Nógrádi Népújság. 1963. július (19. évfolyam. 53-61. szám)

1963-07-03 / 53. szám

8 NÓGRÁDI NßPÜJSAG 1963. július 3. Termelési naptár Az őszi vetésű gabonák aratásának ideje gyorsan kö­zeleg. Szervezett, gyors s jóminőségű munka szükséges ahhoz, hogy az ilyen csapdékosnak ígérkező nyáron idő­ben, s a legkevesebb vesztességgel takarítsuk be a ga­bonát. Fejezzük be a takarmánybetakarítást! Sok szövetkezetben az esőzések gátolták a takarmá­nyok behordását. A munkát gyorsítani kell. A gépi erők kihasználása mellett kézi erővel is segítsük a takarmá­nyok mielőbbi betakarítását. Ápoljuk a kukoricát! Kukoricából jó termés ígérkezik. Aratásig van idő arra. hogy a gépi és a fogatos kapákkal még egyszer gyomtalanítsuk a vetéseket, különösen a silókukoricát. A silókukorica gondos ápolása elveti a téli takarmány­gondot. Tűz és balesetvédelmi oktatás A rendelkezésre álló időt használjuk ki a cséplő­munkások oktatására. Így tudjuk elejét venni a súlyos baleseteknek és a tűzkároknak. A rendeltetési helyükre kiszállított cséplőgépeket, kombájnokat, arató-kévekötő gépeket még egyszer vizsgáljuk át, hogy a szállítás foly­tán keletkezett meghibásodásokat időben kijavíthassuk. Jelöljük ki a szérűk helyét s oktassuk ki a cséplőmun­kásokat a cséplési melléktermékek — szalma, polyva, tö- rek — szakszerű tárolására. A télen nagy szükség lesz rá az állattenyésztésben! Aratáskor van a legnagyobb csúcsmunka. Aratjuk a gabonát, közben folyik a cséplés — sok helyen erre az időszakra esik a bogyósgyümölcsök: málna, feketeribizke szüretelése. Ezekhez a munkákhoz kérjünk segítséget az iskoláktól. Bizony nem szabad megfeledkezni egy percre sem az aratás utáni azonnali tarlóhántásról, a nyári mélyszántásról. A tarlóvetésekről Mivel csapadékos a nyár, nagy lehetőség van má­sodnövények termesztésére. Jó táperőben lévő talajokon — különösen a nagy állatsűrűségű szövetkezetekben — nem célszerű a tarló vetés lehetőségeit kihasználatlanul hagyni. Elsősorban a korán lekerülő őszi árpák tarlóiba vethetünk. Tarlóba rövid tenyészidejű silókukoricát, csalamádét, kölest, mohart véthetünk takarmánynak. Készítsük el minél előbb a talajt a vetésre: kevesebb nedvesség pá­rolog el és annál gyorsabban, korábban csírázik az elve­tett mag. A vetés után magtakaró fogast és nehézhengert já­rassunk. Mivel ebben az időszakban az erőgépek az ara­tással és tarlóhántással el vannak foglalva, a vetést cél­szerű fogatos vetőgépekkel végezni. A gyümölcsösben Legfontosabb munka a gondos, szakszerű növényvé­delem. Sajnos, sok termelőegységben elmulasztják ezt a munkát s ezzel veszélyeztetik a bevételi terv teljesítését, s a következő évi termést. A permetezéseknél vegyük figyelembe, hogy a 14/1959 (ív. 30.) FM rendelet értel­mében július 1 után arzénos szert tilos használni: he­lyette nikotin-parathion és DDT-tartalmú szerek alkal­mazhatók. A DDT tartalmú szerek közül az 50%-os DDT pépből hektoliterenként 25—30 dkg, a pernitből 40 dkg szükséges. A gyümölcs szedése előtt legalább 2—3 héttel a permetezéseket be kell fejezni. A túlterhelt ágakat támasszuk fel, előzőleg a szük­séges talajmunkákat végezzük el. A hullott zöld gyümöl­csöt semmistük meg. Nagyon fontos a fiatal telepítések talajának gyomtalanítása, s ha szükséges, a fák tövének árnyékolása. A talajmunkát a bogyós gyümölcsűeknél sem hanyagoljuk el. A termés leszüretelése után szükség szerint permetezzünk. Kezdjük meg a szamóca palánták szaporítását. Az esős, napos, meleg napok gyors váltakozása na­gyon kedvez a szőlő gomba betegségeinek elszaporodá­sához. Kéntartalmú szerekkel küzdj ünk ellenük. Lantos László MUMUSAI STRANDRA HIRDESSEN a Nógrádi Népújság-bán i LABDARÚGÁS Döntetlennel, de hareos, jó játékkal búcsúzott az 8BT€ az 1-töl SBTC — Újpesti Dózsa 0:0 Atlétika Háromezer főnyi közönség előtt Kaposi (Soós E.f Hú­szak) vezette a mérkőzést az SKSE stadionban. Az összeállí­tások : SBTC: Cserháti — Salgó, Fe­renc, Oláh, — Szőj ka, Menczel — Kriskó, Horváth, Taliga, Kra.1- csi, László. Újpesti Dózsa: Lung — Káposz­ta, Rajna dr, Csordás — Soly- mosi, Színi — Pataki, Göröcs, Bene, Kuharszki, Lenkei. Nagy iramban kezdődött a já­ték. Az első lövést Solymosi dör- rentette fölé. A 3. percben Gö­röcs beadásából Bene fejesét há­rította Cserháti. Mezőnyjáték után a 11. percben Taliga 22 méteres bombáját üggyel-bajjal szedte ki a bal fölső sarokból Lung, majd László és Szőj ka lövését hárí­totta. Az első 20 perc a hazaiak fölényében zajlott le, majd fellélegezhettek az újpestiek a játékvezetői hármas szíves támogatásával. Azután ismét az SBTC jött fel: Szép kombináció után Taliga labdájából Menczel távoli hatal­mas lövést eresztett meg, de Lung ismét kikotorta a labdát a bal alsó sarokból. Később ugyan­csak Menczel felpattanó felhő- fejesét tolta szögletre. A követ­kező pillanatban Horváth beadá­sát Krajcsi el vetődve centimé­terekkel késte le. A 34. percben Kuharszki cselezte át magát a védőkön, beadását az ötösön álló Pataki 3 lépésről lőtte,, de Cser­háti lélegzetelállító vetődéssel szögletre ütötte. Nyomban utána a hazai belsők elől szedett fel egy szögletet Lung, majd Pata­ki lövését védte Cserháti. A nagy hőség ellenére élve­zetes, gyors játék folyt a pá­lyán. Soroksáron a következő össze- A 43. percben Bene futott el ! tételben játszott az SKSE: Láng nagy harcban Oláhval, de éles j — Kovács, Mártinké, Romhányi szögből mellé lőtt. A félidő hát- ! — Csala, Kirisics, — Bablena, ralevő perceiben nagy tűzijátékot I Rigó, Havasi, Pálvölgyi, Rozson* említésre méltó teljesítmény. Leg­nagyobb dicséretet náluk is Lung érdemli, aki számos nehéz hely­zetben mentette meg góltól há­lójukat. A védelemből Rajna emelkedett ki és időnként Ká­poszta vétette észre magát. A csatársorból a gólkirály Bene — ezúttal gól nélkül — bizonygatta veszélyességét és jogos váloga­tottságát. Lenkei tűnt még ki durvaságával. A többiek igen gyenge teljesítményt nyújtottak. A játékvezetői hármas élükön Kaposival gyakori hibákkal mu­tatta gyengeségét. A mérkőzés a rekkenő hőség ellenére is nagyszerű küzdelmet, élvezetes játékot hozott. A mérkőzés túlnyomó részé­ben az SBTC irányította a játékot. Lendületes szép táma­dások gördültek a játéktéren. Egyetlen szépséghiba az volt hogy a sok erős, veszélyes lövés el­lenére sem esett gól. Mindez a védők és a két nagyszerű ka­pus jó játékát dicséri. Azonban bátran állíthatjuk, hogy kis sze­rencsével, a helyzetek kihaszná­lásával a búcsújátékát — és mél­tó, jó játékot nyújtó SBTC jo­gosan nyerhette volna a mérkő­zést. Igaz gyengén szereplő jó­hírű ellenfele örülhet még • döntetlennek is. A mérkőzés egyben az 1962/63. évi NB. I. osztályú bajnokság utolsó fordulóját jelentette. A bajnokságot tavaszi jó sze­replésével a Ferencváros nyerte. Az élcsoportban további két fő- j városi csapat mellé azonban szé- ! pen felzárkózott és ,.a vjdék leg­jobb csapata” címet a Dorogi Bányász csapata nyerte el. Az egész bajnokság a vidék sport­jának fejlődését mutatja. A kö­vetkező évben a vidéki csapatok aránya azonban megcsappan, mert a két kieső, az SBTC és a Szom­bathelyi Haladás helyére az NB n. Keleti csoportjának baj­noka, a Diósgyőri VTK és a nyugati bajnok Csepel SC ke­rül be. Az SBTC az immár megválto­zott bajnoki rendszerben és idény­ben az 1964 évben az NB I. B. osztályban folytatja szereplését, ahol a következő csapatok vesz­nek majd részt: Salgótarjáni Bá­nyász. Szombathelyi Haladás, Az- di Kohász. Miskolci VSC. Nyír­egyházi Spartakus, Egyetértés, Borsodi Bányász, Láng, Ganz- MÁVAG, Székesfehérvár, Duna­újváros, Budapesti VSC, Szállí­tók. Győri MÁV—DAC, Orosz­lány, Budafok. Reméljük a következő bajnoki év végén is úgy alakul majd a sorrend, hogy az SBTC ugyancsak az első helyen szerepelhet. A le­hetőség megvan. Jó kollektív szellemmel, össze­fogással elérhetők lesznek a min­den bizonnyal remélt szép győ­zelmek. A hattyúdal az NB I- ben ugyan döntetlent hozott, de a jő játék a jövő javulás jelét mutatta. NB II. Győzelemmel fejezte be NB Il-es szereplését az SKSE SKSE—VM EGYETÉRTÉS 2:1 (1:1) rendezett az SBTC az Újpest ka­puja előtt, végül Szojka bom­bája mellé szállt. Szünet után ismét az SBTC lé­pett íel támadólag, aztán vál­dl. Az SKSE azonnal támadólag lépett íeí. Nagy iramban szinte az egész mérkőzésen úllnadóan támadtak. Egy Ilyen jobboldali támadás végén Rigó lövését a tozatosan mindkét kapu veszély- : kapus Havasi elé ütötte, aki a ben forgott. Az 53 percben Lenkei csúnyán lerúgta Szói­kat, akit percekig ápoltak az oldalvonal mellett. Visszatérte után Jobbszélre állt statisztálni, helyére Horváth hú­zódott hátra, Kriskó lett a jobb­összekötő. Az eset után kemény belementsek tarkították a jáié- kot. Az 59. percben Kriskó ug- . rótt ki egy hosszú labdával, 10 méterről lőtt, de a labda a bal kapufa éléről visszavágódott az odaérkező Krajcsi elé, aki újra rázúdította, de az ugyanarról a kapufáról visszavágódott labdát Lung megszerezte. A 64. percben a kiugró Bene 8 méteres, nehéz szögből küldött nagy lövését Cserháti csodával határos módon ütötte szögletre. Ezután László lőtt kevéssel fölé. A 75. perc­ben szép támadás végén a sán- tikáló Szojka nagyszerű labda- tálalt Taliga elé a 16-oson; de ellökték, mgjd ismét Szojka adott jó labdát Kriskónak, aki maga elé tette, de erősen zavartatva 14 méterről röviddel mellé lőtt. Sorozatos hazai támadások után a 79. percben Krajcsi lőtt föl" majd László gyengén lőtt Lung kezébe. A 85. percben egy gyors lefutás végén Bene fejese a bal kapufáról vágódott vissza a me­zőnybe, s Ferenc és Oláh egye­sült erővel mentett. A mérkőzés SBTC-robamok- kal ért véget. Az SBTC csapatából egyénileg Cserháti teljesítménye emelkedett ki. A legnehezebb helyzetekben is biztosan tisztázott; sok biz­tos gólnak látszó labdát hárí­tott kitűnően. A védelem oszlo­pa Ferencz volt. Biztos lábbal mentett számtalanszor. A sorban Oláh következik, de nem sokkal maradt, mögötte Salgó sem. Szoj­ka sérüléséig ragyogóan játszott sőt még ,.féllábbal” játszva is te­remtett a belsőknek Jó helyze­teket. Menczel rég nem látott nagyszerű játékkal örvendeztetett meg. Mindketten magasan fölül­múlták minden vonatkozásban ál­landó válogatott ellenlábasukat, Solymosit. A csatársor tagjai, va­lamennyien jó játékot mutattak. Az ötletes támadások indításá­ban főként Taliga és Horváth jeleskedett. Kriskó, Krajcsi és László lendületükkel, akarásuk­kal tűntek ki. Meglepően sokat lőttek valamennyien kapura. ! hálóba vágta a labdát. A ha­zaiak szórványosan támadtak. A félidő utolsó percében egy 20 méteres lövéssel Orosz egyenlí­tett. A H. félidőben továbbra is heves küzdelem folyt. Ekkor a hazaiak két Játékosa Is sérülések miatt kénytelen volt elhagyni a játékteret. Az SICSE nagy erő­vel tovább támadott, s a 25. perc­ben Eablena szép elfutás és egyé­ni akció során megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Az egész csapat ezen a mérkőzésen szív- vei-lélekkel küzdött. Kiemelni jóformán senkit sem tehet, va­lamennyien nzt a teljesítményt nyújtották, amit néhány mérkő­zéssel ezelőtt kellett volna. Csu­pán Bablenát említhetjük meg csupasziv játékáért. Jó játékkal, szép győzelemmel búcsúzott az SKSE az NB Il-től. de őszi gyenge szereplése, s a tavaszi mérközéssorozatban sem valami nagyszerű eredményei miatt mégis meg kellett válnia az NB n-től. A MEGYEI EGYESÜLETI bajnokság harmadik FORDULÓJA kevésszámú résztvevővel zajlott le az SKSE stadionban. Az SKSE 15, a SOMSE 20. az SBTC és a sportiskolák csupán egy-két versenyzőt vonultattak fel. Saj­nos a középiskolák teljesen tá­volmaradtak. A Bgy. MEDOSZ pedig igen helytelenül Buda­pesten versenyzett, holott me­gyénk területéhez tartozván az előző fordulókhoz hasonlóan Itt lett volna a helyük. A mérsé­kelt eredmények közül a leg­jobbak a következők: II. osztályúaknái: Nőknél: Disz­koszban Somoskői Istvánné (SÜM- SE) 33,63 cm. Súlyban: 10,43 cm, magasugrásban: Olajos Olga (SUMSE) 141 cm. Férfiaknál: Távolban: Fodor Bé­la (SÜMSE) 620 cm, rúd: 320 cm, súly: Kazinczl Gyula (SUM­SE) 11.84 m. 400 m: Csábi Imre (SUMSE) 54,1 mp. in. osztályúaknái: női magas: Vaskő Mária ÍSÜMSE) 141 cm. férfi 400 m: Széles János SKSE 57,3 mo. Súly: Iínapicziusz Nán­dor (SÜMSE) 11.95 m. Gerely: Varga István (SKSE) 41.87 m. Serdülőknél: női távol: Kiss Anna (SÜMSE) 449 cm. Gerely: Sótér Mariann (SKSE) 31,64 m. Férfi 400: Géczi Lőrinc (SUM­SE) 54.4 mp. Magas: Budavári István ÍSKSE) 160 cm. Hetedikén vasárnap 8 órai kez­dettel kerül sor az egyesületi bajnokság negvedik fordulójára a SÜMSE sporttelepén. Ökölvívás * I. NB III. A csapatok közül a Kisterenye és a Baglyasaljai Bányász nagy lépést tett az NB II-be jutás felé KISTERENYE! BÁNYÁSZ— KART ALI MEDOSZ 3:1 (1:0) Kartalon nagy hajrát vágott ki a kisterenyel csapat. Nagy küz­delemben jó játékkal nyerték a számukra nagyjelentőségű talál­kozót. A mezőny legjobbjaként Csernák nyújtott nagyszerű tel­jesítményt. Góllövők: Bozó, Hon- ti, és Magyar. Jó: Kaszás. Sze- berényi I és Magyar. BAGLYASALJAI B.— STATISZTIKA PETŐFI 5:0 (1:0) Baglyasalján nagyon jól játszott a haza) csapat, sok-sok gólhely­zetet dolgoztak ki. Ilyen arány­ban is megérdemelten nyerték a mérkőzést. Góllövők: Tóth, Pif- kó, Horváth. Bogár és Nagy (11-esből). Jók: Schmelkó. Földi és Bogár. ZP. ÉPÍTŐK—SASHALMI . ELEKTRONIKUS 1:0 (1:0) Zagyvapálfalván csapkodó játék folyt. A játékvezető sok téves Ítélete nyomta rá bélyegét a já­tékra. Az első félidő közepén Tarlősl n. érte el az egyetlen gólt, egy 20 méteres szén lövés­sel. A 84. percben Gáspárt soro­zatos durvaságáért a játékvezető kiállította. JŐ: Bakó, Garädj, Tar- lösi II. és Gáspár. CHPVOrN—nagybatonyi BÁNYÁSZ 1:0 (0d)) Nagybátonyban szomorú vere­ség érte a hazaiakat. A bajnok­ság megnyerésének biztos tudatá­ban könnyelmű felkészülésük ro­Az Újpest csapatában alig akadt vására írhatják a vereséget, Né­Röplabda ÜJBÖL VERESÉGET SZENVEDETT A SALG. RÖPLABDACSAPATA ZIM NB I-ES BP. SPARTACUS—ST ZIM 3:1 Budapesten játszott bajnoki mérkőzést a tarjám NB I-es fér­fi röplabda csapat, ahol újabb vereséget szenvedett a Bp. Spar­tacustól. Az első és a második játszmát a hazai fiúk nyerték, s Így már 2:0 arányban vezettek, amikor a tarjániak Is feljöttek, s szépí­teni tudtak. Ezután 2:l-es állás­nál újból a hazaiak erősítettek, s meg tudták nyerni a követ­kező Játszmát. így végeredmény­ben 3:1 arányban nyert a ha­zai együttes. hány játékosuk ugyanis megfeled­kezve kötelességéről a mérkőzés előtt strandolással hütötte magát. Az egész csapatban a fáradtság je­lei ütköztek ki. Elfogadható játé­kot csak Bulyovszki, Molnár és Szalai nyújtott.­A MEGYEI LABDARUGÓ­BA JNOKSAG EREDMÉNYEI Bgy. Dózsa—Somosi Építők 3:1 (2:1) Zp. Bányász—K.aljai Bányász 3:0 (1:0) Szécsényi Traktor—St. ZIM 1:1 (0:0) Rétsági Honvéd—St. Üveggyár 2:1 (0:0) Szorospataki B. —Karancskeszi Traktor 3:0 (0:0) K.lapújtői B.—Forgácsi B. 1:0 (0:0) Pásztói FSK—Bgy MÁV 4:1 (3:1) Kazán Bányász—SKSE II. 1:6 (0:3) BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Bgy. Dózsa 27 20 3 4 37:34 43 2. St Üvgy. 2« 15 8 5 60:30 38 3. Kazárt B. 27 15 5 7 70:36 35 4. Zp. B. 2; 14 4 9 55:41 32 5. St. ZIM 27 11 9 7 47:33 31 6. Bgy. MÁV 27 10 7 10 44:48 27 7. Pásztói FSK 28 8 11 9 38:42 27 8. Szpataki B. 27 9 8 10 43:39 26 9. Kaljai B. 28 9 7 12 34:47 25 10. K.lapújtői B. 28 9 6 13 39:52 24 11. Szécsényi Tr. 27 8 8 11 49:69 24 12. K.keszi Tr. M 6 12 10 28:49 24 13. Somosi £p. 27 9 5 13 60:65 23 14. Deitári Tsz 27 8 5 14 34:69 21 15. Rétsági H. 27 6 8 13 44:59 20 16. Forgácsi B. 28 6 6 16 35:54 18 Sportlövészet * 1 2 3 A Nógrád megyei Sportlövő Szövetsége által 1963. VI. 30-án rendezett megyei lövészbajnoksá­gon az alábbi eredmények szü­lettek: Egyéni: 3x10 lövéses verseny­ben: köregys. 1. Ispán Béla (St. Acél) 245 2. Tóth László „ 240 3. Balogh István a 236 Csapatban: köregys. 1. St. Acél 1846 2. MHS. MLK tartalék 1622 3. Karancslapűjtő 1591 4. Zagy vaj Rakodd 1419 5. St. Üveggyár 754 Az északteríilcti ökölvívó baj­nokság jó küzdelmeket hozott. Légsúlyban: két induló közül Simkó (SBTC) küzdelmes mérkő­zésen biztosan nyert bajnokságot Gera (Szigetfalvi Vasas) ellen. Robbanékonyabb versenyzéssel könnyebben nyerhetett volna. Harmatsúlyban: Körmérkőzése­ken Liszka (Szentendrei Honvéri) Zachar (Törökszentmiklós) és Al­tai (SBTC) egymást győzték le Miután a döntőben a pontozók szerint Liszka nyert Ajtai ellen a vitatott bajnokságot ebben a súlycsoportban sorsolással Liszka nyerte, második Ajtai, harmadik Zachar. Pehelysúlyban: Koperla (SBTC) pontozással vesztett Balázs (Szol­noki MÁV), majd Gyömbér (Pest megye) ellen. A döntőben ismét Balázs győzött Gyömbér ellen pontozással, s Így ö nyerte a bajnokságot. Második Gyömbér, harmadik Koperla. Könnyűsúlyban: négy induló volt, tehát kieséses rendszerben bonyolították le. A döntőben Szatmári (SKSE) szoros küzde­lemben nyert Mályáis (Szolnoki MÁV) ellen, harmadik CsilUng (Bp). Kisváltósúlyban: hét induló kö­zött heves küzdelmek folytak. Vé­gül Balogh Sándor (SBTC) nyer­te a bajnokságot, aki az utóbbi időben erőnlétben és technikailag Is sokat javult. Második Varga (Szentendre Honvéd), harmadik Ezer (Szigethálom). Váltósúlyban: öt induló közül Oláh Sándor az SKSE verseny­zője a tőle megszokott szép ököl­vívással nyert bajnokságot. A döntőben technikai fölénnyel nyert Fazekas (Szentendrei Hon­véd) ellen. Harmadik Perget Jó­zsef (Nb. Bányász). aWl szor­galmas edzésekkel kitűnő ököl­vívóvá válhat. Nagyváltósúlyban: öt Induló kö­zül a döntőt két szolnoki MÁV versenyző vívta. Nem valami nívós küzdelem után Ecsédi nyert Miklós ellen. Harmadik: Koperla I. (SBTC). Buberczik (Nb. Bá­nyász) középdöntő után nem In­dult tovább. Középsúlyban: Nagy (Szentend­rei Honvéd) nyert a megyénket képviselő Vincze (SKSE) előtt. Félnehézsúlyban: körmérkőzések után Dobó (Szolnoki MTE) ver­senyzett legkitűnőbben, második Mészáros (Szentendrei Honvéd) harmadik Balogh Miklós (SBTC). Nehézsúlyban: négy versenyző közül a döntőben Gulyás (Szent­endrei Honvéd) győzött Novak (S. KOHÁSZ) ellen. Harmadik Zombor (Szolnoki MÁV). Az öszesitett végeredmény úgy­alakult, hogy valamennyi megye a résztvevő versenyzők után egv- egy pontot kapott. A helyezé­sek- eldöntése alapién a végső sorrend a következő: 1. Nógrád 49. 2 Pest 17 3. Szolnok me­gye 33 ponttal. nógrádi népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő S. Nagy Sándor Kiadja: a Nógrádi Népújság Lapkiadó V. Felelős kiadó: Vlda Edit. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari Vállalat. Salgótarján Rákóczi út 63.7621. Felelős vezető: Füa István. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivata­loknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hóra 4 forint. Index-szám: 25063 Szerkesztőség: Salgótarján, Városi tanács-köz 1 Telefon: főszerkesztő: 12-94 párt-, tömegszervezeti és kulturá­lis rovat 14-40. 10-79. ipari ro­vat: 10-64. mezőgazdasági rovat: 11-59. bányai teL kiadóhivatal: Salgótarján. Rákóczi út 83. Telefon: 10-3».