Nógrád. 1965. június (21. évfolyam. 127-152. szám)

1965-06-15 / 139. szám

4 NŐGRÁD T«S5. iíniw T5. kedd Nagy lépés London íelé Magyarország—Ausztria 1:0 (1:0) Práter-stadion, 72 000 néző. Vezette: Schwinte, pj: Lacos­te, Fauucheux (mindhárom francia.) Magyarország: Géléi — Sze­pesi, Mátrai, Sípos, Ihász — Nagy I., Rákosi — Farkas, Bene, Albert, Fenyvesi dr. Ausztria: Szanwald — Hal­lá, Binder, Kremser, — Strumberger, Koller — Hirns- shrodt, Seitl, Buzek, Hot, Viehböck. Góllövő: Fenyvesi dr. A két ország közötti első VB. selejtező mérkőzésen a magyar csapat minden tekin­tetben jobbnak bizonyult A mérkőzés nagy részében irá­nyította a játékot és többet támadott mint ellenfele. Az Vasárnap a Szófiai Európa Bajnokság utolsó napján a nehézsúlyú súlyemelők léptek dobogóra. A 14 induló közül nagy meglepetésre Ecser Károly végzett az első he­lyen, 505 kilós össztcljesít- ménnyel. Második a bolgár Veszelinov 490 kilóval, har­madik Sztremplinger NDK 475 kilóval. NB I. férfi: SI. ZIM—Z. DANUVIA 3:2 (14, -3, -13, 6, 5) Salgótarján, v: Tar. Orkánszerű szélben .játszot­tak a mérkőzést ' Érdekes, hogy a ZIM 4:14-rői nyerte meg az első játszmát Lehet, hogy később melegszik já­tékba a csapat. Ok nem volt az elbizakodottságra az edző nyilatkozata alapján sem. Az­tán a következő két játszmát kiengedte a kezéből a tar­jám együttes. A magassági fölényben lévő vendégek ekkor igen jól ütöttek. Rend­kívül izgalmassá vált a mér­kőzés. A negyedik játszmá­ban széllel és nappal hátba biztosan nyert a hazai csa­pat. Ebből a helyzetből kez­dődött a döntő játszma is, és 8:4-es fordulás után bizto­san nyert a ZIM. Az együt­tesből kiemelkedett Monori L., mezőnyjátékával és ugyancsak jól időzített üté­seivel Monori J. és Szirmai, Tar .játékvezető mindkét fél részére helyesen ítélte meg ' a nagyon zavaró szél galibáit.. NB II. férfiak: OSC— ZP. BÁNYÁSZ 3:2 (8, -14, 13, -11, 6) Budapest, v: Vigh. Az egy vereséggel második heiyen álló budapestieket ütőerőben felülmúlták ugyan a pálfalviak, de a játékveze­tő egyoldalú bíráskodásával felőrölte a csapat idegeit. A harmadik játszmában például 13-0 re .vezetett a vendégcsa­pat, de a játékvezető a ha­zaiak egyetlen labdakezelési hibáját sem vette figyelem­be. A pálfalvaiaknak csak ÉM. Budapesti Belonáru- gyár. Bp. XXI., (Csepel) Rákóczi F. u. 289. azonnali belépéssel alkalmas rakodáshoz és kőővléshez férfi segédmunkásokat, va­lamint betonelem és mo­zaiklap gyártáshoz férfi és női segédmunkásokat- Fel­vételhez munkakönyv, Mil.lap, SZTK kiskönyv és tanácsi igazolás szükséges. Jelentkezés a fenti eim munkaügyi csoportjánál. Munkásszállást biztosítunk. osztrákok csak a második fél­idő egy részében voltak iga­zán veszélyesek. A magyar válogatott, ha nagy küzdelem­ben is, értékes győzelmet ara­tott és ezzel nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé. A VB-SELEJTEZÖ VI. CSOPORTJÁNAK ÁLLASA 1. Magyarország 2 110 2:1 3 2. NDK 2 0 2 0 2:2 2 3. Ausztria 2 0 1 1 1:2 1 A hátralevő mérkőzések időpontjai: (az elől állók ott­hon játszanak) Magyarország — NDK X. 10. NDK — Auszt­ria X. 31, Magyarország — Ausztria IX. 5. A nemzetek pontversenyé­nek végeredménye: L Len­gyelország 32 pont, 2. Szov­jetunió 31 pont, 3. Magyar- ország 22 pont, 4. Bulgá­ria 20 pont, 5-6 Csehszlová­kia, NDK 11 pont, 7-8. Finn­ország, Franciaország 8 pont, 9. Nagybritánia 7 pont, 10. Ausztria 3 pont, 11 Monaco 1 pont a tisztán földre ütött labdáit ítélte pontnak. Az új szabá­lyok adta lehetőséget nem en­gedte meg a vendégeknek. Az izgalmas mérkőzés tisz­ta játékideje is 95 percig tar­tott. A pálfalvaiak közül ki­tűnt jó játékával, főként üté­seivel Zalánfi és Lugosi. GÖDÖLLŐI VASAS—ST. PETŐFI 3:0 (11. 9, 11) Gödöllőn is nagy szélben játszották a mérkőzést A tar­talékosán kiálló St Petőfi így is egyenlő ellenfél volt az azonos képességű hazai csa­pattal szemben. Az együttes játékából azonban ezúttal is hiányzott a lelkesedés. A meglévő keveset pedig letör­te a sok téves játékvezetői ítélet. Az első játszmáiban ugyanis 7:3-as tarjáni vezetés után minden labdakezelési hibát észrevett a gyöngyösi játékvezető. NB II. nők': ZP. ÉPÍTŐK—SALGÖI BÁNYÁSZ 3:0 (12, 1, 12) A Salgóbányán lebonyolí­tott mérkőzésen a hazai csa­pat csak az első és a harma­dik játszmában nyújtott ki­elégítő, javuló játékot A pálfalvi lányok hálójátékában mezőnyben is felülmúlták a vendéglátókat. A második játszma önmagáért beszél. BP. HARISNYAGYÁR— SBTC 3:0 (6, 15, 10) Budapesten ismét bebizo­nyosodott: ha a második játszmát sem nyeri meg az SBTC, feladja a mérkőzést. A csapat mérkőzésein még mindig nem tudja nyújtani az egyénileg benne rejlő ké­pességet. Most még az ed- zőiárs hiánya is érződött a játékon. A második játszmá­ban ll:7-re és 13:ll-re is ve­zetett az SBTC, A csapat- szellem egyébként kitűnő az együttesnél, de játék közben nem biztatják, hanem hibáz­tatják egyi f ist a lányok, Ezért a vereség. Ökölvívás Kaposvári Dózsa— SBTC 15:5 Kaposvár: 500 néző. Vezet­te: Sárkány, Vári. Az SBTC ökölvívó-csapata vasárnap újabb fordulót ját­szott az NB I. B-s csapatbaj­nokságban. Kaposváron a Csiky Gergely Színházban megrendezett találkozón a képzettebb hazai csapat fölé­nyes győzelmet aratott. Bár ehhez erősen hozzájárult a játékvezetői tévedés is. Rét mérkőzésen fordított Ítéletet hoztak a bírák. Eredmények: (Elől a: kaposvári verseny­zők.) Légsúly: Zsiga pontozással győzött Simkó ellen. A tarjá­ni versenyző későn erősített. A harmadik menet az övé volt. Döntetlent érdemelt volna. 2:0. Harmatsúly: Tóth ponto­zással győzött Ajtai ellen. Szoros mérkőzést vívott a két versenyző. Tóth többet támadott. Rövid horgai bizto­san ültek. Ajtai ha bátrab­ban öklöz, nyerhetett volna. 4:0. Pehelysúly: Bedő pontozás­sal győzött Csonka elten. Szín­vonalas, jó mérkőzést vívott a két versenyző. Nem volt dulakodás. A rutinosabb Be­dő nyert. 6:0. Könnyű súly: Tőbi pontozás­sal vesztett Vanó ellen'. A mérkőzés a találkozó „sláge­re” volt, Vanó végig jól bír­ta a három menetet. Horgok­kal pontosan betalált. Tóba sok tenyerest ütött és fejelt is. Egyszer megintették. 6:2. Kisváltósúly: Horváth el­len Szatmári betegsége miatt nem indult. Szatmári várat­lanul belázasodott, az orvos így nem engedte mérkőzni. 8:2. Váitósúly: Papp pontozás­sal győzött Pergel ellen. Per­gel nagyszerűen kezdett Az első menet az övé volt A második és harmadik menet­ben kiegyenlítődött a küzde­lem. A bányász versesnyző határozottan jobb volt A já­tékvezetők nem így látták. 10:2. . Nagyváltósúly: Alföldi— Oláh döntetlen. Sok szabály­talankodás történt a mérkő­zésen. Elsősorban Alföldi ré­széről. Meg is intették a ka­posvári öklözött. A pontozók ezt nem vették figyelembe. 11:3. Középsúly: Dunajetz pon­tozással győzött Pintér ellen. Nagyon szoros volt a találko­zó. Pintér csak fokozatosam melegedett be. Az első menet Dunajetzé volt. Utána Pin­tér volt a jobb. A kaposvári versenyző sokszor szabályta­lankodott. A bírák Dunajetzet látták jobbnak. 13:3. Félnehézsúly: Kovács fel­adta Surján ellen,. Surján ro­hamozott. Az első menet vé­gén egy balhorogtól Kovács a földre került és a második menetre nem állt ki. 13:5. Nehézsúly: Fehér ellen Stefanidesz feladta. Nagy- ütésváltás jellemezte a mér­kőzést. Stefanidesz nem tu­dott kibontakozni a nagyon kemény Fehér ellen. Egyszer rá is számolta. A harmadik menetben Szerémi edző be­dobta a törülközőt. 15:5. Az NB I B állása J. Vasas 4 4 0 0 57:23 Í5 2. Kap. Dózsa 4 2 1 1 44:34 5 3. Szívári MÁV 4 2 0 2 41:34 4 4. Sal. BTC 4 2 0 2 32:48 4 *. Csepel 4 1 1 2 39:41 3 6. Dunaújv. K. 4 0 0 4 2o:56 0 T 157/2 typ. tini ver zális kotróhoz •Megvételre keresünk földmunka, felszerelést és tartozékot. Serleges mar­koló, árokásó marokho sszabbító stb. Cím: Nógrád megyei Tanácsi Építőipari Vállalat. Salgótar ján. Magyar siker Szófiában Ecser Európa bajnok Röplabda Nagy küzdelemben győzött a ZIM Megyénk NB. ll-es csapatai közül csak a pálfalvi lányok szereztek győzelmet Nehéz, de megéraemeit győzelem Nagybátonyi Hányass — KISTE XT 2:0 (1:0) Nagybátony, 500 néző, v: Soós B. Nagybátony: Bujovsz- ki— Szalai, Szántó, Stuhl — Horváth, Tari — Huszár. Ro­zik, Mátrai, Havasi, Regős. Edző: Laczkó Sándor. KISTEXT: Körmendi — Szeitl, KalmárlI., Ivitz — Molnár, Sárosi — Rubos, Kal­már I., Nikosz, Ludányi, Stranszki. Edző: Tóth Fe- rencz. A hazai csapat kezdett job­ban, enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. Az első negyed­órában a nagybátonyi csatá­rok támadásait könnyedén hárította a KISTEXT vé­delme. Az első nagy helyze­tet Kozik hagyta ki, ballábas nagy lövése elkerülte a kaput. Sajószentpéter, 1200 néző, v: Egervári. Borsodi B: Veres — Katona, Várhelyi, Négyesi — Benikő,. Tátrai — Kovács, Simka, Majzik, Juhász, Száraz. Edző: Kerekes Imre. Kistere- nye: Kovács II. — Király, Dahrócsi, Kovács I. — Bibók, Juhász, Szeberényi II., Bozó, Magyar, Kaszás, Koruhely. Edző: Szabó László. Hazai támadások vezették be a mérkőzést. Kovács II. két esetben is csak nehezen tudott tisztázni. A hazaiak irányították a játékot. A Kis- terenye csaik a 19. percben vezette az első támadást. Ko­ruhely közelről mellé lőtte a labdát. A 20. percben Koru­hely egy összecsapás után megsérült és a félidő végéig csak sántákéit a pályán. A 38. percben góllá értek a bor­sodi rohamok. Kovács labdá­jával Sinka kiugrott, a ven­dégek védelme lest reklamált és leállt. A csatár biztosan lőtte a labdát a hálóba. 1:0. A 44. percben Száraz közelről megszerezte a második gólt. Ezután a vendégcsapat átvet­te a játék irányítását. For­más támadásokat vezettek, de nem sikerült gólt elérniök. Mezőnyjáték következett. Re­gős előtt kínálkozott gólszer­zési alkalom, de a balszélső jó helyezetben kapu fölé lőtte a labdát. A 41. percben vá­ratlanul megszerezték a veze­tést a hazaiak. Egy hosszan előrerúgott labda Mátrai elé került, a csatár hanyatvetőd- ve kapura lőtt és a labda a hálóba kötött ki, 1:0. A gól után a vendégcsapat volt fölényben, de gólhelyzetet nem tudott teremteni. A második félidőben visz- szaesett a Nagybátonyi Bá­nyász és a KISTEXT irányí­A második félidőben Koru­hely nélkül jött ki a Kistere- nyei Bányász a pályára. A csatár izomszakadást szenve­dett és nem játszhatott. A 48. percben újabb gól született. Kovács lefutotta a kisterenyei védelmet és védhetetlenül lőtt a hálóba. 3:0. Kezdés után újabb gólt kapott a Kistere- nye, Kovács; egyéni játék után négyre növelte a Borsodi Bá­nyász góljainak számát. Ezu­tán lefékezett a hazai csapat és a Kisterenye is szóhoz ju­tott. Az utolsó gól a 82. perc­ben esett. Száraz a baloldal­ról ívelte be a labdát, Kovács elfejelhette volna, de késleke­dett és Simka nem hibázott, ö fejelte a hálóba az ötödik gólt. A minden csapatrészben jobb Borsodi Bányász még ilyen arány ban is megérdemel­ten győzte le a második fél­időben tíz emberrel játszó Kisterenyei Bányászt. Jó: Vár­helyi, Simka, Juhász, iH. Ko­vács II. Király. tóttá a játékot. Nikosz sza­badrúgása okozott kellemet­len perceket a hazaiak kapu­jánál. A 65. percben Szeitl 18 méterről leadott lövése nyomán a felső sarokba tar­tó labdát Bujovszki csak nagy bravúrral tudta szöglet­re menteni. A szögletrúgas után a labda átszállt a ka­pus feje felett, de Horváth a gólvonalról menteni tudott. A 70. perctől a Nagybátonyi Bányász irányította a játé­kot. A 88. percben újabb gólt ért el. A jobb oldalról Ko­zik ívelt be szögletet. Mátrai jó ütemben ugrott fel a lab­dára és védhetetlenül fejelt a hálóba. Alacsony színvonal, csapkodó játék jellemezte a mérkőzést. A KISTEXT egyenlő ellenfélnek bizonyult. A Nagybátony helyezetei alapján megérdemelten sze* rezte meg a két pontot. Jó: Szalay, Szántó, Stuhl, Mátrai, illetve Ludányi, Stranszki, Kalmár II. Az NB n. Keleti­csoportjának eredményei Pénzügyőr SE — Egri Dó­zsa 2:2 (1:0), Bp. Előre — Békéscsaba 4:1 (3:0), Kecske­méti Dózsa — Debreceni Honvéd 5:3 (3:2), Szolnoki MTE — Vasas Izzó 0:0, Gyu­lai MEDOSZ — Bp. Sparta­cus 1:0 (1:0), Miskolci Bányász — Szegedi VSE 1:0 (1:0), Szol­noki MÁV — Martfű 6:1 (3: ti KELETI CSOPORT 1. Eger K 8 5 2 28.12 21 2. Bp, Spart. 15 8 4 3 31 :*7 20 3. Kecskemét 15 9 2 4 23:16 20 4. Szol. MÁV 15 9 2 4 21:17 20 5. Bp. Előre 15 6 5 4 25:15 17 6. Pénzügyőr 15 6 5 4 21:17 r> 7. Szol. MTE 15 6 5 4 Ktf* 17 8. D. Honvéd 15 6 4 5 28:21 !6 9. Borsod 15 5 5 5 20:16 15 10. Nagybátony 15 5 5 5 13:20 15 11. Gyula n 5 4 6 17:18 14 12. M. Bányász 15 5 4 6 18:25 1-1 13. Izzó 15 4 4 7 í?:19 12 14. KISTEXT 15 4 4 7 14:23 1? 15. Kisterenye 15 3 6 6 11*?1 12 16. SZVSE 15 2 6 7 14:22 Ml 17. Martfű 15 3 3 9 19:30 9 18. B.-csaba 15 3 3 9 17:27 s Továbbra is hullámvölgyben Borsodi Bányász Kisterenyei Bányász 5.0 (2:0) Sakk SKSE győzelmek a megyei villámversenyen riel (SBTC) 6.5 pont, Bronner tő) 4 pont, Frink (SBTC) 3.5 (NB. Bányász) 5 pont, Ma pont. Kozák (Balassagyar .vú) kovnyik (Nb. Bányász) 4 pont 3 pont, Lantos (Karancslapu Németh J. (St. ZIM), Kaposi tó) 2 pont, Taksás (Bgvarmat) (SKSE) 3.5 pont, Juhász (Sc. l pont. ZIM) 3 pont, Balázs (SKSE) ^ versenyt Dóczy Miklós 3 pont. Szokács veretlenül lett el­ső. Egyenlő pontszám esetén t az egymás elleni eredmény | Nógrád megyei Sakkszövet­ség az Acélárugyári Művelő­dési Házban rendezte meg 1965. évi villámbajnokságat. Eredmények: Nógrád megye v.'lám csapatbajnoka az SKSE 1. (Szokács, Balázs, Váradi, Kaposi) 17 pont, 2. Nagyba- tonyi Bányász (Bronner, Ma- kovnyik. Pirók. Petre) 14.5 pont, 3. St. ZIM 14 pont, 4. SKSE II. 13 pont, 5 Ba­lassagyarmat 13 pent, 6 SBTC 8.5 pont, 7. Karancslapujtö 4 pont. Egyéni verseny: Nógrád me gye villám egyéni bajnoka Szokács L. (SKSE) 9.5 pont, 2. Kenyeres G. (SKSE) 7.5, 3. Váradi O. (SKSE) 7.5 non?. További sorrend: Pathő (SKSE), Horváth (SKSE). Gá’o­döntött. A B-csoportban rendezett versenyt dr. Telek A. (Pász­tói TSZ FSK) nyerte 9.5 pont­tal, 2. Palla Gy. (SBTC) 9 pont, 3. Gallai J. (St. ZIM) 8.5 pont. További sorrend- Zerenszki (Bgyarmat) 7.5 pont. Nagy (Karancslapújtő) 6.5 pont, Szabó (Bgyarmat) 4 pont, Schablik (SBTC) 5.5 pont, Sztremi (Karancsiapuj­Teke / Salgótarján nagygolyós bajnoksága Salgótarjánban a SüMSF tekepályán rendezték az 1965. é i városi nagygolyós bajnok­ságot. A versenyen az St Dózsa, az SKSE, a SÜMS'r és a Zp. Építők versenyzői vettek részt. A 14 fős me­zőnyből hat versenyző ju­tott tovább a megyei döntő­be. Salgótarján 1965 évi nagy- golyós egyéni bajnoka Ko­vács A. (SÜMSE) 444 fa. 2. Miskei (SKSE) 432 fa, 3. B. nyus (SKSE) 431 fa. 4. Fu- (SKSE) 429 fa, 4. Kovács J. (SKSE) 428 fa, 6. Győri (Sí. Dózsa) 427 fa. Rendkívül nagy küzdelem­ben győzött Kovács. Megle­petés, hogy a továbbjutó hat versenyző közül négy SKt tekéző. A megyei bajnokságot A Zp. Építők tekepályáján rendezi a megyei szövetség június 20-án. A PRÓHIRDETÉSEK FEKETE SALAK díjtalanul kapható a Salgótarjáni öblös- üveggyár Rákóczi úti salaktárolójából Kérjük az érdekel­teket, hogy súrlódás elkerülése érdeké­ben éjszakai műszak­ban is szállítsák a salakot. Előre be­jelentés esetén a sa lak töltéséhez sze­mélyzetet is biztosí­tunk. Felvilágosítási ad az energia­osztály. Telefon. Sal­gótarján 13-50, 225 mellékállomás. 10 000 km-i futott fekete Psnnóma el­adj. Cím: Kiss Ottó Baglyasalja, Brenz- alja. ELCSERÉLNÉM Budapest X. kerület­ben levő 2 szobás :él komfortos laká­somat St. Vásáriéi: környéki 2 vagy 3 szobás Iakasra. „La­káscsere” jeligére Salgótarjáni Hirdető. ELCS ErIlNSNK »Starjáni 1 szobás hálófülkés összkom­fortos lakásomat 2 szoba összkomfortos lak isra. V ásártér környékén. ,»Na­gyobb lakájt aka­rokjeligére St. Hirdető. MODERN összkom­fortos családi ház azonnali beköltöz­hetően eladó. Got- tpfjvnann Slarján Lo­vász J. 9. Rokkant- telep elején. CSEPEL Danúvia motorkerékpár jó­állapotban eladó. Tar. Sallai u. 6. Eladó kiváló álla­potban ievő 445-ös Skoda személy gép­kocsi, Cím: Somos­kőújfalu Fóldmű- vesszöve ékezeti Ital- bőit.