Nógrád. 1965. november (21. évfolyam. 262-285. szám)

1965-11-23 / 279. szám

1905. november 23. kedd. NŐCRAD =» Á hajrá sem sikerült PÉNZÜGYŐR — KISTÉRÉN VEI BÁNYÁSZ 3H> (3:0) Pasaréti út 200 néző, v.: Ha­rsé. Pénzügyőr: Bilkei — Szá­lai II., Zalai, Csorba — Fo- nyódi, Szalai I. — Pataki, Koroly, Szabó, Sülé, Balogh. Edző: Mikxovszky Zoltán. Kis- terenye: Csernák — Létrái, Dobrocsi, Orosz — Bibék, Ju­hász — László, Magyar I., Szomszéd, Magyar II., Kaszás. Edző: Szabó István. Tíz centis hó, szakadó eső a Pasaréti úton. A mérkőzés előtt hosszas tanakodás, leját- szák-e a mérkőzést, vagy sem. Bacsó játékvezető előbb meg­hallgatta mind két csapat ve­zetőit és csak azok beleegye­zése után adott jelt a játék megkezdésére. Mindjárt a mérkőzés meg­kezdése után kitűnt, hogy a Pénzügyőr technikásabb játé­kosokból álló együttese job­ban alkalmazkodik a nehéz talajhoz, mint a kisterenyei bányász fiúk. Ennek éllenére az első gólhelyzet a vendégek előtt adódott. A 13. percben Kaszás elfutott, de egészen közelről a kapusba lőtte a lab­dát. Két perc múlva, kavaro­dás támadt a kisterenyei ka­pu előtt. A labda a tizenhato­son bélül pattogott, míg végül Sülé lábáról a védők között a hálóba kötött ki. 1:0. Tovább­ra is a hazaiak támadtak töb­bet és a 23. percben újabb gólt értek él. Koroly 'a jobb­szélső helyén elfutott, kereszt­be lőtte a labdát, amely a havas talajon megcsúszott és a kapu jobb sarkába vágódott. 2:0. A nehéz talaj ellenére továbbra is élénk maradt az iram. A nagy lelkesedéssel játszó hazaiak a 30. percben újabb gólt értek el. Egy sa­rokrúgás után az előre hú­zódott Szalai II. fejelt a há­lóba. 3:0. A második félidőben to­vábbra is változatos küzdelem alakult ki. A 80. percben egy ellentámadás után Magyar I. tisztára játszotta magát, de lövése nyomán a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret A végtelenül nehéz talaj mindkét csapatot óriási erő­bedobásra késztette. Ezért a két csapat játékosai minden elismerést megérdemelnek. Az eredmény kialakulása csak a Pénzügyőr csapatának volt érdekes, mivel jobb gól­arány esetén a tabella har­madik helyére kerülhetett vol­na. A Kisterenye számára már nem volt tétje a mérkő­zésnek. A jó hírű, szimpatikus bányász csapat — legalábbis egy időre — elbúcsúzott az MB II-től. Hogy az együttes így járt, azt nagyrészt a bal- szerencse okozta. Több baj­noki mérkőzésen nélkülözni kellett a csapat kulcsemberéit: Szeberényi I-et, Magyar I-et és nem utolsó sorban Cserpá­kot, a kisterenyeiek kitűnő kapusát. Mindhárman több­ször sérüléssel bajlódtak. Elő­segítette a kiesést az is, hogy a bányász csapatnak az idei bajnokságot három edzővel váltakozva kellett végigküz- denie. Három edző, három kü­lönböző szakvezetés, nemhogy segített volna, de feltétlenül hozzájárult a gyengébb sze­replésekhez. Reméljük, hogy egy év múlva ismét az NB II- ben köszönthetjük a Kistere- nyei Bányász labdarúgókat. Szerencsés egy góllal... BP. ELŐRE — NAGYBÄTONYI B ANY ASZ 1:0 (1:0) Nagybátony, 300 néző, v: Wottava. Bp. Előre: Szilágyi — Bereczki, Egervári, Cstder — Heehtl, Csáki — Matus, Zsoldos, Marton, Reif, Kam­rás. Edző: Anda László. Nagybátony: Bulyovszky — Szalai, Szántó, Kovács — Kupcsulik, Pozsár — Mátrai, Huszár, Havasi, Kozik, Re­gős. Edző: Üjházi István. A csúszós, rossz talajú pá­lyán igazi labdarúgás nem alakulhatott lei. A labda mindkét oldalon gyakran meg­tréfálta a játékosokat. Emiatt sok védelmi hiba, sok góllal kecsegtető helyzet jellemezte a játékot- A rossz talajhoz a vendégek valamivel jobban alkalmazkodtak és a 35. perc­ben sikerült a vezetést is megszerezniük. Reif kiugrott a védők között és közelről a hálóba lőtte a labdát. 1:0. A II. félidőben feljöttek a hazaiak, kiegyenlítettebbé vált a játék és az 53. percben egyenlíthettek volna a bá­nyász fiúk. Jó labdával Ko­zik tört kapura, már csak a kapussal állt szembe, amikor hátulról a védők elkaszál­ták. Vitathatatlan tizenegyes. A büntetőnek Kozik állt, de gyengén helyezett lövését Szilágyi védeni tudta •.. A kihagyott tizenegyes új len­dületet adott a vendégeknek, ugyanakkor letörte a hazai csapatot. Ezekben a percek­ben erősen beszorult a Nagy­bátony, de a jól záró védelem a további góloktól meg tudta menteni a kapuját Végeredményben a buda­pestiek megérdemelten sze­rezték meg a két pontot. Jó: Egervári, Marton, Csáki, Reif, ill: Pozsár, Kupcsulik, Kozik, Wottava játékvezető sokszor határozatlanul vezette a mér­kőzést. NB II. KELETI-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Egri D. 34 20 8 6 66:26 48 2. Kecskemét 34 18 6 10 57:33 42 3. Bp. Előre 34 16 9 9 51:30 41 4. Pénzügyőr 34 14 18 7 48:36 41 5. B. Bányász 34 16 8 10 50:34 40 6. Sz. MÁV 34 16 7 11 45:38 39 7. Bp. Spartacus 34 IS 8 11 52:38 38 8. Gy. MEDOSZ 34 11 12 11 38:38 34 9. Nagybátony 34 12 10 12 31:40 34 10. Sz. MTE 34 13 7 14 37:55 33 11. KISTEXT 34 11 10 13 36:49 32 12. Szeged 34 0 13 12 55:47 31 13. Békéscsaba 34 11 9 14 38:45 31 14. Miskolci B. 34 12 5 17 45:58 29 15. Vasas Izzó 34 10 9 15 31:47 29 1«. Debrecen 34 8 9 17 36:55 25 17. Kisterenye 34 8 8 18 33:53 24 18. Martfű 34 7 7 20 33:61 21 A Csepeli Erőmű és Szolgáltató Üzemek a 114/1965. OT-PM. sz. utasítás alapján 1865. november 29-én 9-13 U-ig mintabemutatóval egybekötött börzenapot tart a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat helyiségében (Salgó-ó. 2.) Várjuk a megye intézményeinek megbízottjait. Gyors számvetés a labdarúgó bajnokság után Bezárták kapuikat a labdarú­gó pályák. Tegnap az MB lí- ben és az Mi IH-ban is az idei bajnokság utolsó mérkő­zéseit játszották megyénk labdarúgói. Raktárba kerül­tek a cipők, a felszerelés, a szurkolók is „elcsendesedtek”. Téma azonban akadt bőven. Játékosok, szakvezetők és szurkolók egyaránt ma még arról beszélnek, hol végeztek jó munkát, hol akad javítani való az elkövetkező időszakra. Ez a bajnoki idény bizony bőven szolgált izgalmakkal, meglepetésekkel — számos tanulsággal. Az NB I. és a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság után vasárnap sok minden tisztázódott. Örültünk a Sal­gótarjáni Bányász NB I-es csapat teljesítményének. Gra­tuláltunk a Rétsági HVCS SE legénységének és szakvezetői­nek a megyei bajnokság meg­szerzéséhez. Jobb csapatnak adta át a helyét a megyei bajnokságban a Dejtár és a Palotás együttese. Vasárnap tisztázódott a helyzet az NB II-ben és az NB IlT-ban is. Míg egyik ol­dalon örülünk, és gratulálunk a Salgótarjáni Kohász szerep­léséhez, a bajnokság megnye­réséhez, bántja a szurkolókat — és bennünket is a Kistere­nyei Bányász gyengébb sze­replése. Az SKSE hosszú küzdelemsorozat után jövőre magasabb osztályban az NB Il-bén szerepek Sajnos bú­csút mondott ettől az osztály­tól Kisterenye együttese, Nagybátony tisztes eredményt tud felmutatni, a bajnokság befejeztével a tabella kilence­dik helyét foglalja el. Az NB IlI-as csapataink közül — a bajnok SKSE mel­lett — nagyszerű fegyvertényt mutat fel a Zagyvapálfalvi Építők csapata. A tavaszi forduló után még a tabella utolsó előtti helyét foglalta el. most viszont a megyei csapatok közül a legjobb, a hetedik helyen végzett, 31 ponttal. Megyei csapatok fog­lalják el a nyolcadik és ki­lencedik helyet is, a Balassa­gyarmati Dózsa, illetve a Mi- zserfa együttese. Sajnos búcsút mondott az NB III-tól a Baglyasaljai Bá­nyász. Tavaly még az NB II- ben szerepelt együttes jövőre a megyei I. osztályban szere­pel majd. Reméljük, ott már nagyobb sikerrel. — So — Zuhogó esőben NB ll-be jutást hozó győzelem SKSE — ZP. ÉPÍTŐK 3:0 (2:0) Salgótarján, 300 néző, v.; Müncz. Az NB III. Északi csoport­jában óriási küzdelem folyt még az utolsó fordulóban is a bajnoki cím elnyeréséért. Eb­ben a harcban megyénk egyik csapata, az SKSE is érdekeit volt. Az utolsó fordulóban megyei rangadóra került sor: a Zagyvapálfalvi Építők együttesét látta vendégül a Kohász együttes. A talákozó- ra felázott, igen csúszós, mély talajon került sor. A két csapat összeállítása a kö­vetkező volt: SKSE: Libus — Havasi, Krisics, Bablena — Cserven, Czuder — Pálmai, Nyerges, Lovász, Pálvölgyi, Zólyomi. EDZŐ: Jancsó Sán­dor. ZSE: Pintér — Bozó, Hármasi, Lőrinc — Garádi, Gáspár, Öze, Tábori, Mátrai, Hoffmann. EDZŐ: Juhász Gyula. Kezdés után azonnal a baj­nokjelölt SKSE lendült játék­ba és már az első percben gólt szerezhetett volna. Pál­mai a jobb szélen elfutott és közelről kapura lőtt, Pintér a labdát szögletre ütötte. A 3. percben Pálmai a kapufát találta el. Állandósultak az SKSE rohamai és a 8. perc­ben Lovász mintegy 20 mé­terről lövésre szánta el ma­gát és a labda a bal kapufá­ról vágódott vissza. Az első negyedóra SKSE fölénnyel ért véget, majd a vendégek is vezettek táma­dást, — Ponyi és öze révén — de a Kohász védelem biztosan tisztázott. A 22. percben Zó­lyomi közelről a bal alsó sa­rokba lőtte az SKSE vezető gólját. 1:0. Négy perccel ké­sőbb Lovász futott el,' lerázta magáról a vendégek védelmét Jó játékkal búcsúzott a Baglyasalja TŰZOLTÓ DÓZSA — BAGLYASALJAI BÁNYÁSZ 2:1 (1:0) Baglyasalja, 100 néző, v: Sólyom. Baglyasalja: Nagy — Szászi, Patkó, Pilinyi — Ivá- nyi, Kőházi — Bogár, Földi, Angyal II. Győri, Kiss. Edző: Ménich István. Rossz talajú pályán, jó ira­mú mérkőzést vívott a két csapat. Változatos játék után a Tűzoltó Dózsa _ balszélsője elfutott és éles szögből leadott lövése a sarokba csúszot. 1:0. A gól után a hazai percek kö­vetkezte!^ de a nagyszerűen védő budapesti kapus min­dent tisztázni tudott. A második félidőben folyta­tódtak a hazai támadások, melynek végén a 60. percben sikerült kiegyenlíteni. Bogár a jobb szélen elfutó és bea­dását az előrehúzódó Patkó védhetetlenül fejelte a kapuba. 1:1. Egy perc múlva újabb gólt érhettek volna el a ha­zaiak, de Győri üres kapura emelt labdáját a védők az utolsó pillanatban fejelték vissza a mezőnybe. A 80. percben szerezték meg a ven­dégek a győzelmet jelentő gólt. Hosszan előrevágott lab­dával a középcsatár kiugrott, a tizenhatoson belül az utána futó Kőházi a sarkára lépett, mind ketten elestek és a já­tékvezető — túl szigorúan — tizenegyest ítélt. A büntető rúgás nyomán a labda a vető­dő Nagy kezei közül a hálóba csúszott. 2:1. Régen látott jó játékkal bú­csúzott a Baglyasaljai Bá­nyász az NB III-tól. és a kimozduló Pintér mel­lett a hálóba lőtt. 2.0: A 35. percben Hoffmann előtt nyílt gólszerzési alkalom, de a csatár kapu fölé lőtt. A II. félidő újra SKSE tá­madásokkal vette kezdetét. A 47. percben Pálmai elfutott, Pintér jó ütemben futott ki kapujából és vetődve tisztá­zott Az 50. percben a vendé­gek játékosai adogattak a kapu, előterében, Bozó haza adta a labdát, Pintér kissé el­nézte, későn vetődött és a lab­da a hasa alatt a hálóba ju­tott. 3:0. (öngól) A gól után az SKSE sok veszélyes támadást vezetett, de a lövésekkel baj volt. A hátralévő időben a vendégek igen jól védekeztek és az eredmény már nem változott. Az NB III. utolsó forduló­jában a megyei rangadó, mely a bajnokság kimenetele szem­pontjából főleg az SKSE ré­szére volt fontos, sportszerű, küzdelmet hozott. A játékve­zetői hármas jól látta el fel­adatát. A mérkőzés után nagy ün­neplésben részesítették az SKSE-t a szurkolók. Jancsó Sándor, a csapat edzője a kö­vetkezőket mondotta: — Volt olyan időszak, ami­kor bizony már arra gondol­tam, talán nem is tudjuk megnyerni a bajnokságot. A fiúk rámcáfoltak. Minden el­ismerésem a labdarúgóké. Ne­héz hajrában, rendkívül iz­galmas mérkőzéseken har­colták ki a feljebbjutást. Vágvölgyi Tivadar, a csa­pat labdarúgó szakosztályának elnöke, így szólott: [ — Csapatunk átérezte a bajnokság jelentőségét. Hozzá kell tenni, igen nehéz dolga volt. Viszont a játékosok egy- emberként teljesítették nem­csak a vezetők, de a szurko­lók régi vágyát is: NB II-esek lettünk. Dózsa fölény — gólokkal BGY. DÓZSA—BUDAPESTI EAC 3:0 (2:0) Balassagyarmat, 20Ó néző. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Bartók, Magos, Rózsa — Fe- rencsik, Ladinszki — Molnár, Miskcflczi, Nagy, Sárközi, Me­lega. Edző: Tóth József. Rend­kívül nehéz talajon kezdődött a játék. A labda a vizes pá­lyán rendre elakadt, nem si­került a játékosok szöktetése. Ennek ellenére Dózsa támadá­sokat láthatott a közönség, s már a 3. percben Melega előtt kínálkozott gólszerzési lehe­tőség. A szélső azonban 5 méterről fölé lőtte a labdái. A sorozatos hazai támadások után a 15. percben góllá érett a Dózsa fölénye. A veszélyes balszélső, Melega saját térfe­léről kapott egy labdát, kicse­lezte a vendégek védelmét, s a jobb sarokba védhetetlen gólt lőtt. 1:0. A gól után a BEAC kísérletezett az egyen­lítéssel, de továbbra is a dó- zsások támadtak. A 22. perc­Meghívó meg­Novembcr 24.-én KATALIN estre szeretettel hívjuk vendégeinket a „8ALGŐ” étterembe. Fellép: A KISZ MB. tánczenekara ÜNNEPI VACSORA! KITŰNŐ HANGULAT! KATALIN VENDÉGEINKET AJÁNDÉKKAL KÖ­SZÖNTJÜK! Asztalfoglalás: 15-01 telefonon ben újabb gólt szereztek a ha­zai játékosok. Egy szélről be­ívelt labdát Nagy csukafejes­sel küldte a hálóba. 2:0. Az első félidő további részében is inkább a Dózsa támadott. A szünet után megeredt az eső, a kitaposott pályán több víztócsa keletkezett, ami külö­nösen megnehezítette a játé­kot, A BEAC mintha belenyu­godott volna a vereségbe, a Dózsa viszont annál nagyobb lelkesedéssel támadott. Hosszú időn keresztül szinte félpályán folyt a játék. A Dózsa fölé­nye a 75. percben újabb gólt eredményezett. A balassagyar­matiak középcsatára Nagy a félpályán kapott nagyszerű labdát, lefutotta a védelmet, s 16 méterről védhetetlen gólt lőtt. 3:0. Az utolsó 15 perc­ben is inkább a Dózsa táma­dott, az eredmény azonban már nem változott. Jók: Nagy, Melega, Magos. NB ni ÉSZAKI-CSOPORT A tartalékos csapat nem bírt ellenállni GYÖNGYÖSI SPARTACUS — MIZSERFAI BÁNYÁSZ 3:0 (1:0) Gyöngyös, 300 néző. Mizser- fa: Kovács E. — Kollár, Be­reczki, Tőzsér IV. — Tőzsér II. Balogh — Szabó, Tőzsér III. Hernádi, Susán, Sándor. Edző: Takács Dániel. Gyöngyösi rohamokkal kez­dődött a mérkőzés, de az első félórában a vendégek jól vé­dekeztek. A 30. percben si­került a hazaiaknak megsze­rezni a vezetést. Kavarodás után a jobbösszekötő talált a hálóba. 1:0 A kiesés ellen küzdő Spar­tacus játékosok sokat szabály­talankodtak és több esetben a megengedettnél keményeb­ben igyekezték megakadá­lyozni a Bányász támlásokat. A II. félidő 15. és 30. percé­ben lőtt góljaikkal sikerült a gólok számát növelni. A sok sérült miatt erősen tartalékos vendégcsapat nem tudott ellenállni a kiesésre álló, keményen harcoló hazai­akkal szemben. Jó: Kovács E. Tőzsér II. Susán. 1. SKSE 30 21 4 5 62:19 46 2. EVTK 30 20 6 4 68:27 4« 3. Tűzoltó D. 30 12 12 6 36:24 36 4 Petőfibánya 30 11 10 9 43:35 32 5. Sashalom 30 12 8 10 42:38 32 6. BEAC 30 11 9 10 50:48 31 7. Zagyvapálf. 30 12 7 11 34:32 31 8. Balassagy. 30 11 7 12 43:40 29 9. Mizserfa 30 12 5 13 46:47 29 10. Bp. Vegyim. 30 13 3 14 34:37 29 ll. Gyöngyösi H. 30 11 6 13 34:36 28 12. Hatvan 30 8 U 11 49:48 27 13. Gyöngy. Sp. 30 10 7 13 51:51 27 14. Statisztika 30 9 8 13 34:43 26 15. Baglyasalja 30 7 4 19 25:60 18 16. Hajógyár 30 4 5 21 21:77 13 Épületgépész* technik usokat veszünk fel. cs általános gépész* technikusokat, akiknek villanyszerelés vagy vízszerelésben gya­korlata van. Nógrád me­gyei Tanácsi Épitőlpari Vállalat Salgótarján Nagy- csáté dűlő 2. A Salgótarjáni Állami Áruház „Korszerű otthon kiállítást“ rendes a József Attila Kultúr otthonban, BEMUTATÁSRA KERÜLHEK. Modern lakószobák, szőnyegek, függönyök, és terítési bemutató! A kiállítás november 18-tól 25-ig minden nap 10 órától 18-ig tart nyitva.