Református gimnázium, Miskolc, 1911

115' Ennek fedezésére szolgált a Horváth Lajos alapból 30 korona, a Ko­vács János, Finkey József és Kiss Lajos-féle rajzjutalom alapítványok­nak összesített évi kamata 26 korona és adományból 13 korona. — A jutalmazott tanulók külön cím alatt vannak felsorolva. d) Tornajutalmak. A tornából részint jutalmul, részint verseny­díjakul szolgáltak 3 drb 10 koronás arany, Hercz Samu adományából 4 korona, továbbá 3 drb ezüst érem, 10 drb bronz érem és 11 drb elismerő oklevél. A Horváth Lajos alapítványából egy-egy drb 10 koronás aranyat nyertek : Szőke Dezső VII. és Szendy Miklós V. oszt. tanulók, mint az iskola legkiválóbb tornázói. A Sugár Endre nevét viselő alapítványból 1 drb 10 koronás aranyat nyert Sikorszky Gyula V. oszt. tanuló, mint osztályának legjobb tornázója. A Herz Samu-féle 4 K-t kapta Stitniczky Béla VII. o tanuló. Ezüst érmet nyerlek : Szőke Dezső VII. a súlydobásból, Domonkos János V. a magas ugrásból, Üszögli Lajos VII. a korlátgyakorlatokért. Bronzéremmel díjaztattak: Breit Zoltán VI. és Tersztyánszki Ferenc VII. oszt. tanulók a futásból, Szendy Miklós V. a magas ugrásból, Szőke Dezső VII a rúdugrásból, Domonkos János V. a súlydobásból, Dávidovics Imre II. a nyujtó­tornából és Szendy Miklós V. a rúdmászásból. Ugyancsak bronz érem­mel díjaztattak: Weisz Andor V., Breit Vince III. és Stern Károly II. o. t. év folyamán tanúsított szorgalmukért. Mint osztályuknak legjobb futói, elismerő oklevelet nyertek Kesztenbaum Lajos, Lipcsey József, Zákány Imre és Ludmann László I. o tanulók, Pál Lajos, Schweng József II. o. t. Keresztessy Sándor III. és Nagy Ferenc IV. o. t. Ugyancsak elismerő oklevéllel díjaztattak szorgalmukért: Nagy Lajos, Barcikay Zoltán és Rácz Ödön I. o. tanulók. e) Énekkari jutalmak. Az énekkarban kifejtett buzgalmukért kaptak Balázs Győző VIII. o. t. 20 kor., Török Andor IV. o. tanuló 10 kor. jutalmat. f) A gyorsírási jutalmak a „Gyorsírás" címe alatt vannak fel­sorolva g) A céllövészeti versenydíjak és jutalmak felsorolása a „Céllövészet" fejezetében található h) Az olvasóköri és sakkegyleti versenyekről az illető feje­zetben van szó. B) Ifjúsági segélyegylet. A segélyegylet vagyona a múlt iskolai év végén 19.655 kor. 74 fillér volt. Alapító tagjai ez idő szerint a következők: Borsod-Miskolczi Hitelbank 1500 kor., Miskolczi Takarékpénztár 50 kor., Főgimnáziumi tanári kar 50 kor., Bizony Ákos 50 kor., Kun Kálmán 50 kor., Horváth 8*