Nógrád. 1965. május (21. évfolyam. 102-126. szám)

1965-05-04 / 103. szám

4 tröGIÄö TOR5. mf&s 1. Seat Nagyszerű kilencven perc Kister enyei Bányász—Szolnoki MÁV 3:0 (1:0) Kisterén ve. 1200 néző. v: formában lévő Mag var fciug- a karnis fölött kaoura emel- Vadas J. Kisterenye: Csemák rótt és eev csel után naav te. de a gólvonalon álló Abo- — Kiráiv. Dobrocsi. Orosz — só] t lőtt a iobb felső sarokba, nvl csak kézzel tudta azt ka- Bibók. Juhász — Honti. Sze- 2:0. A 14. nercben fellőttek r>u fölé ütni. A mesitélt. bün- berénvi II. Marvar. Szeberé- a vendégek. Ribók a tizenha- tetőt Masrvar a balsarokba nvi I. Kaszás. Edző: Szabó toson szabálytalankodott. a helyezte. 3:0. Továbbra is a László. megítélt szabadrúgást Tóth bányászok támadtak. A 37. Szolnoki MÄV: Borók - IL * s0ríalba .,lőtte- A J8- gereben szöglet utáni kavaro- Józsa. Abanvi. Csábi - Var- ?ercbe" Csernak a tizenha- das után Csabi a gólvonalról B Naev _ Tóth II Sü- ^0SQn kívül fene! mentett a n'öta ki a labdat. Ismét tüzi­l e' Pintér Szűcs. Edző: Nagy- szo1“* csa,tárok elől. A 19. iáték következett, maid szög­í T,- a-nHnác nerctől csaknem egykanura let szögletet ért a szolnoki folyt a iáték. Egy bedobás kanu előtt, de több gólt már Nansütéses. de szeles idő- után Juhász feiiel Magyarhoz nem sikerült lőni a minden ben a széltől támogatott ven- látszott, de a közéncsatár kö- részében lobban látszó ha- dégcsanat támadásaival kéz- zelről fölé lőtt. zai csaoatnak. dődött a mérkőzés, azonban Szinte nercenként szálltak A látottak alanián a Kis­a hazaiak hamarosan átvet- a kisterenvei lövések Borók terenvei Bánvász nagyobb ték a iáték iránvítását. Már a kapujára és a 36. percben gólaránnval is győzhetett vol­8. nercben a balra húzódó megszületett a harmadik gól. na. Jó: Csernák. Király. Magyar naav lövése a kanu- A szolnoki kapus a tizen- Dobrocsi Orosz és Magyar, fán csattant. Továbbra is kis- egyesre kifutva öklözött ki ill: Borók. Józsa. Szörf terenvei támadások követkéz- egy labdát. Honti lekezelte és T. A. tek. míg a szolnokiak ritka előretörései rendre elakadtak a nagyszerűen játszó hazai védelmen. A 19. percben Hon­ti* lövését védte a vendégek kapusa, maid egv nerc múl­va a bányászok megszerezték a vezetést. A tizenhatoson belül mintegy fél méterrel közvetett szabadrúgáshoz iu- Martfű, 500 néző v: Buzási. Mezőtelki a kapufára lőtte, tottak a hazaiak. Szeberenyi Martfű: Tasnádi — Száraz, Ezután mezőnyjáték követke­I. Szeberénvi II-hez gurította Seres, Molnár — Erdei, Hor- zett, melynek nagy részében a labdát, aiki a szétuffró sor- váth — Cziffra, Szűcs, Kiss, a vendégek tartogatták a lab- fal között a bal sarokba lőtt. Mészáros, Mezőtelki. Edző: dát. Ebben a játékrészben 1:0. Eléggé változatossá vált Horváth Ferenc. Nagybátony: igen alacsony volt a színvonal ezután a iáték. A 24. nercben Bulyovszky — Szabó, Szántó, és komolyabb helyzet egyik Tóth II. 25 méteres bombá- Kovács — Kupcsulik, Tari — kapu előtt sem adódott, iát Csernák ragyogóan véd- Veres, Huszár, Horváth Hava- A második félidőben a szél te. A másik oldalon szón tá- si. Vágner. Edző: Laczkó támogatásával feljött a Nagy- rnadás után Borók csak ügy- Sándor. bátony. Egymás után vezet­svel-baiial mentett Honti a kapu választásnál a ha- íí™;i j;án?a)<5asalka^, a elől. A 30. nerctől teljesen zaiaknak kedvezett a szeren- _ -íe—i ^ beszorúltak a vendégek. A 32. cse és széllel hátban kezdhet- nprr-upi. 'wu<™5r ,!!Íh v- nercben Szeberénvi II. elől ték a játékot. Kozik betegsé- de köSl kanu mentett Bórák. A 34. nerc- ge miatt Laczkó Sándor edző J^TSlrított. A 16 nercben ben Hanti szén támadás után kénytelen volt több változást UgyaT1cSajk Huszárnak volt le- a UH»» telvárffl fölé SS*» «SÄ*’V", küldte a labdát. kaPus védett. A 25. percben A 39. nercben Szeberénvi ^ taraiak máT^ 3 kereten síép támadás után Havasi n. lövése szállt fölé. A 43. nagy lövését csak bravúrral nercben Szeberénvi n. három „,®. . fa+'f tudta védeni a martfűi ka­védőt is kicselezett, de a ti- WÍ7tQ ^ a* bnneon pus. A szórványos hazai ta­gyenge Riap a csatáron si i Martfűi MSE—Nagybátonyi Bányász 2:0 (1:0) zenhatosról leadott lövését a a^tbb sanokta^tt^a ^’St Snhamsái^i^totte^"ef^ahol sTerénvf I®' bead iát Magvar 1:.°h f «záródott bányász f^dök mind^tl^A üsz- Szeberenvi I. beadasat Magyar vedelme sorra követte el a tá ni tudtak A tizennégy méterről mellé lot- hibákat. A 6. percben kavaró- ntSbátoínrí tóm^dások Irile- te. A megélénkülő szel tá- das támadt a vendegek ka- nére a 4Q percben mfgis mosatásával hazai rohamok púja eloL. A tizenhatoson be- hazaiak szereztek újabb gólt vezették be a második félidőt hd a védők szatelytalankod- Az MSE balösszekötőig. Mé- és a 12. nercben az igen ió tafc, de a megítélt büntetőt száTog a felezővonaltól várat­. lanul elfutott, három védőt is kicselezett ég védbetefilenül lőtte Bulyovszky hálójában a labdát. 2:0. Ä Nagybátony még ezután sem adta fel a harcot. Továbbra is támadott, de nem akadt egyetlen csa­tár sem, aki eredményesen fejezze be a támadásinkat. Jó: Erdei, Seres, Kiss, Cziffra. ill. Rulvovszky, Szántó és Hor­váth. NB H. KEEETI CSOPORT A salgótarjáni járás asztalitenisz bajnoksága A salgótarjáni járásban kát csoportban folyik az asztali­teniszezők járási bajnoksága. A rendező szövetség azért osztotta két csoportba a sport­egyesületeket, hogy némi uta­zási költséget ezzel is megta­karíthassanak. Ä két csopor­tos bajnokság befejezése után a két csoportgyőztes találko­zik egymással az abszolút bajnoki címért. Ennek a talál­kozónak a győztese jut tovább aztán a következő évben a magasabb osztályú megyei bajnokságban. Az Északi-csoport legutóbbi eredményei: St. Lendület— Rónabánya 15:5. Somoskőúj­falu—Zagyvaróna 16:4. Mén- kes— Mátraszele 11:7. A totó 18. heti eredménye 1 Doros—Szeged X 0:0 2. Miskolc—Budafok 1 2:1 3. Debr. Honvéd—Eper 2 o:l 4, Borsod—Bp. Spartacus X 0:0 5. Békéscsaba—Kecskemét 2 1:3 6. Kisterenye—Sz. MÁV 1 3:0 7. Z. Dózsa—ZTE 1 1:0 8. P. Bányász—Esztergom X 1:1 9 Budai Spart.—PBTC X 1:1 10. Palermo—I ecco X 0:0 11. Spal—Brescia 1 2:1 12 Venezia—Napoli X 0:0 13. Pro Patria—Verona 4- 1 X 2:2 14. Catanzaro—Potenza X 0:0 Bei Bella a nézők között Salgótarjáni Bányász — CR Belcourt 1:0 (1:0) Nagyszerű repülő út után csapata egyetlen gólját. A gól Zűrieken és Genien kérész- után lábra kapott a hazai tül csütörtökön a kora esti együttes is több támadást in- órákban érkezett meg Algír- dítottak. de az igen nasvsze- ba a Salgótarjáni Bányász NB rűen védő Cserháti, s a na- I-es labdarúgó együttese. A gyón ió formában lévő Fe- csanatot a repülőtéren az Al- rencz és Oláh rendre háríta- gíriai Nemzeti Bajnokságban ni tudott. Ebben a iátékrész- szerenlő CR Belcourt vezetői ben Cserháti több biztos eóí- fogadták. Labdarúgó csapa- nak látszó lövést hárított, tunk az éjszakai pihenés után a második félidő is a vei>- Dénteken délelőtt könnyebb dégiek támadásaival kezdő­edzést -tartott. dött. Technikailag teljesen felülmúlták vendéglátóikat, s A bányász^ labdarúgók szom- Szojka és Toldi nagyszerű baton délelőtt városnézésen labdáival rendre indították voltak, maid megtekintették támadásaikat. Több gólhely- az algíri dolgozók május el- zetet alakítottak ki csatára- seiei színoomoás felvonulá- ink, de a hosszú utazás, s a sát. A mérkőzésig még hát- szokatlan hőségben alább ha- ralévő időt pihenéssel, majd gyott erejük. _ Technikailag később taktikai megbeszélés- azonba!rl mindvégig uralták a sei töltötték el. P^0*’ amM a nézősereg nem egyszer viharos tapssal jutal- A számukra rakfcenő hőség- mázott. A CR Belcourt még ben. több mint 10 ezer néző az utolsó percekben sem ad­előtt az algíriai stadionban a ta tsl az egyenlítés lehetőse­következő felállításban lé- jf*’ ezek a támadások azon­nett nálvára a saltótariáni batl az lgen 30 f°«naban le­n.uvara a sauotanam v- SBTC védí?lime reTldire el. csapat: Cserháti - Sándor II akadtak. Az eredmény nem rerancz. Oláh — Szoika. Tol- v,^n02an di —Kriskó. Kocsis. Kökény. Horváth. Básti. A mérkőzés után — ame­A mérkőzés nézői között Ben [yen ott volt Mátyás László, Bella is helyet foglalt hazánk algíriai nagykövete is Az algériai csapat a Nem- “ a nézősereg ünneplésben . . , . , reiSizesitette az ertekes, első zeti bajnokság eiso be" idegenbeli nagyobb mérkőzé- lvezettie. ennen ezert Gro- g^n ej^r(. győzelméért a sal- sics Gyula azt az utasítást gőtarjáni labdarúgókat, adta játékosainak, hogy nvilt sisakkal, támadólag lénienek Szombaton este az együttes fel a hazai együttessel szem- tiszteletére coctail n?*tvt ren- ben. Ez sikerült is. több. szá- deztek, amelyen több neveze- mos esetben látványos tárna- tes politikus is részt vett. dást vezették csatáraink Kü- őzteg salgótarjónJ Ionosén Horvath es az ífiusr., ° , „ ^ gi válogatott Kocsis volt ele- együttes tegnap délután szállt mében, A salgótarjáni tárna- tó a Ferihegyi repülőtéren, s dások a 37. percben vezettek az esti órákban megérkezett eredményre. Szoika hossvú Salgótarjánba, indítását Horváth kanta, aki egyéni akcióból szerezte meg Somogyvári László ■seresöt röplabdában SALGOTARJÄNI PETŐFI mát és a mérkőzés helyzetét. — ZAGYVAPÄLFALVI A váratlan sikertől felbuz- BÄNYÄSZ 3:0 (5, 7, 13) dúlva magukhoz ragadva a Salgótarján, vezette: Szeré- kezdeményezést, pompás üté- nyi. sekkel gyűjtve pontjaikat biz­A Petőfi nem tisztelte a na- tosan győztek, gyobb tapasztalatokkal ren­delkező zagjvapálfalvaiak SZEKESFEHERVARI AKÖV— NB II-es múltját: A rutint ZP. ÉPÍTŐK. 3;0 (3, 12, 5. hallatlan nagy lelkesedéssel , , , egyenlítve két „sima” játsz- ^ Székesfehérvár* vezette: ma után, a harmadikban Nagy. 4:12-ről győztek. A színvona- A három tartalékkal játszó las mérkőzés egyetlen hiá- pálfalviak csak a második nyossága az ütések kevés játszmában voltak egyenlő száma volt. ellenfelek. A többi nagytu­dású — köztük egy váloga­tott — játékossal felerősített fehérvári lányok a mezőny- ALMASFÜZÍTÖI TIMFÖLD— benú a hálónál^ egyaránt felul- SBTC 3:0 (13,8, 10.) Nők: múlták ellenfelüket. n^Salgótarján, vezette: Szeré- ^ÄNYA^MS,3,4) Az SBTC lányok hazai ve­resége csak azoknak megle­petés akik nem látták a mér­kőzést. Az első játszmában már 12:6-ra vezettek. Azután semmi sem sikerült. A ven­dégek kilenc pontot nyertek az SBTC egy pontjával szem­ben, s megfordították a játsz­Budapest, vezette: Tóth. Igen elfogódottan játszot­tak a salgói lányok első ide­genbeli mérkőzésükön. Kerdi- né hiányát is nagyon érezték. Reméljük, hogy megszokva az NB II. légkörét, Saigon is megkezdik a pontgyűjtést. A wtogigßi kosárlabda bajnokság eredetién tjei A megyei kosárlabda baj­nokságban a középiskolások kéthetes szünideje miatt pi­henőre kényszerültek a részt­vevő csapatok. Ezen a héten azonban ismét megkezdődött a küzdelem a bajnokságban, amelynek legutóbbi eredmé­nyei a következők: Női mérkőzések: SBTC II.— St Közgazdasági Technikum 32:8. Legjobb kosárdobók: Stadler 12, Szarnék 10, Szabó 10, ill. Bacsó 4. Pásztói Gim­názium—SKSE 25:14. Legjobb kos ár dobók: Szappan 8, Ig- nácz 8. iE. Kassai 6. Férfiak SKSE—Pásztói Gimnázium 123:25. Legjobb Kosárdobók: Kovács 56. Csu­ka 39, Mosonújvári 15, ill. Csendes 14. 1. Fprer 9 6 2 1 16: 4 14 2. Kecskemét 9 6 1 2 14: 8 13 3. Bp. Spart. 9 5 2 2 19:10 12 4. Szóin. MÄV 9 6 0 3 10: 8 1? 5. Szóin. MTE 9 4 3 2 10:9 11 6. Bp. Előre 9 3 4 2 14* 8 10 7. Pénzügyőr 9 3 4 2 11:19 10 8. D. Honvéd 9 4 2 3 10:10 10 9 M. Bányász 9 4 2 3 13:13 10 10. Kisterenye 9 3 3 3 mm 9 11. Martfű 9 3 2 4 15:16 8 12. Gyula 9 2 3 4 10:11 7 13. Nasvbátony 9 3 1 5 11:16 7 14. KTSTEXT 9 3 1 5 11:18 7 15. Izzó 9 2 2 5 7: 9 6 18. SZVSE 9 2 2 5 10:15 6 17. Borsod 9 2 2 5 7:14 6 18. Békéscsaba 9 1 2 6 7:15 4 Baglyasi támadások, hazai gólok Bp. Vegyiművek—Baglyasaljai Bányász 4:1 (3:1) Budapest, 300 néző, v: Sza- a második félidőben a szél- baSlvasaliai iátékos a bazai- bó. Baerlyasalja: Geszti — lel hátban iátszó bánvász vet- ak kanuia előtt tartózkodott Szászi Patkó. Ivámyi — An- te át a iáték irányítását, de a amikor eav váratlanul előre gyal I.. Kőházi — Bogár. Föl- póUövéssel hadilábon álltak, vágott labdával a közéocsa- di, Antal, Kojnok, Győri. Ed- a 70. nercben a sportszerűt- tár elfutott és a kifutó Geszti ző: Ménich István. len'kedő Aneval 1-et a iáték- mellett beállította a végered­vezető kiállította. A tíz főre ményt. 4:1. Smelkó és Koslé- csökkent vendégcsapat ennek der hiánya, akik betegségük elemére támadásban maradt, miatt nem vállalták a iáté- mégis a Vegyiművek együtte- kot. nagyban éreztette hatá­só percekben már minden Jó: Kőházi. Bogár és Antal. Vereség tíz emberrel BEAC-Zp. Építők 3:1 (1;1) Kazár, 1500 néző, v: Blank. Az NB III-as megyei találko­zón a következő összeállítás­ban lépett pályára a két csapat: Mizserfai Bányász: Halász — Tőzsér IV, Berecz- ki, Balogh — Tőzsér I., Ra­dies — Szabó, Tőzsér III., Tó­tok, Tőzsér II., Sándor. Edző: Takács Dániel. SKSE: Lifous — Havasi, Kirisics, Bablena — Cserven, Pálvölgyi — Lo­vász, Nyerges, B. Szabó, Czu- der, Zólyomi. Edző: Jancsó Sándor. Nagy szélben, mindkét csa­pat nagy becsvággyal és nagy irammal kezdett. Az első percben hazai támadással in­dult a játék, egy hosszú elő­readott labdára Libus kifu­tott, fejjel a 16-oson kívülre továbbította és: Szabó nagy helyzetben az üres kapu fölé Orkánszerű szélben kezdő­dött a mérkőzés és a széllel szemben iátszó. tartalékosán kiálló Baglyasalja ellen a ha­zaiak már a 9. percben meg­szerezték a vezetést. A haza­iak iobbszélsőie villámgyor­san kiugrott, lefutotta a bá­nvász védőket és védhe+etle- nül küldte a labdát a hálóba. 1:0. A 21. percben szépített a Baglvasalia. A kiugró Antal elől a tizenhatoson belül kéz- Budapest, 300 néző, v: Mó- tér késett a kifutással, s a zel ütötték el a védők a láb- zis. Zp. Építők: Pintér —Öze csatár a hálóba továbbította a dát. A megítélt tiz.enegvest Gáspár, Takács — Bozó, labdát. 1:0. Ezután mezőny­Koinok értékesítette. 2:1. Vál- Hoffmann — Tajti, Mátrai, játék következett. A 27. perc­tozatossá vált a iáték. de a Garádi, Tarlósi, Tábori. Ed- ben Tarlósit a tizenhatoson 40. percben mégis a hazaiak ző: Juhász Gyula. Jól kezdett belül buktatta a hazaiak ka­szereztek úiabb gólt. A iobb- a pálfalvi együttes, formásán pusa. A csatár a fejére esett* fedezet 45 méterről lövésre gördültek támadásai. A 12. s oly súlyosan megsérült* szánta el magát és a széltől percben mégis a BEAC ért el hogy tovább nem vállalhatta támogatott labda Geszti háló- gólt. A menteni akaró Ta- a játékot. Ezután tíz ember­iának iobb felső sarkában kö- kacs belerúgta a labdát a ha- rel küzdött a pálfalvi együt­tött ki. zaiak jobbösszekötőjébe, Pin- tes. A 31. percben Mátrai elől kézzel tisztázott a tizen­hatoson belül a BEAC vé­delme. A megítélt tizenegyest Gáspár a jobb alsó sarokba lőtte. 1:1. Szünet után az első perc­ben a BEAC balösszekötője, Bácskái a balszélre sodródott, s a fölöslegesen kifutó Pin­tér fölött a hálóba emelte a labdát. Ezután visszaesett a játék színvonala. A pálfalvi csapat játékosainak. sem sike­rültek az átadások. A 82. percben nagy tömörülés ke­letkezett az Építők kapujánál s a nézők általános meglepe­tésére a játékvezető tizen­egyest ítélt, amelyet Bácskái értékesített. 3:1. A 90. perc­ben a kitörő Tajtit a hatoson szándékosan felvágták,, de a játékvezető sípja néma ma­radt. A vereség ellenére tíz em­berrel is javuló formában, harcos felfogásban játszott a Zp. Építők együttese. A vere­ség ilyen arányban túlzott nem a játék hű képét mutat­ja. Az Építők együtteséből Bozó és Mátrai emelkedett ki. Kihagyott gólhelyzetek SKSE—Mizserfai Bányász 1:0 (1:0) emelte. Ezután az SKSE tá­madott többet. A 10. percben Lovász jobboldalról kapura ívelt, Halász kiütötte a lab­dát, Zólyomi először a ka­pusba majd a visszapattanó labdát a hálóba lőtte. 1:0. A gól után továbbra is az SKSE támadott. Lovász előtt nyílt újabb gólszerzési alka­lom, de a csatár nagy hely­zetben hibázott Később a hazaiak is fel­jöttek és hosszú előreadott labdákkal közelítették meg az SKSE kapuját. A 30. percben Sándor távoli lövést küldött az SKSE kapujára és a lab­da a kapufáról pattant vissza a játéktérre. A hátralévő idő­ben mind két helyen adódott gólszerzési alkalom, de a csa­tárok minden alkalommal ki­hagyták a kínálkozó helyze­teket. A második félidőben az SKSE kezdett jobban, majd a hazaiak jöttek fel és 20 per­cen keresztül állandóan tá­madtak. Az SKSE időnként ekkor nyolc-kilenc emberrel védekezett. A hátralévő idő­ben változó játék folyt a pá­lyán. Lovász egy alkalommal elfutott és az elmozduló Ha­lászba lőtte a labdát. A 85. percben egyenlíthetett volna a hazai együttes. Balogh egész az SKSE kapujáig fu­tott, hatalmas lövést küldött a kapura, de Libus merész belevetődéssel mentett. A hát­ralévő időben az eredmény már nem változott. Jó: Ha­lász, Radics, Sándor, Szabó, ill. Libus, a közvetlen véde­lem és Zólyomi.