Nógrád. 1965. szeptember (21. évfolyam. 205-230. szám)

1965-09-21 / 222. szám

1995. ' szeptember 21. kedd NÖGRAn Kisterenye jól élt a lehetőségeivel Kisterenyei Bányász—Békéscsabai Előre 3:0 (1:0) Kisterenye. 500 néző, v: Radő. KISTERENYE: Cser­a játékrészben nemcsak kiegyenlíthettek volna, de a nák — Király, Dobrocsi, győzelemhez is közel álltak. Orosz — Bibók, Juhász Magyar, Kovács, Szeberényi II, Szeberényi I„ Kaszás. l’DZÖ' Szabó István. BÉ­KÉSCSABA: Kucsera — Rád- helyzetet. Az 57. percben Bócsik. a Sít. percben Dobó. á 70. percben Szurgent majd öt perc múl­va Míklya hagyott ki nagy nai, Frankó, Szí kora — Papp, Rieger — Miklva. Bócsik, Szurgent, Dobó, Kuba. ED­ZŐ : Szombati György. Igen élénk iramú változa­Az utolsó tizenöt percben jött csak föl a hazai csapat. A 76. percben Kaszás futott el a balszélen. Ma gvar átlépte a labdát és a jó tos mérkőzést vívott a két ütemben befutó Szeberényi csapat. Az első félidőben II. tíz méterről nagy lövéssel többet támadó hazaiak Ma- küldte a hálóba. 2:0. öt perc gyár góljával megszerezték s vezetést. múlva a kaputól tizennyolc méterre a vendégek szabály A II félidőben visszaesett talankodtak, a megítélt sza­badrúgást Szeberényi II. védhetetlenül lőtte a háló­ba. 3:0. a Kisterenye. Ekkor a Békés­csaba vette át a játék irá­nyítását. Teljesen kapujuk­hoz szorították a hazaiakat, de a csatárok a legjobb hely­zeteket is kihagyták, vagy a . ... nagyszerűen védő Csornák Szeberenyi II ill: tisztázott. A vendégek ebben Szurgent. Jó: Csemák, Dobrocsi. Frankó, Kihasználatlan helyzetek Pénzügyőr SE- Nagybátonyi Bányász 2:0 (1:0) Pasaréti út, 400 néző, v.: ítélt tizenegyest Szalai I« ér- Magyar Zoltán PÉNZÜGYŐR: tékesítette. 1:0- Biikei — Szalai IL Zalai, -m-j-u Haralambidisz - - Kisházi, A go! » második félidőben Makádi — Bocsi, Koroly, Sza- szemmel láthatólag letörte a iái I. Sülé. Kopier. EDZŐ: bányász csapatot és az 54. Míksovszky Zoltán NAGY- percben újabb gólt értek el a BATONY: Bulyovszy — Sza- hazaiak. Egy jó labdával lai, Veres, Kovács — Kupcsu- Kapfer szaladt el a balszé- lik, Szántó — Huszár, Hor- len, Szalai I. elé gurította, váth, Kozik. Hevesi, Mátrai- aki védhetetlenül lőtte a lab- EDZÖ: Újházi István, dát a hálóba, 2:0. A gól után Mezőnyjátékkal indult a feljött a Nagybátony és szép játék Az első helyzet a támadásokat vezetett a ha2aí- nagybátonyi kapu előtt adó- ak kapuja ellen. A 63. perc- dott, de Koroly lövése a ka- ben Havasit a 66 percben pufán csattant. Öt perc múl- pedig Mátrait buktatták a va Szalai I. kézzel ütötte be büntető területen belül, de a labdát a vendégek kapujá- a játékvezető sípja néma ma- ba, de a játékvezető Jól látta radt- A 87. percben Mát- az esetet és a gólt nem adta raí egyedül tört kapura, de Mecser Lajos nagyszerű győzelme Prágában Mecser Lajos, a Salgótarjáni BTC hosszútávfutója vasárnap Prágában, a Rudé Právó ha­gyományos nemzetközt futó­versenyén szerepelt. A rajt­nál 16 országból igen erős mezőny gyűlt össze. A 70 in­duló hat kilométeres távon bárom nagy kört tett meg. A rajt után kialakult egy ötös élboly, amelyben Mecser is helyet foglalt. A harmadik körben, a cél előtt egy kilo­méterrel Mecser Lajos erősí­teni tudott, elhúzott a többi­ektől és végül mintegy 10 méteres előnnyel ért a célba, a belga Roelants előtt. A prágai versenyen Mecser Lajos 16:50,4-es idejével ti j pályacsúcsot futott A régit 17:0,3,6-al Jurek tatrtotta 1959- t«L Mecser első helyével a ma­gyar csapat győzelmét Is biz­tosította ebben az igen erős mezőnyben. t meg. A 32. percben Kozik tőrt kapura és tizenhat méterről leadott lövése alig kerülte el Bükéi kapuját A 44. perc- _____ b en egy ártatlannak látszó Huszár beadás szállt a nagybátonyi kapu elé. Szántó senkitől sem zavartatva, érthetetlenül kéz­zel ütötte el a labdát A meg­gólhelyzetben kapu küldte a labdát mellé Jók; Zalai, Haralambidisz, Kisházi, Mahádi. ill.: Bu lyovszky, Veres, Horváth, és NB n. KELETI CSOPORT Ez történt a megyei bajnokságban A megyei I. oszályú lab­darúgó bajnokság vasárnapi fordulójában is akadt néhány meglepetés. Ide kell számíta­ni a listavezető St ZIM vá­ratlan vereségét Somoskőújfa­luban, s a Sajgó győzelmét Dejtáron. Győzött a bajnok­ságra törő Karancslapujtő is idegenben. A vasárnapi forduló ered­ményei: St Üveggyár? *Zp. Bányász 1:0 (1:0), Balassa­gyarmati MÁV — Karancsal- ja 3:0, (3:0), HVCSSE — Ka- rancskeszi 3:0, Salgó — Dej- tár 3:0 (1:0) Szorospatak — Palotás 3:0 (1:0). Szécsény — Pásztó 2:1 (0:2), Karancsla­pujtő — Érsekvadkert 3:1 (2:0) Somoskőújfalu — St. ZIM 2:1 (1:1). A Totó 38. heti eredményei 1. Bp. Honvéd-Vasas 2. MTK-Csepel 3. Győr—Üj pest 4. Komló—FTC 5. Pécs—Dorog 6. ÖZd-SBTC 7. Tatabánya-Szeged 8. Egyetértés—Budafok 9. Oroszlány-Szhely 10. Budai Sp.-Várpalota 11. Szfehérv'. MÁV-Kap. 12. Izzó—Borsodi B. 13. Szegedi VSE-Bp. Előre plusz 1 mérkőzés 14. Foggia-Bologna 0:3 2 0:1 2 1:1 x 1:1 x 1 :l- x 0:1 2 3:0 1 0:0 x 0 ;2 2 4:0 1 K. 1:0 1 1:0 1 0:0 x 2:0 1 1. T5ger 25 14 7 4 48:21 35 2. Kecskemét 25 14 5 6 40:23 S3 3. SzoL MÁV 25 14 8 8 38:28 31 4. Bp. Spart 28 12 6 7 45;29 30 5. Borsodi B. 25 11 7 7 32:21 29 6. Pénzügy. 25 10 9 6 30:23 29 T. Bp. Előre 25 9 7 9 33:26 25 8. Miskolci B. 25 10 5 10 35:42 25 9. Szol. MTE 25 10 5 10 26.37 25 10. Gyula 25 8 7 10 30:30 23 11. KISTERT 25 8 7 10 28:34 23 12. Vasas Izzó 25 8 7 10 21:33 23 13. SZVSE 25 6 9 10 41:35 21 14. Nagybátony 25 7 7 11 24:38 21 13. D. Honvéd 25 7 7 11 22:35 21 16. Bcs. Előre 25 7 6 12 28;37 20 17. Martfű 25 6 6 13 29:44 18 18. Kisterenye 23 5 8 12 22:36 18 Kun Szilárd Európa bajnok Bukarestben 23 ország 30 versenyzőjével megkezdődtek a sportlövő euróba-bajnok­ság küzdelmei. Az első na­pon az önműködő sportpisz­toly és a férfi kisöbű sportpus­ka fekvő testhelyzetű ver­senyt rendezték meg. A vi­adal a magyarok szánjára jól kezdődött, ugyanis az önmű­ködő sportpisztoly bajnokság­ban Kun Szilárd az első he­lyen végzett. Csatanyerés Ózdon Salgótarján BTC—Ózdi Kohász 1:0 (0:0) űzd, 13 ezer néző, v: Ara- percben nyosi. SBTC: Szőke — Sándor dr.. Ferencz, Oláh — Szojka Toldi — Szalai, Kocsis, Kö­kény, Taliga, Básti. EDZÓ: Szűcs György. ÓZD: Balogh — Kovács, Frenkó, Temesvári — Vár­aljai, Murányi — Zalai, Ha­lápi, Lutz, Szendrei, Pintér. EDZŐ: Kárpáti Béla. Már a kora délelőtti órák­ban forgalmas volt az Ózd enyhült az ózdi Az ózdiak többet támad- nyomás s ekkor az SBTC tak, de támadásaikban irányított. Básti lövését véd- nem volt átütő erő. te Balogh, majd Szojka 20 Mindent Szendreitől vártak, méterről fölé lőtte a labdát. Az SBTC három csatárral Fordulás után is változa- támadott és jobbára védeke­tos jó iramú volt a játék. A 49. percben Szojka labdáját Básti 10 méterről bal lábbal nagy erővel kapura lőtte. A felső sarokba tartó lövést Palogh ki tornászta. Ismét az Ózd percei kő­zett a kilencven perc alatt Tegyük hozzá: nagyszerűen. A megerősített védelem nem ismert elveszett labdát Lel­kesedésben egymást múlták felül a védők Amikor alább­hagyott a hazaiak lendülete, mindjárt kezdeményezett az vetkeztek. fdé vezető országút A sál- Nagy munkában volt a hát- SBTC. Egy ilyen váratlan tá gótarjáni szurkolók az védharmas, Ferenczcel az élen, madásból született a győ. IBUSZ által indított külön- (]e nagyon sok dolga akadt zelmet jelentő gól is. buszokon, személygépkocsikon Szőkének is. $z 52. percben A fegyelmezetlen, nagy és motorkerékpárokon ígve- Szendrei lapos lövését véd­keztek a sorsdöntő mérkó- te, aztán Pintér beadását Za­zés színhelyére. Amikor iai és Szendrei elől szedte fel. megkezdődött a mérkőzés Nagy volt az iram, de még több mint ezerötszáz salgó­tarjáni drukker kiáltotta: haárá. stécé! Óriási buzdilás közepette indította útjára a labdát Kocsis. A hazaiak rövidesen meg­lelkescdésse! és okos tak­tikával játszó bányász csapat megérdemelten vá­gott vissza nagyobb az idegeskedés. Sok s tavaszi vereségéit és a két pont megszerzésével nagy lé pést tett a bentmaradás fe­'volt az átadási hiba. A 63 percben Toldi szabálvtalan- kodott. A megítélt szabadni- lé. gást Lutz végezte el és ve- Az SBTC kapujában Szőke szélyes lövését Ferencz szög- kitűnően védett. Sok veszé- letre fejelte. A 70. percben is- íves támadást hárított bizto- szereztek és egyre másra ve- mét Lutz szabadrúgását véd- san< öklözései nagyszerűek-r£->4f Ál.- i-oc-7/41 iroe 4rt ta #4*n k:i... i — C1.„ J I.Át ... . . ... ... zették veszélyes támadásai­kat. Először a 4. percben a kitörő Zalai elől szedte fel a labdát Szőke, majd Te­mesvári jobblábas lapos lö­vése suhant el a jobb kapu­fa mellett. Sándor dr. tisztá­zott meleg helyzetben Pin­tér és Halápi elől, az első ne­gyedórát meddő ózdi fölény jellemezte. A tarjáni csapat­ból Toldi és Szojka lőtt egy­szeregyszer kapu fölé. Megeredt az eső és a mér­kőzés végéig kisebb-nagyobb szünetekkel tartott. A ha­zaiak maradtak támadásban és az SBTC védelemre nagy munka hárult. Szendrei ve­szélyes beadását Ferencz há • lította majd Lutz 18 méter­te Szőke, majd két perccel voltak. Nagy próbát állt ki később Halápi lövését öklöz- a közvetlen védelem lo­te a mezőnybe az SBTC ka- rencz a levegőben és a földön is uralkodott a kapu előtere puvédője. A 77. percben váratlanul gólt ért el az SBTC. A bal oldalon Kökény ve­zette fel a labdát, összecsa­pott Kováccsal, de nála ma­radt a labda Egészen az alapvonalig futott, majd be­adott. Bástlt őrizetlenül hagyta Temesvári és a fiatal csatár az ötösről nagy nyugalommal a tehetetlen Balogh mellett laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0, ben Sándor dr. kitűnőm lombolt, ugyanígy Oláh < Toldi és Szalai szinte egy­mást múlta felül lelkesedés­ben. Mindketten nagyon so­kat dolgoztak. Szojka ta- pasztaltsága érvényesült Elő­retörésekor leadásai nem mindig sikerültek. Básti volt a legjobb csatár. Kökény és Kocsis mezőnymunkája di­csérhető. Taliga igyekezett Az ózdi kapuban Balogh jól védett, a gólról nem te­het. A védelem legjobbja Ko­, vács volt, utána Frenkó. Tt­A gól után néhány kétség- mesvári a sorrend. Murányi tel lőtt. szabadrúgása után a beesett támadást vezettek a „olt a jobbik fedezet. Elől labda a sorfalról szögletre hazaiak. Szőke először lábbal, Lutz jelentette a legfőbb ve- pattant. majd öklözéssel tisztázott Ha- szélyt. Távolról is vészéivé­Az SBTC szervezetten vé- Hpi elöl. Az utolsó tíz perc sen lőtt Halápi munkabírása dekezett. íz SBTC-é volt. Lapos adó- pintért néhány ügyes meg­A 28. percben Halápi lövése- gatásokkal néhány szép tá- mozdulása dicséri kor a labda a bal felső ka- madást vezettek. Ebben az Szokács László pufáról hagyta el a játék- időszakban többnjire az óz­teret. Ebben az időszakban dí kapu előtt pattogott a láb- a labdarugó nb l Szőke bizonyította, hogy biz- da tos kezű kapuvédő. A 20. Jó iramú, de alacsony szín­percben Lutz távoli lövését vonalú mérkőzést vívott a védte szépen. Az utolsó tíz két csapat. t. Vasas 20 13 2. FTC 1B 10 3. Bp. Honvéd 20 9 Alacsony színvonalú játék Petőfibányai Bányász—SKSE 2:1 (1:1) Salgótarján, 300 néző, v: elfutott, leadta a labdát az vendégek kezdtek jobban. Bálint- SKSE Libus — Va- üresen álló Alattyáninak, ek- A 60. percben Alattyáni nya — Kirisics, Bablena, — kor az SKSE védelem meg- futott el, beívelt középre és Cserven, Pál völgyi — Lovász, zavarodott, a balszélső visz- Kovács I. a 11-es pontról a Czuder, B. Szabó, Nyerges, szagúrított Horváthoz, aki az hálóba lőtt- 2:1- Zóiyomi. EDZŐ: Jancsó ötösről a jobb alsó sarokba A gó, ut4n az SKSE «. Sándor. PETÖFIBA i . K -■ .0 madott végig, de a csatársor “■ TöthKOTtr°Tóth‘ n’ _ pi£ A gól után az SKSE tá- szétesóen játszott. Az ered­ek Kovács I. Horváth, madott többet és a 25 perc- mény már nem változott. A Teklaty, Alattyáni. EDZŐ: b611 Zólyomi védhetetlenül mérkőzés különben alacsony Takács László. a felső sarokba a színvonalú játékot hozott. , A m^koztó két SKSE szög- macßsa!), a2 gKSE a Jó: Koza' PaP> Plesek- AIaty' lettel kezdődött- Ezt kővetően labdát j.j , tyárn, ül.: Kirisics, Bablena, Cserven lőtt két alkalommal A Vnáiodik féiíd6ben a Cserven. is a 16-ostol kapura. Majd szórványosan feljöttek a ven­dégek is, de egyáltalán nem jelentettek veszélyt az SKSE kapujára. A 20. perc­ben korszerű támadást veze­tett a Petőfibánya. Horváth A szerencsésebb csapat győzött Baglyosa íjai Bányász—Balassagyarmati Dózsa 1:0 (0:0) Kölcsönösen gyenge játék Zp. Építők —Tűzoltó Dózsa 1:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 300 néző, A kölcsönösen gyenge mér- v,: Zalai. ZP. ÉPÍTŐK: Pin- kőzésen a Zp. Építők kihasz- tér — Bozó, Hármasi, Lő- nálta egyetlen nagy helyzetét, rinc — Garádi, Gáspár — s így megérdemelten jutott a Mátrai, Tarlósi, Öze, Ponyi, két ponthoz. Jók: Pintér és Vilim. EDZŐ: Juhász Gyula. Bozó, Baglyasalja, 200 néző. B­A kezdeti nagy ZSE iramot a 12. percben lezúduló eső Az első félidő utolsó lassította le. Bár fölényben BÁNYÁSZ: Nagy — Szászi, percében Bartók megütötte Játszott a Építők, mégis Patkó, Pilinyi — Iványi, An- Bogárt, amiért a játékvezető a Tuzolto Dózsának volt óbb- - kiállította. helyzete. A 39. perc­ben született a mérkőzés A tíz főre olvadt vendégek egyetlen gólja, öze kitört a a második félidőben sokkal védők közül, Mátrainak to- töfobet támadtak, de helyze- vábbította a labdát, aki a teiket nem tudlak kihasznál- balösszekötő helyén tanyázó ni. Ebben a játékrészben a ponyinak küldte. Ponyi jó hazaiak csak ritkán vészé- helyzetben nem hibázott, a lyeztették a Dózsa kapuját. A kapu bal sarkába küldte a 75- percben Bogár kiugrott a labdát. 1:0. tizenhatoson belül, ketten is NB III. ÉSZAKI CSOPORT gyal II- — Stefanidesz, Föl­di, Kojnok, Angyal I., Bo­gár. EDZŐ: Ménich István­BGY. DÖZSA: Szuhánszki — Bartók, Kalcsó, Erdélyi — Ferencsik, Magos — Zárdái, Nagy, Sárközi, Miskolczi, Melega- EDZŐ: Tóth József. Változatos játék után a 14- percben volt az első komo­lyabb esemény A vendégek kapusa a tizenhatoson kívül kézzel ütötte el a labdát, pontosan Földi elé, aki egy­ből az üres kapuba lőtt. A játékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt és a hazaiak javára rendelt el szabadrú­gást. vezető túl szigorúan tizen­egyest ítélt- A büntetőt Koj­nok védhetetlenül lőtte a há­lóba. , és a iáték- A n‘ félidő eIeíe e . _ hazai fölényt hozott. A 49. tett veszélyt a Tűzoltó Dózsa ,A Balassagyarmati Dózsa-Bp. kapujára. Ezután feljöttek a Vegyiművek szeptember 6-án 2;l- vendégek is, de a csúszós ta- es álláskor félbeszakadt mérkő- lajon sok szabálytalanság és zést a Vélyin elért eredménnyel kő és Nagy, ill. Nagy, Sár- a játékvezető téves ítélete isazoiták.) közi, Magos- tette paprikássá a hangulatot ** büntető pont levonva. Jó: Szászi, Földi, Pat­4. Űjpest 3* Csepel 6. Tatabánya 7. Győr 8. Pécs 9. MTK 10. SBTC 11. Dorog 12 Komlu 13. Özd 14. Szeged allasa 2 40:16 31 2 45:21 25 5 36:21 24 7 36:25 22 6 29 :21 22 6 23:24 21 7 26:23 20 7 21:21 20 6 24:27 20 20 2 12 6 15:25 16 20 4 7 9 19:32 15 20 4 6 10 21:36 14 20 6 2 12 20:49 14 20 2 7 11 14:30 11 19 10 19 9 20 7 20 7 20 7 20 6 Elmaradt mérkőzések; FTC-Üj- pesti Dózsa (X.13.L FTC-CsepeJ (X. 20.) Bravó, SBTG1 Leírhatalan volt az öröm a pályán és a nézőtéren özdon az SBTC győzelme után. A csapzott és az esőtől is összeázott 11 SBTC-fiú egymás nyakába borult a hármas sípszó után. Először középen köszönték meg a tapsot, majd a lelátóhoz jöt­tek. a tarjáni szurkolókhoz. Meghajoltak, integettek, megköszönve biztatóik fára­dozását. amiért feláldozták pihenőnapjukat, eljöttek Ózd- ra és a szurkolást, aminek nem kis része volt abban, hogy a bányász csapat győz­tesként hagyta el a küzdőte­ret. A kerítés sem tudott el - lenállni a boldog pillanat­nak. Beugráltak a pályára a tarjániak, ölelték, csókoltá k a játékosokat, kijutott ebből mindenkinek. Szűcs György 1. SKSE 19 13 3 3 34:11 29 edzőnek is. Lengtek a bá­2. EVTK 20 12 4 4 45:22 28 nyászzászlók, több mini 3. Tűzoltó D. 20 9 6 5 27:17 24 ezerötszáz torokból hangzott 4. Bp. V.-műv.* 21 12 2 7 30:23 24 a stécé, stécé. 5. Sashalom 20 9 5 6 30:26 23 A bányászfiúk a sorsdöntő 6. Gyöngy. H. 21 9 4 8 28:22 22 ózdi mérkőzésen elsősorban 7. BEAC 19 8 6 5 33:27 22 küzdenitudásból, lelkesedés­8. B.gyarmat 21 9 4 8 29:28 22 ből szolgáltattak példát. Bi­9. Petőfibánya 21 7 6 8 29:27 20 zonyítva, hogy a nehéz per­10. Gyöngy. Sp. 21 9 4 9 38:36 20 cekben is helyén van a szi­11. Mlzserfa 21 7 4 10 31:36 18 vük. Még hat forduló van 12. Z.pálíalva 21 7 4 10 21:28 18 hátra. Ha a további mérkő­13. Hatvan 20 5 7 8 30:33 17 zéseken is ugyanígy érzik n 14. Baglyas 21 6 4 11 20:45 16 játékosok a felelősséget, mint 15. Statisztika 21 5 5 11 19:27 15 ez ózd elleni mérkőzésén, és 16. Hajógyár 21 2 4 15 13:49 8 a szurkolók hasonló féltér sei és becsülettel biztatják kedvenc csapatukat. akkor semmi baj nem lesz. Az óz- d1 :t pont napv lépés előre. Csak így tovább! Sz.