24 óra, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. október 25., hétfő 13 NB III. és MEGYEI FUTBALL Megyei labdarúgó-bajnokság Gólokban gazdag forduló... Labdarúgó NBIII. Tatabányai SC - Lajoskomárom 4-0 (1-0) V. Erőmű - K. Olajmunkás 0-1 (0-1) Tatabánya: 100 néző. Ve­zette: Nagy II. F. V. Erőmű: Keresztes-Kal­már, Maros, Ragács, Mucsi, Bajos, Auerhammer, György- kovács (Schmölcz), Tóth (Pá­linkás), Szűcs, Krajczár. Edző: Maros Ferenc. K. Olajmunkás: Ozo­róczi-Németh (Erdős), Bartus, Király, Marschall, Molnár, Pfneiszli, Villám (Sipos), Mol­nár, Dudik, Mlinkovics. Edző: Paulik Imre. A 6. percben a nagy lendület­tel előretörő Pfneiszli mintegy 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0-1. A vendéggólt követően az Erőmű helyzetek sokaságát hagyta ki. A második játékrész­ben is a hazaiak játszottak me­zőnyfölényben, de a csatárok sorra hibáztak. A mérkőzés képe alapján a döntetlenre rá­szolgáltak volna a hazaiak. A játékvezetői hármas kifogásta­lanul vezette a mérkőzést. Jók: Bajos, Auerhammer, Szűcs illetve Ozoróczi, Pfne­iszli, Mlinkovics. Környe - Naszály 3-0 (1-0) Környe: 300 néző. Vezette: Szabó. Környe: Harmath-Vincze, Aradi, Gerstmár, Hastó, Szőke (Buda), Milkó (Rottem), Mester, Szabó, Magyar, Bátor. Edző: Straub József. Naszály: Bognár-Bécsi, Pássá, Szobi, Kalóczkai, Zámbó, Pétervári, Tóth Z, Kontra, Szabó Zs., Cuczik. Edző: Tóth Vilmos. A közepes színvonalú talál­kozón végig a hazaiak irányítot­ták a játékot. A 30. percben Magyar a jobbösszekötő helyé­ről, mintegy 25 méterről talált a kapuba, 1-0. Az 52. percben Bátor kilépett a védők közül és közelről nem hibázott, 2-0. A 76. percben ismét Bátor volt eredményes, 3-0. Számtalan gólhelyzet maradt még kihasználatlanul, amelyben - a két gólja ellenére is - Bátor élen járt. A vendégcsapat jó be­nyomást keltett. Jók: Szabó, Bá­tor, illetve Bécsi, Tóth Z., Szabó. Komáromi FC - THAC 0-2 (0-0) Komárom: 300 néző. Ve­zette: Schubert. KFC: Józsa-Bokréta, Németh Gy., Muity, Király (Rosta L.), Németh B., Szajkó, Balogh L., Rigó (Balogh /.), Dalka, Kántor (Fodor). Edző: Rosta István. THAC: Gyimesi-Orbán, Krisztián, Matics, Buda (Bu­dai), Bogár, Mátrai, Somogyi (Szálai), Altrichter, Schön, Harmath. Edző: Dombai And­rás. Bátran támadtak a komáro­miak, de a befejezéseknél nem volt szerencséjük. A második játékrészben is a hazaiak előtt adódott több lehetőség. Az 54. percben Balogh L. 20 méteres lövését Gyimesi bravúrral men­tette. Három perccel később Németh B. 13 méteres lövését hárította a tatai kapus. A 64. percben Harmath ívelt középre és az üresen álló Schön közelről fejelt a hálóba, 0-1. A 87. percben Muity keze­zett, amiért a második sárga után kiállította a játékvezető. Röviddel ezután a komáromiak saját térfelükön adogattak, a szemfüles Harmath elcsípte a labdát, kapura tört, a kapus mel­lett is elhúzott és az üres kapuba gurított, 0-2. Jók: Németh Gy., Muity, Szajkó illetve Gyimesi, Krisztián, Bogár, Schön. Lábatlan - Oroszlány 0-1 (0-0) Lábatlan: 300 néző. Vezette: Szerémi. Lábatlan: Tóth-Márkos, La- torczai, Kinczel, Beck, Ferencz (Kiss), Horváth (Dajcs), Bécsi, Petrovics (Pokomi), Kovács, Balázsovics. Oroszlány: Szabolcs-Kiss, Pálvölgyi, Széli, Rankl, Rév, Kristyák, Gárdony, Módi (Szidman), Haász (Boros), Ko­csis (Szabados). Az első félidőre kiegyenlített, nagy iramú játék volt a jellemző, kevés helyzettel. Az 50. perc­ben a rosszul helyezkedő hazai védők mögül Haász szerencsés gólt fejelt, 0-1. Ezután huszáros támadásokat vezetett a hazai csapat, de há­rom százszázalékos helyzetéből egyet sem sikerült értékesíteni. A mérkőzés összképe alapján a hazaiak rászolgáltak volna az egyik pontra. Jók: Balázsovics, Latorczai, Beck, illetve Gár­dony, Haász, Pálvölgyi. Bököd - Ács 2-7 (1-3) Bököd: 100 néző. Vezette: Horváth. Bököd: Szalai-Plóza, Tamás, Kiss L, Szőllősi, Szabó A., Molnár, Toldi, Szabó F., Nagy (Tóth A.), Kulhanek (Ropoli). Ács: Grónyi-Kiss J., Kiss A., Kollár, Rusznyák, Rácz (Su- hajda), Márkus (Molnár P.), Palakovics, Bogár, Kelemen, Karvaly. A 6. percben Bogár révén ve­zetéshez jutott a vendégcsapat, 0-1. A 23. percben szöglet után Rusznyák előrevetődve szép gólt fejelt, 0-2. A 36. percben egy bedobást követően Bogár megugrott és éles szögből nagy gólt lőtt, 0-3. A 39. percben Kollár buktatta Szabó Ferencet, a jogos bünte­tőt Plóza értékesítette, 1-3. Az 59. percben Karvaly-Pa- lakovics-Bogár összjáték után utóbbi közelről nem hibázott, 1-5. Újabb büntetőből szépített a Bököd. Szabó Ferenc lerántásá­ért megítélt büntetőt Plóza is­mét kihasználta, 2-5. A 83. percben Karvaly min­tegy 17 méterről félfordulattal emelte a labdát a kapu bal felső sarkába, 2-6. A végeredményt Karvaly újabb góljával állította be, 2-7. Az ácsi vezetők ezúton is kö­szönetét mondanak a bokodi önkormányzatnak, hogy a meg­hibásodott autóbuszuk miatt ki­segítették a csapatot. K. Medosz - Bábolna 2-2 (2-2) Csém: 200 néző. Vezette: Zsohár. Csém: Vörös-Pécsi, Pulai, Kecskés, Bodor, Dikácz, Dián, Szabó /., Végh, Szabó A., Já­róka (Horváth B.). Bábolna: Ifcsics-Karvaly, Pauer, Molnár, Tornyos, Nagy F., (Nagy L.) Búza, Ronhák, Gallai, Czigány, (Horváth M.). Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A 8. percben Dián kicselezte a bábolnai védelmet, majd csúnyán fölé durrantott. A bábolnai kontratámadások ál­landó veszélyt jelentettek a MEDOSZ kapujára. Egy ilyen támadásból Czigány 25 méteres szép lövése talált utat a csémi kapuba, 0-1. Öt perc múlva Nagy F. ugyancsak távoli lövéssel vette be a hazaiak kapuját, 0-2. Nem roppant össze a ME­DOSZ, sőt támadásba lendül­tek, melynek meg is lett az eredménye. Dián szép beadását Szabó A. értékesítette, 1-2. A szépítő gól után nem sok­kal Pécsi Zs. a szétnyíló bábol­nai védők között kényszerítő­zött Szabó A.-val, majd utóbbi szép gólt lőtt, 2-2. Ä második félidőben nyo­masztó hazai fölény jellemezte a találkozót. Számtalan hazai helyzet maradt kihasználatla­nul. Jók: Kecskés, Bodor, Pécsi, Dián illetve Öllé, Ifcsics, Tor­nyos. Sárisáp - Nagyigmánd 8-1 (4-1) Sárisáp: 250 néző. Vezette: Simon. Sárisáp: Baumstark-Tonka (Tuternai), Mészáros, Gróbl, Bauer (Gyapjas), Gombola, La­kics, Karczagi, Turcsán, Bin­der, Pokriva (Szegvári). N.igmánd: Séra-Bedecs, Mogyorósi, Szabó, Viola, Ger­gely, Kiss S. (Takács), Deák, Gyökeres, Gécsek, Kiss L. A 17. percben Karczagi 8 mé­terről fejelt a hálóba, 1-0. A 19. percben Turcsán 17 méterről leadott nagyerejű lö­vése jutott a kapuba, 2-0. Egy perc múlva Karczagi be­adását Szabó továbbította saját kapujába, öngól, 3-0. A 21. percben szépített a Na­gyigmánd. Kiss S. a kifutó ka­pus fölött fejelt a hálóba, 3-1. A 25. percben Karczagi 20 méterről lőtt nagy gólt, 4-1. A 75. percben Karczagi bün­tetőből elért találatával növelte az előnyt, 5-1. A 80. percben a kint álló ka­pus fölött, majd a 83. percben kapáslövéssel és a 84. percben fejesgóllal Turcsán állította be a végeredményt, 8-1. Viscosa-Kocs 10-0 (3-0) Nyergesújfalu: 300 néző. Vezette: Barna. Viscosa: Bóhner-Manga Zs., Manga Gy., Fogarasi (Balogh), Emmer, Marczinkó, Szoboszlai, Molnár, Maradi (Micskei), Kellner (Varga S.), Toronyi. Edző: Gabala Ferenc. Kocs: Valakovics T.-Rózsa, Balogh, Beck, Hodok, Zsidi, Kalmár, Bottlik, Gombik, Vala­kovics R., Mészáros. Edző: Ne- uvilt Tamás. Ezen a délutánon nem volt el­lenfele a hazai gárdának a Kocs csapata. 10. perc: Molnár beadását Marczinkó 3 méterről helyezte a kapuba, 1-0. 16. perc: Molnár-Szoboszlai összjáték után Szoboszlai nagy­szerű gólt lőtt, 2-0. 43. perc: A hazai csapat nyolcadik szögletéből Fogarasi fejesgóllal növelte az előnyt, 3-0. 46. perc: Micskei elfutott a jobb oldalon, ravasz beadásából Marczinkó szerezte a hazaiak negyedik gólját, 4-0. 65. perc: Bottlik a saját 16-oson belül lerántotta Marc- zinkót, a büntetőt Toronyi érté­kesítette, 5-0. A 69. perc: Varga S.-Toronyi összjáték után Toronyi minta­szerű beadását Molnár rúgta a kapuba, 6-0. 74. perc: A vendégcsapat vé­delme sakk-matt helyzetbe ke­rült és Toronyi újabb gólt lőtt, 7-0. 77. perc: Marczinkó nagy­szerű cselek után került gól­helyzetbe, és közelről nem hi­bázott, 8-0. 80. perc: Varga S. elfektette az egész kocsi védelmet, majd nagy nyugalommal a kapuba gurított, 9-0. 87. perc: Micskei-Varga bea­dásából lőtte a labdát a felső léc alá, 10-0. Összeállította: Csejtei István A bajnokság állása 1. M. Viscosa 10 ­­43- 5 20 2. Oroszlány 9 ­1 37- 6 18 3. THAC 8 2­31- 5 18 4. Környe 7 1 2 32-10 15 5. Bábolna 5 3 2 29-18 13 6. Sárisáp 3 4 3 18-13 10 7. K. Olajm. 4 2 4 14-19 10 8. K.Medosz 4 1 5 15-20 9 9. Ács 2 4 4 17-16 8 10. Lábatlan 3 2 5 16-20 8 11. Naszály 3 2 5 12-17 8 12. KFC 2 4 4 12-23 8 13. Kocs 3 2 5 12-24 8 14. V.Erőmű 1 2 7 7-28 4 15. N.igmánd- 3 7 9-33 3 16. Bököd — 10 9-56­Az AustriaLottó nyerő­számai a következők: 6, 10, 16, 27, 29, 35 pótszám: 38 Jókerszám: 7 2 3 9 6 6 Tatabánya: 1000 néző. Ve­zette: Csapó. TSC: Mázi-Gábrics, Szaba- csi, Hegedűs-Deák, Lahos, Csanálosi-Szabó, Lukács, Jan- kóczi (78. p. Ferkó), Kákóczki (75. p. Szabián). Edző: Ferling Béla. A találkozó kezdetétől a ven­dégek élő falat vontak a kapu­juk elé. A Tatabánya négy csa­tárára legalább hat hátvéd jutott. Ennek ellenére Kákóczki, Lu­kács és Szabó előtt is adódott lehetőség. Aztán a 18. percben egy váratlan lajoskomáromi tá­madást követően Fekete közeli lövésében Gábricsnak kellett önfeláldozöan beledobni magát, hogy a labda ne Mázi kapujában kössön ki. A 27. percben László bal ol­dalon kevergetett, majd 15 mé­terről kapura lőtt, a labda Gáb- ricson irányt változtatott, így Mázinak bravúrra volt szük­sége, hogy elcsípje. A 30. percben Deák 20 mé­terről a felső léc és a bal oldali kapufa keresztezését találta te­libe. Az elemi erejű lövést kö­vetően ismét hozzá került a labda, s másodszorra Deák nem hibázott, 18 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. Öt perccel később Kákóczi keveredett át a jobb oldalra, 17 méteres, bal alsó sarokba tartó lövését a vendégek kapusa ve­tődve védte. A 43. percben egyenlítési alkalma volt a lajos- komáromiaknak. László telje­sen egyedül mehetett a tatabá­Esztergom: 250 néiő. Ve­zette: Topánka. Esztergomi Vasas: Forgács- Varga, László L., Tatár, Bankó, Papp, Nagy, Pfeiffer (Paul), Hernádi, Spáth, Kneiszel. Edző: Szénái Gábor. A 13. percben Spát indítására Nagy rajtolt, a vendégvédők szögletre mentettek. A beívelt labdát Kneiszel fejelte kapura Székely biztosan védett. A 15. percben Víg jobboldali beadását a gólra éhes dunavarsányi csatá­rok elől Varga László az utolsó pillanatban szögletre mentette. A 17. percben Krizsik 18 méte­res labdáját fogta biztosan a ha­zaiak kapusa. A 24. percben Szabó beadását Pásztor kilenc méterről a felső kapufára lőtte. A 40. percben Papp tértölelő át­adását Kneiszel középre fejelte, a gólhelyzetben lévő Nagy elől Székely önfeláldozóan mentett. Az esetnél a vendégek kapusa megsérült, helyére Udvarecz állt be. Az 55. percben Kovács bea­dását Pásztor fejelte kapura, Forgács bravúrral hárított. Az 58. percben a hazaiak védője Tatabánya: 600 néző. Ve­zette: Péter. ASZVS: Szekér-Maros, He- ilmann (Szlovák), Halász, Her- czeg, Ficsor, Vida, Szalontai, Doma (Kishonti), Selymes, Vár­szegi (Szekeres).Edző: Csapó Károly. A vendégek jó középcsapat­nak számítanak az NB III. Duna csoportjában, ám a hazaiaknak nagyon fontos volt a két bajnoki pont megszerzése. Csapó Ká­roly edző a mérkőzés előtt biza­kodott, szoros meccsen hazai győzelmet várt. Az első percben ötméteres lesről engedte el a partjelző Horváthot, akinek már nem volt nehéz dolog a hálóba lőni. Óriási játékvezetői hiba történt, 0-1. A 3. percben egy 16 méteres szabadrúgást Szalontai éppen hogy mellé lőtt. Támadott az ASZVS, fölényét azonban nem tudta gólra váltani. A 21. perc­ben Selymes remek beadását Herczeg szépen ráfejelte, a ka­pus mentett. Majd 30 méteres szabadrúgás suhant el a lcc föl­ött. 30 méterről a kaputól Vidát Hegedűs István nyai kapura, de addig szöszmö- tölt, míg Mázi(!) leszerelte. Szünet után az 51. percben először Srepka 17 méteres lövé­sét védte a tatabányai kapus, majd a szöglet után Bajkai fe­jese szállt a kapu fölé. Az 55. percben Lukács vi­harzott el a jobb oldalon, ponto­san ívelt Szabó elé, aki egy ügyes csel után a jobb alsó sa­rokba lőtt, 2-0. A 72. percben Szabó remek cselekkel tört kapura a jobb ol­dalon. Pontos átadását Lukács, Deák elé továbbította, ám a kö­zéppályás addig dédelgette a labdát míg végül odalett az or­dító helyzet. A 76. percben Szabó ponto­san ívelt a jobb oldalról a kapu elé. A labdát Jankóczi fejjel Papp egy beadásba belevető­dött, közben a labda a kezét érintette. Topánka játékvezető 11-est ítélt. Gergényi a jobbra vetődő Forgácsot becsapva a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. A 62 percben Spáth beadását a csere­ként belálló Benke előreve­tődve, 5 méterről mellé fejelte. Egyenlítési lehetőség volt. A 65 percben Spáth szép cselek után betört a 16-oson belülre, lövés helyett még egyet húzott a lab­dán, Görgényi szögletre men­tett. A 68. percben az előretörő Pault a vendégek kapujától 30 méterre feltartották. A megítélt szabadrúgást Spáth, Nagy elé gurította, a sorfalból kivetődő Molnárról De'ore elé pattant a labda, a hazaiak csatára 17 mé­terről a bal alsó sarokba bombá­zott, 1-1. A 74. percben Szabó beadását Pásztor 5 méterről a bal oldali kapufára fejelte. A le­pattanó labdát Papp a gólvonal­ról a mezőnybe vágta. A 78. percben a hazaiak kapusa For­gács fél perc alatt kétszer is gól­tól mentette meg a kapuját. Előbb Szabó 8 méteres lövését védte lábbal, majd Kovács is­Kishonti ismét gólt lőtt felvágták, Várszegi szabadrú­gása le vágódott a védőkről, Selymes ismételt, azonban fölé lőtt. Meddő ASZVS támadások­kal ért véget az első félidő. A második félidő ott folyta­tódott, ahol az első abbamaradt. Óriási fölénybe került az ASZVS csapata, az Ercsi fog­Csanálosi jól futballozott Csanálosi elé csúsztatta, aki fél fordulásból kapura durrantott. A kipattanó labdát a kapu elé berobbanó Deák pofozta 8 lé­pésről a hálóba, 3-0. Egy perc múlva Lukács kapura ívelését fejelte ki Bencze. A 83. percben Csanálosi pa­rádésan lőtte be a kapu elé, az alapvonal közelében megítélt szabadrúgást. Szabó jól érkezett és védhetetlenül fejelte a labdát a léc alá, 4-0. Jók: Szabacsi, Mázi, Deák, Csanálosi. Ferling Béla: - Nem akarom az együttest első félidei játéká­ért felmenteni, de átvállalom a felelősséget. A második játék­részhez viszont gratulálok csa­patunknak. Petrik József métlését mentette szögletre. A 84. percben Nagy 22 méteres jobboldali lövését mentette bra­vúrral Udvarecz. A 84. percben Benke beadását Debre 7 méter­ről a kapusba lőtte. Nagy hely­zet volt. A 85. percben Ková­csot a játékvezető sorozatos szabálytalanságok miatt kiállí­totta. Emberelőnyhöz jutott a hazai csapat. A 89. percben a Dunavarsány kapujától 40 mé­terre szabadrúgást végezhetett el a Vasas. A letett labda mögé Spáth állt és telibe találta a felső kapufát. A kipattanó labdával megindult a vendégcsapat, Molnár beadására Pásztor raj­tolt, 8 méterről lőtt, Forgács rit­kán látható bravúrral szögletre mentett. Szendi Gábor edző: - Az első félidőben fiatal csapatunkkal megilletődötten kezdtünk, de fokozatosan feljavult a játé­kunk, és a második játékrészben már gólhelyzeteket dolgoztunk ki. Igazságos eredmény szüle­tett. Forgács (a mezőny leg­jobbja), Papp, Varga L. és Spáth. Nagy István gal-körömmel őrizte egygólos előnyét. A 70. percben Selymes ragyogóan lőtte középre a lab­dát, Várszegi jókor érkezett és nagy gólt fejelt, 1-1. Továbbra is támadásban ma­radt az ASZVS, majd cserét ha­tározott el Csapó Károly edző, amely be is vált. Kishonti egy­szerre futott a kapussal a lab­dára, kettőjük között felpörgött, s a kapus fölött a felső sarokba kötött ki, 2-1. A gól után Herc­zeg zúgó kapufát rúgott. Az ASZVS ezúttal fejben és játékban is felülmúlta ellenfelét. Ezúttal volt a csapatnak tartása, a játékvezetői tévedés után sike­rült talpra állnia. Csapó Károly a szünetben nyugalomra és lel­kes játékra buzdította fiait, akik nagyon akarták a két pontot. A győzelem teljesen megérde­melt. Jók: Szekér, Halász (a me­zőny legjobbja), Selymes, Vár­szegi, Kishonti, Szalontai. Csapó Károly:- Többet kell futni egy mérkőzésen, hogy cél­jaink valóra váljanak. A győze­lemnek örülök. Varga Zoltán Esztergom - Dunavarsány 1-1 (0-0) ASZVS-Tatabánya - Ercsi 2-1 (0-1)