Nógrád, 1966. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-27 / 98. szám

1966. április 27. szerda NÖGRÄD Pásztó került az élre Meglepetés Zagyvapálfalván — ZIM-győzelem a tarjáni rangadón — Érsekvadkert legyőzte a Bgy. MÁV-ot ~ Tömörült a középmezőny A megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság hetedik fordulója vaskos meglepetést szolgáltatott: az eddig lista­vezető Zagyvapálfalvi Bá­nyász pontot vesztett saját otthonában a Karancskeszi ellenében. Ráadásul az együt­tes egy tizenegyest is elhibá­zott több biztosnak látszó gólhelyzet mellett. Ezen a mérkőzésen vesztették el első pontjukat a pálfalviak. Ugyanakkor a nagy rivális, Pásztó együttese biztos győ­zelmet aratott otthonában Mátranovák ellen, s jobb gól­arányával a bajnoki táblá­zaton átvette a vezetést. A fordulóban egyébként igen kevés gól született, hiszen két mérkőzés is 0:0 arányú döntetlennel végződött. A ZIM csapata gyenge első fél­idei játéka ellenére megsze­rezte a győzelmet a tarjáni rangadón az Üveggyárral szemben. Érsekvadkerten né­zőcsúcs előtt zajlott le a Bgy. MÁV elleni találkozó, ame­lyen nem kis meglepetésre a lelkes hazai csapat szerezte meg a győzelmet. A forduló eredményeivel több helyvál­tozás történt a bajnoki táb­lázaton. Rendkívül tömörré vált a középmezőny. A he­lyezések tekintetében a pon­tok mellett igen nagy szerep jutott a megfelelő gólará­nyoknak. ST. ZIM — ST. ÜVEGGYÁR 1:0 (1:0) Forgács, 400 néző, v.: Zagy­vái. St. ZIM: Telek — Lisz- tóczki, Flaskai, Vári — Párká­nyi, Lászlók — Pindrok, Ban- dúr, Komka, Molnár, Nagy. Edző: Gáspár István. St. Üveg­gyár: Budai — Godó, Diósze­gi, Pünkösdi — Klement, Fe­hérvári — Pilinyi, Szabó, Si­mon, Kollár, Somkúti. Edző: Kovács János. A üveggyáriak irányították a játékot az el­ső félidőben. Csaknem állan­dóan a ZIM térfelén folyt a játék. A 15. percben Fehér­vári remek 20 méteres lö­vése süvített el a jobbsa­rok mellett. A másik kapu­nál egy gyors elfutás vé­gén Nagy jó helyzetben lyu­kat rúgott. Három egymást követő üveggyári szöglet után Pilinyi kétszer is Telek­be lőtte a labdát ígéretes helyzetben. A 37. percben egy gyors ellentámadásból Molnár átadását Nagy 12 méterről a jobb felső sarok­ba vágta. 1:0. A félidő utol­só akkordjaként Fehérvári 30 méteres bombája vágódott vissza a felső lécről. A II. félidőt Nagy 25 méteres bombája vezette be, de a labda elsüvített a bal kapu­fa mellett. A 48. percben Szabó beadását Somkúti 7 méterről Telek kezébe lőtte. A 75. percben Bandúr ügyet­lenkedett el gólhelyzetet üres kapu előtt, a második olda­lon pedig hasonlóképpen Pi­linyi. Aztán 7 méterről Kom­ka találta el a felső lécet. Az utolsó negyedórában erő­sen hajrázott az Üveggyár, de a ZIM védelme jól tö­mörült. Végeredményben a ZIM gyengébb játékkal is nyert a sokat támadó és több gólhelyzetet elhibázó üveg­gyáriakkal szemben. Jó tel­jesítményt nyújtottak: Vári, Bandúr, Komka, Nagy, ill: Diószegi, Fehérvári, és Sza­bó. É.-VADKERT - BGY. MÁV 1:0 (0:0) Érsek vad kert, 1200 néző, v.: Simkó. É.-vadkert: Fábri — Kristók. Hugyecz, Márton, — Molnár, Nagy — Valcz, Suth, Poroszka. Komlós, Zsi­ga. Edző: Vidomusz János. Bgy. MÁV: Tományi — Beke, Rónási. Halas —• Magos, Fá­bián — Horváth, Kajcfi. Fedor, Loksa, Molnár Edző: Markói István. Az igen erős iramú, élvezetes mérkőzésen a ba­lassagyarmatiak nagyobb tu­dását lelkesedéssel ellensú­lyozta a hazai csapat. A győ­zelemben igen nagy része van a kitűnően védő Fábri- nak, aki rendkívül sok nagy- erejű lövést tett ártalmat­lanná. A 48. percben a ba­lassagyarmati kapu előtti ka­varodásból Valcz lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. A 60. percben aztán a sportszerűt- lenkedő gólszerzőt kiállítot­ta a játékvezető. A tíz főre olvadt hazai csapat nagy erő­feszítéssel azonban megtar­totta egygólos előnyét, s ez­zel megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jó: Fábri ( a mezőny legjobbja), Hu­gyecz, Suth, ill: Rónási, Ha­las és Fedor. K.-LAPUJTÖ — SALGÓ 3:0 (1:0) Karancslapujtő, 400 néző, v.: Máthé. K.-Iapujtő: Barta — Serfőző, Oravecz I., Kovács — Tóth I-, Juhász — Horváth, Tóth II., Tórák, Lavaj, Kll- masz. Edző: Lantos Ede. Sal- gó: Macsuda T — Schmida L., Schmida A., Medved — Ma­csuda J., Szabó — Bódi, Orosz, Losonczi, Genge, Sebők. Ed­ző: Vadászi László. A kitűnő talajú pályán gyengébb I. félidei játék után szinte ál­landó hazai támadásokkal folytatódott a mérkőzés. A védekezésre berendezkedett vendégek ekkor már nem bírták oly jól feltartóztatni a hazaiak meg-megújuló tá­madásait. A vendégek em­berhátrányba is kerültek, mert az I. félidő végén Bódi szemhéj sérülést szenvedett. A nagy fölényben játszó lapuj- tői csapat helyzetei alapján még nagyobb arányban Js győzhetett volna. Góllövők. Klimasz, Tórák és Lavaj. Jó: Serfőző, Kovács, Horváth, ill: Schmida A., Orosz és Genge. SZ.-PATAK — SOMOS 0:0 Szorospatak, 150 néző, v.: Dóra. Szorospatak: Balázs — Liska. Barabás, Nagy K. — Székely, Agárdi — Tóth, Pe­tő, Kovács, Tunyogi, Bettes. Edző: Szabó László. Somos: Orosz — Gőz, Csengődi, Balázs — Lipták, Kollár — Princz T., Szvirák, Princz F., Antal, Kiss. Edző: Mester Sándor, Jóiramú, kemény mérkőzést vívott a két csapat. A ha­zaiak támadtak többet, de a vendégek teremtettek több helyzetet. Princz T. már az 5. percben megsérült, és csak statisztált. A hazaiak közül a 86. percben Kovácsot a já­tékvezető utánrúgásért kiál­lította.. Jó: Liska. Nagy K., Agárdi, ill. Csengődi (a me­zőny legjobbja), Balázs, Szvi­rák és Antal. BAGLYAS—K.-ALJA 2:0 (0:0) Bagiyasalja, 200 néző, v.: Hegyi. Baglyas: Geszti — Mis- kolczi, Patkó, Szőcs — Iványí, Angyal I. — Bogár, Angyal II., Toldi, Gyimesi, Szászi. Ed­ző: Laczkó Sándor. K.-alja: Bodor — Romhányi, Lengyel, Jedlicska — Pál, Murányi — Szeráf in, Eisler, Zsélyi, Sávo­ly:, Kojnok. Edző: Válóczi Bé­la. A közepes iramú mérkőzé­sen a Baglyas mutatott kor­szerűbb játékot. Mindkét részről több gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul. A 70. percben egy 16-oson kívüli szabadrúgásból az előre hú­zódott Patkó fejelte az első gólt. A 85. percben Toldinak az éles szögből kapu felé küldött előreadását Romhá­nyi és Lengyel késlekedett elrúgni, s a pattogós labda a hálóba hullt. A két gó­lon kívül Bodor több Diz- tos gólnak látszó lövést há­rított. Jó: Szőcs, Iványi, An­gyal I., ill: Bodor, Lengyel, kojnok, PÄSZTÖ — M.-NOVÄK 4:0 (1:0) Pásztó, 300 néző, v.: Saár. Pásztó: Kelemen — Veres, Tari, Szádeczki — Ludányi. Dancsi — Budai, Klonka, Szklenár, Szőllősi, Csorba. Ed­ző: Balga Károly. Mátrano- *ák: Szóé — Murányi, Zsu- gya, Bakos — Maruzs, Ha­lász — Kiss-bali, Tóth S., Kozma, Urbán, Tóth L. Edző: Szomszéd Ádám. Pásztó együt­tese nagyerejű, sorozatos tá­madásokból már az első per­cekben megszerezte a veze­tést. Azután egyenrangú el­lenfélként küzdötte végig a félidőt a két csapat. Szünet után magára talált a hazai együttes és jobbnál jobb tá­madásokat vezetett. A pász­tóiak négy. a novákiak két nagy gólhelyzetet hagytak ki­használatlanul. Góllövők: Csorba (2), Klonka és Szkle­nár. Jó: Kelemen, Ludányi, Klonka. ill: Szoó, Murányi, Zsugya, Kozma. Zp, BÁNYÁSZ — K.-KESZI 0:0 Zagyvapálfalva, 500 néző v.: Mészáros. Zp. Bányász: Sán­dor — Kisházi, Tamásfalvi. Kiss I. — Juhász, György — Szeberényi, Nagy, Kükkel, Deák, Spalek, Edző: Tóth Ist­ván. Karancskeszi: Zsidai L — Sikna. Balkó, Kazareczki, — Tarjáni, Kicsiny — Zsidai M., Bartha, Ruzsinszki, Sztrémi, Nagy. Edző: Éliás István. Erős iramú, rendkí­vül változatos mérkőzést ví­vott a két együttes. Az I. félidőben kiegyenlített játék folyt, valamivel a hazaiak támadtak többet. Szünet után nagy ostrom alá vette a ven­dégek kapuját a bányagép­gyári együttes, amely azzal végződött, hogy Nagy a ka­pu fölé lőtt még egy tizen­egyest is. A karancskesziek védelme kitűnőre vizsgázott a találkozón. Jó: Kiss I. (a mezőny legjobbja), György. Deák, ill. Zsidai L., a hát­védhármas, és Ruzsinszki. A Romhány — Szécsény 2:0 arányban végződött mér­kőzésről szóló részletes tudó­sításunk nem érkezett meg. A bajnokság állása 1. Pásztó 2. Zp.Bányász 3. St. ZIM 4. Baglyas 5. K.keszi .6. St. Uveggy. 7. Bgy. MÁV 8. Szorosp. 9. Romhány 10. K.lapujtő 11. É.vadkert 12. Somos 13. M.novák 14. Szécsény 15. Salgó 16. Karancsalja 6 1 - 19: 3 13 6 1 - 12: 3 13 3 3 - 12: 2 9 3 3 1 15: 8 9 2 3 2 2 3 3 4 4 4 5 5 7 - 6 ­ll: 8 13: 7 12: 7 7: 9 12:16 14:13 5: 9 9:15 9:16 7:16 3:12 3:20 Atlétika Középiskolás viadal Balassagyarmaton Pontversenyben: Salgótarján — Balassagyarmat 93:7t Balassagyarmaton hétfőn ke­rült megrendezésre az immár hagyományos Balassagyarmat — Salgótarján városok közötti középiskolás atlétikai viadal. A tarjáni atléták ismét kitet­tek magukért. Mind a lányok, mind a fiúk pontversenyét biztosan nyerték. Dicsérni kell a megyei atlétikai szövetség illetékeseit a kitűnő rendezé­sért. A lányok teljesítménye közül kiemelkedik Komka Magdolna két egyéni győzel­me magasugrásban és távolug­rásban. Tagja volt a győztes 4xI00-as váltónak is. Biztosan nyerte a 400 métert Fráter Ju­dit, Oláh Katalin előtt. A gyarmatiaknak Huttyán (100 méter) és Nagy (diszkosz) ré­vén sikerült két győzelmet szerezniük. A fiúk versenyében már szorosabb volt a küzdelem. A váltószámokban biztosította a végső győzelmet a salgótarjáni válogatott. Meglepetés is akadt. 800 méteren a rossz taktikával versenyző esélyes Jakust Havaly lehajrázta és meglepetésre megnyerte a szá­mot. Nagy versenyt vívott 1500 méteren Szatmári és Bán. A gyarmati fiú bizonyult jobb­nak. Biztosan győzött Bambuk, Tolvaj és Telek. Eredmények, lányok: 100: 1. Huttyán (Bgy) 13,6, 2. Mandru (St) 14,2, 3. Para (St) 14,6, 400: 1. Fráter (St) 72,2, 2. Oláh (St) 72,8, 3. Hajas (Bgy) 75,3. Távol: 1. Komka (St) 462, 2. Pribeli (Bgy) 448, 3. Csem­niczki (St) 427. Magas: 1. Kom­ka 145, 2. Tóth (St) 135, 3. Strausz (Bgy) 135. Diszkosz: 1. Nagy (Bgy) 19,28, 2. Hoff­mann (Bgy) 18,76, 3. Grexa (St) 18,60. 4x100: 1. St. (Mand­ru, Para, Komka, Fráter). 56,8, 2. Bgy 58,4. Pontversenyben: Salgótarján — Balassagyarmat 36:26. Fiúk: 100: 1. Bambuk (St) 11,8, 2. Gyurkovics (St) 12,—, 3. Makrai (Bgy)13,—. 400: 1. Nádasdi (St) 58. 2. Berta (St) 58,6, 3. Hornyák (Bgy) 63,4. 800: 1. Havaly (Bgy) 2:24,5, 2. Jakus (St) 2:25,4, 3. Turcsá­nyi (Bgy) 2:29,2. 1500: 1. Szat­mári (Bgy) 4:43,8, 2. Bán (St) 4:44. 3. Oláh (St) 5:05,3. Tá­vol: 1. Kovács (St) 608, 2. Bakti (St) 579, 3. Szerémi (Bgy) 566. Magas: 1. Tolvaj (Bgy) 165. 2. Kovács (St) 160, 3. Czirják (St) 155. Diszkosz: 1. Telek (Bgy) 36,10, 2. Lebó (Bgy) 35,68, 3. Szuromi (St) 33,40. Súly: 1. Molnár (St) 12,77, 2. Lebó (Bgy) 12.39, 3. Bolla (Bgy) 12,35. 4x100: 1. St (Kovács, Batki, Gyurkovics, Bambuk) 47,4, 2. Bgy 51,1. 4x400: 1. St (Berta, Nádasdi, Tóth, Jakus) 4:02,—, 2. Bgy 4:11,02. Pontversenyben: Sal­gótarján — Balassagyarmat 57:45. Az összesített pontver­senyt a salgótarjáni középisko. lás válogatott 93:71 arányban nyerte. — ács — Mai labdarúgó műsor Előkészületi mérkőzés: Utánpótlás válogatott keret — Pásztó. Pásztó, 16,30. Az Országos Ifjúsági Kupa megyei döntője. Karancsalja —St. ZIM. Karancsalja 16,30, v: Langár (Bácskai, Szopóczi) Áz NB III Északi csoportjának eredményei SBTC — Vasas 0:0 KISTERENYEI BÁNYÁSZ— B.GYARMATI DÖZSA 2:1 (2:0). Balassagyarmaton, 400 néző előtt a következő összeállí­tásban játszották a megyei rangadót. Kisterenye: Cser- nC.: — Király, Dobrócsi, Orosz — Végvári, Szeberényi I — Lászlók, Kovács, Szebe­rényi II. Magyar, Kaszás. Edző: Szabó László. Dózsa: Szuhánszki — Gavlov, Kal- csó, Rózsa — Ferencsik, Ba­logh — Bodor, Boros, Zöldi, Miskolci, Melega. Edző: Vad­kerti Jenő. Változatos mezőnyjáték után n 28. percben egy parázs, je­lenet után Lászlók a Dózsa védők lába között a hálóba ko­torta egy méterről a labdát. 1:0. A 40. percben Szeberényi II. szabadrúgásból 18 méterről a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát. 2:0. Fordulás után is a vendégek voltak fölényben, veszélyesebben támadtak. - A 60. percben egy jogos 11-est nem, a 88. percben viszont egy jogtalan 11-est adott a játékvezető. Ezt Miskolci ér­tékesítette. 2:1. Jó: Dobrócsi, Végvári, Sze- berén/i I. ilL Gavlov, Bodor. —reiter— MIZSERFAI BÁNYÁSZ- VASAS DINAMO 2:2 (1:0) 100 néző előtt a következő összeállításban szerezte meg az értékes egy pontot Buda­pesten a Bányász csapat. Ha­lász — Tőzsér IV, Bereczki, Sánd r — Tőzsér II, Radios — Szabó, Boldvai, Susán, Tő­zsér III. B. Szabó. Edző: Ta­kács Dániel. Susán a 16. percben egy szabadrúgás után megugrott és fordulásból gólt lőtt. 1:0. Változatos volt a játék. Mind­két oldalon akadt helyzet. For­dulás utón Szabót felvágták a büntető területen belül. A 11-est Bereczki értékesítette. 2:0. Rákapcsoltak a hazaiak. Egy szögletrúgás után szépí­tettek, majd ugyancsak 11- esből a 75. percben kiegyen­lítettek. A vendégek megér­demelten szerezték meg az egyik portot. Jól játszott Ha­lász, Bereczki, B. Szabó én Boldvai. —takács— PETÖFIBÄNYA—ZP. ÉPÍTŐK 4:0 (3:0) Az üveggyáriak Pintér — Csikós, Hármasi, Lőrincz — Tarlósi, Hoffmann — öze, Tábori, Kiss, Mátrai, Honti összeállításban játszottak. Edző: Juhász Gúla. Jól kezdett a ZSE. Az első negyedórában három nagy helyzetet hagyott ki. A 16. percben Pintér öngólt kapott. Ez teljesen megzavarta, amit ki is használtak a hazai csa­tárok. A második félidő vé­gén feljött a vendégcsapat, de nem tudott szépíteni. A Zp. Építőkből Hármasi, Tar­lósi és Hoffmann játéka di­csérhető. —fehér— Ökölvívás Az SBTC—Vasas mérkőzésen az előretörő Szalai több ve­szélyes helyzetet teremtett a vendégek kapuja előtt. Ké­pünkön: Varga öklözéssel hárít Szalai elől. Koppány György felvétele Nem sikerült helyezést szerezni Pécsett Pécsett a háromnapos orszá­gos vidékbajnokságon négy salgótarjáni ökölvivó szerepelt. Jól kezdődött az első nap. Pénteken először Oláh Sándor lépett szorítóba és Pap (Ka­posvári Dózsa) ellen a nap legszebb mérkőzésén pontozá­sos győzelmet aratott. Nagy­szerű mérkőzést vívott a két versenyző. Először Papra, az­tán Oláhra számolt rá a mér­kőzésvezető. A tarjáni fiú pontosabb ütéseivel az első és a második menetben kiharcolt fölényével nyert A folytatás is jól sikerült. Surján pontozás­sal nyert Vigh (Szolnoki MÁV) ellen. Mindhárom me­netben öldöklő küzdelem folyt. Kölcsönös ütésváltás, védések, hárítások. Surján ke­ményebben ütött, rutinosabb volt és ezzel nyert. A jó kezdet után szombaton „fekete nap” volt az SBTC öklözői számára. Először a Vanó — Pampuk (Gyöngyösi Zalka SE) találkozóra került sor. Végig szoros küzdelemben Vánót a mérkőzésvezető érthe­tetlenül félperccel a harma­dik menet vége előtt sportsze­rűtlenség miatt leléptette. Ez­után Szatmári—Czinkóczi (Du­naújváros) ellen lépett szorító­ba. Sajnos a tarjáni fiú takti­kai hibát vétett. Alacsonyabb ellenfelével szemben — ahe­lyett, hogy kiszurkálta volna, — dulakodott, belharcba bocsát­kozott és ez okozta vesztét. Bár szoros mérkőzésen, de pontozásos vereséget szenve­dett. Ismét, nagy mérkőzést ví­vott Oláh, Bereczki (Pécsi VSK) ellen. Az előző találkozó sokat kivett a tarjáni fiúból, szúrásra is panaszkodott. El­lenfele sokat szabálytalanko­dott, ám a bírák ennek ellené­re őt látták jobbnak. A Sur­ján—Paku (Pécsi Honvéd) mérkőzésen az utolsó „állva maradt” SBTC ökölvívó is búcsút mondott a küzdelem­nek Szoros mérkőzésen szen­vedett vereséget a hazaiak kedvencétől. — sz. 1. —-