Nógrád, 1966. május (22. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-24 / 121. szám

19SR. r 24 k»dd NOnMr Jó játék — góllövő nélkül Győri ETO - SBTC 3:1 (2:0) Győr, 6000 néző, v: Magyar, helyzet maradt kihasználat- ugrott fel, s a berobbanó r.vHr- Tóth Ki« Orhán lanul- Kocsis ragyogóan tört Gyórfi négy méterről a léc _ . . . ’ kapura. Becselezte magát égé- alá fejelte a labdát. A hátra­cfiíZ vLr szén a tizenhatoson belülre, levő időben az SBTC szo­Stolcz, Győrfi Szalo, Varsa- Tóth elfeküdt, a védelem rongatott. Orbán mentett szög­ryl’ Szu!?a ,Fe.~ verve volt Kocsis azonban letre kétségbeesetten Kocsis renc. SBTC: Virág - Havas., még egy feIesleges cseit esi- elől. Ferenc, Vertig László, n^lt s a jd helyzet. Toldi — Kökény, Kocsis, Sza- Az utolsó tíz percben az Két ellentétes félidőt latha­lai, Zöldi, Jeck. Edző: Mészá- SBTC veszélyeztetett többet, tett a közönség. Az első ros József. Kocsist a bal oldalon csak negyvenöt percben Palotai Fergeteges evőri rohamok- szabálytalanság árán tudták vezérletével nagy lendülettel kai kezdődött a találkozó. Pa- szerelni. Szalai lövése zúgott J^ott a Gy8r. Szép táma­lotai labdájával Varsányi fu- eI a kapu felett. Jeck kiserle- dósokat szőttek. ^ Az SBTC tott el a jobb oldalon. Beadá- tezett elfutásokkal. Egy alka- k^e^btet ta^ott ebben az sát Havasi szögletre fejelte lommal veszélyesen lőtt, de dőszakban, elsősorban véde- Gáspór elől A szögletet a Tóth szögletre mentett. Ko- kezett, de mégis két százszá­kapu torkából mentette «is lövése a bal felső sarok *a'ékos gólhelyzetet kihaszná- ugyancsak a jobbhátvéd. Az mellett hagyta el a játékte­** r volna A n. fS­h^hílTw ÍíniDn Fordulás után Stolcz nagy időben változott a játék képe. mindjárt gólhelyzetet dolgo- lövését védte Virág, s ezzel A hazaiak ereje elfogyott. Az kLi y f a Gy5r el ls lötte Puskaporát. eBXC uralta a mezőnyt. Is­Az SBTC fokozatosan átvette mét a csatárokon múlott, hogy ha^nc meterre a győri,ka- a játók irányítását. Kocsis nem szüietett fordított ered- putói mintaszerű labdával Kökényt ugratta ki, s előle az ménv kiugratta Kökényt. A csatár utolsó pillanatban mentett egyedül tört kapura. Nyolc Tóth. Kocsis bombája zúgott A Győri ETO kapujában méterről gyengén Tóthba ej a kapu felett. Jeck két- Tóth bravúrosan védett. A lőtte a labdát. Villámgyors S2er js elfutott, de előbb szög- hátvédsorban Orbán, Tamás, győri támadás volt a valasz, létre szerelték, majd Zöldit Kiss a sorrend. A két fede- Palotai pontosan^ indította jesen találta leadása. Az 52. zet szünet után visszaesett. Stolczot. A szélső beadását pereljen a büntető területén Elől Szaló játéka dicsérhető. kapta, aki 18 méterről beim Kiss kezére pattant a Két góljával, mezőnymunká- a bál alsó sarokba lőtt. 1:0. ]abda. A játékvezető továb- jával a csatársor legjobbja Ebben az időszakban mező- bot intett. A hazaiak teljesen volt. Szünet után társain fá- fölényben játszott a Győr. visszaestek. A jó erőben le- radtság mutatkozott. Szalo fejese a bal kapufa vg SBTC teljesen magához mellett hagyta el a jatekte- ragadta a kezdeményezést. A Az SBTC-ben Virág jól ve­ret, majd Máthé távoli nagy 60 percben Zöldi pompás dett, de két gólnál bátrabb lövését védte Virág. A 17. iabdavai ugratta ki a jobb lehetett volna. Havasi volt a percben a jobb oldalról Pa- oldalon Kökényt, aki az legjobb hátvéd, veszélyes lotai végzett el egy szabad- aiapVonalig futott, s beadá- helyzetekben szerelt, a II. rúgást. Virág kapuja előtt s^t Kocsis a kapu jobb olda- félidőben a támadások elő- Szabó ugrott fel fejelni, s v^gta. 2:1. Levegőben készítésében is részt vett. csúsztatott fejessel a jobb al- jógott az egyenlítés. A hazai Ferenc a levegőben volt kor­só sarokba küldte a labdát, fievelte látlan úr, bár a harmadik 2:0. A győriek maradtak tá- 0 küzdeltTliet a győri játéko- gólnál hibázott. Vertig a II. madásban. Az SBTC szerve- sok nem tudtak mit kezdeni a félidőre javult fel. László ki- zetten védekezett, és szórvá- lakával. Erőtlen támadásai- tűnőén játszott. Jól szerelt, tá- nyos ellentámadásokkal pró- csírájában fojtotta el madásokat indított. Kevéssel bált helyzetet teremteni. A az SBXc védelme. A 60. perc- maradt mögötte Toldi. Na- 21. percben Stolcz elcsípett ben Jeck kitűnő labdát ka- gy°n sokat dolgozott. Mind­egy kiugrást. Virág kinn állt tt Lefutotta Kisst Egye- ketten uralták a mezőnyt, a kapujából. A csatár egyből ^‘törhetett volna kapura, 1 félidőben. Szalai elől, há­lóit. Virág visszafelé menve de helyette kisodródott és fül végig nagy munkabírással bravúros vetődéssel tornázta csdnydn mellé lőtt Szalai küzdött. A támadósor leg jobb­ki a felső sarokból a lövést. Vezérletével indultak a tárna- Ja K<f,\™lt. Mutatta ma A másik oldalon Kocsis bea- dások Egy Kocsis akciő utón Sát- Jó labdákat adott tarsat- dását Tóth lehúzta. Máthó ort)án csak az utolsó pilla- nak- Kökényhez hasonlóan egy tört előre ragyogó cselsorozat- natban tudott szerelni. Nem gólhelyzetet ő is kihagyott, tál, de hosszan szöktette ma- tudta a fölényt gólokra vál- Zöldi szünet után visszaesett gát. A 31. percben Kiss ke- a7 gBTC. A 77. percben és Jecktől sem láttuk azt, rezéséért mmtegy l 7 méter- jeck—Szalai-—Zöldi volt a amit az előzd mérkőzéseken re a győri kaputól büntető- ,abda útja zöldI nagy hely. rúgást végzett Kocsis. Ra- zetben a bal sarok meUé nyújtott. vasz lövése után a labda a küldte a jabd;jt. A 80. perc- Magyar játékvezető Lét Tn+i°b r;,ev^óan ben a jobb oldalon a teljesen nagy hibát vétett, Kiss keze- tartott, de Totln ragyogóan . * «t ^1™++ a láb- ,, , „ , szögletre mentett. Egy perc Tj&té^T^ „bevet- zssfert b^"teU)A|jart volna’ é* múlva ismét egy Mathe ala- te„ a cselt_ szabadrdgäst ítélt. 11 harmadik gólt megelőző níSath v£äg“Ä a lövtx. Palotai végezte el a büntetőt, szabadrúgásnál is tévedett. A 35. percben újabb nagy Csavart lövésére Ferenc nem Szokács László Az NB lll-bcm Nagy gólaránnyal nyert a Kisterenye Döntetlen a megyei rangadón — Nem megy a Bgy. Dózsának — A Zp. Építők és a Rétság sereghajtók KISTERENYEI BÁNYÁSZ— valamivel közelebb állt a VASAS DINAMÓ 5:1 (3:0). győzelemhez. Budapesten, 200 néző előtt a következő összeállításban ját­szott a Kisterenye: Csemák BP. VEGYIMŰVEK—BGY. DÓZSA 2:1 (1:0). 100 néző előtt Budapesten — Király, Sándor, Orosz — Szuhánszki, Gavlov, Rózsa, Végvári, Szeberényi I. — Lász- Balogh, Ferencsik, Balázsi — lók, Verbovszki, Nagymajdon. Zárdái, Miskolci, Melega, Ka- Magyar, Kaszás. Edző: Szabó kuk, Szűcs. Edző: Vadkerti László. Jenő összeállításban játszott A Kisterenye végig irányi- a Bgy. Dózsa, tóttá a játékot. Magyar ki- Az első félidő kiegyensú- tűnő formában volt, irányítá- lyozott játékot hozott. A 20. sával az ötösfogat egész sor percben védelmi hibából a szép támadást vezetett. A hazaiak szereztek vezetést. Bányász csapat még ilyen Fordulás után a 70. percben arányban is teljesen megér- esett a második gól. s erre demelt győzelmet aratott. A tíz perc múlva Zárdái lab­dájából Mickolci válaszolt. A döntetlen igazságosabb lett Kisterenye góljait Nagymaj­don (2), Kaszás (2), és Ma­gyar szerezte. Az együttesből volna. Magyar (a mezőny legjobbja), traktoroyár __rFtsäoi C sernák, Király, Szeberényi 1KAKTOBGYA«-RÉTSÁGI I. játszott kiemelkedően. Eredmények, táblázatok FERENCVÁROS — ÚJPESTI DÓ­ZSA 5:2 (3:1), Népstadion 65 000 néző, V.; Emsberger. Góllövők: Fenyvesi (2), Albert (2), Varga, 111: Bene, Sólymost (11-esböl). VASAS — MTK 3:2 (2:1). Nép­stadion, 50 000 néző, V.: Schopp. Góllövők: Farkas (2), Puskás, 111: papp, Kenderest (öngól). DIÓSGYŐR — BP. HONVÉD 2:0 (1:0). Diósgyőr, 20 000 néző, v.: Petri. Góllövők: Szarnék, Werner. PÉCS — ÓZD 2:0 (0:0). Pécs 3000 néző. V.: Zsolt. Góllövők: Daka, Török. DOROG — CSEPEL 1:1 (1:11. Dorog, 5000 néző, v.: Wottava. Góllövők: Monostori, 111: Kal­mar. HONVÉD 0:0 (2:0) _ , Romhányban, 600 néző volt ÉPÍTŐK—MIZSERFA! kiváncsi a mérkőzésre. A ZP. BÄNYÄSZ 0:0. Zagyvapálfalván Fülöp Honvéd Kovács — Tóth K, já- Kaliczka, Bara — Stolcz, He­tékvezető sípjelére 400 néző gedűs II. — Gregor, Varga, előtt vívta a megyei rang- Tóth Sz, Hegedűs I. Mézes, adót a két csapat. Zp. Épí- Edző: Hamvai Márton, össze- tök: Pintér — Csikós, Hár- állításban játszott, masi, Öze, Tarlósi, Hoffman, A mérkőzés sorsa az első — Honfi, Tábori, Mátrai, öt percben már eldőlt. A ha- Gáspár, Bozó. Mizserfa: Ha- zai védelem hibájából két. lász — Sándor, Bereczki, Ba- gólt szerzett a vendégcsapat, logh — Tőzsér II.. Radics — Ezután 30 percig támadtak a Szabó, Tőzsér III, B. Szabó, hazaiak, egyenlítési alkalom Susán, Czecze. Edző: Takács is volt, de hibáztak a csatá- Dániel. rok. A második 45. perc ele­Végig heves Iramú sport- jén a védelem ismét „össze- szerű mérkőzést játszott a hozott” egy gólt. Ezután mar két csapat. A hazaiak kezd- összeroppant a honvéd csa- tek jobban, több veszélyes pat. Bara a 15. percben hú­támadást vezettek. A 12. percben Radics kapufát lőtt, z/xiást szenvedett és csak statisztált. A kiegyensúlyo­a 20. perctől a félidő végéig zottabb vendégcsapat szép a vendégcsapat kezdeménye- játékkal szerezte meg a két zett többet. A második félidő- pontot. A hazai védelem égé­ben az Építők vette át az ira- szén gyenge napot fogott ki. nyitást. A csatárok több jó A csapatból Hegedűs I. és helyzetben hibáztak. A ZSE Gregor játéka dicsérhető. Kosárlabda NB II Kellemetlen közjáték Vasárnap délelőtt a kettős sza Hatvantól 17 kilométer­kosárlabda mérkőzést kel le- re motorhózrobbanás kö vet­ületien közjáték zavarta meg. keztében használhatatlanna A nagykőrösi csapat autóbu­Kijelölték a 40-es magyar keretet A magyar labdarúgó váló- hős (Tatabánya), Sípos és gatott vezetői kijelölték azt a Marosi (Bp. Honvéd), Mátrai 40 játékosból álló keretet, ame- (Ferencváros), lyet beneveztek a világbajnok- Fcdczet: Nagy I. és Dunai ságra. A későbbiek során más (MTK), Mathesz és Fister (Va­játékosokat már nem jelölni. A 40-es keret tagjai: lehet sas), Máté (Győr), Juhász (Fe­rencváros), Solymosi (Ű. Dó­zsa.) Csatár: Molnár, Puskás, Kapus: Szentmihályi (U. Dó- Farkas és Korsós (Vasas), Var- zsa), Géléi (Tatabánya), Gé- ga> Alberj Rákosi és Fenyvesi czi (Ferencváros), és Rapp dr (Ferencváros), Kuharszki, (Pécs). Göröcs, Bene és Dunai II. (Ü. Hátvéd: Bakos, Mészöly és Dózsa), Komora, Nagy A. és Ihász (Vasas), Káposzta és Tichy (Bp. Honvéd), Kalmár Sóvári (Ű. Dózsa), Orbán és (Csepel) és Szúrom! (Tatabá- Klss (Győr), Szepesi és Ju- nya). Pásztó nyerte a megyei rangadót A megyei labdarúgó baj- rancslapujtő az St. Üveggyá- nokság XI. fordulójában Fász- rat győzte le. tón játszották a bajnokság A XI. forduló eredményei: rangadóját. A hazai együttes Szorospatak—Szécsény 4:0. biztos győzelmet aratott, s ez- Bgy. MÁV—Salgó 1:1, Somos- zel átvette a vezetést a Zp. kőújfalu—Karancsalja 1:0, Ér- Bányásztól. Nagy gólaránnya' sekvadkert—Mátranovák 5.0, ' „ . , . Romhány—Karancskeszi 2:2, nyert a Szorospatak es az Ér Karancslapujtő—St. Üveggyár sekvadkert. Pontot rabolt Ba- 2:0, Baglyasalja—St. ZIM 2:2, gyarmaton Salgó, míg Ka- Pásztó—Zp. Bányász 3:0. Ökölvívás NB I B. Sikeres befejezés SBTC — Honvéd Kun Béla SE 12:8 Salgótarján, 200 néző, v: tósúlyban Sáfár az első me- Erős, Payer. netben kiütötte Bevizt. A har­... ... cos küzdőmodorú Sáfárt ellen­A küzdelem a ringben így feje egy piiianatig sem tudta zajlott le: Légsulyban Simkó megállítanl. A ^lt plntér egyhangú pontozással gyozott. Csőke ellen a mérkőzés kez- Az első két menetben sok ér- dete elfitt a ringben feladta tekes pontot szerzett Sípos fe- a küzdelmet. A félnehézsúly- jére bevitt tiszta ütésekkel, ban Surján két meneten át Harmatsúlyban Kuburczik nagy küzdelemben nehéz har- egyhangú pontozásos győzelme Cot vívott a nála magasabb és megérdemelt volt. Ajtai mind- súlyosabb ellenféllel. From,- három menetben átadta a kéz- mert a harmadik menetben deményezést gyorsan és pon- mélyütések miatt leléptelték. tosan ütő ellenfelének. Pehely- A nehézsúlyban az SBTC Bol- súlyban az SBTC Berkes el- ba ellen nem állított ellenfe­len nem állított ellenfelet. jeb Könnyűsúlyban Vanó mindhá­rom menetben többet ütve a harmadik menetben nyomasz­tó fölényt kiharcolva biztosan győzött. Kisváltósúlyban Szat­mári aratott pontozásos győ­zelmet Herczig ellen. Szatmári nagyobb technikáját ellenfele lefogásokkal igyekezett egyen­Az SBTC öklözőinek győ­zelme szép teljesítmény volt. A sérüléseket figyelembe vé­ve 6:0-as Kun Béla vezetést fordítottak győzelemre. A Honvéd versenyzők jobb erőn­létét technikával, s pontosabb ütésekkel egyensúlyozták. súlyozni. Váltósúlyban Oláh Győzelmük fölényére jellemző S. állandóan fogásba menekti­me­hogy a ringben lezajlott küz­delmek közül egyben kiütés­lő ellenfelét mindhárom __ n etben fölényesen vezetve sei, háromban egyhangú pon­győzte le. Oláh a kellemetlen tozássa1’ _egyben ^ lelépte‘ küzdőmodorú ellenfelét igen t®sse^ győztek. sokszor találta fején. Nagyvál- M. L. vált. A csapat autóval ren­delkező játékosa utolérve társait, s látva a veszélyt, (a négy pont elvesztése + bün­tetőpontok levonása) ment­sük, ami menthető jelszóval kocsijába préselve négy tár­sát a férfi mérkőzés kezdeté­re megérkezett a gépipari technikum tornatermébe. Az SBTC női csapata így mérkőzés nélkül két értékes ponthoz jutott. SALGÖTARJANI KOHÁSZ- NAGYKOROS 75:68 (42:28) Salgótarján, v.: Nádasdl, Ba­logh. összeállítások: St. Ko­hász: Szert, Csuka. Túrán, Mosonújvári, Boronyai, csere: Babjók, Dombi. Nagykőrös: Papp, dr. Padányi, Zsókai, Varga, Ábrahám. A nagykőrösiek eleve fel adták a tómadásnyújtotta le­hetőségeket, taktikájuk a mérkőzés lelassítása, minimá­lis vereség kiharcolása volt. A cserejátékosok nélkül fel­álló mindvégig lelkesen és sportszerűen küzdő ötösük mintaszerűen oldotta meg a tervezett taktikát. A kipqn- tozás veszélye miatt közel­harcba nem bocsátkoztak. Pontos továbbításokkal, hosz- szú előredobásokkal, s jólsi­került befejezésekkel győze­lemmel felérő minimális ve­reséget szenvedtek. A Kohá­szok a biztos győzelem tuda tában fölényeskedve, a véde­kezést elhanyagolva játszot­tak. Egyáltalán nem hasz­nálták ki a cserejátékosok nélküli ellenfél kényszertak­tikája által nyújtott előnyt. Keveset törtek a palánk alá. Többnyire a kétes értékű tá­voli dobásokkal kísérleteztek. Az érdekes mérkőzésen a legjobb dobó: Csuka (26), Szert (25), ill: Abrahám (11), Padányi (9) voltak. M. L. A labdarúgó NB I. állása 1. Vasas 11 8 3 _ 25:11 19 2. FTC 11 7 3 1 26:11 17 3. Honvéd 11 6 1 2 19:10 17 4. Tatab. 11 5 3 3 20: 8 13 5. Ü. Dózsá 11 5 3 3 27:16 13 6. Győr 11 5 2 4 12:14 12 7. Pécs 11 3 6 2 11:14 12 8. Csepel 11 3 4 4 10:11 10 9. Dunaújv. 11 3 3 5 11:19 9 10. DVTK 11 3 2 6 12:17 8 11. MTK 11 2 4 5 9:17 3 12. Ózd 11 3 1 7 11:23 7 13. Dorog 11 1 3 7 9:18 3 14. SBTC 11 — 4 7 4:17 4 A XII. fordulóban (május 29.) Tatabánya — Ózd, Csepel — Pécs* C. Dózsa — Dorog, Vasas — FTC* Bp. Honvéd — MTK, SBTC —* Diósgyőr, Dunaújváros — Győr. NB II. KIS TEXT — Bp. Spartacus fl:0* Szolnoki MTE — Bp. Előre 2:1 (1:0), Kecskemét — Szolnoki MÄV 1:1 (1:1), Borsodi Bányász — Jász­berény 2:1 (1:1), Szegedi VSE —» Gyula 3:0 (2:0), Pénzügyőr SE —# Miskolc 2:0 (1:0), Cegléd — Bé­késcsaba 4:1 (2:1). Keleti csoport 1. Sz. MÁV 12 8 2 2 26: 8 18 2. Bp. Spart. 12 7 3 2 17:11 17 3. Bp. Előre 12 7 2 3 18:11 14 4. Kecskemét 12 5 4 3 21:11 14 5. Nagybát. 12 6 2 4 12: 8 14 6. SZVSE 12 7 — 5 18:18 14 7. Pénzügy. 12 5 3 4 20:14 IS 8. Jászberény 12 6 1 5 18:17 13 9. KISTEXT 12 5 2 5 17:13 12 10. Debrecen 12 4 4 4 15:15 12 11. B.-csaba 12 5 2 5 16:19 12 12. SKSE 12 4 3 5 9:15 11 13. Cegléd 12 4 2 6 21:23 10 14. Bors. B. 12 4 2 é 14:16 10 15. SZMTE 12 4 2 6 12:21 10 16. Gyula 12 4 1 7 13:17 9 17. K.-félegyh. 12 2 2 8 11:30 6 18. Mlsk. B. 12 1 3 3 8:19 3 A XIII. fordulóban (május 29.): Bp. Spartacus- SKSE, Szolnoki MÁV — Nagybátony. NB ni. ÉSZAKI-CSOPORT: Tűzoltó Dózsa — EVTK 0:0, Ikarus — BEAC 2:1, Hatvan — Sashalom 2:2, Petőfibánya — Testvériség 2:2, Gyöngyös — Bp. Postás 2:1. ÉSZAKI-CSOPORT 1. IKARUS 11 7 3 1 22: 8 17 2. Kisterenye 11 7 2 2 21:12 16 3. EVTK 10 5 4 1 18: 7 14 4. Mizserfa 11 5 3 3 16:12 13 5. BEAC 11 5 2 4 20:15 12 6. Petőfibánya. 11 4 3 4 21:15 11 7. Sashalom 11 3 5 3 17:16 11 8. Vegyiművek 11 4 3 4 11:12 11 9. Testvériség 11 3 4 4 13:15 10 10. Bp. Postás 11 4 2 5 14:18 10 11. T. Dózsa 11 2 5 4 5: 5 9 12. Bgy. Dózsa 10 3 2 5 14:16 8 13. Gyöngyös 11 2 4 5 6:10 8 14. Hatvan 11 3 2 6 9:20 8 15. Dinamó 11 2 4 5 7:20 8 16. Zp. Építők 11 2 4 5 4:17 8 A XII. fordulóban (május 29.): Bp. Postás — Mizserfa, BEAC — Zp. Építők, Kisterenye — Petőfi­bánya, Bgy. Dózsa — Hatvan. Az Északközép-csoportban: Láng — Rétsági Honvéd. ÉSZAKKÖZÉP-CSOPORT 1. Goldberger 11 7 4 ­19: 5 18 2. Elektromos 11 6 3 2 20:12 15 3. Sárisáp 11 6 2 3 16: 7 14 4. Traktorgyár 11 6 2 3 20:10 14 5. Vác 11 3 6 2 16:11 12 6. Sörgyár 11 3 6 2 10:10 12 7. K. Húsos 11 4 4 3 11:13 12 8. Vasas Láng 1128 1 6: 3 11 9. Honvéd ÉTI 10 5 2 3 21:13 11 10. Gázművek 11 4 3 4 20:17 H 11. Ercsi 11 5 . 6 17:19 10 12. Pilisi B. 11 3 3 5 13:15 9 13. Rákoscsaba 11 2 4 5 13:23 8 14. K. Tűzálló 10 2 3 5 9:13 7 15. Tököl 11 1 3 7 10:27 5 16. Rétság 11 1 1 D 609 3