Németh Péter (szerk.): Ipari üzemtörténet. (Honismereti kutatások Szabolcs-Szatmárban 7. Jósa András Múzeum Kiadványai 14. Nyíregyháza, 1979)

Szarvadi Antal a VOR Nyíregyházi Gyáregységének dolgozója: A VOR Nyíregyházi Gyáregységének krónikája /1975. évi megyei pályázat/

világviszonylatban is nagyon korszerű termék gyártásához, jutott. Am az uj gyártáshoz uj épület kellett, s minél nagyobb kapacitás, hogy a liszenc-vásárlás eredményeid mind a vállalat, mind a népgazdaság érezhesse,, ás épít­kezni kezdtek. 1967-ig sem a Konfekció Üzem Állami Telepén, sem a Ruházati Gyárban, sem a VOR nyiregyházi üzemében nem volt építkezés, ha csak nem számítjuk az itt dolgozók törekvé­sét, hogy a helyiségekből munkahelyet faragjanak. A gyár jövője és a Koratr on fogalma szinte Össze forrott. Uj üzemre volt tehát szükség, e még sok mind eu másra. A régi üzemi épületek, ahol a termelés folyik, ne\a a legjobbak. Kicsik az ablakok, kevés a természetes fény,, A vakolat válik, s szük a hely. Nem voltak megfelelő öl-­rözők sem, mosdóról, fürdőről pedig beszélni sem lehe­tett. Hiányoztak a szükséges irodák, még a dolgozók kerék­párjainak tárolása is gondot okozott. Az 50 milliós beruházással ezek a gondok megoldőd­nak. Az uj, hatalmas üzemcsarnokra óriási ablakokat ápl­tettek, hogy ne kelljen állandóan neonfény mellett dol­gozni. A felszerelésre a legmodernebb gépeket szereik be a belföldi, a szocialista, vagy tőkés piacokról. Most két műszakban hat szalagon 396 ember dolgozik., Az uj létesítmények üzembehelyezése után leható/; válj.', ennek a számnak a megkétszereződése. Az üzemcsarnokkal együtt folyt a mosdó és Öltözők i­pitése is. A létesítmények nagyon szépek, minden kényel­met biztosítanak. Az uj irodaépület már 1969-ben elké­szült, azóta kényelmesebb, nyugodtabb a munka.

Next

/
Oldalképek
Tartalom