Nógrád. 1965. augusztus (21. évfolyam. 180-204. szám)

1965-08-10 / 187. szám

1965, augusztus 10. kedd 'IŐGRÍD 5 Az utolsó pillanatban Szőj ka góljával Komlói Bányász-Salgótarjáni BTC 1:1 (0:0) Salgótarján, 5000 nézó, v.: Vadas Gy. (Bállá Gy. Neuber dr.) Komló: Kiss — Komlói’, Csordás, Ruppert, Jerabek, — Lutz, Pataki I. — Garai, Rónai Lazaridisz. Bodai. Edző: Szöcs János. SBTC: Cserháti — Sán­dor II. Ferenc. Oláh — Szoj- ka, Toldi — Kökény, Kocsis, Horváth, Taliga, Básti. Edzp: Szűcs György. Nagy hőségben, jó iramban kezdődött a két bányász csa­pat találkozója. Az első ve­szélyes támadást Básti vezet­te a komlói kapu ellen. Ta­liga labdájával kiugrott de szögletre szerelték. Az SBTC támadott. Az 5. percben már má­sodszor iveitek szögletre a komlói, kapu elé a ha­zaiak. Básti beadása Ko­csis lábáról lecsúszott Horváth szöktette a fél pá­lyáról a balszélsőt, akit csak nagy üggyel-bajjal tudtak szögletre szerelni a komlóiak. A 7 percben veszélyezte­tett először a vendégcsapat. Garai 18 méteres nagy lö­vését Cserháti szögletre ütöt­te. A 12 percben Básti—Ko­csis a labda útja. Az ösz- szekötő lövésszerű beadását Kiss a komlóiak kapuvédője csak nehezen tisztázta. Az SBTC többet támadott az első negyedórában, mint ellenfele, de a megerősített komlói védelem jól állt a lá­bén. A második negyedórában egyre-másra vezette tá­madásait az SBTC ötös­fogata . A fedezetek jól támogatták a csatársort. A 19 percben Kocsis labdájával Kökény egészen az alapvonalig futott Beadása után a labda a ka­pufát érintve elsuhant a komlói kapu előterébe. (Hor­váth felugrott fejelni, de nem érte el a labdát). A 22. perc­ben Básti eselsorozat után lövésre szánta el magát. Bal­lábas lövése után a kapu­fáról pattant vissza a lab­da. A 33. percben Szojka a felezővonal tájékán nagysze­rű labdával ugratta ki Bás- tit. A balszélső kiugrott, ka­pura lőtt. Kiás közben ki­mozdult kapujából, a lö­vés nyomán a labda a jobb alsó kapufáról pat­tant vissza a mezőnybe. Az SBTC főleg a bal szár- nvon vezette támadásait. A játékidőnek ebben a szakaszá­ban feltűnt Básti kezdemé­nyező készsége. Fél óra el­teltével változatlanul nagy volt az iram, és az eddig jobbára védekező komlói csa­pat is vezetett néhány táma­dást. Rónai—Bodai. adogatás után a szélső lövése elkerül­te az SBTC kapuját. Egy jobboldali szabadrúgás után a 39. percben Garai beadá­sát Lucz nagy erővel kapu fölé lőtte. A 42, percben Bo­dai veszélyes lövését védte Cserháti. Fordulás után továbbra is változatos játékkal indult a mérkőzés. A 48. percben Bás­ti egy Kocsistól kapott labdá­val az alapvonal közeléből nagyszerűen tálalt kapu elé, de a belsők lekéstek a be­adásról. A másik oldalon Ró­nai ügyetlenkedett jó hely­zetben. Az 52. percben Kö­kény szöktette Horváthot a jobb oldalon. A középesapár beadott. Taligához került a labda, ö nagy erővel kapu­ra lőtte, de a tömörülő kom­lói védelemről a mezőnybe pattant a labda. Ezzel mint­ha el is lőtte volna puska­porát az SBTC. A komlói csapat átvetté a játék . irá­nyítását. Tervszerűbben adogattak és két gyors szélsőjük ré­vén veszélyesebben tá­madtak, mint az SBTC. Az 57. percben Komlói vá­ratlan előretörését csak ne­hezen tudta szögletre szerel­ni a Bányász védelem. Az SBTC szemmel láthatóan el­fáradt. A vendégcsapat irá­nyította a játékot. Bodai nagy lövése a bal kapufa mellett suhant el. A 75. percben vezetést szer­zett a Komlói Bányász. A fél pályán Lazaridisz nagy­szerű labdával szöktette az előretörő Ruppertet. A védel­met erősítő komlói játékos elindult a kapu felé a lab­dával. 1 Oláh és Ferenc kísérte, de nem tudott közbeavatkoz­ni. A kapuból a későn kiinduló Cserháti mellett Ruppert 14 méterről a ka­pu bal alsó sarkába he­lyezte a labdát. 1:0. A gól nem rázta fel a ha­zaiakat. Mezőnyjáték folyt a pályán, de ebben az időszak­ban is inkább a komlóiak veszzélyeztettek jobban. Már úgy látszott, hogy győztesen távozik a vendégcsapat, ami­kor a 90, percben Sándor II. mintegy 45 méterről a kom­lói kapu elé ívelte a labdát. Az elől tanyázó Szojka felismerte a helyzetet és az elalvó komlói véde­lem és a kapujából ki­mozduló Kiss mellett a kapu közepébe lőtte a labdát. 1:1. Újrakezdésre már nem volt idő. Változatos, jőiramú mér­kőzést vívott a két csapat. Az SBTC hatvan percen ke­resztül határozott fölényben volt. Ebben az időszakban három kapufa jelezte, hogy gólt érdemelt volna az SBTC. Két nagy helyzet is kimaradt. Később elfáradt a hazai együttes és a ven­dégek, akik taktikából és erőnlétből is jelesre vizsgáz­tak, átvették a játék irá­nyítását. Az SBTC játékán látszott, hogy a múlt héten pályánlevő csapat nem ke­vesebb. mint nyolc helyen megváltozott. A csatársorba beállított Horváth és Kocsis nem nyújtotta azt, amit vártak. Hogy mégsem vonult le vesztesen a pályáról az SBTC az Szojka leleményességének köszönhető. A Komlói Bányászban Kiss sokat volt munkában, felada­tát megbízhatóan látta el. A védelem legjobbja Jerabek volt, szinte teljesen lezárta az SBTC jobbszárnyát. Jól rombolt Ruppert is. A fede­zetek mezőnymunkája dicsé- hető. Elől a sokatmozgó Ró­nai mellett a két gyors szél­ső. Garai és Bodai játéka di­csérhető. Mindketten kapura is veszélyesek voltak. Cserháti az SBTC kapuvé­dője megbízhatóan védett. A hátvédhármasban Ferenc vé­gig egyenletes teljesítményt nyújtott. Oláh és Sándor II. a második félidőben bizony­talankodott. A két fedezet so­kat dolgozott. Szojkának kö­szönhető az egyik pont. Elől Básti, különösen, első félideji, lendülete és frissessége emel­hető ki. A többiek csak igye­keztek. Vadas György játékvezető hibátlanul látja el feladatát. Szokács László Az NB II. Keleti- csoportjának eredményei Szolnoki MÁV—Vasas Izzó 3:1 (1:1), Kecskeméti Dózsa — Szegedi VSE 2:0 (2:0). Pénz­ügyőr SE—Bp. Előre 0:0, Egri Dózsa—Martfűi MSE 1:1 (0:0), Gyulai MEDOSZ—Borsodi Bá­nyász 0:0, Debreceni Honvéd— Szolnoki MTE 1:0 (1:0), Bé­késcsabai Előre—Bp. Sparta­cus 1:0 (0:0). A Keleti-csoport állása: 1. Eger 19 10 fi 3 32:16 26 2. Kecskemét 19 11 4 4 32:17 26 3. Bp Spart. 19 10 5 4 34:19 25 4. Szóin. MÁV 19 11 3 5 30:20 25 5. Borsodi B. 19 8 6 5 26:16 22 6 Pénzügyőr 19 6 9 4 23:19 21 7. Szóin. MTE 19 8 5 6 20:27 21 8. Bp. Előre 19 7 6 6 28:20 20 9. D. Honvéd 19 7 6 6 21:23 20 10. Nagybátony 19 6 6 7 23:27 18 11. KISTEXT 19 fi 6 7 21:25 18 12. Miskolci B. 19 7 4 8 24:33 18 13. Gyula 19 5 6 8 19:22 16 14. Vasas Izzó 19 5 6 3 16:22 16 15, Kisterenye 19 4 6 9 15:26 14 16 SZVSE 19' 3 6 10 28:32 12 17. Martfű 19 4 4 }1 24:39 12 18. Ecs. Előre 19 4 4 11 19:32 i2 Az augusztus 15-i III. fordu­lóban: Kisterenye—Kecskemét, Szolnoki MTE—Nagybátony. Sorokban Az Egyesült Államok női ás férfi atléta válogatottja Var­sóban Lengyelország váloga­tottjával mérkőzött Mind a női, mind a férfi viadalt az amerikai atléták nyerték. Férfiak: Egyesült Államok — Lengyelország 118:93, nők. Egyesült Államok —■ Lengyel- ország 59:57. A 200 metres női síkfutásban a lengyel Kir- szenstein 22,7 mp-el új világ­csúcsot futott Eledben befejeződött a Tal- Larsen sakkvilágbajnoki elő­döntő 9. játszmája. A talál­kozó döntetlenül végződött, így az utolsó mérkőzés előtt a páros mérkőzés 4,5:4,5. Az osztrákok ellen készülő magyar labdarúgó válogatott keret ma este Hamburgban játszik edzőmérkőzést. A ma­gyar válogatott keretből hi­ányzik a sérült Albert, viszont visszakerült Mathesz, Görocs és Tichy. Eddig 21 ország küldte el végleges névszerinti nevezését az Univer siádéra. A legtöbb ország atlétikában (18), úszás­ban (17), vívásban (17), és te­niszben (15) nevezett. Az ösz- szes bevezetett sportoló és hi­vatalos kísérő létszáma ed­dig 2012« Meglepetés született a lab­darúgó VB selejtezőjének XI csoportjában. Columbia 2:0 arányban legyőzte Chile csa­patát. Az első mérkőzésen a chilei együttes győzött 7:2-re Az eredmény azért is megle­petés, mert Ecuador kétszer is legyőzte Columbiát. A cso­portban már csak két mérkő­zés van hátra. Ha Ecuador otthonában legyőzi Chile csapatát, akkor Chile a leg­utóbbi világbajnokság harma­dik helyezettje kieseit a to­vábbi küzdelmekből. • Hétfőn három nemzetközi nagymester, kilenc nemzetkö­zi mester és négy nemzeti mester részvételével megkez­dődött Gyulán a Vili. Aszta­los Lajos sakkemlékverseny. A résztvevők a sorsolás sor­rendjében a következők: 1. Csőm, 2, dr. Paoli (olasz), 3. Gasztonyi, 4, Forintos, 5 Flech, 6. Lengyel, 7. Honfi, 8. Korcsnoj (szovjet), 9. Flórian, 10. Haág, íj. Günsberger (ro­mán), 12, Boriszenkó (szovjet), 13. Pírc (jugoszláv), 14, Sliwa (lengyel), 15. Kluger, 16, Ko’a- rov (bolgár). Jól játszott a csatársor Nagybátonyi Bányász—Miskolci B. 4:2 (3:1) Nagybátony, 1000 néző, v: Beleznay. Nagybátony: Bu­lyovszki — Szalai, Veres, Ko­vács — Kupcsulik, Szántó — Huszár. Mátrai. Kozik. Hor­váth. Regős. Edző: Laczkó Sándor. Miskolc: Boros — Csorba. Luczó, Váradi — Tóth, Varga — Domonkos Szabó, Futó. Paulás, Makiári. Edző: Pribelszky Gyula. Nagybátonyi támadásokkal indult a mérkőzés, mégis a 10. percben a vendégcsapat szer­zett vezetésj. Szabó egy labdá­val váratlanul kiugrott és a nagybátonyi védők kísérete mellett Bulyovszki hálójába lőtt. 0:1. Ä gól nem zavarta meg a nagybátonyi csapatot, mert három perc muiva egyenlített. Horváth elfutott a baloldalon, középre ívelt. Hu­szár átlépte a labdát és a jó ütemben érkező Kozik 13 mé­terről a bal sarokba lőtt. 1:1. Továbbra is a hazai csapat tá­madott. A 25. percben Hor­váth egy baloldalon vezetett támadás után beadta a lab­dát. A lövésszerű beadásba Csorba beletette a lábát, c,e úgy, hogy a labda a saját ka­pujába perdült, öngól 2:1. A 35. percben újabb gólt ért e) a nagybátonyi csapat. Mátra; jobboldalról éles szögből vetí- hetetlen gólt lőtt. 3:1. A második félidőben to­vábbra is a hazai csapat volt kezdeményező. Sokat támadott az ötletesen játszó nagybáto- nyi csatársor. Egy akció után Mátrai kapura fejelt. Boros már verve volt, de a gólba tartó labdát Váradi kézzel ki­ütötte. 11-es. A büntetőt Ko­zik értékesítette. 4:1. A befe­jezés előtt néhány perccel Szántó szebálytalan szerelése után a játékvezető tizenegyest ítélt. Ezt Domonkos a hálóba lőtte. 4:2. A nagybátonyi csapat meg­érdemelten szerezte meg mind a két pontot. A győzelemben nagy része van a javuló for­mát mutató csatársornak ,!n: Kozik, Mátrai, Horváth, Kup­csulik, ill: Boros, Makiári. A tlétika Országos vidékbajnokság Pécsett Mecser győzelme 1 500-on — Rúdugrásban harmadik Kiss Pécsett, kétnapos küzde­lem után befejeződött az or­szágos vidéki atlétikai baj­nokság. Nógrád megyét tíz versenyző képviselte a két­napos viadalon. Szereplésü­ket kevés siker kísérte. A legjobb eredményt Mecser Lajos érte el, aki 1500 mé­teren 3:43,8-cal új egyéni csú­csot futva biztosan győzött. Nagyszerűen szerepelt rúdug­rásban Kiss Imre, aki 370 centiméteres ugrásával új megyei csúcsot ért el. A töb­bieknek nem sikerült az el­ső három közé jutni. 1500 méter: 1. Mecser (Nógrád) 3:43,8, 2, Kiss Gy. (Győr) 3:40, 3. Stoll (Borspd) 3:48,8. 4. Nagy L. (Hajdú) 3:49,2. Rúd­ugrás: 1. Bakó (Csongrádi 390 pm, 2. Perlaki (Baranya) 380 cm," 3. Kiss (Nógrád) 370 cm. Ez történt az NB I-ben Bp. Vasas—MTK 1:0. (1:0). Népstadion, 55 000 néző, v.. Botics (jugoszláv). Góllövő: Puskás. Ferencváros—Budapesti Honvéd 2:2 (0:0). Népstadion, 50 000 néző, v.: Babutszek (osztrák). Góllövő: Havasi (2), ill. Tíehy, Nagy A. Győri Vasas ETO—özdi Ko­hász 6:0 (2:0). Győr, 8 000 né­ző, V.: Aranyosi. Góllövő: Var­sányi (3), Povázsai, Kiss, Kor­sós. Dorogi Bányász—Csepeli Vasas 0:0. Dorog, 6 000 néző, v.: Vízhányó. Pécsi Dózsa—Tatabányai Bányász 2:1 (1:6). Pécs, 12 000 néző, v.: Gere. Góllövő: Csies- man, Rádi, ill.: Szekeres, 1. vasas SC 15 9 4 2 27:13 28 2. Bp. Honv. 15 7 5 3 25:13 19 3. FTC 13 7 4 2 28:17 18 4. Pécs 15 7 4 4 18:12 iá Si Győr 15 7 3 5 22:13 17 6. tJ. Dózsa 14 8­6 30:21 16 7. MTK 15 5 6 4 20:18 16 8. Csepel SC 14 5 4 5 21:17 24 9­Tatabánya 15 4 6 5 13:18 14 10. ózdi K. 15 5 2 8 16:36 12 11. Komlói B. 15 4 3 8 15:24 21 12. Dorog 15 3 5 7 11:21 11 13. SBTC 15 1 8 6 10:21 14. Szeged 15 2 4 9 11:23 8 A labdarúgó NB I. 16. for­dulójának mérkőzései: Ferenc- város—Győr, MTK—Bp. Hon­véd, Tatabánya—SBTC, Kom­ló—Dorog, Csepel—Újpesti Dózsa, Szeged—Vasas, Ózd— Pécs. A Bányász csapat újabb veresége KISTEXT—Kisterenyei Bányász 3:0 (1:0) KISTEXT-pálya, 5Ö0 néző, v.: Huszár. KISTEXT: Kör­mendi — Kalmár H. Rubos, Sztanev — Molnár I. Sárosi — Vándort, Kalmár I. Sátori, Csörgő, Ivicz. EDZŐ: Fosa Eé- la. KISTERENYE: Kovács 1). — Kovács I. Dobrócsi. Grosz — Szeberényi 1. Koruhely — Lászlók, Létrái, Szeberényi II. Magyar. Kaszás. EDZŐ: Sza­bó István. Változatos játékkal indult a mérkőzés, de komoly gólhely­zet egyik kapu előtt sem adó­dott. A hazai csapat a 30. percben szerezte meg a vezető gólt. Egy támadás után kava­rodás támadt a kisterenyei kapu előtt és Csörgő lövése nyomán a lábak között a lab­da a hálóban kötött ki. 1:0. A gól felrázta a vendégcsapatot és néhány veszélyes támadást vezetett a KISTEXT kapuja ellen. Magyar cselszorozat után a 16-oson belül jó hely­zetben kapu mellé lőtt A második félidőben a ha­zai csapat átvette a játék irá­nyítását és támadott. A kis- tepenyei védelemre nagy mun­ka hárult. A vendégek csak a 60. perctől tudtak ismét egyenrangú ellenfelek lenni. Nagy volt a küzdelem és az egyenlítés a levegőben lógott. A 73. percben Szeberényi I. megsértette a játékvezetőt, amiért a kiállítás sorsára ju­tott. Az esetért megítélt sza­badrúgást Ivicz a hálóba lőt­te. 2:0. A gól megzavarta a kisterenyei csapatot. Teljesen védekezésre kényszerültek! A 36. percben Csörgő beállítot­ta a végeredményt. 3:0. A két csapat nagy kfszdel- det vívott. A Kisterenyei Bá­nyász mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Szebe­rényi I. kiállítása nagyban be­folyásolta a végeredmény ki­alakulását. Jobb csatárjátéka révén megérdemelten győzött a hazai csapat.’ Jó: Sztanev, Molnár I, Sátort, Csörgő, ill. Kovács II., Dobrocsi, Szeberé­nyi II. Totó eredmények 1. 2. Vasas—MTK Törölve Dorog—Csepel x 0:0 3. SBTC—Komló X 1 :i 4. Fécs-Tatabánya 1 24 5. Oroszlány-Duna újváros 2 i:2 6. Egyetértés-BVSC 1 1:0 7. Székesfehérvár-DVSC 1 2:0 8. DVTK—Szombathely 1 1:0 9. Gyula-Borsodi Bányász X 0:0 10. Pénzügyőr-Bp. Előre X 0:fl 11. K. Honvéd-K. Kinizsi 1 1 :C 12. Pápa—Budai Spart. 1 2:1 13. Mosonm -Székf. MÁV X l:j 14. Esztergom-FVSK í 3:0 plusz 1 mérkőzés 15. Nagybátony-Miskolci B. 1 4:2 AUGUSZTUS 21-IG v ARI VÁSÁR /7TT^V SOKFÉLE / S' 1 RUHÁZATI CIKK %ES <S*U0%-OS árengedménnyel a kijelölt áruházakban és boltokban I