24 óra, 1998. június (9. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-08 / 132. szám

10. oldal 24 Óra — Sport 1998. június 8., hétfő Bécs-Budapest Szupermaraton, immáron kilencedik alkalommal Nagyigmándon előversenyt rendeznek Kilenc éve kezdődött. Már akkor óriási sikere volt a Bécs-Budapest szupermaratoninak. Több betét futó­verseny színezte a nagy eseményt. Az idén október 19. és 23. között rendezik a maratoni, amely Bécsből rajtol. Sopron-Győr-T ata-Budakeszi-Budapest útvonalon versengenek az atléták. Az egyéni versenyben mint­egy hatvan résztvevőre szá­mítanak. Valószínűleg csak a profik vállalják ezt a nagy megméretést. Más a helyzet a váltóban. Itt több mint száz együttes nevezése várható, többségükben amatőr csapa­tok lesznek, amelyek az ab­szolúton kívül, több kategó­riában is vetélkedhetnek egymással. | Az utolsó napon idén is megrendezik a félmaratoni viadalt, amelynek résztvevői az esemény befutójára, a Bu­dakeszi-Hősök tere szakaszra kapcsolódnak be a ver­senybe. A tervek szerint me­gyénk ezúttal is aktívan be­kapcsolódik a vérkeringésbe. A szupermaratonikon részt­vevő atléták minden alka­lommal kiemelik, hogy me­gyénk útvonalain a legmele­gebb a fogadtatás, Banától kezdve Tatáig rengetegen üdvözlik a nagy vállalkozó­kat, iskolák csatlakoznak hozzájuk, hogy néhány kilo­métert megtegyenek velük. Október 11-én Nagyig­mándon, a szupermaratonira felkészülés jegyében előver­senyt is rendeznek. Á Tatai Edzőtábor speciális része a versenynek. Nem csak azért, mert itt résztávcél, illetve rajthely van. A versenyzők re­generálódhatnak a hajrá előtt, igénybe vehetik a világhírű lé­tesítmény szolgáltatásait. Az eseményre négy konti­nensről - Amerika, Ausztrália, Afrika, Európa - érkeznek fu­tók, a kerekesszékes sportolók is megbirkóznak a mintegy 357 kilométeres távval. A férfi és a női egyéni ab­szolút verseny első helyezettjei egy-egy személygépkocsit kapnak. A viadal összdíjazását a tavalyi hatszázezerről egy­millió forintra emelték. A győztesek 100-100 ezer fo­rint pénzdíjban részesülnek, a második helyezetteket 80, a harmadik helyezetteket pedig 60 ezer forinttal jutalmazzák. Nevezni a szervezőbizottság címén (Budapest V., Steindl I. u. 12., tel/fax: 312-8892.) le­het, október 15-ig 800 forin­tért, október 20. és 22. között - 9-15 óráig - pedig 1000 forin­tért. (p. s.) A tatai Jávorkáé a Kolesz-kupa A komáromi Középfokú Kollégium nevelőtestülete és diáktaná­csa ismét megrendezte Kolesz-kupa elnevezésű kispályás labda­rúgótornáját. A serleget a tatai Jávorka Sándor Mezőgazdasági Szakközépiskola kollégiumának gárdája vihette haza. A szervezők nagy örömére ezút­tal már hat csapat vett részt a tornán. A házigazda komáro­miak mellett a tatai Jávorka me­zőgazdasági szakközépiskola, az ugyancsak a tavak városából érkezett mezőgazdasági szak­munkásképző, a szintén tatai Jó­zsef Attila Kollégium, a szentesi Temey diákotthon, valamint a szlovákiai ógyallaiak viaskod­tak a kupáért. A csapatok először két cso­portban játszottak, majd a he­lyezésekért szálltak csatába. Ötödik lett a József Attila Kol­légium, miután 4-0-ra verték a mezőgazdasági szakmunkás- képző legénységét. A harmadik hely a szentesi Temeynek jutott, az alföldiek 4-2-re győzték le a komáromiakat. A döntőben a Jávorka - Ógyalla találkozón nem született gól, a hosszabbí­tásban viszont kétszer is a há­lóba találtak a tataiak, így ők örülhettek a végén. Az eredményhirdetésen a dí­jakat Zatykó János országgyű­lési képviselő - a győztes csa­patnak egy labdát ajánlott fel - és Koppány Csaba, a komá­romi kollégium igazgatója adta át. Omlósi Gyula, a helyi Tó­csárda tulajdonosa Fazekas Ist­vánnak (Ógyalla), a torna gólki­rályának egy serleget adomá­nyozott. Illés László, az Almás­füzitői SC elnöke Anderla Atti­lát (Jávorka), a legjobb kapust szintén díjjal lepte meg. 2001/E, 2005/D MAGYAR ALLAMKOTVENY 2001/E MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNY 2005/D Labdarúgó NB II. Nyugati csoport - Az éllovasok fekete napja Komáromi FC-Beremend 0-2 (0-1) Légipárbaj a beremendi kapu előtt fotó: kiss t. József Komárom, 500 néző. Vezette: Heibl (dr. Bozóky, Szabó R.). Komárom: Mázi - Pálfi (Jankóczi 62. p.) - Matics (Berlik 51. p.), Kajdy - Dupcsik (Bognár a szünetben), Letenyei, Szenes, Véber, Megyesi - Ugrai, Plotár. Edző: Kardos József. A találkozó előtt a közönség ál­tal legjobb komáromi labdarú­gónak megválasztott Matics Gyula védőnek Rajkai Tibor adott át díjat, majd ugyanezt tette dr. Szakács Károly, a KFC elnökségének tagja is, aki Dup­csik György középpályást, a legnépszerűbb labdarúgót kö­szöntötte ajándékkal. Az ünneplés a hazai szurkolók nagy bánatára a pályán nem foly­tatódott, a vendégek támadtak többet. A 2. percben Fiilöp került nagy helyzetbe, ám 10 méteres lövésébe Matics önfeláldozóan belelépett, s így kipattant a labda. Hat perccel rá, Benkovics 10 mé­teres lövését védte bravúrral Mázi. A 10. percben a komáromi szurkolók hangját lehetett hallani. Ekkor Ugrai forgatta meg a be­remendi védőket, majd 14 méter­ről centikkel lőtt a jobb alsó sarok mellé. Nem sokkal később Sze­nes adott középre, ám Véber öt méterről nem tudott a hálóba ta­lálni. A 18. percben örömmá­morban úszhattak a vendégek. Berecz végezhetett el szögletet, s a hajszálpontosan beívelt lab­dát Benkovics 8 méterről fejelte a jobb sarokba, 0-1. A 41. percig kellett várni a következő komáromi lehető­ségre, ám Szenes szabadrúgás­ból fölé lőtt. Térfélcsere után a hazaiak birtokolták többet a labdát, de Kajdy, Szenes, Berlik és Ugrai lövése sem akadt meg Bogyay hálójában. A mérkőzés első szép komáromi támadását a 80. percben láthatták a nézők: Me­gyei adott középre balról, Plo­tár tovább játszotta a labdát Ug- raihoz, aki 14 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt. Négy perccel utána Plotár fejjel Vé- berhez csúsztatott, aki 13 mé­terről nagy helyzetből Bo- gyayba vágta a labdát. Az utolsó előtti percben a bere- mendiek gurigáztak a komáro­miak 16-osán belül, s Weinert 10 méterről a kapu jobb olda­lába helyezett, 0-2. A fáradtságra panaszkodó komáromi fiúk ezúttal csak megmutatták magukat a közön­ségnek. Ezen a délutánon mind­össze a szünetben lejátszott egy­kori Ihász Gábor slágerek jelen­tettek felüdülést a drukkereknek. Jellemző, hogy a nézők nagy ré­sze csak akkor éljenzett, amikor megtudták, hogy a Fradi kiegyen­lített a Gázszer otthonában. Jók: Letenyei, Megyesi. Kardos József: - Gratulálok a csapatom egész éves teljesít­ményéhez. (kovács) Zalaapáti- Lombard FC Tatabánya 2-1 (1-1) Zalaapáti, 500 néző, vezette: Szőke G. (Tatai, Kiss). Lombard FC: Pikács - Gál, Cseri, Sztanó, Szabó V. - Stra- nyóczky, Csemák, Simon (Hutvágner 54. p.), Harmath - Schafra- nek (Nagy S. 46. p, Altrichter 73. p.), Tüske. Edző: Tóth Bálint. A másodpercmutató a karórán még egyszer sem ért körbe, amikor Harmath ment el a bal oldalon, de ahelyett, hogy a gólhelyzetben lévő Tüskéhez továbbította volna a labdát, éles szögből mellé lőtt. A 10. percben Máté egy elő­revágott labdát jól szelídített meg, majd a kifutó Pikács fölött a hálóba emelt, 1-0. A vendégek ezt követően át­vették a játék irányítását, de a hazaiaknak lelkesedéssel sike­rült kiegyenlíteniük a tudásbeli különbséget. A 40. percben Schafranek jól adott középre, és Simon a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-1. A 44. percben Csemák jól ug­ratta ki Tüskét a balösszekötő he­lyén, aki 12 méterről, százszáza­lékos helyzetben külsővel a kapu mellé pörgette a labdát. Szünet után, a 65. percben Nagy egy előre vágott labdá­val egyedül törhetett a zalaa- pátiak kapujára, ám a 16-os környékén elfogyott az ereje. Utolérték, és felszabadítottak előle. A 66. percben egy hatalmas partdobást követően Sipőcz senkitől sem zavartatva fejelt Pikács kapujába, 2-1. A 80. percben Tüske a 16- oson belül tisztára játszotta magát, majd Sztanóhoz ívelte a labdát, aki 3 méterről(!) a kapu mellé fejelt. Jó: Gál. Tóth Bálint: - Megérdemelten nyert ellenfelünk. Keresztúri Jenő, a Lombard FC klubigazgatója: - Az elmúlt hetek történései - osztályozó, háromcsoportos NB I., plusz a szezon vége - megzavarta a társaságot. Ez a teljesítményü­kön is látszott. Nem kis feladat lesz szerdára felrázni a fiúkat, egy olyan találkozóra, amely­nek a tétje csak utólag derül ki... (p.j.) ki NB II. Nyugati csoport végeredménye: 1. Komárom 23 4 3 73-28 73 2. Lombard-Tatabánya 18 4 8 59-31 58 3. Beremend 15 6 9 51-28 51 4. BKV Előre 15 5 10 42-33 50 5. Győri Dózsa-H. G. 15 3 12 63-65 48 6. MTE-Motim 14 4 12 41-37 46 7. Budafok 12 8 10 46-41 44 8. R. S. Zalaapáti 12 6 12 41-38 42 9. Százhalombatta 11 6 11 44-38 41 10. Sárvár 12 4 14 49-48 40 11. Hévíz 11 5 14 39-50 38 12. Büki TK 11 4 15 45-48 37 13. Györköny 8 9 13 30-44 33 14. Csákvár 9 4 17 34-57 31 15. D.szentgyörgy 7 9 14 32-55 30 15. Jutás Veszprém 3 5 22 22-70 11 A Jutás Veszprém csapatától 3 pont le­vonva. A Komáromi FC nyerte a bajnokságot, a Ta­tabánya osztályozót játszik a feljutásért, a Csákvár, a Dunaszentgyörgy és a Veszprém kiesett. válási»” 'SÍT: 'SlíPsSsik ür# sia . ■ Mn Vízilabda OB I. B - Gyenge teljesítmény Mint egy gittegylet... TVSE-Ybl főiskola 7-10 (2-1,1-4,1-2,3-3) ' Tatabánya, 100 néző, vezette: Novotta, Németh. Tatabányai Vízmű: Veilan- dics - Tóth I, Stolmár, Tiborcz, Kővári, Tátrai, Kiss 2. Csere: Schwarcz 2, Csanádi 2, Széplaki, Csóka. Edző: Persely József. Gól emberelőnyből: 11/5, il­letve 7/3. Gól négyméteresből: 0, il­letve 1/1. Csak az első negyedben ját­szottak a hazaiak, úgy, ahogy egy harmadik helyre pályázó csapatnak kell. A folytatásban egy teljesen „kicserélt” együt­tes lubickolt a medencében. Gyáván, önbizalom nélkül ját­szott a TVSE. Sorozatban hi­bázták el az emberelőnyös lehe­tőségeket. A vendégek fizikai fölényüket jól használták ki, szinte elsodorták kapujuk elől a házigazdákat. A főiskolások sem pólóztak igazán jól, de erőszakos, ke­mény játékukkal rendre megál­lították a „könnyűsúlyú” ven­déglátókat. Jó: Csanádi. Persely József: - Szégyellem magam. A mai teljesítményünk egy gittegyletéhez hasonlí­tott... (p.j.) FOTÓ: HARASZTI Gólt szereznek a tatabányaiak