Nógrád. 1965. augusztus (21. évfolyam. 180-204. szám)

1965-08-23 / 197. szám

1965. augusztus 23. hWÄ Nrto*An s Tíz emberrel játszott a Kisterenye Szolnoki MÁV — 4:1 Szoknak, 1 800 néző, v.: Wot- tava. Kölnök: Borói; — Füle, Abonyi, Józsa — Kfarkecz, B. Nagy — Tóth I, Tóth II Pin­tér. Csábi, Pálmai. Edző: Nagvszalóki András. Kistere­nye: Kovács II. — Kovács I. Dobrócsí, Orosz — Létrái, Bibók — Lászlók, Magyar, Szeber'ényi II. Koruhely, Ka­szás. Edző: Szabó István. A félidő 23. percében Ma­gyar megsérült és vállficamo- dással kórházba kellett szál­lítani. A tíz főre csökkent kis- terenyei csapat csak nehezen tudott ellenállni a hazai ro­hamoknak. A 30. percben Bi­bók szabálytalankodott, mint­egy 25 méterre a kaputól. A megítélt szabadrúgást Pintér értékesítette. 1:0 Nyolc perc múlva Pálmai elfutott a bal szélen. Beadása nyomán a jól érkező Tóth II. elé került a Nagybátony, 1000 néző, v.: Kaposi. Nagybátany: Bu- lyovszki — Szalai, Szántó. Ko­vács — Kupcsulik, Pozsár — Mátrai, Huszár, Kozik. Hava­si, Pintér. Edző: Laczkó Sán­dor. Martfű: Tasnádi — Er­dei, Seres, Molnár — Sütő, Horváth — Debreceni, Kiss. Szűcs, Mészáros. Mezőteleki. Edző: Horváth Ferenc. Nagybátonyi támadások után a 8. percben Huszár be­adását Mátrai 5 méterről ka­pu mellé lőtte. A 12. percben Kozik lőtt veszélyesen, de a lövés elkerülte a kaput. Hu­Az NB II. Keleti- csoportjának eredményei Egri Dózsa—Debreceni Hon­véd 3:0, Pénzügyőr SE—Mis­kolci Bányász 1:0, Bp. Sparta­cus — Borsodi Bányász 2:2, KISTEXT — Bp. Előre 2:1, Vasas Izzó — Szegedi VSE 1:7, Gyulai MEDOSZ — Szol­noki MTE 2:1, Kecskeméti Dózsa — Békéscsabai Előre 0:1. A KELETI CSOPORT ÁLLASA 1, Eger 21 12 6 3 35:16 33 2. Kecsk. 21 12 4 5 35:2p 2d 3. Szóin. MÁV 11 12 3 6 34:22 27 4. Bp. Spart. 21 10 6 5 38 2ö 5. Borsooi F. 21 9 7 5 2j:13 23 4. Pénzügyőr 21 7 9 3 24:20 23 7. Szóin. MTE. 21 9 5 7 23 :*> 23 8. Bp. Előre ?1 8 6 7 32:24 22 9. Nagybát. 21 7 6 8 24:29 20 10. KISTEXT 21 7 6 8 23.2® 20 11. Debr. H. 21 7 6 8 21:27 20 12. Misik. B. 21 8 4 8 27.33 20 13. Gyula 21 6 6 9 22:26 is 14. SZVSE 21 5 6 10 36:53 16 15. B. csaba 21 6 4 11 22.32 16 16. Izzó 21 5 6 10 17:35 16 17. Martfű 21 5 4 12 Zj.úÜ it lő. Kisterenye 21 4 6 11 18.53 14 Az augusztus 29­-i V. fordu­lóban: Debreceni Honvéd — Nagybátony, Kisterenye — Vasas Izzó. Kisterenyei Bányász (2:0) labda, aki 6 méterről gólt lőtt. 2:0. A szolnokiak nagy fölényben voltak. A II. félidőben tovább tar­tott a hazai csapat nagy tá­madókedve. A 65. percben Kaszás kecsegtető helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Az 50. percben már újabb gól­nak tapsolt a közönség. Is­mét Tóth II. volt eredményes. 3:0. A 79. percben Szeberényi II. 20 méteres nagy lövéssel csökkentette a gólarányt. 3:1. A hazaiak elemében levő jobbösszekötője, Tóth II. a 83. percben beállította a végered­ményt. 4:1, A tíz főre olvadt Kistere­nyei Bányász nem tudott el­lenállni a jó napot kifogó baj­nokaspiránssal szemben. Jó: Füle, B. Nagy, Józsa, Tóth II. ill.: Kovács I. Dobrócsi, Ka­szás. szár kétszer is mellé lőtte a labdát Támadott a Nagybá­tony. 35. percben Roziik 20 méteres nagy lövése nyomán a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A hátrale­vő időben teljesen védekezés­re kényszerült a Martfű. Vé­delmük ekkor eredményesen működött A II. félidőben továbbra is jó volt az iram. A hazaiak tá­madó kedve nem csökkent. A 75. percben sikerült gólt elér­ni. Mátrai kitört hátrasalkal- ta a labdát Huszárnak. Az összawtő a 16-os vonaláról futtából védhetetlen, gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. A gól után martfűi percek kö­vetkeztek gól nélkül. Változa­tos játékkal telt el a hátrale­vő idő. A Horváth nélkül kiálló hazaiak csak. nehezein győztek a lelkesen játszó és jól véde­kező Martfű ellen. Jó: Szalai, Szántó, Pozsár, ill.: Tasnádi, Seres, Horváth. Boglyasai ja, 400 néző, v.: Fehér M. A baglyasaljai csa­pat a következő összeállítás­ban játszott: Geszti — Szászi, Angyal I. Pilinyi — Iványi, Stefán — Bogár, Földi, Nagy, Kojnok, Győri. Változatos, jó iramú mérkő­zést vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak töb­bet, a vendégek veszélyeseb­ben támadtak. Geszti ragyo­góan védett. A 25. percben Földi lőtte az első gólt. Fordulás után továbbra is a Baglyasalja veszélyeztetett. Ötezer után tízezren is MECSEK REKORDJA OSLÓBAN Oslóban a férfiak atlétikai Európa Kupa középdöntőjé­nek első napján új magyar csúcsot futott tízezer méte­ren Mecser Lajos. A győztes belga Roelants mögött: 23:31,2 perccel állított fel új magyar rekordot. A régit Iha­ros tartotta 28:t2,8-al. A győztes Roelants ideje 28,10,6 Űj Európa rekord. Egy héten belül ez már a második rekordja a kitűnő salgótarjáni hosszútávfutó­nak. A londoni ötezer méteres csúcs után most tízezer mé­teren is Mecser Lajos tartja a magyar csúcsot. Szerdán: BEAC - SKSE mérkőzés Szerdán- újabb erőpróba előtt áll az NB III Északi cso­portjának éllovasa az SKSE labdarúgó csapata. Budapesten kerül megrende­zésre az első fordulóból elma­radt BEAC—SKSE labdarúgó mérkőzése. A találkozó rend­kívül fontos a salgótarjáni csapat szempontjából. Miután a legutóbbi fordulóban a Tűz­oltó Dózsa és a Vegyiművek csapata is vereséget szenve­dett, az SKSE a Mizserfa el­leni győzelemmel növelte pontjainak számát a fenti két csapattal szemben. Ha szer­dán sikerülne mind a két pon­tot megszerezni, akkor az őszi második forduló után a Ko­hász csapat öt pont előnyre .tenne szert a második helye­zett EVTK-val szemben. A 60. percben Földi húsz mé­terről leadott nagy lövését a vendégek kapuvédője csak öklözni tudta és Kojnok be­pofozta a labdát. 2:0. Az utol­só tizenöt percben feljött a Vegyiművek, támadott, de csak szépítésre futott erejé­ből. Az élcsoportban tanyázó Vegyiművek elleni győzelem értékes és megérdemelt. Jól játszott a hazaiak közül: An­gyal I., Bogár, Kojnok, Gesz­ti (a mezőny legjobbja). Az NB III. Északi csoportjának eredményei Hajógyár — Hatvani Kinizsi 2:1, Sashalom — Statisztika 3:0, Gyöngyösi Spartacus — Petőfibánya 5:0, EVTK — Gyöngyösi Honvéd 3:1. A Zp. Építők — BEAC mérkőzés el­maradt. Jó játék a Dózsa rangadón Balassagyarmati Dózsa—Tűzoltó Dózsa 3:0 (2:0) Erős küzdelem Nagybátonyi Bányász—Martfűi MSE 1:0 (0:0) Értékes győzelem Baglyasaljai Bányász — Bp. Vegyiművek 2:1 (1:0) Balassagyarmat, 500 néző, v: Kersevics. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Bartók, Kal- csó, Erdélyi — Ferencsik, Mahos — Bárdai, Nagy, Sár­közi, Miskolci, Melega. Edző: Tóth József. T. Dózsa: Szabó — Vágvölgyi, Papp, Della Márió — Kittnich, Nagy — Fligli, Ilii, Kázmér, Konkoly, Simonfi. Edző: Nagy József. Már a 7. percben gólt szer­zett a többet támadó Gyar­mati Dózsa. Sárközi 10 méter­ről élesen a hálóba lőtt. 1:0. A vendégek a 22. percben egyenlíthettek volna. Szu­hánszki azonban egy három méterről leadott lövést jó érzékkel védett. A hazaiak támadtak, a T. Dózsa védeke­zett. A 44. percben Melega baloldalról beadott labdáját Dárdai fejelte a kapuba. 2:0. Fordítás után továbbra is a hazaiak támadtak. Az 57. percben Melega egyéni akció után 6 méterről beállította a végeredményt. 3:0. Végeredményben biztosan győzött a Dózsa rangadón a balassagyarmati csapat, a gyenge csatársorral rendelke­ző vendégekkel szemben. Jó: Szuhánszki, Bartók, Dárdai, Melega, ill: Szabó, Kittnich. R. L. 1. SKSE 16 12 2 2 3Ő. 8 2. EVTK 17 10 3 4 3f.21 23 3. Tűzoltó D. 17 8 6 3 25:14 22 4. Vegyim. 17 10 2 5 24:19 2z 3. B. gyarmat 17 8 3 6 27:23 13 6. BEAC 15 6 6 .3 27.21 U 7. Sashalom 17 7 4 6 25.25 18 8. Gyöngy. H. 17 7 3 7 22 18 17 9. Gyöngy. S. 17 7 2 6 52:29 16 10. Halv K. 17 4 7 6 26:?.8 Iá 11. Petőfib. 17 5 4 8 25.25 14 12. Mizserfa 17 5 4 8 23:27 14 13. Baglyas 17 5 3 9 17 37 13 1 d. Statisztika 17 5 2 10 15:24 15. Z.pálfalva 1« 4 4 8 15:22 12 16. Hajógyár 17 2 3 12 11:45 7 Szerdán: BEAC — SKSE mérkőzés. Az augusztus 29-i III. fordulóban: Petőfibánya — Bgy. Dózsa, Mizserfa — Zp. Építők. Statisztika — SKSE, Gyöngyösi H. — Baglyasalja. Megkezdődött az Universiade M adarász Csilla oz első bajnok — Olimpiai mezőny vívásban — Jól szerepeinek a magyar versenyzők A budapesti Universaide a Népstadionban szinpompás megnyitással kezdődött. Mintégy 60 ezer néző jelenlé­tében dr Prima Nebiolo a FISU elnöke köszöntötte a részvevőket, majd Kállai Gyula, a Minisztertanács el­nöke megnyitotta a nagy ver­senysorozatot. Az Universiade első bajno­ka magyar versenyző lett. Madarász Csilla a 100 mé­teres női gyorsúszásban 1 :03.7-te! lett első , az angol Wilkinson és a szovjet Baba- nyína előtt. A négyszer 100 méteres női vegyesváltóban Magyarország ’ csapata győ­zött. és ezzel az első úszóna­pon két-két magyar és ame­rikai és egy nyugatnémet győzelem született úszásban. Vasárnap folytatták az úszó verseny eket Katona a 400 méteres férfi gyorsúszásban biztosan jutott a döntőbe. A 200 méteres férfi pillangó úszásban először az első fu­tamban az amerikai Robié ál­lított, fel 2:15.8 perccel új Universiade csúcsot, majd ezt a harmadik futamban honfi­társa Riker javította meg, két másodperccel. Két vízilabda mérkőzést is játszottak. Eredmények: Japán—Ausztria 6 2, NSZK— Nagy-Britannia 6 3. Magyar siker született a férfi tőrvívásban. Kamuti Je­nő megnyerte a döntőt, mely sorrendben a negyedik Uni­versiade győzelme volt Tor - no. Szófia és Porto Alegr» után a kitűnő magyar vívó­nak. Megkezdődtek a férfi tőrcsapatok mérkőzései is, A résztvevők négy csoportban vívnak a döntőbe jutásért. Teniszben a férfiak a leg­jobb tizenhat, a nők a lec- jobb nyolc közé jutásért lát­szották. A magyarok közül Szőkének sikerült a .nyolc ar’- döntőbe jutás, a nők közül Szél szerepelt a legjobban a negyeddöntőbe jutott. A tlétika Vereség Heves megyétől Magasugrásban Komka megyei női csúcsot ugrott A megyék közötti Béke- Kupa atlétikai viadal máso­dik fordulójában Salgótarján­ban az St. Üveggyár pályáján találkozott Heves és Nógrád megye atléta válogatottja. Az Egerben megrendezett első fordulóban Nógrád me­gye 526 ponttal kikapott, s mindenki arra várt, hogy a második fordulóban „hazai pályán” megszerzi a győzel­met Nógrád megye atléta vá­logatottja. Nem ez történt. A találkozón, súlyos vereséget pontkülönbséggel győztek. Az eredmény feltétlenül elgon­dolkoztató és reméljük az at­létika megyei vezetői megvizs­gálják mi volt a vereség okb. Elsősorban a női válogatott mondott csődöt. Egy szám .ki­vételével mindenütt taroltak a Heves megyei lányok. Volt olyan szám. ahol a rendezők negyedik embert nem tudtak kiállítani. A 800 méteres sík­futásban az egyetlen Nógrád megyei induló feladta a ver­senyt. Hiába igyekeztek a fér­ták behozni. Még annyit, hogy a balassagyarmati atléták (Perlaki és Schuchmann na­gyon kellett volna) eddig tisz­tázatlan ökok miatt távol ma­radtak a versenytől. Ami örvendetes, az az, hogy a jó formában levő Komka Magdolna újból megjayította-a női magasugró megyei csú­csot. Eredménye: 148 centimé­ter. Üj megyei csúcsot futott a 4x400 méteres férfi váltó, de kérdés, hogy a 300 méte­res pálya miatt lehet-e hite­lesíteni a scúcsot. szenvedett a vendéglátó együt- fiák, a női viadalon „szerzett” tes. A Heves megyeiek 1 079 nagy ponthátrányt nem tud­Sfl m. gáton biztosan győztek a Heves megyeiek. Mátrainé győz az időfutamban és a versenyt is megnyerik. Eredmények: nők: 80 gát: 1. Mátrainé (H) 14, 6 mp, 2. Köröskényi (H) 14,6 mp. 3. Kükkel (N) 15,8 mp. 200 m: ■ 1. Kock (H) 29,5 mp, 2.. An­yalosi (H) 29,8 mp, 3. Sán­dor (N) 31 mp." 80Ó'rtirT.' Gyu- lai (H) 2:32,3 mp, 2. Szigeti (H) 2:35,5_mp, Magas: 1. Kom­ka (N) 148 cm, 2. Olajos (N) 135 cm, 3. Ördög (H) 135 cm. Súly: 1. Kiss (H) 10,06 m, 2. Jakab (H) 10 m, 3. Kukell (N) 9,25 m. 4x100: 1. Heves í. (Kock, Körtvélyi, Angyalos!, Gyulai) 55 mp, 2. Nógrád: 56.2 mp. A női viadal végeredmé­nye: Heves 8 998 p, Nógrád 5 942 p. Férfiak: 200 m: 1. Takács (H) 23,2 mp. 2. Bambuk (N) 23.5 mp, 3. Géczi (N) 23,7 miv 800 m: 1. Glemba (N) 2:05 mp, 2. Balázs (H) 2:05,3 mp. 3. Mester (H) 2:10 mp, 3 0f>n m: 1. Hegyi (N) 9:31.8 mp, 2. Tábi (H) 9:53,8 mp, S; Máthé (N) 9:56,6 mp. Hár­mas: 1. Sándor (N) 13.20 m. 2. Kovács (N) 12,52 m. 3. Hor­váth (H) 12,48 m, Rúd: 1. Fo­dor (N) 350 cm, 2. Krenács (N) 300 cm, 3. Balogh (H) 290 cm, Diszkosz: 1. Kazinczi (N) 40.06 m, 2. Márkus (H) 36.64 m, 3. Erdélyi (H) 32,72 m. Ka­lapács: 1. Szepesi (N), 31.16 m, 2. Bakos (N) 30,90 m. 3. Márkus 28,06 m. 4x400: 1. Nógrád (Bambuk. Glemba, Fo­dor, Géczi) 3:34,2 mp. 2. He­ves 3:39,2 mp. A férfi via­dal végeredménye: Nógrád 9 644 p, Heves 7 717 p. Végeredményben a pontver­senyt Heves megye atléta vá­logatottja nyerte. 16 715:15 642 arányban a dekatlon táblázat szerint Totó eredmények 1. Egyetért.-Debr. 6:0 y. 2. Székf.—Szombh. 2:2 x 3. Oroszl.-BVSC 4.2 l 4. Buciafok-D.győr 5.0 1 5. Miskolc—Ganzm. 1 ;i x 6. Gy. MÁVDAC—Nyíreg.vh. 3.0 ] 7. Gy. Dózsa-Pécsi VSK 0 0 x B. Pápa—Kap. Kin. 0:2 2 9. Zaleg. TE-Z. Dózsa 0:1 ° 10. Magyó.-Várpalota í :3 7 11. Pécsi BTC-B. Spart. 0:1 •*» 12. Veszprém Szf. MÁV 5:1 1 13. Bpesti Spart—B.Bányász 2.2 x ti. jo lormában levő Komka újból jav iont a megyei csú­cson. Eredménye 148 cm. plusz 1 mérkőzés 14. KISTEXT—Bp Előre 2:1 l