Á. Varga László - Pásztor Cecília: AZ 1956-OS forradalom Nógrád megyei okmánytára II/1. 1956. október 24–november 13. - Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 31. (Salgótarján, 2001)

207. A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Tanács a munkaviszony egyes kérdéseit szabályozza – Salgótarján, 1956. november 7.

Több tárgy nem lévén, az ülést bezárták. K. m. f. Hitelesítés nélküli, kétoldalas, gépelt másolat. - NML XXXII. 8. g) 15. 207. A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Tanács a munkaviszony egyes kérdéseit szabályozza 359 Salgótarján, 1956. november 7. Előterjesztés a munkaviszony egyes kérdéseinek szabályozásához A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Tanács a békés termelőmunka újbóli megindítása alkalmával szükségesnek látja, hogy a munkaviszony egyes kérdéseit a forradalom vívmányának megfelelően, a törvényesség keretei között rendezze. 1. A munkás-paraszt forradalmi tanács az üzemi munkástanácsok működését elismeri, és megerősíti a munkástanácsok azon jogait, hogy a felvétel és elbo­csátás tekintetében önállóan döntsenek. Felhívja az ideiglenes munkástanácsokat, hogy a munkaviszony megszüntetésé­ben törvényesen járjanak el, éppen azért mindazon munkavállalókra, akiknek a munkástanács [a} munkaviszonyát megszüntette, alkalmazza a 18/1956. (VI. 10.) sz. m[iniszter]t[anácsi] rendeletet, mely kimondja, hogy az átszervezés kö­vetkeztében a dolgozókat hatheti felmondási illetmény illeti meg. Azon dolgozókkal szemben, akik[nél] az elmúlt időben, szélsőbaloldali vagy szélsőjobboldali magatartásukkal kapcsolatosan történt a munkából való el­bocsátás, a munkástanács folytasson fegyelmi vizsgálatot, és hozzon a Mun­katörvénykönyv szellemében fegyelmi határozatot! 2. A munkástanácsok, mint felvételi jogkörrel ellátottak, felvehetnek minden dolgozót, akik a vállalatuknál munkakönyvvel jelentkeznek, tekintet nélkül arra, hogy a munkaviszony módjára nézve milyen bejegyzés van munka­könyvükben. A kötelező munkaközvetítést azonnali hatállyal meg kell szüntetni. 3. A munkakönyvbe történő bejegyzések továbbra is érvényben maradnak. („Áthelyezés", „hozzájárulással kilépett", „önkényesen kilépett", „elbocsát­va", „felmondás a vállalat részéről" és „szerződése lejárt".) 359 A dokumentum a Balassagyarmati Városi és Járási Ideiglenes Forradalmi Nemzeti Ta­nács tagjainak vizsgálati dossziéjából került elő. 293

Next

/
Oldalképek
Tartalom