Komáromi Lapok, 1936. július-december (57. évfolyam, 53-104. szám)

1936-10-21 / 85. szám

»KOMÁROMI LAPOK« 5 oldal. 193 6. október 21. Megerősítette helyezését a RFC KFC-Rapid (Nagyszombat) 2:1 (1:1) Jól beváltak az újoncok: ez volt a mérkőzés legnagyobb meglepetése, de az egész csapat szépen játszott. — Gól­szerzők: László és Weintraub, illetve Zsigárdy. — 13oo néző. — A Simon Il-t, Csivrét és Tóthot nél­külöző KFC fontos diviziós mérkőzé­sét meglehetősen nagy aggodalommal várta a komáromi közönség. Nemcsak azért, mert a tartalékok játéktudá­sát nem tartotta elegendőnek, hanem azért is, mert az ellenfele, a nagy­­szombati Rapid ma a divizió egyik legjobb együttese. Erre az aggoda­lomra maga a csapat adott kielégítő és megnyugtató választ: kitűnő já­tékkal lepte meg a nézőket — és a Rapidet és nem túlságosan nagy sze­rencsével, de biztosan gyűrte maga alá nagyhírű ellenfelét. Ezzel a győzelemmel a KFC egy­előre megerősítette előkelő máso­dik helyét. Gyönyörű napsütésben, de negyedórás késéssel futott a pályá­ra a két csapat. Kapuválasztás után (a KFC nappal szemben) így állnak fel: Rapid: Obeda, Braun, Rychtárik, Novák, Meliska, Skultéty, Polás, Zsi­gárdy, Hoffmann, Vrabec, Sladek.— KFC: Szigethy, Hadanich, Czirok, Molnár, Vitálos, Simon III., Kacz, Weintraub, László, Malár, Drózdy. Tehát Csivrét a fedezetsorból előre­vont Weintraub, Tóthot Malár, mig Weintraubot az első csapatban már több mint egy éve nem szereplő Si­mon III. helyettesíti. A mérkőzés mindent elsöprő komáromi támadás­sal indul, — és folytatódik mintegy félórán keresztül. A Rapid a huszáros rajtaütéstől egészen megzavarodik s már a 10. percben bekapja az első gólt. Malár jó átadása után László két cselezést csinál és a tömörülő védelmen keresztül lapos sarkos gólt rúg. Majd Drózdy kétszer is gyö­nyörűen elhúz, szinte tarthatatlan, de első lövése a kapu mellett süvít el, , a másodikat pedig a hátrarohanó hát­véd rúgja vissza, pont Kacznalc a lá­bára, amelyről azonban a mezőnybe pattan a labda. A 35-ik percben Mol­nár ártatlan kezelést követ el, bünte­­tőrugás, amelynek nyomán a labda a rosszul helyezkedő Szigethy mel­lett besuhan a hálóba. A második félidő is szép komáromi támadásokkal indul. A 3-ik percben Vitálos Kaczot szökteti, a szélső le­fut, jól ad be Weintraubnak, aki ka­pásból mesterien küldi a hálóba. 2:1. Folytatódik a KFC fölénye. Kacz szé­pen ívelt beadását Malár két lépés­ről élesen fölé vágja. A következő percekben azonban Szigethynek is komoly dolga akad: Zsigárdy lapos, sarokra tartó labdáját szép elnyMás­sal szögletre tolja. Meglehetősen vál­tozatos most a játék, amit még né­hány durvaság is tarkít. A prime! ebben a nagyszombati Braun viszi. A 26-ik percben Drózdy egyedül ki­tör, de pontosan a kapusba lövi a labdát. Majd ismét Szigethy van mun­kában: merész kifutással ment. Némi Rapid fölény, hogy utána Kacz két lépésről az égbe küldje a labdát. Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés. Megérdemelt győzelemhez vitte a KFC csapatát lelkes és okos játéka. A legjobb része természete­sen most is a fedezetsor volt, amely szüntelenül újabb és újabb támadásba küldte a csatárokat. Ilyen sor előtt feltétlenül eredményt kell kiharcolni a csatároknak, akik nem is fukarkod­tak a lövésekkel, csakhogy azokat nem kísérte eléggé a szerencse. A vé­delemben már mutatkozott egy-két rés, azokból azonban — szerencsére — nem származott különösebb ve­szély. Egyénileg Molnárt, Simon III.-t Weintraubot és Malárt kell első he­lyen említenünk. A két szélső fedezet mellett nem könnyű volt élni még olyan csatárnak sem, mint Polás, a két összekötő pedig jobbnál-jobb lab­dákkal tömte szélsőit és a centert is. Weintraub remek góljáért külön is dicséretet érdemel. Szigethy a gólnál kissé hibázott, egyébként mutatós vé­déseket és kifutásokat csinált. A hát­védek közül Czirok volt a jobbik és biztosabb, Hadianich ijesztő lyukakat rúgott, de gyorsaságával hamarosan javított. Vitálos teljesítménye az elől említettek után következik. Mintha kissé fáradtnak látszott volna, belé­péseivel gyakran elkésett. Drózdy az első félidőben nagyvonalú játékot nyújtott, szünet után nem foglalkoz­tatták eléggé. Kacz néhány gyönyörű beadással vonta magára a figyelmet. László ügyes a kapu előtt, kár azon­ban, hogy keménységét túlzásba viszi. Ezzel nem használ, ellenkezőleg árt a csapatának. A vesztes csapat a barátságos mérkőzésen mutatott já­téka és kitűnő hírneve után kissé csalódást keltett. A lapos, kombiná­ciós stílus után most a hajrá stílust vette fel keménységgel párosulva, ez pkozta a vesztét is: a KFC mindkettő­ben régóta otthonos. Egyénileg a köz­vetlen védelemből Obeda kapus, a fedezetsorból Meliska és a csatársor­ból a Polás—Zsigárdy pár tetszett. Braun hátvéd, de a többiek is haj­lamosak a durvaságra. Mohler bíró igyekezett objektiv lenni, de nem mindég sikerrel. A durvaságokkal szemben eléggé elnéző volt. Vasárnapi diviziós eredmények: SK Zsilina—LAFC 2:1 (2:0), Zólyomi TK—FC Vrutky 2:1 (2:1), Trencséni TS—Pöstyéni FK 2:1 (2:1). Pöstyén két szerencsétlen öngóllal veszített, a TTS viszont ezzel a győzelemmel már őszi bajnoknak tekinthető. A KFC—FTC mérkőzés az új sor­solás szerint november 1-én volna Füleken. Az FTC kérésére a KFC hajlandónak mutatkozott okt. 28-án lejátszani, természetesen bizonyos fel­tételek mellett. A megegyezés sike­rült. Október 25-én szabadnapos a KFC. Tekintettel a jövő szerdai füleki di­viziós mérkőzésre, ezen a napon csak edzőmérkőzést tart a csapat. Ellen­fele valószínűleg az egyik helybeli együttes lesz. Az ÉSE vasárnap Budafokon ven­dégszerepeli és ott a Budafok csapa­tát meglepetésre 4:3 (3:2) arányban le­győzi^__________________________ Ipolysági FC—Egyetértés Rapid SC 5:1 (3:1) Az Egyetértés veresége meglepetés­nek számít, mert hiszen Tornóc fölé­nyes legyőzése után Ipolyságra is győ­zelmi eséllyel indult. Tekintetbe kell venni azonban a hosszú út okozta fá­radalmakat, a hazai csapat pályaelő­nyét, de első sorban Rónai (lévai) játékvezető botrányos ítélkezéseit, aki egyszerűen — de lehet, hogy megren­delésre — »levágta« a csapatot. A játék lefolyása. Az Egyetértés azonnal támad és sok veszélyes helyzet támad Ipolyság kapuja előtt. A 10-ik percben Ku­­gyelka védhetetlen lövése utat talál a hálóba. (0:1) A csapat további’^ is támadásban van és Czám biztos hely­zetben ront. A 20-ik percben az Egyet­értés térfelén bedobás van, a labdát Novoszád elfejeli, a bíró fütyül és a 11-es pontra mutat. Az eset érthe­tetlen, hiszen nem történt semmi sza­bálytalanság, a közönség is tüntet az ítélkezés ellen, a bíró azonban hajt­hatatlan. A 11-est belövik. (1:1) A 30-ik percben védelmi hibából Ipoly­ság újabb gólt lő. (2:1) A 35-ik perc­ben tipikus rálőtt labdáért a bíró újra 11-est ítél. Minden tiltakozás hiába való. (3:1) A 40-ik percben ugyan ez az eset ismétlődik meg. A 11-est Ré­vész kivédi. A második félidő hatalmas Egyetér­tés ostrommal indul, de a sok lövés vagy mellé megy, vagy a védőjáté­kosokba akad el, akik állandóan kéz­zel érintik a labdát, de ezt a bíró nem látja. A 35-ik percben az IFC balszélsője óriási lesállásról indul, de a bíró a gólt megadja. (4:1) A 40-ik percben a változatosság ked­véért újból 11-es van műsoron. (5:1) Az Egyetértés nagyszerűen kezdett és ha Rónai helyeit más bíráskodik, bizonyos, hogy gólokkal győzött vol­na. Szégyene a déli kerületnek, hogy harmadfokú bírót küld egy I. osztá­lyú mérkőzés levezetésére, amikor a kiváló bírók egész sora áll rendel­kezésére. Ezeket azonban mellőzik, nem tudni miért? Hogy ezek az ano­máliák megszűnjenek, egyedüli megoldás az, hogy a déli kerületet minél gyorsabban el kell helyezni Érsekújvárból. (K.) A diviziós bajnokság állása s o-4-* c <D KO ISI Ol N 01 <L> © ■u W o a "Ti r « f — s 22, z Ul > u (u < is-O a. 1. TTS 9 6 2 1 24:10 14 2. KFC 8 5 1 2 15:14 11 3. SK Zsilina 8 4 1 3 15:14 9 4. ZTK 8 3 3 2 14:16 9 5. Rapid 6 4 0 2 12:7 8 6. LAFC 8 3 2 3 12:8 8 7. Vas 8 3 1 4 21:20 7 8. FTC 6 1 4 1 8:7 6 9. FCVrútky 9 1 1 7 14:25 3 10. ÉSE 3 1 1 1 1:3 3 11. Pöstyéni FK 6 1 5 12:24 2 A KFC 11 tartalékos csa­pattal kikapott a KAC-tőI. Vereséget szenvedett a KMTE is. Saját tudósítónktól. A második osztályban meglepetést jelent a KFC 11 veresége a Köbölkuti AC-tól, amely által az őszi bajnoksá­got is elveszítette. A vasárnapi má­sodik osztályú mérkőzésekről a kö­vetkezőkben számolunk be: Köbölkuti AC—KFC 11 3:1 (1:0). A már régebben kivált Weintraub, majd a Rapid mérkőzésre kivett Si­mon III. és Malár helyét nem tudta kellőképen pótolni a KFC vezetősé­ge, így nem is olyan érzékeny a csa­pat veresége. Három ilyen játékost nem lehet előnybe adni a KAC-nak, amely túlságosan komolyan belefe­küdt ebbe a bajnokságot eldöntő mér­kőzésbe. Ha mégis erősebb bonckés alá vesszük a KFC 11 teljesítményét, Okresny úrad v Komárne. I Varrógépek, kerékpárok, I Hoffmann Simon Komárno 211 akkor nem hallgathatjuk el, hogy bi­zony olyan gyenge játékkal lépett a közönség elé, amilyent a KFC tarta­lékcsapatától még sohasem láttunk. A helyettesek nem csak, hogy nem tudták pótolni a hiányzókat, hanem direkt tehetségtelenséget árultak eL A KFC 11-nek tavaszra feltétlenül teljes reorganizáción kell keresz­tül mennie, ha komolyan bele akar szólni a bajnokságba. Egyénileg Langsádl, Szabó és néha Weisz, valamint Bokrossy nyújtott el­fogadható játékot. Az egyetlen gólt Langsádl szerezte. A KAC lelkes és szorgalmas játéko­sokból tevődött össze. Legjobban Ujházy hátvéd, a középfedezet és a belső triója tetszett. Gutái SE—KMTE 5:2 (1:2) Az első félidőben a fiatal játékosok­kal teletűzdelt komáromi csapat nagy fölényben játszott, szünet után azon­ban a közönség megfélemlítő maga­viseleté folytán alulra került és a GSE könnyen éri el a gólokat. Góllövők: Földes (4) és Bcreznay, illetve Ivicsics (2). Megemlítésre méltó, hogy a KMTE majd mindenegyes játékosa hozott ha­za néhány emléket a testén,________ A szerkesztésért a főszerkesztő a felelős. Lapkiadó: özv. Spitzer Béláné. Nyomatott Spitzer Sándor könyvnyomdát ___________Iában, Komárom. Értesítés. Elsőrendű érkezett. Mielőtt szükségletét fedezné, nézze meg raktáramat. Schwartz LIpét Tolnai u. 7. ~ járási hivatal Komáénoban. é. j. 16.762/1936. Vyhláska o drazbe. Okresny úrad v Komárne nariaduje v smysle §. 114. vlád. nariadenia zo dfta 13. januára 1923. c. 8. Sb. z. a nar. verejnú exekuénú drafcbu dole­­uvedenej movitosti patriacej p. Ondrej­­ovi Singerovi statkárovi v Ekeli cd. 223 (FelarafloS pustatina) na deS 30 okt. 1936 o 15 hód. odpol. v Ekeli (na FelaranoSi) Predávaf sa bude 1. kus lahké nákladné autó zn. „Dover“. Odhadná cena 4000.— Ké. K vykonaniu tejto draZby je usta­­noveny ved. notár v Ekeli Jaroslav Chroustovsky not. adj. Predávané bude len za hotové a nie ni2e jednej tretiny odhadnej ceny. Vyvolávat sa poéné aí za pol. ho­­diny po dobé s hóra uvedenej. Auto möZe byt prehliadnuté v Ekeli (FelaraftoS pustatina) pod cd. 223. do­­pol. od 8 h.—do 12 h. dna 29. okt. 1936. Okresny urad v Komárne M.R. ako úrad exekucny. V Komárne, dna 21. sept. 1936. Dr. BASKA okr. nácelník v z. 16.762/1936. sz. Árverési hirdetmény. A komárnoi járási hivatal az 1928. évi január hó 13-án kelt s a T. és R. Gy.-ben 8. sz. a. közzétett kormány­­rendelet 114. §. értelmében nyilvános végrehajtási árverést rendel el a lent megjelölt ingóságra, amely Singer Andor ur földbirtokos (Felaranyos puszta) Ekeli 223. hsz. a. lakos tulajdonát ké­pezi; — az árverés 1936. évi október 30-án délután 15 órakor Ekeiben (Felaranyos pusztán) 223. hsz. alatt, lesz megtartva. Eladásra kerül 1 drb. könnyű teher­autó „Dover“ gy. jegyű. Becsérték Ke 4ü00.— Az árverés lefolytatásával ekeli vez.. jegyző, Chroustovsky Jaroslav not. adj. bizatik meg. A tárgy eladása csak készpénzben való fizetés mellett fog történni s az eladási ár nem lehet kisebb a becsér­ték egyharmadánál. A kikiáltás csak a fent megjelölt idő­ponttól számított félóra letelte után kezdődik. Az árverésre kerülő autó megtekint­hető Ekelen (Felaranyos pusztán) 223. hsz. alatt 1936. okt. 29-én délelőtt 8—12 óra között. A komáromi járási hivatal P.H. mint végrehajtó hivatal. Komárno, 1936. szept. 21. Dr. BA§KA 313 járási főnök h„ <