Nógrád. 1965. június (21. évfolyam. 127-152. szám)

1965-06-01 / 127. szám

4 nögrad 1965. Június 1. kedd Súlyos vereség — lélektelen játék Pécsi Dózsa—Salgótarjáni BTC 4*0 (1;0) Pécs 14 000 néző Bir­csák. (Temesvári, Kaposvári). Pécs: Rapp — Hernádi, Mó­ricz. Kincses — Vaida. Hala­Raoo mezőnybe öklöz- reséeet szenvedett az SBTC te. Bár esélytelenül utazott a A 30. percben Cserháti össze- csapat Pécsre, de a szurkolók csapott Komáddal, a szélsőt és a szakvezetés is szoros si — Goór. Gvörkő. Dunai levitték a pályáról. Később eredményt várt dr. Csdcsman, Konrád. Edző: visszatért de már csak sta­tisztált. Ezután az SBTC Qrczifalvi Cserháti István. SBTC: ______________________ _ S chmidt, Szojka, szóhoz jutott. Kocsis, Müller, Oláh — Szalai, Toldi — Kö­kény. Kocsis MüUer. váth. Jeck Edző: Grosics Gvula. Mindiárt kezdés után a Bécsiek vették át a iáték A hazaiak minden csa- natrészben felülmúlták az SBTC-t, melynek csa­társora a mérkőzés natrv részében lélektelenül. erőtienfil. látszott. majd Kökény hibázott a Hor- kaou előtt. Kökény elől me­rész kifutással mentett Raoo. A n. félidőben összeom­lott a salgótarjáni csa­_____ nat. A Pécsi Dózsa véeeredménv­irányítását. A sorozatos ha- Két perccel a kezdés után ben tíz emberrel korszerű, zai támadások már az 5. Hernádi -Goór volt a labda ió csapatjátékkal mée ilyen góllá értek. Csics- útia. arányban is megérdemelten A szélső Györkőhöz iát- győzött, szott. aki bárom védőt kicselezett, és a iobb sa­rokba lőtt 3:0. percben man hatalmas partdobása után a labda Gvőrkő elé került, aki 15 méterről ka­póra lőtt A labda a későn vetődő Cserháti mellett a jobb sarokban kötött ki. 1:0. A sói után továbbra is a Dózsa támadott. Cserháti több alkalommal tisztázott nehéz helyzetben. A salgótar­A pécsi csapatból Rann. Móricz. Vajda Dunai dr. és Kezdés után Vaida adott ió Gyork_°’ játszott jól A sal­lalbdát Dunai dr-hoz, aki isimét a fedezet elé tette. Vaida hat méterről nem hibázott. 3:0. A saleótariáni esaoat táma­dásaiból csak szögletre fu­pú tar iá,ni együttesből Oláh. Horváth, Kökény dicsérhető. iáni csapat csatársora csak a fjotta. Horváth maid Müller pécsi tizenhatosig jutott Horváth dolgozott sokat de a befejezésekkel ő is adós maradt. A pécsiek rohama­it elekor még iól állta a sal­gótarjáni hátvédhármas A 33. nercben Müller hatalmas szabadrúgását hagyott ki helyzetet A 85. nercben Györkő már a harmadik gólját lőtte. Dunai dr-tól kapott 16 lab­dát fakéonél hagyta Szálait és biztosan lőtt a hálóba. 4:0. Ismét naev alól arányú ve­A LABDARUGÓ ÁLLÁSA: NB I 1. Bp. Honvéd 11 6 3 2 21: 9 15 2. Üjpeseti D. 10 7 0 3 24:11 14 3. Pécsi D. 12 6 2 4 15:10 14 4. Ferenc v. TC 9 5 3 1 20:10 13 5. Vasas SC 10 4 4 2 16: 9 12 6. MTK 11 4 4 3 14:13 12 7. Csenel SC 11 4 3 4 15:14 11 8. Tatab. B. 11 3 5 3 9:11 11 9. GyőriV.ETO 10 4 2 4 9:10 10 10. Özcli Koll.SE 11 4 2 5 ’.3:20 10 11. S.tarjáni B. 11 1 6 4 S:17 8 12. Dorogi B. 11 2 3 6 8:19 7 n. Szegedi EAC 11 2 3 6 7:16 7 14. Komlói B. 11 3 0 8 9:20 6 Röplabda — napsütésben SALGÓTARJÁNI ZIM — NB H. NŐK: rezték meg a végső győzeí­NYÍREGYHÁZA 3:1 (H, — 13, SBTC — SZÉKESFEHÉRVÁ- met, melyhez elsősorban a mezőny legjobbja — Zatán- fi, továbbá Longauer és Virág járultak hozzá. KI FTC Z-J0 (10, 6, 15) Salgótarján, v: Bakó. Jó talajú pályán — egyre növekvő érdeklődés mellett két fölényesen s egy „rázó- SALGÓTARJÁNI PETŐFI — san” nyert játszmában győ- SZÉKESFEHÉRVÁRI FTC zott a Stécé. Kellemes meg- 3:3 (11, 10 ,—12, —9, 15) lepetés volt a tehetséges fi<a­Salgótarján, v: Hajduska. Az első játszmát aránylag TBá ütéseket elkapta a szél. a két csapat közötti ütőtech- könnyen nyerte a Petőfi. Ez- Majd szerencsésebb sorozat, s nika hazai fölénye döntötte után Székesfehérvár kereke­ei. dett felül. A 37 percig tartó 3d) (1, 3, 4) ötödik játszmában 10:10 után BP. OSC — SALGÖBÄNYA már 14:ll-ne vezettek a ven- Saigóbánya, v: Hajduska. dégek. Az önmagát felülmú- Az akarat és lelkesedés ló hazai csapat végülis a 13,7) Salgótarján, v: Bakó. A borús vasárnapokat de­rűs követte. Napsütésben, széüben győzelmek a tarjám pályákon. így dióhéjban. A legmagasabb szinten a ZIM-pályán kezdődött a is­itek. Rosszul indult. 5:0-ra ve- tál Müller Kati sokszínű já- zetett a Nyíregyháza. A ha- téka. A győzelmet elsősorban 6:5-re a ZIM vezetett. 8:8-ig kiegyenlített volt a küzdelem. Innen ütőföíénnye! biztos győzelem. A folytatás: egyre több idegeskedés után, kriti­kus hazai hangzavarban, nyír- hiánya okozta a súlyos vere- vesztesre álló mérkőzést az egyházi győzelem. séget. A jóképességű egyete- egymásután nyert négy érté­A harmadikban vőltceaBa- mista csapat lendületes, küz- kés ponttal megnyerték, mil felesleges vitákkal tar- dőstflusát állójátékkal nem — mátyus — kitett, feszült légkörben, itt- lehet kiegyensúlyozni. A fej­kü- lődés Saigon megállt. Az el­őtt felvillanó színvonal löribség mellett 2:l-re for- nökség sürgősen vonja le a dúlt javunkra a játszmaarány, látottakból a következtetést. A RÖPLABDA NB L ÁLLÁSA: A negyedikben Félegyházá- Kobán ütések, ejtések, jó helyre szálltak. 6:0. A folyta­tás már nem ilyen fölényes. Az idegek megnyugodtak. 9:6-ról az összeroppant ven­dégek már nem tudtak újíta­ni. győzött a ZIM. A győ- volt. BP. DÍJBESZEDŐ — ZP. ÉPÍTŐK 3:0 (7, 3, ÍZ) Budapest, v: Harangozó. Dági kivételével indiszpo- náltan játszott az egész csa­pat. A vereség még ilyen arányban is megérdemelt zeűemnek örültünk. A már elfelejtett s most újra vissza­térő disszonáns kísérőzené­nek nem. Jóval könnyebb és értékesebb lett volna ez a győzelem, ha a hibák nyomán meg-megújuló bírálatok he- falva. 2:0-ás vezetésnél 14:6- lyett az idegességet, biztató, os állásnál hat játszmalab- megnyugtató szavak vezettek dát hagytak ki. Majd 2:2 után NB n. FÉRFIAK: IP. ÉPÍTŐK — VESZPR] HAL AD AS 3:2 (9, 10, — 14, —8, ÍZ) Veszprém, v: Gáli L Nagyszerűen küzdött a Pál­1. Bp. Honvéd 9 8 1 26: 4 rr 2. Üjp. Dózsa 8 8 0 24: 2 16 3. Csepel 9 7 2 22: 7 16 4. Bp. Spartacus 9 6 S 18:13 15 5. Vasas 8 6 2 20:10 14 6. Debrecen 9 5 4 17:19 H 7. Vasas Izzó 9 4 5 17:19 13 8. Salgótarján 8 4 4 15:16 12 9. EVTK 9 3 6 13:22 12 10. Nyíregyháza 8 3 5 12:18 n 11. TFSE 9 2 7 13;22 íi 12. Z. Danuvia 9 2 7 11:25 n 13. Egyetértés 9 2 7 10:25 n 14. Farkaslyutc 9 1 8 9:25 10 Elúszott a harmadik hely CEGLÉDI VASUTAS — SKSE 15:5 Vasúm ao k°rült sor az NB II-es asztalitenisz-csapat­htonoksáe Medhlovíts-csonort- iában az utolsó fordulóra. A harmadik helvet eldöntő ta­lálkozón Salgótarjánban az SKSE asztaliteniszezői 15:5 arányú vereséget szenvedtek a Ceglédi Vasutas csapatá­tól, s így a csapat a tavaszi forduló "»tán a 4. helven végzett A találkozón a ™5--~ok mérkőzései után 2:2 volt az eredmény, maid a vendégek fokozatosan elhúztak és vée- eredménvben biztosan győz­tek a rendkívül idegesen lát­szó salffótarjáni asztaliteni­szezők ellen. Mattolt a vendégcsapat NYÍREGYHÁZI mse — SBTC 8:4 A meevei bainokcsaoatok Eszakterületi csoportjában úiabfo mérkőzést játszott az SBTC sakkcsapata A máso­dik fordulóban Salgótarján­ban a nyíregyházi MSE sak­kozóival mérkőztek a Bányász játékosai Az SBTC-klubinázíban meg­rendezett mérkőzésen az NB II. kapuiét d"-'"ető nvíresv- sakkozó1' fölényes győ­zelmet arattak A salgótarjá­niak közül mindössze Palla Gy, Lengyel és Aczél tudott győzni Rákóczi és Bremer döntetlenül mérkőzött Az utolsó három percben lőtt gólokkal Békéscsabai Előre—Kisterenyei Bányász 2:0 (0:0) Békéscsaba. 4000 néző. v: dett és Szeberényí IL aßt a Záihodszkv. Békéscsaba: Tóth kapuba Az 59. percben Kuba. — Ambrus. Radnai. Czikora majd a 65. percben Pap lövé­— Viczián. Román — Miklva. sét védte Szeberénvi II. Be- Pap, Szurgent, Dobó, Kuba. szorult a Bányász-csapat vt- Edző: Szilasi Vilmos. Kistere- szélvesen támadtak a toaza- nye: Csernák — Király, Dob- iák. A 72. percben Csernák rócsi. Orosz — Bibók. Juhász elfoglalta helyét a kapuban. A — Kovács, Szeberényi II., Ma- 87 percben Dobó húsz méter­gvar. Molnár. Kaszás Edző: ről leadott nagy lövése a Szabó László; felső kapufáról lem+tent Mintegy húsz Percen ke- Górnák kiütötte ugyan a resztül mezőnyjáték folyt az labda, de a partjelző meg- első félidőben. Ezután két al- hallgatása után a »'• r’»yeze- kalommal Dobó maid Szúr- tű gól ítélt Az utolsó perc- gent elől tisztázott meleg ben röviden szabadított fel a helyzetben Csermák. A 23. védelem, Dobó elé került a percben Molnár nagy lövése labda, aki 20 méterről bo- elkerülte a kaput Két perccel talmas gólt lőtt. 2:0. később ismét Molnár vészé- A többet támadó hazai lyeztetett, s Békéscsaba át- csaioat. ha szerencsével is. vette a iáték irányítását de de megérdemelten győzött a a kisterenvei védelem iól végig védekező Kísterenvei _ , ,, . Bánvásszal szemben. Jó: A másod»: félidőben is a , , _ . _ . , _ hazaiak irányították a látó- Amí>ras Roman- «= kot. Az 51; percben Csermák Csernák. Dobrocsi Saeberé- kisébb agyrázkódást szem ve- rrvi Ti. Nagy küzdelemben Nagybátonyi Bányász—Pénzügyőr SE 1.0 (1.0) Nagybátony, 500 néző, ve A 40. percben esett a mérkö- Losonrzi. Nagybátony: Bu-' zés egyetlen gólja, Kupcsu&k lyovszki — Szalai, Verese egy csel után Regőshöz ját- Stuhl — Kupcsulik, Tari — szott, ő Horváth elé küldte a Huszár, Horváth, Kozik, Ha- labdát, aki 20 méterről hatal- vasi, Regős, Edző: Lacztoó más jobbfelsősaricos lövéssel Sándor. Pénzügyőr SE: Bil- megszerezte a vezetést, s egy­kéi — Szalai n, Zalai, Hatra- ben a győzelmet jelentő gélt lambidisz — Fonyódi, Ma- , kádi — Sülé, Koroly, Szalai A n- ,felldoben a vendeged I.. Szabó L, Pataki Edző: vet®ók át a játék irányítását Miksovsziky Zoltán. Sorra vezették formás táma­dásaikat, de a nagybátonyi Jó iramban indult a mórkő- védelem péntekéit A 60, zés. A 15. percben Huszár percben Szabó L elől iiszté- előtt kínálkozott gólszerzési zott Bulyovszki, a 75. perc- alkalom, de a szélső hibázott ben FonyócRtól kapott lab- A Nagybátony többet és ve- dával Koroly hibázott óriási szélyesebben támadott A. 30. helyzetben. Az utolsó percek- percben Kozák nagy lövése ben teljesen védekezésre suhant el a kapu mellett A kényszerült a Nagybátony és 38. percben Havasi bombáját sikerült megtartania a két védte nagy bravúrral Büket pontot Az idegek harca volt SBTC—Ózdi Kohász 35:34 (19:16) Az SBTC női kosárlabda- látszott az SBTC Ez csapata vasámao Saleótar- maidmem megbosszulta ma- iánban mérkőzött a Gép- gát. Egv pontos hazai veze- íoari Technikum tornatér- tésnél az utolsó pillám atban mében. A tariáni lánvok a az ózdi Halász biztos ;.zic- következő összeállításban iát- cert* hagvott kL szottak: Vajvoda (5), Vadas (10), A 10 forduló után az NB Bariba (10) Szarnék (6) Bel- II. Keleti-csooortiában az la. csere: Stadler (2). Szabó SBTC a 8. helyen áll 14 (2). Lőrincz. Gasoarkovics. ponttal — 365:413-as kosár- Husovszkv; arámival. A tavaszi forduló A győzelem nélkül álló utolsó mérkőzését Debrecen- Özdi Kohász ellen — bár ben iátszák a salgótariáni végig vezetett —. könnyelmű- kosarasok volna le. önfeláldozó, jó játékkal sze­NB-s labdarúgó csapataink szereplése A héten lezajlott fordulókban sajnos csak NB III-as csapataink tettek ki magukért. Az SBTC Pécsett súlyos vereséget szenvedett és a hátralévő két nehéz mérkőzést (Győri ETO, Bp. Honvéd) figyelembe véve a csapat helyzete kritikus.A Nagybátonyi Bányász csak nehezen győzött otthonában. Az ellenfél a jóképességű Pénzügyőr SE a II. félidőben hadilábon állt a szerencsével. A Kiste- renyei Bányász három perc alatt kapott két góllal vesz­tett. de veresége megérdemelt volt, hiszen a Békéscsaba végig támadta a mérkőzést. Az SKSE ismét remekelt az NB Ill-ban. Pontszáma nőhet a riválisokkal szemben, hiszen vasárnap a Buda­pesti Vegyiművek csapatával Salgótarjánban játszik. Értékes döntetlent harcolt ki a Zp. Építők, a bajnokas­piráns Tűzoltó Dózsával szemben. A fővárosban lejátszott találkozón a helyzetek alapján a pálfalviak javára billen mérleg. A Bgy. Dózsa, gólzáporos győzelme nem keltett meglepetést, hiszen a Baglyas már hetek óta mélyen for­mája alatt játszik. A Mizserfa imponáló játékkal 3:0-ra nyert az élcso­portban tanyázó BEAC-cal szemben és bár a táblázat alsó felében helyezkedik el, teljesítménye biztató a Jö­vőt illetően. Két ellentétes félidei látott a közönség, a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jó: Bu- lyowszki. Havasi, Tani Veres, Szalai L Az NB II. Keleti- csoportjának eredményei Bp. Előre—Szegedi VSE 2:6 (1:0), Szolnoki MTE—Kecske­méti Dózsa 2:1, (2:1), Szolnoki MÁV—Miskolci Bányász 2:2 (2:1), Borsodi Bányász—Vasas Izzó 4:0 fl:0), Gyulai MEDCS/. —Egri Dózsa 2:1 (1:1), KIS- TEXT—Martfűi MSE 1:0 (0:0), Bp. Spartacus—Debreceni Honvéd 2:2, (2:1). A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Bp. Spart. 13 8 3 7 29:14 2. Eger 13 7 4 2 21: 8 ts 3. Kecskemét 13 8 1 4 22:12 17 4. Szol. MÁV 13 7 2 4 17:73 16 5. SzoL MTE 13 6 4 3 I5:t4 IS 6. Bp. Előre 13 5 4 4 21:14 14 7. Pénzügyőr 13 5 4 4 15:14 14 8. D. Honvéd 13 5 4 4 16:16 14 S. Gyula 13 4 4 5 V>:14 12 10. Borsod 13 4 4 5 13:H n 11. Nagybátony 13 ♦ 4 5 14:18 i 2 12. KIS TEXT 13 4 4 5 14:20 12 13. M. Bányász 13 4 4 5 16:23 12 14. Kisterenye 13 3 5 5 11:16 11 15. Békéscsaba 13 3 3 7 14:20 0 16. SZVSE 13 2 5 6 12:13 9 17. Izzó 13 2 3 7 l«:is 9 18. Martfű 13 3 2 8 17:23 3 Tocnászlányok a vasárnapi ifjúsági találkozó felvonulásán. Totóeredmények Honvéd—Vjp. Dzsa 3 1:3 Ferencváros—Csepel törölve Tatabánya—Vasas 3 1:3 Özd—Komló 1 3rf) Pécs—SBTC 1 4:0 Győr—Dorog 3 0:1 Egyetértés—DVTK x 0:0 MVSC—DVSC 1 2:1 Gyula—Eger 1 2-1 SZMTE—Kecskemét 1 3:1 D. Honv.—Bp. Spart, x 2:2 Genoa—Milan x 0:0 Varese—Juventus x 1:1 Triestina—Verona x 1:1 -l- 1 Lccco—Padova 1 4:1