Dolgozók Lapja, 1982. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-01 / 204. szám

WSí„. jjlflPWnW 777 tö&ta nwTTrWr«* t:w¥tk ÖHäaEIHEE Teke ti éves kislány a „felnőtt” bajnok Dorogon megrendezték a járási női egyéni tekebaj­nokságot. A sok induló kö­zül nagy meglepetésre egy tizenegy éves kislány lett az első. Eredmények: 1 Bíró Krisztina (Dorogi BÜ) 136. 2. Szí las Istvánná (Viscosa). 128,- 3. Kollár Lajosné (Szolgáltató) 116. 4. Sza- kály Jánosné (Anyagellátó) 115. 5. Jakab Józsefné (Szolgáltató) 114, 6. Bihari Tarnasné (KBÜ) 113, 7. Kovács Mihályné (Viscosa) 106. 8. Barkaszi Béláné (Viscosa) 106, 0. Kuthy Kornéiné (Viscosa) 102. 10. Cergit.v Anna (Nagyközsé­gi Tanács) 35, 11. Zvér Jo­lán (KÖGYÓ) 35. 12. Nagy Lászlódé (Szolgáltató) 94. 13. Kovács Lajosné (Válla­lat Központ) 94, 14. Bella Lászlón« (Mésamű) 92. 15. Felföldi Bálint né (Vállalat Központ) 91. 16. Zsilka Gyuláné (Mészmű) 91. 17. Kosztolányi L.-né (Tervező Iroda) 91. 18 Bartók Sán- dorne (KÖGYÓ) 90. 19. Ju­hász Ferencné (Dorogi BÜ) 90. 20. Hadrik Antalné (Mesamű) 87 fa. Területi labdarúgó-bajnokság Lendületesen játszottak az esztergomiak —a Rákóczi otthon vesztett pontot ESZTERGOMI MIM VASAS —BP. IKARUS 2:1 (0:0) Esztergom, 1200 néző. ve­zette: Kalmár. MIM Vasas: Radics. — Zöld, Varga, Or­mándi. Ilosvai. György (Cse­rép), Fogarasi, Szenczi, Lipót (Szilágyi), Peszeki,' Morecz. feleslegesen kifutott egy tá­voli beadásra, elcsúszott és az üresen hagyott kapuba Kár­páti betalált. 0:1. A támadó­játék fokozására kettős cserét hajtott végre Kertes edző. Teljesen beszorult a vendég­csapat. Fogarasi. Zöld. majd Ormándi lövését hárította a Rákóczi csapategysége, bár az ellenfél ezúttal a Duna cso­port élén álló együttes volt. A tataiak több támadást ve­zettek, de ezekben kevés volt az elgondolás, csupán Váczi fejezett be góllal egy akciót. Kiegyenlített harc utón dön­tetlennel zárult az első félidő. Nemzetközi kézilabda­mérkőzés tatabányai bányász—watt margretten (OSZTRÁK) FÉRFI, 29:26 (14:16) Győr, 300 néző, vezette: Balogh. Szabó. TBSC: Hoff- mann — Flasch, Gubányi, Wohner, Bábos, Marosi, Kontra. Cserék: Vincze, Pál. Bognár. Pánovics, Bás- ti, Bénvei. Mészáros. Edző: Simó Lajos. A TBSC férfi kézilabda­csapata barátságos nemzet­közi mérkőzést játszott a Magyarországon készülő osztrák első osztályú együt­tessel. Korábban már két­szer találkoztak, ezért most meglepő volt, hogy sok ide­genlégiós szerepel az el­lenfélnél, elsősorban volt lengve! válogatottak. Az első félidőben az osztrákok lelkesedésükkel kiegyenlítették a túl köny- nyedén játszó Bányász na­gyobb tudását. Szünet után már jobban odafigyeltek a tatabányai fiúk. rögtön a félidő elején egyenlítettek, majd teljesen átvették az irányítást és tovább javí­tották nemzetközi mérle­güket. Törd a második Hazaérkezett a lengyelorszá­gi súlyemelő IBV-n szerepelt magyar csapat, A helyezést il­letően Torda (TBSC) érte el a legjobb eredményt, a 100 kiló­gok között második lett. A (harmadik helyen végzett 56 kilóban- Király, 67.5 kilóban Kerek, valamint 90 kilóban Bzanvi. A többiek közül az 56 kiló­iban indult Horváth szakítás­ban. kiesett, Furár (60 kg) 8., Jlozanics és Mester (mindket­tő 75 kg) 4, illetve 5.. Németh 1(82.5 kg) 7. és az ólomsúlyú fcrozli 4. A magyar gárda 25 pontot Szerzett, ezzel 4. lett, 3 pont halasztotta el a dobogótól. A magyar fiatalok több or­szágos csúcsot javítottak. Hor­váth (56 kg) lökésben 130 kilóra. Rozanics ugyancsak lö­késben 170 kilóra, Szanyi lö­késben 180.5 kilóra javította az országos ifjúsági csúcsot. Az egyik sikertelen lalai támadás. A Rákóczi csatára estében is kapu elé gurít, de erőtlenül (Fotó: Nagy Zoltán) Végig esőben játszottak a mérkőzést. Az első félidő 25. percéig beszorította ellenfe­lét. a hazai csapat, egymás után harcolta, ki a jobbnál. joSfe helyzeteket, de az Ikarus védelme Hábersdorferrel az. élen lelkesen, eredményesen rombolt; Szenczi. majd Mo­recz elől mentettek szögletre. A 14. percben a félpályánál Foigarasi összefutott Kárpáti­val. A játékvezető sárga lapot adott a hazai középpályásnak. A 20. percben Szenczi fut­tatta Lipótot, a szélső beadá­sát Ormándi fejelte kapura, Szász kapus bravúrral védett. Ellentámadás után a 30. perc­ben középről Kárpáti lőtt ka­pura. de a labda a vetődő Rá­diósról szögletre vágódott. A 35. percben Fogarasi lövése után mentettek a védők szög­letre, majd Morecz fejelt jó helyzetben a kapu fölé. Szünet után fokozódott az. iram. Az 53. percben Radics vendégek kapusa. A 85. perc­ben többszöri szabálytalanság miatt az ellenfélnél Nagy ka­pott sárga lapot. Szabadrúgás után Ormándi lövését' a kapus csak kiütni tudta, és a befutó Szilágyi 10 méterről a hálóba lőtt. 1:1. A kapkodó Ikarus-védelem mel­lett Cserép jó labdát tálalt a bal oldalon Morecz. elé és a szélső beadásából Peszeki re­mekül fejelt a bal felső sa­rokba. 2:1, Üjabb gólhelyzet­be került a gyors Szilágyi, de a 16-os előtt Őri felvágta, sárga lapot is kapott, érte. Győzött a hazai csapat, mert akarásban, lelkesedésben fe­lülmúlta ellenfelét. Jók: Var­ga, Ormándi, Szenczi, Pesze­ki. Pálos Imre HONVÉD RÁKÓCZI —ÉGSZÖV MEDOSZ 1:1 (1:1) Tata. 300 néző, vezette: Ju­hász P. Nehezen.bontakozik a Szünet után is a Rákóczi kezdeményezett, ám támadó­játéka változatlanul körülmé­nyes volt. Így hiába harcolt ki időnként mezőnyfölényt, maradt az első félidő eredmé­nye. Az újabb hazai pont­vesztéssel a labella sereghaj­tói között maradt a tatai hon­védcsapat.-A TRRÜLET1 BAJNOKSÁG DUNA CSOPORTJÁNAK Állasa: 1. ÉGSZÖV MEDOSZ 3 2 1­5:3 5 2. D. Kohász 3 2 1­3:1 5 3. Dunakeszi 3 2­1 5:4 4 4. BVSC 3 2­1 4:3 4 KKFSE 3 1 2­4:3 4 6. Építők 3 2­1 3:2 4 7. BKV Előre 3 1 1 1 5:3 3 8. V. Ikarus 3 1 1 1 7:6 3 9. Baboina 3 1 1 1 4:3 3 10. Budafok 3­3­6:6 3 11. Esztergom 3 1 1 1 4:4 3 12. Oroszlány 3 1 1 1 4:5 3 13. Mezőfalva 3­2 1 5:6 2 14. Ráckeve 3 1­2 4:5 2 15. III. k. TTVI. 3 1­2 3:4 2 16. H. Rákóczi 3­2 1 2:3 2 17. Érd 3­1 2 2:4 1 18. Pénzügyőr 3­1 2 1:6 1 Dióspusztai fölény Csákváron, a Nyugat-ma­gyarországi Lovas Szövetség bajnokságának második for­dulójában szép megyei sike­rek születtek. Kiemelkedett Dióspuszta versenyzőinek tel­jesítménye, fölényesen vezet­nek a pontversenyben. Eredmények: Kezdő lova­sok pótló díjlovaglása: 1. Fi- lip&z I. (Tata, Szabina nevű lpván), 2. Filipsz A. (Tata, Sobri), ... 4. Pálfalusi Zs. (Diospuszta, Lujza). Kezdő lo­vak pótló díjlovaglása: ...2. Gábor J. I. (Tata, Zsuzsa), ... 4. Széplaki J. (Dióspuszta, Kalpag). Kezdő lovak díjug­ratása: 1. Széplaki J. (Diós- ipuszta, Mini), 2. Tóth J. (Di- óspu&zta. Mixi), ...4. Barta L. (Bábolna, Balek). Ifjúsági egyéni díjugratás: A. Henaer G. (Dióspuszta, 'Norman), 2. Vali Tóth T. iCTata. Nyertes), 3. Filipsz I. ‘(Tata. Silabusz). Felvezető díjugrató verseny; 1. Szépiá­ik! J. (Dióspuszta, Cuki), 2. kpóth J. (Dióspuszta, Buda­pest)., Vadászukra tás: 1, Tóth J. (Diospuszta, Budapest). 2. Prutkay Z. (Dióspuszta, Nor­man), 3. Tóth J. (Dióspuszta. Prim). Könnyűosztályú díjlo­vaglás „A” kategória: 1. Gá­bor J. 1. (Tata, Szabina), 2J Gábor J. I. (Tata, Silabusz). Nyeretlen lovak díjugratása: . . . 3. Széplaki J. (Dióspuszta, Mini). Ifjúsági csapatverseny: ... 3. Dióspusztai Ménes. Egyéni helyezés: 1. Schlemmer Peter (Bábolna, Csintovány), 2. Szabó Éva (Dióspusztg, Budapest). Üttörő díjugratás: ... 3. Bokros László (Tata, Nyertes). Felnőtt egyéni díjugratás: I. Tóth J. (Dióspu&zta, Buda­pest). 2. Vági J. (Baboina, Csintovány), 3. Széplaki J. (Dióspuszta, Cuki). Staféta­ugratás A kategória: ...3. Filipsz I- és Filipsz A. (Tata, Szabina és Silabusz). Felnőtt kétfordulós csapatverseny: 1. Dióspusztai Ménes. Csákvéri Nagydíj-Puissance: 1. Tóth J. (Dióspuszta, Budapest.), 2 Vági J. (Bábolna. Csinto- vány), 3. Széplaki J. (Diós- puszta, Cuki). A dióspusztai versenyzők fölényére jellemző, hogy az egyéni összetett versenyben (felnőtt egyéni díjugratás) aa első három . — Széplaki J.. Tóth J., Prutkay Z. — ebből a szakosztályból került ki. a felnőttcsapat is biztosan ve­zet. Vízilabda Második hely a Hírlap-tornán Röplabda NB I. Új edzővel készül a ÜOÍHÉP A röplabda NB T-ben f>7. elmúlt évtől igazodva a nemzetközi kupamenetrend­hez —, hazánkban is beve­zették az őszi—tavaszi baj­nokságot. A mpgve egyetlen NB I-es férfi röplabdacsapa­ta. a KOMÉP SC. a közel­múltban várakozáson aluli téíjesítményt nyújtott, bár ki­esési gondjai nem voltak. A most- kezdődő bajnokságban sokkal nagyobb feladat vár a csapatra, hiszen a középme­zőnyben akar végezni. A korábbi szakmai vezető, Henriig Ernő mesteredző, az OTSH felkérésére elvállalta a Magyar Röplabda Szövetség főtitkári tisztjét, . így július közepétől megvált a KOMÉP- től. A csapat szakmai irányí­tását Sándor Péter edző látja el, aki korábban az ifjúsági- éjt és a juniorok edzéseit irá­nyította. Sándor Péter testne­velő tanár. 14 év.i aktív játék Után- á Pécsi Vörös Meteor NB I. B-s csapatánál, majd a Zalaegerszegi' TE utánpót­lás együttesénél dolgozott, mint edző. Több éves szakmai gyakorlattal lát a munká­nak. , Az 1982—83-as bajnoki idényre a felkészülést már július 17-én megkezdték. Először Kijev—Jereván útvo­nalon bonyolítottak le egy túrát: a magaslati edzőtáboro­zás hasznos volt. Jelenleg az alapozási időszak közepénél tartanak. A nagyfokú terhe­lések mellett különböző tor­nákon és kupamérkőzéseken vesznek részt. Szegeden egv nagyszabású tornán, a Feszti­vál Kupán, a harmadik he­lyezést sikerült megszerezni a Kecskeméti SC és a DÉLÉP mögött. Olyan NB I-es csa­patokat előztek meg az építő­ipariak, mint a Bp. Vasas és a Szolnok. Az elmúlt, évhez képest a játékosállomány annyiban változott, hogy az ifjúsági válogatott Nagy Imre bevo­nult tényleges katonai szol­gálatra. A régi. játékoskeret­hez az utánpótlás, illetve if­júsági csapatból felhozták Szombath Jánost és Sármán Tamást. Ők megjárták már az ifjúsági válogatottat; re­mélik. hogy az NB I-ben is megállják a helyüket. Célkitűzésük a bajnoki év­re; szeretnék megszilárdítani helyüket az NB I-ben. Bíz­nak abban, hogy nem lesznek kiesési gondjaik. A keret: Pócz János, Hernádi István. Szauter Ferenc, Pethő Barna, Fekete Zoltán, Lovas Ernő, Szegedi József, Varga Ferenc, Fink István. Hodop Miklós, Szombath János, Sármán András. Bajnoki sorsolásuk a követ­kező: október !>. (szombat): Testnevelési Főiskola—KO- MÉP, Október 10. (vasárnap): KOMÉP—Testnevelési Főis­kola; Tb„ Sárberki Iskola. Október 16., (szombat), 15 óra: KOMÉP—Dunaújvárosi Kohász. Október 17., (vasár­nap): Dunaújvárosi Kohász —KOMÉP. Október 2(1. (szom­bat): BKV Előre—KOMÉP. Október 24. (vasárnap). 15 óra: KOMÉP—BKV Előre. Sportcsarnok. Október 31. (vasárnap), 15 óra: KOMÉP— Nyíregyháza, Sportcsarnok. November 5. (péntek), 16.30: DÉLÉP—KOMÉP. Novem­ber 7. (vasárnap), 10.30: KO­MÉP—DÉLÉP, Sárberki Isko­la. November 12. (péntek): MALÉV—KOMÉP. Novem­ber 13. (szombat), 15 óra: KOMÉP—MALÉV.. Novem­ber 20. (szombat), 14 óra: KOMÉP—Szolnok. Az idei bajnokság közelgő befejezése előtt egymást kö­vetik a különböző tornák, tú­rák a vízilabdázók táborá­ban. Mivel a bajnokság első „felvonása" már május 21-én veget ért és csak szeptember 11-én lesz a folytatás, a szak­vezetők minden alkalmat megragadnak arra, hogy csa­patunk addigra megfelelő for­mában legyen. A Tatabánya vízilabdázói az uszoda felújítása miatt nehe­zebb körülmények között ké­szülhettek, ezért jól jött a „forma” átmentésére a kana­dai túra, most pedig a Szen­tesen rendezett, Hírlap Ku­páért folyó nemzetközi küz­delemsorozat. Ezen három külföldi (román, jugoszláv, csehszlovák), valamint öt ma­gyar együttes szerepelt. Két négyes csoportban kialakult sorrend alapján játszottak a végső helyezésekért. A Bányász lelkes, fegyelme­zett. jó játékkal győzte le cso­portbeli ellenfeleit és így az 1—2. helyért játszhatott a Me­dicor QSC-vel, A csapatban Goór István edző irányításá­vá! a következő játékosok sze­repeltek: Hauszler. Kásás, Görgényi, Debreczeni, Per­sely, Vojvoda, Szeri, Varga János, Varga József, Krajcso- vics, Németh. A TBSC eredményeinek rö­vid jegyzőkönyve: Tatabán —Posk Split (jugoszláv) 10:3 (2:2, 5:3, 0:1, 3:2). Szentes. 600 néző, vezette: Dobossv, Bíró R. Gólszerzők: Persely 3, Ká­sás 2. Debreczeni 2. Varga Já­nos 2, Szeri. Tatabánya—Szol­nok 8:4 (1:0, 1:1, 2:1, 4:2). Vezette: Samu, Dobossv. Gól­szerzők: Debreczeni 2, Szeri 2, Persely 2, Kásás, Krajcsovics. Tatabánya—Eger SE 11:10 (3:1, 2:2, 4:3, 2:4). Vezette: Samu, Kiss. Gólszerzők: Persely 2, Varga József 2, Debreczeni 2, Krajcsovics. Németh, Szeri, Varga János. Kásás. A döntő eredménye: Medi­cor OSC—Tatabánya 8:7 (4:3, 2:2. 0:2, 2:0). Vezette: Erdős, Dotoossy. Gólszerzők: Persely 2, Krajcsovics. Varga János, Szeri, Varga József, Görgényi. A Keményt nélkülöző Ta­tabánya a döntőben azért ma­radt alul, mert ’ ellenfelénél föhyegesen nagyobb hibaszá- zalékkal használta ki ember- előnyös helyzeteit. Minden­esetre a második hely elérése is szép sikernek számít a ran­gos mezőnyben. Most jelent meg a NIMRÓD rejtvényújság második száma, amelynek témája ezúttal az állatvilág. Ön valóban nyájas olvasója lehet lapunknak, ha megvásárolja rejtvénymagazinunkat, mert a főnyeremény nem más, mint egy valódi birkanyáj. 7296