Nógrád. 1964. június (20. évfolyam. 94-118. szám)

1964-06-17 / 107. szám

8 N O G R A n 1964. június 17. szerda &sS/tos*£g^ Sok meglepetés a bajnokság hajrájában Kapushiba — Kihagyott tizenegyes — Súlyos sérülés A megyei I. osztályú labda- zaí csapat támadásaival kéz- vács és Horváth. J6: Gellér, rúgó bajnokság tavaszi íordu- dődött a játék, s a 10. perc- Kovács és Horváth, ill:. Gál G. lóinak najrajaoan küzdenek ben meg is született a veze- dr. Hatvani és Kremnicsán. a résztvevők. A vasárnapi 14. tés. A 30. percben mar 2:0-ra iordulon igen sok meglepetés vezettek. A második félidőben kiegyensúlyozottabb volt a já- st. zm. — Karancsalja 5:1 (2:0) született, kzek- közül tálán legnagyobb az, hogy a Balas- ték, s a 75. percben góllá érett sagyarmati MÁV csapata ott- a vendégek támadása. Góllö- honában szenvedett vereséget vők: Serfőzó és Spalek. ill: Palotás javuló .együttesétől. Hernádi. Jó: Kiss I., Kisházi, Barta, Kojnok ül: Halász, Tő- zsér G., Radics, és Hernádi. A megérdemelt egy pont Kisterenyei Bányász — Miskolci Bányász, hl (IsO) Pereces 500 néző, v: Sze- lóéi súlyos térdsérülése ml- miskolciak hajráztak. gedi. att hosszabb pihenőre 48 percben egy szögletrú­gás után az ötösön patto­KISTERENYE: Csernák kényszerült. _ Bibók, Dobrogi _ Bér- Az első percekben óriási gott a labda, s a szemfü­t a, Szeberényi II. Sze béré- lendülettel támadott a ha- le6 Matisz a hálóba vágta, nyj i. _ Honti, Magyar, ^ csapat. Tíz perc után, Az egyenlítés után változa- Ruzsinszky Bozó Kaszás.' a na§y nyomás megszűnté- tos játék következett. Eb- Edző: Takács Lajos. vei a terenyeiek vették át ben a játékrészben vala­a kezdeményezést, sok for- mivel a hazaiak támadtak MISKOLC: Boros — más támadás következett, többet, de a terenyei véde­Csorba, Varga .Váradi — A félidő utolsó percében lem jól állt a lábán. Paál, Odermarszky — De- Szeberényi 1. nagyszerű A kisterenyei együttes ák, Szabó — Matisz, Do- labdával indította Bodót, a megérdemelten szerezte monkos, Makiárai Edző: balösszekötö kiugrott a vé- meg az egyik pontot. Jó: Pribelszki Gyula. dők közül, s a kimozduló Csernák, Szeberényi II. Takács edző már napok- kapus mellett a bal sa- Szeberényi I, és Magyar, kai a mérkőzés előtt nagy rokba vágta a labdát. 1:0. ill.: Boros, Csorba, Pál és gondban volt. Ugyanis Tar- Szünet után ismét a Makiári. 1" Palotás — Bgy. MÁV 2:1 (0:0) (1:1) Balassagyarmat, 300 néző, v: Garamszegi. Palotás: Bon a — Urbán, Szűcs, Kovács L. — Kiss, Kovács M. — Tóth, Be- nyó. Kovács J. Turcsányi, Rercze. Edző: Kovács József. Bgy. MÁV: Huszár — Deme- B Pái, Básti D. — Fekete, Salgótarján. 300 néző v: Sza­bó L. St. ZIM: Telek — Sze­gedi, Handó. Piskátoris — Mo- rovnyán, Flaskai — Pilinyl, ninInmi itíí Ta7 Bandur I. Seprényí, Molnár, ixarancsiapu/io ±. i Nagy Gáspár IstVán. Karancskeszi — Karancsalja: Bodor Gy. — Romhányi, Kovács, Kojnok — Simon, Godó, A. — Kristóf, Karancslapujtő, 500 néző, v: Bodor j. sávolyt Pál, Zséjyi. Balázs J. Karancskeszi: Zsidaí Ed2g. Bártfai Vilmos. A ven­ter, Balázsi, Vidomusz — Bó- Básti L Sinka, dégcsapat csupán az első fél- Gordos, időben tudott ellenállni _ --------------- ---------- ----------lUUUCil IUWU «5***»**«»*..*** ­d is, Horvath — Fedor, Ba.la. Básti j., Barta, Baksa. Edző: nagyszerű formában játszó és ' ukács, Melega. Siket. Edző: Gaál Ferenc. Karancslapujtő: a gólhelyzeteit jobban klhasz­adkerti Jenő. A mérkőzés vajvoda — Laczkó, Hlavaj, naio ziM-nek. A 13. percben hazai támadásokkal indult és oravecz A. — Tóth, Kovács — a balassagyarmatiak mintegy mss, Somoskői, Oravecz S„ 15 percig uralták a mezőnyt. Lantos. Edző: Lantos Ede. A Fölényüket azonban nem tud­(l:(V-as állásnál a karancsaljai- ak 11-est Telek kivédte. Gól- lövők: Seprényi (2) Nagy (2) változatos, kemény mérkőzé- és Bandur J., Illetve Sávolyt, ták gólra váltani. A második sen hatalmas küzdelmet vívott jö- Handó F'askai és Nagy, il- félidő palotási támadásokkal a két együttes. Mindkét csa- ,etve Romhánvi. Kovács és kezdődött. Az 55. percben Be- patnál különösen a " védőlaté- Godö A nyó, egy előrevágott labdával kosok jeleskedtek a szétesően megszerezte a vezetést a palo- játszó csatársorokkal szemben, tusiaknak, öt perc múlva is- \ vezetést a 8. percben Bak- mét parázs helyzet alakult sa góljával a vendégek szé­ki a Balassagyarmat kapuja rezték meg. majd Lantos lö- előtt. Kovács J. lövése a bal véséből született góllal egyen- kapufát találta el, a kipatta- lített a Karancslapujtői Bá­nó labda Benyóhoz került, nyász. Jó: Zsidaí L„ Barta. aki habozás nélkül újra Ko- Pai és Baksa 111: Laczkó, Ora- vács J. elé tálalt. A középcsa- vecz A. (a mezőny legjobbja), tár ezúttal nem hibázott. 2:0 Tóth s. és Lantos, a Palotás javára. A gyarmati együttes visszaesett és csak a mérkőzés végén talált magá­ra. A 80. percben a palotási kapus bizonytalan kifutását ki is használta Fedor, a csa­pat jobbszélsője, s a kapus mellett a hálóba lőtt. Jó: Bó- na. Szűcs, Kovács J., Kovács I... Benyó, 111: Bállá és Balá­zsi. SBTC II. — St. Üveggyár 3:0 (1:0) Salgótarján, 300 néző, v: Máté. SBTC H: Szőke — Orosz, Gáspár, Ludányi — Havasi, Kakukk — Kovács, Balázs, Végvári, Kriskó, Tóth-Szőllős. Edző: Szabó István. St. Üveg­gyár: Molnár — Godó, Ujj. Pünkösdi — Chmell. Klement — Jenei, Hurain, Simon, Kol­lár, Szabó. (Edző: Kovács Já- Szécsény. 400 néző, v: Mé- nos. A mérkőzés nagy részében száros. Széesény: Oláh — Gon- az SBTC irányította a játékot Szécsény — H. Vörös Csillag SE 2:1 (0:1) A női NB ll-es röplabdában; Vesémep sikerüli Vasas Izzó — SBTC Síi Salgótarjánban kettős nyitások, s NB. Il-es női röplabda ta- is baj volt. lálkozóra került sor a hét a leütésekkel vendégek voltak a nyugod- tabbak s eredményesen ki- Az első játszmában a használták a hazaiak meg­végén. Ugyanis szombaton vej.idégek nagy akarattal ingásait, s így kiegyenlí- a bajnokságra törő Vasas nemcsak be tudták hozni tettek 2:2. Izzó együttesét látta ven- a tarjániak 9:2-es vezeté- A döntő játszmában dégül az SBTC női együt- sét, de a játszmát meg is azonban már elfáradták a tese, míg vasárnap az Al- nyerték 12:15 arányban. 0:1 vendégek, a tarjániak pe­A második játszmában dik egyre határozottabban már az SBTC játszott job- kezdeményeztek, és 8:6-os ban, 15:8 arányban nyert Vezetéssel fordultak. Majd A harmadik játszmái pedig a végső győzelmet is másfüzitő csapatával mér­kőzött meg a bajnoki pon tokért. A Vasas Izzó fiatal, kitü- 1:1. nő gárdája a bajnokjelölt- ismét hoz méltó játékkal 3:1 volt, arányban győzte le a tar- jániakat. Az első és má­sodik játszmát a vendé­gek nyerték. Majd szépítet­tek az SBTC lányai, s így lett. 2:1. A negyedik játsz­mában ismét az Izzó ala­csonytermetű lányai bizo­nyultak jobbaknak, s így 3:1 arányban nyerték a mérkőzést. a tarjáni lányoké megszerezték 15:12 arány- s 15:13 arányban ban. A 2-es SBTC győze­lemmel véget ért a találko­nyertek 2:1. A negyedikben ismét a zó. Pásztó — Rákóczi-telep 3:1 (2:1) Rákóczi-telep. 250 néző Bures. Pásztó: Kelemen — Ve­da. Skoda F.. Skoda J., — Óra. vecz. Takács — Varga, Pék Jancsó, Varga L„ Schukert Edző: Jancsó Mihály. H. Vö­és igen sok gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Példá­ul Kriskó egy 11-est. A he­lyenként kemény mérkőzésen DUICi. raww* racicuicil -- ve- , _ , - r „--„„a „ _1 „ r és. Tari, Homolya - Pozsár, k6,2és- az JIsS Jgazi Danes! - Sidl. Szklenár, Lu- helyzet csak • dányi. Smolek, Klonka. Edző: a]íkult.J? honvédek kap Éliás István. Rákóczi-telep: előtt- Ekkor egymás után ke Kulák — Tóber, Csépe. S'zébe- rényi — Hracskó, Dányi, Pintér, Szikói, Kovács, Jakab. Edző; Petre Pál. A nagy meleg ellenére élénk ■ iramú mérkőzést, vívott a két rös Csillag: Molnár I. - Mól- az üveggyári együttes lelkesen nár II.. Diószegi, Nagy - He- yzetek^alap^n is nyecz, Vojtovszki — Erdősi, Ludasi. Szabó. Fiikor, Saram- kó. Edző: Juhász Lajos. Gyen­ge irammal -kezdődött a mér­egyenrangú elleniéiként küz­dött. Góllövők: Kriskó, Balázs és Ujj (öngól). Jó: Szőke, Gáspár, Havasi és Krsikó, ill: Molnár. Huram és Kollár. SBTC — Almásfüzitő 3:2 Vasárnap került sor a találkozóra, melyen igen nagy küzdelem alakult ki a végső győzelem megszer­zésért. Pedig a hazaiak fö­lényesen is nyerhettek vol­na, hiszen az első játszmá­ban már 9:2-re, a második­ban pedig 6:l-re is vezet­tek. De nem sikerültek a Röplabda NB I. Vereség idegenben Csepel — Salgótarjáni ZIM 3.*0 A ZIM együttese a jó A találkozó első jatszmá- erőket képviselő Csepel SC iában a hazaiak 15:7-re röplabdázói ellen léptek majd a másodikban 15:8­ra és harmadikban 15:5-re pályára Csepelen. A tar- nyertek. így végeredmény- jána együttes nem játszott bem 3:0-as győzelmet értek ugyan rosszul, de a jobb el­formában lévő és nagyobb ütőerejű hazai együttestől 3:0 arányú vereséget szen­vedett. A bajnoki tabella —így alakult a legutóbbi íordu­^ alkalommal is csak a kapufa CzenpU— mentette meg a rétsáeiakat a góltól. Mégis ők szerzték me» a vezetést a 34. percben. Szü­net után feljavult a hazai együttes és egv korszerű tá­csapat. A gólhelyzeteket jobban madá* sikerült k1­e»venlítés. Nem sokkal később kihasználó és korszerűen ját- , , , , . , „ szó megfiatalított pásztói Uhukért sokat ics-ően e1fu- együttes megérdemelten nyert ® k®*01**10”’ , ll?“0*00 helyenként keményen ját­szó hazaiak ellen. A gólok belül felvágák. A 11-esből szer­zett gól a szécsényiek gvőze1­sorrendje: a 7. percben Kulák jelentette. Szabót a já­kiejtette a távoli lövésből (ere­dő labdát, amelyet a szemfü­^^kvA-rptő feles»1 és ért kiállítot­ta. GöPövnk: Var»a. Pék (H­les Szklenár értékesített. A 19. ~hői). jii: Púkor. Jó: skod=_.T;. percben formás jobboldali tá­madás végén Szklenár beadá­sából Klonka vágta a hálóba a labdát az ötösről. 2:0. A 39. percben szép cselsorozat után Szikói szépített. A 67. percben Szklenár három védőjátékost kicselezve beállította a vég­eredményt. Jó: Kelemen, (a ^koda F.. Sc*uk»rt. ill: Dió­szegi, Nagy és Fiikor. Ssorospatak — Uejtár 2:0 (2:0) Szorospatak, 250 néző, v; mezőny legjobbja) Szklenár és Bácskái. Szorospalak: Balázs — Raduly, Gellér, Nagy — Ba­rabás, Karótkai — Kovács, Nagy, Bettes, Horváth, Faze­kas. Edző; Farkas Imre. Dej- tár: Mészáros — Laczkó, Gál G., Gál F. — Bihari, dr. Hat­vani — Pikács, Szeneczei, Szűcs, Kremnicsán, Gyenes. Edző: Gyurics Gyula. Válto­zatos, kemény, de nagyon sportszerű mérkőzést vívott s Sidi, ill: Tóber és Pintér. Zp. Bányász — Mizserfai Bányász 2:1 (2:0) Zagyvapálfalva, 400 néző, v: Varga. Zp. Bányász: Sándor — Kisházi, Tamásfalvi, Vitéz két együttes. Mindkét gól ka­— Kiss II., Kiss I. Nagy, pushibából született. Szünet Kojnok, Serfőző. Barta. Spa- Mek. Edző: Huszár Gyula. Mi- zserfa: Halász — Tőzsér G., Radics, Sándor — Cece. Ba- lyos bokasérülést :ogh. Szabó, Tőzsér I , Herná­di. Tőzsér II.. Tőzsér E. Edző: Takács Dániel. A jóiramú. után a dejtáriak támadtak többet, de a saját hibájából sú- szenvedett Gyenes hiányában a hazai vé­dők könnyen megállították a sportszerű mérkőzésen a ha- támadásaikat. Góllövők: Ko­Egy győzelem, egy Vereség A fáradság jelei a Zp. Epitők röplabdásaín Az NB II. női röplabda- nyerték a hazaiak, a ven- 12 órai (!) kezdettel ren­bajnokság kétfordulós dégek csak a harmadik dezték meg a találkozót, mérkőzései igen nagy meg- összecsapáson mutattak amikor a hőmérő higany­szép játékukból, A nagy- szála — napon — 38 fokot terhelést jelentenek me­gyénk röplabdásai számá­ra. szerű formáját továbbra is mutatott! A Diósgyőr leg­tartó Gáspárné, s a fel- jobb együttesét állította Az SBTC együttese ugyan itthon vívja az „őszi” forduló csaknem voltak a vendégek valamennyi mérkőzését, de ^ jött Vass, Dági, a bátor, pályára: Szepesiné, Szinyik, vállalkozó Garamszegi le- Kukucskáné, Szabó, Szó­ütéseivel azonban tehetet­a gyors, egymást követő találkozók még idegesebbé teszik a csapat valamennyi tagját. Nem sokkal, de 8e • iobb helyzetben van a Zp. Építők csapata. Az egy­mást követő találkozók színhelyére is el kell utaz­ni — a fáradság jelei fel­tétlen kiütköznek a leá­nyok játékán. ke. Korpái összeállítás­ban, míg a Zp. Építők a s 15:10 arányú vereséget szombati győztes csapattal: szenvedtek. A mérkőzés Gáspárné, Sándorné, Ga­így 3:0 arányban ért vé- ramszegi, Németh, Vass, Dági együttessel szerepelt. A vendégek nem bírták a nagy iramot, s 15:6, 15:9 15:7-es szett-vesztés után 3:0 arányú vereséget szen­vedtek. DIÓSGYŐR! VTK — ZP. ÉPÍTŐK 3:0 A Zp. Építők lányai — szombati mérkőzésük után alig néhány órával már ZP. ÉPÍTŐK — ALMÁSFÜZITŐ 3:0 A szombaton nagy ér- fáradt együttes benyomá- deklődés mellett — több sát keltette a csapat. Ráa­Most nem azért, mert megyénk röplabdás leá­nyainak szerepléséről van Diósgyőrbe utaztak, s az szó de feltétlen felül kel_ előző napi mérkőzés. a lene vizsgálni a szövetség hosszú utazás után nagyon döntésétj a gyorSi egymást követő mérkőzések a talál­. . .... - közök időpontjának ügyé­mint 200 nezo - lejátszott dásul _ nem tudni a 620_ együttestől találkozón a ha2ai együttes , , . Den ^araat egyu.tesioi biztos, 3:0-ás győzelmet vetseS elkepzeleset a S2gp játékot nem várha- aratott. Az első és második legnagyobb melegben, déli tunk. szettet egyaránt 15:4-re 12 órától rpw wál — So — 1. Újpesti D. 12 12 — 3«: 4 24 2. Bp. Honvéd 12 U 1 35: 3 23 3. Csepel 12 9 3 29:13 21 4. Vasas 11 8 3 27:13 21 S. EVT K 16 7 5 23:25 19 6. BM. Dózsa 11 7 4 25:17 18 7. Farkaslyuk 11 7 4 26:18 18 8. Salg. ZIM 11 S 6 16:24 16 9. Bp. Spartak 12 4 8 16:26 16 10. Debrecen 12 3 9 18:30 15 11. Vasas Izzó 12 3 9 13:33 15 12. Pénzügyőr. U 2 D 14:30 13 13. Nylregyh. 11 2 9 11:30 13 14. MTK 12 1.11 12:35 13 NÓGRÁD A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Gotyár Gyula. Szerkesztőség: Salgótarján, Városi Tanács-köz 2. Telefon: főszerkesztő: 12-94, párt- és tömegszervezeti és kulturális rovat: 14-40, 10-79, ipari rovat: 10-64, mezőgazda- sági rovat: 12-12 (123-as mellék). Szerkesztés: 11-59. Kiadja: A Nógrád megyei Lapkiadó V. Felelős kiadó: Vida Edit. Kiadóhivatal: Salgótarján, Rákóczi út 53. Telefon: 10-29. Index-szám: 25 072. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari V., Salgótarján. Lovász József u. 2, Telefon: 11-92. Felelős vezető: Fila István 64.198. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahiva­taloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra: 13.— forint.