Nógrád, 1966. június (22. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-01 / 128. szám

1966. június 1. sz°rde rc o n r \r> A Zp. Bányász otthonában szenvedett vereséget a Baglyasaljától Döntetlen a ZIM -Karancslapujtő találkozón — Nagyarányú győzelem Saigon — A Bgy. MÁV Karancsalján is győzött — Három kiállítás A megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság XII. for­dulójának legnagyobb megle­petése volt a Baglyosaijai Bá­nyász Zagyvapálfalván ara­tott 2:1 arányú győzelme. A vendégek az I. félidőben kü­lönösen jól játszottak, míg a hazaiak ezúttal gyenge na­pot fogtak ki. A listavezető Pásztó végig támadta mérkő­zését, de csak egy góllal győ­zött a hét-nyolc emberrel vé­dekező Szorospatak ellen. A Balassagyarmati MÁV együt­tese Karancsalján is megsze­rezte a győzelmet, bár a ha­zaiak végig támadták a máso­dik félidőt A Salgótarjáni ZIM—Karancslapujtő mérkő­zés jó játékot, de döntetlent hozott. Salgón rég látott nagyarányú győzelmet ara­tott a hazai együttes a meg­fiatalított szécsényiekkel szemben. A Mátranovák-So- mos találkozón a vendégek már 2:0-ra vezettek, de a ha­zaiak jó hajrával kiegyenlí­tettek. BAGLYASALJA—ZP. BÁ­NYÁSZ 2:1 (1:0) 25agyvapálfalva, 400 néző, v: Körtvélyesi. Baglyas: Nagy ~ Szászi, Patkó, Szőcs — Miskolci, Iványi — Brecho, Toldi, Angyal, Bábolnai, Győ­ri. Edző: Laczkó Sándor. Zp. Bányász: Nyerges — Kisházi, ' amásfalvi, Kiss I. — Juhász, György — Ferenc, Nagy, Kuk- I el, Deák, Spalek. Edző: Tóth István, A vendégek támadá­saival kezdődött a mérkőzés. Miskolci szabadrúgásból Ível­te a labdát Angyal elé, aki pár lépés után a 16-osról a jobb sarokba lőtte. 1:0. A gól után is a vendégcsapat irá­nyította a játékot, tervszerű, formás támadásokat vezetett. A hazaiák idegesen és sok hibával adogattak. Szünet után nagy erővel kezdett a hazai együttes. Tíz perc után ismét feljöttek a vendégek. Az 58. percben Mis­kolci hosszú labdát ívelt elő­re. Tamásfalvi rosszul szá­mította ki' a felugró labda ívét, amely átszállt felette. Toldi rácsapott, elhúzta a ki­futó Nyerges mellett és kö­zelről a léc alá lőtte a lab­dát 2:0. A 65. percben Mis­kolci a 16-oson belül elka­szálta Kukkéit, s a megítélt tizenegyest György a jobbra mozduló Nagy mellett a kapu közepébe lőtte. 2:1. Az utolsó húsz percben nagy erővel tá­madott a Zp. Bányász, de csatárainak a lövésekkel nem ' olt szerencséjük. ST. ZIM-K.-LAPUJTÖ 0:0 Forgács, 200 néző, v: Él. Sf. ZIM: Telek — Varga, Flaskal, Vári — Lisztóczki, Lászlók — Nagy, Oravecz, Molnár, Kom ka. Pindrofc. Ed­ző: Gáspár István. K.lapujtő: Kartá — Serfőző, Tóth I. Ora­vecz' III. — Oravecz I. Ju­hász ■— Horváth I. Horváth II, Tórák, Tóth II.. Hlavaj. Edző: Lantos Ede. Kitűnő já- 1 ékvezetés méllett mindvégig nagy iramú, élvezetes mérkő­zést vívott a két csapat. Mindkét kapu előtt több gól­helyzet adódott, de a kitűnő formában levő védők mindent tisztáztak. Jó: Telek, Varga, Flaskai, Lászlók, ill: Serfőző, Oravecz I. Tórák, és Tóth Ii. PÁSZT1Ő1—SZOROSPATAK 1:0 (0:0) Pásztó, 300 néző, v: Balázs II. J. Pásztó: Kelemen — Ve­res, Tari, Szádeczki — Lu- dányi, Dancsi — Budai, Czi- kora, Klonka, Szklenár, Csor­ba. Edző: Balga Károly. Szo­rospatak: Balázs — Liska, Nagy Gy. Nagy K. — Pethő, Agárdi — Tóth J. Kovács. Wieszt, Bettes, Fazekas. Ed­ző: Szabó László. Az első fél­idő nyomasztó hazai fölény­ben zajlott le. Ezt három ka­pufa és igen sok szögletrúgás jelezte. Az 57. percben a bal­oldali szögletrúgásból beszálló labdát Szklenár szép fejessel a bal sarokba csúsztatta. A gól után is a hazaiak támad­jak, de a szorospatakiak hét­nyolc emberrel megszállták kapujuk előterét. A 86. perc­ben Szklenár nyújtott láb­hal szabálytalanul ugrott Pethő elé, majd elesett. Ek­kor Pethő súlyosan elítélendő módon kétszer is belerúgott a földön fekvő játékosba. A játékvezető természetesen azonnal kiállította a magáról megfeledkezett Bethőt. Há­rom percig állt a játék, s a folytatás csak a rendezőség talpraesettségének köszönhető. Az egyébként sportszerű ta­lálkozón még nagyobb arány­ban is győzhetett volna a ha­zai együttes. Jó: Veres, Tari, Ludányi, Szklenár, ill.: Nagy J. Agárdi és Tóth J. BGY. MÁV—K. ALJ A 1:0 (1:0) Karancsalja, 100 néző, v: Dóra. Bgy. MÁV: Tományi — Beke, Rónási, Halas — Loksa, Magos — Horváth, Kajdi, Fe­dor Molnár, Jónás. Edző: Tóth József. Karancsalja: Szőllős — Romhányi, Kazareczki, Pál — Murányi, Balázs — Jed- licska, Zsélyi, Eisler, Blen- dóczki, Sávolyi. Edző: Vá- lóczi Béla. Az első 25 perc­ben a vendégcsapat irányí­totta a játékot Tervszerű, formás támadásokat vezetett. A 26. percben egy jobboldali támadásból szép háromszö­gelés után Loksa az ötösről a hálóba vágta a gyarmatiak s a mérkőzés egyetlen gólját. Ezután a hazaiak vezették át a játék irányítását, szünet után is mezönyfölényben ját­szottak, de helyzeteiket nem tudták gólokká váltani. Jó: Loksa (a mezőny legjobbja) , . .ásí, Molnár, Ül: Szőllős, Murányi, Jedllcska es Kaza­reczki. i— ST. ÜVEGGYÁR—ROMHÄNY 2:0 (0:0) Salgótarján, 100 néző, v: Máthé. St. Üveggyár: Budai — Godó, Diószegi, Pünkösdi — Simon, Klemen t — Pili- nyi, Ludasl, Fehérvári, Kol­lár, Szabó. Edző: Kovács Já­nos. Romhány: Harsány! — Varga I. Antal, Jakus — Nagy, Kovács — Sáránk ó, Varga II. Móricz, Vigyinszki, Pásztor. Edző: Juhász Lajos. Alacsony színvonalon kezdő­dött a játék. A hazaiak játé­kát is körülményes, pontat­lan, átlátszó támadások jelle­mezték. A gyors romhányi csatársor néhányszor zavar­ba hozta a hazai védelmet, és két gólhelyzetet hagyott ki­használatlanul. Szünet után higgadtabban és gólratörőb- ben kezdett ,a hazai együttes. Egymás után vezették formás támadásaikat. Valóságos tű­zijátékot rendeztek a romhá- nyiak kapujánál. Ezekből a támadásokból Kollár kétszer volt eredményes. A sportsze­rű mérkőzésen megérdemel­ten nyert az üveggyári együt­tes. Jó: Simon, Klement. Kollár, Godó, ill: Harsányi, Antal és Móricz. SOMOS—MÁTRANOVÁK 2:2 (2:0) Mátranovák, 100 néző, v: Bures. Somos: Orosz — Ko­vács, Csengődi, Balázs — Lip- ták, Kollár — Tóth, Szvirák, Séber, Antal, Molnár. Edző: Mester Sándor. Mátranovák: Szoó — Kajtor, Zsugya, Ré­pás I. — Sipos, Tóth — Kecs­kés, Kozma, Répás G, Ha­lász, Tóth. Edző: Szomszéd Ádám. A vizes, csúszós pá­lyán a hazaiak kezdeményez­tek a nagyiramú mérkőzésen. A 11. percben Halász 11-esét Orosz kivédte. Ezután a ven­dégek vették át a kezdemé­nyezést és jobban játszottak. Molnár és Antal góljaival 2:0-ás vezetésre tettek szert. Az 55, perctől ismét feljöttek a hazaiak és igen jól játszot­tak, mezőnyfölényüket azon­ban nem tudták további gó­lokra váltani, csupán a ki- egyenlítést szerezték meg Halász két góljával. Jó: Orosz, Csengődi, Antal, Kollár, ill: Kajtor, Sipos és Halász. ÉRSEKVADKERT— KARAN CSKESZI 1:1 (1:1) Karancskeszi, 200 néző, v: Lovász. Érsekvadkert: Fábri — Kristók, Hugyecz, Márton, — Suth, Halas — Csillag, Molnár, Valcz, Komlós, Zsi­ga. Edző: Vidomusz János. Karancskeszi: Zsldai L. — Sikna, Básti, Kazareczki — Balkó, Zsidai Gy. — Zsidai M. Bartha, Ruzsinszki, Tar­ján!, Sztrémi. Edző: Baksa Vilmos. Jó iramú, színvonalas mérkőzést játszott a nehéz talajon a két csapat. Az első félidőben a vendégek támad­tak többet. Szünet után a ha­zaiak vették át a játék irá­nyítását, a góllövéssel azon­ban nem volt szerencséjük. Hatszor is a kapufát találták el a labdával. Gyors ellentá­madásaikból a vadkertiek két nagy gólhelyzetet hagytak ki­használatlanul. A 86. percben a játékvezető Zsigát meg­jegyzésért kiállította. Góllö­vő: Csillag, ül: Sztrémi. Jó: Fábri, Suth, Valcz, iü: Balkó, Ruzsinszki, Tarjáni és Sztré-' mi. SALGÓ—SZÉCSÉNY 4:0 (2:0) Salgó, 100 néző, v: Langár. Salgó: Macsuda T. — Schml- da L. Földi, Orosz — Macsuda J. Szabó — Bódi, Losonczi Schmida A. Genge, Schmida E. Edző: Vadászi László. Szé- csény: Treso — Vizoviczkl, Skoda I. N Király — Zsíros, Skoda II. — Velenczei, Oláh, Bán, Mezei, Czímer. Edző: Bagyinszki Jenő. Az alacsony színvonalú, de igen sportsze­rű mérkőzésen gólerősebb tá­madó játékával megérdemel­ten nyert a hazai csapat a megfiatalított szécsényi együt­tessel szemben. Góllövők: Schmida A. (2). Schmida E és Király (öngól). Jó: Schmi­da L. Földi, Szabó, Bódi, Schmida A. ill: Király, Zsí­ros és Bán. A bajnokság állasa: 1. Pásztó 2. Zp. Bányász 3. Bgy. MÁV 4. Karancskeszi 5. St. ZIM 6. St. Üveggyár 7. K.lapujtő* 8. Baglyasalja 9. É.vadkert 10. Somos 11. Romhány 12. M.-novák 13. Szorospatak 14. Salgó 15. Szécsény 16/ Karancsalja* •A Karancsalja - Karancala- pujtö 2:1 arannyal végződött mér­kőzés két pontját a karancsaljai- aktól játékos jogtalan szerepelte­tése miatt a szövetség elvette, s 0:0 gólaránnyal Karancslapujtőnek ítélte. Asztalitenisz 12 10 1 1 28: 5 21 12 9 1 2 18: 8 19 12 7 2 3 24:12 16 12 5 5 2 18:14 15 11 4 5 2 16: 9 13 12 5 3 4 21:12 13 12 5 3 4 25:16 13 12 4 4 4 20:18 12 12 4 4 4 16:15 12 12 4 3 5 19:23 11 12 3 4 5 16:25 10 12 4 2 6 18:32 10 12 3 3 6 14:18 9 12 2 5 5 11:15 9 12 1 2 9 8:32 4 11 1 1 9 7:21 3 Kettős mérkőzés Debrecenben Az NB II. asztalitenisz GSB Gárdos-esoportjában az SKSE csapata két mérkőzést ját­szott Debrecenben. Eredmények: DEBRECENI VÖRÖS METE­OR - SKSE 17:3 A páros mérkőzések során csak egy győzelmet sikerült szerezni. Balszerencse kisér­tett. A Polaneczky P., Pola- neezky I. páros 1:0-as állás­nál 19:17-ről, a Bohatl, Ispán Gy. páros 1:0 után 20:19-ről veszített. Az arány túlzott. Hét mérkőzést nyertek a debre­ceniek 2:l-re. A tarjáni fiúk tartalékolták erejüket a kö­vetkező mérkőzésre. Az SKSE- ből a Polaneczky P., Polanecz­ky I. páros, Polaneczky P. és Bohati győzött. DEBRECENI VSC - SKSE 10:10 Az SKSE versenyzőik nem tisztelték a vasutas csapatot, amely legutóbb a 3. helyezett Bp. Előrét is legyőzte. Izgal­mas légkörben fej-fej mellett folyt a küzdelem. A tarjániak 9:7-re vezettek, majd 9:9 után 10:9-re. Az utolsó játsz­mát nem sikerült megnyerni. Ezen a találkozón mutatkozott be Ispán Győző, aki bár egy játszmát nyert, (20:14-re ve­zetett ellenfele, a tarjáni fiú mégis 2:0-ra nyert), játéka biztató volt. Az SKSE-ből a Polaneczky P. Polaneczky I. páros (2), Polaneczky P. (3), Polaneczky I., Bohati (2—2) és Ispán Gy. győzött. Mecser Lajos rekordja Londonban A brit atlétikai játékok hét­főn is folytatódtak, ahol Sal­gótarján is érdekelve volt. Az SBTC kiváló futója, Mecser Lajos a 3000 méteres síkfutás­ban állt rajthoz a londoni White City-stadionban. A ver­seny nagyszerű magyar sikert hozott. Mecser Lajos 7:51,2 másodperces kitűnő idővel űj magyar csúcsot állított fel, s legyőzte a 7:53-at futó Európa bajnok Siegfried Herrmannt. A magyar Kiss ezen a verse­nyen a negyedik helyen vég­zett. A nagyszerű ütőtechnikával rendelkező Dági (Zp. Építők) pontot jelentőén üt el az SBTC sánca mellett. A megyei NB Il-es női rangadót a Zp. Építők elsősorban jobb ütőjátéká­val nyerte meg. (Koppány György felvétele) Röplabda Zagyvapálfalva fölényes győzelme a megyei rangadón NB. I. térti: EVTK - St ZOMANCGYAR 3:2 (10, 14, -9. —10, 15) Budapest, v.: Mészáros. NIM — ST. ZOMANCGYAR 3:1 (5, 9, —8, 14) Budapest, v.: Juhász. A budapesti mérkőzés-soro­zat a salgótarjániaknak csa­patépítés miatt volt jelentős. Az edző a jövő csapatát épít­ve elsősorban a fiatalokat jut­tatta szóhoz. Zalánfi és Fájd mindkét mérkőzésen jól bírta az NB I. légkörét Fájd üté­seivel, Zalánfi eredményes sáncaival sok értékes pontot szerzett. NB II. női: ZAGYVAPALFALVI ÉPÍTŐK - SBTC 3:0 (14, 5, 13) Salgótarján, v.: Gaál. A nógrádi rangadón Így kezdtek a csapatok: Gáspárné, Sándorné, Dági, Longauemé, Berencsik, Kiss, 111.: Dubányi, Balogh, Bókáné, Takácsné, Langer, Dupákné. A küzdelem nem várt eredménnyel végző­dött. A jól összeforrt zagyva­léké Á megyei CSB eredményei A megyei teke csapatbaj­nokság legutóbbi két fordu­lójában a következő eredmé­nyek születtek: VII. FORDULÓ. St. Ingatlan — Mátranovák 6:2, 1981:1893. Legjobb do­bók: Simka 376, ill: Kecskés 370. St. Üveggyár II. — SKSE II. 5,5:2,5. 2338:2244. Ld: Menüi 406, Huram 400, ül: Szőke 401, Kimer 384. Zp. Építők — Mátraszőllős 6:2, 2221:2138. Ld.: Dávid 437, ill: Hubert 381. SKSE — Kisterenyei Bá­nyász 7:1, 2349:2259. Ld: Ko­vács J. 408, Miskei 405, ill: Nagy I. 391, Vaspál 385. Az St. Dózsa — Csipkés találkozó elmaradt VIII. FORDULÓ. St. Dózsa — Kisterenyei Bányász 7:1, 2367:2246. Ld: Tóth Gy. 425, Menus 412, ill: Vaspál 422, Kiss L. 395. SKSE II. — St. Ingatlan 4:4, 1516:2135. Ld: Lantos 398, ill: Simka 395. St. Üveggyár — Mátraszői- lős 6:2, 2354:2236. Ld: Kovács A. 417, iü: Tóth P. 422. Zp. Építők — St. Üveggyár il. 6:2, 2331:2245. Ld: Gáidi 406, 111: Men dl 399. SKSE — Mátranovák 7:1, 2215:1958. Ld: Miskei 417, Benyus 410, ül: Sípos 380. A bajnokság állása fa r Dont 1. Zp. Építők 15 981\ 47 2. St. Üveggyár 16 722 *3 3. SKSE 16 467 45 4. Kisterenye 17 732 17 S. SKSE n. 16 786 32. ő S. St. Üveggyár II. 16 165 ÍÖ.6 1. St. Ingatlan 14 781 23 8. Mátraszőllős 13 648 *2 9. St. Dózsa 13 767 21 10. Mátranovák 13 685 3 11. Csipkés 11 470 3 12. Szurdokpüspöki Törölve pálíalvi csapat színvonalas já­tékkal, könnyen győzte le el­lenfelét. A szemerkélő esőben és a hidegtől dermedten, ide­gesen kezdtek a háló mind­két oldalán. Az első játszmá­ban az SBTC 9:8-ig kis kü­lönbséggel vezetett. Innen Zagyvapálfalva vette át a kezdeményezést, a támadó szellemű játékot. Az egyre biztosabban működő ütőgépe­zetük végül is a második játsz­mában már sima győzelmet eredményezett. A harmadik­ban 5:0, 9:5. 13:6-os SBTC vezetésnél már idegekre menő ötszettes küzdelemre számítot­tunk. A pálfalviak nem adták meg magukat. Hihetetlen küz­deniakarással szinte hibátlan mezőnyjátékkal, összeszedve az elveszettnek látszó labdákat, jó előkészítés és ütés-soroza­tokkal megszakítás nélkül 9 pontot szerezve győztek. Egész csapatukat dicséret illeti. Longauerné, Gáspárné, Dávid hármashoz Kiss és a többiek ts egyenértékű játékkal csat­lakoztak. Az elfogódottan s érthetetlenül gyengén szereplő SBTC-ből a cserejátékos Mül­ler, továbbá Langer és he­lyenként Balogh nyújtott el­fogadhatót. BAGLYASALJA - SZÉKES­FEHÉRVÁRI FTC 3:2 (12,-5, -10, 8. 14) Bag!vasalja, v.: Tar. A baglyasi lányoknak egyre jobban megy a játék az NB II-ben. Vasárnap délelőtt sem ismertek elveszett labdát. Bátran, lendületesen játszva győztek. A fiatalítás Baglyo­son is eredményeket uozott Bejczi és Makovszki mellett Andó is teljes értékű NB II-es mezőnyjátékossá fejlődött. Jó idegeikre jellemző, hogy az ötödik játszmában 14:ll-es székesfehérvári vezetésnél for­dították javukra a küzdelmet Gesztiné egyre fejlődő tőjá­tékkal, sok értékes ponthoz Juttatta csapatát. — Mátyus —