Ró­bert. Jászberény: Székeres — Gubicz, Páncsls, Helle, Józsa, Nagy I., Sántha, Fekete I., Szántai, Sándor, Hegedűs. Edző: Buchár László. 9. perc: Regős beadása után Szarvas elől a kapus az utolsó pillanatban mentett. 22. perc: Szárvas 30 méteres szabadrúgása a bal kapufa mellé szállt. 25. perc: Sántha elől a lövés pillanatában mentett a bányát? védelem. 37. perc: Baranyai távoli jő lö­vése alig ment a bal kapufa mel­lé. 41. perc: Baranyai Jó helyzet­ben mellé lőtt. 47. perc: Nagy IT. elfutott a jobb szélen és Jő időzített bea­dását Kovács II. mintegy 7 mé­terről remek csúsztatott fejessel küldte a kapus mellett a háló­ba. 1:0. 54. perc: Szarvas kecsegtető helyzetben fejjel rosszul találta el a labdát és odalett a jó hely- ze>. 87. perc: Nagyot * 15-os sarká­nál buktatták. Baranyai élesen ka­pura lőtt és a kapusról kipattanó labdát Kovács II. rosszul találta el. 66. perc: Szántai fejese alig szállt a léc fölé. 77. perc: Szarvas remek átadá­sát Kovács II. lekezelte, aztán Jó helyzetben lőtt, de a kapus ki­ütötte a labdát. Ebben a percben Baranyai Nagy II. visszágurltott labdáját nagy erővel lőtte a léc fö'é. Gólhelyzetek sorozata. 83. perc: Kozik kapufát lőtt. 54. ’ perc: Kozik keresztlabdáját Nagy II. 8 méterről éles szögből kapura lőtte, de a kapus a szög­letre hárított, 89. perc: Sántha s 16-osról ka­pásból fölé lőtt. Nagy küzdelemben, Izgalmas mérkőzésen teljesen megérdemel­ten győzött a Nagybátonyl Bá­nyász. Főleg a védők tettek ki magukért, akik szinte megakadá­lyozták az ellenfél komoly kibon­takozását. Az II. félidőben a gól után mintegy 15 percen át a hazat csapat kezdeményezett többet, de ezután a játék befejezéséig vé­gig a Nagybátony irányította a játékot és csatárai számos jó helyzetet teremtettek. Befejezé­sekkel azonban egy kicsit adósak maradtak. Jó: Nagy II.. Kozik, Horváth, 111. Szekeres. Józsa. — Sulyok — Három porit előnnyel az első helyen Kisferenyei Bányász — Sashalmi Elektronikus 2:0 (2:0) Sashalom, 800 néző. Klstc- renye: Csernák — Király, Sán­dor, Orosz, Végvári. Szeberé- nyi II., Lászlók, Verbovszki, Nagymajdon, Kaszás, Darvai. Edző: Szabó László. A hazaiak nagy akarással kezdték a játékot és sok ve­szélyes támadást vezettek. A kisterenyei védelem, amelyik a felépült Csernátokal meg­erősödött biztosan hárított. Az idegesség jelei a Sasha­lom együttesén mutatkoztak meg, hiszen győzelem esetén a felkerülő első négy között lehetett volna az együttes. A vendégek ellentámadásai nem okoztak különösebb gondöt a hazaiak kapusának. Húsz perc eltelte után változott a játék képe, s a 35. percben meg­született az első gól is. Egy ártatlannak látszó labdát az egyik hazai védő röviden gu­rított haza. A szemfüles Ka­szás elcsípte és a kifutó ka­pus mellett biztosan lőtte a hálóba. 1:0. Egy perc múlva, az újrakezdés után ismét Ka­száshoz került a labda, aki a jobb oldalon kiugrott és szo­rongatott helyzetben nyolc méterről az ellenkező sarok­ba helyezte a labdát. 2.0. A két gyors gól szárnyakat adott a bányász csapatnak, de a hazai védelem jól állt a lábán. A 43. percben Nagymajdon ti­zenhat méteres lövése a felső lécet súrolva hagyta el a já­tékteret. A második félidőben a Sas­halom támadott többet, de a bányász csatárok támadásai sokkal veszélyesebbek voltaic. A 65. percben Kaszás tört ki és lövése nyomán a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A hazaiak nem ad­ták fel a küzdelmet, tovább­ra is támadtak, de az ered­mény tartására berendezkedő Kisterenye minden esetben biztosan tisztázott A Kistere­nye ezzel a győzelmével há­rom pontra növelte előnyét az EVTK-val szemben, ame­lyik a Gyöngyösi Honvédtől szenvedett vereséget. Jók: Csernák, Orosz, Szeberényi II., Kaszás. Gyulai MEDOSZ — Salgótarjáni KSE 2:1 (1:0) i Gyula, 300 néző. Gyula: Oravecz — Stefanik, Szilágyi, Sáss, Ke­resztúri, Dávid, Nagy F., Him- mer I„ Borús, Nagy J., Jenei. Edző: Krlzsán György, SKSE: Libus — Tajtl, Martlnkó, Bab- lena. Csata. Havasi, Pálmai, Kul­csár, Geiger, Nyerges, Fiikor, Edző: Kovács Ernő. Az utóbbi hetekben igeh gyen­gén szerepelt SKSE vereség- sorozata most sem szakadt meg. Hiába léptek fel támadólag már az első percekben, erejükből csak mezőnyfölényre telt. A veszélye­sebb lövéseknél, és gólhely­zeteknél Libus biztos kapuvédő­nek bizonyult, és hárított. A 30. percben hazai támadás -gördült végig a pályán. A labda Már­tinké kezéhez ért, a játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt. A büntetőt Hímmel I. a háló­ba lőtte. 1:0. Az első félidőben továbbra is a hazaiak támadtak, de az eredmény nem változott. A játékidő második részében az SKSE is több veszélyes támadást vezetett, a gólhelyzeteket azon­ban rendre kihagyták. Az 55. percben egy baloldali támadás végén Fiikor középre ívelte a labdát, s a Jó ütemben érkező Pálmai a hálóba lőtte. 1:1. A 03. percben a hazaiak támadásának végén egy beívelt labdára Nagy J. Jól ugrott fel, és a hálóba fejelt. 3:1. A 73. és a 80. perc­ben Kulcsár és Csala elótt nyílt újabb gólszerzési alkalom, de óri­ási helyzetben mindkét csatár hibázott. Durvasággal tarkított játék Budapest, 150 néző. Zp. Építők; Pintér — Mátrai, Gáspár, Bozó II., Deméndi, Bozó I., Kiss, Hon- ti, Tarlósi, Tábori, öze. Edző: Ta­kács Dániel. Már a 4. perc kecsegtető gól­Biztos Jövedelem a szerződéses dohány termelés Magas beváltás! árak. Természetbeni juttatások. In­gyenes védőszer, permetezési költségtérítés. KÖSSÜK MEG MIELŐBB AZ 1967. ÉVI DOHÁNY­TERMELÉSI SZERZŐDÉST. SÜRGŐSEN fel­veszünk két — kü­lönleges gépjármű­vezetői vizsgával rendelkező tehergépkocsi­vezetőt daruko­csira. Cím: EMASZ Üzletigazgatóság, Salgótarján, Rákóczi üt 224. Apróhirdetések OLCSÖN eladó kétszobás, kertes családi hóz, Salgó­tarján Gizella u. I szám alatt. Érdek­lődni lehet a 15-35 telefonon (Ko­vács Ernő.) MAGAS KEREKŰ csehszlovák mélv gyermekkocsi eladó Salgótarján, Hajek Rezső u. 3. BÚTOROZOTT szo­ba egy férfi ré­szére kiadó. Salgó- arján, Eperjes-telep 10. ELADÓ 30 százalé­kos áron hódfarkú használt cserép. Ér­deklődni lehet a2 Alsófokú oktatási Intézmények Gond­nokságán. Salgótar- ján, Városi Tanács. Telefon: 15-06. jö Állapotban levő gyermek sport­kocsi eladó. Érdek­lődni naponta 18—20 óra között Salgó­tarján, 21-08-as tele­fonszámon. helyzetet eredményezett. Hontí 25 méteres éles, erős lövését a ka­pus csak nagy bravúrral nyomta ki. Kiss egy lépést késett a lövés­sel, s a kapus ismét hárított; a jobb alsó sarokba tartó labdát szögletre ütötte. Ezután mezőny­játék alakult ki, enyhe Építők fölénnyel. A 15. percben Tarlósi a félpályáról Indult el. Lerázta a védőket, s a jól futó Kiss elé tá­lalt, aki egyből a bal felső sa­rokba bombázott. l:ö. A gól után védekezésre rendezkedett be a ZSE, Pintér két esetben is bra­vúrosan mentett. A második félidőben kiegyen­súlyozott volt a játék. Az Épí­tők csatárai a taktikai utasítás­nak megfelelően Jól tartották a labdát. A játékvezető egyre-más- ra ítélt szabadrúgást a ZSE el­len, erősen nyomta a vendégek együttesét. A 75. percben Tarlósi a mérkőzés legnagyobb helyze­tét hagyta ki. Ezután feljött a Dinamó is, s rengeteg szabály­talanság tarkította a játékot. Pintért kétszer is megrúgták, ápolásra szorult a vendégek ka­pusa. A 80. percben vitatható ll-est ítélt a játékvezető, ami a Dinamó egyenlítő gólját ered­ményezte. 1:1. A döntetlen a Dinamóra nézve hízelgő, a ZSE jól küzdött ezen a találkozón. Jók: Tábori, Tarlósi és Pintér. Eredmények, táblázatok NB L Bp. Honvéd — Diósgyőr 1:0 (1:0), Csepel — Dorog 1:1 (1:0). Vasas — MTK 4:1 (1:0), Salgó­tarján — Győr 0:0, Ferencváros bánya — Dunaújváros Pécs — Ózd 2:1 (1:1), 1:0. (1:0), A LABDARUGÓ NB. I. Állasa 1. Vasas 22 14 8- 58:23 3« 2. FTC 22 13 5 4 58:30 31 3. Honvéd 22 13 3 6 42:31 29 4, Tatab. 22 10 6 6 34:17 26 5. Ü. Dózsa 22 10 6 6 58:33 26 6. Győr 22 9 7 6 26:24 25 7. Pécs 22 7 10 3 25:28 24 8. Csepel 22 8 « 8 26:31 22 ». Dvm 22 9 3 10 26:24 21 10. MTK 22 7 4 11 26:43 18 U. SBTC 22 5 5 12 19:35 13 12. Dunaújv. 22 4 7 11 17:33 13 13. Ózd 22 4 3 ÍJ 26138 11 14. Dorog 22 1 7 14 11:81 • NB. II. Keleti-csoport: Bp, Spar­tacus — Pénzügyőr SE 2:1, Ceg­lédi VSE — MGM Debrecen 4:2. Öp. Előre — Borsodi Bányász 1:1, K1STEXT — Szolnoki MTE 3:1, Szegedi VSE — Szolnoki MAv 1:1, Kiskunfélegyházi va­sas — Békéscsabai Előre 3:1. Gyulai MEDOSZ — Salgóarjáni KSE 2:1, Kecskeméti Dózsa Miskolci Bányász 3:l, Nagybáto- nyi Bányász — Jászberényi Le­hel 1:0. KELETI CSOPORT 1. Kecskemét 2. Bp. Spart. 3. Sz. MAV 4. Bp. Előre 5. Nagybát. «. B.-csaba 7. Pénzügyőr 8. Gyula 9. B. Bány. 10. SZVSE 11. SZJ1TE 12. K.-félegy. 13. Debrecen 14. KISTEXT 15. Salg. KSE 16. Jászber. 17. Cegléd 18. M. Bány. 28 15 28 17 28 15 28 13 28 15 28 12 28 12 2$ 12 28 10 28 12 28 9 28 9 28 7 28 6 28 8 28 10 28 8 28 6 5 7 6 5 9 9 11 11 10 12 12 5 14 8 13 10 12 6 14 2 16 5 15 7 15 59:24 3« 39:37 38 54:31 37 48:25 36 40:30 34 40:35 31 48:40 29 40:43 29 40:32 28 40:46 28 35:45 25 36:60 22 37:46 22 34:50 22 29:43 22 31:4« 22 51:57 21 35:56 lf NB. III. ÉAzakft-csoporti Tűz­oltó Dózsa — Öp. Postás 1:1, Petőfi-bányai Bányász — Ikarus 0:1, Vasas Dinamó — Zagyvapál- falvi Építők 1:1, Hatvani Kini­zsi — Mizserfai Bányász 1:2, Gyöngyösi Honvéd Erzsébeti VTK 1:0, Balassagyarmati Dózsa - Testvériség 1:0, Sashalmi Elekt­ronikus SE — Kisterenyei Bá­nyász 0:2, Bp. Vegyiművek —' BEAC 0:2. ÉSZAK 1. Kisterenye 85 15 I 2 48:17 38 3. EVTK 25 13 9 3 40:17 3» 3. BEAC 25 13 4 8 41:30 30 4. Ikarus 25 11 6 8 42:27 28 5. Gyöngyös 25 11 6 8 29:23 28 6. Sashalom 25 11 5 9 34:34 27 T. Bp. Postát 23 10 6 9 41:34 26 8. Mizserfa 25 9 7 9 30:31 25 8. Tűzoltó D. 25 8 8 9 23:24 24 16. Bp. V.gylm. 25 9 6 10 30:34 24 U. Petőfi bánya 25 9 5 11 30:36 23 It. B.-gyarmat 25 9 4 12 34:45 22 13. Hatvan 25 8 3 14 36:52 19 14. Tetsvérlség 25 5 8 12 22:39 18 18. Zagyvapilf. 25 4 9 12 16:36 17 it. V. Dinamó 25 5 6 14 25:45 16 NB. III. Eszakközép-csoport: Rétsági Honvéd — Kelenföldi Goldberger 3:4, A mérkőzésről részletes Jelentést nem kaptunk. Az I. félidőben 2:1 arányban a Rétsági Honvéd vezetett. eSZAKKdZÉP 1. Goldberger 2. Sárisáp 3. Honvéd ÉTI 4. Elektromos 5. Váci SE 6. Traktorgyár 7. Vasas Láng 8. Gázművek 9. Ercsi 10. Rákoscsaba 11. Húsos 12. Pilisi B. 13. Sörgyár 14. Tűzálló 15. Tököl 16. Bótság 25 16 25 15 25 14 25 13 25 10 25 11 25 8 25 10 25 11 2S 7 25 8 25 8 25 5 25 6 25 3 25 2 5 4 5 5 6 5 7 5 11 4 6 8 10 7 4 11 2 12 10 8 8 9 7 10 11 9 4 15 7 15 3 20 46:23 37 52:23 35 58:31 34 46:23 33 47:23 31 45:33 28 37:23 26 37:32 24 46:47 24 33:42 24 22:35 84 30:35 23 26:38 81 17:38 1« 20:57 13 19:78 t Megyei I. osztályú bajnokság: Érsekvadkert — Somoskőújfalu 1:1, Romhány — Balassagyarmati MAV 3:0, Karancslapujtő — Szé- csény 4:1, Baglyasalja — Salgó­bánya 3:1, Pásztó — Karancs­alja 2:0, Zp. Bányász — Mátra- novák 3:1, St. ZIM — Karancs­keszi 9:1. Szorospatak — St. Üveg­gyár 0:0. A TOTO 42. HETI EREDMENTE 1. Üjp. Dózsa — FTC 2 3:5 2. Vasas — MTK l 4:1 3. ózd - Pécs 2 1:2 4. SBTC — Győr x 0:o 5. Komló — BVSC 1 4:2 6. Szombath. — MVSC 1 3:0 7. Kaposv. — G. MAVAG i 4:1 8. Oroszlány — Székesf. x 1:1 9. Eger — MAV DAC x 2:1 10. Jászber. — Nagybátony 2 0:1 11. Gyula — Salg. KSE 1 2:1 12. Pénzügyőr — Bp. Spart. 2 1:2 13. SZVSE — Szóin. MAV x 1:1 plttsz 1 14. PVSK — Várpalota 1 fel