24 óra, 1997. augusztus (8. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-11 / 186. szám

1997. augusztus 11., hétfő 24 Óra — Sport 9. oldal Lóerőfesztivál a Hungaroringen Világszintű vágtaverseny az aszfalton Villeneuve az utolsó körben robbantva nyerte a Magyar Nagydíjat Már a startnál érződött, hogy ki­vételesen nagy versenyre jött ki a majd' kétszázezer néző. A máso­dik sorból induló Damon Hill az Arrows-Yamahával az erősebb­nek vélt autókat fölényesen maga mögé utasítva, a második helyre furakodott. Néhány kör után megelőzte a Ferrarival vezető Schumachert is, és meggyőző előnyre tett szert. Közben a gumicserék a ver­seny első harmadánál megkever­ték a mezőnyt, Hill megátalkodot- tan növelte az előnyt. Közben a többiek egymásra pazarolták a gumit és az üzemanyagot, ko­moly párviadalok tették az idei évad kivételes élményévé a Ma­gyar Nagydíjat. Schumacher egy depólátogatás után a 12. helyre tudott vissza­jönni, de szívós munkával a ne­gyedik helyig nyomult, mikor újabb gumicsere vetette vissza az ötödik helyre. Látványos helycserék után - miközben Hill már 30 másod­percnél nagyobb előnyt szedett össze magának - kiszállt a ver­senyből Coulthard a McLa- ren-Mercedessel. Mivel márka­társa, Häkkinen már a táv elején kiállt füstölgő motor miatt, szo­morúan jelenthetjük a patinás márkanév égését, hiszen Cuolt- hard vezető pozícióból esett ki a lángnyelveket lobogtató géppel. A verseny utolsó negyede a két Schumacher üldözőversenyével borzolta a nagy számban jelen­lévő német ajkú közönséget, akik telitorokból biztatták kedvencei­ket. Az ifjabb Shcumi nem kö­vette Jordános kollégája hibáját: csak nyomta, nyomta a báty ko­csiját, de nem csúszott ki, igaz, nem is sikerült az előzés. Az utolsó két körig második helyen autózó Villeneuve a Willi­ams—Renaultban elégedett volt a helyével, mikor Hill lassulni kez­dett. Félő volt, hogy a célig sem jut el, mint annak idején Mansell, üzemanyaghiány miatt. A Willi­ams pilóta megelőzte Füllt, aki mégis bevánszorgott a második helyre, a harmadik helyet Herbert szerezte meg a Sauber-Petronas autóval. Schumacher a negyedik helyre hozta a Ferrarit, de a pont­versenyben még őrzi a vezető he­lyet. knl Labdarúgó Alkotmány-kupa Szárligeten A bajiak nyerték a A tizedik alkalommal meg­rendezett Alkotmány-kupa tovább népszerűsödött. A tatai körzeti labdarúgó-baj­nokság korábbi első négy helyezettjének mérkőzéseit nagy érdeklődés kísérte, a szurkolók küzdelmes és jó iramú mérkőzéseket láthat­tak. A házigazda szerepét betöltő szárligetieket di­csérni lehet a színvonalas torna lebonyolításéért, a csapatokat a sportszerű já­tékért. A tatai labdarúgó­szövetség díszes serleget trófeát ajánlott fel az első helyezett csapatnak és mind a négy együttes egy-egy labdát ka­pott. Az idei Alkotmány-kupa végeredménye: 1. Baj, 2. Szárliget, 3. Várgesztes, 4. Felsőgalla. ,4 Órával tsak * Totózzí||*n Ön is! 2000 Ft felett: felezünk! 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1. Érd Dunaferr 2. Matáv Sopron Csepel 3. Salgótarján Sz. Dorozsma 4. Rostock Leverkusen 5. Eisenhüttenstadt Hertha BSC 6. Reutlingen Bielefeld 7. Lübeck Düsseldorf 8. Münster Mainz 9. Neukirchen Uerdingen 10. Halle E. Frankfurt 11. Oldenburg Stuttg. Kickers 12. Chievo Castel di Sangro 13. Cosenza Foggia + 1 MÉRKŐZÉS 14. Treviso Reggiana 0 4 9 Indexszám 16 db Tipposzlop ára: 400 Ft Új játékot indítunk Tisztelt Olvasóinkkal. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, és amennyiben 2000 Ft feletti a nyeremény, akkor felezünk. A kétezer forint alatti pénzek azokat illetik, akiknek beküldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. Minden héten tíz olvasó tippsorát fizetjük be. Az indexszám 0 4 9, egy-egy szelvény ára tehát 400 Ft. A fent látható szelvényen játékosainknak négy kétesélvből és kilenc fixből álló tippsort kell megjátszaniuk, azt címünkre „Totó” jeligére (2800 Tatabánya, Fő tér 4.) legkésőbb péntekig levélben eljuttatni. A beérkezők közül pénteken délben sorsoljuk ki azt a tízet, amelyet befizetünk, szombati számunkban pedig névvel és címmel közöljük a megjátszott tippeket. Játékunkat támogatja: P + SCH KKT • BÚTORGYÁRTÁS JAVÍTÁS, ADÁS VÉTEL Tatabánya, Táncsics M. u. 30. Telefon: 06-30/276-415 nyerhet! Totóeredmények 1. Bxsaba - Stadler FC 1-0 1 2. Debrecen - Vasas 1-2 2 3. Győr - Diósgyőr törölve 4. Kispest - Siófok 24) 1 5. Bremen -1860 M. 3-3 x 6. B. München - WoKsb. 5-2 1 7. 1. FC Köln - Kaisersl. 0-0 x 8. Karlsruhe - Bielefeld 3-1 1 9. Rostock - Hamburg 2-1 1 10. Schalke 04 - Dortm. 1-0 1 11. Jena-Cottbus 0-3 2 12. Frankfurt - S. Kickers 1-0 1 13. Leipzig - Nürnberg 2-1 1 14. Hertha BSC - M.gladb. Íz. után Labdarúgó NB I. Vezet az MTK A labdarúgó NB I. 4. fordu­lójában ismét győzött az MTK, így a kék-fehérek to­vábbra is százszázalékos tel­jesítménnyel állnak az élen. Eredmények: Videoton - BVSC 1-1 (1-0), Zalaegerszegi TE - MTK 0-1 (0-1), Tiszakécske - Gázszer 1-1 (1-1), Békéscsaba - Stad­ler 1-0 (1-0), Kispest- Sió­fok 2-0 (1-0), Ferencváros - Haladás 2-1 (0-0), Újpest- Vác 2-2 (1-2), Debrecen - Vasas 1-2 (1-0). A Győr - Diósgyőr mérkőzést ma este 19 órakor rendezik. Labdarúgó NB II. Nyugati csoport - Öröm Szőnyben - bánat Hévízen Komáromi FC - Zalaapáti 2-0 (0-0) Szőny, 2000 néző. Vezette: Szabó R. (Puskás, Tóth T.) Komárom: Mázi - Hor­váth, Pálfi, Matics, Szalma - Szentmártoni (Restye 23. p.), Letenyei, Szeibert, Mlinko- vics - Ugrai (Jankóczi 46. p.) Véber (Plotár 46. p.). Edző: Kardos József. 1. perc: A kezdés után Mlinkovics indította Vébert, aki visszafejelte a labdát Szeibertnek. A középpályás 20 méteres bombáját ujj­heggyel ütötte szögletre a vendégek kapusa. 2. perc: Szeibert ívelt kö­zépre, szabadrúgásból Vé­ber fejesét pedig a léc alól ütötte ki Szabó A. 5. perc: Ugrait hozta jó helyzetbe Szentmártoni, aki 15 méterről ajtó-ablak hely­zetből elhamarkodottan mellé lőtt. 28. perc: Ugrai gurította vissza a labdát Restyének, a csereként beállt játékos nagy helyzetből Szabó A. kezébe lőtt. 32. perc: A meccs addig legnagyobb helyzetét hagyta ki Letenyei. Szeibert a lábára varázsolta a labdát, de ő 3 méterről, kapásból fölé lőtt. 56. perc: Szeibert 20 mé­terről küldte kapura a lab­dát, a zalaiak hálóőre ismét hárítani tudott. 63. perc: Zúgott a vas­taps. Szalma bedobása után Ugrai lövését még óriási bravúrral védte Szabó A., ám a kipattanó labdát Plotár 3 méterről a jobb alsó sa­rokba vágta, 1-0. 72. perc: Megszületett a második komáromi találat. Megint csak Ugrai adott kö­zépre balról, a menteni igyekvő Szabó B. balsze­rencsére saját kapujába rúgta a labdát, 2-0. A komáromiak már az első játékrészben eldönthet­ték volna a három pont sor­sát, ha a kapu előtt határo- zottabbak. A zalaiak ritkán látogattak el Mázi kapujá­hoz, támadóik vérszegé­nyeknek bizonyultak ezen a délutánon. Jók: Szalma, Mlinkovics, Restye, Plotár. Kardos József: - Rossz helyzetki­használásunk miatt tettük magunknak nehézzé a meccset. Érdekesség, ami­kor jól játszottunk nem ta­láltunk a hálóba, amikor pe­dig erőlködtünk, két gólt szereztünk. Ifimérkőzésen: Komáromi FC - Zalaapáti 1 -0 (0-0). Hévíz-Lombard FC Tatabánya 3-2 (1-1) Hévíz, 300 néző, vezette: Fo­dor. Lombard FC: Pikács ­Gyöngyösi, Szabó Z, Cseri, Szabó V. - Harmath (Dűli), Varró, Kovács A., Tüske, Szo- boszlai, Petres (Simon). Edző: Ebedli Ferenc. 21. perc: Szabó Z. remek labdával ugratta ki Kovács Zoltánt, aki 14 méterről a jobb felső sarokba bombá­zott, 0-1. 40. perc: Egy hazai szög­letre Pikács rosszul jött ki, az üresen álló Pécsi a tatabá­nyai kapus kezei között fejelt a hálóba, 1-1. 55. perc: Utasi 25 méterről a kinn álló Pikács feje fölött ívelte a hálóba, 2-1. 71. perc: A Lombard por­tása alászaladt a szögletnek, a visszafejelt labdát Gazda két lépésről pofozta hálóba, 3-1. 98. perc: Kovács Attila adott kiválóan középre, és a jókor érkező Simon biztosan lőtt a hálóba, 3-2. A tatabányaiak voltak a mérkőzés esélyesei, és úgy tűnt, a meccs elején, hogy nem is lesz probléma. Kovács szép gólja után még több le­hetősége volt a Lombard FC- nek, ám nem sikerült a ka­puba találni. Az egyenlítés a legrosszabbkor, a szünet előtt jött. Fordulás után várható volt, hogy a vendégek megszerzik a vezetést, ám újabb két sú­lyos kapushiba megpecsételte a vendégek sorsát. Hiába tá­madtak elszántan a tatabánya­iak, már nem volt elegendő plusz a fordításhoz. Jók: Szabó V., Varró, Cseri. Ebedli Ferenc: - Sajnos, a figyelmetlenségek miatt nem érhettük el a célkitűzésünket. Az ötösön belül két gólt nem sza­bad kapni. Az is igaz, hogy az első félidőben már eldönthettük volna a találkozó sorsát. P. J. Labdarúgó NB III., Duna-csoport - Felemás bajnoki rajt ____ P énzügyőr - Magyar Viscosa 3-0 (O-O) Budapest, 300 néző, vezette: Kuntner. Magyar Viscosa: Czivisz T.- Aubéli, Pfeiffer, Szálai, Haász- Szalontai (Katona), Romfa, Bozóki (Gálicz), Radovics, Kiss Zs. (Urbán), Szegvári. Edző: Varga Sándor. 3. perc: Haász lőtte kapura a labdát, Sólyom vetődve mentett. A kipattanót Kiss Zs. szúrta rá 14 méterről, a kapus védett. 23. perc: Pfeiffer 18 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a felső sarkot. 42. perc: Romfa jó átadását Haász 18 méterről kapura lőtte, a kapus üggyel-bajjal mentett. 46. perc: Szegvári átadásával Szalontai lódult meg. Már csak a kapussal állt szemben, ám 8 mé­terről elhamarkodottan mellé lőtt. 54. perc: Diószegi kereszt- labdáját Sólyom 20 méterről, kapásból vágta a bal alsó sa­rokba, 1-1. 65. perc: Sólyom vesztette el a labdát, aztán 22 méterről nagy erővel lőtt a jobb felső sarokba, 2-0. 75. perc: A Viscosa kapuja felé csordogáló labda elakadt Czivisz T. lábai között, Baksa rácsapott, és az üres kapuba lőtt. Nagy potyagól, 3-0. 88. perc: Szalontai egyedül vezette a kapusra a labdát, de 8 méterről mellé lőtt. A Pénzügyőrt alaposan meg­lepte a Viscosa. Szervezetten vé­dekeztek a nyergesiek, és táma­dásaik rendre gólveszélyt jelen­tettek. Sajnos, a ziccerek kima­radtak. A játék képe alapján dön­tetlen is lehetett volna a vég­eredmény. Jók: Pfeiffer, Szalontai, Szalai. Varga Sándor: - A két bom­bagól ellen nem tudtunk mit tenni. Ifjúsági mérkőzésen: Pénz­ügyőr-Viscosa 1-3 (1-2). Tatai HAC - Rákosszentmihályi AFC 4-1 (2-1) Tata, 600 néző. Vezette: Csapó. THAC: Valakovics -Né­meth, Török, Czakó, Kele - Bogár (Auerhammer), Vajda, Maszlavér (Cseh), Berlik - Mártonfi (Nagy Á.), Unger. Edző: Marosi László. A találkozó elején Szappanos István, a helyi önkormányzat sporttanácsnoka tíz labdát nyúj­tott át az NB Ill-as csapat kapi­tányának, majd pedig egy gar­nitúra szerelést az ifjúsági játé­kosoknak is. A mérkőzés kez­dőrúgását Kerti Katalin,Tata város polgármestere végezte el. A találkozó előtt derült ki, hogy Inczédi vasárnap délelőtt vesegörcsöt kapott, így nem tu­dott Marosi mester rendelkezé­sére állni. A két újonc összecsapásán már a második percben gól született. Németh Szabadrú­gását Vajda 11 méterről a jobb alsó sarokba vágta, 1-0. A 18. percben Unger hú­zott el a bal oldalon, beadása átszállt a vendégek kapusa felett, így Mártonfi könnye­dén fejelhette a labdát a léc alá, 2-0. A 23. percben Orbán jó helyzetben, közelről a tatai kapu mellé lőtt. A 44. percben Csíki szép egyéni akció végén a tehetet­len Valakovics mellett a kapu bal oldalába helyezte 6 méterről a vendégek szépítő gólját, 2-1. Szünet után a venégek nyo­masztó fölényben játszottak. Ennek ellenére a 83. percben Auerhammer futott el a balösz- szekötő helyén, pontosan tálalta a labdát Nagy elé, akinek lö­vése kipattant a vendégek kapu­járól, de Unger ismételt..., 3-1. Egy perccel később formás ta­tai támadás végén Vajda 16 mé­terről bombagólt ragasztott a bal sarokba, 4-1. Jók: Valakovics, Török, Németh, Maszlavér, Vajda, il­letve Hegedűs, Kasinszky, Csíki. ' Marosi László: - Az első já­tékrészben kihagytuk a hely­zeteinket. Fordulás után a vendégek ügyesen játszottak, de szerencsére két gyors ellen- támadásból bebiztosítottuk a győzelmünket. Szoknunk kell még a magasabb osztály lég­körét, de minden apró siker­nek nagyon örülünk. KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI 24 ÓRA ^AaTESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÄK FERENC. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY; Lapszerkesztő: TÓTH ILONA; Sportszerkesztő: PETRIK JÓZSEF. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. Telefon: (34)310-811, 310-053. Szerkesztőségi fax: (34)311-991. Ügyeleti telefon: (34)310-468. Telefax: (34)311-010. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Bajcsy-Zsilinszky út 4. II. em. 201. Telefon: (33)314-068. Hirdetési iroda: Tatabánya V., Fő tér 4. földszint. Marketingvezető: VIDA LÁSZLÓ. Telefon és fax: 34/316-055. Terjeszti: a kiadó. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynök­ségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 1997. évi előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2025 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC HUNGARY Rt. - Petőfi Nyomda Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. ISSN 1416-8650