Mikecz Dezső szerk.: Szabolcsvármegye szabályrendeletei. A vármegye területének különböző kormányzati ágak szerint való felosztását feltüntető függelékkel (Nyíregyháza, 1899)

Szabályrendelet a tisztviselők, segéd- és kezelő-személyzeti tagok ügykörének megállapítása és az ügyviteli szabályok körvonalozása tárgyában

_ 48 ­rót illeti ; ki minden oly kiküldetés alkalmával, midőn a törvények értelmében fuvarbér nem jár, a szol­gabírót fuvarral ellátni köteles. A tárgyaló íőszolgabiró és esetleg szolgabíró hagyatéki tárgyalásoknál a következő dijakat szá­mithatja fel : 200 írton felül 500 írt értékig terjedő hagyatékok tárgyalásáért 2 frt, 500 írttól 1000 frtig 3 frt, 1000 frton felül 5000 frtig 4 frt, 5000 frton felül 10,000 frtig 5 írt, 10,000 frton felül bármely összegig G frt. Ezenkívül semmi esetben sem fokoz­ható a dij, mely a főszolgabíró, esetleg szolgabíró részére jár, tehát hagyatéki tárgyalásoknál napdij fel nem számitható. 122. §. Különös kiküldetésben a szolgabíró is eljárhat a községekben, de a községi ügyvitel feletti őrkö­dés és az itt mutatkozó hiányokérti felelősség csak a főszolgabírót terheli. 123. §. A íőszolgabiró köteles, midőn rabtartási költ­ségek, szegénységi bizonyítvány alapján elengedtetni kéretnek, vagy már elengedtettek — a községben való megjelenés alkalmával arról meggyőződni, hogy a szegénységi bizonyítvány, a rab tényleges vagyoni állapotának valósággal megfelel-e? 124. §. A főszolgabíró tartozik úgy a községi, mint a közlekedési utak jókarban tartása íelett felügyelni s a szükséghez képest jelentését az alispánhoz be­terjeszteni.

Next

/
Oldalképek
Tartalom