Nógrád. 1964. november (20. évfolyam. 224-247. szám)

1964-11-04 / 226. szám

N ö G 8 A D 1364. nes»aK»bsr 4. szerda. Még három forduló tt- r ■ Ji ui . . . =.=■■■: 11 Kiéleződött a küzdelem Súlyos sportszerűtlenség a ElM mérkőzésén Kiállítások — Nagyarányú győzelmek izgalmas mérkőzések a megyei ?• osztályban A megyei I. osztályú labdarugó bajnokságban már csak három forduló van hátra. A leglényege­sebb kérdések közül ed­dig még még csak a ki­esésre kaphatott választ az érdeklődés. E heti súlyos vereségével ugyanis a Rá­kóczi-te lepi Bányász csa­pata már látszólag feladta e küzdelmet. A bajnoki címért folyó harcból az egy héttel ez­előtti, kazán vereségével kiesett a négy listavezető csapat egyike, az Üveggyár. Ez a forduló újabb nagy meglepetést hozott, mert a bajnokság első felében a sereghaj tóként szereplő Honvéd Vörös Csillag SE — amely az őszi forduló­ban az egyik legfélelmete- ,-sebb csapattá vált soroza­tos győzelmeivel — Salgó­tarjánban fektette kétváll- re a ZIM listavezető csa­patát. Ezzel a vereségével a ZIM is elesett a bajno­ki cimért folyó küzdelem­től. amelyért most már a Zp Bányász és a Mizser- faj Bányász vetélkedik! . A további mérkőzéseken néhány nagyarányú győ­zelem született HONVÉD VÖRÖSCSILLAG SE — ST. ZIM 4:3 (2:0) ZIM-pálya, 200 néző, v.: Mészáros. Rétság: Molnár F — Molnár J., Diószegi, Pokomik — Henyecz, Voj- tovszki — Erdősi, Ludasi, Szabó, Fiikor, Sarankó Sí. ZIM? Telek — Szegedi, Handó, Piszkátorisz — Mo- rovnyán, Flaskai — Nagy, Bandúr. Seprényi, Molnár, Vári Edző: Gáspár István. Csapkodó, kemény játék jellemezte az első félidőt. Az 5 percben Sarankó le­futotta a védőket és a há­lóba lőtt. 1:0. Támadott a ZIM, de az egyenlítés nem sikerült, sőt a 25, perc­ben Fiikor 2:0-ra növelte a Honvéd előnyét. Tizen­két méterről a meglepett Telek mellett a jobb sa­rokba lőtte a labdát. A második félidőben tovább­ra is kemény játék folyt. N O G il A n A Magyar Szocialista Munkáspárt Nograd megyed Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: CJotyár Gyula. Szerkesztőség: Salgótarján, Városi Tanács-köz S. Telefon: főszerkesztő: 12 94. párt- és tömegszervezeti és kulturális rovat: 14-4C, !O-T9. Ipari rovaté 10-64, mezőgazda­sági rovat: 12-12 (123-as mellék) Szerkesztés: 11-59. Kiadja: A Nőgrád megyei Lapkiadó V Felelős kiadó: Vida Edit. Kiadóhivatal: Salgótarján, Rákóczi út 53. Telefon: 10-29 Index-szám: 25 072. - Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari V., Salgótarján Lovász József v. 2 Telefon: 11-92. 64.331. Fglelős vezető: Fila István. Teri eseti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahi­vataloknál és kézbesítőknél. Előfizetés! díj egy hóra: 13.- forint. A játékvezető csak nehe­zen tudott rendet terem­teni a pályán. A 49, perc­ben Bandúr szépített az eredményen. 2:1. Az 59. percben Seprényi lövésé­vel kiegyenlített a ZIM. 2:2. A 60, percben Sze­gedit Mészáros játékveze­tő feleselésért kiállította. Még ugyanebben a perc­ben Sarankó megszerezte a vezetést 3:2. Fokozódott az iram, rendkívül eldur­vult a mérkőzés. A 80. percben Seprényi egy kapu előtti kavarodásból egyen­lített, 3:3. A 85. percben Szabó állította be a vég­eredményt. 4:3, Sajnálatos eseménnyel zárult a mér­kőzés egy perccel a be­fejezés előtt. Mészáros já­tékvezető és Morovnyán között szóváltás támadt, melynek következtében Morovnyán megütötte a játékvezetőt, aki azonnal lefújta a mérkőzést. Jó: Diószegi, Fiikor, Sarankó, Diószegi, Fiikor Sarankó, ill. Flaskai, Seprényi és Nagy. MizsERFAi bányász — SOMOSKÖÜJFALU 4:0 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Heves megyei játékve­zető. Mizserfai B.: Halász — Sándor, Bereczki, Ba­logh — Hernádi, Radics — Szabó. Tőzsér III., Tőzsér II., Tőzsér I., Kecskés. Edző: Takács Dániel. So­moskőújfalu: Óvári — Ke- mencsik, Várhegyi, Sipos — Csengődi, Gőz — Balázs I., Szvirák, Molnár, Tóth, Princz. Edző: Kovács Ernő. A mérkőzés első per­ceiben sokat kapkodott a mizserfai együttes, a nagy tét miatt a hu­szadik percben azonban Szabó a 16-osról a felső sarokba lőtte a labdát, s ettől a góltól megnyugo­dott a Lajnokjelölt. A ha­zaiak a mérkőzés nagyré­szében tervszerűtlenül, csapkodón játszottak, hi­ányzott az együttesből a tőlük megszokott lendület és akarás. A mérkőzés nagyrészében a Mizserfai Bánvász irányította a já­tékot és megérdemelten győzött. Góllövők. Szabó (2) és Tőzsér I. (2). Jó: Hernádi, Radics, Szabó, ill: Várhegyi és Csengődi. ZP. BÁNYÁSZ — PÁSZTÓ 3:0 (1:0) Zagyvapálíalva, 150 né­ző, v. Saár. Zp. Bányász: Nyerges — Tamás, Tamás- falvi, Vitéz — Serfőző, Kiss I. — Barta. Kisházi, Spa- lek, Kojnok, Na”- Edző: Huszár Gyula. Pásztó: Geczkó — Homolya, Ta- ri. Veres — Szádeczki, Endrész — Sidi, Szklenár, Mozsár, Győr. Smolek. Ed­ző: Éliás István Az első nerctől kezdve nagyiramú, kemény, változatos játék jellemezte a mérkőzést. A 10. percben Smolek közeli lövését a kapufára ütötte Nyerges. A 24. percben Barta elfutott, de szabály­talanul akadályozták A szélső felismerte a helyze­tet és a szabadrúgásból beívelt labdát a nagy tö­mörülésből a bal sarokba lőtte, 1:0. Továbbra is a hazaiak támadtak többet. Szünet után a vendégek hajráztak, de gólt nem si­került elémiök, A 79. perc­ben Spalekot két védő akadályozta a kapuratörés- ben, Geczkó is kifutott ka­pujából, a szemfüles Barta azonban elcsípte a labdát és a- hálóba vágta. 2:0. A 83. percben Tail rosszul találta el a labdát, az Nagy­hoz került, aki védhetetle- nül lőtte a hálóba, A 85. percben a játékvezető Vi­tézt kiállította. Jó: Tamás­falvi, Serfőző, Spalek ill: Tari, Veres és Pozsár. SZOROSPATAK — KA- RANCSKESZI 4:0 (2:0) Szarospatak, 100 néző. v: Bures. Szorospatak: Szabó — Raduly, Gellér, Wieszt — Barabás, Agárdi — Bet­tes, Kovács. Sándor. Nagy Gy., Nagy T Edző: Farkas Imre. Karancskeszi: Barta — Fekete, Barta A., Pál — Zsidai, Básti — Szőllős, Nagy, Simon. Bartha P. A vendégcsapat egyesületi ve­zetési hibából kifolyólag csak tíz emberrel állt ki (az előmérkőzésen az ifjú­sági csapat pedig csupán nyolc emberrel). A sport­szerűen lezajlott mérkő­zésen mindvégig a hazaiak irányították a játékot. Gól­lövők: Bettes (3) és Ko­vács. Jó: Gellér, Nagy, Bet­tes, ill: Pál és Zsidai. BGY. MÁV — RÁKÖCZ1­TELEP 9:0 (4:0) Balassagyarmat, 400 né­ző. v: Bakó. Bgy. MÁV: Tibai — Bagi. Fábián. Vi- domusz — Rónási, Borbás — Fedor, Horváth. Molnár, Balázsy, Siket. Edző: Vad­kerti Jenő. Rákóczi-telep: Kovács K. — Kovács E„ Tóber, Csépe — Dávid. Földi — Kovács J., Dányi. Turányi, Czikói. Edsö: Szomszéd Ádám. A kiváló formában lévő balassa­gyarmati csapatsor tetszés szerint érte el góljait a ki­esésbe már beletörődött Rákóczi-telepiek ellen. Gól­lövők' Fedor (3), Balázs és Molnár (2-2), Horváth és Siket. Jó: Rónási, Fedor, Balázsy. ill: Kovács K. Tó­ber és Kovács J. (A ven­dégcsapat csak 13.30 óra­kor érkezett a társasgép­kocsijuk hibájából és ezért az ifjúsági mérkőzés elma­radt.) SZÉCSÉNY — PALOTÁS 3:2 (3:1) Szécsény. 300 néző, v: Nagy J. Szécsény: Oláh — Oravecz, Jancsó, Skoda II., — Skoda I., Pék — Bab- csány, Varga, Vanya. Bo­ros, Schukert. Edző: Hegyi Ferenc. Palotás: Béna — Urban. Kovács L.. Szűcs — Kiss, Kovács M. — Tóth. Balogh, Kovács J., Turcsá- nyi, Percze. Edző: Kovács József. Nagyszerűen kez­dett a hazai együttes. Már a 20 percben 3:0-ra veze­tett. de ezután kiengedte a kezéből a játék irányí­tását, A további játékidő­ben kitűnően játszott a vendégcsapat is, de a jól védekező hazaiakkal szem­ben az egyenlítő gólt nem sikerült elérnie. Góllövők; Pék (11-esből), Boros, Schukert, ill. Kovács J. (2). Jó: Oravecz, Skoda I.. Bo­ros, Schukert ill. Kovács —Urbán és Turcsányi. ST. ÜVEGGYÁR — DEJTÁR 6:0 (2:0) Salgótarján, 100 névő, v: Dóra. St. Üveggyár; Molnár — Godó, Űj, Pünkösdi — Simon, Henglár — Jeney, Huram, Kiement, Janosek, Szabó. Edző: Kovács Jó­zsef. Dejtár: Mészáros — Gál, Palánki, Kovács — Bihari, dr. Hatvani — Pi- kács, Szenicei, Szőcs, Kremnicsán, Frenkó. Ed­ző: Puskás Sándor. A mér­kőzés nagy részében a ha­zai csapat irányította a já­tékot, technikailag és tak­tikailag is felülmúlta ellen­felét. A vendégek többnyi­re csak védekeztek. Szórvá­nyos ellentámadásaik nem jelentettek veszélyt a ha­zaiak kapujára. Góllövők: Szabó. Kiement (2—2), Hu­ram és Simon. Jó: Űj Henglár, Huram, Simon, ill. dr. Hatvani és Mészá­ros (a hat gól ellenére is). KARANCSLAPUJTÖ — RARANCSALJA 4:2 (4:0) Karaneslapajtö, 500 né­ző, v: Simkó. Karaticslap- ujtő: Rusz — Oravecz A., Hlavaj, Kovács — Laczkó, Telek — Somoskői, Ora­vecz S,, Tóth, Horváth. Edző: Lantos Ede. Karancs- alja: Szőlős — Romhányi, Kojnok, Ponyi — Menczel, Godó — Petik, Bodor, Kristóf, Simon, Sávolyi. Edző; Bártfai Vilmos. Az első félidőben nagyszerű hazai támadások és gólok követték egymást. Szünet után megváltozott a játék képe,' a vendégek egyre többször veszélyeztették a hazaiak kapuját, de csupán két gólra futott erejükből. Góllövők: Osgyáni (2). Ora­vecz S., Horváth, ill. Kris­tóf és Sávolyi. Jó: Hlavaj, Osgyáni (a mezőny leg- jobbbja) Tóth, ill. Szőlős és Sávolyi. A bajnokság állása: 1. St. ZIM 29 20 3 7 83:36 42 2. St. Üveg. 29 16 10 3 56:26 42 3. Zp. B. 27 18 5 4 60:25 41 4. Mizsería 27 16 8 3 59:28 40 5. Bgy. M. 27 13 5 9 75:57 31 6. Somos 29- 9 9 10 45:61 27 7. K. lapujt. 27 10 6 11 49:45 26 8. Pásttó 27 8 19 9 45:43 26 9. Szorosp. 27 9 8 10 83:33 26 10. Palotás 27 10 4 13 49:56 24 11. Szécsény 27 9 5 13 58:58 23 13. HVCs. SE 27 7 6 14 44:48 20 IS. K. alja 28 5 10 13 51:64 20 14. K. keszi 27 3 13 11 33:68 19 15. Dejtár 27 7 4 16 32:86 18 16. Rákóczi 27 5 3 19 37:76 13 Ökölvívóink győzelme a bajnokjelölt ellen SBTC—Ózdi Kohász 14iő Újabb rangadón bizonyí­tották be az SBTC NB II-es ökölvívói, hogy bár­mely csapatnak méltó el­lenfelei lennének. A baj­nokjelölt Ózdi Kohász jó­képességű együttese ellen szereztek imponáló győzel­met most a keményöklű tarján! fiúk, akiknek szí­vesen és sokat tapsoít a hálás közönség, amely zsúfolásig megtöltötte a városi kultúrotthon nagy­termét. kultúrotthon nagytermét, Pogány és Kristóf játék­vezetők felváltva vezették a kemény Összecsapásokat, amelyekben így alakult ki a 14:6 arányú SBTC győze­lem: A Simkó—Farkas talál­kozón Farkas az első me­netben nagyon jól hajrá­zott, sok kemény ütést be is tudott vinni. Simkó aoznban a második menet­ben erősített. Ekkor már Farkas tehetetlen volt és a számára kilátástalan küz­delmet végülis feladta. 2:0, Csonka meglepően jő! rohamozott nagynevű el­lenfele, Jóbi ellen. Az ózdi fiút is meglepte Csonka bátor, kemény küzdőmo­dora, s szabálytalankádo- sokfcal próbálta megfélem­líteni a fiatal tarjáni ver­senyzőt. A játékvezető azonban kétszeri megintés után végülis leléptette az ózdi fiút. 4:0. Az Oláh Lajos—Pataki párharc kemény küzdel­met hozott. Oláh okosan „szurkált” az első két me­netben, de a harmadikban már kimerült. Azonban így is elég pontot szerzett a győzelemhez, s 6:0-ra hú­zott el az SBTC. A Vonó—Berki összecsa­páson mindkét fiú a nagy ütésekre ment. Ezek azon­ban nem sikerültek egyi­küknek sem. Berki sokat szabálytalankodott, fejelt, tenyeres ütésekkel próbál­kozott. Vanó azonban töb­bet támadott, s jó néhány egyenese pontosan ült el­lenfele álián. A találkozó végül is döntetlen ered­ményt hozott. 7:1. Ökrös igen jól harcolt Tulai ellen. A két ver­senyző fe.i-fei melletti har­cában (bár Ökrös megér­demelte volna a döntetlent), pontozásos győzelmet ara­tott Tulai 7:3. Az Oláh Sándor—H or- váth-pár találkozója csak két menetig tartott. Ugyan­is a technikai fölényben levő tarjáni fiú ellen Hor­váth a második menetben feladta. 9:3. Az Oláh István—Énekes találkozó csapkodást ho­zott, Mindkét fiú kissé tar­tózkodó volt. Oláh többet és tisztábban ütött, s így pontozásos győzelme 'már egyben csapatnak győzel­mét is jelentette, 11:3, Pintér Péter kitűnően öklözött az első menetben az ózdiak egyik legjobbja: Kunkli ellen A második menetben azonban a kö­nyöke megrándult, s így nem folytathatta tovább a küzdelmet. 11:5. A Schott Piter—Kovács­pár küzdelme kiegyenlített volt Bármelyik fiú meg­nyerhette volna. Végülis döntetlen eredményt hir­dettek ki a játékvezetők. 12:6 Nehézsúlyban Stefani- de-sz Koszta ellen lépett szárítóba, A tarjáni fiú jól zárt, s szépen, helyezte el kemény egyeneseit Koszta testén, Az ózdi fiú egyre idegesebb lett, s egy­re több szabálytalanság ve­gyült öklözésébe, végülis kétszeri megintés után a második menetben lelén- tette a játékvezető a már állandóan szabálytalanko­dó Kosztét. Győzött Stefa- nidesz, s így a végered­mény 14:6 arányú SBTC győzelem lett. A mérkőzés után a já­tékvezetők is megállapítot­ták, hogy az SBTC figye­lemre méltó fejlődésen ment keresztül az utóbbi időben. Sportszerű, küzdő­modor, jó kollektív szellem, jellemzi már az SBTC együttesét. Külön dicséretet érdemel az őszi sikersorozatáért a tarjáni gárda, mely Szeré- mi Andor edző irányításá­val kemény munkával ké­szül minden találkozójára, s az ősszel egyetlen pon­tot sem veszített Idegen­ből is győztesen tért haza valamennyi mérkőzéséről, A bajnokság állása: 1. Ózdi K, 12 9 — 3 138:19« 1* 2. H. Kun 12 S 1 3 145 : 93 lt 3. SBTC 12 g 13 141: 99 17 4. H, Szálnál 12 6 2 4 125:111 14 5. Kiskunh, 12 3 3 6 109:131 9 6. Bp. El. 12 4 — S 110:128 8 7. Szóin. M, 12 3 1 8 90:148 7 8. D. Kohász 12 2 2 8 94:142 6 gyengélkedik a csatársor Sashalmi Elektronikus—Bgy. Dózsa liO (1:0) Sashalom, 400 néző v: Tóth L. Sashalom: Bata — Pintér, Csetényi, Zimonyi — Oroszi, Dubak — Schlöf- fer, Szentes, Glózik, Sző- czei. Farkas. Edző: Kun Vilmos. Bgy. Dózsa: Szu- hánszki — Bartók, Erdélyi, Sutyák — Józsi, Magos — Nagy, Kiss. Kalcsó, Sárkö­zi, Horváth. Edző: Kövi Jenő. Két ellentétes félidőt álthatott a közönség. A kezdés után a hazaiak nagy erőbedobással indultak. Egy tíz perces kiegyenlített játék után a 15. percben a vendégek védelme této­vázott és Főtei közelről megszerezte a hazaiak gól­ját, amely a mérkőzés sor­sát is eldöntötte. Az I. félidőben némi hazai fö­lény jellemezte a mérkő­zést, azonban a vendégek­nek szórványos támadásai mindig nagy veszélyt je­lentettek a hazaiak kapu­jára. A 30. percben Kalcsó távoli lövése nyomán a labda a kapufa külső élét érintve hagyta el a játék­teret. A 41, percben Józsi szabadrúgásából Horváth hagyott ki közelről biztos­nak látszó helyzetet. A II. félidőben a vendé­gek támadtak többet és mindvégig irányították a játékot. Nagy kétszer is öt méterről hagyott ki helyze­tet. Először a kapufa felső sarkát találta el, majd 3 méterről a kapu mellé fe­jelte a labdát. A hazaiak részéről egyetlen esemény jelentett izgalmat a szurko­lók körében, amikor a 48. percben Erdélyi a 16-oson belül kézzel kapura tartó latx megítélt bűntetőt hánszki szép robinzo hárította. Jó: Cs Oroszi, Szőcei, ill: hánszki (a mezőny le ja), Erdélyi és Mago A bajnokság állása: 1. Ikarus 27 16 6 5 53:26 38! 2. SKSE 27 12 8 7 36:23 32 3. Gyön. Sp. 27 13 6 8 31:28 32 4. Petőfib. 27 12 8 7 42:36 32 S. Rákoscs. 27 12 8 7 35:33 32 6. Tűzoltó 27 13 5 9 42:33 31 7. Sashalom 27 12 6 9 34:25 30 8. Zpálfalva 27 12 6 9 31:31 30 9. Hajógy. 27 11 6 10 35:44 28 10. B. gyarm. 27 10 7 10 33:32 27 11. Statiszt. 27 8 9 10 29 M6 25 12. BEAC 27 9 5 13 36:36 23 13. Vác 27 8 6 13 34:S7 22 14. Autótax! 27 6 7 14 30:40 19 IS. Chinoin 27 5 5 17^2:45 15 16. Kart a!* n 2 12 13 22:43 14 * 2 büntetőpont levonva,