Nógrád, 1966. június (22. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-15 / 140. szám

19«ö. június 15. szerda NOGRAP A megyei úttörő olimpia elöntője Otthonában vesztett Pásztó ■ ■ és az Üveggyár Öt góllal nyert a Zp. Bányász és a ZIM — Karancskeszi legyőzte a Bgy. MAV-ot — Ismét nyert a Karancsalja — Hat gól Mátranovákon 5 hat fővel Játszottak a csapatok. A játékidő kétszer 15 perc volt. A győzelmet a Komhányl Általá­nos Iskola csapata, Rőtek J., Romhányl P„ Tori T., Máté J., Lisovszkl L, Spitzer I., Benedek L., Kallczka D., Balázs I. össze­állításban sze-ezte meg. További sorrend: 2. Kazárt Alt. Isk., 3. Hugyag, 4. St. Sportiskola. 5. Pásztói Alt. Isk. KOSÁRLABDA A lányok közül a Szécsényi II. Rákóczi Ferenc Alt, Isk., a fiúk közül az St. Sportiskola került ki győztesen. Ok képviselik me­gyénk színeit. KÉZILABDA: A mérkőzéseket az SKSE sta­dionban rendezték. A lányok két­szer 15, a fiúk kétszer 20 perces mérkőzéseket játszottak. A lányok küzdelmében négy csapat Indult. A győzelmet az érsekvadkerti úttörők szerezték meg. A győztes csapat tagjai: Bu­da M., Csábi M., Kovács M., Nógrádi M., Nagy E., Závobszkl Zs., Pásztor E., Sági M„ Gulyás E. A fiúk küzdelméből a balassa­gyarmati Bajcsy-Zsilinszky üti Iskola került ki győztesen. Az együttes: Pintér Gy„ Hegedűs A., Kocsis A., Baráth A., Dénes J„ Csaba T., Grézl J., Koncse L., Hugyecz G. összeállításban Ját­szott. A küzdelemben hat csapat vett részt. A megyei I. osztályú labdarúgd bajnokság XIV. fordulójában két r ,.,y meglepetés született. A 1 .avezető Pásztó saját ott­honában szenvedett l:0-ás veresé­get a védekezésre berendezkedett Karancslapujtő ellen. A listavezető együttes csatárai ezen a mérkőzé­sen hadilábon álltak a lövésekkel, s a szerencsével Is. Ugyanez mond ható el az üveggyár! csatárokról is. A somost vendégek lelkesen atszottak, több helyzetet terem- . .:ek, és magukkal vitték a két pontot. Két mérkőzésen is nagy­arányú 5:0-as győzelem született. A Zagyvapáifalvl Bányász, a Rom- hár.y, a ZIM pedig Érsekvadken ellenében nyert megérdemelten, jobb játékával még ebben uz a.anyban ia. Sokat érő két pon­tot szerzett győzelmével Karancs­keszi csapata is a Balassagyar­mati MÁV ellen. A sereghajtó Karancsalja Salgó ellenében meg­szerezte második győzelmét. A Baglyasalja gyenge játékkal nyert otthonában Szorospatak ellen. Mátranovákon hat gólt láthatott a közönség, amelyből négyet lőt­tek a hazaiak. K.-LAPUJTÖ - PÁSZTÓ 1:0 (0:0) Pásztó. 1000 néző, v: Madarast. K.lapujtő: Barta — Serfőző, Tőth 1., Kovács — Oravecz I., Juhász — Oravecz II., Horváth n., Tórák, Horváth I., Klimasz. Edző: Lantos Ede. Pásztó: Geczkó — Veres, Ta­rt, Szádeczkl — Szőllősl, Dancsi — Budai, Czikora, Klonka, Szkle- nár, Csorba. Edző: Balga Károly. Az igen sportszerű, nagy Iramú mérkőzésén az utolsó percig a ha­zaiak Irányították a Játékot. A vendégek teljesen védekezésre ren­dezkedtek be, csak néha vezettek egy-egy ellentámadást. A mérkő­zés sorsát eldöntő gól a 48. perc­ben Is egy ilyen ellentámadásból született. A magasan beívelt labdát Horváth I. fejjel Juttatta a há­lóba. A gól után Is nyomasztó fö­lényben játszott a hazai együttes, de az egyenlítés nem sikerült. A pásztói csatársor a lövésekkel és ezúttal a szerencsével is hadilábon állt. Jó: Barta, Serfőző, Oravecz 1.. Horváth II., Szőllősl és Klon­ka. SOMOS - ST. ÜVEGGYÁR 2:1 (1:0) Salgótarján, 200 néző, v: Heves megyei játékvezető. Somos: Orosz — Kiss. Csengődi, Balázs — Llp- ták. Kollár — Tóth, Szvirák, Princz F.. Antal, Princz T. Edző: Mester Sándor. St. Üveggyár: Bu­dai — Godó. Diószegi, Pünkösdi - Blmon. Klement — Pilinyi. Ludasl, Fehérvárt. Kollár, Somkútl. Ed­ző: Kovács János. Nagy Iramban kezdett mindkét csapat. Az üveg­gyár tervszerűbb és lendületes játékával sok gólhelyzetet dolgo­zott ki. de ezeket Kollár, Som­kúti. Pilinyi és Ludas! sorra ki­hagyta. A 40. percben megzavaro­dott a hazai védelem. Hárman Is hibáztak, a labda Princz T. elé perdült, aki a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. Az 50. percben Pünkösdi feleslegesen szabálytalankodott, s a beívelt labdát a kapunak háttal állva Princz F. a felső sarokba csüsztatta. 2:0. A 80. percben 11- eshez Jutott az üveggyári csapat, s ezt Budai értékesítette. Lelke­sebb játékukkal megérdemelten nyertek a somosiak. A hazaiaknál a helyzetek kihagyása és a fe­gyelmezetlenségek okozták a ve­reséget. Jó: Csengődi, Lipták, Szvirák, Antal, 111. Klement és Simon. ZP. BÁNYÁSZ — ROMHANY 5:0 (2:0) Zagyvapólfalva, 300 néző, v: Lo­vász. Zp. Bányász: Sándor — Fe- rencz I., Tamásfalvi, Kiss I. — Kisházi, György — Ferencz II., Szeberényi, Kükkel, Deák, Spa- lek. Edző: Tóth István. Romhány: Tar! — Varga, Antal, Sarankó J. — Nagy, Kovács — Sarankó I., Vigyinszki, Móricz, Pásztor, Sa­rankó S. Edző: Juhász Lajos. A vendégek kezdtek jobban. Az el­ső negyedórában két gólszerzési alkalmat szalasztottak el. Ezután a hazaiak vették át az Irányí­tást, s a 20. percben Kisházi az ötösről gólt fejelt. Több klha­Befejezéshez közeledik a me­gyei női és férfi kézilabda baj­nokság tavaszi fordulója. Mind­két csoportban sok az elma­radt mérkőzés. Ezek a találko­zók ezen a héten kerülnek le­játszásra. Az elmúlt héten a következő eredményekről kap­tunk Jelentést. Nők: Nagybáto- nyi Bányász — Jobbágyi 10:5, férfiak: St. Építők - Nagybá- tonyi ITSK 33:15, St. ZIM - Nagybátonyi Gimnázium 28:17, St. Építők - Jobbágyi 31:13. Az SBTC — Kisterenyei Gimn. mér­kőzés félbeszakadt, a Nagybá- tonyi Gimn. — Nógrádi Hon­véd találkozó elmaradt. A baj­nokság állása: gyott helyzet utón a 40. percben Ferencz II. közelről lőtte a iéc alá a második gólt. Szünet után óriási hajrával kezdett a Zp. Bá­nyász. Szebbnél szebb támadáso­kat vezetett. A 49. percben Sze- berényi átadását Deák a bal fel­ső sarokba fejelte. Az 54. percben Ferencz II. futott el a jobbszélen, s 10 méterről nagy lövéssel küld­te a labdát a kapu jobb oldalá­ba. Mintegy 10 percig a vendégeit vezettek erőteljes támadásokat. A B0. percben Deák lesgyanús hely­zetből közelről a kapu közepébe gurította a labdát. A szórványos ellentámadásokkal kísérletező ven­dégek nagy veszélyt nem jelen­tettek a kapura. A hazaiak ilyen arányban is rászolgáltak a győ­zelemre. Jó: Kisházi, Ferencz lí., Sándor, Szeberényi (a mezőny leg­jobbja), ill. Varga, Móricz és Pásztor. K.-KESZI - BGY. MÁV 1:0 (0:0) Karancskeszi, 300 néző, v: Mé­száros. K.keszl: Zsidai I. — Slkna, Básti, Kazareczki — Zsidai IIL, Kicsiny — Zsidai II., Barta, Balkó, Tarjánl, Sztréml. Edző: Baksa Vil­mos. Bgy. MÁV: Tományi — Be­ké, Rónásl, Halas — Magos, Gás­pár — Horváth, Kajdl, Fedor, Loksa, Molnár. Edző: Tóth József. A jó Iramú, sportszerű mérkőzésen a hazai csapat többet támadott, s különösen második félidei jő já­téka alapján megérdemelten győ­zött. A balassagyarmati együttes csatársora ezúttal gyenge napot fogott ki, összjátékába sok hiba csúszott. A mérkőzés sorsát el­döntő gól a 80. percben esett. A baloldali beadásból a kapu ele szálló labdát a meglepett védők mellett Sztréml közelről a hálóba pofozta. Jó: Slkna, Kazareczki, Zsidai n„ Balkó, ill: Rónásj, Ha­las és Loksa. BAGLYAS — SZ.-PATAK Irt (1:0) Baglyasalja, 200 néző, v: Or­bán. Baglyas: Nagy — Szászi, Patkó, Szöcs — Angyal II., Iványl — Brecho, Toldi, Angyal I., Mis- kolczl, Bábolnai. Edző: Laczkó Sándor. Szorospatak: Balázs — Liska, Nagy Gy., Nagy K. — Székely, Agárdi — Kovács, Tóth, Barabás, Wleszt, Bettes. Edző: Szabó László. A lanyha Iramú, de végig sportszerű mérkőzésen mind­két együttes játékából hiányzott a lelkesedés. A vendégcsapat a má­sodik félidő feléig szorosan vé­dekezett, csak Időnként vezetett veszélyes támadásokat. A sors- rteritó gól a 30. percben esett: egy baloldali támadásból a keresztbe adott labdát Toldi 20 méterről remek lövéssel juttatta a hálóba. Jó: Szászi. Iványl, Toldi, 111: Ko­vács (a mezőny legjobbja). Nagy Gv. és Nagy K. K.-ALJA — SALGÖ 2:1 (1:0) Karancsalja, 150 néző, v: Nagy I. Karancsalja: Szőllős — Kazarecz­ki, Lengyel, Bogár — Murányi, Pál — Laurencsik, Blendóczkí, Eisler, Balázs. Sávolyi. Edző: Va- lóczi Béla. Salgó: Macsuda T. — Schmlda L.. Földi, Orosz — Ma­csuda J.. Szabó — Bódi, Lcr Bonczi, Schmida A.. Genge, Schml­da E, Edző: Vadászi László. A második percben Laurencsik elfu­tott a jobbszélen, s éles beadá­sából a labda Macsuda J.-ről a hálóba vágódott. 1:0, öngól. Ezu­tán a megfiatalított hazai együt­tes támadott. A vendégek szór­ványos támadásait jól állította meg védelmük. Szünet után alább­hagyott az egyébként jó Iram. Fel­jöttek a vendégek. Egy azóglet- rúgásnál a labda végiggurult a kapufa felső élén, Bódi elé esett, aki a hálóba fejelte. 1:1. Változa­tos, izgalmas lett a Játék. A 65. percben Laurencsik átjátszotta a védőket és a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurította a labdát. 2:1. Az akciónál Macsuda T. és Orosz összefutott, s a hátvéd sé­rülése miatt kiállt. Ezután is a hazaiak támadtak, de a vendégek tömör védekezéssel elhárították a NŐK 1. Nbátonyi B. 9 9 2. SBTC 8 6 3. Jobbágyi 8 5 4. Klapujtő 5 4 5. Ktereny. G. 7 3 6. Mnovák 7 3 7. Cered 6 2 8. Szpüspöki 7 2 9. Zagyvaróna 9 2 10. Rákóczi-tel. 6 — FÉRFIAK 1. St. Építők 10 9 ------ 258:130 19 2 . Nb. ITSK 10 8 - 2 254:159 16 3. SBTC 9 6 2 1 166:129 14 4. St. ZIM 9 6 2 1 165:139 14 5. Kter. B. 10 5 1 4 155:188 11 6. Nb. Gimn. 9 4 - 5 192:218 8 7. St. Gépip. 9 2 - 7 124:155 4 8. Jobbágyi 8 2 - 6 123:164 4 9. Nógrádi H. 7 2 - 5 67:100 4 10. Mizserfa 8 1 - 7 77:120 2 11. Kister. G. 7 ------ 7 78:158 ­t ovábbi gólokat. Jó: Laurencsik (a mezőny legjobbja), Blendóczki Lengyel, ill. Földi, Macsuda J. és Losonczl. ST. ZIM - É.-VADKERT 5:0 (3:0) Forgács, 200 néző, v: Szopó czl. St. ZIM: Telek — Varga, Flaskai, Várt — Llsztóczki, Lászlók —• Nagy, Oravecz. Molnár, Komka, Plndrok. Edző: Gáspár István. É.vadkert: Fábri — Kristók, Hu­gyecz, Márton — Urbán, Nagy — Csillag, Suth, Valcz, Komlós, Hlavaj. Edző: Vidomusz János. Az első 20 percben az Erselt- vadkert rohamozott, de gólt nem tudott elérni. Ezután fokozato- •an feljött a ZIM, nagy fölényben Játszott és könnyedén érte el gól­jait. Góllövők: Nagy (2), Mol­nár (2), Komka. Jók: Flaskai, Llsztóczki. Komka, Nagy, 111. Hu­gyecz, Urbán. Valcz. M.-NOVÄK - SZÉCSÉNY 4:2 (3:1) Mátranovák, 300 néző, r. Ba­ráth. A BAJNOKSÁG ALLA8A: 1. Pásztó 14 11 1 2 31! 6 23 2. Zp. Bányász 14 11 1 2 25! 9 23 3. Bgy. MÁV 14 8 2 4 27:13 18 4. St. ZIM 13 6 5 2 24: 9 17 5. K.keszl 14 6 5 3 19:17 17 6. K.lapujtő 14 6 3 5 27:18 13 7. Somos 14 6 3 3 24:24 15 8. St. Üveggy. 14 5 4 5 23:15 14 9. Baglyas 14 5 4 5 21:21 14 10. É.vadkert 14 4 5 5 17:21 13 11. M.novák 14 5 2 7 22:37 12 13. Szorospatak 14 3 4 7 16:21 10 13. Salgó 14 2 4 6 14:19 10 14. Romhány 14 3 4 7 16:33 10 15. Szécsény 14 2 2 10 13:36 8 16. Karancsalja 13 2 1 10 9:29 5 A megyei teke CSB IX-X. fordulójában a következő ered­mények születtek. IX. forduló: SKSE I - SKSE n. 8:0, 2415:2145. Legjobb dobók: Futó M. 448, Auth A. 416, 111. Szőke 380. St. Dózsa - Mátra- novák 6:2, 2035:1988. Ld: Hajdú 369, ill. Sípos 358. Zp. Építők - St. Ingatlan 6:2, 2340:2261. Ld: Dávid 408, Gáldi 403, 1U. Sin­ka 414. St. Üveggyár - Csipkés 8:0, 2382:1930, Ld: Kisspál 413 Győri 409, Kovács S. 403, 111. Kotroczó 375. Üveggyár II. — Mátraszöllős 5:3, (részletes ered­ményt nem kaptunk). A Kiste­renyei B. szabadnapos volt. X. FORDULÓ: St. Üveggyár I. - St. Üveggyár II 6:2, 2419: 2371. Ld: Győri 439, Klspál 415, 111. Makk 429, Frink 426. Mátra- szőllős - St. Ingatlan 7:1 2220: 1923. Ld: Hubert 422, ill. Len­gyel 360. St. Dózsa - SKSE II. 6:2, 2249:1871. Ld: Hajdú 419, ÜL Lantos 390. A Zp. Építők — SKSE mérkőzés elmaradt. A Mátranovák szabadnapos volt. Győrben rendezték meg az or­szágos vidéki nagygolyos egyé­nt bajnokságot. Nógrád megyét Kovács Aladár (St. Üveggyár) es Auth András (SKSE) kép­viselte. A hatvan Induló k&- -.ül 35 versenyző továbbjutott az országos bajnokság döntőjére. Kovács 857 fával 15. lett, Auth n fát ütött és a 36. helyen végzett. Kovács az országos dön­Kerékpár Az úttörők nagy eseményére a megyei úttörő olimpia döntőjére vasárnap Salgótarjánban került sor. A megyei Úttörő Szövetség, a megyei TS é3 a szakszövetsé­gek által öt sportágban megren­dezett döntőn valamennyi járás és Salgótarján legjobb úttörő ver­senyzői Indultak. Mind az öt sportágban ünnepélyes megnyitó­val vette kezdetét a versenysoro­zat. Népes volt a mezőny. Egyet­len szépséghiba akadt: tornában kevés volt az Indulók száma. A labdarúgó és a kézilabda döntő színvonalas, izgalmas versenyt ho­zott. Jó eredmények születtek az atlétikai versenyszámokban is. Az első helyezettek továbbjutottak a Pest megyei TS által július hó­napban megrendezésre kerülő te­rületi döntőre. Eredmények: ATLÉTIKA: A versenyeket az St. Üveggyárf pályán rendezték meg. Számon­ként az 1—2. helyezett jutott to­vább a területi döntőre. LÁNYOK: 60 m: I. Antal Klára (St. Sztahanov út) 9, 2. Bojtár Zsuzsa (Szécsény) 9, 300 m: 1. Kővágó Alit (St. Sztahanov út) 51,4, 2. Zsiga Mária (Érsekvad- kert) 54,2. Magas: 1. Debreceni Lí­via (Pásztó) 130, 2. Bercell Mag­dolna (Rétság) 120, Távol: 1. Haj- zser Erzsébet (St. Sztahanov út) 440, 2. Debreceni Lívia 427. Kls- labda: l. Hrncsán Anna (Nógrád) 48, 2. Begal Beatric (Pásztó) 48. Súly: 1. Bercell Magdolna 6,78, 2. Baráth Rozália (Herencsény) 5,68. tön 837 fát ütött, helyezéséről még nem érkezett jelentés. Az utolsó fordulóhoz érkezett a magyei teke CSB. Néhány el­maradt mérkőzés még hátrál­tatja a pontos sorrend meg­állapítását. A megyei szövetség határozata értelmében a Mátra- szőllös — Mátranovák, az St. Dózsa — Csipkés és a Zp. Épí­tők — SKSE I. mérkőzésekéi Június 20-26-lg kötelesek a csa­patok lejátszani. Diósgyőrben került megrende­zésre az országos ifjúsági vi- dékbajnokság. Az St. Üveggyai két tekézöje Galcslk Tibor és Uram Tibor Jól szerepelt. Gal- csik a 19., Uram a 21. helyei szerezte meg. Mindketten biz­tosították az országos döntőbe jutást. A döntőt Veszprémben június 18-19-én rendezik. Járási szövetségek figyelem) A megyei klsgolyós egyéni baj­nokság július 24-én Endrefalván kerül megrendezésre. A megyei szövetség kéri a Járási szövet­ségeket, rendezzék meg a já­rási bajnokságot és versenyzői­ket nevezzék a megyei döntő­re. FIUK: 60 m: 1. Fülöp Imre (Jobbágyi) 8,4, 2. Keiner Miklós (Zagyvapálfalva) 8,7. 600 m: 1. Varga József (Érsekvadkert) 1:45, 2. Székely Albert (Szécsény) 1:40,8. Magas: 1. Kafka Károly (St. Má­jus 1. út) 145, 2. Fülöp Imre (Job­bágyi) 140. Távol: 1. Hlavaj Ist­ván (St. Rákóczi út) 483, 2. Var­ga György (Dejtár) 450. Kislabda: 1. Bacsa László (Dejtár) 73, 2. Keiner Miklós 69.20. Súly: 1. Zagyva! Sándor (Komhány) 8.42, 2. Konez Károly (Kálló) 7.10. TORNA: A lányok összetett versenyében nem volt induló. Műszabadgyakor­latokban: l, Danik Zita (Jobbágyi) 8.5, 2. Szőke ■ Katalin (Szécsény) 7.5, Szekrényugrás: 1. Danik Zita 9. 2. Szőke Katalin 8,4. A fiúk összetett versenyét Oravecz Géza (St. Bartók Béla út) nyerte 44.15 ponttal. A szerenkéntl eredmé­nyek: korlát: 1. Oravecz 8,75, nyúj­tó: 1. Oravecz 8,4, gyűrű: 1. Oravecz 8.5, műszabadgy«korlatok: 1. Ora­vecz 9.1, 2. Brands'.áttér Gábor (Jobbágyi) 8,2, 3. Janesó Zoltán (Jobbágyi) 7,9, szekrényugrás: 1. Oravecz 9.4, 2 Brandstátter 8,7. 3. Janesó 8.7. Oravecz, Brand- stätter Indul a területi döntőn. LABDARÜ GAS: A mérkőzéseket öt együttes részvételével az SBTC pályán ren­dezték. A kispályás bajnokságon KISTERENYEI B. — IKARUS 3:0 (2:0) Klsterenyén 1000 néző volt kiváncsi az Északi csoport rang­adójára. A bányász csapat ösz- szeállítása ez volt: Csernák — Király, Sándor. Orosz — Vég­várt. Szeberényi I. — Kovács. Verbovszkl, Nagymajdon, Ma­gyar, Darval. EDZŐ: Szabó Lász­ló. Nagy Iramú, változatos küz­delmet hozott a rangadó. Az el­ső gólt a 20. percben Nagymaj- don lőtte. Két perc múlva Dar­val kapufát lőtt. A 26. percben Darval megszerzett egy labdát, és értékesítette a helyzetet. 2:0. A hazaiak nagy Iramban támadtak. A vendégek kapuvédője kitünő­en védett. Fordulás után is szé­pen kombinált a kisterenyei ötösfogat, de a gólhelyzetek ki­használásával adós maradt. A harmadik gólt Verbovszkl sze­rezte. A Kisterenyei Bányász megérdemelten győzött. Az együttes valamennyi tagja di­cséretet érdemel. EVTK - MIZSERFA 3:1 (2:0) Budapesten 200 néző előtt az lábbt összeállításban játszott Röplabda a Mizserfa! Halász - Tőzsér IV.# Bereczkl, Sándor - Tőzsér II, Radics ~ Szabó, Tőzsér III. B. Szabó, Susán, Tőzsér I. EDZŐ! Takács Dániel. Kiegyensúlyozott első 15 perc után visszaesett a b-^ny ászcsapat. Az EVTK me­zőnyfölényét két góllal eredmé­nyessé is tette. Fordulás után már változatosabb volt a já- Vele, de a vendégcsapatnak, csak barmadik hazai gól után si­került szépíteni. Az utolsó ne­rced is az övék volt. Ekkor hú om nagy helyzet maradt ki­használatlanul. A Mizseríából Bereczkl, Sándor Radics és Su­sán játszott Jól. TESTVÉRISÉG - ZP. ÉP. 2:0 (1:0) Budapesten 300 néző előtt Pin­tér - Csikós. Hármas!, öze - Tarlós!, Gáspár - Honti, Tá­bori, Mátrai. Hoffmann, Bozó összeállításban játszott az Épí­tők. A nagy hőségben alacsony színvonalú találkozót vívott a két csapat. A Zp. Építők csap­kodó játéka miatt a Testvéri­ség megérdemelten győzött. A vendégcsapatból egyedül Hármá­éi játékát dicsérhetjük. Jól szerepeltek az SBTC versenyzők A Somogy megyei Kerékpá­ros Szövetség Kaposvár és Sió­fok között 84 kilométeres tá­von rendezte meg az ország­úti Sió Kupa versenyt. A két- ■^nc i viadalon az SBTC kerék- — - ú is indultak. Az ország­úti főversenyen Laczkó Pé- bukott és a küzdelmet fel­ír :ia. A versenyzőt kórházba í tiltották. A serdülők 30 kilo- )» éteres futamában . tarján! si­ker született, Bonivárt elsőként •rkezett a célba. Jól szerepelt ■'vök és Tarjánl is, akik az élbolyban futottak be. A háztömb körüli versenyben ■3 salgótarjáni siker született. Bonivárt a serdülők összetett versenyében a második helyen végzett. A három rész-hajrá kö­zül egyet megnyert, az egyikben második, a harmadikban a ne­gyedik helyet szerezte meg. Su­lyok bukott, Tarján! a vert- mezőnyben végzett. Elmaradtak NB II. NŐI Székesfehérvár} AKÖV — Baglyasalja 3:0 (10, 5. 6) Baglyasalja. A formájában visz- szaesett baglyas! csapat egy játsz­mában sem tudott komoly ellen­állást kifejteni. A vendégek győ­zelme még ilyen arányban is meg­érdemelt. Végig irányították a játékot, ütőfölényük imponáló volt. A tartalékos vendéglátók kö­zül ezen a mérkőzésen senkit sem lehet kiemelni. MAFC - Zp. CpítOk 3:2 (6, 11, — 14, - 14, 13) Budapest. Az ötjátszmás küzde lem végig változatos, szép játé­kot eredményezett. A harmadik és a negyedik játszmában külö­nösen jól érvényesült a pálfalriak itőíölénye. Dági ekkor mezőny­ben és a hálónál egyaránt nagy­szerű tel'osítményt nyújtott. A két győztes szett Játszmalabdáit 5-6 forgás előzte meg, így a a győzelmek két ve ejtékes győzelem végül Is idegileg „kikészítette” a pálfalvi- akat. A döntő játszmában 13:13- nál a MAFC bírta jobban idegek­kel a finist. Miskolc - SBTC 3:2 Salgótarján. Négy játszmán ke­resztül az év legjobb játékával lepte meg az SBTC egyre növek­vő szurkolótáborát. A kiegyensú­lyozott küzdelemben a korszerű játék eddig nem látott új vonásai­ban gyönyörködhettünk. Az ötö­dik játszmában helytelen taktika alkalmazása (csapkodás, egyből visszajátszás) miatt vesztett p.z SBTC. Idegfáradtságukra jellemző, hogy e sorsdöntő játékrészben az ddig hibátlanul működő ütők egyetlen pontot sem szereztek le­ütésből. A jó nevű ellenféllel szem­ben négy játszmán keresztül min­denki jó teljesítményt nyújtott. Különösen a tehetséges fiatalok, Garamszegi és Balog játéka volt biztató a jövőre nézve. — Mátyus •= Kéiilobda Félidő előtt a megyei bajnokság------ 144:45 18- 2 37:29 12- 3 24:40 10- 1 35:29 8- 4 26:46 6- 4 19:48 0-4 4:14- 5 14:27 4- 7 10:33 4- 6 8:33 ­Népes mezőny a megyei atlétikai bajnokságon Rúdugrásban Kiss Imre 373 centiméter — lói szerepeltek a balassagyarmati lányok A Nógrád megyei Atlétikai Szö­vetség Salgótarjánban az üveg­gyári pályán rendezte meg Nóg­rád megye 1966. évi serdülő, Ifjú­sági, felnőtt női és férfi atlé­tikái pályabajnokságát. A verse­nyen jó eredmények születtek. A négy ismert atléta szakosztály mellett Pásztó és Rétság is el­küldte versenyzőit. Eszményi idő­ben. példás rendezésben bonyolí­tották le a versenyszámokat. Az eredmények közül kiemelkedik Kiss Imre 373 cm-es új megyei rúdugró csúcsa. Dicséretes a ba­lassagyarmati Bállá hármasugró eredménye. A női versenyzők kö­zül Godó Mária 200 méteren, Kom­ka Magdolna magosban. I.ajkó Zsuzsa 400-on, ós Mocsári Judit 300 méteren ért el jó eredményt. Jobb eredmények: SERDÜLÖK: LÁNYOK: 100: 1. Mandru (SÜM- SE) 13,7, 2. Para (SÜMSE) 13,9, 3. Benya (Bgy.) 14. 400: 1. Lajkó (Bgy) 67,1, 2. Brunda (Sport-tábor) 70,3. Magas: 1. Strausz (Bgy.) 125. Távol: 1. Turcsányi (Pásztó) 453, 2. Veréb (SÜMSE) 452, 3. Pára 439. Súly: 1. Nagy M. (Bgy.) 2,94. Gerely: 1. Eszményi (Bgy.) 27,94. 80 gát: 1. Strausz 14,9. FIUK: 100: 1. Daktl (SBTC) 12,1, 2. Garamszegi (SÜMSE) 12,8, 3. Selmeczi (SÜMSE) 13. 400: 1. Ja- kus (SBTC) 57.2. 800: 1. Ürmösi (Pásztó) 2:12,2, 2. Jakus'2:14,6, 3. Czencz (Egy.) 2:15.4. Távol: 1. Bakti 609, Gerely: 1. Pedró (Pász­tó) 40,28. IFJÚSÁGIAK1 NŐK: 10Ő: 1. Kissné (Bgy.) 13,6, 2. Pribell (Bgy.) 13,7. 3. Fráter (SBTC) 13,0. 200: 1. Godó (SÜM­SE) 28.7. 2. Pribell 30. 80 gát: ). Pribell 15.1. 800: 1. Mocsári (Bgy.) 2:39,2. 2. Hajas (Bgy.) 2:45. Távol: 1. Kissné 506, 2. Komka (SKSE) 475, 3. Godó 471. Magas: 1. Kom­ka 150, 2. Godó 145, 3. Kissné 135. FIÜK: 100: 1. Gyurkovlcs (SBTC) 12. 200: 1. Simon (SKSE) 24,5, 2. Gyurkovics 25,2. 800: 1. Fodor (SKSE) 2:09.6, 2. Havaj (Bgy.) 2:13,8. 1500: 1 Kuti (SKSE) 4:36,5. Magas: 1. Krenács (SKSE) 165, Rúd: 1. Krenács 340. FELNŐTTEK­NŐK: Gerely: 1. Hényelné (SKSE) 38,20. Súly: Perlaki (Bgy.) 11.38. Diszkosz: 1. Perlaki 32.90. FÉRFIAK: 100: 1. Bállá (Bgy.) 11,9. 2. Sándor (SÜMSE) 12,1. 200: Csábi (SÜMSE) 24.2. 800: 1. Má- thé (SBTC) 2:04,9, 2. Vlncze (SKSE) 2:05, 3. Szmolenszki (SBTC) 2:07,4, 1500: 1. Vlncze 4:15,4. 2. Szmolenszki 4:18,8, 3. Máthé 4:20. Magas: 1. Bállá 175, 2. Sándor (SKSE) 170. Távol: 1. Fodor (SÜMSE) 621, 2. Kiss (SÜMSE) 620. Hármas: 1. Bállá 13.01. Rúd: 1. Kiss 373 (megyei csúcs). 10 km gyaloglás: 1. Girtl (SKSE) 50:15. 400 gát: l. Csábi 61, Súly: 1. Ka- zinczi (SÜMSE) 12,20, 2. Kiss 12,0«. Diszkosz: t. Kazinczl 39,24. Kala­pács: 1. Vehovszkl (SÜMSE) 44,26, Gerely: l. Kiss 47,76. 2. Csókás (Bgy.) 44.06. Teke Á megyei CSB eredményei NB lll-as eredmények