Dolgozók Lapja, 1986. október (41. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-21 / 248. szám

n lp4N rv 1AÍ Péter és Csapé a válogatott keretben lljabb 92 birkózó szőnyegen Nem fél a Rába Az olasz bajnokság va­sárnapi fordulója után meg­növekedett önbizalommal készül a Rába ETO labda­rúgócsapata a szerdai, To­rino elleni UEFA Kupa- mérkőzésre. A győriek „ké­mei”, Szániel János, a klub ügyvezető elnöke és Gellei Imre edző Torinóban meg­tekintették a győriek ellen­felének bajnoki találkozó­ját, a Róma ellen. A fővá­rosiak 2:0 arányban győz­tek, annak ellenére, hogy végig a Torino támadott. Amint Gellei Imre telefonon újságolta, a Róma kiválóan alkalmazta a gyors ellentá­madásokat, s mivel a Rába ETO-nak is ez a játékelem az erőssége, a „kontrák” si­keres erőltetésével idegen­ben is tisztes eredményre számíthat. Szerdán, Torinóban Haj­szán várhatóan már helyet kap a kezdőcsapatban, s így akár négy gyors, gólképes Rába-csatár is pályára lép­het: Szabó, Szentes, Melis és Hajszán személyében. Persze, valószínűleg nem egyszerre, hanem csak cse­reként, hiszen idegenben aliha fog négy csatárral tá­madni az ETO. A csapat kedden Buda­pestről a déli órákban 17 játékossal repül Torinóba, a küldöttséget több tucat győri szurkoló is elkíséri. A repülőtéren Szániel János és Gellei Imre várja majd a csa­patot. s a szállodában kö­zösen értékelik a vasárnapi tapasztalatokat. Góltotó ENDRÉDI LAJOS szőnyi la- klos találta el. Az OTP Ko­márom Megyei Igazgatósá­ga 10 darab totószelvényét postán küldjük el. Hétfőn Komora Imre, a labdarúgó-válogatott szö­vetségi kapitánya kijelölte azt a keretet, amelynek tag­jai szerdán a Sturm Graz, illetve vasárnap az NDK olimpiai válogatottja ellen játszanak felkészülési mér­kőzést. Az „A” és az olim­piai keret között sok az át­fedés: heten mindkét együt­tesben helyet kaptak. Az is figyelemre méltó, hogy Ko­mora jelöltjei között van a veterán. 34 éves Csap» és a Mundial utón mellőzött gól­erős hátvéd, Péter. Az _,A"-keret: Szendrei, Hegedűs, (kapu­sok), Sallai, Pintér, Garaba, Péter. Csapó, Varga, Fitos, Détári. Kovács K., Szekeres, A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a totó 42. fogadási hetére összesen 4 164 404 darab szelvény érkezett be. A nyereményalap : 25 470 506 forint. A jutalom : 2 315 500 fo­rint. A * II. nyerőosztályra: 11 577 503 forint, a III. nyerőosz­Kardos, Boda, Dajka, Róth, Farkas (mezőnyjátékosok). A játékosok szerdán 11-30 órakor az MLSZ-ben talál­koznak. A Sturm Graz elle­ni mérkőzés 16 órakor lesz a Megyeri úti stadionban. Az olimpiai keret: Zsiborás, Ulbert (kapu­sok). Farkas, Csonka. Pin­tér, Torna, Kozma, Preszel- ler, Keller, Csapó, Varga, Vincze I., Fitos, Mörtel, Szekeres, Kékesi, Szeibert, Boda. A keret tagjai csütörtö­kön 11 órakor találkoznak az MLSZ-ben, utána edzőtábor­ba mennek. Vasárnap 14 órakor, Tapolcán szerepel­nek az NDK olimpiai válo­gatottja ellen. tályra: 4 631 001 forint, a IV. nyerőosztályra: 6 946 502 forint került felosztásra. 13 plusz 1 és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 24 da­rab, nyereményük egyenként 385 917 forint, 11 találatos szel­vény 387 darab, nyereményük egyenként 9573 forint, 10 talála­tos szelvény 4030 darab, nyé- reményük egyenként 1379 fo­rint. A kifizetés időpontja : 20 000 forint alatt október 25-töl, 20 000 forint felett október 30-tól. Hétfő reggel újabb 92 sportoló mérlegelt, majd kevéssel később megismerte sorsolását is a Budapest Sportcsarnokban. Végle­gessé vált, hogy a 24. sza­badfogású birkózó világ- bajnokságon a magyar fő­városban 32 ország össze­sen 180 indulóját örökíthe­tik meg a sportág évköny­veiben. Ez a nemzetek és indulók számát tekintve is minden idők harmadik leg­népesebb mezőnye. A magyarok a délelőtti órákban szép számmal „for­dultak meg” a Budapest Sportcsarnok- szőnyegein. Alz új súlycsoportok (52, 62, 74, 90, 130 kg) hazai in­dulói mellett folytathatta ágselejtezőit a vasárnap kez­dett Bíró (48), Németh (57), és Robotisa (100) is. Az újonc Tihanics (52 kg) re­mekül tette le névjegyét. Igaz, a mongol Csedenszod- nom elleni csatája utolsó percében szemmel látható­an elfogyott a levegő körü­lötte, de előnye olyan nagy- volt, hogjt sikerrel vészelte át a nehéz időszakot, és 9:7-re nyert. Tóth (90) idei EB-ezüstérmeshez méltó módon dinamikusan „haj­totta” a kanadai Coxot, és technikai tusgyőzelemmel mutatkozott be a VB-n. Noha később a magyar mérleg vegyesre sikerült, azért az örömből kijutott a mintegy másfél ezer néző­nek és a hazai szakvezetés­nek. Bíró László (48 kg) ugyanis izgalmas csatában ll:ll-re végzett az NDK- beli Willomeittel, de mivel a hajrában neki volt egy hárompontos fejlefogásos hátravágása, ő nyert! Mi­után az általa korábban vert kínai Li búcsúztatta a bolgár Hievet, Bírónak a selejtezőág hármas döntőjé­ben nem is kellett tovább birkóznia. Ebben a csoport­ban élen- végzett, ami azt jelenti, hogy az FTC spor­tolója kedden délután a világbajnoki döntőben érde­kelt. Bíró László élete ötö­dik világbajnokságán már biztos éremszerző. Ilyen örömből nem jutott ki ne­ki eddig, kétszer helyezet­ten, kétszer negyedik volt. A 62 kilós Orbán erejé­ből is futotta bravúrra. Igaz, ö még messze van a döntőtől. A svájci Kung el­len „kötelességszerű” si­kerrel mutatkozott be, majd az egyik esélyest, a bolgár Sztefanovot tanári módon győzte le 6:l-re. A 74 kilós Gulyás egy győzelmet, egy vereséget számlál két for­duló után, míg Tóthnak (90) a második fordulóban a favorit szovjet M. Hadar- cev túl nehéz feladatnak bizonyult — leléptetéssel ki­kapott tőle. De legalább nem volt bátortalan! A 130 kg-ban Bállá az idei Euró- pa-bajnok NDK-beli Schrö­der ellen az utolsó pilla­natig remekül küzdött. 1:2- es állásnál a hajrában koc­káztatni kényszerült. Sajnos nem ö, hanem az ügyesen kontrázó Schröder hozott pontot, így a ferencvárosi nehézsúlyú 3:l-re kikapott. A délelőtt során eldőlt, hogy a 82 kg-ban kedden délután a szovjet Modosz- jan a bolgár Nanevvel küzd a bajnoki címért. És az is, hogy Kruj Iván, a legjobb hazai bíró tevékenységét továbbra is tiszteli a Nem­zetközi Birkózó Szövetség (FILA). W U. Dózsa—Dinamo Moszkva elődöntő a vízilabda BEK-ben Óriási küzdelem után dőlt el a vízilabda BEK nápolyi csoportjában a továbbjutás kérdése. Ez azért volt a magyarok számira érdekes, mert az Ü. Dózsa innen kapta el­lenfelét. A Dinamo Moszkva, a nyugat­berlini Spandau 04 és a Posilippo Napoli egyaránt 4—4 pontot szerzett, s ezek után a gólkülönbség döntött. A moszkvaiaknak plusz 11, a nyugat-berliniek plusz 2, a ná­polyiaknak egyenlő volt, s így utóbbiak ki­estek. A november 1-jén és 8-án sorra ke­rülő elődöntőben Ü. Dózsa—Dinamó Moszk­va találkozó lesz, de hogy melyik mérkőzést játsszák előbb Budapesten, arról még nincs jelentés. A másik ágon a jugoszláv VK Ko­tor és a Spandau 04 találkozik. A KEK-ben a Szolnoki Vízmű kiesett, így nincs magyar szereplője az elődöntőnek. Érdekesség, hogy a legjobb négy közé ebben a sorozatban is bejutott, egy-egy szovjet és jugoszláv csa­pat, míg a további két résztvevő spanyol és olasz. A párosítás (az időpont szintén no­vember 1., 8 ): Katalonia Barcelona—Mornar Split, CSZKA Moszkva—Sisley Pescara. Területi labdarúgó-bajnokság A múlt heti góltotónkat egyetlen olvasónk, a 18 da­rab tippszelvényt beküldő Megkérdeztük Csapót Miután megtudtuk, hogy Csapó Károly, a Tatabányai Bányász lab­darúgója ismét bekerült a válogatott keretbe, te­lefonon megkérdeztük : — Mit szól hozzá? — Nagyszerű érzés, azt hiszem minden labdarú­gó vágya a válogatottság. De én már nem számí­tottam rá, hiszen elmúl­tam harmincéves. A bajnokság kezdeté­től nagyszerűen játszik a csapatban mégsem re­ménykedett? — Nem, Elsősorban a korom miatt, mert ha új válogatottat építenek, ott a fiatalokra számítanak. Totó­nyeremények Rangadót nyert az Esztergom Röplabda NB I. nem veretlen az ATSC A negyedik kettős hétvé­gi fordulón jutottak túl NB I-es röplabda-együtteseink. A Hungalu-ATSC női csa­pata nyolc mérkőzés után, 7 győzelemmel, és egy ve­reséggel az élmezőnyben foglal helyet. A KOMÉP SC férfigárdája nehéz sorsolá­sa miatt, csak egy alkalom­mal nyert, de most követ­keznek a „pontos” mérkő­zései. HUNGALU-ATSC —ALBA-VOLÄN SC 3:2 (II, —10, —10, 9, 11) Almásfüzitő, 300 néző. ATSC : Árgyelánné, Cilia- kova, Szépené, Láng, Sza­bó, Ónodi. Csere: Majoro­si, Marosi, Domokosné. Ed­ző : Kerekes László. Az első játszmában lát­ványos küzdelemben, bizto­san nyertek a hazaiak a ta­valyi bajnokság bronzérme­se ellen. A 2. és 3. játék­részben érthetetlenül meg­torpantak a hazaiak, és már úgy tűnt, nem tudnak talp- raállni. A közönség óriási buzdításba kezdett, és a ne­gyedik játszmában ismét a régi Hungalu volt a pályán (15:9)) 2:2. A döntő játék­részben fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, és nagy­szerű hajrát kivágva győz­tek az almásfüzitői lányok. Jók: Árgyelánné, Ciliako- va, Ónodi. KOMËP SC —KECSKEMÉTI SC 0:3 (—10, —13, —8) Tatabánya, 100 néző. KOMÉP SC: Torda, Er­délyi, Hernádi, Gulyás, Lo­vas, Fekete. Csere: Kiss L., Soós, Kiss Cs., Jókay, Szombath. Edző: Németh Lajos. Az első játszmában 8:8 után elhúzott a KSC, a bajnokság ezüstérmese, és könnyed, elegáns röplabdát bemutatva, nehézség nélkül nyert. Szoros volt a máso­dik játékrész. Szép labda­menetek, látványos megol­dások mindkét részről, de a végén 15:13-ra a Kecske­mét győzött. A harmadik íátszmában a vendégek határozott vé­dőjátékban, és ütőerőben is a lelkesen küzdő KOMÉP- esek fölé nőttek. Nem volt rossz a tatabá­nyai csapat, de a rossz nyi­tásfogadások és a döntő pillanatokban elkövetett hibák miatt vesztettek. Jók: Kiss L., Fekete. A visszavágó mérkőzések eredményei : ALBA-VOLÄN SC —HUNGALU-ATSC 3:1 (11, 6, —13, 12) Székesfehérvár, 200 néző. A fehérvári találkozón az előző napi összeállításban játszott a Hungalu. Az el­ső két játékrészben rá sem lehetett ismerni az almás­füzitői lányokra. Simán nyertek két játszmát a ha­zaiak. A harmadik játék­részben feljöttek a vendé­gek és 15:13-ra győztek. Folytatódott a lendület, de csak 12:8-as Hungalu-veze­tésig. Ekkor leeresztett a társaság, és több pontot már nem is ért el. 15:12. Gyengébben játszottak az almásfüzitőiek, de a vere­ség nem szégyen a kitűnő erőkből álló fehérváriak el­len. Jó: Ciliakova. KECSKEMÉTI SC —KOMÉP SC 3:1 (3, —12, 11, 10) Kecskemét, 200 néző. KOMÉP: Jókay, Erdélyi, Hernádi, Gulyás, Kiss L., Fekete. Csere: Szabó, Lo­vas, Szombath. Edző: Né­meth Lajos. Az első játszmát pillana­tok alatt nyerték a hazai­ak, majd a második játék­részben fölényeskedésüket kihasználva győztek a KO- MÉP-esek 15:12-re. Végül a nagyobb játék­erőt képviselő kecskeméti­ek minden tudásukat ösz- szeszedve nyerték a talál­kozót. A mérkőzés 83 per­cig tartott. Jók: Jókay, Kiss László. — Péntek — VASAS IKARUS—OROSZLÁNY 0:0 Mátyásföld, 150 néző, vezette : Oláh. OBSK : Simon — Tamás, Klá- ris, Grósz, Verő,. Zsidó, Amb­rus, Szendrei (Filep), Kishonti (Búza), Kiszi, Papp. Edző: Pal- lagi Róbert. A játék nem hozta lázba a kisszámú közönséget. Többnyire a pálya középső részén játsza­doztak a csapatok. A 48. percben Pappot a 16- oson belül felvágták. Oláh köz­vetett szabadrúgást ítélt ll­es helyett (!). Az 50. percben Nagy, majd Czeczon lövését védte Simon. A 70. percben Kláris 25 méteres szabadrúgá­sát hárította a kapus. A 80. percben Zsidó bal oldali beadá­sát Pa"pp csúsztatott fejessel alig küldte a kapu mellé. „Bé­kés”, nyugodt mérkőzésen az OBSK közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Kláris, Verő. MIM VASAS—BP. ESMTK 2:0 (0:0) Esztergom, 1500 néző, vezette: Szarka. MIM Vasas: Schromeisz, Par- ragh, Fogarasi, Szoboszlai, Csa- pucba, Ormándi, Hernádi (An­tal), Tóth, Spáth (Zsigó), György, Pitini. Edző: Mezei Jó­zsef. A 17. percben bal oldali tá­madás után Huszár közeli lövé­sét Schromeisz remek vetődés­sel szögletre ütötte, majd Mor- gós lövését hárította a kapus. Fél óra után fokozatosan vette át a játék irányítását az eszter­gomi csapat. A 32. percben Spáth beadásá­ból Ormándi 8 méterről Csontos kapus kezébe fejelte a labdát, majd Pitini kitűnő átadását György 14 méterről fölé lőtte. Szünet után fokozta a tempót a MIM Vasas és egyértelműen fölénybe került. Az 53. percben Pitini bal oldali beadásából Spáth a jobb sarokba fejelt. 1:0. A 60. percben Hernádi át­játszotta az egész védelmet, György elé passzolt, és a cen­ter 10 méterről a hálóba .lőtt. 2:0. MEZEI JÓZSEF edző: Erőben, gyorsaságban és játékban is jobbak voltunk, győzelmünk nagyobb arányú is lehetett vol­na. Jók: Schromeisz, Szoboszlai, Csapucba, Hernádi, Spáth. MAGYAR VISCOSA SE —HONVÉD RÁKÓCZI SE 2:0 (2:0) Nyergesújfalu, 100 néző, vezet­te : Topánka. Viscosa SE: Várkövi — Bod­rogi, Szalai, Csábi, Bánáti, Var­ga Z., Mosolygó, Varga S., Pén­tek, Szoboszlai, Jánosi (Varga J. 85. perc). Edző: dr. Magyar György. Honvéd Rákóczi SE: Bogyó — Kovács, Horváth, Gárdony (Strehli, 59. perc), Sági, Nán- dorfi, Zahorecz (Scháffer, 73. perc), Dibusz, Gyimesi, ‘ Dóra, Szűcs. Edző: Horváth Lajos. A kékmezes viszkózások kezd­ték a játékot, de az első ép­kézláb támadást a tataiak ve­zették, melynek végén Ságit buktatták a hazai védők 25 mé­terre a kaputól. Szűcs gyenge szabadrúgása elakadt a sorfal­ban. A 25. percben Bodrogi „ringlispilbe ültette” Gárdonyt, beadása azonban átszállt az ér­kező csatárok feje fölött. A 38. percben Varga S. volt a fősze­replő. Jó ütemben betört a ti­zenhatoson belülre. Kovács kí­méletlenül felvágta. Egy tizen­egyes és egy sárga lap lett a dolog vége. A büntetőt a jobb­ra mozduló Bogyó mellett Szo­boszlai biztos lábbal lőtte a bal alsó sarokba. (1:0). A 42. percben Szoboszlai szög­letét Mosolygó az ötösrőjl szép mozdulattal fejelte a bal felső sarokba. 2:0. A gólnál Bogyó megsérült, çsak rövid ápolás után tudta folytatni a játékot. Hazai rohamokkal indult a második félidő, de az 50. perctől átvették a kezdeménye­zést a vendégek. Beszorították a viszkózásokat a kapujuk elé, de igazi gólhelyzetet nem sike­rült kidolgozniuk. A 73. percben Szoboszlai csúnyán és fölösle­gesen belerúgott Zahoreczbe. A játékvezető az öltözőbe küldte a magáról megfeledkezett já­tékost. Visszavette a kezdemé­nyezést a Viscosa, előbb Varga S. lőtt fölé, majd Jánosi bopi­báját védte bravúrral Bogyó. Az utolsó percekben könnye­dén tartogatta a labdát a Vis­cosa, a vendégek láthatóan be­letörődtek a vereségbe. Végül is megérdemelt hazai győzelem született és ahogy SZALAI TA­MÁS, a nyergesújfaluiak csa­patkapitánya mondta útban az öltöző felé, talán elindultak föl­felé a bajnoki tabellán. DR. MAGYAR GYÖRGY: Korrekt játékvezetés mellett nehezen nyertünk a jól védekező Rákó­czi ellen. Fontos két pontot sze­reztünk. HORVATH LAJOS: Az idény leggyengébb játékát produkáltuk, megérdemeltük a vereséget. Jók: Bodrogi, Szalai, Varga S., Mosolygó, ill. Bo­gyó és Horváth. BVSC—DOROG 1:0 (1:0) Budapest, 200 néző, vezette: Horváth J. Dorog: Csepecz — Csikós, Sarlós, Balogh (Héder), Iski, Harmat, Marosvölgyi (Sallai), Borsos, Németh, Kárpáti, Inczé- di. Edző: Palicskó Tibor. Kiegyenlített játékkal, sok szabálytalansággal telt el az el­ső negyedóra. A 14. percben bal oldalon szöglethez jutottak _ a hazaiak, a belőtt labdát Selme- czi a tétovázó védők között a bal sarokba fejelte. 1:0. A foly­tatásban Inczédi beadását Né­meth a kapufára rúgta, a visz- szapattanó labdát Marosvölgyi 7 méterről fölé vágta. Egyenlítési lehetőség volt. A 29. percben ismét Marosvölgyi volt a fő­szereplő, a kapus mellett is el­vitte a labdát, de kivárt, beér­ték és szerelték. A 37. percben a szórványos hazai támadások egyikéből Fekete a felső lécet találta el. Szünet után a Dorog táma­dott, a BVSC védekezett. Mivel nem alakult ki gólvészélyes helyzet, az eredmény nem vál­tozhatott. A Dorog nem tudta megispgé- telni az elmúlt heti jó játékát. Görcsösen játszott és így meg­érdemelt vereséget szenvedett az ugyancsak mérsékelt csapat be­nyomását keltő fővárosi vas­utas együttestől. Csikós és Sarlós teljesítménye dicsérhető. 1986. október 21., kedd LAPJA