24 óra, 1998. június (9. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-08 / 132. szám

1998. június 8., hétfő 24 Óra — Sport 11. oldal Megyei labdarúgó-bajnokság a Vasért Tata-Kupáért Esztergom: bajnoki ötös Nagy- és kiskereskedelmi egységeinkben a megye területén 10 helyen várjuk kedves vásárlóinkat: építőanyagok teljes válasz­téka, fűtéstechnika, vas- és acéláruk teljes választékával, rendkívül kedvező áron, fo­lyamatos kedvezményekkel. Boltjaink: Tata, Komárom, Kisbér, Bá­bolna, Oroszlány. NAGYIGMÁND - FELSŐGALLA 5-1 (2-0) Nagyigmánd, 250 néző. Vezette: Margitai. NAGYIGMÁND: Grónyi - Bedecs, Németh, Erdei, Petőcz, Csizmadia (Vörös), Balogh (Ven­dég), Szabó (Tóth), Deák (Glá- zer), Fortuna, Czigány. Edző: Nagy Sándor. FELSŐGALLA: Zovits - Loc­ker (Hetzmann T.), Jankóczy, Hetzmann Zs., Zettisch (Scheib Z.) Török, Pech (Scheib J.), Al­bert, Mátrai, Németh (Wrbanszky), Horváth. Edző: Gál Zoltán. GÓLSZERZŐ: Czigány (2), Fortuna, Szabó, Tóth, illetve, Jan- kóczi (11-esből). JÓK: Az egész hazai csapat, il­letve a vendégeknél nem volt. Egyperces gyászszünetet tartot­tak a csapatok Kiss Istvánná pá- lyagodnok elhunyt édesapja tiszte­letére. Hatalmas hőség, rengeteg átadási és technikai hiba jelle­mezte a két csapat játékát. A talál­kozót végig az igmándiak irányí­tották, és eredményes helyzetki­használással megérdemelten nyer­tek. Az utolsó hazai meccsen ün­nepelte csapatát a hazai közönség. Nagy Sándor: - Boldog va­gyok, hogy ilyen szép győzelem­mel búcsúzhattam, a kritikus, de lelkes igmándi közönségtől. Kö­szönöm mindazoknak, akik segí­tették munkámat. Gál Zoltán: - Kilencven percig tartott nálunk a gyászszünet. Az ötven lelkes szurkoló, aki elkísért bennünket jobbak voltak a csapat­nál. illetve Kisbenedek, Mészáros, Bé­csi, Somogyi. A hazai együttes nagy iramban kezdte a játékot, és a 6. perc meg­hozta számunkra a vezetést. A 15. percben ritkán látható kényszerí­tőzés után növelte előnyét a kör- nyei együttes. A vendégek inkább a kontrákra építettek, volt is lehetőségük, de Harmath kapus bravúrjai révén nem sikerült a kapuba találni. A második félidőből mindössze öt perc telt el, amikor háromra nőtt az előny. Ezután viszont sokáig kimaradt lehetőségek és mezőny­játék jellemezte a mérkőzést. A 80. percben szépíteni tudott a naszályi együttes. Selymes Attila: -Korrekt já­tékvezetés mellett helyzeteinket jobban kihasználva nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettünk volna. Sás Mihály: - Ennyi ziccerrel más csapat bajnokságot nyer. KOCS-TOKOD 2-2 (2-2) Kocs, 200 néző. Vezette: Fúró. KOCS: Sülé, Kalmár, Balázs, Balogh, Zsilinszki (Beck), Hoff­mann, Bottó, Járfás, Mészáros, Trestyánszki, Varga (Kovács). Já­tékos-edző: Bottó Tibor. TOKOD: Pap - Kuthy, Manga Gy., Manga Zs., Ghete, Pálinkó, Kovács, Tolnai, Gál, Magyaros, Novák. Edző: Schalk Károly. GÓLSZERZŐ: Hoffmann, Kalmár (11-esből), illetve Novák, Kovács. JÓK: Kalmár, Varga, illetve Manga Zs., Kovács. Az első félidő tizedik percében szereztek vezetést a hazaiak. A félidő közepe táján egyenlítettek a vendégek. A középkezdést köve­tően a tokodiak megszerezték a labdát, és Novák cselsorozat után talált a hálóba. Még szünet előtt Trestyánszki buktatásáért megítélt büntetőből egyenlített a kocsi együttes. A második játékrész ki­egyenlített volt, de újabb gól egyik oldalon sem esett. Bottó Tibor: - Még mindig tart a csapat vesszőfutása. Farszki Tibor szakosztályve­zető: - A nagy hőség miatt nem alakulhatott ki jó játék, a döntetlen igazságos. OROSZLÁNY - KECSKÉD 6-3 (3-1) Oroszlány, 250 néző. Vezette: Majerik. OTSC: Szalai - Rankl, Gár­dony, Bognár R., Bognár Z., Kul- hanek, Kiss, Módi, Horváth, Mol­nár, Juszkó. Edző: Imre Mátyás. KECSKÉD: Király -Necker- nusz A., Krüpl G., Orlovits J., Krüpl Z., Orlovits R., Neckemusz Z., Kerling, Goór, Schmidt, Tromposch. Edző: Heimüller Sándor. GÓLSZERZŐ: Módi (3), Gár­dony, Kuris, Horváth, illetve Goór, Krüpl G„ Schmidt. JÓK: Módi (a mezőny leg­jobbja), Rankl, Horváth, illetve Király, Krüpl G., Goór. Jó játékvezetés mellett az eredmény reális képet tükrözött. Imre Mátyás: - A jelenlegi kö­rülmények között a biztos benn­maradást elértük. Heimüller Sándor: - Az ellenfél jobb helyzetkihasználása döntő­nek bizonyult. KÖRNYE-NASZÁLY 3-1 (2-0) Kömye, 300 néző. Vezette: Tóth. KÖRNYE: Harmath - Vincze, Aradi (Tóth), Duka, Miksi (Klempa), Dándor, Rottemberger, Kristyák, Selymes, Boros, Milkó (Bihari - Hoffmann). Játékos­edző: Selymes Attila. NASZÁLY: Kisbenedek - Se­res I., Somogyi, Cuczik, Borsodi, Pintér (Herczeg), Bécsi, Mészá­ros, Seres L., Bartus (Gulyás), Szabó (Árendás). Edző: Sás Mi­hály. GÓLSZERZŐ: Kristyák, Selymes, Milkó, illetve Mészáros (11-esből). JÓK: Miksi, Vincze, Harmath, V. ERŐMŰ - ESZTERGOM 0-5 (0-3) Tatabánya, 200 néző. Vezette: Markó. V. ERŐMŰ: Zöld -Török, Mucsi, Lelkes, Kalmár - Hastó, Szabó (Szőke), Gerlei (Fekete), Pozsonyi, Martini (Györgyko- vács), Ragács. Edző: Maros Fe­renc. ESZTERGOM: Pleskó (Rigler)- Czifra, Farkas, Csabai (Hajdú), Pfeiffer, Gömbös, Monostori, Tóth, Fekete, Győri, Bökő (Gálicz- Nagy). Edző: Baranya István. GÓLSZERZŐ: Monostori (2), Győri, Gálicz, Nagy. JÓK: Zöld, Török, illetve Mo­nostori, Nagy, Gálicz, Tóth. A listavezető parádésan kez­dett, nagy fölénye gólokban is megmutatkozott. Baranya mester fiai a nagy meleg ellenére is kivá­lóan futballoztak, így a közönség érdekes mérkőzést láthatott. Maros Ferenc: Egy szép soroza­tunknak végeszakadt. Egy rutinos esztergomi csapat ellen csak fe­gyelmezett játékkal lehetett volna eredményt elérni. Ma ez elmaradt. Baranya István: - A bajnoki cím ellenére mindent elkövettünk a győzelemért. SÁRISÁP - LÁBATLAN 3-5 (1-3) Sárisáp, 300 néző. Vezette: Kro- navetter. SÁRISÁP: Baumstark - Gom- bola, Gurin, Pokriva, Bauer, Túr­osán (Szekeres), Malárik (Binder), Karcagi, Tóth, Mészáros, Bors. Já­tékos-edző: Karcagi Pál. LÁBATLAN: Pirik - Kovács, Jánoska, Szabó, Mészáros, Bartl, Pokomi (Balogh), Nagy K., Hal­mai (Holdampf), Kiss S. (Kiss A.), Tóth. Edző: Moczkó Gyula. GÓLSZERZŐ: Tóth (2), Sze­keres, illetve Kiss, Szabó, Balogh, Tóth, Jánoska. JÓK: Tóth, Bauer, illetve Pirik, Jánoska, Kovács, Szabó. A hazai csapat rögtön az elején támadólag lépett fel, mégis az el­lenfél lőtte a gólokat, méghozzá egymásután hármat. A félidő vége előtt már csak szépítésre tellett a hazaiaknak. A második játékrész­ben a sárisápiak helyzetek sokasá­gát dolgozták ki, és büntetőt is hi­báztak. Ezekután felváltva estek az újabb gólok mindkét oldalon. A kiváló játékvezetés mellett az eredmény igazságosnak mond­ható. A gólparádé megörvendez­tette a kánikulában is kitartó né­zőket. Karcagi Pál: - Sajnálom a mai mérkőzést, mert egy szezonnyira való helyzetet kihagytunk, és „serdülő gólokat” kaptunk. Moczkó Gyula: - Sérülések és diszkó után tartalékos csapatom ilyen arányban is megérdemelten győzött. CSÉMI VASÉRT - Ácsi Kinizsi 1-1 (0-0) Csém, 400 néző, vezette Lénáit. CSÉM: Juhász - Végh I., Dián, Pulai, Szabó I. (Kecskés), Szabó L„ Karvaly, Végh III. Dalka, Va- liczkó (Horváth), Bánsági (Végh II.); Edző: Szabó András ÁCS: Józsa I. - Rácz, Kiss, Rusznyák, Palakovics, Bokréta, Kelemen, Kórodi, Kántor (Mó­ricz), Cselik (Józsa II.). Edző: Metka Antal. GÓLSZERZŐ: Végh II., illetve Kelemen. JÓK: Juhász, Dián, Pulai, il­letve Rácz, Bokréta. A két szomszédvár találkozóján ideges légkör volt a jellemző. Mindkét gárda nagy lendülettel kezdett, de az első félidei kény­szerű cserék miatt a Csém kissé megrogyott. A második félidőt gyors vendéggól vezette be, majd egy hazai csatárt tettek harcképte­lenné. Emberhátrányba került a Csém, de így is egyenlített. Szabó András: - Jobb volt az Ács, de a 60. percig annyi embe­remet „pontoztak ki”, hogy a cse­rék száma nem érte el a sérültekét. Metka Antal: - Értékes két pon­tot vesztettünk Csémen. K. Olajmunkás - Bábolna 5-1 (3-0) Szőny, 150 néző, vezette: Sze- rémy. OLAJMUNKÁS: Villám - Nagy J., Baros, Nagy R., Tar, Lengyel (Dián), Pfneiszli, Szabó Cs., Csáki, Szabó T. (Kun), Sipos. Edző; Tóth Vilmos BÁBOLNA: Sulyok (Bérezi) - Székely, Nagy G., Mészáros, Me­gyeri, Rózsahegyi, Vörös, Kun N., Horváth (Balogh), Németh, Kar­valy. Edző: Révai János. GÓLSZERZŐ: Szabó Cs. (2), Pfneiszli, Szabó T., Kun, illetve Nagy G. JÓK: Villám, Baros, Lengyel, Szabó Cs., Csáki, Sipos, illetve a vendégeknél nem volt. KIÁLLÍTVA: Nagy J. (Olaj­munkás). Az első félidőben a rutinosabb hazai csatárok helyzeteiket jobban kihasználták. A vendégek a félidő utolsó percében büntetőt hibáztak. A második játékrészben a bábol­naiak kissé frissebbek voltak, de a gólszerzés nem volt az erősségük. A nagy hőség ellenére nem nagy iramú, de változatos játékot látha­tott a gyér számú közönség. Tóth Vilmos: - Fegyelmezett, jó játékkal nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Révai János: - Amelyik csapat a büntetőt nem tudja berúgni, sokra nem számíthat. Ifjúsági mérkőzések a 24 Óra-kupáért: Nagyigmánd - Felsőgalla 5-2 (2-2), Orosz­lány - Kecskéd 5-1 (3-0), Környe - Naszály 20-1 (14-0), V. Erőmű - Esztergom 5-1 (2-0), Kocs - Tokod 4-1 (2-0), Sárisáp - Lábatlan 0-2 (0-1), Olajmunkás - Bábolna 3-1 (1-1), Csémi Vasért - Ács 1-3 (1-1). Totóeredmények 9. Padova - Reggina 10. Ravenna - Genoa 11. Ancona - Cagliari 3-1 1 3- 0 1 4- 1 1 1. BVSC-Vasas 3-3 x 5. Dorog - Soproni FAC 1-1 X 12. Lucchese-Treviso 13. Perugia-Torino 0-0 x 2-1 1 2. Zalaegerszeg - Vác 2-0 1 6. Jena - Düsseldorf 3-4 2 3. Stadler FC - Haladás 3-2 1 7. Unterhaching - St. Pauli 1-4 2 14. Gázszer FC - Ferencváros 2-2 x 4. Tlszaújváros - Érd 2-1 1 8. Meppen-Mainz 0-2 2 Záróra a labdarúgó NB I-ben A Fradi indulhat az UEFA-kupában Szombaton befejeződött a küzdelem a labdarúgó NB I- ben is. Korábban eldőlt, hogy a bajnokságot az Újpest nyerte. Az utolsó forduló egyik nagy kérdése az volt, hogy az UEFA-kupában ki képviselheti a magyar színe­ket. A Ferencváros lett a be­futó, miután 2-2-es döntetlent értek el Székesfehérvárott, a Gázszer ellen. Az is kiderült, hogy a Stadler FC mellett a Békéscsaba búcsúzott el az élvonaltól. Eredmények Stadler FC - Haladás 3-2, Za­laegerszeg - Vác 2-0, Győri ETO FC - Tiszakécske 2-1, Újpest - Kispest 2-2, Diósgyőr -Videoton 4-1, MTK-Bé­késcsaba 5-0, Gázszer - FTC 2-2, Siófok- Debrecen 1-1, BVSC - Vasas 3-3. Az NB I. végeredménye 1. Újpesti TE 21 10 3 62-26 73 2. Ferencváros 20 7 7 63-43 67 3. Vasas D. H. 19 7 8 66-41 64 4. Győri ETO 18 9 7 47-31 63 5. MTK Hungária 17 7 10 60-35 58 6. Vác FC-Zollner 15 6 13 45-47 51 7. ZalahúsZTE 15 5 14 58-42 50 8. Gázszer FC 12 13 9 55-45 49 9. DVSC-Epona 13 9 12 46-48 48 10. BVSC-Zugló 12 10 12 49-43 46 11. Diósgyőr 12 6 14 46-41 44 12. Sófok 11 8 15 38-43 41 13. Haladás-Milos 9 9 16 38-47 36 14. Kispest-HFC 10 6 18 41-57 36 15. Tiszakécske 8 8 18 36-75 32 16. Videoton FCF 7 10 17 43-58 31 17. Békéscsaba 7 10 17 28-61 31 18. Ilzer-Stadler 4 10 20 29-67 22 A Békéscsaba és az Ilzer-Stadler kle­sett az NB l-ből, június 10-én, 17 órakor Vi­deoton - Matáv SC Sopron és Tiszakécske - III. Kér. TVE osztályozó-mérkőzést játsza­nak. A visszavágókat június 14-én játsszák. Moya győzelme A 12. helyen kiemelt spanyol Carlos Moya megnyerte a Pá­rizsban rendezett Roland Garros francia nemzetközi teniszbajnok­ság férfi egyéni versenyét, mivel a döntőben három játszmában le­győzte tizennegyedikként rang­sorolt honfitársát, Alex Corret- ját. Eredmény: Carlos Moya (spanyol, 12.)- Alex Corretja (spanyol, 14.) 6:3, 7:5, 6:3. A párosoknál az 1. helyen kiemelt Jacco Eltingh, Paul Haarhuis holland kettős is három játszmában győzte le a bahamai Mark Knowles és a kanadai Da­niel Nestor alkotta duót. A 2. helyen kiemelt Martina Hingis, Jana Novotna svájci, cseh kettős megnyerte a női páro­sok versenyét, mivel a döntőben két játszmában diadalmaskodott az elsőként rangsorolt Lindsay Davenport, Natasa Zvereva amerikai, fehérorosz duó ellen. A női foci nagy sikere Dorogon - A többszörös bajnok Renova volt az ellenfél Tovább akarnak izmosodni Az óriási melegben is nagy iramú meccset látszottak a hölgyek fotó: haraszti Norbert Juhász István, a Bizalom Biztonsági Vállalkozási Csoport ügyvezető igazgatója úgy döntött, hogy női focicsapatot szervez Dorogon, ő az együttes szponzora, emellett az edzői teendőket is elvál­lalta. A lányok egyre szebben fejlődtek, így aztán gondolt egyet, és meghívta a többszörös magyar bajnok Renovát egy hírverő meccsre. No és arra is kíváncsi volt: nagy játékerőt képviselő gárda ellen mire képesek tanítványai. A Dorog-Sopron meccs előtt nagyon jó kis műsornak számított ez a mérkőzés. A Renova nagyobb tudását szorgalommal és hihetetlen lel­kesedéssel ellensúlyozták a dorogiak. A félidő­ben még csak 1-0 volt a fővárosiak javára, ez igen szép teljesítmény. Jánosi játékvezetőnek akadt dolga rendesen, hiszen a nagy akarásban olykor a bokák is csattantak. A sportszerűségre persze nem lehetett panasz, miként a színvonalra sem. Amikor pedig Pokomi Gábomé Valika szép szóló után megszerezte a dorogiak becsületgólját, lelkesen ünnepelt a lelátó. Végül 3-1-re nyert a Renova, ami szép siker a dorogiak számára. Juhász István elégedett volt tanítványaival, akik többsége diák, de minden korosztály kép­viselőjét örömmel látja. Elmondta: tovább akarnak „izmosodni”, lassan már bajnokságba is beneveznek. A lányok fizikálisán egyre job­bak, a labdával is ügyesen bánnak. Ennek a do­rogi közönség - amely szívébe zárta a lányokat - örül a legjobban. A csapat tagjai: Pokomi Gábomé, Wiederné Nagy Erika, Molnár Krisztina, Jámbor Zsu­zsanna, Alpári Zsuzsanna, Szabó Viktória, Sórics Gabriella, Török Tímea, Juhász Andrea, Putzné Tárd Zsuzsa, Karaszek Veronika, Németh Krisz­tina, Rónai Szabina, Peltzer Zsanett, Vajda Tita- nilla, Nagy Katalin. (péntek) Labdarúgó NB III., Duna-csoport - Pont nélküli hét vége Gázművek-Tatai HAC 3-1 (2-0) Budapest, 300 néző, v.: Lévai. THAC: Valakovics - Németh T., Szabacsi, Kele - Vajda (Ta­kács 46. perc), Bogár (Szabján 76. perc), Inczédy (Unger 46. perc), Pankotai - Dudás, Már- tonfi, Ferkó. Edző: Nagy Győző. Jól kezdtek a tataiak, Dudás, majd Ferkó hibázott jó helyzet­ben. Valakovics megmutatta, hogy remek formában van, az­tán Vajda és Ferkó veszélyez­tette a hazai kaput. A 33. perc­ben Valakovics felszedett egy pattogó labdát, a közönség de- rülségére a bíró közvetett sza­badrúgást ítélt a tatai ötösön. Harasztia ebből a léc alá bombá­zott, 1-0. A 41. percben Inczédy elveszí­tette a labdát, s a gyors kontrából Szabó 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0. Térfélcsere után Mártonfi, majd Unger szerezhetett volna gólt, az­tán az 57. percben Dudás hibázott. A 76. percben Unger jó beadását Dudás közelről a hálóba lőtte, 2-1. Tatai nyomás közepette Takácsot szerelték durván, az ellentáma­dásból a 84. percben Cravero volt eredményes, 3-1. Nagy Győző: - Jól játszott csa­patom, de a bíró mindig akkor lé­pett közbe, amikor esélyünk volt az egyenlítésre. Sajnos, képtele­nek vagyunk gólt lőni. Zoltek SE - PSK Adony 2-5 (0-3) Nyergesújfalu, 150 néző, ve­zette: Balpataki. Zoltek SE: Czivisz - Aubéli, Szegvári, Szalontai, Bozóki (Varga S.) - Katona, Urbán, Romfa N. (Király) - Radovics, Kis, Szépvölgyi. Játékos-edző: Varga Sándor. A 6. percben Radovics beadását Vörös ütötte fölé. A 18. perc­ben szöglet után Camin talált a hálóba, 0-1. Öt perc múlva Markovics sakk-matt helyzetből szerezte meg a vendégek második gól­ját, 0-2. Negyedóra múlva Bodoki Cs. szabadrúgása a sorfalon meg­pattanva jutott Czivisz hálójába, 0-3. A fordulást követő 3. perc­ben Romfa N. lövését bravúrral védte a vendégek kapusa, a ki­pattanó labdát Szalontai a jobb alsó sarokba lőtte, 1-3. A 78. percben Bodoki Cs. egy erősen vitatható 11-esből tovább növelte az adonyiak előnyét, 1-4. Négy perc múlva érkezett a hazai válasz. Katona ügyesen kilőtte a rövidsarkot, 2-4. A mérkőzés utolsó percé­ben is született gól. Egy jobb­oldali szabadrúgás után Ecső- dire nem figyeltek a védők, s az adonyi fiú 11 méterről fejelt a hálóba, 2-5. Jók: A hazai csapatból senki nem nyújtott kiemelkedő telje­sítményt. Varga Sándor: - A bor­zasztó meleg a játékvezetőre volt a legnagyobb hatással. KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI MÓRA k A ^(MATESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÁK FERENC. Tel./fax: (34)311-991. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY; Sportszerkesztő: PETRIK JÓZSEF. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. Telefon/Fax: (34)310-811, 310-053. Ügyeleti telefon: (34)310-468. Telefax: (34)311-010. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Petőfi S. u. 2. Tel.: (33)414-068, Fax.: 414-168. Hirdetési iroda: Tatabánya V., Fő tér 4. földszint. Marketingvezető: SZÉCSI PÉTER. Telefon és fax: 34/316-055. Terjeszti: a kiadó. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS. Terjesztés telefon/fax: 310-390. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 1998. évi előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft, fél évre 4470 Ft, egy évre 8940 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC HUNGARY Rt. - Petőfi Nyomda Kecskemét, Mindszenty krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. ISSN 1 41 6-8650