24 óra, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-17 / 63. szám

1997. március 17., hétfő 24 Óra — Sport 13. oldal Labdarúgó NB III., Duna-csoport - Hazai siker Komáromi FC-Kistarcsa 2-1 (0-1) Komárom, 1200 néző. Ve­zette: Bősze. Komáromi FC: Villám - Rózsahegyi, Pálfi, Szalma, Szabián, Szűcs, Letenyei, Bognár (Horváth), Jankóczi (Mlinkovics), Véber, Plotár (Balogh). Edző: Nagy Győző. Már az első percektől kezdve a KFC támadott többet. A hazaiak a szélekről beívelt labdákkal próbálkoztak kezdeni valamit, ám a kistarcsaiak kapusa, Amb­rus valamilyen „Barba-trük- kel” mindig megakadályozta azt, hogy a komáromiak a há­lóba találjanak. A 36. percben Letenyei lehe­letfinom cselekkel kígyózott át a védelmen, emelt, de a labda a felső kapufa tetejére hullott. A 42. percben a KFC védelme el­aludt, a vendégek nyugodtan gurigáztak a 16-oson beül, s Bu- rillák 8 méterről a tehetetlen Villám mellett a kapu köze­pébe lőtt, 0-1. Térfélcsere után a hazaiak gőzerővel támadtak. A 65. perc­ben Szalma 17 méterről, sza­badrúgásból hatalmas bombát küldött a bal felső sarokba, 1-1. Két perccel később Véber a jobb oldalról, ugyancsak pontrúgás- ból találta telibe a felső lécet. A végére is maradtak izgalmak. A 89. percben a vendégek röviden szabadítottak fel, a labda Mlin- kovicshoz pattant, és a cserejá­tékos 14 méterről Ambrus fölött a hálóba emelt, 2-1. Jók: Szalma, Szabián, Lete­nyei. Nagy Győző: - A vendégek szerencsés gólja után futottunk az eredmény után. A csapat tar­tását bizonyítja, hogy vert hely­zetből is talpra tudott állni. Czibor Zoltán, a KFC el­nöke: - Boldog vagyok, hogy alakul a csapat. Az első félidő­ben a kistarcsaiak sakk-matt helyzetből lőttek egy gólt. Nem maradt más hátra, harcolnunk kellett. Nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy a szerencse nagy úr, s most mellénk állt. Örülök a győzelemnek. Kovács László Kézilabda NB II. - Tavaszi menetrend Elkészült a kézilabdázás harmadik vonalának tavaszi játékterve. Me­gyénket a férfiaknál a Komáromi AC, a nőknél is a Komáromi AC, a Tatabányai SC-Autovill és a Tatai HAC, valamint az Északi csoport­ban a Dorogi SE képviseli. A férfi Északnyugati csoportot a Vas me­gyei, a női Északnyugatit a Győr- Moson-Sopron, míg az Északit a Heves megyei kézilabda-szövetség szervezi. FÉRFICSOPORT: I. ford., már­cius 29.: Győri Széchenyi FSE - Komárom, Ifi óra. II. ford., április 5.: Komárom - Celldömölkl MVSE, 17. III. ford., április 12.: Ajkai HUNGALU - Komárom, 17.30. IV. ford., április 19.: Komárom - Győri Mlschek, 17. V. ford., április 27.: Veszprém-Alsóörs - Komárom, 16. VI. ford., május 3.: Komárom - Győri ETO KC II., 17. VII. ford., május 11.: Várpalotai UNIÓ, 11. VIII. ford., május 17.: Komárom - Fűzfő NITROKÉMIA, 17. IX. ford., május 25.: Balatonalmádi KSE ­Komárom, 11. X. ford., május 31.: Komárom - Soproni SOFÉS, 17. XI. ford., június 1.: Székesfehérvári MÁV-Elöre - Komárom, 11. NŐI CSOPORTOK; ÉSZAK: I. ford., március 29.: HC Eger - Do­rog, 11. II. ford., április 5.: Dorog - Láng Vasas Bp., 16. III. ford., április 13.: Veresegyháza KSK - Dorog, 11. IV. ford., április 19.: Dorog - Pills- szentiváni SE, 15. V. ford., április 26.: Kelenföldi Szórna - Dorog, 13.30. VI. ford. A Dorogi SE sza­badnapos. VII. ford., május 11.: Egri Esterházy TK - Dorog, 16. VIII. ford., május 17.: Dorog - Kis- pesti AC, 14. IX. ford., május 25.: Gödi SE - Dorog, 16. X. ford., május 31.: Gyöngyösi SE - Dorog, 10. XI. ford., Jún. 7.: Dorog - Hevesi SE, 14. ÉSZAKNYUGAT: I. ford., már­cius 29.: TSC - Fertőmenti KC Hegykő, 15. THAC - Balatonalmádi Herkules SE, 17. Komárom - Bá- gyogszováti KSK, 17. II. ford., ápri­lis 5.: TSC - THAC, 17. április 6.: Körmendi DMTE - Divodent, 11. III. ford., április 12.: THAC - Szombathelyi TKFSE, 17. Csornai SE - TSC, 16. Komárom - Balaton­almádi, 17. IV. ford., április 18.: TSC - Komárom, 18.15, április 19.: Győri Keksz ETO KC II. - THAC, 17.30. V. ford., április 26.: Komá­rom - Szombathely, 11. április 27.: Bágyogszovát - TSC, 11. THAC - Ikervár NKC, 17. VI. ford., május 3.: TSC - Körmend, 14. ETO II, - Komárom, 17. THAC - Hegykő, 17. VII. ford., május 10.: Balatonalmádi - TSC, 16. Komárom - Ikervár, 17. május 11.: THAC - MOGAAC DSE, 17. VIII. ford., május 17.: Hegykő - Komárom, 17. THAC - Csorna, 17. Május 18.: MOGAAC - TSC, 15. IX. ford., május 21.: Ko­márom - THAC, 18. Május 24.: TSC - Szombathely, 15. X. ford., május 31.: Győri ETO II. - TSC, 19. Bágyogszovát - THAC, 15. Csorna - Komárom, 16,30. XI. ford., június 7.: TSC - Ikervár, 16. Június 8.: Körmend - THAC, 11. MOGAAC - Komárom, 16.30. Focihírek Megyénkből A Dorogi Városi Sportcsarnokban kölyökcsapa- toknak rendeztek teremtornát. A megjelent nyolc csapat két csoportban, körmérkőzés formájában döntötte el a csoporton belüli helyezéseket. A két csoportgyőztes, az Esztergom és a Dorog kemény párharcából az előbbiek szerezték meg a győzel­met, 2-1 arányban. Valamennyi csapat egy-egy futball-labdát kapott a szervezőktől. * A dorogi körzet felnőttbajnokságának szereplői sem maradtak játék nélkül. Tizenhárom csapat az első játéknapon lejátszotta a selejtezőket, és a kö­vetkező csapatok kerültek a döntőbe. Bajna, Dág, Kesztölc, TABAK, Tát, Tokodi Üveggyár. A döntő során élvezetes, jó iramú mérkőzéseket lát­hatott a szépszámú közönség. Döntőbeli eredmé­nyek a III. helyért: TÜSC-Kesztölc 3-2.1. helyért: Tát-Dág 1-0. A torna legjobb kapusának Németh Zoltánt (Dág) választották. A gólkirályi címért hármas holtverseny alakult ki. Hársfai Zoltán (TÜSC), Nebehaj Krisztián (Kesztölc), Tóth András (Tát) játékosok között. * A Kömlődi Községi Sportklub és a helyi általános iskola harmadszor rendezett meghívásos farsangi focitomát gyerekeknek. Két korosztály közül a kicsiknél a Tata, Diák­otthon ,3” csapata végzett az élen, második a Kömlőd, Diákotthon ,A” csapata, 3-4. a Kömlőd, Diákotthon „B" és a Kömlőd, Ált. Iskola ,3” együttese lett. A nagyoknál a következő végered­mény született: 1. Tatabányai Kisegítő Iskola ,3”, 2. Kömlőd, Ált. Iskola „Á”, 3. Tata, Diákotthon „A”, 4. Tatabányai Kisegítő Iskola „A”. Legjobb góllövő: Németh Viktor Tb. Kisegítő Iskola „B”. Legtechnikásabb játékos: Pápai András Tata, Diákotthon „A”. Á farsangi torna tizenkét helyi magánszemély, családok és vállalkozók támoga­tásával jött létre, melyet a diákok nevében a szer­vezők ezúton is megköszönik. * Kecskéden az 5-6. osztályos tanulókból össze­állt csapatok hagyományos teremtornájára került sor. A rendezvényen nyolc csapat játszott két cso­portban. A helyosztók eredményei: 7. helyért: Tarján - Bököd 9-3; 5. helyért: Kecskéd II. - Vér- tessomló 4-3; 3. helyért: Bana - Tatabányai Móra iskola 7-2; 1. helyért: Kecskéd I. - Baj 10-3. Hungaromix-kupa Komáromban Az Eurotrans nyerte a trófeát Totóeredmények 1. Freib. - 1860 Münch. 2-2 x 2. M.gladb. - 1. FC Köln 2-1 1 3. VfB Stuttg. - Dortm. 4-1 1 4. Bayer M. - Schalke 04 3-0 1 5. Leverk. - Bielefeld 1-0 1 6. Rostock - Düsseldorf 3-1 1 7. Bologna - Napoli 2-1 1 8. Cagliari - Vicenza 2-1 1 9. Juventus - Roma 3-0 1 10. Lazio - Atalanta 3-2 1 11. Milan - Fiorentina 2-0 1 12. Sampd. - Reggiana 3-0 1 13. Udinese - Perugia 2-1 1 14. Verona - Piacenza 0-0 x Teremlabdarúgó-tornát rende­zett a Komáromi Városi Sport­csarnokban a MÁV Vontatás szakszervezeti bizottsága és a Hungaromix Kft. A megméret­tetésen a helyi és a szőnyi csapa­tok mellett tatabányai, székesfe­hérvári, biatorbágyi és észak­komáromi együttes szállt harcba a Hungaromix-kupáért. A rendezők két négyes cso­portot alakítottak ki. Az első he­lyezettek játszották a döntőt, míg a másodikok a harmadik és a negyedik helyért csaptak ösz- sze. Ezen a meccsen az észak­komáromiak 5-1-re verték a MÁV szertár gárdáját. A kupát a tatabányai Eurotrans nyerte, ugyanis 2-2-es döntetlent értek el a biatorbágyi Kinizsi sörrel, s a büntetőket megyénk csapata értékesítette jobban. A torna gólkirálya Iványi Csaba, az Eurotrans játékosa lett. K. L. Megyei labdarúgó-bajnokság Szökik a THAC KÖRNYE - ESZTERGOM 0- 3 (0-0) Kömye, 400 néző. Vezette: Kassai V. Kömye: Harmath - Nagy, Miksi, Szőcze, Sándor (Vincze T.), Pálvölgyi, Rottemberger, Selymes, Loboda (Máj), Kris- tyák, Milkó (Halász). Edző: Straub József. Esztergom: Lami -Kovács, Farkas, Maradi, Pásztor (Nagy), Gömbös, Monostori (Hernádi), Tóth, Bökő (Haász), Benke (Kiss L), Hajdú. Edző: Baranya István. Gólszerző: Hajdú. Jók: Miksi, Pálvölgyi, illetve Lami (a mezőny legjobbja), Farkas, Gömbös, Hajdú. A nagy iramú mérkőzés elején rögtön támadólag lépett fel a ha­zai csapat. Utána kiegyensúlyo­zottá vált a játék, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. A má­sodik félidő vendég góllal kez­dődött. A hazaiak jobb hátvédje a labda mellé fejelt, amit a vendé­gek kihasználtak. Nagyobb se­bességre kapcsolt a hazai csapat, beszorult a kontrákra építő Esz­tergom. A 77. percben öngóllal növelték előnyüket a vendégek. A kegyelemdöfés a 85. percben történt. A csereként pályára lépett Kiss László beállította a vég­eredményt. Straub József: -A sikerhez sokkal több tűz kell. Baranya István: - Korrekt já­tékvezetés mellett egy jó képes­ségű csapatot győztünk le, igazi rangadói hangulatban. Ifieredmény: Kömye - Esz­tergom 0-2 (0-1). LÁBATLAN - KECSKÉD 1- 1 (1-0) Lábatlan, 200 néző. Vezette: Nikovits. Lábatlan: Kiss V. -Kovács K., Mester, Bartus, Latorczai, Emmer, Szűcs, Varga (Gulyás), Jánoska (Kishonti), Kiss S., Magyar. Edző: Moczkó Gyula. Kecskéd: Fodor - Necker- nuszA., Krüpl G„ Tomayer R„ Krüpl Z, Orlovits R., Necker- nusz Z„ Neukumf, Schmuck, Kerling (Horn), Nick. Edző: Linczmaier László. Gólszerző: Kiss S., illetve Orlovits R. Jók: Kiss V., Kiss S., illetve Krüpl G., Kerling, Neukumf, Fodor, Tomayer. Hazai mezőnyfölény jelle­mezte az első félidőt. Á husza­dik perc hozta meg a lábatlani csapat számára a vezetést. Kie­gyenlítetté vált a második negyvenöt perc. Az 51. percben egyenlítettek a vendégek. Moczkó Gyula: - A lelkesen játszó Kecskéd ellen igazságos döntetlen született. Linczmaier László: - Bravú­ros pontszerzés, sőt helyzeteink alapján nyerhettünk is volna. Ifieredmény: Lábatlan ­Kecskéd 11-0 (5-0). TOKOD-OROSZLÁNY 0-0 Tokod, 500 néző. Vezette: Gebei. Tokod: Papp - Gyovai (Gál), Kovács, Danes, Dóka, Haász, Seres, Varga, Tolnai, Spáth, Gethe. Edző: Schalk Ká­roly. Oroszlány: Szálai - Mar­schek, Gárdony, Bán, Bognár, Blaskó (Horváth), Módi, Kiss, Rév (Balogh), Cseh, Szabó. Edző: Imre Mátyás. Jók: Gethe, Dóka, Haász, Tolnai, illetve Szalai, Gárdony, Bognár, Rév. Erős szélben indult a játék, amely az első félidőben a ven­dégeket segítette. Ennek elle­nére a hazaiak támadtak többet. A második játékrész első felé­ben még a Tokod támadásai je­lentettek veszélyt, de az egyre feljövő vendégek kontrái kis hí­ján eldöntötték a mérkőzést. Schalk Károly: -Igazságos eredmény született. Imre Mátyás: -Úgy érzem, rászolgáltunk az egy pontra. Ifieredmény: Tokod ­Oroszlány 2-5 (0-2). CSÉMIMVT - N.IGMÁND 2-0 (0-0) Csém, 300 néző. Vezette: Han (Győr megye). Csémi MVT: Kovács - Végh I, Horváth I, Garas, Dián (Di- kácz), Szabó, Karvaly (Szűcs), Pulai, Végh II, Bogdán (Végh III), Horváth II. (Pécsi). Edző: Szabó András. Nagyigmánd: Mándi - Be- decs, Erdei, Fortuna, Petőcz, Lengyel (Füles), Németh (Szabó), Deák, Molnár, Tóth (Glázer), Aranyosi (Viola). Edző: Nagy Sándor. Gólszerző: Dikácz, Végh III. Jók: Garas, Végh I., Kovács, Szabó, illetve Bedecs, Erdei, Petőcz, Fortuna. Felfokozott érdeklődés előzte meg a két szomszéd csa­pat találkozóját. Az orkánszerű szél megtréfálta a csapatokat, ezért inkább a küzdelem domi­nált. A hazaiak a hajrában két gól szereztek egy percen belül, és utána már biztosan tartották az előnyüket. Szabó András: -A három pont sorsát a két kapus közti kü­lönbség döntötte el. Nagy Sándor: - A Csém helyzet nélkül két gólt rúgott, mi meg a legnagyobb helyzete­ket is elherdáltuk. Ifieredmény: Csém - Nagy­igmánd 5-4 (3-3). NASZÁLY - BÁBOLNA 1-2 (1-1) Naszály, 300 néző. Vezette: Lénárt. Naszály: Bognár - Bécsi, Borsodi, Vük, Pássá, Szabó (Magyar), Pintér, Tóth, Gulyás (Árendás), Dudás, Kántor. Edző: Tóth Sándor. Bábolna: Sulyok - Nagy, Németh, Farkas, Tornyos, Kiss, Nagy Sz., Búza, Körmendi (Ró­zsahegyi), Czigány, Karvaly. Edző: Révai János. Gólszerző: Gulyás, illetve Nagy, Farkas. Jók: Gulyás, Bécsi, Tóth, il­letve Farkas, Németh. Az erős szél ellenére nagy küzdelem jellemezte a találkozót. A szerencsésebb csapatnak sike­rült megszerezni a győzelmet. Tóth Sándor: Nem kívánt nyi­latkozni. Révai János: - A szerencsé­sebb csapat nyert. Ifieredmény: Naszály - Bá­bolna 2-5 (2-0). KOCS - VERTES ERŐMŰ 2-3 (0-2) Kocs, 150 néző. V.: Bara­nya. Kocs: Sülé - Bajnóczi, Markó, Kovács (Botlik), Zsi- linszki, Hoffmann, Bottó, Jár- fás, Mészáros, Valakovics (Trestyánszki), Gyenes (Lázár). Edző: Gombik Géza - Walter József. Vértesi Erőmű: Keresztes - Török, Kéri (Krajczár), Tóth, Hastó, Martini, Czakó, Szűcs (Zsemberi), Pozsonyi, Auer- hammer, Ragács. Edző: Hári László. Gólszerző: Bottó, Mészáros, illetve Tóth (2), Pozsonyi. Jók: Mészáros, Bajnóczi, Sülé, illetve Tóth, Hastó, Szűcs, Ragács. Az első félidőben a széltől támogatott vendégek szabadrú­gásból szerezték meg a veze­tést. A félidő vége előtt egy perccel védelmi hibából nö­velte előnyét a vendégcsapat. A második játékrészben mindent megtett a kocsi együttes a szé­pítésért, azonban egy vitatható büntetőből az Erőmű ért el újabb találatot. Mindent egy lapra feltéve támadott a Kocs, de egyenlítésre nem futotta. Gombik Géza: - A mérkőzés összképe alapján ezt a mérkő­zést minimum döntetlenre kel­lett volna hoznunk. Hári László: - Idény eleji forma. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Ifieredmény: Kocs - Erőmű 0-2 (0-2). SÁRISÁP -PILISCSÉV 3-2 (2-1) Sárisáp, 500 néző. Vezette: Joó. Sárisáp: Baumstark - Tuter- vai, Gyapjas, Turcsán (Jurá- sek), Binder, Gombola, Bauer (Szekeres), Pokriva, Mészáros, Mohos (Malárik), Bors. Edző: Tutervai József. Piliscsév: Czivicz - Kara, Papp, Simon, Kovács (Puchler Z.), Tóth, Gulyás, Puchler G.. Szlovák, Dibusz, Auer (Wel- movszky). Edző: Haraszti Já­nos. Gólszerző: Bors (2), Mohos, illetve Dibusz, Welmovszki. Jók: Tutervai, Mészáros, Binder, illetve Papp, Kovács, Puchler G. Jó iramú, fordulatokban gaz­dag mérkőzésen a hazaiak sok helyzetet hagytak ki, ezzel ér­dekessé tették a találkozót. Tutervai József: - A három pont megvan, a helyzetkihasz­náláson javítani kell. Haraszti János: - Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Játékosaim hozzá­állásával elégedett vagyok. Ifieredmény: Sárisáp - Pilis­csév 4-1 (2-1). THAC - K.OLAJMUNKÁS 2-0 (0-0) Tata, Edzőtábor, 400 néző. Vezette: Kirschner. THAC. Bán -Zhorella, Né­meth, Chmelovics, Kozár, Kele (Szőnyi), Ferkó (Harmath), Maszlavér, Bogár (Kun), In- ezédy, Mártonfi. Edző: Marosi László. Kom. Olajmunkás: Ozoróczi - Végh (Németh), Buda, Pén­zes, Nagy, Szajkó (Csáki), Pfne- iszli, Gyurenka, Sipos (Tiha­nyi), Szabó, Nizelberger. Edző: Beigelbeck Attila. Gólszerző: Mártonfi (2). Jók: Bán, Mártonfi, Németh, illetve Ozoróczi, Buda, Szabó. Az első játékrészben a véde­kezésre berendezkedett vendégek hátsó alakzatát a tataiaknak nem sikerült áttörni. Szünet után már eredményt hozott a sok kidolgo­zott hazai akció. Egy ízben Gyu­renka szépíthetett volna, de Bán a helyén volt. Marosi László: -Fontos be­mutatkozó győzelmet szereztünk, amely alapot adhat a további si­kereihez. Beigelbeck Attila: -Gratulá­lok és sok sikert a THAC-nak. Ifi: THAC - Olajmunkás 1-1. KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI 21 ÓRA A Y&ATESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Klad|a az Axel Sprlnger-Magyarország Kft. Felelős vezető: az ügyvezető Igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÁK FERENC. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY: Lapszerkesztő: TÓTH ILONA; Sportszerkesztő: PETRIK JÓZSEF. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Irodavezető: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. Telefon: (34)310-811, 310-053. Szerkesztőségi fax: (34)311-991. Ügyeleti telefon: (34)310-468. Telefax: (34)311-010. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Bajcsy-Zslllnszky út 4. II. em. 201. Telefon: (33)314-068. Hirdetési iroda: Tatabánya V., Fő tér 4. földszint. Marketingvezető: VIDA LÁSZLÓ. Telefon és fax: 34/316-055. Terjeszti: a kiadó. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Tatabánya 11996509-05201017-00070003 ASM Tatabánya pénzforgalmi Jelzőszámra. 1997. évi előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2025 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Készült a Petőfi Nyomda Rt. Kecskeméti Lapnyomdájában. Felelős vezető: Szabados Tibor mb. vezérigazgató. ISSN 1416-8650 r