Nógrád, 1966. március (22. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-08 / 56. szám

J966. március 8. kedd NÖC- B Ä D Ökölvívás Reál ss vereség Székesfehérvári MÁV Etőre—Salgótarjáni BTC 11:9 Salgótarján, 500 néző, v.: Félnehézsúly: Kovács — Pin- Molnár (Miskolc), Payer- tér döntétlen. 10=8. Nehézsúly: Nagy érdeklődés mellett, Antal — Surján döntetlen baljós előjelekkel rajtolt NB 11:9­I; B-s ökölvívó csapatunk. A hazai vereség így ala- Simkó térdsérülése, s a nagy- ■ kult ki a szorítóban= Simkó váltósúlyú versenyző hiánya sérülése miatt eleve feladta túl nagy előnyt biztosított a mérkőzését. Ajtai akciódús székesfehérváriaknak. Az el- küzdelemben jobb taktikával lenfél jobb erőnléte, harco- győzött, Csonka és ellenfele sabb küzdőmodora szembe- egysíkú (csak jobbkezes üté- tűnő volt. Erényeikkel sekre alapozott) küzdelmet szemben az SBTC csak tech- vívtak. Vanó szívós vetélytár- nikai képzettségét tudta fel- sa a legkeményebb fejre he­vonultatni. Ez ezúttal kevés- lyezett ütéseit is állta. Szat- nek bizonyult. mári tisztátalan három me­Részletes eredmények: (elől netben passzivitása miatt a fehérvári ökölvívók). Lég- vesztett. Oláh Sándor tak­sálj/: Harangozó ellen Sim- tikai és technikai fölénnyel kó a 2. menetben feladta, aratott babérokat. Oláh Ist- 2:0- Harmatsúly: Tieger pon- ván, aki csak becsületből !é- tozásos vereséget szenvedett, pett a ringbe, megintés nél- Ajtaitól- 2:2. Pehelysúly: Héjj kül jól állta a három mene- — Csonka döntetlen. 3:3. tét. Pintér hárommenetes fer­Könnyűsúly: Loyek pontozó- geteges küzdelemben ponto- sos vereséget szenvedett Va- san helyezett tiszta ütéseivel nótól. 3:5. Kisváltósúly: Roz- győzelmet érdemelt volna. ner pontozással győzött Szat- Surján a testmagasság és mári ellen. 5:5, Váltósúly: súlyfölényben levő, okos tak- Zalka pontozásos vereséget tikával versenyző ellenfelét szenvedett Oláh Sándortól 5=7, nem tudta megközelíteni- Nagy váltósúly: Tauzer ellen- Egyetlen jól sikerült ütése sem fél nélkül győzött 7:7. Közép- volt. A döntetlen hízelgő súly: Gayer pontozással győ- eredmény számára, zött. Oláh István ellen- 9:7, (Mátyus) Asztalitenisz Bp. Előre— 17:3 SKSE Az SKSE asztaliteniszezők kudarc-sorozata vasárnap Salgótarjánban is folytatódott. A jóképességű Bp. Előre játé­kosai Védéseinek a tarjáni- ik nem tudtak ellenállni. A vendégeknek minden „ziccer” se jött. Kitűnően ‘ védekeztek. Ispán és Polaneczky I. is i0:10-ról veszített a harmadik szettben. Utóbbi egyébként három mérkőzést veszített 2:l-re. Ezúttal a párosok , is gyengélkedtek. A vendégek már ekkor 4:0-ás előnyt sze­reztek. Győzött: az Erdei I, Erdei U (2), és a Szabó, Varga (2) pár, Erdei I- (4), Szabó (4), Erdei II, (3), Varga (2), ill: Bohati (2), Polaneczky P. Sokk SKSE—Szegedi YSE 6:6 Balogh László nemzetközi versenybíró bíráskodása mel­lett Szegeden játszott a két együttes az NB Il-es Maróczy csapatbajnokság XI. forduló­jában. A tarjániak feledtették az elmúlt fordulókban muta­tott gyengébb szereplést. Az együttes valamennyi tagja de­rekasan küzdött. Az élcsoport­ban helyet foglaló Szegedi Vasutastól megszerzett 6 pont nagyon szép siker. 5:5-ös ál­lásnál salgótarjáni előnnyel az SKSE csapatkapitánya két játszmában kénytelen volt döntetlent ajánlani vonatindu­lás miatt. Az SKSE-ből Tóth L. Roz- gonyi, Horváth győzött, Szo- kács, Kiepej, Kenyeres, Tóth J„. Lichtner és Tóth P. döntet­lent ért el. Kézilabda Az St. Építők nyerte a rangadót A megyei kézilabda terem- Technikum I. együttesét bajnokság salgótarjáni cső- nagy meglepetésre legyőz­portjában a hét végén a II. és te. Továbbra is kielégí­III. forduló mérkőzéseit ját- tőén szerepelt a Nógrádi szották. Ekkor került sor az Honvéd kézilabda-csapata. St. Építők—SBTC rangadóra Eredmények: St. Építők— is. A találkozót heves harc St. ZIM 28:10 (16:1), SBTC után az St. Építők nyerte, s — St. Gépip. Tech. II. 18:14 ezzel a győzelemmel nagy (11:4), St. Gépip. Techn, I.— lépést tett a csoportelsőség Nógrádi Honvéd. 25:18,,,413:7); felé. Kellemes benyomást kel- St. Építők —í;sS^BTQj@gl£tl}ft. tett a Gépipari Technikum II- (7:11), St. Gépip: Techp. II. csapata, amely az SBTC-től St: Gépip. Techn. 1.-22:29 szoros küzdelemben vereséget (9:12), Nógrádi Honvéd- — saenvédett, de a Gépipari St. ZIM 26:21 (10:14). A csoport állása: , 1. St. Építők 3 3 — ■ — 70:34 6 pont z. SBTC 3 2 — I 54:48 4 pont 3. Nógrádi Honvéd 3 2 — 1 62:62 4 pont 4. St. Gépipari II. 3 1 — 2 52:56 2 pont 5. St. Gépipari I. 3 1 — 2 53:64 2 pont 6. St. ZIM 3 — —- ■ 3 47:74 0 pont Röplabda A Zagyvapálfalvi Bányász nyerte a Nógrád Kupát A férfiaknál befejeződtek a Nógrád Kupa küzdelmei. Á Férfiak: Zagyvapálfalvi Bányász — Szécsény 48:13 (24:6), St. Pe előzetes jóslásokat meghazud­tolva , a Zagyvapálfalvi Bá­tőfi St. Gimnázium 49:10 Itnva . U (20:5), Szécsény — St. Gim­ÜÍSSÍLJSL §ylz názium 31:24 (12:11), Kistc­renye — SBTC 32:26 (12=9), St. Petőfi •— Szécsény 40:8 (15:4). ' 1. Zp. Bányász 2. Kisterenyei B, 8. st. Petőfi 4. SBTC I. I. Szécsény hozzá, megérdemelten. _ N B Il-es gárdából sokan tá- cV^PotAfi voztak. Lugosi, Trajbiár és et0 Virágh mellé hamar felnőt­tek a fiatalok. A győzelmük titka a lelkesedés, s a töb­biek fölé nőtt támadó szel­lemű játék volt. A bajnok­ság többi résztvevőjére — el­sősorban az edzők érdeme — a bátor fiatalítás volt a jel­lemző. Igen sok tehetséges 5. sbtc ii, kezdővel ismerkedtünk meg a kupaküzdelmek során. Ál­talános véleményként leszö­gezhetjük, hogy a mérkőzé­sek színvonala messze felül­múlta az előző évek hasonló kezdeményezéseit. A röplabda sport Nógrád megyében fel­jövőben van- Az évek óta hiányolt utánpótlás adott. Az edzőkön múlik csak, hogy ér­tékként meg is maradjanak. A bajnok*»* végeredménye: S 210:111! 10 p 5 195:114 9 P 5 178:121 5 164:127 5 100:200 5 107:169 8 p 8 P « P 5 p m. 1. ~ Eredmények: nők■ Baglyasaljai Bányász — Mi- zserfa 41:14 (24:6), Zagyva­pálfalvi Építők I. — Salgó- bánya 32:31, (23=7), Zagyva­pálfalvi Építők I. — Kiste- renye 52=11 (24:5). Áz NB II Keleti-csoport eredményei Kecskeméti Dózsa—Ceg­lédi Vasutas 2:1 (1:1), Szol noki MÁV—Kiskunfélegyh Vasas 3:0 (2:0), Szolnoki MTE—Miskolci Bányás: 1:1 (0:0), KISTEXT—Bé késcsabai Előre 3:1 (1:1) MGM Debrecen — Bp Előre 3:1 (1:0), Bp. Spar mcus—Borsodi Bányás 3:0 (3:0), Jászberényi Le hel—Gyulai MEDOSZ 2:1 (1:0). Totó eredmények 1. Torino—Inter 2. Atalanta—Napoli 2. Brescia—Cagliari 4. Catania—Foggia 5. Milan—Fiorentlna 6. Roma—Juventus 7. Alessandria—Mantova 8. Palermo—Verona 1:1 2 1 9:0 s 0» x 1:2 2 1:1 X 0:0 x 0:0 x 9. Pro Pátria—AS Reggina Ul x 10. Nagybátony—Pénzügyőr 1:0 1 11. KISTEXT—Békéscsaba 8:1 1 12. Kiskunfélegyh.—Sa. mAV 0.3 2 13. MOM Debrecen—Bp. Előre 3:1 Plus* 1 mérkőzés Í4. Pécsi B.—SSaiaeg. TE Küzdelmes főpróba SBTC — Gornik Thorez 2:1 (1:1) Salgótarján, 3500 néző, v.: li támadás végén Stachula liga helyett Jeck lépett pá­Szabó mintaszerűen vette maga -tlé lyára balszélsőnek, Básti lett SBTC: Virágh — Havasi, a labdát, majd 12 méterről az összekötő. A vendégeknél Ferencz Oláh— Szalai, Toldi élésen a jobb sarokba lőtt. 1:1. Kajzerek helyett Biernaczki — Kökény, Kocsis, Szójka, A gól után ismét a vendégek állt be- A 84. percben szüle­Taliga, Básti, Edző: Mészáros támadtak többet.. A 43- perc- tett meg a győztes gól: Básti lózseí. ben ismét Stachula lövését GORNIK THOREZ: Szeja Kocsis elé tálalt, s az össze­hárította a bal sarokból Vi- kötő mintegy húsz méterről rágh- A másik oldalon Básti a bal felső sarokba ragasz- futott el balszélen, mintegy tóttá a labdát■ 2:1. A gól után 17 méterről éles szögből nagy heves támadásokat vezettek a erővel kapura lőtte a labdát; vendégek, tíe az SBTC vé- Szeja kétségbeesetten Kocsis delme jól zárt. Az utolsó per­— Dworniczc-k, Sadowski, Ci szowiecz, Kurczyk — Zajdel. Kampa — Kus, Stachula, Kasprzyk, Kajzerek. Edző: Block WlädvsSäv elé ütötte, de az összekötő az cekben sajnálatos esemény Már az első percekben fel- ötösről mellé lőtt. Nagy hely- történt: Kurczvk az oldal­tűnt, milyen energikusak és zet volt. gyorsak a vendégek. Robba­nékonyán, egy-két húzással tak végre az SBTC-ben. Szőj közelítették meg az SBTC ka- ka helyét Zöldi foglalta »). púját Szerencsére a védelem Gördülékenyebbé váltak a tummal végződő mérkőzés jó zárta el a gyors csatárok tarjániak támadásai. Az 50. küzdelmes főpróbát jelentett útját a 16-osnál. Mar a 8_. percben Kökény szögletrugasa az SBTC-nek. A leggyengébb percben megszületett az első után Taliga lábáról mentettek csapatrész, a csatársor játékán vonal mentén megrúgta Kö- A szünetben cserét hajtőt- kényt. Szabó játékvezető azonnal kiállította a hátvédet. A sportszerűtlen momen­gól. A Kocsistól kapott láb- a vendégek védői. Gyors len- van' méetöbb iavítani való dával az előretörő Szalai gyej támadások következtek. A védelem biztos sornak bi- egyéni alakítás után mintegy Nagy küzdelem alakult ki. zonyuU. Ferencz-cel és Oláhval tíz méterről ralotte a labdat, Az 55- percben az előre hu- az ^1 7árták el a evrvrs s az a bal kapufa éléről va- zódott Kampa bombáját há- ieneyel csatárok útiát A fe- gódott a hálóba- A gól után rította bravúrral Virágh. Az dezeteor s talán az egész inkább a vendégek veszélyez- 58. percben Kocsis — Básti csaDat lesi óbb embere a fla- tették a tarjániak kapuját- A _ Kökény adogatás után tai Szalai volt. Kitűnően :ze- Í6 percben Basti szogletru- szögletre mentettek a ven*- relt és pontosan továbbított. gfÄ -^+f / ?ek-,A,63' Percben Toldi jo ToIdi többször hibázott- A elé ütötte, de a kozepcsatar labdával ugratta ki Kocsist, csatársor taeiai gvenge tel- három lépferSl a k«pu mtílí d, a kiíutó S«)a fetet!» íe!„ményt „“újtoSk. Rend. S'-us*rs sít«?.»"*?'* •* *•*­a balszélső remekül elfutott a haros elfutás végén Zajdel vonal mentén, s lövésszerű bombáját a kapu közepéről beadása csak méterekkel csú- lábbal mentette Virágh. M tettek- Játékuk nem volt fo­lyamatos. A vendégek közül a kapus Szeja, Sadowski, Zaj­szott el a bal kapufa mellett, zőnybeli küzdelem után a 78. ^ és., voljíj* mf= Ezután több formás támadást percben Básti jobb oldalról rúgótechnikájú és gyors csa­vezettek a vendégek. Különö- ívelt be szögletet a Ferencz tot ismert m közön­sen a jobbszarny volt ve- bal sarokba tartó fej eset Sze- é a Ielkesen ját82Ó len­szélyes a kapura. A 38. perc- ja hárította^ Időközben mm - j bányászcsapatban. ben meg is született a ki- két csapatban cserét hajtot­egyenlítő gól: gyors jobbolda- tak végre: Az SBTC-ben Ta- Andó Miklós Salgótarjáni Kohász—Szegedi VSE 2:0 (2:0) Salgótarján, 700 néző, v: szabadrúgást a Il-es magas- 83. perc: Zólyomi jó hely- Bircsák. ságából jobboldalról; a lövésbe zetben kapta a labdát, de 12 SKSE: Libus — Kirisics, Nyerges tette bele a fejét, s a méterre a gólvonaltól a vé- Geigér, Bablena — Havasi, labda bombaként vágódott 1 dőkbe vitte. Czúdet — Zólyomi; 5 Lovász, féldlagasan a jobb sarokba. 1:0. A mérkőzés első 45 perce^ Pálmái, Nyerges, Hozgőndi, 39’. peré: Zólyomi lerázta ben a vendégcsapat veszélyez-. Edző: Kiss Gábor. mágáról á védőket, de jő hely- tette jobban a hazaiak kapu­Széped: Simái — Kelemen, zetben közelről a kapu fölé ját. Mezőnyben is szebben Halász, Réti — Thékes, emelt. adogattak a vendégek, A ha­Farkas ’•£- Szamosvölgyi, Bite, 43. perc: Havasi a jobb ol- zaiak támadásszövése lassúbb, Biltsik, Tóth IV. Edző: dr. dalon kapura tört; a 16-os ol- s körülményesebb volt. Enaek Kalocsai Géza. dalvonaláról középre ívelt, s ellenére az SKSE több gól­Tíz perc alatt négy szögié- a befutó Pálmai élesen a bal helyzetet dolgozott ki. Szünet tét rúgtak a vendégek. sarokba fejelte a labdát. 2:0. után változott a játék képe. 19. perc: Szamosvölgyi a 55. perc: Czúder — Lovász A hazaiak léptek fel támadó- balösszekötő helyéről nagy adogatás után Zólyomi a ka- lag, noha fölényüket nem tud- lövést Küldött a bal sarokba, pútól hét méterre a földbe ták gólokra váltani. A hazai de Libus szép vetődéssel há- rúgott. együttesből Geiger, Bablena rított. A következő percben 65. perc: Bite 18 méteres és Nyerges emelkedett ki jó Geiger mentett szögletre a bombáját Libus kiütötte, s a játékával, míg a vendégek kő­kapu torkából. befutó Biltsik közeli lövése a zül Kelemen, Farkas és Bilt­24. perc: Pálmai buktatásé- kapus fejéről vágódott szög- sik jeleskedett, ért Havasi ívelt a kapu elé letre. A- , Vívó* Galba győzött Egerben Egerben a Heves megyei Vívószövetség országos ifjú­sági férfi tőrversenyt rende­zett. A huszonegy résztvevő között három SKSE vívó, Gal­ba, Bárczi és Vertich is in­dult. Elődöntővel, majd közép- döntővel vívták a versenyt. Ezt a két akadályt Galba és Bárczi sikeresen vette. Döntő­be jutottak; Vertich a közép­döntők során kiesett. A döntőben Galba kitűnően vívott. Valamennyi mérkőzé­sen győzött, s ezzel veretlenül i:o M-nyerte a tőrversenyt. Mecser amerikai bajnok Albuquerque-ben befejező^, gyöbb eredményre is képes dött az Egyesült Államok |e- lett volna. dettpályás atlétikai bajnoksága " Végeredmények: 1. Mecser s ezzel a magyar versenyzők ÍMjos (magyar) 13:40,4, 2. T. amerikai versenykörútja. A Smith (amerikai) 13:42,4, 3. „hajrá” szép: magyar sikert Laris (amerikai) 13:51,2. Me- hozott. Mecser három .njérföl- cser ideje 5 ezer méterre át-- dön bajnokságot nyert.' A má- számítva kb. 14,07-nek felel gyár atléta óvatosan kezdett,, még. A mezőny taktikai versenyt A másik magyar siker Nagy vívott. Két mérföld után Me- Zsuzsa nevéhez fűződik. 880 cser élreállt és fokozatosan yardon 2:08,6-os nem hivata- erősítve biztosan húzott, el a los fedettpályás világcsúccsal többiektől. Frissen érkezett á győzött a két amerikai Mulder célba. Jobb iram esetén na- és Knott előtt. Nagybótonyi Bányász — Pénzügyőr SE 1:0 (0:0) Nagybátony, 1000 néző, v.: vendégcsapat csatársorának Gere. Nagybátonyi Bányász: küzdelmét hozta. Bulyovszky- Bulyovszky — Szalai, Vörös, nak nagyon sok dolga volt. Kovács I. — Horváth, Havasi Nem egyszer nagy bravúrral — Nagy, Kovács II. Huszár, sikerült csak megmenteni ka- Baranyai, Regős. Edző: Dávid púját a góltól. A Pénzügyőr Róbert. Pénzügyőr SE: Bllkei SE csatárai sok gólhelyzetet —- Szalai II. Zalai, Csorba — kidolgoztak, de nem sikerült Kisházi, Makádi, — Nagy, az i-re feltenni a pontot. Eb- Koroly, üízálai I. Sülé, Prockl. ben „ludas” a hátvédhármas Edző: Miksovszky Zoltán. és a kitűnően védő Bulyov­NaDsütéses kellemes idő- Szky’ Már úgy látszott> hoSy ben kezdődött az NB II nvi- Pontosztozkodás születik a ta­lánya Nagybátonyban. Az első Ä0 negyedóra elteltével már lát- ® ^ a ható volt, hogy erősen idény- ,zere ?,e, a hazmaKnak a eleji formában vannak a ess- l™1*1'' a ket patok. Nem volt folyamatos játék, sok volt az átadási hi- ly ky( í? 6. ' . ' . . legjobbja), Havasi, Huszár, ba. A találkozó egyébként a Nagyi ül,. Zalai, Szalai n<t' nagybátonyi védelem és a Kisházi. SOROKBAN A Zágrábban folyó jégko- Az SBTC vendégeként me- rong-világbajnokség B-cso- gyénkben tartózkodó Gomik portjában Magyarország vá- Thorez lengyel labdarúgó-csa- logatottja a III. fordulóban pat ma délután Kisterenyén a 8:1 (3:0, 2:0, 3:1) arányban le- Kisterenyei Bányásszal talál- győzte Nagy-Britannia váloga- kozik. tottját. * * Az ökölvívó NB I. BB-cso- Az St. ZIM ellen játssza portjában a Vasas Dinamó utolsó kétkapus mérkőzését együttese 12:8 arányban le- szerdán, a bajnoki nyitány győzte a Honvéd Kun Béla SE előtt az SBTC labdarúgón csapatát. n»ta.