Nógrádi Népújság. 1963. november (19. évfolyam. 88-96. szám)

1963-11-27 / 95. szám

8 NÓGRÁDI NEPÜJSAG 1963. november 27. Az SBTC sakk-csapatának fölényes győzelme A salgótarjáni járási sakk- bajnokság során vasárnap az SBTC I. csapata a Salg. Ko­hász SE II. csapatával mérte össze tudását. Ezen a talál­kozón fölényes, 7:1 arányú győzelmet értek el a bányász fiúk. megfiatalított csapattal Ötletes, lendületes csatárjáték — Nagyarányú Stécé győzelem Salgótarján, 2500 néző, v.: Fehérvári. SBTC: Cserháti — Sándor, Ferenc, Agócs — Szőj ka, Boskó — Kovács, Veres, Toldi, Básti, László. Edző: Szabó István. Ózdi Kohász: Katona — Zalai, Frenkó, Szurdoki II. — Borbás I., Jer- dinándi — Borbás II. Szilasi, Csáki, Szendrei, Száraz. Ed­ző: Szűcs György. Az első percekben az óz­diak nagy iramban támadtak, öt perc eltelte után az SBTC kerekedett felül, s a mérkő­zés utolsó percéig irányította a gyors, élvezetes játékot. A 12. percben egy jobb­oldali támadás végén a beadott labdát előbb Bás­ti lőtte kapura, de a vé­dőkről Kovács elé pat­tant, aki az ötösről a jobb sarokba vágta, 1:0. A 15. percben két csel után Toldi 25 méterről váratlanul kapura lőtt s a csavart lab­da a gólvonal közelében ért földet majd a vetődő Katonát átugor­va a kapu baloldalán akadt a hálóba. 2:0. gén a közönség nyíltszíni taps­sal viszonozta a jó teljesít­ményeket. Szünet után az első perc­ben Kovács futott el jobb­szélen, de éles szögből lőtt, s a kapus szögletre ütötte a labdát. (Szojka és a belsők pe­dig tisztán várták a beadást). A beívelt labdát László fejé­ről Katona ismét szögletre ütötte. Kovács újabb sarok­rúgásból Básti fél méterrel fejelte kapu mellé a labdát. Sorozatos támadások után az 57. percben Básti jó helyzet­ben a 16-oson fedezetlenül ál­ló Lászlóhoz továbbított, aki pár lépés után éles szögből lőtt, s a labda a vetődő Katona sarkáról a bal helyett a jobb sa­rokba perdült. 4:0. A gyenge teljesítményt nyúj­tó ózdiak szórványos támadá­sait a nagyszerűen közbelé­pő Ferenccel az élen sorra szerelték az SBTC védői s Szojka mesteri irányításával küldték támadásba a csatár­sort. Mindig gólveszélyben volt az ózdiak kapuja. A csa­társor minden tagja bátran és jól lőtt. Még Szojka is, igen sokszor. A 87. percben Veres a jól helyezkedő Toldihoz továbbí­tott a 16-oson, aki mellel ma­ga elé tette a labdát, kapu felé fordult s néhány lépés után fél­magas lövéséből a labda a jobb kapufa mellett vá­gódott a hálóba. 6:0. Az egyfordulós bajnokság utolsó mérkőzésén az SBTC a legfiatalabbak szerepeltetésé­vel kimagaslóan legjobb já­tékát nyújtotta. Valamennyi játékos nagy akarással, lel­kesedéssel ötletesen játszott. Az ózdiak nem találtak ellen­szert a támadások megféke­zésére, de energikus csatáraik sem okoztak gondot. A nagyszerű 90 perc után a ragyogó egyéni teljesít­ményeket nyújtó SBTC-től vastapssal búcsúzott a szurkolótábor a tavaszi viszontlátásig. A csapat a jó játékkal némi­leg kárpótolta az őszi mér­sékelt szereplést. A Kistereny Izgalmas ökölvívó küzdelmek Csak Csonka, Oláh Sándor és Pintér győzött az SBTC-ből Bp. VASAS—SBTC 16:4 Salgótarján, 300 néző Vezette: Beke és Habony Az SBTC—Bp. Vasas elleni vereségnek egyik legfőbb oka az volt, hogy néhány verseny­ző magasabb súlycsoportban öklözött. A szorítóba fölvo­nult csaknem ifjúsági csapat — különösen a jó erőket kép­viselő baj nők jelöltek ellen — ne,m volt képes eredményesen küzdeni. Nem csoda, hogy hat Röplabda; A Salgótarjáni Dózsa a második helyen Megyénk két bajnokcsapata: a nőknél a Nagybátonyl Bányász, a férfiaknál a Salgótarjáni Dó­zsa —mely veretlenül nyerte a megyei bajnokságot — indult a Szolnokon megrendezett osztályo­zó mérkőzéseken az NB II-be ju­tásért. Az erős mezőnyben a Salgótar­jáni Dózsa fér£i csapata állta meg jobban helyét, hiszen a Gyöngyösi Vasas és a Szegedi Spartakusz ellen 3:0 arányban szerezte meg a győzelmet. A Bp. Állatorvosi SE ellen már nem tudtak olyan jó teljesítményt nyújtani, de még ezen a mér­kőzésen is igen szoros eredményt értek el, hiszen csak nagy küz­delem után tudott 3:2 arányban nyerni a fővárosi együttes. így a torna végeredménye az első forduló uán: 1. Bp Állatorvosi SE., 2. Salgótarjáni Dózsa, 3. Sze­gedi Spartakusz, 4. Gyöngyösi Vasas. A nőknél a sorrend a követ­kezőképpen alakult: 1. Bp. Vasas Izzó. 2. Almásfüzitői Timföld, 3. Egri Dózsa, 4. Nagybátonyi Bá­nyász. ei Bányász fiatal tarjáni ökölvívó a 2. menetben feladta a mérkő­zését. Légsúlyban Junghaus győ­zött Ajtai ellen, aki már az első menetben is földre ke­rült, majd a második menet­ben feladta a mérkőzést. Har­matsúlyban Papp ellen Garas az első menetben jól kezdett, aztán egyre kevesebbet ütött s a 2. menetben feladta. Pe­A megyei bajnokság eredményei Pásztó—St. Üveggyár 0:2 (0:0) Zp. Bányász—Palotás 8:1 (2:0) Karancsaljai B.—SBTC n. 0:0 Szorospatak—Rétság (elmaradt) Somosi Építők—Szécsény 2:0 (1:0) Karancslapújtő—Kazár 2:1 (1:1) Dejtár—Bgy. MÁV 1-S (1:3) Rákóczi-telep—St. Z1M 13 (0:2) A bajnokság állása: 1. Somosi Ép. 13 11 1 1 33:15 23 2. St. Üveggyár 13 11 0 2 45:22 22 3. Kazár 13 10 0 3 31:11 20 4. Bgy. MÁV 14 8 2 4 36:17 18 5. K.lapújtő 13 8 2 3 17:14 18 6. Zp. Bányász 14 8 0 6 23:18 16 7. Szécsény 14 5 4 5 23:32 14 8. St. ZIM 13 6 1 6 27:20 13 9. Rákóczi-telep 14 6 1 7 20:33 13 10. Pásztó 13 4 3 6 14:16 11 11. Rétság 12 5 1 6 17:22 11 12. Karancsalja 19 5 0 8 22:31 10 13. Karancskeszi 13 4 1 8 20:25 9 14. Dejtár 14 3 1 10 21:37 7 15. Palotás 13 2 0 11 16:35 4 16. Szorospatak 13 1 1 11 6:23 3 helysúlyban Nyíri lendületét Csonka megállította s jól előzte meg ütéseit. A máso­dik menetben Nyírit vérzésért leléptették. Győzött Csonka. Könnyűsúlyban Varga ellen Koperla Béla feladta a mér­kőzést. Kisváltósúlyban Szabolcsi végig többet és pontosabban ütött Ökrös ellen, aki a máso­dik menetben feladta. Váltósúlyban László ellen Oláh S. tartózkodóan kezdett, de egyre nagyobb pontelőny­re tett szert, jól elhajolt László ütései elől s egyenesei­vel felőrölte ellenfelét. A má­sodik menet végén László fel­adta, győzött Oláh S. Nagy váltósúlyban Potykie- vicz végig többet ütött, mint Koperla József, akinek már az első menetben felrepedt a szemhéja. A harmadik menet­ben Koperla feladta a mérkő­zést. Középsúlyban Frommer el­len Pintér nagy küzdelmet vívott. Az első menetben Prommer ütött többet, de Fintér pontosabban. A 2. és 3. menetben egyenrangú ellen­félként küzdöttek, de a me­netek végén Pintér fölénybe került s pontozással győzött. Félnehézsúlyban az SBTC nem állított ki versenyzőt s így Slaghammer ellenfél nél­kül győzött. Nehézsúlyban Deli ellen Stefanidesz nagyszerűen öklö­zött. Deli feladta a mérkőzést. Az SKSE a második helyen végzett az NB lll-ban Pontot szerzett idegenben a Bgyarmati Dózsa A Zp. Építők ismét kikapott Ezután is ötletes támadáso­kat vezetett az SBTC. A 20. percben László nagyszerű lab­dával kiugratta Bástit, aki ráfutott, a 16-os sarkánál egy pillanattal előbb érte el a labdát, s átemelte a kifutó kapus felett. A labda nagy ívben száll­va a gólvonal közelében ért földet, s onnan a fel­ső léc alatt pattant a há­lóba. 3:0. Ezután is jobbnál-jobb Stécé- támadások futottak a pályán. A 35. percben Veres egymás után két veszélyes lövést kül­dött kapura, majd Toldi és Básti lövését hárította Kato­na. Ekkor is — és a továb­bi jó játék után a félidő vé­A 79. percben Szojka lab­dájával Veres középen ki­ugrott s erősen zavartat­va a jobb alsó sarokba bombázott. 5:0. A LABDARÜGÓ NB I B VÉGEREDMÉNYE 1. Egyetértés 15 10 3 2 18: 7 23 2. Oroszlány 15 6 7 2 22:11 19 3. MÁV DAC 15 7 5 3 23:13 19 4. Dunaújváros 15 6 7 2 28:21 19 5. Szombathely 15 7 4 4 23:17 18 6. SBTC 15 4 9 2 18:10 17 7. Borsodi B. 15 4 7 4 18:16 15 8. Szállítók 15 6 3 6 18:17 15 9. Nyíregyháza 15 6 3 6 13:23 15 10. Bpesti VSC ^ 15 5 4 6 19:22 14 11. Székesfehérv 15 4 5 6 26:28 13 12. B.foki MTE 19 3 6 6 14:20 12 13. Miskolci VSC l! 3 6 6 14:23 12 14. Ózdi Kohász 15 4 2 9 23:32 10 15. G.-MÁVAG 15 3 4 8 17:24 10 16. Láng SK 15 3 3 9 10:20 9 nyerte az NB II. rangadóját KISTERENYEI BÁNYÁSZ—NAGYBATONYI B. 2:1 (2:1) Nagybátony, 2000 néző, v>: Vadas J. Kisterenyei Bányász: Csernák — Király, Dobrocsi, Bartha — Vanya, Szeberényi I. — Honti, Tarlósi, Koru- hely, Magyar, Kaszás. Edző: Takács Lajos. Nagybátonyi Bányász: Bulyovszki — Molnár, Veres, Szalai — Sereg, Tari — Nagy, Baranyai, Ponyi, Szarvas, Ko­vács. Edző: Laczkó Sándor. A kisterenyei együttes he­ves rohamokkal kezdett, s az első negyedórában már 2:0-as vezetést szerzett, amihez hoz­zájárult Bulyovszki hibája is. Ezután a hazaiak tá­madtak többet s a 35. perc­ben egy 20 méteres szabad­rúgásból Szarvas szépített. A második félidő jobbára ki­egyenlített küzdelmében va­lamivel a vendégcsapat ve­szélyeztetett többet s helyze­tei alapján is megérdemelten nyerte a mérkőzést. JÁSZBERÉNYI LEHEL— BAGLYASALJAI B 2:1 (1:0) Jászberény, 400 néző, v.: Orosz. Baglyasaljai Bányász: Geszti—Ivänyi II., Tóth, Kos- léder—Angyal, Győri—Bogár, Földi, Pepsinczki, Szabó, Gye- pesi. A tartalékosán kiálló Bag­lyasaljai Bányász erejéből nem telt többre, a fiatalok az első félidőben jó játékot nyúj­tottak. A 35. percben a ha­zaiak 11-eshez jutottak, s megszerezték a vezetést. Szü­net után heves küzdelem folyt a pálj'án, amelyben" a ha­zaiak durvaságukkal kereked­tek felül. A 68. percben a jászberényiek újabb gólt értek el. Befeje­zés előtt egy negyedórával Földi szépített. Jó: Geszti, Föl­di és Pepsinczki. AZ NB II. KELETI CSOPORTJÁNAK VÉGEREDMÉNYE: 1. Eger 17 12 3 2 39:15 27 2. Kecskemét 17 11 4 2 39:12 26 3. Szeg. VSE 17 10 3 4 32:19 23 4. Nyíregyh. MSE 17 9 3 5 34:31 21 5. Szóin. MTE 17 8 4 5 37:26 20 6. Bp. Spart. 17 7 5 5 28:28 19 7. Jászberény 17 8 2 7 29:26 18 8. Gyula 17 7 4 6 35:30 18 9. Kisterenye 17 7 4 6 27:26 18 10. Nagybátony 17 6 4 7 20:18 16 11. Misk. B. 17 6 4 7 25:36 16 12. KISTE XT 17 4 7 6 22:20 15 13. V. Izzó 17 5 5 7 25:28 15 14. Bp. Előre 17 6 2 9 23:22 14 15. Szóin. MÁV 17 3 6 8 32:35 12 16. Debr. Dózsa 17 4 4 9 22:43 12 17. Báglyasalja 17 4 2 11 20:48 10 18. Békéscsaba 17 1 4 12 15:41 6 Az É. M. Nógrád megyei Áll. Építőipari V. KUBIKOS munkavállalókat és ÁCS SZAKMUNKASOKAT VESZ FEL balassagyarmati, szécsényi és salgótarjáni építkezéseire. Étkezés és munkásszállás a munkahelyen biztosítva van. A munkásfelvétel Balassagyarmaton cs Szécsényben a helyszínen salgótarjáni foglalkoztatás esetén a vállalat központjában a munkaügyi osztályon történik. Cím: Salgótarján Úttörők útja 27. RÁKOSCSABÁI TK—SKSE 2:1 (1:0) Rákoscsabán igen rossz talajú pályán játszotta sorsdöntő mér­kőzését az SKSE. Az első per­cekben Zólyomi jó helyzetben ka­pu mellé lőtt. Azután a ha­zaiak támadtak többet s a fél­idő végén védelmi hibából meg­szerezték a vezetést. Szünet után fokozódott az iram s a hazaiak védekezés közben a legkímélet­lenebb durvaságokat követték ed. Nyerges ; Pálvölgyi és Kirisies megsérült. A félidő közepén a Rákoscsaba újabb gólt ért el. Ez­után is többet támadott az SKSE, de Zólyomi góljával csak szé­píteni tudott. Jó: Nyerges, Rom- hányi és Cserven. STATISZTIKA PETŐFI— BGYARMATI DÓZSA 0NI Budapesten jóiramú mérkőzésen a balassagyarmati csapat bizton­sági játékra törekedett. A véde­kező taktika bevált, a hazaiak többet támadtak, de a Dózsa el­lentámadásai voltak veszélyeseb­bek. Csak a góllövés nem sike­rült. Jó: Kalcsó, Szuhánszki, Su- tyák és Özsvári. SASHALOM—ZP ÉPÍTŐK 2:1 (2:0) Nagyiccén már a 4. percben gól értek el a hazaiak. Nagy ka­pus hibájából egy távoli lövésből, majd a 20. percben újabb gól következett. A két gvors gól miatt sokáig kedvetlenül jászott az Építők, de a második fél­időben már sokkal lobban. A 65 percben Lőrinc a 16-osról nagy­erejű lövéssel vágta a labdát a bal fölső sarokba. 2:1. Nem sok­lüpíttctuk figj elpm! Építőanyag beszerzésénél ne várják meg a tavaszi csúcsforgalmat. Télen a rt)ZÉP-nél nagyobb a vá­laszték. Kényelmesebben vásárolhat és könnyebben szerezhet szállítóeszközt is. TÜZÉP Vállalat. kai később Tartósít buktatták a 16-oson. de a játékvezetői síp né­ma maradt. Az utolsó 15 perc­ben a hazaiak durván, kímélet­lenül játszottak. Egy összecsapás­nál Hármas! megsérült s végleg elhagyta a játékteret. Hiába tá­madott ezután az Építők, az ered­mény már nem változott. Jó: Hármasi, Budavári és Hoffmann. Az NB III. Északi csoport végeredménye: 1. BEAC 15 9 3 3 28:15 21 2. Salg. KSF. 15 8 3 4 28:15 19 3. Gyöngyösi Sp 15 9 1 5 19:22 19 4. Petőfibánya 15 8 2 5 27:24 18 5 Ikarusz 15 7 3 5 28:20 17 6. Kartal 15 8 1 6 20:19 17 7. Sashalom 15 8 0 7 30:25 IP 8. Vác 15 7 2 6 28:21 16 9. Tűzoltó D. 15 5 5 5 31:19 15 10. Balassagy. D. 15 5 4 6 17:25 1* 11. Autótaxi 15 4 5 6 22:21 ír 12. Statisztika 15 5 3 7 25:29 r 13. Rákoscsaba 15 4 5 6 18:21 14. Zagyvapálf. 15 '4 4 7 20:16 Vs 15. Chinoin 15 3 3 9 13:39 9 16. Hajógyár 15 2 4 9 15:33 8 fJÖGRADl NEPÜJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megye] Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő Gotyár Gyula Kiadja: a Nógrádi Népújság Lapkiadó ▼. Felelős kiadó: Vida Edit Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari Vállalat, Salgótarján Rákóczi út 63.37. Felelős vezető: Flla István. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivat». lóknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy bóra 4 forint Index-szám: 25963 Szerkesztőség: Salgótarján. Városi tanács-köz i Telefon: főszerkesztő: 12-94 párt-, tömegszervezeti és kulturá­lis rovat 14-40. 10-79. Ipart ro­vat: 10-64. mezőgazdasági rovat: n-59. oányal teL Kiadóhivatal: Salgótarján. Rákóczi út S3. Telefon: 10-20. AJÁNDÉKOZZON! Színházban — estélyen hordjon markazitos és dublé Kapható az OFOTÉRT boltokban.