24 óra, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

12 FUTBALL NB I. és NBII 1993. október 25., hétfő így folytatták a labdarúgó NB I-ben Az Újpest szállította a szenzációt Két fővárosi találkozó állt az elsőosztályú labdarúgó bajnokság 11. fordulójának közép­pontjában. Két olyan mérkőzés, mely egykor mindenképpen rangadónak minősült, mos­tanra azonban négy csapat közül csak a Fe­rencváros büszkélkedhet előkelő helyezéssel a tabellán. Pénteken az Újpest - Ferencváros összecsapás nyitotta meg a fordulót. Az újpes­tiek az elmúlt három fordulóban mindössze egy pontot szereztek, s csak két pont válasz­totta el őket az utolsó helyezettől. Az FTC vi­szont a mérkőzés előtt veretlenül állt a tabella élén. A papírforma vendég győzelmet ígért, ezúttal azonban mindez felborult. Az Újpest győzelmével megállította a Fradit, s ezzel a forduló szenzációját szállította. A másik fővá­rosi összecsapáson kínos mecheleni kupaku­darc után fogadta az MTK a Vasast. Egyik csapat sem nyújtott eddig túl sok örömet szurkolóinak az elmúlt fordulókban. Talán a Vasas van inkább „felszálló” ágban, hiszen már mögöttük áll a múlt heti idegenbeli Bé­késcsaba elleni győzelem. Most a Hungária körúton is sikeres volt az előadásuk, három góllal nyertek az MTK ellen. A már-már szo­kásos szombat délelőtti tv-mérkőzés ezzúttal a Rába ETO - Videoton-Waltham találkozü olt. Verebes József szövetségi kapitány csa­pata az Üllői úti vereség után, szombaton mindössze egy pontot tudott megmenteni ott­honában. Martti Kuusela bajnokcsapata is alaposan lemaradt az idén a listavezető FTC mögött, ezért igencsak szüksége volt a kispes­tieknek a pontokra. Ez a győzelem a Sopron ellen, számukra kötelező volt. Amióta a Vác kiesett az UEFA kupából, mind jobban és fő­leg eredményesebben játszott. Csank Játios csapata ezúttal a gyengélkedő BVSC-t verték meg. A legutóbbi fordulóban helyet cserélt a Csepel és a Békéscsaba. A helycsere ezen a hét végén sem maradt el, a Békéscsaba ugyanis hazai pályán hat gólt rúgott a Csepelnek. A Debrecen vesszőfutása úgy tűnik tovább tart, annak ellenére, hogy a szezont parádésan kezdték. A hajdúságiak az utolsó helyezett Pécs otthonában kaptak ki. Újpesti TE - Ferencváros 1-0 (0-0) Megyeri út, 15 000 néző, v: Nagy L. gólszerző: Belvon (53.) Újpesti TE: Praj - Szó'nyi (Egressy 31.) - Tomka, Molnár, Füzesi - Kecskés, Véber (Túri 77.), Kozma, Szlezák - Kovács L. Belvon. Ferencváros: Szeder ­Rába ETO FC Győr, 4000 néző, v: Tóth V. gólszerzők: Csertői (85. p.), il­letve Horváth F. (2.) Rába ETO FC: Végh- Ra­dies, Kuttor, Virág - Csikós (Makkos 46.), Csertői, Bordás, Ignácz (Faragó 46.) - Herczeg, Klausz, Mikóczi Hungária krt., 3000 néző, v: Vágner gólszerzők: Claude (29.), Zvara (49.), Juhár (68.) MTK: Piel - Híres - Talapa (Tamási 36.), Turbék, Nagy S. (Szabó T. 53.) - Komódi, Hor­váth Cs., Vancsa, Zsivótzky - Jován, Kenesei. Bozsik-stadion, 6000 néző, v: Vavika. gólszerzők: Illés (1. p.), Orosz (46. és 78.), illetve Varga (59.). Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Szabados (Ha­mar a szünetben), Bánfi, Csábi, Csehi - Stefanov, Illés, Duró, Pécs, 5000 néző, V: Vad gól­szerzők: Azoitei (77.), Rózsa (88.), illetve Dombi (48.). PMSC-Fordan: Csaban - Dienes, Bódog, Braun - Pest (Tököli a szünetben), Ulveczki, Békéscsaba, 7000 néző, v: Marosvári. gólszerzők: Szan’as (4., 53. p.), Árgyelán (23.), Fo­dor (41., 71.), Szenti (45.), il­letve Pena (36.) Békéscsabai EFC: Baji - Mracskó, Usmajev, Szenti Vác, 4000 néző, v: Varga S. gólszerzők: Répási (37. p.), Füle (48.), Romanek (53.), il­letve Nagy P. (10.), Anania (51.). Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. - Puglits, Aranyos ­Siófok, 3000 néző, v: Bozóky gólszerzők: Pervusin (89. p.), il­letve Farkas (11-esből, 57.). Siófoki Bányász SE: Bíró - Keszeg, Bimbó, Szabadi, Barna - Varsányi, Kovács (Csák 75.), Meksz (Pervusin 70.), Király­Hrutka - Szekeres, Kuznyecov (Szmcs ll.) — Páling, Albert, Détári, Lipcsei, Keller - Cigan, Kovács J. (Wukovics 74.) Tizenötezer néző előtt, küz­delmes, kemény összecsapáson veszítette el veretlenségét az él­lovas Ferencváros. Az újpestiek Videoton-Waltham FC: Mitring - Kucselata (Heinczin- ger 77.), Balogh, Lőrincz, Bekő - Zimmermann, Németh, Hor­váth L, Czéh - Horváth F., Ta­kács (Salacz 68.) A vendégeknek a lehető leg­jobban kezdődött a futballma­Vasas SC: Babócsy - Juhár, Geress, Maczó, Pecha - Mónos (Kecskés a szünetben), Galas- chek, Sirinbekov (Erőss 73.), Claude - Zvara, Földes. Gyönyörű időben, lendülete­sen kezdett mindkét csapat. A kék-fehérek ezen a találkozón Vincze - Sallói (Forral 67.), Orosz. EMDSZ-Sopron LC: Milch- ram - Varsányi, Nagy, Varga, Kovács T. - Kovács L, Szántó, Chiratcu, Katona - Ördög, Ma­joros (Horváth 57.) Mindkét játékrész elején Rózsa, Csoboth, Vókó - Azoitei, Tolocskó (Kocsis 72.). Debreceni VSC: Horváth - Balogh, Gojan, Pető - Dombi, Sándor T., Sándor Cs., Nagy, Madar - Gracsov (Tóth 69), (Gyúra 58.), Fabulya (Zahorán 46.) - Fodor, Csató, Szarvas, Árgyelán - Váczi Z., Kulcsár. Csepel-Kordax: Hajdú ­Bereczki, Váczi D., Tompos (Jakab 67.), Palacian - Süve­ges (Tyukodi 46.), Medgyes, Nyilas, Hahn, Kriska, Simon, Romanek (Molnár 62.) - Füle, Répási (Kasza 87.). BVSC: Balássi - Kása - B. Szabó, Zentai-Nagy P., Mundi, Urbányi, Bognár, Cseh - Borgulya (Negrau), Anania. Hausner, Fischer. Haladás VSE: Derdák - Nagy, Jagodics, Bognár, Sánta -Szekér, Hídvégi (Berbás 73.), Kenesei - Elekes, Tóth Gy., Farkas. A második félidőben nyújtott játékuk alapján a ven­teljesen megérdemelten győz­ték le az FTC-t, mivel sokkal szervezettebben játszottak, s erőnlétileg is jobban bírták. Az újpest ezzel a győzelemmel a forduló meglepetését szállította. A Fradi ennek ellenére meg­őrizte első helyét. tiné, mivel már a 2. percben előnyhöz jutottak. A győriek a hazai közönség előtt, csak a be­fejezés előtt öt perccel tudtak egyenlíteni. Az őszi szezon ed­digi leggyengébb játékát produ­kálta a válogatottakkal tűzdelt Verebes- legénység. csak az első gólig voltak egyen­rangú ellenfelei a vendégeknek, a folytatásban mind inkább elfá­radtak, amiben közrejátszott a szerdai mecheleni kupa-szerep­lés is. A Vasas második félidei játéka alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna. gyors gólt szerzett a hazai csa­pat, a soproniak még a közepes iramú mérkőzés tempóját sem tudták felvenni. A vendégek egyetlen gólja a kispestiek ké- nyelmeskedő stílusának volt köszönhető, de a Honvéd győ­zelme nem forgott veszélyben. Medvid (Raducu 12.) Érdekes mérkőzésen a kiállí­tás megpecsételte az addig fö­lényben játszó vendégek sorsát, azt követően nem férhetett két­ség a pécsiek sikeréhez. Somogyi, Szabó - Kómán, Pena. Á két csapat nem volt egy súlycsoportban. A korszerűbb, futballt játszó Békéscsaba jobb helyzetkihasználással nagyobb különbségű győzelmet szerez­hetett volna. A Vác irányította a találko­zót, miután a vendéggól feléb­resztette őket. A lehetőségeket kihasználták, de a hibák szo­rossá tették a találkozót. A győ­zelem mindezek figyelembevé­telével is jogos. dégek közelebb álltak a győze­lemhez, az egy pontot óriási szerencsével szerezte meg a ha­zai csapat. A Siófoknak pedig inkább a győzelemre lett volna szüksége ahhoz, hogy az alsó házból kimozduljon. A Vác felzárkózott Azzal együtt, hogy a Ferencvá­ros az Újpesttől kikapott a hét végén, megőrizte listavezetőhe­lyét a tabellán. Az élcsoportban viszont történt változás, hiszen a Vác feljött a második helyre. A Debrecen előnye pedig egyre inkább behozható. Az NB I. állása 1. Ferencváros 11 7 3 1 22- 9 17 2. Vác FC-Samsung 11 6 4 1 19-12 16 3. Debreceni VSC 11 : f 1 3 18-12 15 4. Békéscsabai EFC 11 6 2 3 26-12 14 5. Kispest-Honvéd 11 5 3 3 26-13 13 6. Csepel-Kordax 11 5 3 3 16-22 13 7. Rába ETO 11 4 4 3 16-12 12 S. UTE 11 4 2 5 12-13 10 9. Siófok 11 3 4 4 13-15 10 10. Vasas 11 4 1 6 16-18 9 11. Videoton-Waltham 11 2 5 4 13-16 9 12. EMDSZ-Sopron 11 2 4 5 13-19 8 13. PMSC-Fordan 11 2 4 5 10-20 8 14. BVSC-Dreher 11 2 4 5 10-22 8 15. Haladás 11 2 3 6 12-18 7 16. MTK 11 1 5 5 13-22 7 Kétgólos előny A Debrecen ugyan szomba­ton kikapott, Sándornak mégis sikerült negőriznie első helyét. A góllövő lista élcsoportja: 8 gólos: Sándor T. (Debrecen), 6 gólos: Horváth F. (Videoton- Waltham), 5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sallói, Orosz (Kispest-Honvéd), Ko­vács J., Wukovics (Ferencvá­ros), Azoitei (PMSC), Csertői (Rába ETO), 4 gólos: Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs., (MTK), Szenes (Vasas), Kámán, Somogyi (Csepel), Fis­cher (Siófok), Illés (Kis­pest-Honvéd), Árgyelán, Szar­vas (Békéscsaba), Claude (Va­sas), Füle (Vác FC-Samsung), 3 gólos: Szenti, Mracskó (Békés­csabai EFC), Hamar (Kis­pest-Honvéd), Gojan (Debre­ceni VSC), Klausz (Rába ETO), Vancsa (MTK), Szántó (Sop­ron), Kozma (UTE), Albert (FTC), Czéh (Videoton-Walt­ham), Elekes (Haladás). Nincs külföldi a keretben Verebes József, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya 18 játékost hívott meg a Luxemburg elleni vb-se- lejtezőre (október 27., 19 ó, Ül­lői út) készülő keretbe. A ki­szemeltek valamennyien a hazai bajnokságban szerepelnek, te­hát az idegenlégiósok közül senkire sem számít a szakve­zető. Verebes József a szombati bajnoki forduló után változtatott az elképzelésén, menetközben ugyanis Illés Béla megsérült, s helyére Orosz Ferencet hívta a kapitány. A névsor: Végh Zoltán, Brockhauser István - kapusok, Puglits Gábor, Mracskó Mi­hály, Bánfi János, Telek And­rás, Kuttor Attila, Bordás Csaba, Albert Flórián, Détári Lajos, Lipcsei Péter, Vancsa Miklós, Orosz Ferenc , Csertői Aurél, Füle Antal, Klausz László, Hámori Ferenc, Vincze István - mezőnyjátékosok. Sorsoltak az MK-ban A Magyar Labdarúgó Szö­vetségben elkészült a Magyar Kupa tizenhatoddöntőjének pá­rosítása. A sorsolás szerint no­vember 3-án a következőkép­pen játszanak a csapatok: Szek­szárdi Polgári SE - Békéscsa­bai EFC, Körmendi TE - Hala­dás VSÉ, Nyircsaholyi SE- Csepel- Kordax, Soproni Táv­közlési SE - Videoton-Walt­ham, Kisszállás - Újpesti TE, ZTE - FTC, Hatvani FC - Rába ETO FC, Kaposvári Rákóczi FC - EMDSZ-Soproni LC, ESMTK- Hungaplast - Vác FC-Samsung, Csongrádi Építők SE - Vasas, SC Szeged SC - Debreceni VSC, III. kér. TVE- PMSC- Fordán, Ercsi Kinizsi - Kispest- Honvéd FC, Diósgyőri FC - MTK, SBTC - Siófoki Bányász, Kábái SE - BVSC- Dreher. A nyolcaddöntőre no­vember 24-én, a visszavágóra november 27-28-án kerül sor. MTK-Vasas SC 0-3 (0-1) Kispest-Honvéd FC - EMDSZ-Sopron LC 3-1 (1-0) PMSC-Fordan - Debreceni VSC 2-1 (0-0) Békéscsabai EFC - Csepel-Kordax 6-1 (4-1) Vác FC-Samsung - BVSC-Dreher 3-2 (1-1) Siófoki Bányász SE - Haladás VSE 1-1 (0-0)- Videoton-Waltham FC 1-1 (0-1) Budafok: 1200 néző. Ve­zette: Marosok. Dorog: Simon-Harmath, Ócsai, Csapó, Borsos-Lénárt, Tábori, Tóth-Guba (Gömbös), Georgien (Bors), Horváth 1. Edző: Honti József. Óvatos játékkal kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat első­sorban a biztonságra törekedett. A 26. percben Lénáit nagyon jó labdát adott a bal szélen felbuk­kanó Gubának, aki 40 méteres vágta után keresztbe adott, Tá­bori 15 méterről estében a bal sarok mellé gurított. A 42. percben ismét nagy le­hetőség adódott a dorogiaknak, azonban Georgiev a kapusba lőtte a labdát. A szünetben Georgievet ápol­ták, majd közölte, hogy térdsé­rülés miatt cserét kér. Az 53. percben Simon bra­vúrral hárított Szurokin elől. Egy perc múlva újra meleg helyzet adódott a kapu előtt, Harmath azonban önfeláldozó bevetődéssel mentett. A 61. percben Borsos ugrott ki a felezővonal tájáról, egyedül vezette a kapusra a labdát, azonban lövése nem volt elég erős, így Erdélyi menteni tudott. A 68. percben Bors egyedül futott el a jobb oldalon, már a 16-oson belül járt, amikor lerán­tották. A játékvezető a 16-oson kívülről rendelte el szabadrú­gást. A 69. percben Lénárt jobb oldalról ívelt labdáját Horváth kapásból meglőtte, azonban a hazai kapus bravúrral védett. A 80. percben kapuval szem­ben Szabó 18 méterről lövésre szánta el magát, a jól védő Si­mon kapufára ütötte a hatalmas lövést. A befejezés előtt négy perccel Guba helyett Gömbös állt be. Nagy várakozás előzte meg a két csapat találkozóját. A Dorog jó védelme ezúttal is bizonyí­totta, hogy nem véletlenül kapta csoportjában a legkevesebb gólt. Honti edző taktikája bevált, saját térfélen területvédelem, a gyors csatárok révén kontrákkal lehetőleg zavarba hozni az el­lenfél darabos, nehezen forduló védőit. A játék színvonala átlagos körül mozgott, azonban a küz­delem hatalmas volt. Látszott, mindkét csapat a két pont meg­szerzésére törekszik. Ez részben azért nem sikerült a Dorognak, mert az ellenfél durva, olykor alattomos játékát a játékvezető nem büntette meg. Végül, meg­érdemelten hozta el a Bányász az egy pontot Budafokról és folytatja jó szereplését, hiszen a 8. mérkőzésén nem kaptak gólt Harmathék. Jók: Simon, Harmath, Tá­bori, Lénárt. Honti József: - A lehetősége­inket tekintve közelebb álltunk a győzelemhez, amit lelkes, nagyszámú közönségünk iga­zán megérdemelt volna. Na­gyon jó érzés ilyen bíztatás mel­lett játszani. Csuha András A Nyugati csoport állása: 1. Nagykanizsa 11 8 1 2 19- 5 17 2. ESMTK ii 6 2 3 13- 6 14 3. Zalaegerszeg 11 5 3 3 18-10 13 4. Dorog 11 5 3 3 8- 5 13 5. Beremend 11 6 1 4 16-14 13 6. Dunaferr SE 11 4 4 3 9- 6 12 7. Budafok íi 4 4 3 16-14 12 8. Bajai FC 11 4 4 3 12-10 12 9. Szekszárd 11 5 2 4 14-17 12 10. BKV Előre 11 4 3 4 11-10 11 11. Keszthely H 5 1 5 12-16 11 12. Mohácsi FC íi 3 3 5 20-21 9 13. Sz. batta 11 4 1 6 14-21 9 14. Pénzügyőr SE 11 2 4 5 6-15 8 15. Paks 11 2 2 7 9-15 6 16. Veszprém 11 1 2 8 6-18 4 JÁTÉKBAN A SZERENCSEI SZERENCSEJÁTÉK RT. Ár T otóeredmény ek 1. Siófok - Haladás 1-1 X 2.1. FC Köln - Dortmund 2-0 1 3. Schalke 04 - Dresden 0-0 X 4. Frankfurt - Bayern München 2-2 X 5. Essen - Meppen 4-1 1 6. Stuttgarter Kickers - Chemnitz Megállapított eredmény: törölve X 7. A tálán ta - Foggia 1-1 X 8. Cremonese - Cagliari 3-1 1 9. Genoa - Piacenza 0-1 2 10. Napoli - Lecce 3-1 1 11. Parma - Reggiana 1-0 1 12. Roma - Lazio 1-1 X 13. Bari - Fiorentina 0-1 2 13+1. Cosenza - Venezia 1-1 X Játsszon velünk! Kedves Olvasó! Hétfői sport mellékletünkben hétről hétre sport témájú rejtvényt talál. Fejtse meg, a választ küldje be a szerkesz­tőség címére (2800 Tatabánya, Főtér 4. sz.) legkésőbb a hét pén­tekéig és nyerhet. A helyesen válaszolók között tíz totószelvényt, egy 24 óra feliratú trikót és egy töltőtollat sorsolunk ki. Aki egy-egy hónapban valamennyi megfejtést beküldte - különdíjban részesül, ha a sorsolásnál kedvez a szerencse. A levelezőlapra rá kell ragasztani a lapból kivágott nyereményszelvényt. Kakukktoj ás Négy név valamilyen logika szerint összefügg egymással, az ötödik kilóg a sorból. Melyik szó nem illik a társai közé? Bauer Rudolf, Kádárné Csák Ibolya, Németh Imre, Németh Miklós, Pólyák Imre. Nyerjen velünk! Nyereményszelvény október havi IV. játék Labdarúgó NB II. Budafok - Dorog 0-0