24 óra, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

10. oldal 24 Óra - Sport 1999. szeptember 21., hétfő Buborékcsere Tatabánya úszósportjának va­lamikor a hetvenes években nagy segítséget jelentett, hogy az 50 méteres versenymeden­ce fölé sátrat emeltek. Ezzel megoldódott az úszók és vízi­labdázók téli edzésgondja, az iskolák úszásoktatása. Magam a lelkes, az egészség- megőrző amatőrök közé tarto­zom, különös tekintettel arra, hogy krónikus derékfájásom­nak az úszás nagyon jót tesz. Most, az ősz beköszöntével is­mét elérkezett a „sátorverés” ideje. Ilyenkor történik a me­dence nagytakarítása, mesze­lés, karbantartás - az egész nyári nagy igénybevétel rendbe hozása. A kényszerpihenőre ítélt úszásimádók türelmetle­nül várják, hogy újra nyisson a „Buborék”. Az újrafoglalás örömét fűszerezi, hogy nyitás­kor a feszülő sátor alatt a kris­tálytiszta víz 25-26 fokos. A leghidegebb télben is a levegő hőmérséklete kellemes. Ismét kezdődhet az edzés, az örömködő úszás, a kisiskolá­sok és óvodások oktatása, az asztmás gyerekek gyógyúszása. Rögtön eszembe jut az a ve­szély, amely már évek óta fe­nyeget, hogy tudniillik min­den gondosság ellenére a ponyva hasznavehetetlenné rongálódott. Tanúsíthatom, nem múlt el ugyanis nyomtala­nul púpos feje fölött az a 10 év, amikor az addigra szintén el­rongálódott sátor helyére felál­lították. Ez a második „bubo­rék” is megöregedett. Mi lesz most velünk, az úszás imádóival, ha véglegesen kiderül, hogy hasznavehetet­len? Aggodalmunkra a napok­ban igazán jó válasz érkezett. A tatabányai városatyák meg­szavazták a pénzt a buborék- cserére. De nemcsak a szava­zás volt megnyugtató, hanem a vita során elhangzó vélemé­nyek is - egyetlen kivétellel - nemes célnak tekintették ezt a felújítást: akkor 10-15 évig új­ra gondtalanul edzhetnek, ver­senyezhetnek az úszók és vízi­labdázók, tanulhatnak úszni a gyerekek, gyógyulhatnak az asztmások és folytathatják to­vább az amatőr úszásimádók - mi sem vagyunk ám kevesen! - egészséges életmódjukat. Gyimes Zsolt EWA-kupa a Turul-emlékműtől HáH£etos Kerékpár Tatabányán a Turul-emlékműtől két részletben rajtolt a hagyomá­nyos EWA-kupa kerékpárver­seny. A Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Club országos ren­dezvényén nyolcvanan álltak rajt- _ hoz az ideális bringásidőben. Rónai Ferenc, a TKTC elnöke elé­gedetten szemlélte a hömpölygő kerékpáros tömeget. Mint mond­ta, nagyon színvonalas lesz ez a verseny, már ami a nevezési listá­kat illeti. Jöttek többek között Budapestről, Sopronból, Fehér­várról, Siófokról és Győrből is, köztük sok ismert név. Eredmények, 80 km, I. kategó­ria (17- 19 évesek): 1. Bazsó Gábor (Budapest), ... 3. Árki Gergely (Ta­tabánya). II. kát. (20-40): 1. Lukács József (Pápa). III. kát. (41-50): 1. Varga Tibor (Tatabánya). 20 év feletti nők: 1. Danis Renáta (La­vina, Budapest). 30 km, I. kát. (12 éven alattiak): 1. Kostyál Tamás (ORTRI, Orosz­lány), 2. Fekete Má­té (Tatabányai KTK). II. kát (13-14): 1. Németh Ta­más (Tata), 2. Csűrös Gergely (TKTK), 3. CsornaiÁdám (ORTRI). in. kát, (15-16): 1. Mikonya Nándor (TKTK). IV. kát. (51 év felettiek): 1. Tóth Károly (Tatabánya). 20 év alatti nők: 1. Szalay Szandra (TKTK), 2. Mihalecz Zsófia (TKTK), 3. Kostyál Ágnes (ORTRI). MTB-kategória, 1985 után szü­letettek: 1. Simon Tamás (Alcsútdoboz), 2. Abrahám István (Alcsútdoboz). 1984-1981: 1. Szatmári Ferenc (Alcsútdoboz, 2. Siloga Ferenc (Alcsútdoboz). 1980 és előtte születtek: 1. Gortva Lász­ló (Budapest), ...3. Tóth Dániel (TKTK). Nők: 1. Vörösmarty Dóra (TKTK), 2. Erdélyi Nóra (ORTRI). Világelsők Végre beindult a Vízmű A tatabányai Vojvoda István is szere­pelt a Spiltben rendezett szenior klubcsapatok Világ Kupáján. A + 35 évesek korosztályában a szege­diek nyerték a trófeát, legyőzve a házigazdákat, a Genovát, a Rómát és a Siracusa együttesét is.. Vojvoda 8 góllal járult hozzá a sikerhez. Kettős tatabányai győzelem Dr. Bozóky az MLSZ új elnöke Nincs a megyének képviselője a szövetségben Szombaton az MLSZ közgyűlésén megválasztották labdarúgásunk sorrendben 28. elnökét. Dr. Bozóky Imrére esett a választás, me­gyénkből senki nem került be az elnökségbe. Budapest Az elnök megválasztása után az ellenőrző bizottság elnökjelölt­jeire szavazott a jelenlévő száz- kilenc küldött. A bizottság elnöke Varga Fe­renc lett, tagjai. Boross József, Kasnyik János, Orosz Pál és Tóth Vencel. Megyei küldöttünk, Sza­Most sem ment Női kosárlabda NB I. B bó Pál az ötödik legtöbb voksot kapta, így hajszállal maradt le a bizottsági tagságról. Háromfordulósra kerekedett az MLSZ elnökségi tagjainak vá­lasztása. Az első fordulóban egyedül dr. Mezey György szerez­te meg a szükséges szavazatot. A második körben Makray Balázs, Puhl Sándor, Szilvási József, Ko­vács Attila, Klement Tibor, dr. Ka­marás István, Fekete Miklós, Ferencz Gyula, Frank Tamás, An­nus Vince és Balázs András meg­választásával még nem volt tel­jes az elnökség. A harmadik kör­ben a fennmaradó két helyre Fa Sándor és Lázár Lajos került be. Megyei jelöltjeink, Cseh Lász­ló, Imrő János és Komáromi La­jos érvényes voksai kevesek vol­tak az üdvösséghez, nem jutot­tak a második fordulóba. Csejtei István Rövid hírek Tatabányai kc - tfse Herbert az élen Nyolc bajnoki pont 59:72 (31:46) Tatabánya, 200 néző, vezette: Vi­téz, Peremiczki. TKC: Bakonyiné, Sólymos, Katona, Krisztián, Ongrády. Csere: Túróczi, Búzái, Cságola, Patonai, Nagy E Edző: Kákonyi Lehel és Kovács Tamás. Pattanásig feszült légkör jelle­mezte a mérkőzést, amelyben a já­tékvezetők is ludasak voltak. Az 58. percben kivezettették Kovács Tamást, a TKC másodedzőjét a te­remből. Nem volt igazuk, csak megmondta a véleményét, mégpe­dig úri módon. Nagyon jó iramú, izgalmas mér­kőzésen a rutinosabb vendégek job­ban bírták idegekkel. A fővárosiak esélyességüket igazolták a meccsen. Jók: Krisztián, Ongrády Túróczi, Cságola. A brit Johnny Herbert a Stewart-Ford csapat történeté­nek első győzelmét szerezte va­sárnap a Forma-l-es Európa Nagydíjon, a németországi Nürburgringen. A rendkívül fordulatos versenyen az olasz Jarno Trulli (Prost-Peugeot) lett a második, míg Herbert csapat­társa, a brazil Rubens Barrichello a harmadik. Szép duatlonsiker A Tatabányai Triatlon és Ke­rékpáros Klub duatlonistája, Landthaller Zoltán nagy si­kert ért el a cserhátsurányi ranglistaversenyen. A felnőt­tek mezőnyében második he­lyezést ért el az abszolút meg­méretésben. Kézilabda NB II., női csoport: Dorogi SE - Celldömölki WSE 25-14 (8-5), Sárvári Kini­zsi - THAC 22-28 (10-12), Büki TK - Komáromi AC 14-23 (8-13). Férficsoport: Székesfe­hérvári MÁV-Előre - THAC- VERNE-VIL 17-23 (6-9). Rész­letes eredmények a keddi szá­munkban. Továbbjutottunk Thomas Larsen (373. a világ- ranglistán) Böröczky Zoltánt (736.) másfél óra alatt legyőzve szépített, így a továbbjutását már előző nap bebiztosító Ma­gyarország 3-1-re múlta felül Dániát a tenisz Davis Kupában, az Euro-afrikai zóna 2. csoport­jának 3. fordulójában. Női röplabda NB II. Győztesen rajtolt a Vértes Volán Vértes Volán - Veszprém 3:0 (21,19,18) Tatabánya, 300 néző, vezette: Janzsó, Kaposvári. Vértes Volán: Somogyi, Pap, Karsai Sz„ Gödri, Lázár, Dombi. Csere: Karsai A., Ferling, Kovács B„ Tihanyi, Rovnyai, Szabó K. Edző: Ogonovszki Szilárd. Aligha volt még az országban ekkora érdeklő­dés NB Il-es mérkőzés iránt. A nagy Vértes Volán után most az új csapatra irányul a szurkolók fi­gyelme, akik már sok biztató dolgot láthattak ked­venceiktől. Nagy öröm volt, amikor Karsai Andre­át is meglátták a melegítők között. A tatabányaiak eleinte nehezen melegedtek bele, a vendégek többször is tetemes előnyre tettek szert. Ezután azonban beindult a gépezet, és olykor már látványos játékot mutattak Karsaiék. Jó képességű ellenféllel szemben győztes rajt az NB II-ben, most még csak ez a lényeg. A játék lesz még jobb is. Jók: Karsai A, Karsai Sz., Somogyi, Ferling, Dombi. VÍZILABDA OB I. B Eger - Vízmű 7-9 A hét végén kettős fordulót rendeztek a vízilabda-bajnok­ság második vonalában. Szombaton a tatabányaiak Egerbe látogattak, és 9-7 ará­nyú győzelmet arattak. A tata­bányaiak góljait Tóth (4), Kő­vári (2), Tátrai, Kjss és Vojvoda szerezték. Ez a találkozó rosszul kezdő­dött a vendég TVSE számára, mert már az első negyed máso­dik percében 3-0-ra vezettek az egriek. Ezt követően azonban megtáltosodott a kék-fehér együttes. Vasárnap a pécsieket fogad­ták a tatabányaiak. Ezen a talál­kozón, mint Tátrai Péter edző mondta: csak a győzelmet fo­gadhatja el. így is lett. Vízmű - Pécsi Tasi 16-5 (2-1,5-2,3-2,6-0) Tatabánya, 150 néző, vezette: Székely és Orovetz. TVSE: VEILANDICS - Tóth, TÁTRÁI 3, Tiborc I, KŐVARI 4, KISS 2, Vojvoda I. 1. Csere: GEBAUER 4, Hegyháti 1, Petrik Bartanics, BONTZ ka­pus. Játékos-edző: Tátrai Péter. Gól emberelőnyből: 6/6, illet­ve 4/2, gól 4 méteresből: 3/3, il­letve 1/1. Nehezen indult a hazaiak szempontjából a találkozó, de a második negyedtől már a víz­művesek akarata érvényesült a medencében. Az utolsó játék­rész igazi örömvízilabdát ho­zott, és ha a fiatal Petrik 3 nagy gólhelyzetet nem hibáz el, ak­kor a mecsekaljaiak kiütéses ve­reséget szenvednek. Tátrai Péter: - Úgy érzem, ez a két meccs bizonyítja, hogy lendületbe jött a csapat. A jó védekezéshez végre ered­ményes támadójáték párosul. Köszönöm mindazoknak, akik nem adták fel, és akiket még érdekel a tatabányai póló jövője. Az elmúlt hetekben tért visz- sza a csapathoz a veterán Vojvoda, a rutinos Gebauer és Ti­borc, akik játékukkal sokat lendí­tettek az együttes formáján. hétvége Asztalitenisz NB I. A KSI - Spar SE 5:13 Az asztalitenisz NB I. A-cso- portjában a fiatal, ám roppant tehetséges Csanádi Árpád KSI- hez látogatott a tatabányai Spar SE legénysége. Ahogy várható volt, a vendégek megerőltetés nélkül győztek, megszerezve idei első bajnoki két pontjukat. A Spar SE győztesei: Kovács J. (3), Doros (3), MolnárJ. (3), Imecs (2), a Molnár-Kovács és az Imecs-Doros páros egy-egy alkalommal. A hazaiaknál az if­júsági válogatott Katus minden­kit legyőzött az egyébként látvá­nyos ütésváltásokkal fűszerezett mérkőzésen. Kovács Csaba vezetőedző: - A papírformának megfelelő eredmény született.. Könnye­dén, olykor látványosan játszot­tak a fiúk. Asztalitenisz NB I. B Komthermál - Soltvadkert 9:9 A készülődést megzavarta az a hír, hogy az egyesület kasszája az utolsó fillérig kiürült, így tel­jesen bizonytalan a sportág jö­vője Komáromban. A lányok lelki összetörtsége végig meg­mutatkozott a találkozón. Igaz, az újonc csapat is gondoskodott a meglepetésről, hiszen a solt- vadkertiek egykori Statisztika, és KSI-játékosokkal, Ambrussal, Püskivel, Szabóval és Iváskóval erősítettek. A párosok csatáiban csak a Mong Angéla-Csiba Mária ket­tős bizonyult eredményesnek, a Kiss Anikó-Kovács Anikó duó pedig vereséget szenvedett. Egyéniben fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, s az utolsó mérkőzésre maradt a döntés. Mong és Iváskó legvégső szettjében 19:17-re vezetett a komáromi pingpongos, de a szerencse elpártolt mellőle, és a soltvadkerti játékos nyert, igy kialakult a 9-9-es végered­mény. Egyéniben Kiss négy. Csiba három, Mong pedig egy győzelmet szerzett. Kovács nem nyert. Férfi és női kézilabda NB I. B Várpalota - Tatabányai KC 19-33 (10-14) Várpalota, 400 néző, vezette. Antal, Kovács. Tatabánya: Nagy - Tóth II, Bodnár 3, Krancz 2, Károlyfi 6, Triz 3, Zeck K. 2. Cserék: Czérna, Pavlovics 5, Zeck M., Lengyel M., Homolya 1. Edző: Kanyó Antal.\ A hazaiak kezdtek nagy len­dülettel, és az első tíz percben 1-2 góllal vezettek. 4-3 után a ta­tabányaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és öt perc eltelte után már 4-9-et mutatott az eredményjelző. Károlyfi irányí­totta és diktálta az iramot a tata­bányai fiúknak, a fiatal Pavlovics pedig szép átlövésgó- lokat lőtt. A második félidőben Károlyfi nyitotta meg a talála­tok sorát, majd Nagy Péter re­mek védései után sorozatban indította Tóthot, aki egymás után öt (!) gólt lőtt, így hét perc eltelte után már 10-20 volt a mérkőzés állása. A találkozó utolsó perceiben egy kissé kien­gedtek a tatabányai fiúk, sike­rült a hazaiaknak szépíteni, de a mérkőzés így is fölényes ven­déggyőzelmet hozott. Ä tatabányai csapatba jól il­leszkedett be a két új fiú, védeke­zésben a Bodnár-Krancz- Károlyfi-Pavlovics-Lengyel ötös határozott, kemény játékot nyúj­tott, olykor percekig nem tudott a hazai együttes lövéshez jutni. Kóka KC - Esztergom KSE 18-21 (11-7) Kóka, 200 néző, vezette: Bartha, Bucsek. Esztergomi KSE: Körmöczi M. 3, Sipos 4, Kertész, Fekete 1, Garai 2, Minárovics 6. Cserék: Balogh, Fűzi 1, Szélesi 4, Mihály, Töröcsik, Kőszegi. Edzők: Géber István, Henger István. Bizakodással, jó hangulatban utaztak az esztergomi hölgyek a mumusnak számító Kóka csapa­tához. Az első félidő egyre kemé­nyeden, sajnos, az esztergomiak zsinórban négy hetest kihagytak. Az ideges hangulatban ráérzett a Kóka, hogy van keresnivalója. A félidőben az edzőpáros átszer­vezte a vendégcsapatot, ennek eredményeképpen a szünet után 7 gólt lőttek. A negyvenedik percre elfáradt a hazai gárda. Megérdemelt győzelem. Henger István: - Tanulság, senkit nem szabad lebecsülni. Lri-Malév - Tsc West 29-29 (15-14) * 1 Budapest Lőrinczi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Horváth, Sápi. TSC West Étterem: Orbán ­Őri 2, Keczkóné 5, Nagyné 2, Jó­nás II, Mácsai 4, Keczkó A. 3. Cserék: Kuthy, Brand, Ruskó 1, Bíró I, Zsíros. Edző: Keczkóné Sipos Anikó. A tatabányaiak kezdték a játé­kot, és az első percekben kide­rült, hogy a vendégek volt válo­gatott gólgyárosát külön őrizték. Kiegyenlitett, fej-fej melletti küz­delem alakult ki, amit az ered­mény is hűen tükrözött. A második félidő elején a ta­tabányaiak vették át a játék irá­nyítását és Keczkóné, valamint Jónás vezérlésével 4 gólos előnyt szereztek (17-21). Sajnos, néhány játékvezetői tévedés megtörte a tatabányaiak lendü­letét és fokozatosan dolgozta le hátrányát a hazai csapat. Óriási küzdelem alakult ki a győztes gól megszerzéséért, de a hajrá­ban sem bírtak egymással a csa­patok, és igy alakult ki a 29-29- es döntetlen. Keczkóné Sipos Anikó edző: - Jól játszott a csapatunk, ke­zünkben volt a győzelem, saj­nos, a játékvezetők nem fogad­tak a kegyeikbe, ezért szerez­tünk csak egy pontot.