Nógrád, 1966. május (22. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-10 / 109. szám

N 0 G R A D i960, máiits 10. kedd Négy fronton a jugosz'ávokkal Jugoszlávia — Magyarország 2:0 (1:0) Zágráb, 25 ezer néző, v: Sztavrev (Bulgária). Jugoszlá­via: Pantelics (Skorics) — Cuzzi, Jevtics, Gugleta, Raanl- ja, Szekeres, Szamardzslcs (Mojszov), Musovics, Lanza, Skobjár, D jaj les. Magyaror­szág: Géléi, Káposzta, Mát­rai, Sóvári, Mészöly, Dunai, Bene, Varga, Farkas. Nagy, Fenyvesi dr. (Molnár.) Megérdemelten nyertek a jugoszlávok. A magyarok csa­társorában nem volt elég kezdeményezőkészség, s ha akadt is helyzet, azt elügyet­lenkedték. Góllövő: Gugleta (10. perc) Skoblár (76. perc) M.ország II—Jugoszlávia B 2:1 (1:0) Békéscsaba. 12 ezer néző, v: Dumitrescu (Románia). A magyar csapat összeállítása ez volt: Rapp — Bakos (Kiss), Orbán, Juhos, Solymosi, Má­té, Nagy A., Puskás, Tichy, Fister (Komora), Korsós. Vé­gig nagy iramú mérkőzésen még nagyobb arányban is Magyar utánpótlás válogatott — Jugoszláv utánpótlás válo­gatott 3:1 (1:1) Pécs, 3000 néző, v: Galba (Csehszlovákia). A magyar csapatban Kocsis is játszott. Biztosan győztek a magyarok Góllövő: Szúrom! (2), Barta- los 111. Bukál. Jugoszláv Ifjúsági válogatott — Magyarország ifjúsági vá­logatott 7:0 (3:0) Zágrábban 15 ezer néző nyerhetett volna a magyar előtt végig gyengén, aláren- csapat. Góllövő: Tichy (2), Dl. delt szerepet játszott a ma- Vukoje. gyár ificsapat. Röplabda NB I Lelkesedés, színvonalas küzdelem Bp. TF - St. ZIM Vasas 3:2 (13, 4, -11, -15, 9.) Salgótarján, v: Bogyó, Az idei férfi NB I-es röp­labda bajnokság eddigi leg­nagyobb meglepetését a Buda­pesti TF csapata szolgáltatta. A bajnokság élmezőnyébe tört fel. Mi kevesen, akik a va­sárnapi színvonalas küzdelem szemlélői lehettünk, magunk is megállapíthattuk a fiatal testnevelő tanárjelöltek nagy fejlődését. A ZIM a mérkő­zésen Monori I. Galó, Kő­bán, Félegyházi, Monori II, Farkas kezdő hatossal nyi­tott Az első Játszmában fej fej melletti szoros küzdelem­ben a TF végig vezetve kis pontkülönbséggel győzött. A második játszma csak 4:4-ig volt kiegyensúlyozott. Utána elhúztak a főiskolások, s nagy különbségű játszma-győzel­mük reális volt. A harmadik és negyedik játszmában ket­tes győzelemmel egyenlített a mutatkozott be. Különösen idegtépő volt az ötödik játsz­ma befejező része. Végül is a kiegyenlítődött nagy küzdel­met a zimesek bírták jobban idegekkel. Az eredmény 2:2, Az ötödik játszma a TF vég­ső győzelmét eredményezte. 5:2-re elhúztak. 5:4-re felzár­kóztak a tarjániak, majd J:0- ig megegyenlítették az egy-két pontos TF előnyöket. A döntő küzdelemben a fiatalabb, jobb idegekkel rendelkező, s keve­sebb hibát vétő TF-esek győz­tek. A szövetség ítélete értelmé­ben a zárt ajtók mellett le­folyt küzdelemben a hazaiak a vereség ellenére is jól helytálltak. A négyszettes, színvonalas küzdelem, s az ötödik idegtépő harca mellett a mérkőzés színvonalát egy pillanatig sem zavarta sport­szerűtlenség. Ez elsősorban ZIM, A sportág minden szép- a ragyogóan bíráskodó Bogyó ségét felvonultató küzdelem­ben a salgótarjániak támadó szellemben játszva, maguk­hoz ragadták a kezdeményezést, s a vezetést. Monori II., értékes mezőnyjátéka, Félegyházi és Monori I. leütései növelték a pontok számát: A győztes játszmákban Zalául! is jól mérkőzés vezető érdeime voit. Meggyőződésünk, hogy ha az ominózus Spartacus elleni mérkőzést Mészáros, vagy Bogyó vezette volna, az egész város röplabda sportját sújtó szövetségi ítéletre nem került volna sor. — Mátyus — Városi egyéni bajnokság A Salgótarjánban lezajlott czi (Zp. Építők) 397, 10. Futó városi teke-versenyen 4—4 (SKSE) 393, 11. Hajdú (St. SKSE. és Sümse 2-2, Zp. Épí- Dózsa) 390, 12. Tóth (St. Dó­tők, St. Dózsa és Ingatlan zsa) 388, 13. Abrahám (Ingat- versenyző vett részt. lan) 363, 14. György (Ingatlan) A verseny a SÜMSE pályán ^a> Í™, "^rendezésre. A te- A városi knotete els6 h;,t kézők Inkább a kockázatos á- heIyezettje, valamint az el- t kot helyeztek előtérbe, így mijit évi megyebajnok Kovács ennek tudható be, hogy ki- Aladár (SÜMSE) bekerült az emelkedő eredmények nem lg66 évl Nógrád megyei te­születtek. kebajnokságba. A megyei Te­Részletes eredmények.: keszövetség még e hónapban 1. Auth (SKSE) 439, 2. Ko- rendezi a versenyt, amelyen vács S. (SÜMSE) 417, 3. Mis. az öt Járás versenyzői is kei L. (SKSE) 416, 4. Kiss résztvesznek. Május 15-én az SrtS 463,GyőnDá(SÜMSEÍ fordulóval folytatódnál; a 411, 7. Mendli (SÜMSE) 408, Nógrád megyei teke csapat- 8. Benyus (SKSE) 400, 9. Ló- bajnokság küzdelmei is. Birkózás Országos serdülő verseny Az SKSE birkózó szakosz- Kötöttfogás: Légsúly: Gréz táiya Salgótarjánban országos (Bp. Honvéd), pehelysúly: meghívásos serdülő versenyt Szarka (ózd), könnyusúly. rendezett. A versenyen mind- Horváth (Ganz Mávag), kis- össze 21 versenyző lépett sző- váltósúly: Weisz (Ganz Má- nvegre. Sajnálatos, hogy az vág), kisközépsúly: Görög (Bp. Észak területi egyesületek kö- Honvéd), nagy váltósúly: Géth zül mindössze az Ózd képvi- (Bp. Honvéd), nagyközépsúly: seltette magát. A budapesti Csobánci (MTK), félnehéz- egyesületek közül a Bp. Hon- súly: Kovács (Bp. Honvéd), véd, a Ganz Mávag, az MTK nehézsúly: Zagyva (Ózd), és a Monor indította verseny- Szabadfogás. Légsúly: Gréz 5-őit A kötött és szabadfogás- (Bp. Honvéd), pehelysúly: He- ban megrendezett viadal a nyecz (ózd), könnyűsúly: Pa- kevés induló miatt tulajdon- csó (Ózd), ktsváltósúly: Weisz képpen pórosverseny volt. A (Ganz Mávag). kisközépsúly: fiatalok így is jó mérkőzése- Görög (Bp. Honvéd), nagy­kőt vívtak. Színvonalas volt (Bp' Sánc! a verseny, akciódusak voltak (j^K), félnehézsúly: Kovács az összecsapások. Az egyes (Rp. Honvéd), nehézsúly: súlycsoportok győztesei. Zagyva (Ózd). Atlétika Komka új megyei csúcsa 156 cm Hényelné is csúcsot dobott - Mecser az indulók között A Balassagyarmati ME- 70.8, távol: 1. Kissné (Bgy.) DOSZ atléta szakosztálya 482, 2. Komka (SKSE) 443. meghívásos pályaversenyt magas: 1. Komka 156, 2. Go­rendezett. A hét meghívott dó (St. Üveggyár) J.50, súly: egyesület közül mindössze a 1. Perlaki (Bgy.) 11.18, 2. három salgótarjáni szakosz- Hényelné (SKSE) 10.54, disz- tály képviseltette magát. A kosz: 1. Perlaki (Bgy). 34.52, közel 60 induló jó versenyt gerely: 1. Hényelné (SKSE) vívott. Kellemes színfoltja 40.12, 2. Eszvényi (Bgy) 27.64. volt a találkozónak, többszö- Férfiak, 100: 1. Bambuk rös csúcstartónk Mecser La- (SKSE) 11,8, 2. Simon (SKSE) jós indulása. Biztosan győzött 11.7, 400: 1. Simon (SKSE) 1500 és 3000 méteren. Külö­nösen a női számok hoztak jó eredményt. A jó formá­ban levő SKSE versenyzőn 6 Komka Magdolna újból me­gyei csúcsot ugrott. Ezúttal Eredmények — táblázatok NB II KELETI-CSOPORT Kecskeméti Dózsa — Bp. Spar­tacus 4:0 (0:0), Pénzügyőr SE — Szegem VSÉ 4:1 (4:0), Kiskun­félegyháza — Jászberény " :2 (i:U), Békéscsaba — Miskolci Bányász 3:2 (2:2), Gyula — Borsóm Bá­nyász 1:0 (1:0), Bp. Előre — Ceg­léd 2:1 (2:1), Szolnoki MÁV — Szolnoki MTE 0:1 (3:1). KELETI-CSOPORT 53.8, 800: 1. Fodor (SKSE) 2:08.6, 2. Csikós (Bgy) 2:23.6, 1500: 1. Mecser (SBTC) 4:052, 2. Hertelendi (SBTC) 4:03.3, 3. Hegyi (SBTC) 4:09.8, 4. Máthé (SBTC) 4:17.8, 3000: 1. egy centiméterrel ugrotta túl Mecser (SBTC) 8:19.2, magas: 1. Bállá (Bgy) 175, 2. Fodor (St. Üveggyár) 165, távol: 1. Ujj (St. Üveggyár) 572, 2. Bállá (Bgy) 567, súly: 1. Kiss (St. Üveggyári 12.51, 2. Ve- hovszki (St. üveggyár) 10.38, 3. Gedőczi (Bgy.) 10.72, ge­rely: 1. Kiss (Bt. Üveggyár) 49.94, 2. Fodor í^V Uvc^yar) nem született Ki- 42,38, 3. Bognár (St. Üveg- eredmény. Mecser gyár) 41.70, 4. Csókás (Bgy.) 41.12. A versenyt Jól rendezte meg a MEDOSZ sportkör és ez elsősorban Komoróczi Csa­ba érdeme, örvendetes, hogy megyénk atléta szakosztályai kihasználták a Versenyzés le­hetőségét és elküldték atlé­idei legjobb eredményét. Mö­götte figyelemre méltó Gödó 150 centiméteres teljesítmé­nye. A még Serdülő korban levő balassagyarmati Lajkó Zsuzsa 400 méteren 68.5-tel lett első. Hényelné gerelyve­tésben. 40.12-vel új megyei csúcsot dobott. A férfiak me­zőnyében emelkedő mellett az SBTC hosszútáv- futó-gárdája Is rajthoz állt a középtávokon. Eredmények, nők, 100: 1. Kissné (Bgy) 13.8, 2. Bribeli (Bgy) 14, 3. Para (St. Üveg­gyár) 14.1, 400: 1. Lajkó (Bgy) 68.5 (I) 2. Mocsári (Bgy) fáikat Balassagyarmatra. Csak a Bgy. Dózsa győzött Idegenben szerzett pontot a Kisterenye BGY. Dózsa — BP. POSTAS nagy lövését védte a hazaiak 4:1 (2:1) kapusa. Nagy majdnem szabá­Balassagyarmat, ,0» néző, S“mÄ IKARUS - ZP. ÉPÍTŐK 7:0 (3:0) Budapest, 600 néző, v: Mor­V • RJÍC7 llív na,.,. Mlh.lll. O-VH »“«6. uuua|irat, uuu UCÍW, v; mo:­—Gavlov Kaicsó fe'tah Ük perccel a befejezés előtt egyen- moly. A Zp. Építők összeáilf- Ferencsik Rózsa BorinóT lítet* a hazai csaPat A Kiste- tása ez volt: Sándor - Csikós, renyel B.-ból Király, Szeberé- Hármasi, Lőrincz ............ V eres, Balázsi, Miskolczi, Me- lega. Edző: Vadkerti Jenő. nyi I., Darvai és Nagymaj- Hoffmann, Honti, dón játszott jól. Kiss, Tábori, Tajti. Tarlósi, Mátrai, Az első negyedórában a ven­dégek veszélyesen és erőtelje­sen támadtak és a 13. perc­ben vezetést szereztek. Ezután rákapcsolt a Dózsa. A 21. perc­ben a vendégek kapusa ki­ejtette a labdát, Melega ott termett és a hálóba kotorta. TŰZOLTÓ DÓZSA - MIZSERFA 2:0 (2:0) puvédője csak kiütni tudta és a berobbanó Bodnár megsze­rezte a vezetést. 2:1. Ezen a találkozón az IKARUS-nak minden sikerült, a vendégeknek semmi. A sé­Háromszáz néző előtt, Ha- rült tartalékkapussal játszó lász — TŐzsér IV., Bereczki, ZSE elfogódottan küzdött. A Sándor — TŐzsér II., Radics 3- Percben már 2:0-ra vezettek- Szabó, Boidvai, B. Szabó, a hazaiak. Ezután Tarlósi ön­1:1. A 27. percben**Miskolczi Susán, Hernádi összeállításban 6®lt lőtt. A félidő végefelé erős lövését a Postások ka- iátsz0tt Takács Dániel csapa- három kapufát lőtt az Építők. a l pcrc^n * Fordulás után két gól a ka­Sek a ha“‘ak a vezetést pufáról bepattant lövésből védelmi hibából. A 7. perc t1 l.*1 újabb gólt hozott és ezzel szúletet}- && ü-esből, es^aél már 2:0-ra vezetett a T. Dó- PediS Lőrincz rúgta a saját zsa. Ezután változatos volt a kapujába a labdát. A 63. perc­játék de gól nem született, ben Csikós megsérült és kór­FordulQs után a vendégek irá- házba száuították. A gólarány nyitottak, de otosfogatuk erőt­lenül, tartózkodóan játszott, túlzott. Kitűnő bíráskodás mellett vé­gig sportszerű küzdelemben megérdemelten nyertek a ha­zaiak. A vendégcsapatból TŐ­zsér II., Szabó és Hernádi ját­szott jól. — takács — Fordulás után tovább tartott a hazaiak lendülete. A 68. percben a vendégek két hát­védje és kapusa egyszerre fu­tott a labdára, amely Melega elé került, aki fejjel maga elé tette, majd átemelte a kapu­son. 3:1. A 81. percben Melega nagyszerűen kiugrott és beál­lította a végeredményt. 4:1. A hazai csapat még ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. A Dózsából Kaicsó. Rózsa, Miskolczi és Melega játéka dicsérhető. — reiter — A vendégcsapatból Hoffmann és Tábori Játszott jól. — fehér — I. Sz. MÁV í. Bp. Előre 3. Bp. Spart. 4. Kecskémét 5. Jászberény 8. Nagybátony 7. Pénzügyőr 8. Debrecen 9. B.-essba 18. SZVÍ3E a. tös-msr 12. Gyula 13. Cegléd i:. Szóin. MTE 13. SKSE 16. Borsodi S. 17. Miskolci B. 18. K.félegyháía. 10 7 1 2 23: 6 13 10 6 2 2 14: 9 14 10 8 2 2 16:11 14 10 9 3 2 20: 9 13 10 6 1 3 16:13 11 10 5 2 3 9: 7 12 10 4 3 3 17:12 ll 10 4 3 3 14:13 11 10 4 2 4 13:14 1(1 10 S — 5 12:17 )0 10 4 1 5 16:13 a 10 4 1 5 13:11 9 10 3 2 5 16:19 3 10 3 2 5 10:13 3 10 3 2 5 7:14 8 10 2 2 6 10:15 ti 10 1 3 0 8:18 5 10 1 2 7 10:27 4 A tizenegyedik fordulóban (má­jus 15): Miskolci Bányász — SKSE, Bp. Spartacus — Nagybátony. ND III. ÉSZAKI-CSOPORT Vasas Dinamó — evtk o:0. Pe- tőfibánya — BEAC 3:2, Gyöngyös — Sashalom 1:1, Hatvan — test­vériség 0:2, ÉSZAK 1. Ikarus 9 V 2 1 19: fl 14 2. EVTK 8 5 2 1 16: ß !3 3. Kisterenye 9 3 2 2 13:11 12 4. Mlzsería 9 3 13 15:11 ti 0. BEAC 9 4 2 3 18:13 10 8. Bp. Postás 9 4 2 3 12:14 10 7. Petóflbánya 9 4 14 17:11 9 8. Bp. Vegylműv. 9 3 3 3 8: 9 9 9. Tűzoltó Dózsa 9 2 4 3 5: 4 S 10. B.gyarmat 8 3 2 3 13:13 8 Sashalom 9 2 4 3 13:13 8 12. V. Dinamó 9 2 4 3 6:13 9 13. Testvériség 9 2 3 4 8:13 7 14. Hatvan 9 3 13 7113 7 13. Zagyvapálf. 9 135 3:16 9 16. Gyöngyös 9-45 3: 9 4 ESZAKKOZEP t. noltlbergér 9 9 3 . 18: 2 líl 3. Sárisáp a a a 1 15: 3 14 3. Elektromos 9522 18:12 13 4. Traktorgyár 9 5 1 3 13: 8 11 5. Váci SE 9 3 4 2 13: 8 10 6. .ionVéd ÉTI 9 4 2 3 18:12 1« 7. Sörgyár 9 2 6 1 7: 5 19 8. Húsos 8 3 4 2 9:io 10 9. Vasas Láng 9 17 1 4: 2 9 io. Gázművek 933 3 18:14 9 11. Ercsi 9 4-5 14:10 8 12. Rákoscsaba 9 2 3 4 11:19 7 13. Pilisi B. 9 2 2 0 9:13 6 14. Tűzálló 9 2 2 5 8:12 6 15. Tököl 9 12 8 7:23 4 18. Rétság 9 117 5:30 3 A tizedik fordulóban (má­Jus 15): Bp. Postás — Zp. Építők. Mlzserfa — IKARUS, Kisterenye — Hatvan, Bgy. Dózsa — Gyön­gyös. A* Eszakltözép-csoportban Pilisi Bányász — Rétsági Hon­véd. KISTERENYE - BP. VEGYIM. 2:2 (2:1) Budapesten, 300 néző előtt a következő összeállításban lé­pett pályára a Kisterenye: Csernák — Király, Sándor, Orosz — Végvári, Szeberényi I. — Lászlók, Szeberényi II., Nagymajdon, Maavar, Darvai. Edző: Szabó László. Az 5. percben gólt értek el a hazaiak. Sándort fejelés köz­ben meglökték, kavarodás tá­madt a klsterenyei kapu előtt és a jobb összekötő nem hibá­zott. A 20. percben Nagymaj­don 16 méterről küldött ka­páslövésével egyenlített a ven­dégcsapat. öt perc múlva egy gyors elfutás után Lászlók az ellenkező sarokba lőtte a lab­KÖBÄNYAI SíJRGYAR ­rétsági honvéd 2:0 (0:0) Romhány, 600 néző. A Hon­véd összeállítása ez volt: Ko­vács — Bara. Kaliczka, Józsa — Tóth K., Rombos — Hege­dűs. Varga. Tóth Sz., Gregor, Scharanc. Edző: Hamvai Már­ton. Az apró termetű Honvéd fiúk és a nyúlánk sörgyáriak küz­delmét hozta a mérkőzés. A 3. percben Varga jó elfutá­sa után Gregor gólt szerezhe­tett volna. A hazaiak kezde­ményeztek, de a vendégek különösen a két szélsőhátvéd kitűnő játékával mindig meg­állították a rohamokat. Fordulás után a 73. perc­ben Kovács megsérült, he­lyére Bara állt a kapuba. Ezt villámgyorsan kihasználták a vendégek. A 74. percben Vigh 30 méterről lőtt gólt. 1:0. A dát. 2:1. A hazaiak ezután ki- 73. percben egy szabadrúgás­méletlen játékba kezdtek. Ma­gyart felvágták, a fején is megsérült. A Játékvezető ki­engedte kezéből a mérkőzést. A fordulás után Darvait a 16- oson belül felvágták. A játék­vezető nem sípolt. Ezt köve­tően Darvai futtából küldött bői újabb gólt értek el a ven­dégek. A hazai csapat ezután letört és csak a mezőnyben tudott egyenrangú ellenfél len­ni. A Honvédből Kovács, Tóth Sz., és Gregor játéka dicsér­hető. — sárik — Kosárlabda NB II Kettős vereség BVSC—SBTC 43:34 (18:11) Női: Salgótarján, v: Pásztói, Kő­vári. Sajnos női csapatunk mér­kőzéseinek képe hétről hétre azonos. Az első játszmáidé feléig egyenrangú ellenfelek. Azután ... Vasárnap is így volt. A 8. percben hálóba hulló első kosár után 11:11-ig az SBTC vezetett, majd ki­ütköztek az állandóan ismét­lődő hibák. A palánk alatti küzdelemben rendre alulma­radtak. Ha a küzdelem ará­nya 3:1 volt a hazaiak javá­ra, akkor Is a BVSC kaparin­totta meg a labdát. S a tar- iániak csak dermedten nézték a hálóba hulló kosarakat. A II. félidőben már 16 ponttal vezetett az eddig még nyeret- n BVSC. Palotás és Szarvas- né néhány jó betörése ebben a játékrészben sikerrel járt, s így a végső arány pontkü­lönbsége valamivel csökkent. BVSC—SKSE 85:80 (44:36) Férfi: Salgótarján, v: Pásztói. Kő­vári. Az első percektől nagy volt a küzdelem. Dr. Padányit az ellenfél legjobbja a Kohászok nem tudták tartani. A balsa­rokból tetszés szerint dobálta a kosarakat. Vezetett a BVSC Csukát a Kohászok legered­ményesebb dobóját ugyanak­kor Urbán jól semlegesítette A II. félidőben emelkedett a színvonal. A Kohászok ferge­teges hajrája Szert és Csuka közeli és távoli jól sikerült do­básai 46:46-ra alakították a mérkőzés állását. Innen válta­kozó eredményességgel har­colt mindkét csapat. A BVSC kétpontos előnyét 66:64-ig nem sikerült a Kohászoknak be­hozni. Az utolsó öt perc küz­delme újból BVSC fölényt eredményezett. A legjobb dobók: Padányi dr. (27), Böröcz (16), a Ko­hászoknál: Csuka (30), Szert (26) M. U