24 óra, 2003. február (14. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-24 / 46. szám

2003. Február 24., hétfő S P O R T 15. OLDAL Előkészületi futballmeccsek FC Tatabánya - Nagyigmánd 5-0 (1-0) Tatabánya, 100 néző, vezette: Tamási. FC Tatabánya: Rigó - Teplán, Homyák, Hosnyánszky, Máj - Ba- bgh, Deme, Dupai, Dali - Pajor, Horváth. Vezetőedző: Török József. Nagyigmánd: Bencsik - Ró­zsahegyi, Vendégh, Schmidt, Bercsik - Vörös (Molnár), Szabó, Lengyel (Major) - Holbik, Előkészületi mérkőzések, feb­ruár 24. 15.30: az FC Tatabá­nya osztrák III. osztályú együt­test fogad. Február 26-án a fő­városban játszanak a Kecske­méttel. Február 28-án tatai vagy komáromi helyszínnel az első osztályú ukrán Harkov gár­dája lesz az ellenfél. Jankóczy, Bánsági. Játékos­edző: Schmidt István. Góllövők: Pajor 4, Horváth. Az első negyvenöt percben lát­hatóan fáradt együttes benyomá­sát keltette az NB I. B-s hazai gár­da. A hat hete tartó kemény mun­ka érezteti hatását. Török József vezetőedző pihentette Vinczét, Mokriczkijt és Liptákot. Térfélcsere után kijött a két csapat közötti erőnléti különbség. Kitűnt a mindössze 17 éves, saját nevelésű Pajor gólerős játéka. Egyébként az NB III-as igmándiak jó ellenfélnek bizonyultak a több­nyire fiataljait szerepeltető tata­bányaiaknak. A tatabányai lába­dozók közül napokon belül be­kapcsolódik a munkába Vejmola, Weisz, Mogyorósi és Romanek. m Tatai HAC - Esztergomi SC 1-0 (0-0) Tata, 100 néző, vezette: Balogh J. Tatai HAC: Villám - Schmidtmayer, Németh T., dr. Ve­réb, Tóth Z., Ferkó - Határvölgyi, Kádas, Andai, Pankotai, Unger. Csere: Berecz, Bombicz, Gyüszi, Kuzma. Vezetőedző: FerlingBéla. Esztergomi SC: Czivisz - Pász­tor, Papp Á., Kramner, Robotka - Tréznik, Kiss K„ Kovács B., Fürst ­A Tatai HAC szerdán, 18 óra­kor, hazai pályán villanyfényes mérkőzést játszik a Dorogi FC- vel. Az esztergomiak kedden 17.30-tól, Budapesten, a Láng­pályán mérkőznek meg az NB I. B-s Vasassal. Mlaka, Nagy M. Csere: Schanker, Nagy Gy, Bódi, Meszes. Vezető­edző: Holdamp f Lajos. Góllövő: Kádas. Mély talajú pályán nagyon sportszerű és élvezetes mérkő­zést vívott az NB Il-es THAC és az NB III-as Esztergomi SC. Mindkét oldalon akadtak helyze­tek, Andai a 60. percben a 11-est is elhibázta. Ferling Béla: - Nem alakulha­tott ki folyamatos játék a mély ta­lajon, ám a mérkőzés elérte célját. Holdampf Sándor: - Egyen­rangú ellenfelei voltunka tataiak­nak, és a legalább annyi helyze­tünk volt, mint Ferling mester csapatának.________________m Sz.-Zsámbék - Dorogi FC 0-1 (0-0) Zsámbék, 100 néző, vezette: Ko­vács P. Szomor-Zsámbék: Dániel - dr. Geraldo - Rumy, Lajtavári, Kneiszel - Tuba, Györfi, Fekete, Engelbrecht - Kenyeres, Szöllősi. Csere: Bari. Edző: Nagy Zsolt. Dorogi FC: Hauer - Nádasi, Faragó, Kriska, Horváth G. - Kiss L., Bodó, Czipper, Merényi - Sinkó, Brandhuber. Csere: Mol­nár, Hégl, Haász, Pandur, Takó. Edző: Borsos Vilmos. Góllövő: Haász. Egyenlő erők küzdelmében egy jól eltalált, 28 méteres bombagól döntött a 68. percben. Kiss Lász­ló, a Dorogi FC ügyvezetője el­mondta, hogy az NB III- as zsám- békiak igen jó edzőpartnerek voltak. Hozzáfűzte, hogy a DFC NB I. B-s bajnoki rajtja egy héttel később, március 8-án (14.30) kez­dődik. Akkor a Szigetszentmiklós lesz az ellenfél idegenben. Az eredetileg első fordulóra kisorsolt DFC - Vác találkozót március 26- án (szerdán) játsszák. ________■ Á csi Kinizsi - Oroszlány 0-4 (0-1) Ács, 150 néző, vezette: Márkus B. Ácsi Kinizsi: Józsa - Nagy A., Borka, Palakovics, Németh B. - Gzanik, Kozenkov (Bányai), Var­ga (Márkus) - Gulyás, Csáki, Koncz. Edző: Marosi László. Oroszlányi SZE-VÉRt.: Kosz- telnik - Orlovics (Biczó), Kende, Kulhanek, Mészáros (Altrich­ter) - Zsidó (Purgel), Boros, Tö­rök (Szépe), Németh I. - Szabó G., Juszkó. Edző: Hagymási Zoltán. Csütörtökön 15.30-tólaTatai Edzőtáborban játszik zz Oroszlány a Nógrád megyei Berkenye ellen. Góllövők: Juszkó, Kulhanek, Szabó G„ Purgel. A megyei bajnokság éllovasa, az Ácsi Kinizsi sokáig egyenran­gú ellenfele volt az NB III-as oroszlányi gárdának. Mindkét ol­dalon sok helyzet maradt ki, vé­gül kijött az osztálykülönbség a vendégek javára. Marosi László: - A Bognárt, Valakovicsot, Vöröst és Márkus J.-t nélkülöző csapatom a mérkő­zés nagy részében jó teljesít­ményt nyújtott. Hagymási Zoltán: - Bár csa­patom fáradt a kemény alapozó tréningek miatt, mégis megmu­tatta, hogy ilyen állapotban is tud nyerni. ___________________■ If júsági kézilabda NB I. Carbonex KC - Pécsi MKK 28-28 (16-13) Tatabánya, 100 néző, vezette: Horváth, Lipót. Carbonex KC: Rábai - Kiss T. 1, Kanyó Á. 6, Lehöczß, Haág 5, Salamon 14, Kiss Á. Cserék: Sülé, Rivnyák, Szalczinger, Tatai, Kanyó Balázs. Edző: Nagy Péter. A tatabányai csapatban csu­pán három olyan játékos szere­pel, aki ifjúsági korú, a többiek serdülők, és annak sem a felső korhatárához tartoznak. A pécsiekkel szemben a mérkő­zés hajrájáig 2-3 góllal vezettek Salamonék, és úgy tűnt a játék alapján, hogy biztosan győznek. 22-19-re, majd 26-25-re is vezettek a második félidőben, de 16-25-ről 26-28-ra fordítottak a vendégek, akik szoros emberfogással igye­keztek kikapcsolni az addig gól­erős Salamont. Az utolsó percek­ben sikerült azonban az egyik pon­tot megmenteni a hazai csapatnak. Győri ETO - Carbonex KC 29-17 (14-9) Győr, 150 néző, vezette: Békés, Kovács. A tatabányaiak góllövöi: Haág 6, Salamon 5, Kanyó 4, Lehőcz, Rivnyák, Kontra, Kiss Á. Szoros első félidő után a győri­ek jobban bírták erővel a máso­dik játékrészt. Carbonex KC - Szeged 27-37 (13-19) Tatabánya, 100 néző, vezette: Hargitai, Markó. Góllövők: Haág 11, Kiss T. 6, Salamon 5, Kanyó Á. 4, Rivnyák. A több ifjúsági válogatott játé­kost felsorakoztató vendégekkel szemben a második félidő köze­péig jól játszott és szorossá tudta tenni a mérkőzés állását Nagy Pé- ter csapata (17-20).__________a N ŐI RÖPLABDA NB I., RÁJÁTSZÁS - FÉRFI RÖPLABDA NB I., ALAPSZAKASZ A sárberki Domnanics szép ejtése a szolnokiak ellen FOTÓ: K. T. J. Dági SE - Zalaegerszeg 3:1 (19, 14,-21,20), férfi Dág, 300 néző, vezette: Újházi, Donkó. Dági SE: Torda, Oszuska II. Z., Soós I. S., Zirigh, Oszsuka I. Z., Szauter. Csere: Koch N. (liberó), Horváth G., Haltrich. Edző: Bognár Ellák. A zalaegerszegiek három du­naújvárosi röplabdással erősítet­tek, és ez meg is látszott játéku­kon. Az első két szettet ugyan biztosan nyerték Zirighék, de az­tán túlságosan is megnyugodtak. Végül küzdős, jó színvonalú, 68 percig tartó meccsen értékes két pontot szerzett az NB I-ben má­sodik helyen álló dági gárda. Jók: Szauter, Koch, Soós, illet­ve Göczi, Horváth T. Sárberki RK - Szolnok 1:3 (-16, -17, 16, -23), férfi Tatabánya, 100 néző, vezette: Prukner, Farkas L. Sárberki RK: Pócza, Skoflek, Csata, Bencsik, Farkas T., Domnanics. Csere: Kreizinger, Bi­hari. Edző: Berták Csaba. Az első két szetben simán nyer­tek a megilletődött tatabányaiak ellen a vendégek. Ezután használt Bertók mester fejmosása, mert a hazaiak nagyszerű játékkal kéte­ssé tették a meccs kimenetelét. Jók: Domnanics, Pócza, ületve Juhász G., Gulyás. Angyalföld - Vértes Volán 3:2(19, -25, 13, -24, 12), női Budapest, 200 néző, vezette: László É., Szabó P. Vértes Volán: Hermann, Dom­bi, Somogyi, PappL, Szakái, Mol­nár. Csere: Tóth R. (liberó), Tiha­nyi, Kovács B., Rovnyai. Edző: Ogonovszky Szilárd. Kilencvenperces, nagy csa­tában szerencsével és némi bí­rói segédlettel nyertek a fővá­rosiak. Jók: Dombi, Somogyi, Szakái. Angyalföld - Vértes Volán 2:3 (-15, -22, 15, 14, -13), női Budapest, 250 néző, vezette: Szabó F, Kovács G. A tatabányaiak az előző napi összeállításukban léptek pályá­ra. Nagyszerűen kezdtek a ven­dégek, aztán 2:0-ás vezetésük után érthetetlenül megtorpan­tak. A hazaiak kiegyenlítettek, ám az óriási erőtartalékkal ren­delkező Vértes Volán megérde­melten nyerte a 85 percig tartó meccset. Jók: Papp I., Dombi, Somogyi. ■ Futballbírók évnyitó bálja Tonya Harding veresége Ökölvívás Vereséggel mutatkozott be a profi ökölvívók között Tonya Harding egykori műkorcsolyá­zónő. Az 1994-es lillehammeri téli olimpia előtt hírhedté vált - felbujtóként részese volt a leg­nagyobb riválisa, Nancy Kerrigan elleni támadásnak - amerikai sportoló és honfitársa, Samantha Browning harmat­súlyban megrendezett mérkőzé­se inkább birkózásra hasonlí­tott: sok volt az összekapaszko­dás, a lökdösődés. Browning pontozással győzött._______■ _____Megyei információ A megyei labdarúgó-szövetség já­tékvezető-bizottsága március 1- jén, szombaton rendezi hagyomá­nyos évnyitó bálját. Tatabányán, az erőműi caszinóban 18 órától hajnalig tartó mulatságra meghív­ták dr. Bozóky Imrét, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) el­nökét, Puhl Sándor alelnököt, az MLSZ JB elnökét. A hagyomá­nyoknak megfelelően vendégeket várnak Győr-Moson-Sopron és Fejér megyénkből is. A rendezvény szervezői mint­egy kétszáz vendéget várnak, és a társaság kedvenc együttese, a ba- konyaljai Syncron zenekar húzza majd a talpalávalót. Az évadnyitó bál ünnepi részében köszöntik majd az elmúlt évben legjobb tel­jesítményt nyújtó játékvezetőket, ajándékot kap Kassai Viktor, az új­donsült FIFA-játékvezető és Erős Gábor FIFA-asszisztens. A hölgy vendégek számára, mint eddig mindig, most is lesz meglepetés. Vankó István, a me­gyei játékvezető-bizottság elnö- | ke elmondta, a támogatóknak köszönhetően nagyon sok szép és értékes tombola vár a bál résztvevőire. cs. i. TotÁieredménvek 1. Bremen - Cottbus 0-1 2 2. Hannover - Leverkusen 1-2 2 3. Kaiserslautern - Hamburg 2-0 1 4. Rostock - Bochum 1-1 X 5. Schalke 04 - Dortmund 2-2 X 6. Wolfsburg - 1860 München 1-1 X 7. Como - Juventus 1-3 2 8. Torino - Milan félbeszakadt 9. Bologna - Empoli 2-0 1 10. Brescia - Reggina 2-1 1 11. Lazio - Atalanta 0-0 X 12. Modena - Chievo 1-0 1 13. Udinese - Roma 2-1 1 14. VfB Stuttgart - M.gladbach Iz. után Az influenzajárvány hatása Férfi kézilabda NB I: Carbonex KC - Pécsi MKK 27-29 (10-12) Sibalín Jakab sokszor került a kemény pécsi védők gyűrűjébe fotó: antalóczy alfréd Néhány sorban ÖKÖLVÍVÁS. Mike Tyson 49 másodperc alatt kiütötte Clifford Etienne-t a Memphis- | ben rendezett bokszgálán. Az j amerikai fenegyerek következő j ellenfele a szintén amerikai Lennox Lewis lehet. VÍVÁS. Hormay Adrien az el­ső, Mincza Ildikó a második helyen végzett a németországi Tauberbischofsheimben ren­dezett női párbajtőr Világ Ku­pa-viadalon. Fekete Attila a harmadik helyen végzett a bu- j dapesti párbajtőr Világ Kupa­versenyen. KÉZILABDA. Továbbjutott a Dunaferr a női kézilabda EHF | Kupában. A magyar csapat a nyolcaddöntő visszavágóján 23-20-ra kikapott a spanyol San Sebastian otthonában, de 43-41- es összesítéssel továbbjutott. Magabiztosan, 25-17-re győzött a Győri ETO az orosz Don Rosztov ellen, és ezzel bejutott a női kézilabda KEK negyed­döntőjébe. Összesítésben egyet­len góllal jobbnak bizonyult a női kézilabda EHF Kupa nyol- caddöntőjében a Cornexi-Alcoa a román Rapid Bucurestinél. A visszavágón a magyar csapat 29-24-re nyert. Tehát sikeres hét végét zártak női együtteseink. ÖTTUSA. Máthé Vivien a má­sodik, Füri Csilla a harmadik helyen végzett a budapesti nemzetközi fedett pályás öttu­saversenyen. A győzelmet a brit Georgina Harland szerezte meg. VÍZILABDA. Bejutott a női ví­zilabda LEN Kupa középdöntő­jébe a Szentesi VK, miután a németországi selejtező záró fordulójában fölényesen, 16-1- re legyőzte a svájci Zürich együttesét. CSELGÁNCS. A plusz 100 kg-os Csizmadia Zoltán egy győzelemmel és egy vereség­gel búcsúzott a hamburgi szu­per A-kategóriás cselgáncs Vi­lág Kupa-versenyen. A még szombaton érdekelt három magyar sem járt sikerrel: az Európa-bajnok Ungvári Miklós (66 kg) valamint Nagy Viktó­ria (52) és Bejczi Zsuzsa (63) egyaránt kiesett. __________b T atabánya 1100 néző, vezette: Bonifer, Serfőző. Tatabánya Carbonex KC: ! Pulay - Kuzma 1, dr. Borsos, | Himer 7, Sibalin 2, Pavlovics 3, Törő 3. Csere: Kovácsovics, Fülöp, Zeck M. 2, Lengyel M. 1. Tímár, Serfel 1, Kiss 7. Edző: Kanyó Antal Pécsi MKK: Szente - Erdélyi 8, Szóból 4, Lévay 4, Szögi 4, Bursac 7, Kovács Zs. 1. Csere: Balló, Werner, Kokas, Kovács G., Né­meth 1, Szappanos, Császár. Edző: Füzesi Ferenc. Az eredmény alakulása, 5. perc: 1-4, 13. p.: 5-5, 18. p.: 7-7, 26. p.: 7-12, 35. p.: 14-14, 47 p.: 20-21, 55. p.: 21-25. A tatabányai csapat arra ké­szült, hogy az „i”-re a pontot ezen a mérkőzésen felteszi, és győzel­mével - három fordulóval az alap­szakasz vége előtt - bebiztosítja a felsőházba jutását. Lengyel Péter, Nagy Péter, Krancz Antal és Zeck Krisztián kivételével mindenki vállalta a játékot az influenzajár­vány levonulása után. Kihagyott ziccerekkel és hét­méteressel kezdte a játékot a ha­zai csapat, és úgy tűnt, hogy a tatabányai fiúk nem bírnak a jó formában védő válogatott kapus Szentével. Öt perc elteltével le­higgadt a hazai csapat, sikerült az egyenlítés, de a szurkolók harsány biztatása mellett is erőt­lenek voltak Borsosék támadá­sai. Húsz perc eltelt után a sok rossz átadás és pontatlan lövés megbosszulta magát, mert a vendégek gyors indításokból 12-7-es előnyt szereztek. A fél­idő hajrájára nagyon összeszed­te magát a hazai csapat, és fel­zárkózott 10-12-re. A második félidő elején, 14-14-nél utolérte ellenfelét a Carbonex. Azt várták a szurkolók, hogy a korábbi mérkőzésekhez hasonlóan innen Himerék. „bedarálják” ellenfelüket, és biztosan győznek. Most viszont bármennyire is igyekeztek, meg­volt a kellő akarat, de erőben, len­dületben nem tudták a maximu­mot nyújtani. Nem sikerült ünne­pet szerezni a nagyon lelkes és a mérkőzés végéig hűségesen bizta­tó szurkolóknak. Sajnos, az influ­enzajárvány megtette hatását. Kanyó Antal: - A kötelező győzelem nem sikerült, hiába volt meg a küzdeni akarásunk, erővel nem bírtuk. ARBONEX Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. c SPilff ÉTTEREM HOTEL 24 ÓRA