Dolgozók Lapja, 1975. augusztus (28. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-12 / 188. szám

6 DOLGOZOK LA" 1915. augusztus lí. kedd FELVÉTELRE KERESÜNK több éves gyakoricttal rendelkezi építész, villamos és gépész technikusokat műszaki ellenőri munkakörbe. FELTÉTEL: beruházási szakmai ismeret. FIZETÉS: kollektív szerződés szerint. JELENTKEZÉS: a Beton­és Vasbetonipari Iűvek Lábatlani Gyára, személyzeti és oktatási osztályán. AZ ÉSZAK-DUNÁNTÚLI (MÉH) NYERSANYAGHASZNOSlTO VÁLLALAT TATABANYAI TELEPÉRE felvesz RAKODÓMUNKASOKAT, TEHERGÉPKOCSI-VEZETŐKET, valamint T. 174. tip. (Veimár) RAKODÓGÉPRE KEZELŐT. Jelentkezés: a telep igazgatójánál. Tatabánya I., Tatai út Kézilabda APROHIKDETEi LAKÁS A „FÉMMUNKÁS” VÁLLALAT DOROGI GYARA > azonnali belépéssel keres férfi-női' betanított munkást * férfi segédmunkást kedvező kereseti lehetőség mellett. Jelentkezni lehet a „Fémmunkás” Vállalat dorogi gyár munkaügyi osztályán, Dorog. Törnédék-akna. 3431 ORSZÁGOS NAGYVALLALAT gyakorlott beruházókat keres felvételre. A kézzel írott, az eddigi működésre is utaló önéletrajzokat „önálló, operatív” jeligére, a kiadóba kérjük beküldeni. A nyár közepén is jó vásárt csinálhat, HA FELKERESI A BOLTJ All 30-40%-kal olcsóbban kaphat népi hímzéssel díszített varrott és kötött gyermek­es bak fisruhákat. NÉPMŰVÉSZETI BOLT: Tatabánya, Felszabadulás u. 19/c. NÉPMŰVÉSZETI ÉS HÄZIIFARI VÁLLALAT. JÁRMŰ Komfortos lakást, vagy lakrészt bérelnék Tatabányán vagy kör­nyékén. ,,Egy évre” jeligére a kiadóba. 3441 Eladó egy szoba, egy konyha cserepes tanya, faluhoz 450 m. 4 helyiségből áll. 280 négyszögöl. Olcsón eladó. Cím Virágh István, 2941 Acs, Üjbarázda u. 29. 3439 Elcserélnél^ két és fél szobás szalagházi tanácsi lakásomat, ker­tes tanácsi lakásért. Kertvárosi is lehet. Érdeklődni, Tatabánya V., Mártírok u. 89. X/3. 3422 Eladó beköltözhető kétszobás kertes házrész elköltözés miatt. Tatabánya II., Környei út 25/a. Homokosné. 3367 Agostyánban 2 szobás családi ház beköltözhetően eladó. Agos- tyán, Kossuth u. 98. Czinder László. 3398 Komlói kétszoba-komfort és ta­nácsi lakásomat, kizárólag orosz­lányi vagy tatai hasonlóra elcse­rélném. „Sürgős” 397778 jeligére a tatabányai Magyar Hirdetőbe. 3429 Kétszobás komfortos kertes ház beköztözhetően eladó. Tata II., Sallai u. 53. Üjhegy% Opel Rekord CL-es jó állapot­ban eladó. Tata II., Baji út 48. Megtekinthető egész nap. 3351 Jó állapotban lévő nagykerekű Wartburg és P 10-es motorkerék­pár eladó. Cím: Tatabánya V., Mártírok 58. III/1. Wohl Ferenc. 3420 VEGYES Jó állapotban lévő „PETROF” márkájú páncéltőkés pianínó el­adó. Érdeklődni lehet 10-20/122 te­lefonszámon. 3442 Eladó egy db. billenős gumike­rekű lovaskocsi. Baranya Károly, Szőny, Petőfi S. út 49. 3438 Csopak (Balatonfüred szomszéd­ságában) vízparton másfél szo­bás, tálrsas üdülőrészek leköthe­tők. Dr. Born ügyvéd, Budapest, VII., Lenin krt. 26. délután 5—7-ig. Telefon: 222-642. 3366 Eladó Szárligeten fő útón 195 négyszögöl telek. Érdeklődni Ta­tabánya V., Mártírok u. 89. X/3. 3421 Albérlet kiadó rendes egyénnek. Tatabánya V., Mártírok útja 5“. IV/2. 3433 IV. emeleti kétszoba összkom­fortos tanácsi lakásomat elcse­rélném kétszobás kertes tanácsira, (öregtelep is érdekel). „Augusz­tusi csere” jeligére a tatabányai hirdetőbe; 3436 Eladnám befedeztetett szama­ramat csikójával együtt. Érdek­lődni lehet: Kása Imre, 2543 Süt- tő. Diósvölgyi út 12. 3397 Szőlős! kő 50 m3 eladó. Vértes­szőlős, Tanács út 117. Magala. 3444 Munkavállalókat, állást keresnek Állást keresek több éves utó­kalkulációs gyakorlattal, ügyvi­telgépesítési vizsgával. Gépi adat- feldolgozásra bizonylat előkészí­tés is érdekel. „Jelenleg tanulok” jeligére a kiadóba. 3424 A Komárom megyei Gabonafel­vásárló és Feldolgozó Vállalai nagyigmándi körzeti üzeme a nagyigmándi telephelyre érettségi­zett vagy adminisztratív gyakor­lattal rendelkező adminisztrátoro­kat keres azonnali belépéssel. A fizetés megállanodás szerint. Je­lentkezés a Komárom megyei GFV központjában, Komárom Klapka Gy, u. 40. 3383 Nemzetközi tornát nyert a TB3C A Tatabányai Bányász fér­fi kézilabda-csapata a hét vé­gén háromnapos nemzetközi tornán vett részt Szolnokon: Az Olajbányász Kupáért ki­írt mérkőzéssorozatra meghív­tak hat bányászegyüttest és a lengyel ANILANA Lodz, vala­mint a jugoszláv RK Botisje ADA csapatát. Két négyes csoportban körmérkőzések után alakultak ki a helyezé-’ sek. A csoportok azonos he­lyezettjei aztán egymás ellen játszva döntötték el a végső sorrendet. A TBSC nélkülözte a válo­gatottal külföldön lévő Gubá- nyit és a sérült Katonát. He­lyettük három fiatal — Kato­na J., Frank, és Bencsik — kapott helyet a csapatban. A mérkőzéseket az egy hete át­adott új körcsarnokban ját­szották. Az ünnepélyes meg­nyitó után a TBSC a Komlói Bányász NB X B-s csapata ellen lépett pályára. Az utazás fáradalmai és a nem kellő bemelegítés meglátszott a já­tékon: az első félidőben a komlóiak ötgólos vezetést sze­reztek. A második félidőben rákapcsolt a már bemelege­dett tatabányai gárda és biz­tos 26:20-as győzelmet aratott. A legjobb góllövők: Káló 6, Mészáros 5 és Bakonyi 4. Szombaton délelőtt a ven­déglátó Szolnoki Olajbányász NB II-es csapata volt az el­lenfél. A tatabányaiak tetsze­tős, jó játékkal rukkoltak ki és már az első félidőben hét­gólos előnyt szereztek. Ezután Albrecht edző Kálót, Simót és a csapat kezdő játékosait pi­hentette, de így is 27:19-re győzött a tatabányai csapat. Délután a jugoszláv ADA volt az ellenfél. Ez a találko­zó döntötte‘el a csoportelsősé­get. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. A tatabányai­ak hamarosan 2-3 gólos előnyt szereztek. A jugoszlávok erő­teljes, a tatabányaiak ötletes játékot játszottak. A félidő végére á Bányásznak sikerült kétgólos élőnyét tartani. A második félidőben a jobb erőnléttel rendelkező TBSC ellenállhatatlanul játszott és így a jugoszláv elsőligás csa­patot fölényesen legyőzte: 2o:16-ra. Gólok: Bakonyi 6, Flasch 5. Káló 4. A másik csoportban a len­gyel Lodz lett az első. A va­sárnapi döntő két résztvevője tehát a TBSC és a Lodz volt. A szurkolók jó mérkőzést vártak és nem is csalódtak. Igazi rangadóhangulatban kezdődött a találkozó. Simó Felvételre keresünk újonnan beinduló mikrohullámú — híradástechnikai — könnyűfémszerkezetű, berendezések gyártásához: — bádogos — marós — lakatos — forgácsoló — esztergályos és kábelkorbács készítésre betanított manbásokat. 8 általános iskolát végzett fiúkat, lányokat betanítunk! Felveszünk továbbá azonnali belépéssel két tehergépkocsi-vezetőt KEDVEZŐ FELTÉTELEK: , , . 44 órás munkaidő, L műszak, üzemi étkeztetés. minden második héten szabad szombat. BÉREZÉS: kollektív szerződés alapján. BEISKOLÁZNI KÍVÁNUNK: ipari tanulókat fenti szakmákba, részűkre ösztöndíjat biztosítunk. JELENTKEZNI LEHET: FINOMMECHANIKAI VÁLLALAT 1. sz. Gyára, üzemgazdasági osztály, Esztergom-Kertváros, Felszabadulás u, 5. mmm lfp! • ■> IT 'fr" 11111 —m­Káló, a TBSC csapatkapitánya, az Olajbányász Kupával. és Káló vezérletével a tata­bányaiak kerekedtek felül: a félidő közepén három góllal vezettek. Ezután mintha meg­babonázta volna a TBSC-t a lengyel kapus: Kalo, Flasch, Szigeti, Bognár egymás után hat (!) tiszta gólhelyzetet ha­gyott ki. A kapusba lőtték a labdát. A félidő végére a len­gyelek egyenlítettek (13:13). A második félidő is magas színvonalú játékkal kezdő­dött. Fej-fej mellett haladt a két csapat. Később a Lodz 19:16-ra elhúzott, de a Bá­nyász nem adta fel: 20:20-nál befogta ellenfelét. A szurkolók nagyon élvezték a változatos, kemény csatát. A mérkőzés vége előtt két perccel a Bá­nyász 21:20-ra vezetett. Ek­kor Szigeti kapuratörés so­rán belefordult a lengyel vé­dőfalba és ezért a lengyelek jutottak szabaddobáshoz. Gyors indításból egyenlítet­tek is: 21:21. A döntetlenül végződő dön­tőt a kiírás szerint kétszer öt­perces hosszabbítás követte. Az első öt percben Szabó két szép védése után két gólt lőtt a Bányász. A lengyelek csak egyet. A második öt percben a drámai küzdelmet a tatabá­nyai fiúk bírták jobban és szép gólokkal összesítésben 26:23-ra győztek. Legjobb gól­lövők: Simó 9, Káló 6. Ba­konyi 5. A tornán végig kiemelkedő teljesítményt nyúj­tott Simó, Káló, Flasch és Ba­konyi. A két kapus Sándor és Szabó olykor bravúros védé­seket is bemutatott. ★ A Tatabányai Bányász női csapata két barátságos, nem­zetközi mérkőzést játszott a SBC Zwickau ellen. A TBSC-s lányok — Kéziné és Németh nélkül — az első találkozón 17:12-re győztek, a másodikon ll:10-re kikaptak. Hétfőn haj­nalban ötnapos turnéra uta­zott a csapat az osztrák ASKÖ meghívására Bécsbe. SPORT NB 111 4 Rákóczi „e" RAKÖCZI SE —ZALAEGERSZEGI DÓZSA 2:1 (0:1) Tata, 300 néző, v.: Félix. Rákóczi SE: Farkasdi — Ko­máromi, Ferling, Horváth, Bánff (Lahos, 70. perc), Ré- mai, Gaál, Zigó, Bocskai, Ko­csis (Morecz, 46. perc) lár. Edző: Lahos László. A Rákóczi lendült támadás­ba, de csatárai a szorosan fe­dező Dózsa-védők mellett nem jutottak lövőhelyzetbe, percben Háklár jól ívelt ka­pu elé, Zigó egy tempót ki­várt, s a védők szögletre men­tettek. öt perccel később Bocskai vétett gólhelyzetben. Továbbra is a Rákóczi irányí­tott, a vendégek kapuja még­sem került veszélybe. S egy ellentámadásnál gólt kaptak a hazaiak: a vendégek közép­csatára elfutott, a 16-on belül Ferling elesett és a zalai Gaál a kapujából kimozduló Far­kasdi mellett a kapu közepébe gurította a labdát. 0:1. lár cselezgetett a bal oldalon, majd a 11-es ponton álló Bocskaihoz . továbbított, aki két védőt kicselezett és a ki­futó kapus mellett a kapu kö­zepébe gurított. 1:1. A Rákóczi sorozatos táma­dásai a 69. percben újabb gólt hoztak. Háklárt akasztot- Hák- ták szabálytalanul. A balszél­ső rúgta a szabadot, Gaál visszafejelte a labdát a bal­oldalra és a jó ütemben fel­ugró Zigó fejéről az a jobb a Szünet után Bocskai közeli A ", 7 kapufa mellett vágódott A '■ hálóba. 2:1. A 70. percben a Z. Dózsa tíz főre olvadt, mert Méhest a labda elrúgásáért a játékve­zető kiállította. Ezután — ért­hetetlenül — mégis az ered­mény tartására rendezkedtek be a hazaiak. A 78. percben Bocskai lövése az üresen ha­gyott kapu fölött zúgott el, közvetlenül a befejezés előtt Gaál távoli, erős lövése után a labda a felső kapufát érint­ve hagyta el a játékteret. A gyors, jó iramú mérkőzés nagy részében a Rákóczi irá- a 47. percben nyitott, de — csakúgy, mint lövését a ka- legutóbb Győrben —, a góllo­pus kiütötte Gaál elé, aki is- véssél hadilábon állt. Pedig métlés helyett Zigóhoz pasz- ezúttal is sok helyzetet dolgo- szolt. Az ő lövése a védőkről zott ki. Múlt heti vereségét Bocskai elé pattant, a közép- mindenesetre „kiegyenlítette”, csatár azonban 5 méterről a Dicséret illeti Komáromit, jobb kapufa mellé rúgta a Horváthot, Rómait és Bocs- labdát. Az 58. percben Hák- kait. / Válogatottjaink külföldön CSAK 2:1-ES GYŐZELEM IRÁNBAN Vasárnap, a késő esti órák- a magyar labdarúgó-váloga­tott Teheránban Irán csapata ellen 2:1 (1:1)) arányban győ­zött. A 35 000 néző előtt lezaj­lott találkozón a 28. percben Váradi lőtte az első gólt, a 44. percben Mehlavi egyenlített, míg az 53. percben Nagy László szerezte a győztes gólt. A magyar csapat összeállítá­sa ez volt: Kovács L. — Török, Bálint, Horváth, Tóth J. — Kovács J. (44. perctől Kolár), Nyilasi, Tóth A. — Fazekas, Váradi, Nagy L. (80. p., Ma­gyar). A FŐSZEREPLŐ VOLT CSAPŐ A Kanadában vendégszerep­lő magyar utánpótlás labda­rúgó-válogatott Montrealban 7000 néző előtt Kanada csapata ellen 3:2 (1:2) arányú győzel­met aratott. A mérkőzés, fő­szereplője Csapó volt: mind a három gólt ő szerezte. A 11. percben jutott előny­höz a magyar csapat, de négy perccel később Burke egyenlí­tett. majd a 37. percben Bolit- ha 11-esből a hazaiaknak szer­zett vezetést. A 60. percben Fehérvári átadását Csapó érté­kesítette, majd a 76. percben ugyanő szerezte a győztes gó&