Kostyál László – Straub Péter: Zalai Múzeum 19 : közlemények Zala megye múzeumaiból (Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága, 2010)

A Kisfaludi Stróbl Zsigmond születésének 125. évfordulója alkalmából, a zalaegerszegi Göcseji Múzeumban 2009. november 3-án rendezett emlékkonferencia előadásai - Tóth Sándor: Kisfaludi Stróbl Zsigmond a tanítvány szemével

Kisfaludi Stróbl Zsigmond — a tanítvány szemével 75 tott. Közülük senki sem lett Strobl-epigon, ez bizonyít­ja, hogy a Mester tanárként toleráns volt, nem erőltet­te rá stílusát, szobrászi formavilágát növendékeire. A nála megszerzett plasztikai, anatómiai tudásra alapoz­va ki-ki egyéni életművet alkothatott. Készülve az előadásra, megkerestem Paál István, Szabó István, Nagy Sándor, Gádor Magda volt Strobl­isk. osztályos társaimat, mindannyian nagy szeretettel emlékeztek Mesterünkre. Segesdy György, a képzőművészeti főiskola nyug­díjas tanára, a nagyszerű gránit Marx-Engels emlékmű, a szegedi Árvízi emlék és számos krómacél plasztika al­kotója, aki első évben Stróbl-, másodikban Beck And­rás-, harmadikban Szabó Iván-, majd negyed-ötöd-ha­tod évben újra Stróbl- osztályos volt, kérdésemre, hogy mi volt a különbség a tanárok korrektúrájánál, azt vála­szolta: Stróbl szobrász volt. Jegyzet Szirom bácsi a rangidős hivatalsegéd, aki a harmincas években Szentgyörgyi (István) mester a budai várban lévő Ince pápa-szobrának volt a modellje.

Next

/
Oldalképek
Tartalom