Napi Hírek, 1925. március/1

1925-03-01 [0103]

§/-/ ..Prága, március 1. /Magyar Távirati Iroda/ A prágai Spárta, Q cseh labdarugóbajnokság győztese és a Szombathelyi Athle­tikai Klub ySzAK/ mérkőzése 3:0 /felidő 3:0/ arányban a Spárta ^győzel­mével végzodötfc.A mérkőzés mindvégig nyit volt. A gólok az első fél­időben a magyar csapat közvetlen hibáján kiviil estek. A szombathelyi csapat a második félidőben minden tekintetben egyenrangú ellenfele volt a prágai játékosoknak, A magyar csapat taghai közül kiyalc for­mát mutatott Weinhardt kapus, akinek bravúros védéseit a prágai kö­zönség zajos tapssal ünnepelt*?;. A félidő utolsó 15.percét a magyar Csapat balfedezet nélküí játszotta, minthogy a birc Móricot /balfedeset zet/ szabálytalanság miatt kiállitotta. Békéscsaba, § Á, március 1. Heller K. Iván, az 1906. é-vi osztrák vivóbajnok kezdeményezésére a Csabai Atheltikai Klub tegnap rendez­te alapitó vivóakadémiájat, amelyen a párisi olympiai mérkőzés részt­vevői közül megjelent dr. Kovács, Terstyánszky, Uhliarik és Sarai. /MTl/ § R i o de Janeiro, március 1. /Havas/ A Caju-szigeten történt robbanásKálxi áldozatainak száma 10 halott és mintegy 300 sebesült,/UTI/ /v :: B e r 1 i n, március 1, /.Yolff/ Éjfél körül Ebért birodal­mi elnök földi maradványait a Westsanatóriumból hp-l a h^lál megvál­totta szenvedéseitől, átvitték a Wilhelm-Strasséba, A birodalmi zász­lóval takart koporsót nyolcan vitték a négylovas halottaskocsirav A gyászmenet élén lovasrendórök haladtak, utánuk jött a gyászkocsi) amelyet a birodalmi őrség egy , . 1 •. • osztaga kisért < Majd egy sor kocsiban a miniszterek kisérték a menetet, amelyet egy szakasz lovas­rendőr zárt be,/MTI/ : : B e igö. i n, március 1, /faolff/ A .• . . .* ± gyászmenet éjjel 1 óra körül érkezett meg a Wilhelm-Strassén levő halottasház­ba. A késő éjjeli órák ellenére az egész uton a járókelők sokasága kisérte a menetet, mások pedig^ levett kalappal várták, amig a menet elvonul, A brandenburgi-kaputól a birodalmi elnöki palotáig a»biro­dalmi zászlón szervezet mintegy kétezer tagja zászlókkal és fáklyák ­kai állctt sorfalat. Különcsen élénk volt a^forgalcm a Wilhelm-strassé­ban, ahcl a rendőrség, éppenugy mint már előbb a Joa'éhimsthaler-strass­ér>, kordont vont. A Wilhelm-strasser. levő palotában az i" i< . : .el­hunyt holttestét ' családjának tagjai vették át és felravatalozták­/MTI/ :: Bérli c, március 1. /Wolff/ A birodalmi tanácshoz törvényjavaslatot nyújtottak be arról, hogy a birodalmi elnök el­halálozás következtében előálló költségeket az állam vállalja./MTI/ • :: Berlin, március 1,/Wolff/ A tirodalmi gyűléspártvezé­reinek tanácsa ma arról tanácskozott, hogy a birodalmi gyűlés milyen formában vegyen részt a gyászünnepségeken, amelyeket a biro­dalmi elnök elhunyta alkalmából tartanak, A tanács azt kivánja, hogy a gyászünnepség szinhelye a birodalmi gyűlés ülésterme legyen,/MTI/ B é < s, március 1. A mai football-mérkőzések eredménye: Rapid - Amateur /bajnoki/ 3:1,, /félidő 1:0/: WAO - Simmering 4:2/0:0/; Hakoah- Rudolfshügel 2:0 /l:0/; másodosztályú mérkőzések: FAC - Ostmark 2:1, International - Sturm 3:0, Hertha - Weisse 11 1:1, WAS - Nicholscn 0:0;,barátságos mérkőzések: Sportklub - Wacker 6:3, Slovan - Bewegungsspiele 3:Q,/te5l/