Nógrád. 1965. április (21. évfolyam. 77-101. szám)

1965-04-13 / 87. szám

4 SŐGRAD »65. Sprffis Í3. kedd Pontot vitt el a vendégcsapat JVagybátonyi Bányász—Borsodi Bányász 2:2 (1:0) Nagybátonv. 800 néző. v: Srei. Nagybátonyi Bányász: Bulyovszki — Szalai. Veres, Zagyi — Kupcsuliik. Tani — Wagner, Huszár. Kozik. Ha­vasi. Regős. Edző: Laczkó Sán­dor. Borsodi Bányász: Veres — Katona. Csctfalvi. Négyesi — Benkő I.. Várhelyi — G. Sza­bó, Takács, Zsinka, Szőcs, Ma.jzik. Edző: Kerekes Imre. A mérkőzés hazai támadá­sokkal kezdődött, maid átvet­te a iáték irányítását a Borso­di Bányász. A három előretolt csatárral játszó vendégcsapat veszélyesen szőtte támadásait. A 20. percben megszületett a mérkőzés első gólia. A vendég­csapat iobbössrékötőie. Takács kiugrott és védhetetlenűl lőt­te a labdát Bulyovszki. kapu- lába. 0:1. A gól után feljött a hazai csapat, de csatársora nem bírt a kemény borsodi vé­delemmel. Valóságos tűzijáté­kot; rendeztek a vendégek ka­pnia előtt, de nem sikerült gólt elérni. A 25. Derében Ta- ri. a 30. Dereben Kozik. a 35. percben Huszár lövése csat­tant a kapufán. A 36. percben Huszár még a kapust is kicse­lezte. de éles szögből leadott lövése elkerülte a kaput. A támadásoknak a 44. perc­ben gól lett az eredménye. Ko­zik kiugrott esv labdával és a 11-es pont tájékáról védhetet­lenűl lőtt a balsarokba. 1:1. A második félidőben átvet- tea játék irányítását a Nagy­Budapest. Kőér utca. 200 néző. v: Bessenyei. Bp. Spar­tacus: Horváth — Szimcsák II. Solti. Kovács II. — Gaál. Föl­di — Dálnokii. Török. Molnár. Sashegyd. Kovács I. Edző: Bu- koui Márton. Kisterenyei Bá­nyász: Csemák — Király. Dobrocsi, Orosz — Bibók. Ju­hász — Bozó. Magvar. Koru- helv. Szeberénvi H„ Kaszás. Edző: Szabó László. A minden részben jobb ha­zai csapat végig nagy fölény­ben játszott. A Kisterenyei Bányász csak időnként jutott el az ellenfél tizenhatosáig. A Sparatcus csatársor ötlete­sen, jól kombinált. A nagy ha­zai fölény, a sorozatos táma­dás a 36. percben góllá érett. Dobrocsi lyukat rúgott és a kiugró Dalnoki közelről a há­lóba lőtte a labdát. 1:0. To­vábbra is a hazaiak irányítot­ták a játékot. A 43. percben a kisterenyei védelem, lest reklamálva, leállt és Sashegyi senkitől sem zavartatva bizto­san lőtte a labdát Csernák kapujába. 2:0. A második félidőben megis­métlődött az első 45 percben nyújtott játék. Továbbra is a hazai csapat volt fölényben és a vendégek jobbára esek vé­dekeztek. A 75. percben Mol­nár ismét lesgyanús helyzet­ben kiugrott, a játékvezető nem sípolt és a középcsatár megszerezte a Spartacus har­madik gólját. 3:0. A 85. perc­ben Király könnyelműen cse­lezett. Molnár leszerelte, majd becsapva az egész kisterenyei védelmet, a kifutó Csemák mellett beállította a végered­ményt. 4:0. A mérkőzést megérdemel­ten nyerte a budapesti csapat. A Kisterenyei Bányász végig alárendelt szerepet játszott, nem volt átütő erő a csatár­bátonyi Bányász. A 10. perc­ben Wágner előtt kínálkozott gólszerzést alkalom, de a iobb- szélső ió helyzetben kapu mel­lé küldte a labdát. A hazai fölénynek a 65. percben gól lett az eredménye. Wágner a jobb oldalról beívelte a labdát, amelyet Katona a 16-oson be­lül kézzel leütött. A megítélt tizenegyest Kozik értékesítet­te. 2:1. A Nagybátonyi Bá­nyász nem sokáig örülhetett a vezetésnek. A 75. percben gyors borsodi támadás futott a pályán, amelyet a nagybá­tonyi védelem csak szabály­talanul tudott szerelni. A 16- os jobboldaláról elvégzett bün­tetőrúgás után Szőcs két méter­ről a késlekedő Bulovszki mel­lett a hálóba fejelte az egyen­lítő gólt. 2:2. A gól után a nagybátonyi csapat támadott. Kemény, izgalmas volt a hát­ralévő idő. A 80. percben Ko­zik kiugrott ollóba fogták, megsérült és öt perces ápolás­ra szorult. Nem sokkal később Bulyovszki ütközött össze Ta­káccsal. mind két játékos meg­sérült. A 84. percben Regős nagy lövését csak nagv bra­vúrral védte Veres. A döntetlen igazságosnak mondható. A Nagybátonyi Bá­nyász többet támadott ugyan, a vendégek azonban jól véde­keztek és sikerült hazavinniük az egyik Dontot. Jó: Tari. Ha­vasi. Kozik ill. Veres. Négye­si, Szőcs. sorálban. Jó: Kovács n„ Solti, Gaál, Dálnoki, Molnár. A kis­terenyei csapatból senki nem dicsérhető. Totó eredmények 1. Ferencváros-Bp Honvéd 0:3 2 2. MTK-Vasas 0:2 2 3 Szeged-U. Dózsa 2:1 1 4. Komló-SBTC 0:2 2 5. Ózd-Győr 3:1 1 6. Tatabánya-Pécs 1:0 1 7. Somnbath-DVSC 3:1 2 8. Egyetértés-Miskolc 3:0 1 9. MAv DAC-Dunaújváros 1:0 1 10. Budafok-BVSC 0:0 X 11. Egér-Szolnoki MAV 2:0 1 12. Martfű-Szolnoki MTE 9:1 2 13. Lanerossi-Internazionale 1:1 x 13-4-1 14. Lazzio-Juventus 8s2 2 Az NB II. Keleti­csoportjának eredményei Egri Dózsa—Szolnoki MÁV 2:0 (0:0). KIST EXT—Szegedi VSE 3:2 (2:2). Szolnoki MTE—Martfűi MSE 1:0 (1:0). Pénzügyőr SE—Békéscsabai Előre 2:1 (1 Ál­Kecskeméti Dózsa—Vasas Izzó 0:0. Gyulai MEDOSZ—Bp. Előre 1:1 (1:1). Debreceni Honvéd—Miskol­ci Bányász 2:1 (1:0). 1. Eger 6 4 1 1 12: 2 9 2. Bp. Előre 6 3 2 1 11: 3 8 3. Szol. MAV 6 4 — 2 8: 5 8 4. Szol. MTE 6 3 2 1 6: 4 8 5. Bp. Spart, 6 3 1 2 13: 8 7 6. Kecsk. 6 3 1 2 7: 6 7 7. D. Honvéd 5 3 1 1 6: 1 7 8. M. Bány, 6 3 1 2 5: 4 7 9. Izzó 6 2 2 2 5: 4 6 10. Pénzügy* 6 2 2 2 6: 7 6 11. Martfű 6 2 1 3 8:10 5 12. Gyula 6 1 3 2 4: 6 5 Nagybát. 6 2 1 3 6: 9 5 14. Kister. 6 1 3 2 5:10 5 15. B.-csaba 6 1 2 3 6: 8 4 16. KISTEXT 6 2 — 4 8:15 4 17. Borsod 6 1 1 4 6:12 3 18. SZVSE 5 — 2 3 4: 9 2 Kitűnően játszott vasárnap K emlőn Kocsis Lajos. A fiatal csatárt egy időre nélkülözni kénytelen az SBTC, mert tagja az ifjúsági válogatottnak. A mai napon elutazott az ifjúsági válogatott, köztük Kocsis Lajos is a Nyugat-Német- országban megrendezésre kerülő UEFA tornára Kiábrándítóan játszott a Kisterenye Bp. Spartacus—Kisterenyei Bányász 4:0 (2:0) LolEscs Játék, Jé taktika nagyszerű győzelem Salgótarjáni BTC—Komlói Bányász 2:0 (1:0) Komló, 4 ezer néző: v.: Radó. (Magyar Z, Biróczki). SBTC: Cserháti — Sándor II., Ferencz, Oláh — Szojka, Toldi, Kriskó, Kocsis, Kö­kény, Horváth, Básti: Edző: Grosics Gyula. Komló: Kiss — Jerabek, Józsa, Ruppert — Szőcs, Soós — Garai, Ró- nai, Pataki II., Pataki L, Bodai. Edző: Czibulka Mihály dr. Hűvös, szeles időben, jó ta­lajú pályán, hazai támadások­kal kezdődött a mérkőzés. A harmadik percben Kriskó fu­tott el a jobbszélen, de Ruppert felvágta. A csatárt a partvonalon túl ápolták. A komlói támadásokat jól „szűr­te” meg a salgótarjáni véde­lem. A 8. percben váratlanul gólt ért el az SBTC. Szojka-Kökény-Kocsis volt a labda útja. A jobbösszekötő nagyszerű labdával ugratta ki Horváthot, aki éles szögből, hét méterről a jobb sarokba lőtte az SBTC első gólját 1:0. A gól után az SBTC irá­nyította a játékot. A bányász fiúk kitűnően adogattak, oko­san lelassították a játékot A közönség soraiban két kom­lói támadás okozott izgalmat. A 16. percben Pataki csú­nyán fölé lőtt, majd Rónai lövése kerülte ei Cserháti kapuját A 25. percben Kriskó egyéni játék után elfutott, de gólhelyzet­ben a befutó Kissbe lőt­te a labdát öt perccel ké­sőbb ugyancsak Kriskó hagyott ki nagy helyzetet Horváth labdáját ismét a ka­pusba lőtte. Pontatlanul, ide­gesen játszottak a komlóiak. A minden áron való győzni- akarás rányomta bélyegét a játékra. Nem úgy az SBTC. A fedezetpár vezérletével a belső hármas kitűnően szőtte a támadásokat Básti három alkalommal is veszélyesen lőtt kapura. Horváth, majd Kocsis lövését védte Kiss. A hazaiaknál Szőcs hagyott ki nagy helyzetet. A 37. percben Básti re­mek cselsorozattal lefutot­ta a védelmet, de a ti­zenhatoson belül Jerabek nyakánál fogva a föld­re rántotta a csatárt Szabályos Il-es volt A játékvezető sípja néma ma­radt Az utolsó percekben Pa­taki I. szabadrúgása akadt el a salgótarjáni sorfalban: Bás­ti szép lövésével > — melyet Kiss védett — végétért az első félidő, A második félidőiben a komlói csapat lépett fel tá­madóan. Mintegy negyedórán keresztül fölényben voltak a komlóiak. de gólhelyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Garai éles lövése veszélyeztet­te Cserháti kapuját, majd Bodai lőtt fölé. Lassan fel­jött az SBTC és fölényt har­colt ki. Kitűnően játszott eb­ben az időszakban a fedezet­pár. Szojka és Toldi jobbnál jobb labdákkal támogatta a csatársort. Az 59. percben Kriskó elfutott a jobbszélen, beadását a tizenhatosról Bás­ti küldte kapura. Kiss a nagy lövést csak üggyel-baj- jal hárította szögletre. A 65. percben megszerezte az SBTC a második gólt. Kökény-Básti volt a labda útja. A balszél- sö Kocsis elé tálalta, aki saját térfeléről el­indult. Először Soóst cse­lezte ki, majd átjátszotta Ruppertot is, és tíz méter­ről nagy nyugalommal, biztosan lőtte a labdát a kapu jobb oldalára. 2 dk A gól után Kriskőt a tizen­hatoson belül szabálytalanul választották el a labdától. A játékvezető ezúttal sem sípolt. Jól mozgott a tarjáni ötös­fogat. Ügyesen. ötletesen kombináltak a játékosok. A komlóiaknak semmi nem si­került. Az utolsó tíz perc­ben fellángolt a hazai csapat. A 82. percben szépíthetett volna a Komlód Bányász. Cserháti kifutott és Pataki II. kapura fejelte a labdát, de az üres kapuba tartó fe­jese Pataki I-ről a kapuba pattant. Az utolsó percekben Pataki IL 25 méterről a fel­ső lécet találta el. Bodai lö­vése szállt mellé és végét­ért a találkozó. Az idegenben aratott idd első SBTC győzelem csak látszólag meglepetés. A sal­gótarjáni csapat jól játszott a Komló elleni mérkőzésen. Az együttes valamennyi tag­ja betartotta taktikai utasí­tást. Szojka ezúttal nem hú­zódott előre, tehát nem ját­szott igazi támadófedezetet. A labdák összegyűjtése és to­vábbítása Kökény feladata volt és ezt a feladatot kitű­nően oldotta meg. A komlói csapat idegesen, nagy hiba­százalékkal játszott. Táma­dásaiban nem volt átütő­erő. Ellentétben az SBTC “‘öslogatával. amelyben kü­lönösen a belső hármas ezen a mérkőzésen kitűnően ját­szott. Végeredményben az SBTC megérdemelten, bizto­san szerezte meg idei első győzelmét. Az SBTC-ben Cserháti meg­bízhatóan védett. A hátvéd­hármasban Oláh, Ferencz. Sán­dor II. a sorrend. Kitűnő tel­jesítményt nyújtott a fedezet­pár. Szojka pontosan lói to­vábbította a labdákat, betar­totta a taktikai utasítást. A tőle megszokott; játékot nyúj­totta. Méltó társa volt Toldi is. aki kitűnően szerelt, végig fáradhatatlanul küzdött. Elől Kriskó nem keltett csalódást. Az első percekben szerzett sé­rülése nagyban gátolta a mér­kőzés folyamán. Kocsis megis­mételte a szerdán Salgótarján­ban az UEFA keretben muta­tott iátékát. Részt «ett a tá­madásokban. iől osztogatott, Kolia, igazi csatártel iesftmény volt. Kökény volt a csaoat mo­torja. Na"- munkát végzett. Volt. hogv a tizenhatoson sze­réit. maid résztvett a támadás­ban. Megbízhatóan, szívvel játszott. Horváthra nem lehe­tett jáismemi. A csatár küz­dött. Jól támogatta társait. Jók voltak labdái. Básti bátrabban játszott mint legutóbb. A komlói együttesben Kiss a gólokat nem védhette. a hát­védhármas sok támadást akasztott meg. A fedezetpár volt a csapat leggyengébb ré­sze. de a csatársorból sem di­csérhetünk különösebben sen­Ez történt az NB I-hen kit. Pataki II. néhány ió meg­oldása. valamint Garai lelke­sedése említhető. Radó iáték- vezetőnek több téves ítélete 1. Bp. Honvéd 2. Üjpesti D. 3. Vasas SC 4. Tatabánya 5. Ferencváros 6. Pécs 7. Salgótarján 8. Győr 9. MTK 10. Csepel 11. Szeged 12. Ózd 13. Dorog 14. Komló 5 4 1 — 13: 3 9 5 4 — 1 13: 6 8 5 3 1 1 10: 3 7 5 2 3 — 6: 4 7 5 2 2 1 7: 6 6 5 2 1 2 5: 4 5 5 1 3 1 7: 6 5 5 2 1 2 5: 6 5 5 1 2 2 6: 6 4 5 2 — 3 7:10 4 5 2 — 3 6:10 4 5 1 1 3 5:10 3 5 1 1 3 3:10 3 5 — — S 2:11 ­Bp. Honvéd—Ferencváros 3:0 (1:0). Népstadion, 75 ezer néző, v.: Kainer (Ausztria). Góllö­vő: Tichy (2), Tussinger. Bp. Vasas—MTK 2:0 (0:0). Népstadion, 60 ezer néző, v.: Vadas. Góllövő: Mészöly, Ihász (11-esiből). Ózdi Kohász—Győri Vasas ETO 3:1 (1:0). Özd, 6 ezer néző, v.: Schopp. Góltlövő: Szendrei (3), ill.: Ta­kács. Szegedi EAC—Üjpesti Dó­zsa 2:1 (0:0). Szeged, 7 ezer néző, v.: Aranyosi. Góllövő: Kalocsai, Szekeres, ill.: Bene. Tatabányai Bányász—Pécsi Dózsa 1:0 (0:0). Tatabánya, 9 ezer néző, v.; Bircsák. Góllövő: Szuromi. Csepeli Vasas—Dorogi Bá­nyász 4:1 (0:1). Csepel, 10 ezer néző, vg Kaposi. Góllövő: Kalmár (2), Falud!, Rottenbiller (11-esből), ill. Oborzil. volt. Két jogos tizenegyest nem adott meg az SBTC javára. Szokács László Nagy húsvéti ajándékozási ajánlatunk! II köves Szláva ébresztőóra, anker járatú, 24 órás vontos, megbízható, mode-n fazonú SS9.— 330— Ft Nagy választékban kapható az Óra Ékszer Boltban Salgótarján, Szabadság-tér. Műsvétra felöltiőti, öltiönyti a Sialgótiarjilni Állam! Áriabúzbol Férfi felöltő . . 1 150.— Ft Férfi felöltő sport fazon 690.— Ft Férfi öltöny apró mintás, mellényes 990 Ft. Férfi öltöny adonisz divatos, me!lényesl730 Ft Férfi öltöny esztergom divatos mell. 1300 Ft. Felöltő, öltöny és zakó kiállítás a bútorkirakat helyén.