Dolgozók Lapja, 1977. augusztus (30. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-30 / 203. szám

6 DOLGOZOK LAPJA 1917. augusztus 30., keM LAKAS Eladó kétszoba-összkomfortos 59 négyzetméteres alapterületű I. emeleti erkélyes szövetkezeti la­kás kp. 4- OTP-átvállalással. Ér­deklődni lehet, dr. Ménis, Dózsá­kért, Réti u. 69. I. em. 3. 17—18 óra között. 3318 Egyszobás nagykonyhás össz­komfortos, távfűtéses földszinti ta­nácsi lakásom elcserélném más­fél szobás vagy egyszobás emele­tire, Tatabányára vagy' Tatára. ».Szeptember” jeligére a kiadóba. 3276 Szoba kiadó tanuló kislánynak. Érdeklődni, Tatabánya-Üjváros, Győri u. 8. fszt. 1. 3302 Elcserélném, Esztergom köz­pontjában lévő modern, nagymé­retű, nagy erkélyes, összkomfor­tos III. emeleti, napfényes taná­csi lakásom Tata központjában másfél szobásra, II. emeletig, sürgősen. Cím, Esztergom, Pf. 136. 3310 Elcserélném Ságvári úti két­szobás, I. emeleti, tanácsi kom­fortos lakásomat újvárosi egy, vagy másfél szobás távfűtésesre, alacsony szinten. Érdeklődés, Ta­tabánya V.,- Mártírok u. 54. V/6. 3307 Eladó kétszobás összkomfortos öröklakás kp. + OTP, fizetés- könnyítéssel. Tatabánya V.. Már tirok útja 111 14. 3326 Tatabánya-Dózsakertben egy- szoba-összkomfortos OTP-s örök­lakás és garázs sürgősen eladó. Érdeklődni, 16-53-as telefonon. 3255 INGATLAN Szomódon újhegyi dűlőben 460 négyszögöl szőlő (fele szántó) terméssel is eladó. Szomód, Fő u. 103. 3315 400 négyszögöl szőlő, présház, pince eladó. Érdeklődni lehet, Vértesszőlős, József Attila u. 6. sz. alatt. 3322 JÁRMŰ Eladó UE-s Zsiguli müszakizott radiál gumikkal, tirisztoros gyúj­tással, alvázvédeleniimel. Dr. Mé­száros, Tüdőgyógyintézet. 3309 259 cm3-es Jáwa motorkerék­pár eladó. Tatabánya II., Dankó u. 11. 3319 750-es Zastava eladó. Érdeklőd­ni 19 óra után, Tatabánya VI., •Balatoni utca 10. 3327 Eladó 600-as Trabant. Tatabá­nya I., Ságvári u. 23, IV. 3325 Eladó 350-es Jáwa 1979-ig ér­vényes műszakival. Tatabánya V., Mártírok u. 13. 1/3. 3321 VEGYES Etázsfütéshez kazán 120-180 tag radiátorhoz eladó. Tatabánya II., Skrován u. 38. (Vágóhídi busz­megállónál). ' 3316 Kisgyermek gondozását t laká­somon vállalom. Komárom, Arany J. U. 17. 1/6. 3317 Eladó olcsón 4 db spániel kis­kutya. Mocsa, Jókai u. 17. 3284 Villanytűzhely, 3 lapos, Cím. a kiadóban. eladó. 3314 Beszédhibás gyermekek és fel­nőttek egyéni terápiáját vállalja logopédus. Esztergom, Budai Nagy Antal utca 23. II. 1. Je­lentkezni lehet : hétfő: 15—20 órá­ig, szerdán 9-től 12-ig. 3188 Féléves, 80 literes, Lehel hűtő­gép, új 59 és 100 literes boros­hordók eladók. Komárom, Ig- mándi u. 71. ' 3184 Eladó 1 db Collmann típusú szemestermény-szárító berendezés, üzemképes állapotban. Érdeklőd­ni lehet, Oroszlány Vidéke Mgtsz központjában. Oroszlány, Telefon: Oroszlány 467. 3268 Veritas kéttűágyas kötőgép 5000 Ft-ért eladó. Oroszlány, Pe­tőfi Sándor u. 18., földszint 1. 3320 Eladó szobabútor, rekamiéval együtt. Tatabánya V., Esztergomi u. 13. IV/10. 3329 Pianínó eladó. Tatabánya V., Fürst S. u. 1. Érdeklődni: 14 órá­tól. 3328 Legkorábban érő folyton termő eperpalánta, darabonként 1 Ft­ért eladó. Tüske Mihály, 2899 Naszály, Rákóczi . u. 182. .13324 K 25-ös Zetor tartozékaival és Csonka motor szivattyúval olcsón eladó. Acsteszér, Táncsics u. 29. 3323 B totó 35. heti eredményei 1. Vác—Dorog 3:0 1 2. Kazincb __SZMTE 1:1 x 3 . V. Izzó—BKV Előre 2:0 1 4. Debrecen—SBTC 1:0 1 5. Eger—Nagykanizsa 0:0 x 6. BVSC—Volán 1:2 2 7. KOMÉP—Pécsi VSK 0:1 2 8. MÁV NTE—Kiss SE 2:1 1 9. Rákóczi SE—Oroszlány 2:0 1 10. Bem J. SE—KSC 0:2 2 11. Enying—EGSZÖV 0:3 2 12. Gyula—Papp J. SE 2:1 1 13. Síküveggyár—DMTE 1:3 2 + 1 14. AURAS—Ikarus 2:1 1 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos 57 db, 30 325 Ft. 11 találatos 823 db 840 Ft, 10 találatos 6963 db 149 Ft. A 10 és 11 találatos szelvé­nyek nyereményeit szeptember 3-tól, a 12-két pedig szeptem­ber 8-tól fizetik ki. i hadseregek spartakiádja A Baráti Hadseregek Sport- bizottsága 1958. (Lipcse) 1969. (Kijev) és 1973. (Csehszlová­kia) után ebben az évben szeptember 10—20. között Ku­bában rendezi meg a IV. nyá­ri spartakiádot. A jelentős ka­tona-sporteseménnyel kap­csolatban hétfőn délután saj­tótájékoztatóra került sor a BHSE margitszigeti klubjá­ban. Sztanó Géza vezérőrnagy, a IV. nyári spartakiádon részt vevő Magyar Néphadse­reg sportküldöttség-vezetője elmondta, hogy Havannában, Matanzasban, Villa darában, Pinar del Rióban, Camagüey- ben, Cienfuegosban és Santi­ago de Cubában 12 sportág­ban bonyolítják le a nemzet­közi küzdelmeket. A magyar katonasportolók, akik nagy­részt a Bp. Honvéd SE ver­senyzői, illetve játékosai kö­zül kerülnek ki, atlétikában (14 fő), kosárlabdában (11), cselgáncsban (7), kézilabdá­zásban (11), ökölvívásban (10), röplabdában (10), sport- lövészetben (10), vízilabdában (10), ejtőernyőzésben (6), ka­tonai háromtusában (gép­pisztolylövészet, kézigránát célbadobás és 3000 méteres terepfutás) (8) vesznek részt. Az előzetes hírek szerint 25 meghívott ország versenyzői szerepelnek majd. Köztük Bulgária, Csehszlovákia, a Koreai NDK, Lengyelország, Magyarország, Mongólia, NDK, Románia, Szovjetunió, Kuba, Angola, Vietnam, Szo­mália, Dél-Jemen és Jugosz­lávia katonasportolói. A meg­nyitó ünnepségre szeptember 10-én este Havannában a Pedro Marrero stadionban ke­rül sor. A magyar hadsereg-válo­gatott szeptember 7-én uta­zik el Budapestről Kubába, és szeptember 23-án érkezik ha­za. NDK—szovjet döntő Vasárnap befejeződtek a Szolnok megyében folyó 11. labdarúgó IBV csoportmér­kőzései. Az eredmények alap­ján az NDK—Szovjetunió vív­ja szerdán a döntőt. A két magyar válogatott közül a B csapat a harmadik helyért játszik Csehszlovákia ellen, az A együttes pedig az ötödik helyért küzd Romániával. A magyar A válogatott vasár­nap Törökszentmiklóson az IBV legnagyobb meglepetését szolgáltatta: J:0-ás vereséget szenvedett az eddig nyeretlen Kubától. Óriási csata folyt Kunszentmártonban, az NDK és Csehszlovákia együttese kö­zött a csoportelsőségért, és az NDK bizonyult jobbnak 2:1 arányban. Ma a harmadik helyért Jászberényben játszik Cseh­szlovákia és Magyarország B csapata. Az ötödik helyért Törökszentmiklóson Magyar- ország A—Románia. Hetedik .helyért Martfűn: Lengyelor­szág—Koreai NDK, és Mező­túron a kilencedik helyért Kuba-Bulgária. Szerdán Szol­nokon az első helyért NDK— Szovjetunió. Labdarúgó NB Hl A Bábolna továbbra is az élmezőnyben — A Rákóczi nyerte az első megyei rangadót — BÁBOLNAI SE TATAI RÁKÓCZI —SELLYÉI SE —OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) 2:0 (1:0) Bábolna, 600 néző, vezette: Jámbor. BSE: Kóczián — Nyers, Hlagyvik, Filep, Hák- lár — Varsányi, Sebestyén (Füredi a 65. perctől), Hege­dűs — Farkas, Csikel (Sza- kolczay a szünettől), Tóth. Edző: Keglovich László. A 10. percben valóságos tű­zijátékot rendeztek a hazaiak a védekezésre beállt újonc vendégcsapat kapuja előtt. Tata, 600 néző, vezette: Do­rozsmai. Rákóczi SE: Horváth L. — Nagy, Horváth J., Csóka — B. Kovács, Kláris, Izsó — Péntek, Ács, Benkő, Oravecz, (Király). Edző: Gunyhó Fe­renc. Oroszlány: Pap L., — Rimbacher, Vízkeleti, Sípos, Ferling — Hídvégi (Kovács J.) Komáromi, Horváth Gy., — Kavalák, Sallói, Kovács L. Edző: Sólymos Tibor. mar 10 főre olvadt, több hí-' bával játszó oroszlányiakkal szemben. Jók: Horváth L., B. Kovács, Ács, Benkő, illetve, Sallói, Ferling. Szinte művészet volt, hogy a labda mégsem került a hálóba. Utána hosszú ideig meddő me­zőnyfölényben játszott a BSE, gólhelyzetet a körülményesen játszó csatárai nem tudtak ki­alakítani. A 38. percben jó labdát kapott Csikel, de 10 méterről kapu mellé lőtt, majd 3 perccel később közelről a kapufát találta telibe. A ven­dégek a 43. percben vezették az első támadásukat és gólhely­zetet teremtettek belőle. Kóczián önfeláldozó védésé­nek köszönhető, hogv nem rez- dült meg a bábolnaiak hálója. Nagy iramban kezdődött a megyei rangadó, a kapuk fel­váltva forogtak veszélyben. A 10. percben Ács nagy erejű lö­vését védte jó érzékkel Pap. A 20. percben az Oroszlány Sallói révén veszélyeztetett. Az OBSK csatára jól eltalált lövését Horváth L. azonban hárította. Aztán a hazaiak egy­re jobban magukhoz ragadták a kezdeményezést. Támadást támadás után vezettek, de a befejezésekbe a 35. percig hi­ba csúszott. Akkor egy sza­badrúgásból megszerezte a vezetést a tatai gárda. Benkő lövése után a labda a védők­ről lepattant. Csóka közelről a hálóba gurított. 1:0. A második játékrészben nyo­masztóvá vált a hazai fölény. A sellyei gárda nem is kísér­letezett ekkor támadásokkal. A következő percben Ács A 70. percben Farkas szöglet- remek cselekkel tört előre a beívelését a gólvonalon álló jobb oldalon. Vízkeleti első Háklár nem hogy besegítette szabálytalan szerelési kísérle- volna a kapuba, hanem kifelé tét a játékvezető előnyszabály a^i a kifutó Szabó PÉCSI VSK—KOMÉP 1:0 (0:0) Tatabánya, 1200 néző, vezet­te: Nagy B. KOMÉP: Szabó — Verő, Hollósi, Horváth F., Horváth G., — Borbély, Izing (Dobos) Göbölös — Horváth J., Rácz (Beigelbech), Kökény. Edző: Sárosi Ferenc. Az első percekben kapkodó­an játszott mindkét gárda, sok átadási hibát vétettek a játé­kosok. A 8. percben vezető gólt szerezhetett volna az épí­tőipari gárda. Izing átjátszot­ta magát a pécsi védelmen, el­fektette a kapust is, de nem talált az üres kapuba. A ven­dégcsapat az első veszélyes tá­madását a félidő közepén ve­zette. Tallósi jól irányzott fe­jesét azonban Szabó hárította. A 28. percben Rácz ért el egy pontatlan továbbítást. Senkitől sem zavartatva, közelről az üres kapu mellé lőtte a labdát a KOMÉP csatára. Továbbra is rohamozott a hazai együt­tes. A 34. percben kétszer egy­más után Kökény hibázott ígéretes helyzetben. Szünet után sem csökkent a hazaiak támadási kedve, a va­sutascsapat többször 10 em­berrel is védekezett. Az 50. percben Kökény fejelt valami­vel kapu mellé. Hat perccel később Horváth Ferenc át­adásával Rácz tört kapura, Gólhelyzetből leadott lövése egy védőjátékosról szögletre szállt. A 78. percben Göbölös rossz átadását Kresz csípte el, mellett rúgta a labdát. Három perccel később Hegedűs csapta be a vendégvédőket. A kapust is kicselezte, de lövése kapu fölé szállt. A 80. percben dőlt el a mér­kőzés sorsa. Hegedűs a sellyei 16-oson belül gólhelyzetben volt, amikor egy védő ellökte. A játékvezető 11-est ítélt, me­lyet Varsányi higgadtan a bal alsó sarokba gurított. 1:0. A vendégek megfogyatkoztak, mert Farkas nevű játékosukat a 11-es után a játékvezető rek­lamálásért kiállította. A hátra­levő percekben is a Bábolna rohamozott, de az eredmény már nem változott. Ezen a mérkőzésen nem ját­szott jól a Bábolna, pedig el­lenfele sem keltette jó csapat benyomását. A mérkőzés ele­jén mindjárt több nagy BSE- gólhelyzet maradt kihasználat­lanul. Ez megbosszulta ma­gát, mert később sokáig nem tudták játékosai a sellyei vé­dőfalat áttörni. Győzelmével így is a nyugati csoport élére került. A hazai csapatból Fi­lep, és Hegedűs, valamint a második félidőben játszó Sza- kolczay nyújtott csak az átlag­nál jobb teljesítményt. alkalmazása miatt nem fújta megszerezte a PVSK vezető — le. A második szabálytalanko- és mint később kiderült, a dást. az utánrúgást, súlyosnak mérkőzés egyetlen — gólját. Víz- és olajtároiásra alkalmas hordók, kerítéselemek, kapuk, építkezéshez, barkácsoláshoz különböző vasféleségek kedvezményes áron Vásárolhatók a Komárom megyei telepeken 3200 AZ ÉPÍTŐIPARI SZÁLLÍTÁSI VÁLLALAT GYŐRI SZÁLLÍTÁSI ÜZEMEGYSÉG LÁBATLANI KIRENDELTSÉGÉRE két közúti menetirányítót keresünk felvételre A munkakör betöltéséhez középiskolai végzettség szükséges. Szakmai vizsgával rendelkezők előnyben. Jelentkezni lehet: írásban vagy személyesen Lábatlanon, a kirendeltség vezetőjé­nél, vagy az üzemegység munkaügyi osztályán, Győr, Fehérvári út 80. 3288 minősítette és leküldte a pá­lyáról a magáról megfeledke­zett oroszlányi védőt. A 40. percben Kláris gólhelyzetben a jobb alsó kapufa mellé rúgta a labdát. A 10 főre fo­gyatkozott Oroszlány ekkor már nem sok veszélyt jelentett a tatai kapura. Szünet után is a Rákóczi irá­nyította a játékot, gólhelyzete­ket is teremtett, de azokat Ács és Benkő elhibázta. A 60. perc­ben Pap Ács szögletrúgása után kiöklözte a labdát. A jó­kor érkező Kláris kapáslövése a kapu fölött zúgott el. A má­sik oldalon Sallói lövését há­rította Horváth kapus. A 70. percben megpecséte­lődött a vendégcsapat és a két pont sorsa. Benkő szöglet­rúgása után Pap rossz helyre öklözte a labdát. Benkő nagy­szerű lövéssel növelte a tatai gárda előnyét. 2:0. Négy perc­cel később Kláris lövése alig jutott kapu fölé, majd Ács— Benkő jobb oldali támadása után az utóbbi játékos fejéről szállt mellé a labda. Később ismét Benkő került gólhely­zetbe, de fejese után ezúttal sem jutott hálóba a labda. A küzdelmes megyei ranga­dón a Rákóczi lelkesebb játé­kával diadalmaskodott a ha­1:0. Három perccel később Hor­váth Ferenc verekedte be ma­gát a vendégek tizenhatosára, ahol a védők szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est Horváth Jenő kapu fölé vagta. Az utolsó percekben is a KO-' MÉP támadott, de még szépíte­ni sem tudott. Helyzetei alapján a hazai gárda nagy gólarányú győzel­met arathatott volna, de a já­tékosai ezúttal otthon felejtet­ték a góllövő cipőjüket. Csak Verő, Horváth Ferenc és Hol­lósi teljesítménye dicsérhető. A Nyugati csoport állása: 1. Bábolna *4 3 1­6:2 7 2. PVSK 4 3­1 12:2 6 3. Sop. Text. 4 3­1 8:4 6 4. Bauxitbányász 4 1 3­5:3 5 5. Bakony V. 4 *» 1 1 5:3 5 6. Véménd 4 2 1 1 5:3 5 7. Oroszlány 4 2 1 1 7:7 5 8. Keszthely 4 2 1 1 8:9 5 9. MÁV NTE . 4 2 1 1 4:9 5 10. Pét 4 2­o 9:6 4 11. Kőszeg 4 1 2 1 3:4 4 12. Répcelak 4 1 2 1 3:4 4 13. Sabaria 4 2­Z 5:7 4 14. Rákóczi SE 4 1 1­4:4 3 15. Ajkai Alu. 4 1 1 2 7:9 3 16. Siófok 4 1­3 4:6 2 17. KOMÉP 4­2 2 1:3 2 18. Kiss SE 4 1­3 3:6 2 19. Sellye 4 1­3 2:5 2 20. Sopr. KSE 4­1 3 4:9 1 Cselgáncs Balaton Kupa Oroszlányi sikerek A Magyar és a Somogy megyei Cselgáncs Szövetség tizenegyedik alkalommal ren­dezte meg a sportág Balaton Kupáért folyó küzdelemsoro­zatát. Az impozáns balaton- boglári sportcsarnokban a tel­jes magyar élmezőny mellett csehszlovák és jugoszláv ver­senyzők is tatamira léptek. Megyénk színeit a viadalon az Oroszlányi Bányász csel- gáncsozói képviselték, még­hozzá sikerrel. Az ifjúsági korcsoport 68 kg-os kategóriá­jában Gelencsér Imre a dön­tőbe küzdötte magát. Ott a miskolci Vargával került ösz- sze. Ezt a találkozót is reme­kül küzdötte végig a fiatai oroszlányi versenyző és győ­zelmet aratott. A felnőttek 60 kg-os mezőnyében Végh Gé­za szintén a döntőbe -jutott. Az első helyet eldöntő mér­kőzésen az OBSK versenyző­je nyert a miskolci Flóris el­len. A két megyebeli csel- gáncsozó győzelmének értékét növeli, hogy súlycsoportjuk­ban népes mezőnyök indultak. Gelencsér 18, Végh 14 társa közül végzett az első helyen. Az 1977. évi Balaton Kupa pontversenyét a legtöbb ne­vezővel érkezett Miskolci VSE nyerte 31 ponttal. 26 ponttal végzett a második he­lyen á tavalyi győztes Bp. Honvéd. a harmadik helye­zett Kecskeméti SC 22 pontot szerzett.