Nógrád. 1965. április (21. évfolyam. 77-101. szám)

1965-04-15 / 89. szám

4 W Ö G R A O !$83. áprffis W. Pontosztozkodás nélküli forduló .4* Üveggyár as élen — Pásztó megszerezte első győzelmét — Salgó ismét vesztett otthonában A megyei I. osztályú labda- Hamvai Márton. Maga&színvo- — Tóth. Turcsányi. Krakács, rúgó bajnokság 4. fordulója- nalú játékot mutatott be a Balogh. Percze. Edző: Kovács nak legfőbb érdekessége, hogy két sportszerűen küzdő esa- József. Narancsai ja: Bodor II. nem történt pontosztoszkodás pat. A vendégeik támadtak — Pál, Lukács, Kojnotk — egyetlen mérkőzésen sem. A többet, de kapura nem jelen- Memczel. Godó — Petik. Bo- listavezető St. Üveggyár ismét tettek veszélyt. Az egyetlen dor I.. Kovács. Szeraifdn. Sá- győzött idegenben. ráadásul gólt a 65. percben Oravecz S. volyi. Edző: Éliás István. A Érsek vadkert i óképességű lőtte egy tömörülésből balol- két csapat kevésbé átgondolt, együttese ellen. Pásztó is mag- dali beadásból. A 76. percben csapkodó játéka jellemezte az szerezte első győzelmét, még- Gregort és Oravecz A-t kiállx- egész játefeidőt A hazai csa- pedig a Zp. Bányász ellen, tolták. Jó: Rusz. Kovács. Hor- pátiból Szűcs balhátvédet már Meglepetés volt a ZIM nagy- váth. ill. Henyecz, Badó és a 28. percben kiállították arányú győzelme a Bgy. MÄV Erdősi. Az ifjúságiak döntő utánrúgásért. Ezután a vendé- tölött ám ezt nagyszerűen iát- előmérkőzésén Karancslapuj- gek vezettek több. de tervsze- szó csatársorának köszönheti, tő csapata 1:0 arányban le- rűtllen támadást A 60. percig Már csak Salgó csapata áll győzte az SBTC-t. pont nélkül a bajnoki tábláza­ton ST. ZIM — BGY. MÁV >•« (0:0) SOMOSKŐÚJFALU — SZOROSPATAK ?:1 (1:1) 10 emberrel játszó hazai csa­pat lelkes játékával, eredmé­nyes szórványos támadásaival is a maga javára fordította a döntetlenre álló naérfcőzést. PÁSZTÓ — ZP. BÁNYÁSZ 1:0 (1:6) Pásztó. 400 néző. v: Kaifeuk. SZÉCSÉNY — DEJTÄR 3:1 (0:0) Salgótarján. 300 néző. te Góllövők: Turcsányi. Percze, Fekete. St. ZIMr Telek — Tóth. Hl. Sávolyi. Jót Urbán, Somoskőújfalu. 300 néző. v: Lisztóczki, Várd. Piskátonisz — Kovács L.; Percze. ill. Bodor Nagy I. Somos: Erdei — Gőz, Handő. Flaskad — Nagy. Ban- II. Kojnok és Petik. Kemencsik. Czékus — Dénes, dur I., Molnár. Bandur II., Kollár — Balázs. Szvirák. Papp, Edző: Gáspár István. Princz. Tóth. Berta. Edző: Bgy. MÁV: Huszár — Beke, Csuberda Ferenc. Szorospatak: Fábián. Horváth I. — Rónási Balázs — Székely. Gellér. Ka- I.. Balázsy — Rónási II„ Fe­róczkai — Wieszt, Agárdi — dór. Demeter. Jónás. Horváth Pásztó: Kelemen — Veres, Kovács. Nagy Gy. Nagy K., II. Edző: Markói István. Mind- Tárd. Endrész — Szadeczki, Bettes. Petroleán. Edző: Sza- két kapu előtt sok helyzet adó- Dancsi — Siöi. Sző Hősi, Lu- bó László. Változatos, izgalmas dott az első főidőben a jóira- öányi. Klontet. Smolek. Edző: mérkőzést vívott a íkét csapat mú mérkőzésen. Szünet után Bodon Tibor. Zp. Bányász: Fe- Sok lövés szállt mindkét ka- a ZIM csatársora megélénkült kete — Kisházi. Serfőző. Fe- pura. A gólokon kívül a ha- és helyzetei alapján nagyobb rencz — Kiss II.. Mészáros — zaiak még kettő, a vendégek arányban is győzhetett volna. Mákus. Gyöngy. Nagy. Bartha, egy érvénytelent is lőttek a Góllövők: Bandur II. (3). Ban- Huszár. Edző: Huszár Gyula, sok kapufán kívül. A döntet- dur I. és Molnár. Jó: Piskáto- A 16. percben Smolek kapu­ién volna az igazságosabb rísz. Handó. Bandarr II.. Hl: rátört, 'hosszút szöktetett. Fe­eredménv. Góllövők: Balázs és Fábián. Horváth I és Rónási L kete kifutott eléje, de a keze Princz. ill. Bettes. Jó: Balázs köziül kicsúszott a labda, s a és Berta. ill. Balázs és Bettes. ST. ÜVEGGYÁR — balszélső könnyedén továbbí­ÉRSEKVADKER-T 3:1 (2."ft) tóttá a hálóba. Ezután is a hazaiak támadtak, majd a Ersefcvadfcert T00 néző. te félidő második felétől a ven- Fodor. St. Üveggyár: Molnár dóitok irányították a játékot. Saécsény. 300 néző. v: Lan- I. _ Uj. Diószegi, Pünkösdi — Szünet után nagy küzdelem gár. Szécsény: Oláh — Óra- Godó. Henglár — Jenei. Fe- alakult ki. A vendégek támad- vecz. Jancsó. Skoda I. — Ta- hérvári. Simon. Klement. Kot- tak többet, de az önfeláldozó- kács. Pék — Bagyinszki. Sko- Iár. Edző: Kovács János. £■- an védekező hazaiak megőriz- da I.. Vanya. Boros. Horváth. vadkert: Dósa — Záhorszki, ^ egygólos vezetésüket. A Edző: Kovács Ernő. Dejtár: Suth, Márton — Urbán, Ko- 85. percben Nagyot kiállítot- Mészáros — Gaál G.. Palán- vács _ Molnári Valcz. dr. ták. Jó: Tart. Dancsi. Smolek, ki. Nagy — Farkas. Gaál J. Dósa. Zsiga, Csontos. Edző: jg. küss h.. György és Bartha. — Bugyi. Szeneczei. Gáspár, dr. Dósa Ferenc. Már az 5. dr. Hatvani. Frankó. A mérkő- nercben gólt értek el a ven- KARANCSKESZI — SALGÓ zés túlnyomó részében a ha- dégek. Kollár szögletét Kle- 2:1 (0:1) zai csapat támadott. Csatárai merít fejelte a jobb felső sa­sok gólhelyzetet teremtettek, rokba. A 30. percben a kapus Salgó. 200 néző, te Bures, öt kapufán csattanó lövés és ;rezóből kipattanó labdát Je- K.-keszi: Zsidai L. — Barta, 15 szöglet is jelezte a fölényt nej gurította a hálóba. Több- Zsidai I.. Básti — Zsidai Gy„ Góllövők: Boros (2). Vanya nyíre a vendégek támadtak. Pál — Simon. — Juhász. Bás- ill. Gáspár. Jó: Oravecz, Pék, Szünet után többet rohamo- ti L.. Baksa. Kicsiny. Edző: Boros. ill. Palánki. Gaál J. zott a hazai együttes. A 75. Balkó László. Salgó: Macsuda percben Valcz nagy lövéssel T. — Schmida L„ Orosz. Med- szópített. Kezdés után az első ved — Szabó. Macsuda J. — támadásból Kollár éles lövés- Schmida E.. Genge. Kadlót. sei úiabb gólt szerzett a ven- Schmida A.. Sebők. Edző: Va- dégeknek. akik technikailag és dászi László. Alacsony színvo- taktikailag felülmúlták a ha- nalú mérkőzésen, kemény csa- Karancslapujtő. 500 néző. v: zai csapatot. Jó: Diószegi. Je- tát vívott a két együttes. A Dóra. K.-lapujtő: Rusz — nei és Fehérvári, ill. Suth. vendégek használták ki jobban helyzeteiket. Góllövők: Si­mon. Baksa. ill. Schmida E. Jó: Zsidai L.. Juhász. Baksa. ill. Sshmida A. és Szábó. és Gáspár. KARAN CSL APU JTÖ — H. VÖRÖS CSILLAG SE 1:0 (0:0) Laczkó. Kovács. Oravecz A. Molnár és Valcz. — Lavaj. Telek — Horváth, Oravecz S.. Tóth. Osgyáni, Klimiasz. Edző: Lantos Ede. Honvéd: Molnár I. — Mólnál J„ Kaliczka. Bogár — He­PALOTÄS — KARANCSALJA 3:1 (1:0) nyecz. Badó — Erdősi, Gregor. Palotás: Bóna — Urbán. Ko- Ludasi, Fiikor. Probst. Edző: vács L.. Szűcs — Kiss. Varga SOROKBAN Pele-Múzeumot létesítettek tes — családjával együtt Ta- Santosban nagy kedvencük- tabértyára költözött és a nek a brazíliai futballrajon- súlyemelés remetéjeként ^tel- gók. A múzeumban láthatók jesen egyedül, ám a hírek az összes trófeák, amelyeket szerint kettőzött szorgalom - Pele közreműködésével nyer- mai készül arra, hogy jú- tek a brazil labdarúgók. így niusban Szófiában az Európa- ott látható a szinarany Bra- bajnokságon aranyérmet sze- zil Kupa is. De kiállították rezzen, azt a kis cipőtisztító dobozt * is, amelynek tarlalTnából Fe­le valamikor a járókelők ci­pőjét fényesítette. Palotás. 450 néző. v: Máthé. \ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: Jutta Heine, a németek egykori futókirálynője végleg búcsút vett az atlétikától, de * nem a sporttól. Akármilyen furcsán hangzik, a csinos sző- A jubileumi ökölvívóver- ke futónő lóversenyeken sze- seny után az Európa-bajnok retné megkeresni ken ""rét. Kajdi János és három tehet- Nem fogadóként, hanem mint séges fiatal. Papp Tibor, Gu- lovagló. Első versenyén — ez la László és Balogh István mgrc;us 25-én volt — csak csaknek biztosra veaeti ki- gt látták, a lovát alig vették küldetését a május 22-en Bér- £gzrí, mert a versenyben ala- linben kezdődő Europa oa]- DOsan lemaradt. A ló neve nokságra. A többi hely sor- különben elé2 talá.ló; Miss sa a hétvégi országos baj nokságon dől el. Ultimo. Hát valóban az utol­só lett. Juttának van még egv terve: szeretne autóver­senyeken is részt venni. Man­fred Bockkal, a híres német Duna Kupa küzdelmei után tíz-tusázóval együtt, a na- önként adódik ez a kérdés, pókban utazik Dél-Afrikaba. A Tokióban csalódott vi- hogy rajtoljon élete első au- lagbajnok — mint ismere- tóversenyén. Mi van Veres Győzővel? A 1. St. Üveggy. 4 4 — — 7:1 8 2. Somos 4 3 1 — 10:4 7 3. K.lapujtő 4 3 — 1 9:5 6 4. St. ZIM 4 2 1 1 10:2 5 5. HVSC SE 4 2 1 1 6:2 5 6. Zp. Bányász 4 2 1 1 7:4 K.keszi 4 2 1 1 7:5 5 8. Bgy. MÁV 3 2 — 1 12:7 4 9. Szécsény 4 2 — 2 8:8 4 10. É.vadkert 4 1 1 2 5:8 2 11. Palotás 4 1 1 2 7:12 12. K.alja 4 1 — 3 6:13 13. Dejtár 4 1 — 3 3:11 * 14. Pásztó 3 1 — 2 1:5 2 15. Szorosp. 4 — 1 3 4:9 1 16. Salgó 4 — — 4 4:10— Labdarúgóié egyengetik a talajt Május 1-re elkészül az SKSE edzőpáh/ája Sok gondot okozott az SKSE sportolóinak, hogy nem volt a sportkörnek edzőpályája. Néhány évvel ezelőtt meg- keUett szüntetni az akkori edzőpályát az Acélárugyár bővítésének következtében. A sportkör elnöksége sokat fá­radozott az új edzőpálya lét­rehozásán és fáradozásukat eredmény követte. 1964-ben az SKSE-stcuMon mellett elkezdték építeni az új edzőpályát a Zöja-liget irányában. Az utóbbi időben teljes erővel folytatódták a munkálatok. A váUalat dol­gozói, sportköri tagok, a* szakosztályok sportolói társa­dalmi munkában tevékeny­kednek a 90x45 méteres szabályos méretű sportpálya befejezésén. A sportkör elnöksége égy tervezi, hogy a május 1-i sportrendezvények egyrészét már az új pályán bonyolíta­nák le. A szakosztályok kö­zül a labdarúgók szorgalmar san egyengetik a talajt, terí­tik a salakot. Érdekük mert elsősorban a labdarúgók hasz­nálják majd edzőmérkőzések­re a pályát. Az Acélárugyár tömegsportja is biztosítva lesz, hiszen kispályás bajnok­ságokra, kézilabda mérkőzé­sekre, kosár- és tollaslabda •versenyekre is alkalmas az új pálya. Nem sikerült a hasai győselem SBTC-Csepel 1:1 (1:1) Salgótarján, 5 ezer néző, v.: DUfára lőtte. Szinte MWtlent Soós B. (Bánhegyi, Lenkefi). a pálya. A két .salgó tar iám £e­SBTC: Cserháti—Sándor II., gézét jobbnál-jofbb labdákkal Ferencz, Oláh — Szojka, Tol- segítette a csatársort. A 70. ái — Kriskó, Horváth, Kö- percben egy szöeiet.rúgás »tán kény, Básti, László. Edző: Grosics Gyula. Csepel: Török — Vellai, Kiss, Villányi — Faludi, Kleibán — Sebes, Németh, Kalmár, Rottenbil­ler, Sebestyén. Edző: Keszt­helyi Mihály. . ,, .... , Formás SBTC támadással "f® fPolt. a közönség perce­indult a mérkőzés. Jobbolda- ^ tüntetett. Parazs volt a li támadás után Horváth hi- hangulat pályán es a nezo- bózott jó helyzetben. Az térén egyaránt A csepeliek _ai­Ferencz fejelt veszélyesen ka­pura. Beszorul* a csepeli csapat. A 71. percben Klóiban kézzel ütötte le a labdát a tizenha­toson belül. A játékvezető SBTC irányította a játékot. A csepeliek szórványosan tá landóan védekeztek a salgó­tarjáni csatársor nem tudta madtak és ez nem jelentett áttörni a kémény csepeli vé veszélyt. A 11. pereben jelenet adódott a csepe­li kap« előtt. döfatet. A 79. percben Krtstkó futott el nagyszerűen, de el­rúgta a lábdiát a kapu előtt. Horváth, majd Básti lőtt tá­Kriskő elfutott a jobbszé- volról mellé. len, beadását Básti kapás­ból küldte kapura. A labda egy csepeli játékoson irányt változtatva az alapvonalon túlra pattant. A szöglet rúgás Nem volt szerencséjük a csatároknak. A mérkőzés végeidé Ferencz nagyierejű szabadrúgása akad; el a sorfalban, SBTC roh-a­“ífu S!°íka .,ÍClSŐ .**" mokkái ért véget a játék. rokba tartó lövését védte szögletre Török, a lő. perc­ben Kökény hibázott jó hely­zetben, majd két perccel ké­Jó iramú mérkőzést látha­tott a közönség. A 90 percből az SBTC 80 percet támadott, sőbb ugyancsak Kökény nagy c|€ fölényét nem tudta gotokra lövése szállt kapu föle. A 24. percben gólt ért el a salgótarjáni csapat. Kökény elfutott a balszé­len, beadását László 15 méterről kapásból a; jobb- felső sarokba lőtte. 1:9. A gól után fékezett az iram­ból az SBTC és feljött Cse­váltani. A csepeli csapat szí­vósan védekezett és sikerült megmentenie egy pontot A látottak alapján m SBTC győzelmet érdé- — ejt volna. A salgótarjáni csapatban Cserhátinak nem akadt dol­pel. A 27. percben Ferencz A hátvédhármas is jól állt tisztázott meleg helyzetben, a lábán. A legjobb teljesít A 34. percben egyenlített a vendégcsapat. ményt a Szojka, Toldi fede­zetpár nyújtotta, mindketten A IB-oeon belül Ferenc kés»- Jól szerepeltek és pontosan ael ért a labdához. Tizen­egyes. A megítélt büntetőt Rot­ten biller értékesítette. 1:1. Csepeli támadásokkal ért; végeit az első félidő. A második félidőben a Cse­pel kezdett jobban, de rövidesen ismét az SBTC vette át a játék irányítá­sát továbbították a labdát. A csa­társorban László gólja és igyekezete, Básti javuló já­tékja, Kökény munkabírása érdemel említést. A csepeli csapatban Török jól védett, jól rombolt a közvetlen véde­lem, a fedezetek közöl Klei­bán volt a jobbik, elő! Né­meth és Sebes játéka tetszett. Soós játékvezető kiengedte kezéből a mérkőzést. ítéletei­Az 51. percben László bea-dá- ve^ az SBTC-t sújtotta. sát Toldi kapásból a felső ka­Szokács László j A megyei kosárlabda-bajnokság eredményei Megkezdődött a felszabadulási emlékverseny Hosszú szünet után kéz- 48:30. Kosárdobók: detét vette a Nógrád megyei (19), ill. Schmidt (12). kosárlabda bajnokság is. A Dániel seny is, melynek kereten be­lül már több mérkőzés lezaj­, . . . . .... ... Női mérkőzések: Bgy. Ba- a mérkőzéseket a bajnokságban ezidáig a ko- lasgi Gimn._Pásztói Mikszáth ma3U* M.^nepséSéte alka1' vetkező eredmények szülét- Gimn 57:25 Kosárdobók: maval tartjafc Csaba (33), ill. Szappan (17), Fér« mérkőzések: SKSE- Ferfí mérkőzések: SKSE— SBTC 59:38. Kosárdobók: Ko­Balassagyarmati MÁV 64:30. Pásztói Tsz—St. Gimn. váci5 a (26), Boronyad (16), Kosárdobók: Csuka (25), Ko- 77:15. Kosárdobók: Bars! (17), jjj Szarvas (14) ,,, ,,,, Bakos (14), Koós (14), ill. Me- f Bgy. MÁV—Bgy. Balassi TT _ _. Gimn. 77:73 Kosárdobók: Kal­Kovács J. (14), ül. Berkovits ÄR1^oT Koperla (6). vács A. (16), ill. Rith (11). SBTC—St. gimnázium 67:15. gyerla (10). Kosárdobók: Dániel (15). (9). Pásztói Tsz—St. gimnázi­um 52:36. Kosárdobók: Vass (24) ill. Kovács L. (29). . . Balassagyarmati Balassi Bá- a felszabadulási emlekver­lint Gimn.—Pásztói Mikszáth Gimn. 63:59. Kosárdobók: Sárkány (22), Turcsányi (19), ill. Kovács S. (16). SBTC—St. Gépipari Tech. Női mérkőzések: SBTC I.—■' A kosárlabdázóknál a baj- SKSE 51:9 Kosárdobók: Sza- noki idény után kezdetét vet- mek (21), Szabó (12), ill. Eis­ler (4). Atléták a szabadban Mezei futóba)nokság — kevés indulóval A Nógrád megyei Atlétikai Sző- Férfiak: Kölyök, 400 méter: 1. vétség vasárnap a Sebaj melletti Cszvald György (St. Rákóczi út) réten rendezte meg Nógrád me- 1:10 mp 2. Szummer Károly gye 1985. évi mezei futjbajnoksá- (St. Rákóczi út) 3:14 mp., 3. Gu- gát. A versenyen nem születtek lyás Pál (St. Rákóczi út) 1:21 mp. jó eredmények, ez elsősorban az Csapatban: 1. St. Rákóczi út. időjárásnak és a vizes, csúszós ta- Serdülők, 1000 méter: 1. Lan- lajnak köszönhető. Kevesen is in- tos Tamás (SKSF.) 2:57 mp., 2. dúltak, amihez nagyban hozzá- Kormos Gábor (SKSE) 2:53 mp., járult az iskolai szünet. Jellemző, 3. Zeke Gábor (SKSE) 3:05 mp hogy az általános iskolások kö- Csapatban: 1. SKSE, 2. SBTC, 3. zül mindössze a Rákóczi úti isko- Bgy. MEDOSZ. la képviseltette magát három ver- ifjúságiak, 2000 méter: 1. Ba- senyzővel. gyinszki László (SKSEJ 5:57 3 mp. Eredmények: 2. Fodor Tibor (SKSE) 6:04 mp. Nők: Serdülők A kategória, 3 Glemba Tamás (SÜMSE) 6:07,2 500 méter: 1. Fráter Judit (SBTC) mp csapatban: 1. SKSE, 2 Bgy. 1:36 mp., 2. Varga Anna MEDOSZ, 3. SÜMSE. IS°“SE) 1:33 mPp, 3. szőke Klá- Fe,n6M> 500„ „,éter. j. He:4e)en­IäJi "p 1-2 NMa- zsomm SándorT^Lrc,:04154:17m3Pmp: lír&n fsBT?, 1:27 mPp.- ^ Vinee lstván íSKSE) 15:21,6 mp. Ifjúságiak 800 méter: 1. Sándor Csapatban. 1. SBiC. Katalin (SKSE) 2:53,8 mp., 2 Óla- Sajnálatos, hogy a versenyen a jós Olga (SÜMSE) 3:0,4 mp., 3. járások nem képviseltették ma- Demény Margit (SBTC) 3:06,9 mp. gukat, csupán a balassagyarmati Csapatban: 1. SÜMSE. MEDOSZ atlétái indultak. A gyors közlekedés eszköze Bmmm