Á. Varga László - Pásztor Cecília: AZ 1956-os forradalom Nógrád megyei okmánytára II/2. 1956. november 14.–1957. január 16. - Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 37. (Salgótarján, 2002)
293. A BM Országos Rendőrkapitányság központi ügyeletesének összefoglaló jelentése a Nógrád megyei eseményekről – Budapest, 1956. november 17.
ifj. Havai Imre s. k. forradalmi bizottság elnöke Kiss László s. k. Gyurka Ferenc s. k. Balog Ferenc s. k. Dávid István s. k. vb-tagok (P. H.) Egyeoldalas, gépelt tisztázat, a régi címertől megfosztott, „Tolmács Község Tanácsának Végrehajtó Bihzottsága. Rétsági járás. Nógrád megye" körirata bélyegzővel és saját kezű aláírásokkal hitelesítve. - NML XXIII. 823. b) 6. kötet. 293. A BM Országos Rendőrkapitányság központi ügyeletesének összefoglaló jelentése a Nógrád megyei eseményekről Budapest, 1956. november 17. Adta: Koltai [Sándor] őr[na]gy. A fontosabb személyi és szervezeti kérdésekkel kapcsolatban K-vonalon Koltai őrnagy elvtárs Pőcze elvtársat és Sebestény elvtársat tájékoztatta. A járási kapitányságoknál az állomány 90-95 százaléka, a megyei kapitányságokon 80 százalék teljesít szolgálatot. A megyei kapitányságon ma lett beindítva a rendőri munka. Az osztályvezetők részére eligazítást tartottak, valamennyi hajlandó a szolgálatot tovább ellátni. A járási kapitányság-vezetőkkel távbeszélőn felvették a kapcsolatot, a pásztói kapitányság vezetője személyesen eligazítást kapott. A többi kapitányság vezetője a holnapi nap folyamán személyesen kap eligazítást. Önkéntes fegyver-beszolgáltatás nincsen, elhagyott fegyverek és lőszerek összeszedése kezdeti eredménnyel folyik. Az üzemek többségében nem dolgoznak. A termelés folyamata csak az üzem fenntartására, valamint az élelmiszer-ipari és a közüzemi ellátásra történik. Az utóbbi napokban nagyobb méretű felvásárlás tapasztalható, különösen élelmiszer- és ruházati cikkek tekintetében. Az ellátásban jelenleg még nincsen fennakadás. A megye területén rendkívül sok fegyver van kint nemzetőröknél, valamint illegálisan. Nemzetőröknél főleg pisztoly van, és illegálisan sok a kézigránát. Az üzemi területeken munkásőrségek, a községekben pedig nemzetőrök vannak felfegyverezve. Egy-egy ilyen csoport előretörése esetén a másik csoportot lefegyverzik, sőt volt fegyveres össze55