24 óra, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

10. OLDAL 2003. Május 12., hétfő ........ ...--------------­S P ŐRT Tatabánya legjobb sportolói, edzői A sportolók egy csoportja, akik a 2002. évi eredményeik alapján kiérdemelték a város elismerését. Örvendetes, hogy sok fiatal van a kitüntetett versenyzők között fotó: k.t. j. Szombaton köszöntötték a Közművelő­dés Házában a megyeszékhely legjobb 2002. évi sportolóit, edzőit, csapatait. Hatvanötén érdemelték ki az elisme­rést, amelyeket Tatabánya vezetői ad­tak át az arra érdemes sportolóknak. Lévai Ferenc, Tatabánya alpolgármestere meleg szavakkal köszöntötte a vendégeket, majd ki­emelte, hogy mintegy 180 szakosztály van a városban. Annak idején milliárdokat áldozott sportra a bánya, most erre csupán néhány százmillió jut. Lévai Ferenc ennek ellenére fon­tosnak tartja, hogy éljen a sport. Különösen az utánpótlás- és a szabadidősportra nem kell saj­nálni a pénzt. Arra is kitért az alpolgármester, hogy az európa uniós tagságunkban megválto­zik a támogatási rendszer. Az állam nem szponzorálhatja az élsportot, azt a magánszfé­rának kell eltartania. Természetesen csak ak­kor, ha megfelelő reklámlehetőséget lát benne. Tatabánya 2002. évi legjobb edzője címet Kiss Antal, atlétika (Tatabányai SC) érdemel­te ki. Az év utánpótlásedzője Salamon Zol­tán, atlétika (TSC), az évad legjobb felnőtt versenyzője az országos gyaloglóbajnok, Füs­ti Edina (TSC) lett. 2002. legjobb utánpótlás­versenyzője címet a súlyemelő Nagy Szilvia (TSC) érdemelte ki. Nem keltett meglepetést, hogy az év csapata a roppant erős férfi kézi­labda NB I-ben negyedik helyen álló Tatabá­nya Carbonex KC lett. A hagyományokhoz hí­ven az év szponzorait is díjazták. Bódi Dezső (Carbonex Kft.) és Vértesi Erőmű Rt. kapta ezt a címet. Tatabánya sportjáért posztumusz díjat vehetett át a megyeszékhely egykori ki­váló sportvezetője, Harsányi László özvegye. Kiváló sportmunkáért elismerést érdemel­ték ki: Ogonovszky Szilárd, női röplabda (Tb-i Volán SE), Rózsa András, ökölvívás (TSC), Stark András, súlyemelés (TSC). Gywrkovics István, kézilabda (TSC), Hoffer József, atlétika (TSC), Katona Géza, birkózás (TSC), Pócza Károly, súlyemelés (TSC), Répássy Lóránt, tri- atlon-duatlon (Tb-i Kerékpáros és Triatlon Klub), Juhos Anikó, teke (TSC), Csemoviczki Csaba, dzsúdó (Herman DSK), Horváth Ár­pád, kézilabda (Tatabánya-Carbonex). Az év kiváló sporteredményekért elisme­rés: lmecsErnő, asztalitenisz (Spar SE), Margl Tamás, atlétika (TSC), Túrák Pál, birkózás (TSC). Ficsomé Krako Éva, teke (TSC), Hermann Beáta, női röplabda (Tb-i Volán SE), Tóth Anett, ökölvívás (TSC). Fekete Gá­bor, birkózás (TSC), Garni János, ökölvívás (TSC), Haág Dávid, kézilabda (Carbonex), Hegedűs Mátyás, atlétika (TSC), Henyecz Ádám, atlétika (TSC), Karsai Levente, ökölví­vás (TSC), Kaszás Dávid, asztalitenisz (Spar SE), Mohácsi Dávid, karate (Tempo Karate SE), Partali Csaba, vívás (TSC), Pócza Vajk, súlyemelés (TSC), Répássy Márton, duatlon (Tb-i Kerékpáros és Triatlon Klub), Szabó Ta­más, súlyemelés (TSC), Szegvári Tamás, bir­kózás (TSC), Szemed Péter, atlétika (TSC). Becsák Barbara, atlétika, (TSC), Csánó Zsó­fia, birkózás (TSC), Csemoviczki Éva, dzsúdó (Herman DSK), Derdák Anett, úszás (Tb-i Vízmű SE), Huber Tímea, súlyemelés (TSC), Jávorfi Ágnes, atlétika (TSC), Katona Beáta, teke (TSC), Kiss Adrienn, kézilabda (TSC), Lipták Zita, atlétika (TSC), SáradiNóra, kara­te (Tempo Karate SE), Suhai Éva, teke (TSC), Szakái Judit, női röplabda (Tb-i Volán SE), Szalay Szandra, triatlon (Tb-i Kerékpáros és Triatlon Klub), Tolvay Bernadett, karate (Tempo Karate SE). Elismerésben részesült még Fojt Norbertné, akrobatikus Rock&Roll (Dancing Feet Akr. Rock & Roll SE), Járvás András, te­nisz (2001. Tenisz Klub), Nagy László (Sport Kht.), Ormos Marianna (TSC), Szabó Barna, tenisz (Eocén Tenisz Klub), Vincze István, labdarúgás (Tatabányai Futball Club). Különdíjat vehettek át: Humanitás SE, ülő­röplabda (Humanitás SE), Ponyori Sándor, at­létika (TSC), dr. Partali László. Citromdíj: Stark Tibor, súlyemelés (TSC). Szabadidő­sportos díjak: Csorba Endre, természetjárás (Tb-i Cement Természetjáró Egyesület), Pénzváltó Erzsébet, természetjárás (Petőfi TSE), Hóczkiné Sipos Márta, természetjárás (Vulkán TSE), Hetzmann Béla (Széchenyi TSE), Meszner József, természetjárás (TSC). Lamatsch János, atléta (Sprint Futóklub), Pal­kó Gábor, lövészet (Városi Lövészklub), Boda László (elhunyt, Vértesi Erőmű SE), Sasfalvi Ferenc, kispályás labdarúgás (Mány), Havasi Alfréd (Petőfi TSE).________péntek Sándor Fé rfi vízilabda OB I. B Tipo - Tatabányai Vízmű 5:8 (1-2, 1-1, 2-2, 1-3) Budapest, 200 néző, vezette: ifj. Falusi, Bors. Tatabányai Vízmű SE: Meszner F. - Dala 1, Tóth L. 1, Monostori 2, Adler 2, Ferenczi 2, Petrik. Csere: Garami, Horváth B., Meszner T. Bartanics. Edző: Vojvoda István. Meszner kiválóan védett, és a tatabányai gárda voltaképpen biztos győzelmet aratott a szom­bati mérkőzésen. Voltak ugyan kritikus pillanatok, de a vendégek azokat szerencsésen átvészelték. A lényeg, hogy begyűjtötték a na­gyon értékes két pontot a vízmű­vesek, akik ezzel megerősítették 6. helyüket a tabellán. Vojvoda István: - Döcögött a szekér, de nem esett ki egyetlen kereke sem. Bánki VSE - Vízmű SE 13:9 (5:2, 5:3, 2:2, 1:2) Komjádi uszoda, 200 néző, ve­zette: Horváth Cs., Bors. Vízmű: Veilandics - Dala, Tóth L. 3, Monostori, Adler, Ferenczi 1, Petrik 5. Csere: Meszner F., Csányi, Urbán, Garami, Horváth B., Meszner T. Bartanics. Edző: Vojvoda István. A másnapi bajnoki meccsen az első két negyedben nagyon rosszul játszottak a vendégek, és ez rányomta a mérkőzésre a bé­lyegét. A fővárosiak továbbra is mumusai maradtak a tatabányai­aknak. Vojvoda István: - Az első ne­gyedben beejtettük a fejszét a medencébe, és csak a nyelét ta­láltuk meg a harmadik játék­részben. ■ V. Majális Kupa Kisbéren Sakk A Kisbér-Ászári Sakkbarátok Egyesülete háromnapos egyéni FIDE-értékszámszerző versenyét követően az V. Majális Kupa sakkcsapatversenyt tartották meg a városi sportcsarnokban. A kiemelt rendezvény a Sakkta­vasz Kisbér 2003 eseménysoro­zatának a negyedik állomása volt, amelyen 21 csapat mintegy száz sakkozója vett részt. Az ese­ményen 4 nemzetközi mester, 6 FIDE-mester és mintegy 30 FIDE- mesterjelölt is mérkőzött a csa­patokban. A megyei csapatok kö­zül a Gonda László mesterrel megerősített házigazdák szere­peltek a legjobban, negyedikek lettek. A győztes csapat egy évig birtokolhatja a Majális Kupát. A díjakat a Jagdfeld Hungária Kft. biztosította. Eredmények: 1. Tapolca (Pász­tor F. fm., Báünt A., Nagy Z. fm„ Juhász J.j, 2. Tabáni Spartacus, B.pest (Németh Z. nk. m., Szilágyi P. nk. m., Sinkendes P. nk. m., Bajkai F), 3. Veszprém, „Fehér cá­pa” (Jónás Zs., Szelényi N. fm., Vá- gyiE., FiilöpCs.), 4. Kisbér-Ászár I. (Gonda L. fm., Farkas Gy. fm., Se­bestyén G., Módos D.), 5. Tatai HAC (Bokros A. nk. m., Kerek K, Jamrich Gy., Gémesi J.), 6. Fehér­vári SE I. (Botos E, Horváth M„ . Papagorasz 71, Pais NJ, 7. Péti MTE (Forgács A., Takács T, Herter J., Mazák L), 8. Mór 1. (Szinável Zs., Sarok P, Bozsóki J., Czakó A.), 9. Fehérvár SE II. (Nagy-Gy. D., Varga L., Zámbó A., Kriskó P), 10. Vértesi Erőmű I. (Németh S., Németh L, Fekete I., PluhárL). Különdíjasok: a legjobb női: Né­meth Viktória, (Tabán S., B.pest) a legjobb ifjúsági: Gonda László fm., a legjobb szenior: Papp József (Ta­tabányai Turul SE), a legjobb ászá­ri: Sebestyén Gábor, a legjobb kis­béri versenyző: Kun Zoltán. Tábladíjasok, 1. tábla: Nagy Miklós (B.pest) 8 pont, 2. tábla: Bá­lint András (Tapolca) 8 pont, 3. tábla: Sinkovics Péter nk. m. (Tabá­ni Spartacus) 9 pont, 4. tábla: Ju- hász József (Tapolca) 9 pont, r. r. Isaszegi megvédte címét Profi ökölvívás Miló Viktória megszerezte a WIBF-GBU profi ökölvívó-szer­vezet légsúlyú világbajnoki övét, miután a miskolci gálán egyhan­gú pontozással legyőzte a cseh Renata Veseckát. Á tízmenetes mérkőzésen végig a magyar bok­szoló akarata érvényesült, de Vesecka keményen állta az üté­seket. Nagypehelysúlyban Nagy Já­nos megszerezte, harmatsúlyban Isaszegi Róbert pedig megtartotta a WBO kisvilágbajnoki övét. A Felix-Promotion rendezésében lezajlott eseményen Nagy az ar­gentin Victor Hugo Paz ellen lé­pett kötelek közé. Változatos ösz- szecsapáson a magyar öklöző pontozással (119-110, 120-108, 116-113) győzött. A főmérkőzést Isaszegi az orosz Andrej Kosztyin ellen vívta. Látványos, szoros csatában Isaszegi pontozással (116-112,117-115, 115-114) nyert, ami azért is dicséretes, mert a ha­todik menetben megsérült a bal szemöldöke. ■ Izsó Katalin vidékbajnok Párbajtőr Veszprémben rendezték meg a kadett és felnőtt vívó vidékbaj­nokságot, amelyen nagyszerűen szerepeltek a Tatabányai SC és az OMS-Tata VSE versenyzői. Felnőtt férfi párbajtőr (40 induló). Partali Csaba (Tatabá­nyai SC) meg­győző vívással jutott tovább a selejtező fordu­lóból, a továb­biakban is re­mekelt. Már a legjobb kettőbe jutásért mérkő­zött. Debreceni ellenfele szerencsésebb volt, mert a hosszabbításban nyert. Partali ezzel a nagyon értékes 3. helyen végzett. A szintén tatabányai Szende Viktor is ügyesen vívott, ő végül 10. lett. A kadett női párbajtőrözők küzdelmével folytatódó verse­nyen kiváló teljesítményt nyúj­tottak a tataiak. Plásztán Zsófia a 6., Trauer Nóra a 8. helyen vég­zett. Izsó Katalin érte el a legjobb eredményt, ő bronzéremmel tér­hetett haza. A vidékbajnokság 3. egyben záró napján volt a felnőtt női pár­bajtőrözők viadala. Az előző napon remekül ver­senyző még csak kadettkorú Izsó Kati és Plásztán Zsófi mel­lett a juniorkorú Labore Iza és az első éves felnőtt korú Lehrmann Zsuzsi képviselte a tatai színeket A selejtező fordulót szép siker­rel vették a fiatalok, és mindany- nyian bejutottak a 16 közé. Ott Lehrmann nagy küzdelemben ki­kapott a tapolcai Kiss Rékától és a 10. helyen végzett. A többiek to­vábbjutottak. Folytatták a tataiak remek sorozatukat és három OMS-versenyző jutott a legjobb négybe. A kettőbe jutásért Labore a tapolcai Szollárt verte míg Izsó klubtársát Plásztánt győzte le, így utóbbi a 3. helyen végzett. Az első helyért vívott mérkő­zésen a 3x3 perc rendes játékidő­ben 9:9 re álltak a tatai lányok így következett a ráadás 1 perce a „hirtelen halál”, amelyben Kati­nak sikerült bevinnie a győztes találatot, és megnyernie ezzel a versenyt. A végeredmény: 1. Izsó Kata­lin, 2. Labore Izabella, 3. Plásztán Zsófi. ■ Balszerencsés vereség FC Tatabánya - Pápai ELC 0-1 (0-0) Labdarúgó NB I. B Tatabánya, 300 néző, vezette: Fábián (Streho, Ortó). FC Tatabánya: Lipták - Gellner (Teplán 56. perc), Mogyorósi, Homyák, Máj - Hosnyánszki (Pa­jor 64. perc), Deme, Mokriczkij (Szalczinger 53. perc) - Weisz, TóthZ., Dűli. Edző: Török József. Pápa: Szép - Radics, Plókai, Sipos, Puglits - Kvasz, Mogyoródi (Tóth Cs. 39. perc), Lászka, He­gyi - Germán (Herold 89. perc), Gajda. Edző: Pintér Attila. Gólszerző: Plókai. A mérkőzés krónikája, 23. perc: Tóth Zoltán megforgatta Puglitsot, majd 15 méterről a léc fölé durrantott. 43. p.: Deme fut­tából, 25 méterről nagy lövést küldött kapura, azonban a kapus a helyén volt. 50. p.: Tóth Csaba fejelte középre a labdát, majd Gajda hozta helyzetbe Plókait, aki 11 méterről kilőtte a jobb sar­kot, 0-1. 58 p.: Weisz jobb oldali középre ívelése során a labda az ötösön átszállt Tóth Zoltán feje fölött, mögötte érkezett Dűli, áld gólhelyzetben luftot rúgott. 70. p.: Hazai szöglet után a védők ál­tal kifejelt labdát Máj 15 méterről a bal oldali kapufára fejelte. A ki­pattanót Teplán csúnyán mellé lőtte. 88. p.: Dűli az alapvonal kö­zeléből ballal elvégzett szabadrú­gása után a labda élesen vágódott a jobb kapufa mellé. Nem játszott alárendelt szere­pet a hazai gárda, mégis a gyenge napot kifogó, ám szerencsésebb csapat győzött. Török József: - Rendkívül vér­szegény támadójátékunk okozta a vereségünket. Pintér Attila: - Korábban voltak olyan mérkőzéseink, amikor a ma­inál jobban futballoztunk, és nem szereztünk pontot, csejtei istván Gólszüret a második félidőben Dorogi FC - Budafok 3-2 (0-0) Labdarúgó NB II. Dorog, 300 néző, vezette: Mé­száros (Kiss Gy., Tamássy). Dorogi FC: Molnár - Faragó, Csapó, Kriska (Pandur 56. perc), Horváth G. - Hídvégi (Takó 40. perc), Bodó, Haász, Merényi (Nádasi a szünetben) - Czipper, Sinkó. Edző: Morecz László, Var­ga János. Budafok: Frank - Németh, Pol­gár, Papp (Havrán 56. perc), Mé­hes - Váradi, Magosi, Kiss K, Sü­veges - Bakonyi (Schnepf 56. perc), Gál (Szabó A. 65. perc). Edző: Takács László. Gólszerzők: Faragó, Czipper, Pandur, illetve Süveges, Váradi. A mérkőzés krónikája, 54. p.: bal oldali beadás után kavarodás támadt a budafoki kapu előtt, vé­gül az előre merészkedő Faragó hat méterről, eldőlve jobbal a ka­puba talált, 1-0. 73. p.: Süveges ütközött Hor­vátinál, a megítélt büntetőt a sér­tett biztosan bebombázta, 1-1. 74. p.: jobb oldali szöglet után Czipper magasra felugorva fejelt a jobb alsó sarokba, 2-1. 75. p.: Bodó remek átadását követően Pandur hét méterről biztosan lőtt a hálóba, 3-1. 80. p.: Váradi a balösszekötő helyéről ügyesen nyeste a labdát húsz méterről a hazaiak kapujá­nak jobb oldalába, 3-2. A Dorogi FC második félidei játéka alapján megérdemelte a győzelmet. Jók: Bodó, Faragó, Takó, Sinkó, illetve Magosi, Váradi, Sü­veges. Morecz László: - Megint a mi­énk volt a második félidő. A csa­pat lelkesedése töretlen, akár na­gyobb arányban is nyerhettünk volna. FENYVESI KÁROLY Labdarúgó NB III., Duna-csoport Esztergomi SC - Paks 0-2 (0-1) Esztergom, 300 néző, vezette: Tóth. Esztergomi SC: Czivisz - Fürst, Krammer, Kiss K, Robotka - Papp Á„ Pásztor (Erős), Schauker, Sztojka (Kovács B.) - Meszes, Nagy M. (Mlaka). Edző: Holdampf Sándor. Góllövők: Robotka (öngól), Var­ga L. A mérkőzés krónikája, 15. perc: bal oldali szöglet után Meszes léc alá tartó labdája a kapufáról a gólvonalra pattant. A berobbanó Kiss K. ismé­telt, de fejese a felső lécen csattant. 17. p.: Osztermajer a tétovázó Krammer mellett lőtt kapura, a labda Robotkán irányt változtatva a hálóban kötött ki, 0-1.32. p.: Meszes 10 méteres lövését védte bravúrral a vendégek kapusa. 70. p.: Pásztor jó beadásából Nagy M. a kivetődő kapust találta telibe. 80. p.: bal oldali táinadás után a kapunak háttal álló Varga L. a hálóba kotorta a labdát, 0-2. A mezőnyben egyenrangú esz­tergomiak legalább döntetlent érde­meltek volna. Jók: Fürst, Pásztor, illetve Antal, Osztermajer, Varga L. Holdampf Sándor: - Nem ját­szottunk rosszul, de a szerencse el­pártolt tőlünk. SZOMOR-ZSÁMBÉK - NaGYIGMÁND 2-0 (O-O) Zsámbék, 400 néző, vezette: Herke. Szomor-Zsámbék: Dániel - dr. Geraldo, Lajtaváry, Kenyeres (ízeli), Szabó N. - Bari, Engelbrecht, Vanicsek, Győri (Burkodi) - Fekete, Szöllősi (Tuba). Játékos-edző: Nagy Zsolt. Nagyigmánd: Bencsik - Rózsa­hegyi, Vendégh, Molnár, Musitz - Egri (Vörös), Bánsági, Szabó L. (Petőcz), Holbik (Mayer) - Bercsi, Trestyánszki. Játékos-edző: Schmidt István. Gólszerzők: Kenyeres, ízeli. A mérkőzés krónikája, 5. perc: Vanicsek 18 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. 12. p.: Bari átadá­sát most Kenyeres fejelte a felső kapu­fára. 20. p.: Fekete 30 méterről alig lőtt fölé. 25. p.: Engelbrecht elől mentett az ötösön Rózsahegyi. 46. p.: Győri átadásából Kenyeres cimbalomszög­ből, 11 méterről lőtt a hálóba, 1-0.67. p.: Burkodi 22 méteres lövését védte bravúrral Bencsik. 86. p.: Tuba az alapvonalig vitte a labdát, beadását ízeli 5 méterről fejelte a kapuba, 2-0. Jók: Szabó N„ Vanicsek, Fekete, dr. Geraldo, Bari, illetve Bencsik, Musitz, Trestyánszki. Nagy Zsolt: - Végigtámadtuk a meccset, megérdemelten győztünk. Schmidt István: - Két védelmi hiba eldöntötte a mérkőzés sorsát. Ikarus - Oroszlányi SZE-VÉRt. 2-2 (2-2) Székesfehérvár, 300 néző, vezette: Laczkó. Oroszlány: Kosztelnik - Zsidó (Biczó), Mészáros, Kende (Török), Kulhanek - Altrichter, Boros, Szabó G. (Szépe), Németh - Juszkó, Purgel. Edző: Hagymási Zoltán. Gólszerzők: Máriássy 2, illetve Juszkó 2. A mérkőzés krónikája, 5. perc: Máriássy 18 méteres szabadrúgása a jobb sarokban kötött ki, 1-0. 25. p.: Juszkó befelé tolta a labdát, majd 20 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba, 1-1. 26. p.: Máriássy 10 méterről lőtt a hálóba, 2-1.35. p.: Zsi­dó beívelését Juszkó hat méterről a jobb alsó sarokba vágta, 2-2. 60. p.: Németh beadását Purgel nyolc méter­ről tisztán fejelhette kapura, a hazai­ak portása óriási bravúrral mentett. Jók: Juszkó (a mezőny legjobb­ja), Mészáros, Purgel, Boros. Hagymási Zoltán: - A csapat is­mét megmutatta, hogy van tartása, de még mindig vannak hibáink. B