Nógrád, 1966. március (22. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-15 / 62. szám

1996, március 15. kedd. NÖGRÁD 5 Korszerű játék — megérdemelt győzelem Ferencváros—SBTC 3:0 (2:0) Egy órával a mérkőzés előtt már megtelt az SKSE Sta­dion mindkét lelátója. Az idei első hazai mérkőzésre 15 000 szurkoló lelkes bizta­tása közepette Petri játék­vezető sípjelére a következő összeállításban futott ki a pá­lyára a két együttes: FTC: Géczi — Novák, Mátrai, Pán- csics — Juhász, Szűcs — Ka­rába, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. EDZŐ: Tátrai Sándor. SBTC: Cserháti — Wertig, Ferenc, Oláh — Szá­lai, Toldi — Kökény, Kocsis, Szojka, Taliga> Básti. EDZŐ: Mészáros József­Ferencvárosi kezdeményezé­sekkel indult a játék. Mind­járt két lövés szállt Cserháti kapuja fölé, illetve mellé. A 6. percben Karábát jó hely­zetben szerelte Toldi és Oláh, majd Szűcs lapos lövését véd­te Cserháti. A 9- percben nagy helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Básti szögletet ívelt be a jobboldalról. Kö­kény Taliga elé fejelte a lab­dát, aki elcsúszott, s így eme­lése kapu fölé szállt. A Fe­rencváros fölénye a 12. perc­ben góllá érett. Varga Ráko­sitól kapta a labdát a jobb oldalon• Egy cselt csinált, majd mintaszerűen szöktette Karábát. A szélső mintegy 2 méterről oldalról a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1:0. (Cserháti meg sem kí­sérelte a védést)- A gól után az FTC irányított. Var­gát csak nehezen szerelte szögletre Toldi. Szűcsöt fel­tartották. A megítélt szabad­rúgást Novák 20 méterről kapura lőtte. A labda a jobb­kapufa tövén csattant. Wer­tig késlekedett a felszabadí­tással. Albert megszerezte a labdát. Már az ötösön járt, de Toldi önfeláldozóan men­tett. A hazai csatársor nem tudta tartani a labdát­A 21. percben Toldi tört be az FTC védelmi falába. Nagy kavarodás után végül Páncsicsnak sikerült tisztáz­nia. A 27. percben Karába két védőt is kicselezett. Be­adása utón Cserháti kiöklöz­te a labdát, de rosszul. Nagy tömörülés támadt az SBTC kapuja előtt. Izgalmas pil­lanatok után végül Wertlg szabadított fel- A 30. perc újabb gólt hozott. Varga is­mét a jobboldalon kapta a labdát• Nagyszerűen kereszt­be vágta Rákosi elé, aki sen­kitől sem zavartatva a jobb sarokba lőtte. 2:0. Básti lö­vését szögletre védte Géczl, majd a 40. percben Varga szép cselsorozat után 16 mé­terről kapura lőtt, s a labda a bal kapufa tövéről hagyta el a játékteret. Fordulás után ismét az FTC rohamozott. Albert látványos fejesét Cserháti csak nagy üggyel-bajjal mentette. No­vák nagyerejű szabadnígása suhant el a felső léc felett. A másik oldalon Taliga Bás- tit szöktette. A csatár 17 mé­terről a, bal kapufa mellé lőtte a labdát- Ezután Albert nagy­szerű cselsorozatát láthatták a nézők. Lapos lövését Cser­háti csak másodszorra tudta tisztázni- A 66. percben Kö­kény jó labdájával Kocsis tört ki. Ügyesen kapura emelt. Géczi résen volt és szögletre ütötte a lövést. Az SBTC eb­ben az időszakban lelkeseb­ben játszott, mint az T. fél­időben. Básti elől mentett No­vák, majd Kökény szögletét Szalai kapu fölé emelte. Egy Wertigtől kapott labdával. Kö­kény elfutott. Beadását Szoj­ka elől klöklözte Géczi- Meg­eredt az eső. Először Albert, majd Varga szólózása . után került veszélybe az SBTC ka­puja. A 48- percben Albert a fél pályáról indult. Három embert is kicselezett. Egyből Vargának továbbított, aki ész­revette, hogy Fenyvesit nem őrzik. A szélső, miután meg­kapta a labdát 10 méterről külsővel a bal felső sarokba lőtt. 3:0. (Cserháti meg sem mozdult a lövésre). Az utol­só nagy helyzetet az SBTC hagyta ki. A 88- percben Ta­liga mintegy 20 méterről sza­badrúgást ívelt Géczi kapu­jára. A kapus a labdát Oláh elé öklözte, aki két méterről a kapu mellé fejelt­Az NB I. salgótarjáni nyi­tányán meglepően lelkesen és jól játszó Ferencvárost lát­hatott a közönség. A vendé­gek a kitűnő formában levő Albert és Varga vezérletével nagyszerűen építették táma­dásaikat. A gólokon kívül ka­pufák és veszélyes támadás­szövések egész sorozata bizo­nyította a vendégcsapat fö­lényét. Az SBTC csak a II. félidőben játszott elfogadha­tóan. A csatársorral azonban ekkor is baj volt. A helyze­teket elügyetlenkedték. Vég­eredményben a korszerűbben és ötletesebben és főleg lelke­sebben küzdő Ferencváros még ilyen arányban Is meg­érdemelten győzte le a gyen­ge játékot produkáló SBTC-t. AZ FTC-BEN Géczinek ke­vés dolga akadt. A hátvéd­hármas tagjai jól szűrték meg az SBTC támadásait, sokszor törtek előre- A két fedezet közül Juhász volt a jobbik. A csatársor legjobbjának Varga bizonyult. Mindhárom gólt ő készítette elő. Albert sokat volt játékban. Vargá­val jól megértették egymást. A másik három csatár is di­cséretesen küzdött. AZ SBTC-BEN Cserháti so­kat bizonytalankodott. Két gólban ludas- Az öklözései nem sikerültek. A- megerősí­tett védelemből Ferenc és Wertig játszott időnként jól. A fedezetsor volt az együt­tes legjobbja; Toldi és Szalai is sok támadást akasztott meg és a csatársort is igyekeztek támogatni- Az ötösfogatból egyedül Kökény lelkesedése érdemel dicséretet. Petri játékvezető főlég a Ipsheiyzetek megítélésében so­kat tévedett. Szokács László NB III. Északi csoport: Bgy. Dózsa—Ikarus 3:1 (1:0), Balassagyarmat, 600 néző, v: Matisz. A Dózsa a következő összeállításban játszott: Szu- hánszki—Kazlov, Kalcsó, Ró­zsa— Ferencsik, Balogh—Bodor, Veres, Boros, Miskolci, Me- lega. Edző: Vadkerti Jenő. Sáros, mély talajon játszot­ták a mérkőzést. A vendégek összeszokottabban küzdöttek. A hazaiak a 30. percben Me~ lega 16 méterről lőtt góljával vezetést szereztek. A II. fél­időben lelkesen játszott a Dó­zsa. A 60. percben Miskolci kapáslövésével már 2:0-ra ve­zettek. öt perc múlva szépí­tett a vendégcsapat. A lelkes hazaiak megérdemelten győz­tek. Kitűnt: Kazlov, Feren­csik, Miskolci és Melega. —reiter— 7,p. Építők—Sashalom 0:0. Sashalom, 300 néző, v: Kai­ser: Az Építők összeállítása: Nagy—Gergely, Hármas!, öze —Tarlósi, Hoffmann,—Tajti, Bozó, Honfi, Mátrai, Tábori. Edző: Juhász Gyula. Jótalajú pályán ZSE táma­dásokkal kezdődött a találko­zó. A hazaiak kapuvédője ki­tűnően védett. A vendégek fölénye jellemezte az első negyvenöt percet. Fordulás után változott a játék képe. A hazaiak támadtak többet. A 67. percben Hontit a 16- oson belül felvágták. A já­tékvezető sípja néma maradt. A Zp—Építőkből Nagy, Hár- masi, Bozó, Honti és Mátrai játszott jól. —fehér— Észak közép -csoport: Honvéd ÉTI—Rétsági HVCSSE 4:0 (2:0). Romhány, 600 néző, v: Po- locz. A hazaiak a következő összeállításban játszottak: Molnár—Bara, Kaliczka, Lom­bos—Tóth K., Józsa—Mézes, Varga, Tóth Sz., Gregor, He­gedűs. Edző: Hamvai Márton. A sáros, mélytalajú pályán a vendégcsapat korszerűbben játszott. Lendületesebbek vol­tak. hosszú lőtt passzaikkal szemben a hazaiak rövid ado- gatásos támadásszövése nem volt megfelelő. Molnár két gólban ludas. A rétsági játé­kosok közül Kaliczka, Tóth K. és Gregor érdemel dicsé­retet. A megyei I. osztály eredményei Asztalitenisz SKSE— Kőbányai Textil 13:7 Az NB Il-es asztalitenisz csapatbajnokság Gárdos cso­portjának két eddig még nye­retlen együttese Salgótarján­ban találkozott. A tárj árnak ezúttal feledtették az első négy fordulóban mutatott gyenge játékukat. Már a párosok találkozója után 3:1- es előnnyel kezdtek az SKSE asztaldteniszezői. Az egyéni mérkőzéseken végiig vezetve végeredményben biztosan sze­rezték meg idei első győzel­müket. Győzött: a Polaneczky P — Polaneczky I. pár (2) és a Bobaiti — Ispán pár, Pola­neczky P. (4) Bohati (3) Po­laneczky I. (2) Ispán, illetve: a Hernádi — Lukács pár, Grossz (3) Hernádi (2) Tom- csányl. Ökölvívás Javuló formák — fölényes győzelmek NB I. B, B-CSOPORT Salgótarjáni BTC—Vasas Dinamó 12:8 Salgótarján. 500 néző. V: Demeter, Sárközi. Eredmények (elől a salgótar­jáni ökölvívók) Légsúly: Sim- kó a 3. menetben feladta Pil- lik ellen. 0:2. Harmatsúly: Csonka pontozással győzött Drágán ellen 2:2, Pehelysúly: Oláh L. pontozással győzött Purger ellen. 4:2. Könnyűsúly: Vanó pontozással vezet Csel- kó ellen 4:4. Kisváltósúly: Szatmári ellen Szenczet — a tarjám ökölvívó döntő fölénye miatt — leléptették 6:4. Vál­tósúly: Oláh S. döntő fölény­nyel győzött a 2. menetben Sebestyén ellen. 8:4. Nagyvál- tósúly: Németh ellenfél nél­kül győz. 8:6. Középsúly: Oláh I. a 2. menetben feladta Szabó F. ellen 8:8 Félnehéz­súly: Pintér ellen az I. menet­ben feladta Szíjgyártó. Nehéz­súly: Surján ellenfél nélkül győzött 12:8. Szembetűnő erőnléti fejlő­dés volt tapasztalható a feke­te-fehéreknél. A szoros küz­delmet hozó találkozón az ér­tékes két pont megszerzésé­ben a nagyobb tapasztalat, a jobb technika és taktika is szerepet játszott. A hat salgó­tarjáni győzelem közül há­romszor már az első menet­ben döntő fölénnyel kereked­tek fölül versenyzőink. Slm­kó formája változatlanul gyenge. Ehhez térdsérülése is nagyban hozzájárul. Csonka a második és harmadik menetet végig rohamozta. Sok pontot szerzett tisztán bevitt gyomor­ra helyezett ütéseivel. Oláh L. értékes győzelmet aratott Purger ellen, aki nehezen len­dült támadásba. Vanó ezúttal nagy ütésekre ment. Többet kapott s így vesztett. Szatmári ellenfelét, aki hasonló stílus­ban öklözött nagyobb techni­kai tudásával győzte le. Oláh S. a tőle már megszokott fölé­nyes elhajlásokkal s tiszta ütésekkel tarkított küzdő mo­dorban már a második menet­ben döntő fölénnyel győzte le ellenfelét. A nagyváltósúly­ban az SBTC nem indított versenyzőt. Oláh Istvánnak a válogatott Szabó nehéz el­lenfél volt. Pintér fejrehe- lyezett ütéseivel már az első menet végén feladásra késztet­te partnerét. Surjánnal szem­ben a Vasas Dinamó nem ál­lított ellenfelet. A bajnokság állása 1. Székest. MÁV 2 2 - - 23:17 4 2. SBTC 2 1-1 21:19 2 3. V. Dinamó 2 1-1 20:20 2 4. H. Kun Béla SE 2----2 16:24­M. L. Röplabda Ncg rád Kupa teremba jnoki küzdelmek növekvő színvonallal A vasárnapi forduló az SBTC— Zagyvapálfalvai Építők találkozó­ja volt. A budapesti terembajnok­ság kedvező sorsolása lehetővé tette, hogy az SBTC teljes első csapatával játsszon a benevezett második helyett. A két NB Il-es női csapat összecsapása igen ér­dekesen alakult. A színvonalas küzdelemben a zagyvapálfalviak kezdtek jobban: . IQ.iQ-ra elhú?tak, Az etfogódottan kezdő SBTC azonban percről-pérere- Javuló- já­tékkal ledolgozta hátrányát. ' JŰ mezőnyjátékkal — szorossá vált küzdelmet végül Is egy ponttal nyerte. Az örök riválisok talál­kozója igen Jó játékot hozott. A vasárnap többi mérkőzésén reményekre jogosltóan Játszott a mezőny két legfiatalabb csapata, a Mizscrfa, s a Rónabánya. Fi­gyelembe véve, hogy. Szabó István és Bozó Árpád edzők 25-ös keretében a kezdő hatosokon kí­vül még két csapatra való ser­dülőkorú tartalék is áll rendel­kezésre, a női megyebajnokságo­kon velük feltétlen számolni kell. EREDMÉnVeK: SBTC H. —' Zagyvapálfalvai Építők ■- I. 10:18 <6:13*, SBTC II — St. Közgazda- "sági Technikum 32:13 (15:6), Ml. zserfa — Zagyvapálfalvai Építők II. 29:26 (19:10), Baglyasalja — Rónabánya 33:21 (15:13), St. Köz­gazdasági Technikum St, Lendü­let 36:6 (23:4), Nem ment Cegléden Ceglédi VSE—Nagybátonyi Bányász 4:2 (1:0) Cegléd, 2000 néző, v: Kasza. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Császár — Csontos, Tóth —• Csurgai, Kökény, Pintér, Da­rázs, Markó. Edző: Előkés Jó­zsef. Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Romhányí, Kovács I. — Szántó, Szamosi — Nagy. Kovács II., Huszár, Baranyi, Regős dr. Edző: Dávid Ró­bert Az I. félidőben még jól tar­totta magát a Nagybátomyi Bányász. A ceglédi rohamo­kat jól szűrte meg a védelem a sáros, csúszós talajom. A II. félidőben a hazai ötösfo­gat pontos adogatásokkal fel­őrölte a nagybátony! védel­met és végeredményben meg­érdemelten győztek. Góllö­vők: Kökény (2), Markó Csur­gói, ill: Kovács II. (2), Jó: Oláh, Kökény, Markó, ill: Romhányí, Kovács II., Huszár. Értékes döntetlen a Viharsarokban Békéscsabai Előre—Salgótarjáni Kohász 1:1 (1:0) Békéscsaba. 2000 néző, . v: Somlai. Békéscsaba: Kucsera — Litauszki, Frankó, Radnai — Kiss, Rieger — Gál, Zá­horán, Dobó, Bóesik, Sülé. Edző: Szombati György. SKSE: Libus — Kirisics, Gei­ger, Bablena — Havasi, Cru­der — Csala, Lovász, Pálmai, Nyerges, Rozgondi. Edző: Kiss Gábor. Az újonc NB Il-es csapat Idegenbeli döntetlenje szép siker. A jelentések megjegy­zik, hogy bár a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez, az SKSE jól védekezett. A gólokat Bóesik, ill.: Lovász szerezte. Kitűnt Kucsera, Rie­ger, Sülé, ill.: Libus, Bablena, Geiger. —ács—­Eredményok, táblázatok NB I. Újpesti Dózsa—özdl Kohász 7:2 (6:0), Megyerl-út, 8000 néző, v: Bi­róczky. Góllövő: Solymosi (8), Fa­zekas (3), Bene (2), Göröcs. Győri Vasas ETO—Diósgyőr I:S (1:0) Győr, 9000 néző: v: Gere. Góllövők: Povázsal (11-esből). Dunaújváros—MTK 0:0, Dunaúj­város, 10 ooo néző, v: Vízhányó- Bp. Honvéd—Dorog 3:2 (1:2). Honvéd-pálya, 7000 néző, v: Farkas. Góllövők: Tusslnger (2). Komora. ill: Monostori (2). Tatabánya—Csepel 1:0 (0:0). Ta­tabánya. 10 ooo néző, v: ftadó. Góllövő: Csernai (U-esből). A labdarúgó NB I. állása 1. Ű. Dózsa 1 1­7:0 2 2. FTC f 1­­3:0 2 3. Győr 1 1­­1:0 2 Tatabánya t 1­­1:0 2 3. Bp. . Honvéd 1 1­­3:2 2 6. Dunaűjv. X — 1­0:0 1 MTK 1­1 — 0:0 1 Pécs l­1­2:2 1 Vasas 1­1­2:2 1 10. Dorog l­­1 2:3­11. Csepel l­­1 oh­Diósgyőr l­1 o:i­13. SBTC 1 *­1 0:3 — 14. Űzd 1­­1 0:7­A II. fordulóban (március 20.). MTK—Győr, FTC—Dunaújváros, Dorog—SBTC, Pécs—Bp. Honvéd. Özd-Bp. Vasas. Csepel-Ojpesti Dózsa, Diósgyőr—Tatabánya. NB n. Keleti-csoport: Szolnoki MTE—Jászberényi Le­hel 1:0 (0:0), Pénzügyőr SE-KIS- TEXT 4:3 (3:1), Kecskeméti Dőzsa —Gyulai MEDOSZ 3:0 (2:0), Bor­sodi Bányász—Kiskunfélegyháza 2:2 (0:0). Szegedi VSE—MGM Deb­recen 1:0 (0:0), Miskolci Bányász- Szolnoki MÁV 2:1 (2:0). B-esaba— SKSE 1:1 (1:0). Keleti csoport 1. Kecskemét 2 2----5:1 « 2 . Bp. Spart 2 1 1 - 3:0 3 3. SKSE 2 1 1 - S:1 3 4. Szóin. MTE 2 1 1 - 8:1 3 5. MiSk. B. 2 1 1 — 3:2 3 6. Szóin. MÁV 2 1 - 1 4:2 2 7. MGM Debr. 2 1 — 1 3:2 2 8. Cegléd 2 1 - 1 5:4 2 9. KISTEXT 2 1 - 1 6:5 2 10. Jászberény 2 1 - 1 2:2 2 Pénzügyőr 2 1 — 1 4:4 2 12. Nagybátony 2 1 - 1 3:4 2 13. SZVSE 2 1 - 1 1:2 2 14. B.-csaba 2 — 1 1 2:4 l 13. Bors. Bányász 2 — 1 1 2:5 1 Kiskunt, 8—1 1 2:5 1 17. Bd. Előre 2-1 1 1:3 1 18. Gyula 2 - - 2 1:5 ­A III. fordulóban (március 20.). Nagybátony—Gyula, SKSE— Pénzügyőr SE. NB Hl. Eszakl-csoport: Bp. Postás—EVTK 0:0, Testvéri­ség—BEAC 0:2, Gyöngyösi Honvéd —Tűzoltó Dózsa 0 :o, Vegyimű­vek— Petőfibártya 1:0, Hatvani Ki­nizsi-Vasas Dinamó 2:0. ÉSZAK 1. BEAC 1 1 — — 2:0 2 Hatvan 1 1 — — 2:0 *2 3. Bp. Vegyi. 1 1­­1:0 2 4. B.gyarmat 1 1­— 2:1 2 Kisterenye 1 1 —­2:1 2 6. Bp. Postás 1 ­1­0:0 1 EVTK 1 ­1­0:0 1 Gyöngy. H. 1 ­1­0:0 1 Sashalom 1 ­1 — 0:0 X Tűzoltó D. 1 ­1 — 0:0 i Z.pálfalva 1 ­1­0:0 1 12. Ikarus 1 ­— 1 1:2­Mizserfa 1 ­— 1 1:2­14. Petöfib. i ­­1 0:1­15. Testvériség 1 ­­1 0:2­V. Dinamó 1 ­­1 0:2­A H. fordulóban (március 2#.): Zp. Építők—Bgy. Dőzsa, Mizser- fa—Sashalom, BEAC—Kisterenye. ÉSZAKKÖZÉP 1. Honvéd ÉTI 1 1­­4:0 2 2. Pilisi B. 1 1­­2:0 2 3. Ercsi l 1­­1:0 2 Gázművek 1 1­­1:0 2 K. Goldberg. 1 1­~ 1:0 2 6. Sárisáp 1 1 —­3:1 2 7. Elektromos 1 1 — — 2:1 2 8. Vasas Láng 1­1­0:0 l Váci SE í — 1 — 0:0 1 10. K. Sörgyár 1­­1 1:2­11, Vcs Traktorgy. 1­­1 1:8­12. K. Húsos 1 —­1 0:1­K. Tűzálló 1­­1 0:1­Tököl 1­— 1 0:1­15. Rákoscsaba 1­— 1 0:2­16. Rétság 1­­1 0:4­A n. fordulóban (március 30). Vác—Rétsági Honvéd. A megyei I. osztályú labda­rúgó bajnokság vasárnapi nyi­tányát a két újonc, a Mátrano- vák és a Ramhányi Építők kitűnő bemutatkozása jel­lemezte. A Romhányí Építők tavaly még NB III-as Baglyásaljái Bányász ott honáiban, érteik el 2:2 ará­nyú értékes döntetlent. A Mátranoválki Bányász a for­duló legnagyobb arányú győ­zelmét aratva valósággal le­lépte a Karancsalja csapatát. Nagy gólaránnyal győzött a Pásztó, míg a kél- szomszéd gyár együttese, a ZIM és az Üveggyár is csak döntetlent tudott elérni otthonában a Bgy. MÁV, illetve a Szécsény ellen. Eredmények: Karancslapuj- tő — Szorospatak 3:1, (0:1), Baglyasalja — Romhány 2:2 (0:2), Pásztó — Érsekvadkei-t 5:1 (2:1), Zp. Bányász —So­moskőújfalu 1:0 (0:0), St. ZIM — Bgy.. MÁV 0:0, St. Üveggyár — Szécsény 2:2 (2:0), Karan cskeszi — Salgó 3:1 (3:0), Mátranovák — Ka- rancsalja 5:0 (2:0). Galambtenyésztők figyelem! Érdemes berendezkedni vágógalamb tenyésztésre, jól jövedelmez. A földművesszövetkezetek kedvező fel­tételek mellett kötnek szerződést vágógalamb érté­kesítésre FELVÁSÁRLÁSI ÁR: 40—60 dkg súlyú galamboknál kg-ként 29,— Ft 60 dkg feletti galamboknál kg-ként 34,— Ft 60 dkg alatti súlyú galambok értékesítése esetén 1 kg 60 dkg felett 3 kg takarmányjuttatás. Bővebb felvilágosítást a földművesszövetkezetek adnak. Értesítjük kedves vevőinket, hogy a JOBBÁGYI SÓDERBANYA I. ’ osztályú kavics biztosításával ismét megnyílt. A megrendelt mennyiséget a 2. sz. AKÖV a bá­nyában gépi felrakással korlátlan mennyiségben a helyszínre szállítja. A megrendeléseket „BEKE” Tsz Szurdokpüspöki címre kérjük. Magánosok készpénzbefizetései a Jobbágyi üzemegységben tör­ténnek.