Nógrádi Népújság. 1963. szeptember (19. évfolyam. 71-78. szám)

1963-09-25 / 77. szám

8 NÓGRÁDI NEPÜJSAG 1963. szeptember 25. Labdarúgás NB I. B. Az ötödik döntetlen NYÍREGYHÁZI SPARTACUS—SBTC 0:0 Nyíregyháza, 4500 néző: V. Váli. Nyíregyháza: Hargittai I. — Tordai, Divinyi, Szokol — Ara­nyi, Papp — Harcsa, Széles, Ko- vacsics, Bácskái, Kaskötő. SBTC: Cserháti — Sándor, Sal­gó, Fodor, — Szojka, Boskó — Kriskó, Toldi, Havasi, Bodon, László. Az első félórában az SBTC ve­zetett több támadást. Szojka 20 méteres szabadrúgása jelentett NB II. BAGLYASALJAI BANYÄSZ — BÉKÉSCSABAI ELŐRE 3:1 (2:1) Baglyasalja; 300 néző. V. Te- ■ ttiesvári. B. Bányász: Nagy — Ozsvár, Tóth, Smelkó — Angyal, Kos- léder — Bogár, Szabó, Horváth, Palotai, Földi. B. Előre: Krátkl — Géezi, Szi- kora, Gulyás — Frankó. Rieger — Miklya, Mitykó I. Balogh, Farkas, Szita. Már a 3. percben gólt értek el a vendégek. Balogh középen kapta a labdát, jobbra cselezett, a a 18-osrói a léc alá lőtt. Az első negyedórában a vendégek tá­madtak. A 16. percben Földi— Horváth támadás íutott a bal­oldalon, s a beadásból Szabó félmagasan a kapu közepére vág­ta a labdát. 1:1. A következő percben Palotai—Bogár támadás végén a baloldali beadást Földi laposan vágta a kapu közepére. A gól után már a hazaiak vet­ték át a játék Irányítását, a fö­lénybe kerültek. Az 52. percben Földi—Horváth támadás végén a baloldali beadást Szabó három lépésről nyugodtan a bal sarok­ba helyezte. Jók: Nagy, Ozsvár, Szabó, (a mezőny legjobbja). 111. Krátki, Gulyás és Balogh. NYÍREGYHÁZI MSE—KISTERENYEI BÁNYÁSZ 3:2 (1:2) Kisterenye, 1 600 néző V. Igaz. Ny. MSE: Rácz — Fodor, Bog­nár, Varga — Gajdos, Szász — Héri, Gelics, Csemiczki, Hetényi, Szilágyi, Hű Bányász: Csermák — Tóth, Dobrocsi, Berta — Szabó II. Sze- berényi I. — Hcnti, Tarlóst, Ma­gyar, Bozó. Kaszás. A hazaiak már az első húsz percben jó játékkal 2:0-ra vezet­tek. Ezután kissé lefékeztek, s a vendégek 2:l-re szépítettek. Szünet után a hazai csapat el­bizakodottan játszott, a vendé­gek pedig egymás után érték el góljaikat. Az utolsó tíz percben már ismét magára talált a te- renyei csapat, de az eredményen már nem tudtak változtatni. Gól­lövők: Szilágyi, Héri, Csemicki, ill. Honti, Magyar (11-esből). Jó: Héri, Csemicki, Szilágyi, ill. Cser­mák, Dobrocsi, Szabó II. JÁSZBERÉNYI LEHEL—NAGYBATONYI B. 1:0 (1:0) Jászberény. 600 néző: V. Nagy S. J. Lehel: Sándor — Fortuna, Páncsics, Nagy I. — Józsa, Pecha — Magyar, Szántai, Nagy II. Kal­már, Fülöp. ,N. Bányász: Bulyovszki — Mol­nári Veres, Stuhl — Sereg, Tart Huszár, Szalai, Kovács, Nagy, Száraz, A mérkőzés egyetlen gólja a 8. percben esett. A felugró Veres fejéről a lesen álló Kalmár elé került a labda, aki biztosan lőtt a hálóba. Az első félidőben va­lamennyivel a hazaiak támadtak többet. A második játékrészben a nagybátonyi Nagy megsérült, s az úgyszólván tíz emberrel játszó csapat mégis végigtámadta a félidőt, de a helyzeteket a csatárok nem tudták értékesíte­ni. Jó: Fortuna, Pecha, Kalmár, ül. Bulyovszki, Veres, Kovács és Szarvas. Az NB II keleti csoport állása 1. Szegedi VSE 8 6 1 1 n: 5 13 2. Egri Dózsa 8 5 2 1 15: 7 12 3. Kecskemét 8 5 1 2 21: 5 11 4. Gyula 8 5 1 2 14:10 11 5. Nyiregy. MSE 8 5 0 3 18:16 10 6. V. Izzó 8 3 3 2 14:10 9 7. Jászberény 8 4 1 3 11:11 9 8. Bp. Előre 8 3 2 3 11: 8 8 9. Szóin. MTE 8 3 2 3 19:14 8 10. Bp. Spart. 8 3 2 3 16:19 8 11. KISTEXT 8 3 1 4 12:12 7 12. Misk. Bány. 8 3 1 4 10:22 7 13. Kisterenye 8 2 2 4 13:15 6 14. Nagybátony 8 2 2 4 6: 8 6 15. Debr. Dózsa 8 2 2 4 12:19 6 16. Baglyasalja 8 3 0 5 11:23 6 17. Szóin. MÁV 8 1 2 5 13:20 4 18. Békéscsaba 8 0 3 5 9:18 3 NB. III. Salg. Kohász SE—BEAC 5:1 (1:0) Az első félidőben még aka­dozott a hazaiak játéka. A má­sodik félidőben már sokkal job­ban gördültek a támadások, s az SKSE csatárai sorra érték el nagyszerű góljaikat. A szel­lemes, gólratörő játék megérde- rnelt győzelmet hozott. Góllövők: Zólyomi 3 és Kulcsár 2. Jó Romhányi és Nyerges. Bgy. Dózsa—Hajógyár 2:1 (0:0) Balassagyarmaton a vendégek kezdtek jobban. A félidő köze­pétől azonban a hazaiak játszot­tak mezőnyfölényben. Szünet után már jobban sikerültek a be­fejezések a kissé gyengébb tel­jesítményt nyújtó balassagyarma­ti csatársornak. Góllövőik: Ozs- vári és Kalcsó. Jó: Jónás, Ozs- vári és Szűcs. Tűzoltók D.—Zp. Építők 1:1 (1:0) A Sashalomban lejátszott mér­kőzést nagy küzdelem jellemezte. Az éllovas csapat ellen a pál­falvaiak védelemre rendezkedtek be. A tartalékos csapat a sport­szerű mérkőzésen tudása legja­vát nyújtotta, s helyzeteik alap­ján közel álltak a győzelemhez is. A pálfalvaiak gólját Garádi szerezte. Jók: Bakó, Garádi, Pin­tér és Budavári. Az NB III. északi csoport állása nagy veszélyt Hargittainak. A csatárok ritkán vállalkoztak lövésekre. Egy ízben Kriskó jól elfutott, s beadásából Bodon fölé lőtt a kapu kö­zeléből. Ezután a hazaiak következtek. Az SBTC védelme többször is az utolsó pillanatban mentett. A 38. percben Kaskötő szabadrúgását Cserháti Kovacslcs elé ütötte, de a csatár a kapu fölé lőtt. Ké­sőbb egy szögletrúgásnál az újonc Boskó mentett a gólvonalról. Szünet után nem sokkal Kris- kót a Játékvezető sportszerűtlen­ségért kiállította. A tíz főre csök­kent SBTC ezután jobbára vé­dekezni kényszerült. A szórvá­nyos támadások alkalmával még Havasinak akadt egy Jó hely­zete, de Hargittai bátor kifutás­sal megszerezte előle a labdát. Az utolsó percekben Salgó men­tett kétségbeesetten Széles elöl. Az eddigi mérkőzésekhez ké­pest az SBTC valamivel Jobb teljesítményt nyújtott, fő­ként küzdőszellemben, ■ a védekezésben. Jók: Hargittai, Szokol, Bácskái, Papp, ill. Cserháti. Salgó, Szojka, Bos- kő, Toldi, László. A labdarúgó NB I B állása 1. Egyetértés 7 S 2 0 10: 3 12 2. MÁV DAC 7 5 0 2 17: 9 10 3. Oroszlány 6 2 4 0 10: 3 8 4. Dunaújváros 6 3 2 1 11: 7 8 5. Szfehérvár 7 3 2 2 14: 9 8 6. Budafok 7 2 4 1 10: 7 8 7. Ózd 7 3 1 3 13:10 7 8. Szombathely 7 2 3 2 8: 8 7 9. Sal. BTC 7 1 5 1 4: 5 7 10. Nyíregyháza 7 3 1 3 7:15 7 11. Szállítók 7 2 2 3 9:10 6 12. Borsodi B. 7 1 3 3 6: 9 5 15. MVSC 7 1 3 3 9:14 5 14. BVSC 7 i S 3 8:14 5 15. Ganz-MÄVAG 7 1 2 4 10:16 4 16. Láng SK 7 1 1 5 6:13 3 A megyei bajnokság eredményei: Palotást Tsz—Pásztói Tsz 1:0 (1:0) St. ZIM—Bgy. MÁV 1:4 (1:1) Zp. Bányász—Kazár 2:1 (1:1) K.alja—K.lapújtő 1:2 (1:1) Somosi Ép.—Rákóczi-telep 5:1 (2:0) Rétság—K-keszi 2:0 (1:0) SBTC—St. Üveggyár 2:1 (1:0) A Szorospatak—Dejtár mérkőzés elmaradt, mert a Dejtár csapata nem jelent meg. A megyei bajnokság állása: 1. Somosi Ep. 6 5 1 0 17: 8 11 2. Bgy. MÁV 5 4 0 1 14: 4 8 3. Salg. ZIM 5 4 0 1 15: 8 8 4. Pásztói Tsz 5 3 1 1 8: 4 7 4. Szécsényl Tr. S 3 1 1 9: 7 7 6, Kazár! B. 5 3 0 2 11: 5 6 7. Rétsági VCS 5 3 0 2 9: 8 6 8. Rákóczi-telep 6 3 0 3 11:15 6 9. K.keszi Tr. 5 2 1 2 12; 8 5 10. K.lapújtő 4 2 1 1 5: 4 5 11. Zp. Bányász 5 2 0 3 8: 7 4 12. St. Üveggyár 4 2 0 2 12:13 4 IS. Palotást Tsz 3 1 • 4 4:14 2 14. Szorospatak 4 a 1 3 3: 7 1 15. Dejtári Tsz 5 9 • 5 7:20 0 16. K.aljai B. 8 • • 6 1:17 0 SB1C IL 6 6 0 0 49: 5 12 Kézilabda Az SBTC csapata nyerte a rangadót SBTC — ST. ÉPÍTŐK 14:11 (6:5) Vasárnap délelőtt Salgótarján­ban az Építők kisstadionjába került sor az SBTC—Építők férfi kézilabda együtteseinek rangadó mérkőzésére. Ezen a mérkőzé­sen a szép számú közönség igen jóiramú, szoros küzdelmet lát­hatott, melyből végülis az ered­ményesebb SBTC fiai kerültek ki győztesen. Mindkét félidőben nagy iram. szoros küzdelem jellemezte a találkozót. Az SBTC csapata mindkét félidőben higgadtabban. gólratörőbben játszott. Győzelmük teljesen megérdemelt. Bár volt többször is alkalmuk az Építők­nek, hogy maguk javára fordít­sák a mérkőzés állását, de a döntő pillanatokban elügyetlen- kedték helyzeteiket. Ezzel szem­ben az SBTC játékosai, bár ők is idegesen — különösen Eabiák — játszottak, minden idegszáluk­kal góllövésre törekedtek. Ezért sokszor a védekezést is elhanya­golták, s így adódott a szoros eredmény. Röplabda UJ \F11 ÉRTÉKES PONTOKAT SZERZETT IDEGENBEN A ZIM FÉRFI NB I-ES EGYÜTTESE Snlg. ZIM—Pénzügyőrök 3:2 (14, —10, 11, —9, 9.) Budapesten került sor erre a salgótarjániak részéről Igen nagy­jelentőségű találkozóra. A salgó­tarjáni fiúk, akik már az elő­ző héten javuló formában fek­tették kétvállra a jóképességű MTK együttesét, most még na­gyobb lelkesedéssel, nagyobb aka­rattal vetették magukat a küz­delembe. A ZIM helyzete javult a baj­noki táblázaton is az értékes pontokkal. A csapat a 12. he­lyen áll, az eddig lejátszott 30 mérkőzésen szerzett 38 ponttal. 42:75-ös szettaránnyal. MINDKÉT NŐI NB II-ES CSAPATUNK GYŐZÖTT SBTC—Szeged 3:0 (5, 5, 8,) A Salgótarjánban Igen Jól ment a játék az SBTC lányainak. Mind­három játszmában sokkal hatá- rozottabbak, és eredményesebbek voltak ellenfelüknél. A fölényes, biztos győzelem ilyen arányban is teljesen megérdemelt. Zp. Építők—Debreceni EAC 3:2 (—13. —14, 5, K, 3,) Debrecenben érdekes mérkőzést vívtak a zagyvapálfalvi lányok. Az első két játszmában gyen­gén szerepeltek, aztán egyre biz­tatóbb játékkal szerezték meg a győzelmet, erősen tartalékos csa­pattal is. Ez volt >x első. Kulcsár a védők mellett. A BEAC az öt gól ellenére is lelkesen küzdött a nagyszerűen játszó SKSE ellen. Sportolnak a diákok a Balassagyarmati Szántó Kovács János Gimnáziumban 1. Tűzoltó D. 5 3 2 0 lt: 4 8 2. Gyöngyösi Sp. 5 3 1 1 6: 4 7 3. Salg. KSE 5 3 0 2 15: 7 6 4-5. Statisztika 4 3 0 1 10: 6 6 4-5. Kartal 4 3 0 1 5: 3 6 6. Rákoscsaba 5 2 2 1 8: 5 6 7. Petőfibánya 5 3 0 2 14:11 6 8. Vác 4 2 1 1 7: 6 5 9. Zagyvpálf. 5 1 2 2 7: 6 4 10. Autótaxi 5 / 2 2 9:10 4 11. Sashalom 5 2 0 3 8:10 4 12. Balassagy. D. 5 1 2 2 3:10 4 ló. Ikarus 5 1 0 4 8:13 2 14. Hajógyár 5 0 2 3 5: 9 2 15-16. Chinoin 5 1 0 4 6:15 2 15-16. BEAC 2 1 0 1 fc 5 2 Apróhirdetéseb Különleges relcamiék. garnitú­rák, fizetési kedvezménnyel. Far­kas kárpitosnál. Budapest, Wes­selényi utca 26. Nagydiófa utcai oldalon. Eladó: io darab NB kaptár mé­hekkel betelelve, olcsón. Érdek­lődni lehet Prokk József Szur­dokpüspöki, Szabadság út 113. A mátraverebélyi kis jutalékos italboltba szakképzett italboltve­zetőt keresünk, azonnali belépés­sel. Cím: Mátraverebélyi FMSZ. Oppel Kadett felújított eladó 15 ezerért. Szécsény, Petőfi út 1. Tel. 109. Gyönyörű színes, mintás már­vány mozaiklapok — fehér ce­mentből is készítve ■— kapható Strausz Gyula kisiparosnál Bu­dapest, XI., Kovászna utca 2. (Tétényi út sarok) telefon: 268-261 — vidékre is szállítok, kérjen ingyen mintakártyát. Rekamiék, fotelok, székek, fo­telágyak, sezlonok részletfizetés­re, jótállással. Józsa kárpitosnál. VIII.. Rákóczi tér 11. Kifogástalan állapotban levő 3.50x2.50 szmima szőnyeg eladó. Salgótarján, Sztahanov út 41. I. 4 alatt. Eladó Opelrekord rádióval. Salgótarján, Rákóczi út 57. sz. Bányászok figyelem! Gumicsiz­máját felújítom új talpakkal, sar­kakkal, vízpróbával páronként 60 forintért. Kauders. gumijavító XIII., Hegedűs Gyula utca 21. Nógrád megyei Bútorgyártó Vál­lalat azonnali belépésre alkal­maz bútorásztalosipari szak- és segédmunkásokat. Jelentkezni le­het: Balassagyarmat, Rákóczi út 68. szám. Aki az iskolában a sportért, sportolók neveléséért legtöbbet tehet, nem lehet más, mint — a testnevelő tanár. S ha tiszta szívbői, odadással végzi munká­ját, nem kaphat nagyobb kö­szönetét érte diákjai sportered- ményeinél. A Balassagyarmati Szántó Ko­vács János Gimnázium testneve­lő tanárát. Oláh Zoltánt a fia­talok szeretete — no meg a sport iránt érzett kiolthatatlania — sarkalja mind jobb munkára. — Két éve vagyok ebben az iskolában, de szebb feladatot nem is kaphattam volna. Nehe­zen tudnék megválni diákjaim­tól, mert szívemhez nőttek. Na­gy pn szeretem Őket. Alig nyitotta meg kapuit a nyári szünet gazdag élményeivel hozzá visszatért diákhadnak, ecse­tek simogatásától megszépült tantermeivel az ódon Iskola, az ifjakat már kész munkaterv is várta. Az osztály és iskolábajnokságért — A labdajátékok bajnokságait november 1-ig bonyolítjuk le: kispályás labdarúgóbajnokság 5— 5 fóböl álló csapatokkal: kézilab­da, kosárlabda, röplabda bajnok­ságok, fiúk, lányok részére. Min­den második délután egy-egy osztály bajnokságára kerül sor valamelyik sportágban sorsolással, kieséses rendszerben. Az iskola- bajnokságért a négy legjobb csa­pat játszik majd körmérkőzést. Már az osztály bajnokságokról In szemléltető táblázatokat és eredményeket helyeznek maid el a megbízottak a faliújságon. Mert a rendezésben nagy lelkesedéssel vesznek részt a diákok Is. Azon­kívül minden szakosztályunk ve­zetését kollégáim végzik. akik önként vállalták. Megkapjuk a segítséget a megyei szervtől Is. hiszen Tóth András kolléga meg­adja mindig a támogatást... És sorolja a fiatal testnevelő­tanár az iskola további terveit, amelyek szerint novembertől már az asztalitenisz, a sakk és a tomaversenyek folytatódnak maid. Sport foglalkozás az általános iskolásoknak — A torna valóban legkedvel­tebb sportágam. 1952-lg Románi­ában több ízben voltam Ifjúsági bajnok. Sajnos, első magyaror­szági versenyemen megsérültem s azóta nem versenyezhetek — mondja sport pályafutásáról — de tanítását különös kedvvel végzem. Az iskola sportéletében ez viszi a legjelentősebb szere­pet. Már az általános iskolákban ki­választ 20—30 jómozgású gyere­ket s ők szakköri foglalkozáson, edzéseken vesznek részt. Legszí­vesebben már az 5. osztályosok­kal kezdi a munkát. Mire ők a gimnáziumhoz kerülnek, már kész tornászok lesznek. Az Iskola sportéletét egyre ma­gasabb szintre igyekszik fölemel­ni. A diákokban is vele egy- akaratúlag ez a szándék él. Amit a lehetőségek megengednek, ter­mészetesen ki Is használják. — Felszerelésünk van elegendő, de tornatermünk kicsi. Labda­játékokról a tél beálltával már nem Is eshet szó. Egyébként ez nem csupán a mi iskolánk gondja. — Balassagyarmaton csupán egyetlen megfelelő tornaterem van, a Balassi Bálint Gimnázi­umban, amely diák gazdáinak el­foglaltsága s délután az összes helyi sportegyesület által is túl­zsúfolt. Ez aztán rányomja bé­lyegét -nemcsak a középiskola, hanem az egész város sport­életére Is. Balassagyarmat megyei viszonylatban Is messze esik földrajzilag a centrumtól, s bi­zony innen utazgatni még az egyesületeknek Is költséges, hát még az Iskolai sportkörnek! Valóban nehéz helyzetben van­nak a fiatal sportolók. Magukra vannak utalva kissé s a ketté­szakítottság bizony meglátszik megyei viszonylatban Is. — Úgy próbáltunk segíteni a bajokon, hogy például a kosár­labda csapatot átadtuk a MÁV Petőfi sportkörnek, hogy leg­alább egy ütőképes együttes kép­viselje a várost és iskolánkat a megyei bajnokságban. Labdarúgó­ink is igen sok egyesületben játszanak. Persze, csak azok jár­hatnak edzésre — s ez vonatko­zik minden sportágra — akik 1ól tanulnak! Főként ezekből a já­tékosokból kerül majd ki a kö­zépiskolás bajnokságon résztvevő csapatunk. Atlétáink is sokfelé hallatnak magukról. Tavasszal diákjaink társadalmi munkával segítenek csinosítani az uszoda parkját s ezért rendszeresen ott töltjük a tornaórát, vagy a dél­utánt is. Az a célom, hogy mind­egyik tanuló megtanuljon úszni, mert ez életmentést is jelenthet önmaguknak, vagy másoknak. Biztató fejlődés Ezek a helyes elgondolások ve­zetik a középiskolás tornatanárt. Szerették őt kis diákjai a salgó­tarjáni Bartók Béla úti ál­talános iskolában Is, ahol régeb­ben tanított. Jó kezekbe került a balassagyarmati középiskola testnevelése. Lesz diákjainak al­kalmuk bőven sportolásra a tor­Kosárlabda A megyei bajnokság küzdelmei javában folynak, mert az osz- tályzókra rövid időn belül baj­nokot kell nevezni. Ezért és fő­ként, mert a bajnokságban részt­vevő csapatok legtöbbje közép­iskolás, a mérkőzéseket jobbára hétközben bonyolítják' le. Eredmények: SKSE—SBTC (fér­fi) 31:33. SKSE—SBTC (női) 11:28. Pásztói Gimnázium—SBTC (férfi) naórákon kívül Is. Náluk bizo­nyára jól sikerül majd a sport­köri közgyűlés, hiszen a kisze- sek maguk is sportolók és se­gítenek ebben a munkában. A Magyar Testnevelési Sportszövet­ség a jövőben bizonyára jobban segíti majd gazdaságilag is » középiskolák sportéletét, hiszen a magyar sportélet fejlődésében a középiskolások jelentős szerepet töltenek be. A. M. 25:68. Barátságos előkészítő mér- kőzé_sek: Aszódi Vasas—SKSE (férfi) 63:67, Aszódi Vasas—SKSE (női) 12:28. Hétközi műsor: Szerda: SKSE-» Bgy. MÁV (férfi, női), SKSE sta­dion, 16 óra, Csütörtök: SKSE— St. Gépipari Techn. (férfi), SKSE stadion, 16 óra, SBTC—Bgy. MÁV (férfi, női), St. Gépipari Techn- 18 óra. HHS járőrverseny országos döntő A Gödöllőn vasárnap megren­dezett országos versenyen a ko­rábban megyénkben lebonyolított megyei és járási versenyeken első és második helyezést elért nyolc csapatunk vett részt. A versenyen minden korcsoportban 35—36 csapat indult. Együttese­ink eredményei kielégítőnek mondható, jó felkészülésről tet­tek bizonyságot. Csapataink közül a legjobb eredményt az acélárugyári MHS együttese (Girtl, Vincze, Hegyi) érte el, a II korcsoport (18-tól 30 évig) 3 ezer méteres verse­nyében, amelyben harmadik he­lyen végeztek, 12:33 mp-el. Ez az időeredmény az elmúlt évi­Teke A szécsényl járásban lejátszott Béke-kupa egyéni és csapatver­seny eredményei. Csapatban: 1. Nagylóc 798 fa 2. Szécsény 510 fa Egyéniben: 1. Szeles Gusztáv, Nagylóc. 256, 2. Ispán András Nagylóc 194. 3. Fűkor Lajos, Nagylóc 186 fa. Mély fájdalommal, megtört szívvel tudatjuk, hogy a sze­rető édesanya, nagymama, testvér és rokon özv. TAKACS FERENCNÉ Életének 84. évében 1963. szep­tember 23-án hosszas szenve­dés után elhunyt. Drága ha­lottunk földi maradványait 1963. szeptember 25-én du. 4 órakor a salgótarjáni temető­be fogjuk örök nyugalomba belyezni. hez képest 3 perc javulást mii- tat. Az egyes futamokban hat csa­pat indult. Megyei csapataink a futamokban nagyobb többségük­ben az első helyen végeztek, de az összesítésben időeredményeik alapján csak az első tiz közé kerülhettek. Itt végzett a kiste- renyel MHS női csapata az 1500 méteres versenyen, a mátraszől- lősl MHS férfi csapata az első korcsoportban (17 éven aluliak) és a karancskeszl MHS férfi csa­pata is 1500 méteren. nógrádi népüjsag A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő S. Nagy Sándor Kiadja: a Nógrádi Népújság Lapkiadó V. Felelős kiadó: Vlda Edit. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari Vállalat. Salgótarján Rákóczi út 63.8501 Felelős vezető: Fila István. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyt postahivat». lóknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hóra 4 forint Index-szám: 25063 Szerkesztőség: Salgótarján. Városi tanács-köz I Telefon: főszerkesztő: 12-94 párt-, tömegszervezeti és kulturá­lis rovat 14-40. 10-79. Ipari ro­vat: 10-64. mezőgazdasági rovat! 17-59. bányai tel. Kiadóhivatal: Salgótarján. Rákóczi út 51 Telefon: 10-2». I