Nógrád. 1964. szeptember (20. évfolyam. 171-196. szám)

1964-09-08 / 177. szám

8 N ö G 5 .4 D 1964. sseptemb« 8. kedd Hullámvölgyben nz SBTC Dsüiiúj¥ér@s-iiT6 Iiö (Isi A2 elmúlt heti hazai ve­reség után reméltük, hogy most jobban fog játszani az SBTC Dunaújvárosban. De sajnos csak remény maradt, mert az új össze­állításban a csatároknak ezúttal sem ment a góllö­vés. Igaz, viszont, hogy eb­ben jelentős része volt an­nak a megengedhetetlen durva játéknak, amit a dunaújvárosi csapattól lát­tunk. Talán elég annyi, ha leírjuk, hogy a mérkőzés 90 perce alatt számszerint negyvenhétszer ítélt a já­tékvezető szabadrúgást a hazai csapat ellen, míg a bányászok ellen mindösz- sze hétszer. Ebből is arra lehet következtetni, hogy a hazai csapat a minden áron való győzelemre ment, ami sikerült is. Ezenkívül Schopp játékvezető nem volt elég határozott az Íté­leteiben. A két csapat a következő felállításban játszott: Dunaújváros: Sá­gi — Csepecz, Ligeti, Rup- pert — Magasházi, Sulia — Für, Jagodics, Nagy, Mihály, Török. Edző: Bor­bély Tbor. SBTC: Cserhá­ti — Sándor, Szojka, Oláh — Berkó, Toldi — Kriskó, Horváth, Básti, Taliga', László. Edző: Grosics Gyu­la. Keresztbe fújt a szél a pályán és ez elég sokszor megzavarta a labda mene­tét. Az első percben már Horváth futott el középen. Ligeti azonban csak úgy üdta megakadályozni, hogy földre rántotta a csatárt. Néhány perc múlva Szojka jól helyezett lövését védte Sági. Hullámzóvá vált a já­ték és a 22, percben Sulia mintegy 25 méterről lövés; re szánta el magát. Cser­háti nem számított a szél nyomására és a xabda a hálóba hullt. 1:0. Szinte percenként volt most már veszélyben mindkét kapu. László jól futott el, de lö­vésébe Sági belevetődött, a kiütött labda újra Lász­ló elé került, de a csatár ehamarkodta a helyzetet, és az 5-ös sarkáról a kapu mellé rúgta a labdát. A 34. percben ismét László fu­tott el. a 16-os sarkáról küldött lövése azonban a kapufa jobb felső sarkán csattant. A II. félidőben Für elhitt kínálkozott helyzet, de " a csatár egy méterről mellé gurított. Közben szinte percenként állt a játék, mert a hazaiak kíméletlen, durva játéka következté­ben mindig valakit ápolni kellett a Bányász együttes­ből. A 70. percben zavar támadt a vendégek védel­mében, Cserháti kiütötte a labdát, a befutó Mihály elé, kinek lövését Sándor a gólvonalról mentette. A 85. percben Básti egészen közelről a kapus kezébe fe­jelt. Az eredmény már nem változott. A hazai csapat főleg durva játékával lepte meg a bányász együttest és ta­lán annak az eredménye. hogy a Bányász csatárai nem mertek emberközelbe menni. A hazaiaknál Sági és Sulia, a Bányász együt­tesből Szojka, Toldi (a me­zőny legjobbja), és időn­ként Cserháti és László já­téka volt elfogadható. A Bányász csapat részé­re nem a legjobban kez­dődött az őszi forduló. Az eddig lejátszott hat őszi mérkőzésből két győzelem, egy döntetlen és három ve­reség az eredmény. Ha már a csatárok nem is lő­nek gólokat, de Ferencz sérüléséig védelmünk biz­tosan állt a lábán. Azon­ban egy játékos kiesése súlyos problémát okoz, hi­szen ezidáig nem igen gondoskodtak az utánpót­lásról. Az elmúlt időszak­ban nem tudtak még egy hasonló, magabiztos fiatal játékost kinevelni, aki sé­rülés esetén számításba jö­het. Természetesen nem válhatnak be a fiatalok egy ilyen forró légkörű mér­kőzésen. Az utóbbi he­tekben azzal együtt, hogy a csapat kétszer is veresé­get szenvedett, szerencsére megtarthatta vezető helyét. Az Özd és a Szombathely is hasonló hullámvölgyben van. Reméljük, hogy va­sárnap a Borsodi Bányász ellen végre csatáraink is megtalálják a góllövő ci­pőt, s győztesen hagyják el a pályát. — Koppány — bányász rangadó az NB II-ben A Risíerenye csak a félidőig tudott ellenállni iagybátonyi Be — Kisterenyei B. (0§0) Öt védőjátékos, egy csatár. Horváth fejéről Sági leszedi a labdát Nagybátony: 2000 néző v: Tófalvi. Nagybátony: Bu- lyovszki — Szalai, Veres, Kovács I., — Kupcsulík, Tari — László, Huszár, Szarvas, Pintér, Nagy. Ed­ző: Laczkó Sándor. Kísterenye: Csernák — Szeberényi II., Dobrocsi, ' Bertha — Túri, Bibók — | Honti, Tarlósi, Ruzsinszki, i Koruhely, Kaszás. Edző: Szabó László. Megyei rangadó, bányász rangadó a két szomszédos bányatelep között a bá­nyásznapon. Ha még hoz­závesszük azt is, hogy a kiesés szempontjából, mind­két csapatnak nagy szük­sége volt a pontszerzésre érthető a nagy érdeklődés. A mérkőzés előtt kisebb csoportokban tárgyalták a bátonyiak és a kisterenyei- ek: ki lesz a győztes. Leg­többen a döntetlenre tip­peltek. Eléggé forró hangulat­ban a Nagybátony kezdte a játékot. Feltűnt mind­járt, hogy a Kísterenye tel­jesen védekezésre rendez­kedett be. Honti és Koru­hely is hátravontan játszott. Az 5. percben Hu­szár 18 méterről mellé lőtt, majd nagybátonyi szöglet következett. Gyors ellentá­madás után Kísterenye har­colt ki szögletet, ezt tisz­tázták a nagybátonyi vé­dők. Később a vendégcsa­pat teljesen beszorult és sok szabálytalanság tarkí­totta a játékot. Tófalvi já­tékvezető azonban már a kezdetben minden szabály­talanságot megtorolt. Az állandó nagybátonyi táma­dások során Csernák két­szer is önfeláldozóan men­tett. A Kísterenye csak rit­kán közelítette meg a ha­zaiak kapuját, amit a vé­delem rendre hárított. A 30. percben Tarlósí távoli lövése szállt fölé, a másik oldalon Pintér jó helyzet­ben hibázott. A 38. percben újra a Nagybátony harcolt ki szögletet, a beívelt lab­dát kavarodás után tisztáz­ták a Kisterenyeiek. A 39. percben Pintér átjátszotta Szeberényit, Szarvashoz továbbított és annak nagy­erejű lövése alig szállt mellé. Teljesen beszorult a Kísterenye. A 40. perc­ben szép nagybátonyi tá­madás után Bibók csak szögletre szerelt. Huszár jól beívelt labdája az előre húzódott Tari fejéről Nagy fejére, onnét a felső kapu­fára pattant. A 42. perc­ben Huszár 20 méterről lőtt mellé, míg a 44. percben Pintér hagyott ki jó hely­zetet. A II. félidőben újra nagy­bátonyi támadásokkal in­dult a mérkőzés, s mind­járt az első percben Szarvas nagyerejű sza­badrúgása a kapufáról pat­tant a mezőnybe. Ezután két szögletet ért el a hazai együttes, s csak az 50. perc­ben érett góllá a Nagybá­tony fölénye. A vendégek kapuja előtt támadt ka­varodás után az egyik te- renvei védőről a kapufára pattant a labda, onnét Szarvas elé került, akinek éles lövése a lábak között utat talált a hálóba, 1:0. Az 53. percben Kupcsulík megsérült, levitték a pálvá- ról, néhány perces ápolás­ra szorult. A 68. percben Pintér három terenyei védőn is átcselezte magát, baloldal­ról a középen elhelyezkedő Szarvashoz játszott, aki egy csel után 20 méterről hatalmas gólt lőtt Csernák hálójába, 2:0. A Kísterenye támadni próbált, de ezeket a támadásokat a hazaiak rendre hárították. A 75. percben a Kísterenye ért el szögletet. Honti beívelt labdáját Bulyovszki nagy­szerűen húzta le. Nem sok­kal később Szeberényi pró­bálkozott távoli lövéssel, de a labda elkerülte a ka­put. A vendégek támadásai ellenére a hazaiak értek el gólt. Gyors ellentámadás­nál Bertha luftot rúgott, a kiugró Nagyot Bibók a 16-os oldalvonalánál csak ellökni tudta. A megítélt szabadrúgást élesen a kapu elé lőtte. Szarvas sarokkal két méterről kapura to­vábbította, de a labda a gólvonalon álló Dobrocsi lábáról Nagv elé pattant, aki közelről élesen a háló-, ba továbbított, 3:0. Az utolsó percekben a Kiste- renye támadott, de az eredményen már nem tu­dott változtatni. faa^ai fölény jegyélten Bgy. Dózsa — Kartali MEDOSZ 1:0 (0:0)-aiasságyarmat, 600 né­ző. v: Tóth. Bgy. Dózsa: Szuhánszky — Bartók, Er­délyi. Sutyák — Józsi, Ka­csó — Nagy, Kiss, Feren- csik. Sárközi, Jónás. Edző: Kövi Jenő. Kartal: Krubel — Braun, Karácsondi I., Molnár — Újvári, Kócza — Karácsondi II., Nagy, Sára, Mudri, Varga. Edző: Fazekas Ferenc. Az első félidő tíz perce ta no" zó játékot hozott. Már ek­kor meglátszott, hogy a vendégek a biztonsági já­tékra törekednek, s állan­dóan hét .emberrel véde­keztek, hogy legalább az 'gyík pontot megszerezzék. \ hazaiakat viszont a tá­madásokat erőszakolták, nogy győzelmük esetén a tabella 3. helyét foglalják el. A sorozatos támadások azonban nem hoztak gó­lokat annak ellenére, hogy szinte állandósult a Dózsa fölénye. A nagyszerűen, hét emberrel védekező kar­tali .kaput nehezen tudták megközelíteni, több eset­ben távoli lövésekkel kí­sérleteztek a hazai játéko­sok. Különösen Krubel je­leskedett ebben az időben, nagyszerű formában védte kapuját, s sikeresen hárí­totta a veszélyes labdákat. Kiss, majd Józsi hatalmas lövését tette ártalmatlan­ná a vendégek kapusa Később Jónás három mé­terről lőtt a kapu fölé. Az első félidő gólt nem hozott. A II. félidő első percei­ben a vendégek kezdtek jobban, s Sara alig egy ség nyílott a Kartal előtt. Sára fejesét Szuhánszky nagy üggyel-bajjal a léc fölé tolta. Jó: Szuhánszky, Bartók, Józsi, Nagy, illet­ve Kruber, Karácsondi I. és Nagy. AZ NB III. ÉSZAKI CSOPORT ÁLLASA méterről lőtt mellé. Ezzel azonban ellőtték’ puskapo­raikat, s állandósult a ha­zaiak fölénye. A Dózsa irányította a játékot, . s emelkedett a színvonal is. Az 55. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Szép Sár­közi—Nagy adogatás után Nagy mesteri gólt szerzett a hazaiaknak. A kaputól mintegy 20 méterre kapta a labdát átemelte a kapu­son, s az a jobb felső sa­rokba kötött ki, 1:0. Ettől kezdve végig a Dózsa irá­nyította a játékot, sok helyzet adódott a kapu előtt, de Krubel idei leg­jobb formájában védett. Fer?ncsik, majd Nagy lö­vését nagyszerű bravúrral védte. Ennek ellenére a 87. percben egyenlítési lehető- tetőpont levonva. 1. Ikarusz 19 11 5 3 34:17 27 2. Gyön. Sp. 19 11 4 4 29:18 26 3. B-gy. 19 9 4 6 28:24 22 4. R.csaba 19 8 6 5 25:23 22 5. Petőfib. 19 8 6 6 28:27 22 6. Hajógyár 19 8 4 7 26:30 20 7. S. Koh. 18 7 5 6 23:18 10 8. Tűzol. D. 19 8 3 8 30:30 19 9. Z-pálf. 19 7 5 7 22:27 19 10. Statiszt, 19 6 6 7 23:31 18 11. Sashalom 18 5 6 7 19:19 16 12. Vác 19 6 3 10 24:29 15 13. Kartal* 19 3 9 7 28:26 13 14. Autótaxi 18 5 3 10 27:34 13 15. Chinoin 9 5 3 11 18:27 13 16. BEAC 16 4 4 8 15:19 12 *Az ered ményből 2 bűn­m&n Nyíregyházi MSE — Baglyasaljai B. 2:0 (2:0) Nyíregyháza, 300 néző, v: Czirják. Nyíregyháza: Bús — Papp, Fodor, Var­ga — Gajdos, Szász — Héri, Pál, Mitzi, Eszenyi, Szilágyi. Edző: Pokrovensz- ki Pál. Baglyasalja: Nagy — Miskolczi, Patkó, Schmelkó — Angyal, Kő­házi — Píffkó, Horváth, Szabó, Kozik, Farkas. Ed­ző: Csuberda Ferenc. Mind két csapat a kiesők között foglal helyet, így előrelát­hatólag is nagy küzdelem­re volt kilátás Nyíregyhá­zán. A baglyasiak győze­lem esetén a 10, vagy a 11. helyre kerülhettek vol­na, s így nagy lépést te­hettek volna a kiesés el­kerülésére. Nyíregyházá­nak is utolsó lehetősége volt, hogy reménye marad­jon a bennmaradáshoz. A nyíregyháziaknak kedve­zett a szerencse és erős széllel hátba kezdték a já­tékot. Ennek ellenére elég­gé változatos játék alakult ki és mind a két kapu többször forgott veszély­ben. A nagy lelkesedéssel küzdő hazaiaknak Eszenyi, majd Mitzi révén sikerült megszerezni a vezetést. A baglyasaljai lövéseket nem kísérte szerencse. A második félidőben a hazaiak nagy szerencséjé­re teljesen elállt a szél. A baglyasiak támadásai is gyakoriabbakká váltak, de a legjobb helyzeteket is kihagyták, illetve ezek a támadások hazaiak védel­mén elakadtak. A végig vál­tozatos mérkőzésen a sze­rencsével is hadilábon állói Bagylyasalja maradt alul a lelkesebb hazai csapat­tal szemben. Ez a mér-1, kőzés sorsdöntő volt a*, Baglyasalja szempontjából, mivel ezzel a 16. helyre szorult. Pontszámúk jelen­leg megegyezik a Nagy- bátonyéval, s így a ki­esés ellen a versenyfutás még tovább tart. Jó: Fo­dor, Gajdos, Bús, Mitzi, il­letve Miskolczi, Patkó. Kő­házi és Farkas. VÖGRAD A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapla. Főszerkesztői Gotyár Gyula. Szerkesztőség: Salgótarján, városi Tanács-köz 2. Telefon: főszerkesztő: 12-94, párt- és tömegszervezeti és kulturális rovat: 14-40. 10-79. ipari rovat: 10-64, mezőgazda- sági rovat: 12-12 (123-as mellék). Szerkesztés: 11-59. Kiadja: A Nógrád megyei Lapkiadó V. Felelős kiadó: Vida Edit. Kiadóhivatal: Salgótarján. Rákóczi ót 53. Telefon: 10-29. Index-szám: 25 072. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari V.. Salgótarján. Lovász József u. 2. Telefon: 11-92. Felelős vezető: Fila István 64.268 Terjeszti a Magyar Fosta. Előfizethető a helyi postahiva­taloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra- 13,— forint.